SVET SNOVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
anđela
Iskušenik

Pridružio: 06 Dec 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 00:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jimiboy ::
Svjetlo da vas cuva!!!

UVEK I SVUDA,SVE NAS... herc
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 13:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nocas sam sanjala nesto sto me jos uvijek i sada na javi prati...

Zaspala sam i probudila se...sve je isto u sobi, raspored, ali nesto me je prenulo...
ustajem iz kreveta i gledam po sobi...odjedno, vidim da su svi zidovi, pod i zavjese poprskani gotovo jednolicno krupnim mrljama, kao od krvi, ali rdjaste boje...
Prvo sam se naljutila zbog nereda, onda postajem svjesna da to nisu mrlje od krvi, vec kao "uredjenje" stana "da bude veseliji"...

vidim i da su na podu odvaljeni rubovi parketa, oni obrubi koji se stavljaju uza zid iznad parketa, sve je to bas odvaljeno ali stoji malo dalje od zida.
Pomislim : opet je mama cistila stan, a zapravo razmisljam kako cu to morat popravit...

Odjednom postajem svjesna necijeg prisustva...

i cujem tiho rijeci djeteta: "Cici, mama, tu pored mene..."

pogledam iza sebe: na stolici za ljuljanje (koju nemam inace u sobi a i nije je bilo ranije u snu) postajem svjesna djeteta, djevojcice, vidim je s ledja.
Priblizim se da bolje vidim "da ne sanjam" - djete od kojih 5-6 godina, s kovrcavom dugom smedjom kosom, koje me ne gleda ali zna da sam iza nje i da je vidim.
Drzi neku krpenu lutku u krilu.

I tu sam se sledila, doslovce, kao da su me tisuce sitnih iglica probole, i tako sam se opet probudila u svom krevetu, lezim, s tim istim iglicama koje kolaju po krvotoku, ledeni dah....
Usrala sam se.
Jedva sam disala...

Malo sam se razbudjivala, kad sam postala svjesna da sanjam, i vratila opet u san.

Jedva sam se probudila jutros. Pokusala sam ustati u 8.00, pa nije islo, cak sam i kavu pocela kuhat ali nisam mogla nikako preci onu granicu san-budnost.
Vratila se u krevet i tako jos pet puta, sve do podneva, kad sam se natjerala da ustanem jer moram radit.

ali nije mi svejedno jos uvijek....Nemam djece, kao ni stolicu za ljuljanje...

U biti, slike nisu problematicne, vec onaj sojecaj koji je dominirao dok sam ovo sanjala...strave...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 14:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvoncice,

pokusaj da razumes ovakve snove kao Bozji dar. Ako si spremna da ih podneses, da iz njih ucih lekcije i da kroz njih uvidjas svoje slabosti i vrline, imaces slicne snove skoro svaki dan od sad.

Po meni, ti si usnila svoju porodicu dvojnika u etericnom svetu.

Ovde imas nesto o dvojnicima. Mislim da je to medju prvim temama sto sam ih ovde postavio:

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=493
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam pre jedno mesec dana takodje imala jedan "cudan" san.
Noc, ili kao pred svitanje. Dolazi neka zena i odvukla me je negde?, ja govorim kako necu da idem, ja ovde zivim-sta cu tamo..Secam se poletanja iznad moje ulice..Onda sam se nasla u prostoru gde nema gravitacije, noge gore-glava dole, ja se drzim za nesto jer ne mogu da se naviknem na to..Onda se nadjem u nekom prostoru bez pocetka i kraja, kao da sam mislima tu, ne secam se svog tela..tu prolaze svakakvi likovi, ja ugledam dva coveka i "zoomiram" tu sliku da bih sto bolje videla. Onda vidim da je jedan covek krvav po licu i prepadnem se..Pre toga sam se zapitala-sta je ovo? I glas mi kaze-to je Astral..
Kad sam se uplasila-glas mi kaze, nemoj da se plasis-samo pomisli na svoje telo i mozes uvek da se vratis. I ja se nadjem u svom krevetu..Malo se smirim i hocu opet "gore". Tada se nadjem u lepom plavom nebeskom prostoru, tu srecem jednog poznanika koji mi kaze-"Pokazi mi svoju bebu". Ja otvaram nesto a tamo sasvim sicusna beba, kao fetus, tako sitno a ja je vidim do detalja.. Pomislim -Boze, kako je mala..Tek cujem glas-MAMA!
Pomislim-kako moze da govori kad je tako mala..Gle, pa mi komuniciramo mislima..i sva sam se raznezila od miline

E to je ukratko, neke stvari sam preskocila-ali ovo mi je stvarno bio upecatljiv san..

