Što je prosvjetljenje? Ne, mislim stvarno, što je to?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 07:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

časopis Svjetlost- Irena Antolić
Moguće je prolaziti duboku duševnu krizu koja uključuje neobična iskustva i doživjeti je kao patološku ili psihijatrijsku, a da je zapravo mnogo preciznije i korisnije opisati je kao duševni proboj, psihospiritualnu krizu koja nam otvara prostor za osobni rast i razvoj.

U najvećem broju slučajeva možemo prepoznati situaciju koja je dovela do psihospiritualne krize. To su razni fizički faktori- bolest, nesreća ili operacija, iscrpljenost ili nedostatak sna. Iznimno snažna seksualna iskustva također mogu biti okidači duševnog proboja, a kod žena i porod ili pobačaj.
Čest uzrok su i razne emocionalne traume: gubitak važnog emocionalnog odnosa, smrt djeteta, otkaz ili razni oblici meditacija ili duhovnih praksi.
Širok spektar okidača jasno nam govori da je unutarnja spremnost na transformaciju daleko važniji faktor za duševni proboj od vanjskih utjecaja.
Zajednički nazivnik je, dakle, radikalna promjena balansa između svjesnih i nesvjesnih procesa, a slabljenje psiholoških blokada, ili obrnuto, povećanje energetske nabijenosti dinamike nesvjesnog omogućava nesvjesnim sadržajima da naglo prodru u svjesnost.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 09:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag

Citat:
Po momo prostom misljenju svakom coveku je prioritet da upozna sebe .
Jer sve sto se pokusava imitirati i ceznuti za odredjenim ostvarenjima je jalovo i bezivotno i sklono je propasti dokle god se preskace upoznavanje sebe.

(...)Iz tog razloga je vrlo vazno da covek nadje sebe i svoj put ( mada je i lutanje "svoj put" ) i onda je autentican , miran i otvoren .
I svaki put je subjektivan jer jedino Subjekat i postoji.

(...)Krisnamurtija su inace pripremali clanovi Teozovskog drustva jos od malena za ucitelja sveta , ali ................
Kada je Krisnamurtiju umro brat i trenutak kada je saznao , je bio prelomni da se urusi mentalna struktura sa konceptom ucitelja sveta , od siline bola za bratom koji je visestruko snazniji i autenticniji od tamo nekih geografsko spiritualnih koncepata , koje su Krisnamurtiju pokusali da implementiraju .

Zosim

Citat:
(...)prihvatam svaki rasplet dogadjaja onako kako ga je Bog zamislio.
Ako mi je ishod po volji, radujem se, ako mi nije po volji, tužan sam, nesretan, ali prihvatam i priklanjam se njegovoj odluci.
Sve mi emocije učestvuju u tome i ja duboko proživljavam svaki trenutak bez osudjivanja u smislu: Aha, to je tužno i bolno, neću to, bežim od toga, ogradjujem se, promeniću program, napiću se da zaboravim i sl.
Ne, i ako je pred nama sama bol prihvatamo je baš kao da je najveća radost i proživljavamo je do najvećih dubina.
To znači biti ovde i sada.

Bbrozo

Citat:
časopis Svjetlost- Irena Antolić
Moguće je prolaziti duboku duševnu krizu koja uključuje neobična iskustva i doživjeti je kao patološku ili psihijatrijsku, a da je zapravo mnogo preciznije i korisnije opisati je kao duševni proboj, psihospiritualnu krizu koja nam otvara prostor za osobni rast i razvoj.

U najvećem broju slučajeva možemo prepoznati situaciju koja je dovela do psihospiritualne krize. To su razni fizički faktori- bolest, nesreća ili operacija, iscrpljenost ili nedostatak sna. Iznimno snažna seksualna iskustva također mogu biti okidači duševnog proboja, a kod žena i porod ili pobačaj.
Čest uzrok su i razne emocionalne traume: gubitak važnog emocionalnog odnosa, smrt djeteta, otkaz ili razni oblici meditacija ili duhovnih praksi.
Širok spektar okidača jasno nam govori da je unutarnja spremnost na transformaciju daleko važniji faktor za duševni proboj od vanjskih utjecaja.
Zajednički nazivnik je, dakle, radikalna promjena balansa između svjesnih i nesvjesnih procesa, a slabljenje psiholoških blokada, ili obrnuto, povećanje energetske nabijenosti dinamike nesvjesnog omogućava nesvjesnim sadržajima da naglo prodru u svjesnost.

