SVET SNOVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
u_sredini

Pridružio: 19 Okt 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2009 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pročitala sam vaše postove, vidim ima nas dosta koji intenzivno sanjamo, pa da se i ja prijavim Smile.
Sanjam stalno. Skoro svaku noć i po nekoliko snova za redom ili npr. nastavljam da sanjam isti san nakon sto se probudim u noći i odem na wc. 
Jedno vrijeme sam uzastopno sanjala mrtve ljude. Sanjala sam ili kako umiru ili mi se predstavljaju ko su bili dok su bili živi. Neki su tražili i da prenesem poruku. Taj period mog života je bio strašno stresan za mene. Budila bih se u pola noći i naglas govorila - nema eutanazije, ne eutanaziji ili sl. Trajalo bi dok bih ponovo zaspala i uglavnom sam se budila jako iscrpljena, sva pod dojmom sna, psihički rastresena. Ta faza je trajala prilično dugo a onda sam potrazila pomoć i prestalo je.
Isto tako sanjam i snove u kojima sam svjesna da sanjam, i samo jedan puta do sada sam se ohrabrila da idem dalje , a u ostalim slučajevima bih pozeljela da se probudim i to se dogodi. 
Zadnjih godinu dana sanjam i prije nego da zaspim. Hm.. To je onaj trenutak kad utanjam u san ali sam još svjesna. Vidim slike i ljude, bića i znam da to nisu moje misli to nije nešto o čemu razmišljam prije spavanja. I onda se "prenem" i pokušavam samoj sebi objasniti npr. vidim desetak ljudi (mislim muškaraca) obucenih u iste odore i u isto vrijeme rade iste pokrete, kao da se mole. I to potraje sekundu pa druga slika. Slike su svakim danom jasnije. Ali ja vidim slike i kad sam budna. Najčešće bliske osobe  koje pokazuju odredjenu emociju. Ispostavilo se puno puta da sam predvidjela pojedine dogadjaje. Samo sto te slike nisu uvijek jasne, nisu potpune. Pojave se na sekundu i nestanu i primijetila sam da im prethodi (ako su loše) jedan osjećaj sjete, mucnine u zelucu, gubitka energije i obrnuto (navalu pozitivne energije) ako predosjetim lijep dogadjaj. 
I da ne odem previše off topick voljela bih da mi neko od vas možda pomogne protumaciti ovaj san: 
Sanjam lijep sunčan dan, pogledam u nebo i vidim prijesto svijetloplave, sive i zelene boje. Opkovan je sa dragim kamenjem i sav  svijetli. Nešto poput nakindjurenih bajkovitih prikaza prijestolja. Oko njega su kule, mislim da su bile dvije. Prazan je, niko ne sjedi na njemu. I u tom trenutku primijetim da je strasno visoko ali da se ipak jasno vidi i da se nalazim u jednom gradu punom uskih nebodera stisnutih jedan uz drugog i jako visokih, mislim da su vise licili na kule nego nebodere. Prijestolje je lebdjelo u zraku iznad grada puno vislje.  
Da li neko možda pretpostavlja šta bi ovo moglo da znaci?
Hvala svima unaprijed Smile bas bi mi značilo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
HAL 9000
Na duhovnom putu

Pridružio: 09 Sep 2009

Poruka Poslao: 11 Dec, 2009 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čuo sam da je sanjanje zmije univerzalno značenje, ali vidim da svi imaju različite teorije oko toga šta tačno znači sanjati zmije, biti ujeden od strane njih itd... Sinoć sam na primer sanjao kako imam zadatak da iskombinujem neka 3 elementa kako bih uspeo u nekom zadatku, jedan od njih je bio da budem ujeden od strane zmije. Našao sam je, ali ona je bežala od mene i na kraju poletela sa krilima!!! Ovaj boldirani deo mi je najčudniji :S
uspensky
Hodočasnik

Pridružio: 11 Apr 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 12:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HAL 9000 ::
Čuo sam da je sanjanje zmije univerzalno značenje, ali vidim da svi imaju različite teorije oko toga šta tačno znači sanjati zmije, biti ujeden od strane njih itd... Sinoć sam na primer sanjao kako imam zadatak da iskombinujem neka 3 elementa kako bih uspeo u nekom zadatku, jedan od njih je bio da budem ujeden od strane zmije. Našao sam je, ali ona je bežala od mene i na kraju poletela sa krilima!!! Ovaj boldirani deo mi je najčudniji :S