Posle me taj tip koga sam srela u snu, kome sam pokazivala bebu-zvao da mi kaze da me je sanjao tu noc Shocked
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadam se da ne smeta sto se ubacujem sa svojim tumacenjima. Po mom misljenju, to svakako jeste bio astral. Medjutim, astral ima najmanje 5 razlicitih sfera. Najnizi astral nije isto sto i najvisi astral.

Najnizi astral ima jedan pakloliki, a drugi rajoliki deo.
Visi astral od tog najnizeg jeste astral koji se ponovo deli na dva dela: prvi deo je nabijen elektricitetom, gledas kroz njega i kreces se po njemu kao kroz snopove kakvog elekticnog vodopada, dok je drugi proziran i prijatan, ponovo rajolik.
Potom dolazi cudnovati deo - to je deo u kome ovozemaljski vid logika ne igra vise nikakvu ulogu. Dogadjaji se tu komesaju, nizu se krajnje apsurdne scene, nastupa totalni haos, ali iz druacije vizure, sve ima smisla. Po svemu sudeci, MICHELLE, "san" koji si opisala zbio se u ovom delu.
Posle dolazi jedna druga sfera koja je jako zanimljiva i lepa i koja je veoma direktno povezana sa nama. U njoj zive nasi astralni dvojnici. Problem u toj sferi je taj sto postoji nekakav unutrasnji demon koji boravi u nama "sada" i "ovde" i koji nam ne da mira, koji nam ne dozvolja da se prijatno provedemo u tom prostoru.
Posle toga, nastupa najvisi astralni pojas koji se nalazi nadomak nizeg mentalnog podrucja. Moglo bi se reci da u tom pojasu zive uzasli majstori. Ambijent ovog podrucja podseca na Staru Grcku ili Stari Rim ili na neku drugu staru civilizaciju. Tu se covek moze druziti sa bogovima i polubogovima.
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale bas ti hvala herc

I ocekivala sam da ces mi ti odgovoriti Very Happy Ipak si ti najiskusniji letac Laughing

tih dana sam inace nesto citala o astralnoj projekciji, i tu noc pred spavanje sam rekla-onako u zezanju-odoh malo na astral..

Inace, tu gde sam se prvo nasla-bas je bilo pakleno, a posle sam otisla u ovaj rajoliki deo.
Kad sam se probudila-totalno sam se cudno osecala, prvo pamtila sam sve detalje i drugo-nije to bilo kao kad inace sanjam-ovo je bio bas nekako stvaran dozivljaj.

E jedino-ne znam sta znaci ta beba-Ja inace razmisljam kako bi bilo lepo da rodim bebu, (bas mi se probudio majcinski instinkt) mozda je to moja podsvesna zelja koja mi se tu prikazala..a mozda je to znak da ce se to desiti uskoro Question Rolling Eyes
Ja bih volela da je ovo drugo Very Happy
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 15:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Potom dolazi cudnovati deo - to je deo u kome ovozemaljski vid logika ne igra vise nikakvu ulogu. Dogadjaji se tu komesaju, nizu se krajnje apsurdne scene, nastupa totalni haos, ali iz druacije vizure, sve ima smisla. Po svemu sudeci, MICHELLE, "san" koji si opisala zbio se u ovom delu.

Upravo tako se i desavalo kao sto si opisao Shocked

Ja nisam imala pojma kako izgleda astralna ravan, niti sam pre toga citala o tome (samo o astralnoj projekciji-tj.kako je postici ), ali ti si Tale bas letac sa iskustvom Laughing
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 15:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Michellle
духовни водичи воле да нам говоре где се налазимо током наших
"снова", само што их требамо пажљиво слушати.