Duh Učenja BHS je oslobođen iz boce!
Goldy

Naravno, ne u smislu direktnih uticaja,
znam da ga citirani ne prate.

Već - u smislu sinhroniciteta.
Možda i u smislu majmuna
kojem je dato da prvi,
na sintetički način
skine bananu.
Sa grane.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 10:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gore bi spadao i sledeći citat:

Bbrozo

Citat:
O prosvjetljenju.
Zamislimo da živimo u prelijepoj kući, imamo pun stol hrane, obilje se vidi sa svih strana. Osjećamo se zadovoljno i uspješno. Onda nam netko javi: Umrlo ti je dijete. Sve obilje, kuća, ljepota oko nas ostaju bez značenja. Nikad više nećemo biti isti, iščupan je dio nas. Poslije tog iskustva zauvijek smo promijenjeni. Živimo i dalje u palači, ali se više ne osjećamo ni sretno, ni nesretno, ni dobro, ni loše. Samo postojimo.

Uzela sam primjer: da umre dijete, jer to je bol koju svi možemo razumjeti. Veliku bol može uzrokovati i propast velikog plana, propast braka, gubitak posla, velike imovine. Velika bol je veliki gubitak.
U životu svi imamo puno malih boli i malih tuga, koje nas uče nečemu, ali nas ne mijenjaju duboko.Velika bol može nas promijeniti zauvijek.

Ta promjena može biti letargija, apatija, a može biti i prosvjetljenje, svijest na višoj vibraciji. Više ljubavi prema cvijetu, suncu, rijeci, planini, djetetu, unučetu, kućnom ljubimcu. I strah nestaje, jer osoba je već proživjela najveću bol.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 10:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bbrozo, je l' postoji ovaj tekst u elektronskom vidu: "časopis Svjetlost- Irena Antolić"?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 10:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Molim PlavogZraka da sad proba od ovoga da sastavi Haikuku.

Kume, brate...!
Nađe pravo ime!
Haiku - nije to to!

Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 16:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
Bbrozo, je l' postoji ovaj tekst u elektronskom vidu: "časopis Svjetlost- Irena Antolić"?

Znaš da se ne snalazim sa kompjutorima.
Ovo je broj Svjetlosti 99, ožujak 2011.
za čitatelje Svjetlosti narudžbe na telefon 016683630
nakladnik www.teledisk.hr
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nastavak seanse o PROSVETLJENJU:

