SVET SNOVA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 22:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko o čemu, ja o snu. I vanzemaljcima.

Meni je stvarno nejasno zašto ja njih sanjam. Niti me zanimju, niti čitam te stvari, niti gledam filmove te tematike i bliske joj...jednostavno, nisam u tom filmu. Uopće. A malo, malo ....pa brod.

Jučer sam bila cijeli dan u klincu.

Naime, trebala sam se nać s frendicom na kavi, ali joj je uletila duga proba u teatru i kako smo se čule ujutro, tako sam se ja okrenula u krevetu, maštajući o ustajanju, da li da ustanem ili odustanem. To je bilo oko devet.

Pretpostavljam da sam zaspala. Smile

E, uglavnom, opet onaj moj prijatelj i ja (koji je btw. doista ovdje, stigao iz amerike) bistrimo neku temu (sve kao i inače) negdje.

Odjednom, nađemo se u brodu (vanzemaljaca). Mi znamo da su to vanzemaljci, premda oni izgledaju isto kao i mi, imaju normalno ljudsko obličje. S nama je bio još netko, od prijatelja, ali se ne sjećam točno tko od njih, samo znam da nas je bilo 3-4, ali sjećam se samo frenda i mene.

Zatvoreni smo u nekoj prostoriji, u kojoj se možemo kretati, imamo stol u sredini i neki namještaj....ali smo u svemiru. Ne uznemirava nas činjenica što smo u svemiru, nego što smo uzapćeni!

Mi smo naime - uzapćeni. Na naše iznenađenje.
Otelo nas i dovelo tu; ali, otmica uopće nije u smislu onih abdukcija kakve gledamo u filmovima, nego više u maniri krim mafije. Jednostanvo su nas odveli i tu zatvorili.
Kako smo stigli gore - ne sjećam se.

I dolazi jedan tip, "njihov", sjeda za stol, mi sjedimo po podu, sa strane, netko hoda...i govori nam:
Ne. Sad je dosta, nema druge, mi vas moramo ukloniti, anulirati za stalno. (tako nešto).

Svatko na svoj način pokušava konverzacijom ili nekako već dobiti na vremenu ili bilo kakvoj prednosti.

Ja na tečnom francuskom (doista, učila ga jesam sedam godina i prilično dobro znala, ali jednostavno nemam prilike za razgovor i čisto sumnjam da bi sada, da mi dođe Francuz mogla tako tečno govoriti s njime) objašnjavam kako je situacija slijedeća: da sam ja jednostavno već letila avionom upravo dok je trajao napad na Twinse u NY, i da smo sletili na pistu oko 3 i pol, ali nas nisu puštali iz aviona sat vremena. Onda smo obavili cheking, passport kontrolu ali da je sve bilo krcato vojske, no to nam se sve činilo normalnim jer smo u ratnoj zoni.

(btw. to što mu pričam na francuskom se meni sve doista i dogodilo tog 11. septembra, stvarno sam bila u avionu, tj, u ratnoj zoni kad sam sletila, dakle prepričavam stvarni događaj). I da mi nismo znali što se događa i slijedom toga nismo mogli ništa- sve dok nas nisu chekirali u hotelu i tek smo tada doznali za napad, preko tv-a. (sve je tako i bilo).

Tip je neumoljiv i odluka da nas moraju ukloniti njegova je zadnja.
Odlazi iz prostorije i netko od nas na glas prokomentira nešto u smislu kako nema izlaza. Svi nešto mrmljamo...

Meni jednostavno neki klinac ne dozvoljava da se pomirim sa time i nagovaram ih vrlo sugestivno: Ne, nije istina, nije da nemamo izlaza. Tu je kapsula! Zašto ne bismo ukrali kapsulu i pobjegli? pa nešto će se već dogoditi, samo ajmo odavdje, ma možemo 100 posto!

(da, u tom njihovom nastojanju da i nas mora ukloniti krije se i drugi plan, a taj je da ne možemo na Zemlju jer će i nju uništiti. Zato moji prijatelji dvoje oko kapsule i bijega, koliko to ima smisla).