Ti imas duhovnog vodiča. To je velika sreća. Nemaju ih bas svi. Tvoj duhovni vodič ti je čak sasvim jasno rekao da si u astralnom svetu. Lepo je sto si to zapamtila.

Duhovni vodiči su sjajna bića kao sto možes i sama da primetis. Oni su spremni sve da nam pokazu, samo ukoliko smo mi za to spremni. Oni samo cekaju trenutak da se na to odlucimo, jer oni postuju nasu slobodnu volju i slobodu izbora. Tvoj duhovni vodic je samo cekao tvoju odluku, makar se kroz nju i nasalila, da ti pokaze astral i suocite sa tvojim zeljama. Njemu je dakle bilo potrebno samo sat vremena (dok nisi utonula u san) da napravi scenario za tebe u astralnom svetu, scenario u kome si jasno stavljena u ulogu buduce majke.
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, mnogo si lepo ovo rekao o duhovnim vodicima..Ja sam zaista imala zelju da posetim astral, ali me je mrzelo da radim silne tehnike i da se naprezem Embarassed

Ovako se desilo spontano i to je najlepse..a to za ulogu buduce majke-bas sam intenzivno razmisljala o tome i pitala se kada ce to biti, i vidis kakav su mi scenario napravili-da sam na astralu bas TO dozivela, mislim, predivan osecaj Very Happy

Hvala ti na divnom objasnjenju..bas volim moje duhovne vodice herc [/quote]
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="talerman"]Zvoncice,

pokusaj da razumes ovakve snove kao Bozji dar. Ako si spremna da ih podneses, da iz njih ucih lekcije i da kroz njih uvidjas svoje slabosti i vrline, imaces slicne snove skoro svaki dan od sad.

Po meni, ti si usnila svoju porodicu dvojnika u etericnom svetu.

A) "Slicne snove svaki dan"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Blago meni....

Iskreno, Tale, i bez filozofiranja ili kozmetiziranja stavova da bi ovdje bili prihvaceni u vecini, dobronaklono:

ljuta sam.

Jos mi je puls ko da trcim, srce lupa 105/min a sad je 5 i pol popodne..a strava me okruzuje.
Nit mogu normalno razgovarat s ljudima, niti mislit, a ako se ne fokusiram, onda cu nesto sj...u poslu, a ako to napravim onda ce on sj...mene.

NIje mi jasno:

-ako se zbivaju promjene - zasto nam se ne aktivira alat, da se s njima nosimo?
- ako se aktivira, zasto to mora biti praceno ovakvim emocijama (strava, lom,tuga...) ili ne mora, ali u mojem slucaju jest.

I ako su promjene nuzne, zasto idu obratno? Netko je ranije danas na forumu spomenuo, kao, "najbrze se shvati/odvija kroz egzistencijalnu krizu".
Zasto bi prvo trebali svi ostati bez posla, egzistencije, sigurnosti, da nas preplavi strah, panika koja gusi...i sto nas je vise to bi promjena bila stabilnija.

Gdje je tu ljepota i ljubav?
kako da takva volim druge, ajd mozda sebe jos i mogu...

A sta ako u stvari pojma nemamo i utapamo se ovim objasnjenjima u potrazi za slamkom?

B) San: "moje dvojnike na etericnoj ravni" - jel ta strava koju osjecam potice onda iz osvjescivanja te razine, pa se duh brani od spoznaje poznatim mu mehanizmima (kao tijelo od bolesti - pojaca razinu leukocita usred upala?)

Nije mi jasna ta strava...nikako. Mislim, slike sna same po sebi uopce nisu strasne, stvarno...ali uvijek me u snu sj...emocija.

Hvala ti Talermane na objasnjenju i ne zamjeri izljev emocija, ne mogu vise....rezervoar mi na minimumu...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 17:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok.

Sad sam procitala objasnjenje Michelle. Da postoji razina astrala u kojoj nam "demoni" bas i ne dozvoljavaju da uzivamo...
Pa kud bas mene?

