SVET SNOVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Zvončice ono što se dešava nije ništa drugo nego ubrzano osvešćivanje nesvesnog. Sve što dosad nije bilo osvešćeno isplivava na površinu. I to se dešava globalno. Istina izlazi na videlo. Kad znamo šta je to lakše se nosimo sa tim. Sve što se dešava je dobro. U to ćemo se možda uveriti tek kasnije.

Potpisujem sve ovo !
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Ovo meni baš i ne liči na život tvoga dvojnika, nego na nešto drugo, ali da ti ne bih ubacivala nepotrebne moguće slike ili odgovore, mislim da je dovoljno ovoliko reći.

Želim ti sreću u pronalaženju odgovora. (I držim ti fige!)

Wink

Hvala Jasna! Razz
Vec me malo proslo...
Najgore je sto sam danas opalila spavanje, nisam se mogla razbudit, nije to ni bio neki zdravi san, a kasnim s poslom (sjecas se kako je: pressing, pressing, pressing...koncentracija, hrpa brojaka na sto mjesta, telefoni, mailovi, provjere, rokovi...).

To je problem.
Kako da se odnosno kada da se posvetim? To je esencijalni problem, sto moras funckionirati i na ovoj ravni a to te onda toliko iscrpi, da se vise uopce ne sjecas tko si ti? sta zelis? koje su uopce tvoje zelje? samo ko stroj ides od obveze do obveze...

Zapamtit cu ovaj tvoj savjet i pokusat cu primijenit drugi put...
A mozes mi napisati i na pm, ako neces na forumu, tvoje misljenje.
Kuriosa baba sam... Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 22:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Zvončice ono što se dešava nije ništa drugo nego ubrzano osvešćivanje nesvesnog. Sve što dosad nije bilo osvešćeno isplivava na površinu. I to se dešava globalno. Istina izlazi na videlo. Kad znamo šta je to lakše se nosimo sa tim. Sve što se dešava je dobro. U to ćemo se možda uveriti tek kasnije.

Potpisujem sve ovo !

Hvala Analeta i Caco!

Valjda ocemo...barem se nadam da ipak sve ide u nekom, dobrom, smjeru..
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oduvek sve ide u smeru evolucije. Kad se opiremo promeni upadamo u krizu. Mada ni kriza nije ništa loše. To mi samo mislimo da kada je nešto bolno da je loše.

To ti je kao čir. On je ispod kože, ali ne znaš da je tu dok te ne zaboli. Kasnije izlazi na površinu, pa ga i vidiš. Onda boli jače. Ali je dobro da izadje. Taj bol kada je čir na površini je zdrav isceljujući bol.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta,

shvacam sta hoces reci, i prva misao dok sam citala bila je: ali meni to traje 18 godina!!!
Jedino kad je bilo mirnije, nekih desetak godina, kad sam se aktivno bavila sportskim jedrenjem. Onda sam bila neprekidno u prirodi, dobila par samara, ali tek toliko da osvjestim bahatost a poslje je bilo ludilo!
Sto pozelim, to se dogodi. Na kraju, taj proces se toliko harmonizirao da vise nisam morala ni aktivno zeljeti: samo sam uplovila u brazdu i zivot se odvijao...

tu sam nesto zaj...kasnije, i masina je proradila. A mozda se i varam, tko ce ga znat...Mozda je nuzna faza evolucije.

Znam da sam cesto znala u analizi socijalnih odnosa (tracanju) rec frendici ovo: oni su toliko razliciti, toliko zli, da imam osjecaj da mi se zbog njihovog pritiska mijenja DNK da bih prezivjela jer taj cip inace nemam u sebi.
Mislim, stvarno sam osjecala promjene...

Pojma nisam imala, teoretskog, ni o cemu...da, u smislu poznavanja religijskih knjiga, umjetnosti, filozofije, ali...bas su mi falili i jos mi fale alati.

Sad vidim na forumu i po knjigama koje citam da su to odavno svladane lekcije kod nekih...

Izgleda da svatko ima svoj put spoznaje...samo me koci onaj obrazac da moras znati gdje vodi i zasto...

I, uostalom, sto je s tim Zlom? jel to netko elaborirao detaljnije ovdje? nisam nesto naletila na opseznija objasnjenja, rasprave, sta je to, zasto uopce postoji, koja mu je svrha, je li uistinu u pitanju konacni obracun ili je sve, i dobro i zlo, samo dihotomija zbog akcije na putu evolucije...
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 23:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imam jako dobar materijal o tome, mogu ti ga poslati na email, ima ga dosta. Tamo ćeš pronaći odgovore na sva pitanja. Garantujem.