Tu se budim....
Kasnije sam skužila da je bila ta pomrčina Sunca.
Uglavnom, sva sam bila jučer bezveze zbog te kapsule.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2011 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam nocas sanjala krstenje jagnjeta. Smile
Idem u snu poljanom i naidjem na pastira koji cuva musko i zensko jagnje.
Pastir mi je uputio pogled i znala sam da treba da izaberem jedno.Izbrala sam zensko.Nosim ga malo dalje odatle,spustam na zemlju i pridrzavam ga a pastir ga krsti.
Krstio ga je nekakvim zelenkastim diskom ali pokretima u obliku krsta,pravo krstenje.
Bas lepo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
valen
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2011 11:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tumacim ovaj san kao znak od Gospoda da je sa mnom i da je preobrazio moj osecaj da nizem greske...u vrlinu.
 Nazad na vrh »
UrosZlo

Pridružio: 20 Okt 2009

Poruka Poslao: 31 Mar, 2011 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li znaci nesto kada ti pokojni drugari i rodjaci donose poklone u snu? Rolling Eyes
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Apr, 2011 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

UrosZlo ::
Da li znaci nesto kada ti pokojni drugari i rodjaci donose poklone u snu? Rolling Eyes

Možda te podsećaju da bi trebalo da im upališ bar jednu sveću za pokoj duše, da ti se ne bi stalno javljali u snu.
Inače, od moje pokojne bake sam čula da u snu ne treba uzimati ništa od hrane koju ti nude pokojnici.
( Pod uslovom da si naučio da kontrolišeš svoje snove, i svoje ponašanje u snovima ).

Pozdrav za tebe !
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Apr, 2011 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mene su naučili stari da nikada ne uzimam ništa od pokojnih u snovima. To nije dobro.
Sanjao sam nekoliko puta drage osobe koje volim, pričali su mi da su srećni i da je sve u redu.
Ranije sam verovao da je glupi san, sada verujem da sam zaista pričao sa njima putem sna. Smile
valen
Majstor

Poruka Poslao: 02 Apr, 2011 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima na Kosovu,kod K.Mitrovice zenski manastir Sokolica u kome nemate gde da upalite svecu za mrtve jer su za njih svih zivi.
One vam to sa osmehom saopstavaju i pokazuju da upalite svecu
svima na istom mestu-gore.