Michelle, blago tebi...

ja cak ne citam puno o tome, nikada nisam pozeljela prije spavanja da otputujem u astral, ma kakvi, cak suprotno: molim se ponekad, kad znam da me sutra ceka tezak dan u svarnosti - da spavam ko top i da nigdje ne idem...
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Sad sam procitala objasnjenje Michelle. Da postoji razina astrala u kojoj nam "demoni" bas i ne dozvoljavaju da uzivamo...
Pa kud bas mene?

Zvoncice,

Bas sam sada nameravala da ti pokazem ovaj deo gde Talerman govori o ovom delu astrala sa demonima..

Mozda zato sto imas te nekakve strahove, mozda zato bas tebe! Mozda treba da se oslobodis tih strahova, jer i sama kazes-molis se ponekad da nigde ne ides! Ne znam..meni je sve ovo jako zanimljivo..
Desavalo mi se da legnem sa ugasenim svetlima, probudim se ujutru a svetla u stanu upaljena Shocked
Legnem u pidzami-probudim se gola i svasta nesto..
Ajde sto u snovima dozivljavam svasta, ali to je krenulo i na javi..Iskreno, nemam objasnjenja, ali ih mnogo i ne trazim..bas su mi slatka sva ta cuda..Zadnjih par dana-nista, pa sam prosto razocarana Crying or Very sad , hocu "cuda" svakog dana Very Happy

Opusti se, ne znam sta bih ti drugo rekla..Caca je rekla negde kako je ovih dana jak talas negativne energije-mozda se ti zato tako osecas.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 19:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha, ha...

Mozda imas romanticnog tajnog ljubavnika negdje u astralu? Smile

Ponekad ti sovi znaju biti laki, puni energije, ali takvih se ne sjecam samo imam feeling a sam bila na nekom izvoru gdje sam s energizirala.

Ovih drugih sam cesce svjesna...
I to traje tocno 18 godina. Mozda i ranije... jer se sjecam jednog sna kad sam imala 2 godine, jer je isto tako otavio iza sebe sj...energiju da sam ga ko mala zapamtila do kraja zivota, jer kao da je bio stvaran ( bila s druge strane ograde mosta iznad rijeke, od pada me sprecavalo to sto se drzim jednom rukom lijevom za sipku. i kad vise nisam mogla, pustila sam se i pala na otocic u rijeci, ali probudila sam se. znam po odijelcu u kojem sam se sanjala da sam imala 2 g. Svecano, pleteno, od prabake poklon).

Danas sam se probudila i znam samo da sam rekla: ne mogu vise.
Jedva sam se probudila...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Zvončice, nema ti druge nego do - u centar tog straha! Ako ga još osjećaš u ovom trenutku, probaj se malo umiriti, skoncentriši se i uđi sva u taj osjećaj strave koju osjećaš.

Pitaj taj osjećaj - odakle ti dolaziš? Kako se zoveš? Pusti neka ti misao dođe, vidi šta se počinje odvijati pred tvojim mentalnim ekranom i samo slušaj... iako si u stanju u kakvom jesi, vidim i da si dosta jaka i duhovno zrela osoba, zato: okreni taj svoj osjećaj sa svih strana, sagledaj ga i zamoli Boga da ti pomogne da - razumiješ...Samo shvati i onda ćeš dobiti odgovor.

Ovo meni baš i ne liči na život tvoga dvojnika, nego na nešto drugo, ali da ti ne bih ubacivala nepotrebne moguće slike ili odgovore, mislim da je dovoljno ovoliko reći.

Želim ti sreću u pronalaženju odgovora. (I držim ti fige!)

Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice ono što se dešava nije ništa drugo nego ubrzano osvešćivanje nesvesnog. Sve što dosad nije bilo osvešćeno isplivava na površinu. I to se dešava globalno. Istina izlazi na videlo. Kad znamo šta je to lakše se nosimo sa tim. Sve što se dešava je dobro. U to ćemo se možda uveriti tek kasnije.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 6 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12439 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40638 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42395 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30287 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35330 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29425 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9741 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)