Imala sam i ja jedan period kad mi je sve išlo od ruke, kad sam stalno bića srećna bez ikakvog razloga, naravno nije dugo potrajao.

Nekad zamišljam sebe iz pozicije od gore, iz duhovnog sveta, kako gledam sebe na zemlji, onda o mnogim stvarima drugačije razmišljam.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 00:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

Hvala Jasna! Razz
Vec me malo proslo...
Najgore je sto sam danas opalila spavanje, nisam se mogla razbudit, nije to ni bio neki zdravi san, a kasnim s poslom (sjecas se kako je: pressing, pressing, pressing...koncentracija, hrpa brojaka na sto mjesta, telefoni, mailovi, provjere, rokovi...).

To je problem.
Kako da se odnosno kada da se posvetim? To je esencijalni problem, sto moras funckionirati i na ovoj ravni a to te onda toliko iscrpi, da se vise uopce ne sjecas tko si ti? sta zelis? koje su uopce tvoje zelje? samo ko stroj ides od obveze do obveze...

. Wink

Imam ti ja jednu preporuku, a ne savjet: od danas odluči da si na trajnom godišnjem odmoru što se tiče obaveza na poslu...To ti spada u "male tajne velikih majstora". Meni pričaš o presingu? To je bilo moje drugo ime, hehehe...a kamoli da znam šta znači...Zato, draga moja, prije 2 godine, nakon što se posao zahuktavao i zaoštravao i ja više nisam imala dovoljno ruku i nogu (trebala bih transcendirati u Shivu da sve postignem) ja stanem i upitam se: A zašto si ti sebi proizvela ovako puno posla? (Izvana to izgleda kao luđačka konstatacija jer nisam u privatnoj firmi pa da samu sebe gonim, već u državnoj administraciji gdje ti drugi donose posao)

Kad sam si odgovorila na pitanje - što će meni ovoliko obaveza na poslu i presinga, tada sam naravno naučila još jednu lekciju a to je bilo otprilike u ovoj jednačini: nemanje obaveza na poslu = nemanje para...Čista podsvjesna glupost koju nam je nametnuo sistem.

I onda ti ja okrenem suprotno i kažem: Od sutra ujutro ("u 08,00 sati zvanično kreće pravna država - izvalio davno jedan naš političar") tvoje obaveze će se trostruko smanjiti. I bi tako...do dan danas a da se u međuvremenu ništa specijalno nije desilo u organizaciji posla niti je došlo do promjena u vlasti, niti su se promijenili rukovodioci...ne vjeruješ? Probaj!

Sretno!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Jasnice!

Fakat probam, od sutra.
malo cu modificirat....

zapravo, smanjile su se nedavno i meni obveze, samo sto povremeno nikne pokoji "onakav" dan...vise ne radim u dnevnoj novini, sto je bila smrt za ikakav kvalitetni drustveni, privatni da ne spominjem, a duhovni zivot-sta je to?Ali dobijes privid da si "vazan". Mos mislit.

Jel ti bio tezak prelazak iz novinarstva u druge vode? ja i tome razmisljam...i posto ne znam sta zelim, imam polovicne rezultate.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 02:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvoncice,

pa da li ti znas da smo mozda cekali milion godina da bi smo se konacno pokrenuli, to jest stupili na put duhovnog znanja?

U tom nasem pokretanju, sve ono sto psiholozi nazivaju podsvesno, a sto je sustinski jako stvarno, izlazi na povrsinu.
Kako god to tuzno zvucalo, to je ta prva alatka koja nam se aktivira kad se probudimo.
Zasto je to tako?

Pa zato sto smo mnogo nisko dospeli, u nasem udaljavanju od Boga.

Zapravo, toliko smo nisko dospeli, da se nalazimo na samom domaku Limba.

Zapravo, toliko smo nisko pali, da je veliki filozof i alhemicar Paracelsus, izravno rekao da smo vec u Infernu. Jednom si rekla, da si ozbiljno pocela da sumnjas da je ovo jedan od najboljih svetova. Tacno! Budjenje je bolno. A covek kada se probudi, ne moze a da ne bude sokiran javom koja je oko njega i javom koja je uspavana u njemu.

E pa posto smo se probudili, onda treba da zivimo dalje, ucimo dalje, bavimo se duhovnim radom, pronalazimo ljude slicnih afiniteta, kreirati i manifestovati...

I u tome je verujem lepota i ljubav.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 09:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, Tale bila sam šokirana kada sam shvatila da svetlost boli kada udje u nepročišćene delove nas.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 11:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sav bol je iluzija ovog tela..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 12:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane,

Dobar odgovor.

Samo, nekako a opet nesvjesno valjda, slutila sam ko da ce bit lakse...neka pjesma...