Ovaj san bi mogao da znači, da ono što je isped tebe,ako si nešto sebi zacrtao ili isplanirao biti mnogo jednostavnije nego što ti to očekuješ.Opet pišem , ne znajući ,kakve su trenutne životne okolnosti.
To može biti nešto što se odnosi na neki tvoj "projekat",ti već imaš znanje koje ti je potrebno da "poletiš "ka tome!
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 16:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovaj san sam sanjala ranije, ali mi je ostao u secanju zato sto je bio bas realistican.
U dvoristu sam kuce, gde sam zivela. Boje su jake i zive, kao zalazak sunca ali sve je mnogo jace. Oko mene lavovi, setaju, ricu, jure se. Osecam njihovu snagu i jacinu i plasim ih se, bezim od njih ali me ne diraju. Ja uspevam da se sakrijem, ali ipak oni prolaze blizu mene, kao da me ne vide. Ja sam prestala da se palsim da ce mi nauditi, ali brinem zbog mojih. Kako da im kazem da ne izlale iz kuce, kako da ih zastitim i kako ce uopste moci da zive kad su oni tu.
Ono sto me je najvise impresioniralo su jake boje - sunce, zalazak sunca , lavovi tako stvarni i sve je bilo puno energije i to me je opcinjavalo.

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sneguljice, usnila si tipičan san koji se odnosi na tarot kartu Snaga.
Možda ni ne znajući za to, ti si uhodala u tu kartu i počela iz nje da učih lekcije.
Jeste, lav je glavni element ove velike arkane i označava snagu.
U tom trenutku kada si sanjala taj san, sigurno ti je bila potrebna snaga da bi prebrodila neki problem koji ti je tada stajao na putu. Preko ovog sna dobila si dodatni energetski upliv snage koji ti je tada bio potreban. Slična se snaga dobija i prilikom posete sefire Gebure.
Ali, oprez. Ne može svako ući u sferu Snage ili Gebure, već samo onaj kome za to daju dozvolu posebni čuvari pragova.
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, tacno je, u tom periodu sam imala teske trenutke koje sam uspevala da prebrodim nekako. I kad se setim tih perioda, uopste bilo kog tezeg dogadjaja, dozivljaja, ne mogu a da ne pomislim, ustvari gotovo sam sigurna da me je Bog ili moj Andjeo Cuvar cuvao i sacuvao. Spokojnija sam jer znam, osecam da nikad nismo sami i da ce nam ONI uvek pomoci ukoliko IM se otvorimo i dozvolimo... i mislim da je za to potrebna samo ljubav, predanost i vera.

Hvala dragi Talermane, uvak imas prave odgovore i objasnjenja.
Pozdrav svima
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
paloma
Iskušenik