Nasi bliznji nam ne zele lose gde god da su.
 Nazad na vrh »
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 01 Maj, 2011 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Našla sam se iznad nekih planinskih vrhova. Bili su oštri i jako su podsećali na "Djavolju Varoš". Posmatrala sam te neobične oblike i tad ugledah prelepog i ogromnog orla. Kako je samo izgledao moćno. Bio je sav beo, samo je oko vrata imao obruč braon perja, kao da je nosio neku ogrlicu. Do mene je doprla njegova misao:"Popni se." Jedva sam to dočekala. Leteo je iznad tih neobičnih vrhova i primetila sam da su se pretvorili u kristale. Obratila sam se orlu:"Povedi me na neko lepo mesto." Orao je istog momenta poleteo u drugom pravcu. Leteo je iznad okeana. Uživala sam posmatrajući odsjaj Sunca na mirnim talasima. Sve je bilo tako lepo i umirujuće. A, onda se spustio na neko ostrvo. Od čitavog prizora zastao mi je dah. Kao da sam se našla u Raju. Lepa plaža, voda je bila zelenkasto-tirkizne boje, čista, a na ostrvu puno zelenila. Tu se nalazila i neka brvnara. Oko nje se nalazilo žbunasto rastinje sa puno cveća u svim bojama. Ušla sam u brvnaru. Spolja je izgledala manja, ali njena unutrašnjost je bila mnogo veća i prostranija. Izašla sam iz brvnare i obratila se orlu:"Ovde je prelepo kao u Raju! Ovde nema..." Orao me je prekinuo:"Greha!" Orao je opet rekao da se popnem na njega. Čim sam se popela, rekla sam:"Znam da ti ne živiš na ovakvim mestima i hvala ti što si mi pokazao ovo prelepo mesto. A, sad me povedi na mesto gde ti živiš. Pokaži mi još neko lepo mesto, samo nemoj gde je mnogo hladno." Dugo je orao leteo i našli smo se iznad oblaka. Ugledala sam vrh planine i pitala orla, da li je to Mont Everest? Potvrdio je. Zaista je bio "krov sveta". Sve se videlo. Orao je nastavio da leti i stigli smo do neke visoke planine. Bila je jako visoka i intenzivno zelene boje. Orao se spustio na neko ogromno gnezdo. Tu je on živeo. Gnezdo je bilo kao neka ogromna soba, mogla sam slobodno da trčim po njemu. Ali, to gnezdo je bilo taman za orla, jer je bio ogroman. Rekla sam:"Kako je lepo mesto gde ti živiš, ovde je vazduh tako lep i svež. Ali, ja znam da ti nisi običan orao, jer orlovi ne pričaju sa ljudima. Ti si neko biće u obliku orla. Da li ti imaš neke veze sa Horusom?" Odgovorio je:"Ne, nemam." Nastavio je:"Ljudi žele da imaju sve, svu moć, a moć je i kad imaš najizoštrenije čulo vida, jer vidiš sve do najsitnijih detalja. Ali, Bog nije dao ljudima to izoštreno čulo vida, jer bi ga zloupotrebili, kao uostalom što sve zloupotrebljavaju. Pogledaj orlove! Svoj vid koriste za preživljavanje, za ishranu. Dok ljudi, sve svoje moći koriste za ugrožavanje drugih vrsta, a i ugrožavaju svoju sopstvenu vrstu." Glasno sam razmišljala:"Znači, posmatrajući tebe, mislim da je sve ovde na Zemlji, bleda kopija onoga što je Bog stvorio i što se nalazi u njegovoj blizini. I da je ovde sve bleda kopija, jer je sa greškom. To nije ono prvobitno stvoreno?" Orao:"Da, ovde je sve sa greškom, jer je ta greška proistekla iz greha. Vidiš, ovo gnezdo i ovaj planinski vrh, kao i ono ostrvo, nisu u grehu, ali zato na drugim mestima ima puno greha. Ta bića koja pominješ, zaista postoje i razlikuju se od ovozemaljskih. Potop se desio da bi opet bila prvobitna stvorenja, ali ponovo se desila greška. Priča o dugi nije radi Boga, jer Boga ne treba podsećati, već obrnuto, zbog ljudi. Ljudi su ti koji zaboravljaju na zavet Bogu! Sve je obrnuto!" Pomislila sam na Boga. Kaže se da je Bog svuda i da sve vidi. Osetila sam navalu radoznalosti i poželela sve da ispitam orla. Kao da mi je čitao misli, rekao je:"Udahni!" Udahnula sam čist i svež vazduh i osetila neku čudnu milinu u predelu grudi. Orao je nastavio:"Bog je sveprisutan, kao i vazduh. Vazduh jeste duh. On je svuda, od njega život zavisi. Ne vidiš ga, a tu je, tako je i sa Bogom. Vazduh je vrhunska svest. I kao što postoji svež i čist vazduh, tako postoji čist Duh, a isto tako postoji zagadjen i prljav vazduh. I