Ovo je koma: vec mjesec dana imam mucnine, povracanje, itd...svaki iole malu nepravdu ili grubost odnosno bilo kakav otklon od ispravnog na javi( sad,sjeti se gdje zivimo) dozivim kao direktan udarac u trbuh...i odmah mucnina..tko zna, mozda je i Sartre bio i slicnom fazonu...on je naime cak odbio Nobelovu nagradu. Mora da je nesto skuzio, ne bi covjek mogao pisati to sto je pisao...

Cista digresija, strujanje svijesti...

Dobro.
Stoicki prihvacam sve sto se dogadja, uglavnom ne znam detalje, ali bitan je koncept.

Ono za svijetove, to sam polemizirala, mislim s Voltairom... netko je rekao da je ovo najbolji od svih mogucih svijetova, negdje oko fin de siecla...na sto je druga mudra glava odogovorila: mozda i nije najbolji ali je jedini koji imamo.
Itd...
Bas su mi super ti filozofi.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imam jako dobar materijal o tome, mogu ti ga poslati na email, ima ga dosta. Tamo ćeš pronaći odgovore na sva pitanja. Garantujem.

Imala sam i ja jedan period kad mi je sve išlo od ruke, kad sam stalno bića srećna bez ikakvog razloga, naravno nije dugo potrajao.

Nekad zamišljam sebe iz pozicije od gore, iz duhovnog sveta, kako gledam sebe na zemlji, onda o mnogim stvarima drugačije razmišljam.

analeta,

otvorila.

Sta je to? Popis poglavlja, plus varijacije fontova? Onaj drugi doc ne mogu niti otvoriti...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Hvala Jasnice!

Fakat probam, od sutra.
malo cu modificirat....

zapravo, smanjile su se nedavno i meni obveze, samo sto povremeno nikne pokoji "onakav" dan...vise ne radim u dnevnoj novini, sto je bila smrt za ikakav kvalitetni drustveni, privatni da ne spominjem, a duhovni zivot-sta je to?Ali dobijes privid da si "vazan". Mos mislit.

Jel ti bio tezak prelazak iz novinarstva u druge vode? ja i tome razmisljam...i posto ne znam sta zelim, imam polovicne rezultate.

Sreća tvoja i to ogromna što više ne radiš u dnevnoj novini - ta te najviše melje, od svih,kao i uostalom svaka "dnevna" redakcija...Ako si prešla u neku unutrašnjopolitičku ili drugu rubriku, to je super...samo se ti toga drži. Ja sam i dalje u jednom obliku novinarskog posla koji ima mnogo "zvučnije" ime, ali ga rađe ne spominjem jer i ovaj mi je posao pri kraju. Nisam dakle još faktički izašla iz novinarstva i svoje bivše kolege srećem barem jednom sedmično. Ali, znaš onu staru: nakon 15 godina aktivnog rada u novinarstvu, možeš slobodno otići u penziju. Jer, to je faktički 30 godina nečijeg sjedenja u kancelariji i ubadanja olovkom jednom-dva put dnevno...

Otud i sav taj moj plan sa definitivnim odlaskom u prirodu i pronalaženjem izvora prihoda koji ću imati živeći na taj način. To je moja karta i "way out"! A onda zaista VIŠE NIKAD neću pogledati vijesti osim ako ne budu najavljivale smak svijeta, a i tad je upitno...
Koliko sam se samo morala vježbati da ostanem odvojena i da me se ne dotiče svakodnevno čitanje novina, gledanje različitih informativnih i političkih emisija, koje te truju li truju...Sad nakon 8 godina rada na ovom malo drugačijem mjestu a koje podrarzumjeva da si upućen u sva zbivanja 24/7 i da na određene događaje trebaš upozoriti svog šefa, onda možeš misliti koliko je opsežan morao biti rad na sebi... I to samo da me ne bi "dotaklo" sve ono što upijem kao informaciju...

I, kako vidiš, o tome bih ja mogla i traktate napisati, ali da više ne zamaramo publikum, ti i ja o našoj zajedničkoj temi možemo razgovarati i preko pp. Slobodno opleti!

Želim ti ugodan dan, i jako jako malo posla... Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ha, ha...hvala ti...
vec sam imala "epizodu" danas, tiupicno, sukob izmedju izvora, skojim morasostati u dobrim odnosima i urednika koji inzistira na tome da mu ne kazem sta pisem...a sloboda medija u k...vec cijelu godinu, jel...svi vidimo sta se zbiva,feral ugasen, jaci noninari pod paskom...i da skratim...jer ne vjerujem ni da ovj forum nije pod okom nekoga...

eto, rekoh i to.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 7 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12432 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40599 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29406 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9735 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)