Pridružio: 06 Dec 2009

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odusevljena sam ovom temom, mada "kasnim" vise od godinu dana (vec ste sve lepo ispisali i kao da vise niko ne sanja...). Kako mi je ovo prvo javljanje, zelim vas sve srdacno pozdraviti i zahvaliti se na volji, vremenu, trudu a ponajpre fantasticnom tragalackom zalaganju ali i znanju mnogih od vas. Ja sam jos uvek pocetnik na tragu tragalaca. Veliki utisak na mene je ostavio sl. san: sanjam kako sa svojom poslovnom saradnicom kupam svoje fizicko telo. Gledam u kadi svoje fiz.telo i pazljivo ga sapunam. Razmisljam kako je bas lepo i nije mi jasno kako da to ranije, dok sam bila u njemu nisam primetila. Posmatram svaki deo i pazljivo ga perem. Sada sebe ne vidim, samo znam da sa koleginicom pricam kako ja to telo u stvari pripremam- kao jos jednom moram uci u njega (i govorim kako ce to ovaj put biti mnogo ugodnije i krace) i da sam time zavrsila zivot na zemlji. Sada mi neko objasnjava da se radi u stvari o fizickoj i psihickoj distinkciji. Budim se i stvarno ustajem i trazim u Vujakliji znacenje reci distinkcija (razlikovanje, polozaj, ugled). Vracam se i nastavljam san: sada stavljam krunu na glavu i osecam kako mi je "pasent".Kruna nije bljestava, vise je nekako mirnog izgleda a stavljam je jer znam da treba da se navikavam da je nosim.Sa njom se osecam kao da je sasvim normalao, ne cini me posebno ponosnom, vise je kao nesto sto mi pripada nekom duznoscu. Sta mislite o snu?Paloma
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 21:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Paloma,dobrodošla u svet snova! Srce si!
Tvoj san je vrlo lep i prepun simbola koji ukazuju na promene u tvom životu,tačnije karijeri...Ukazuje na to da treba da promeniš neke stvare koje te ometaju,mislim da će to biti malo rad na sebi,da bi mogla da napreduješ...moraćeš da odbaciš taj deo svoje ličnosti koji te ometa u tome.Pri tom ćeš tek uvideti koliko u sebi nosiš kvaliteta koje do sada nisi ni primećivala ili se to odnosi na porast tvog samopouzdanja...
Volim da tumačim snove,malo sam pustila da me to ponese...pa ćemo videti...kakva je bila prognoza.U svakom slučaju sviđa mi se i tvoj san i moje tumačenje...pa ako ti se dopada , neka ti se ostvari! love3 ...Pozzz
paloma
Iskušenik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala draga Uspensky. Potpuno si u pravu, tako je i bilo. Plasila sam se da cu premasiti dozvoljeni broj reci, 250 -ako sam dobro razumela? San je od pre 7 godina ali i danas zivo prisutan u meni. Tada sam bila rukovodilac i nisam se mogla izboriti sa nepravdom. Bilo je puno podmetanja od strane nekih. Smenjena sam, bolovala sve do ove jeseni i sada napokon oprostila iz srca sebi i onima kojima to ranije nisam mogla. Shvatila sam da u zivotu, posebno u losim periodima, pored coveka stoji samo i jedino Bog, Svevisnji ili kako Ga ko zove. Sada vise obracam paznju na vertikalnu povezanost (horizontalna bolno razocara). Puno toga sam razumela, nesto i naucila Poljubac... - ali imam osecaj kao da sam odgovore oduvek znala, samo u tom trenutku nisu dopirali do mene. Jos jednom puno i iz srca ti hvala- Ti si prva koja mi se obratila i zato zauzimas posebno mesto u mom srcu. PS poslala bih ti jedan smajli ali jos ne znam kako
 Nazad na vrh »
paloma
Iskušenik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 22:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eto, ipak sam uspela...
 Nazad na vrh »
paloma
Iskušenik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2009 22:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moram da napisem jedan san od pre dva dana: sanjam kako ulazim kao u neku malu crkvicu. Na ulazu su dve ili tri stepenice. Istovremeno zeli uci i jedna mladja devojka i ja je pustam da udje pre mene. Ona mi se sa zahvalnoscu osmehuje i ja znam da je u istom trenutku kad i ja mislila da je sasvim u redu da ja prva udjem. Prilazimo kao nekom malom oltaru i to opet istovremeno. Ja joj pokazujem da cu se pomoliti prvo kod druge ikone da ona moze ispred oltara. Prelazim ka drugoj ikoni i odjednom osetim kako iza mene stoji jedan muskarac. Okrecem se i sada su tu i ona devojka i jos jedan muskarac. Sada stojimo u krugu i ja iznenadjeno primecujem da smo svi obuceni u kozne crne mantile. Niko nista ne govori, ali se oseca bliskost. Muskarac pored mene pocinje da igra i sada svi mi mi igramo u krugu. Igra je recimo kao spori sirtaki. U sebi pomisljam kako je cudno da znamo pokrete i razmisljam kako je mozda na takvom mestu neprimereno igrati. San mi nije bio neugodan, mozda malo mistican. I sada dok pisem, imam taj osecaj misticke, kao neke tajne pripadnosti. Svako dobro
 Nazad na vrh »
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2009 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