kao što postoji zagadjen vazduh, tako postoji zagadjen, tj. prljav, otrovan duh. Postoje dva Duha, jedan stvaralački, drugi rušilački. Dva duha-dva principa! Nastavio je:"Ovde na Zemlji, postoji kreacija prvog stvaralačkog Duha, ali na njoj vlada "knez ovoga sveta", kako je rekao Hrist." Pitala sam:"Kako to da se reši?" Orao:"Uvek su ljudi tražili opravdanje za svoj izbor. Kao Sotona je jači, lukaviji, pri tome, zaboravljajući na slobodnu volju-pravo izbora. Istina je da su ljudi bespomoćni da reše problem zla na globalnom planu, ali dato im je rešenje za individualni-pojedinačni spas. Hrist ga je dao i sproveo. Svaka duša je za sebe i ima pravo izbora." Pitala sam:"Šta je duša?" Orao:"Duša je aura srca!" Pomislila sam kad smo tužni, osećamo teskobu i bol u grudima, a kad smo srećni, osećamo ushićenje i radost opet u grudima. Pitala sam:"Zašto u Bibliji piše da je krv duša?" Odgovorio je:"Da, to je istina. Zar srce nije pumpa krvi? Zar kroz njega ne prolazi sva krv? Vidiš, svako krvno zrnce je informacija. Vrlo je važno da se to shvati, da je svako krvno zrnce informacija i da je sve informaciono kolo. Ako postoji loša misao, ona je zabeležena kao informacija i kruži kroz organizam, dolazi do srca, a u srcu postoji "filter" i ako se ne pročisti, dolazi do raznih bolesti. Neke se realizuju ranije, a neke kasnije. Zato su važne čiste misli, a o delima da i ne govorim." Pitala sam:"A, taj filter? Objasni mi." Orao:"Ljudi biraju različite učitelje koji će ih dovesti do Boga i zbog toga se svadjaju. Ne shvataju da je ispunjavanje zakona ljubavi najbitnije. Zakon ljubavi je taj filter! Ljubav prema Bogu, prema bližnjem, prema životu. Tako da i oni učitelji koji na prvi pogled ne uče kao Hrist, a vode ka ljubavi, važni su za odredjene ljude, kako bi došli do pravoga Boga." Opet sam pitala:"Kako biti u kontaktu sa Bogom?" Odgovorio je:"Samo kada voliš. Zapamti, uvek je ljubav u pitanju, a kada osećaš ljubav, tu je uvek prisutna i čežnja duše. Čežnja duše je ta veza, koja te kroz molitvu ili meditaciju može spojiti sa Bogom." Nastavio je:"Uzmi za primer, ti voliš svoju majku, voliš Sofiju. Ponekad dodje do nesuglasica, ali je voliš i dala bi život za nju. Zamisli drugi život i drugu majku, i istu takvu ljubav, pa zamisli treći život i opet novu majku, i u tom životu čitaš o Sofiji, o njenoj ljubavi prema tebi. U tebi se budi ljubav prema njoj, ali kad zatvoriš stranice knjige, ti zaboravljaš. Tako je i sa Bogom! Ljudi zaboravljaju Boga i ono što On jeste. Vidiš, ljudi su čudni. Treba preuzeti odgovornost za svoj izbor. Vode se rasprave ko je gluplji, onaj koji sluša Boga ili onaj koji sluša ljude. Ispada da je gluplji onaj koji sluša Boga, a to nije tačno. To se dešava,jer ljudi ne veruju u drugu, duhovnu smrt!" Pitala sam:"Neki su počinili strašne zločine, pa ništa. Prolaze u ovom životu nekažnjeno." Odgovorio je:"Eh, kad bi samo znala šta je bezdan duše, ne bi tako razmišljala. I bolje je da ne znate za njega, ali možda bi trebalo da bar malo privirite u taj bezdan, pa da se osvestite. Nego, razmišljaj o auri srca. Stvoreni ste mudrošću Božijom. U vama ima 75% vode i razmišljaj o čistoj vodi, čišćenju krvnih zrnaca, o svetlosti, tj. toploti, to je temperatura ljubavi koja osvetljava auru. Tada me orao ponese do velikog vodopada. Dug pad do jedne stene, pa slap niz tu stenu, kao dva stepenika. Iznad tog slapa koji je prekrivao stenu, pojavila se duga. Voda, vazduh, svetlost, prelamanje svetlosti i stvaranje duge. Orao reče:"Sve je ovo povezano sa dušom, tj. aurom srca. Dobro razmisli o svemu, svoje misli usmeri na relaciji: voda-vazduh-svetlost-duga.
Tu se moj san završava.
02.06.2010.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Maj, 2011 17:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veoma interesantan i zivopisan san, u stvari kako si bila svesna da sanjas,to je lucidan san iz koga si saznala dosta toga poucnog.
Imas divne snove.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sfera
Tragalac

Poruka Poslao: 01 Maj, 2011 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U svakom snu sam svesna da sanjam i redovno ih zapisujem, inače bih sve te detalje vrlo brzo zaboravila.

Sneguljice, veliki pozdrav za tebe! Srce si!
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Maj, 2011 03:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
Ti uvek imaš fenomenalne snove draga Sfero.
Hvala ti što si ovaj veoma poučan san podelila sa nama.
Topli pozdrav za tebe sestro !
herc
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 02 Maj, 2011 09:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

izvanredna realizacija.

da nisi napisala da je san u pitanju, rekao bih da je seansa regresoterapije, ili svejedno kakva seansa, ucenja / poducavanja sa duhovnim vodicem.

ali kazem seansa r.t. zato sto skoro identicno pises kao sto ja radim seanse.

susrte sa duhovnim vodicem - orlom... odlazak na neka mesta, pokazivanja, iskustva, UPIJANJA ENERGIJA I SPOZNAJA...
let to Rajskog ostrva... ko cita moje seanse zna da je to nacin gde osobe vodim uz pomoc vodica, vecinom delfina, ali i orlova... do ostrva, preko puta uvale... koje jeste potpuno tako opisano od svih... kao Rajsko...
i tamo je ili kolibica ili zamak, ili svejedno... i tu se, obicno, nalazi i Andjeo cuvar.
takodje su i price dosta slicne. O Bogu, ljubavi... druzenju sa NJIMA, razmenama iskustava, spoznaja, znanja, i energja ljubavi...
pitanja srca i duse... ( i Nad duse, sto obicno radim sa naprednijima),
itd....
dakle, kao da sam citao neku svoju seansu!

iZvanredno, lepo i poucno.

samo - treba nastaviti svakodnevno druzenje sa orlom, jer jedan san, ili susret jeste fantastican, ali je nastavak, svakodnevni,...

ono sto nam daje potpuniju vezu i dalja usavrsavanja.
pozdrav

jer - NEMA RAZLOGA da se to ne nastavi - svakoga dana.

ako je vec lepo i korisno, zar ne?
Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
sfera
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Maj, 2011 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Vesna i Aleks, hvala vam!
Ima puno poučnih i interesantnih snova, ali nažalost, veoma malo vremena da ih prenesem.
Kad god budem u prilici, napisaću neki zanimljiv san.
Srdačan pozdrav!
Heartr
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 16:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Sfero na opisu jos jednog tvoj jasnog, kristalnog, istinitog, poucnog i prorockog sna.
valen
Majstor

Poruka Poslao: 04 Maj, 2011 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sfera ::
"Bog je sveprisutan, kao i vazduh. Vazduh jeste duh. On je svuda, od njega život zavisi. Ne vidiš ga, a tu je, tako je i sa Bogom. Vazduh je vrhunska svest. I kao što postoji svež i čist vazduh, tako postoji čist Duh, a isto tako postoji zagadjen i prljav vazduh. I kao što postoji zagadjen vazduh, tako postoji zagadjen, tj. prljav, otrovan duh. Postoje dva Duha, jedan stvaralački, drugi rušilački. Dva duha-dva principa! 02.06.2010.

Anaksimen (gr: Άναξιμένης) iz Mileta (585. p. n. e. – 525. p. n. e.) bio je starogrčki filozof, treći filozof miletske škole, koji je tvrdio da je vazduh osnovni princip i prapočelo svih stvari (αρχη, arhe).

Po Anaksimenu, vazduh je prapočelo svega postojećeg; on je bezgraničan, neizmeran, sveobuhvatan i večno se kreće. Anaksimen je verovatno na ovu zamisao došao polazeći od fenomena disanja, jer čovek živi onoliko koliko je kadar da diše. On povlači paralelu između čoveka i prirode uopšte. "Baš kao što nas naša duša, budući da je vazduh, drži zajedno, tako i dah i vazduh obuhvataju čitav kosmos." (Zanimljivo je da su u srpskom jeziku ostali tragovi ovoga shvatanja u reči [b]vaz-duh, vasceli duh)[/b]

Nije li interesantna nasa rec vazduh?

Bas me je obradovao tvoj san Sfero i potpuno je neverovatno kako si sve zapamtila..
Hvala sto si ovo divno iskustvo podelila sa nama.

Thewave
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 24 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 13265 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44009 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43481 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31274 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36510 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 31820 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10332 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)