paloma ::
Hvala draga Uspensky. Potpuno si u pravu, tako je i bilo. Plasila sam se da cu premasiti dozvoljeni broj reci, 250 -ako sam dobro razumela? San je od pre 7 godina ali i danas zivo prisutan u meni. Tada sam bila rukovodilac i nisam se mogla izboriti sa nepravdom. Bilo je puno podmetanja od strane nekih. Smenjena sam, bolovala sve do ove jeseni i sada napokon oprostila iz srca sebi i onima kojima to ranije nisam mogla. Shvatila sam da u zivotu, posebno u losim periodima, pored coveka stoji samo i jedino Bog, Svevisnji ili kako Ga ko zove. Sada vise obracam paznju na vertikalnu povezanost (horizontalna bolno razocara). Puno toga sam razumela, nesto i naucila Poljubac... - ali imam osecaj kao da sam odgovore oduvek znala, samo u tom trenutku nisu dopirali do mene. Jos jednom puno i iz srca ti hvala- Ti si prva koja mi se obratila i zato zauzimas posebno mesto u mom srcu. PS poslala bih ti jedan smajli ali jos ne znam kako

A,da ...sad vidim da si taj san sanjala ranije...svejedno.Baš sam ovih dana pisala neke postove o svom iskustvu i o tome kako nas život opominje na razne načine a najčešće kroz bolest.Drago mi je da si to prebrodila i da si bliže svom unutrašnjem glasu.
On je nepogrešiv u smislu vodiča,samo treba da ga sledimo i nema greške.
Nemaš nikakvo ograničenje što se tiče dužine pisanja, tih 250 se verovatno odnosi na nešto drugo...možda u profilu.
Pozdravljam te i drago mi je da si tu...a sad idem da razmislim o tvom snu...volim to... eusa_think Poljubac...
uspensky
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2009 00:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opet ću biti slobodna i pustiti mislima na volju... Srce si!
Ispred tebe je i dalje period "uranjanja" u sebe (crkva) tamo ćeš sresti onaj deo tvoje duše koji je večito mlad...(ta mlada devojka u snu je taj tvoj deo).
Pokušaću da objasnim...oslobodićeš se još nekih predrasuda koje nosiš,osećaja krivice ili sl. koje te još uvek ograničavaju,u smislu da ćeš zbaciti taj nepotreban teret i da ćeš se osećati kao kad si bila mlada,slobodnog duha.Možda si nametnula sebi neka ograničenja u smislu "to baš ne priliči mojim godinama" ili tako nešto...U svakom slučaju rasterećenje,oslobađanje i prepuštanje tom osećaju.Biće to ples tvoje duše... love3
paloma
Iskušenik

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 02:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, opet ja sa snom... Mi novi clanovi navadimo se pa to ti je... Sanjam prisustvo nekih "drugih sila" u mom stanu. Zelim gledati TV, ali stalno imam smetnje na TVu; ljutim se i kazem:Sta sada, ni televiziju ne mogu da gledam. Pojavljuje se covek u srebrno plavom (nesto izmedju odela i skafandera). To "odelo" kao gumeno prijanja uz njegovo telo. Sada hodamo ulicom i on mi govori da ja nisam tu da bih tracila vreme gledajuci TV. Kao treba nesto da obavim, ali i da rodim dete. Ja mu odgovaram da je to nemoguce u ovakvim okolnostima i da sam ja vec izgubila bebu (sto i jesam). On mi govori da nista ne brinem, da necu nista osetiti, da je bio problem sa mojim vibracijama prema bebi i da je zato poslata osoba (navodi ime moje majke) da mi tu malo pomogne. Ja mu kazem: jadna moja majka kako je prosla u zivotu. On mi odgovara da je doslo do nekih poremecaja ili promena na zemlji. Takodje mi je rekao da obratim paznju jer treba da upoznam jednog coveka i da cu ga upoznati tako sto ce mi negde, na izlasku, puci carapa. te da je veoma bitno da onda kupim nove. Takodje mi je rekao da se necu vise (i dugo) muciti. Inace, dragi prijatelji nisam mentalni bolesnik (koliko znam) samo intenzivno sanjam. Svako dobro
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 02:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zamalo od raspravedole, da propustimo palomu.
E sada kad ti uspenski to izanalizira...
Dobrodošla paloma Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 11 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12429 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40562 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30274 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29393 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9731 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)