18:43 alex radovic: i kakav je osecaj
18:57 M.B.: sada se pojavljuje i neko drugo sunce
19:04 alex radovic: aha
19:05 M.B.: sta je ovo ?
19:12 alex radovic: ne znam, kako izgleda… sta osecas
19:31 M.B.: toliko boja
19:51 alex radovic: postaces slikar, vidim ja
19:55 M.B.: i sumova ,cuje se neka muzika… .. Boze gde sam to
20:12 alex radovic: hahaha, a jel uzivas?
20:47 M.B.: uzivam… mi smo ogromni… zauzimamo ceo jedan univerzum… ali ja sam i dalje u narucju nadduse ,… on se samo smesi22:04 alex radovic: a pitaj ga sta ako udjes u njega
22:11 M.B.: i ima me i nema….. sada vidim da smo on i ja isto…… mi smo jedno… ne znam kada sam usla
23:04 alex radovic: i kako je sada
23:26 M.B.: sada mogu i da zaplacem od siline neke posenne ljubavi
23:28 M.B.: DA
23:35 M.B.: DA<DA
23:38 M.B.: TO JE LJUBAV
23:45 M.B.: To je to
23:54 M.B.: UNIVERZALNA LJUBAV
24:22 M.B.: to me prozima ali ne mogi ni da opisem sta je i kako izgleda…. neopisiva sreca…. a ja ne umem to da opisem24:45 alex radovic: i jedinstvo, sa svim
25:03 M.B.: da sa svim i svacim…. ne mogu da opisem stvarno
25:31 alex radovic: pa sad si ti Bog
25:51 M.B.: ne radi me ?
25:54 alex radovic: hahaha
25:58 M.B.: To ja kazem
26:03 alex radovic: znam…. pa zar nisi?
26:30 M.B.: ovo je bozanstven osecaj… a sada jos nesto…. ovo je bas cudno
27:02 alex radovic: jel imas neko telo…. ili nemas
27:19 M.B.: ne ,ne osecam telo…. nemam
27:29 alex radovic: a jel svetlis?
27:30 M.B.: samo sam ja
27:49 alex radovic: i spolja
27:54 M.B.: da ceo univerzum ,sve je svetlo
27:54 alex radovic: ne samo boje unutra
27:59 M.B.: i spolja…… svi smo kao mocno sunce…. kao hiljadu sunaca…. NE BAS TOLIKO ,ne znam
28:43 alex radovic: a to drugo sunce sto si pomenula, sta sa njim
29:16 M.B.: vidim i neko sunse spoljai…. Ja sam kao ogromna svetiljka…. ali negde u daljini vidim i neko sunse… cudno
30:02 alex radovic: sta je to
30:06 M.B.: izgreva na zapadu…. cini mi se
30:16 alex radovic: aha, interesantno… odakle ono
30:29 M.B.: sta je ovo ?
30:39 alex radovic: pa ti znas
30:40 M.B.: i ja se pitam
30:44 alex radovic: cujes glas i sve odgovore
31:11 M.B.: mi smo zasli u nek drugi univerzum
31:20 M.B.: AUH BRATE !
31:23 alex radovic: hahaha, ok…. zabavno
31:49 M.B.: Cujem glas mog andjela
31:58 M.B.: DOVOLJNO JE ,kaze
32:03 alex radovic: aha, ok, polako se vracaj da osetis i svoje telo i gde se nesto razradjuje u telima i zapmtices ovo
32:35 M.B.: sada se ,polako vracamo
32:36 alex radovic: nadam se
32:53 M.B.: smanjujemo se… prostor se suzava… ali osecanja su mi ista…. i eto me ponovo u zagrljau nadduse
33:46 M.B.: smesi se i pita me
34:11 M.B.: da li sam srecna ?…. da li osecam radost ,sto jesam
35:37 M.B.: da li sam spoznala postojanje ljubavi koja pokrece stvaranje svega ,svih zivota i svega sto jeste
36:26 M.B.: Ljubav je mocna ,jedina snaga ,koja stvaralac…. nju posedujes i ti i svi vi…. kada naucite ,kada se ocistite ,bicete jedno sa bogom… smesi se i dalje…. i misli da je za ovaj put dovoljno…. LJUBIM GA I ON MENE38:38 M.B.: I NA RASTANKU KAXE -NE ZABORAVI <LJUBAV JE SVE
39:27 M.B.: ja sam sada napolju i svi smo…. SRECNI ,svo troje
40:45 M.B.: UMORIH SE ,ali stvarno,iako se osecam potpuno ispunjena i mogu da zagrlim ceo svet i vise od toga
41:32 alex radovic: prosvetljenje
42:01 M.B.: ne teraj me da pricam ,jer cu reci koliko volim mocno… sve
42:14 alex radovic: pa kazi
42:16 M.B.: i svakoga… ali stvarno
42:37 M.B.: idem da kuliram malo…. IZLJUBIM DECU I MUZA… to bar mogu
43:04 alex radovic: pazi kad svetlis… u mraku… i super da preneses i dalje…. na druge… onda je pravo… prosvetljenje…. da svetlis na druge
44:03 M.B.: ma bolje mi je da upalim neku sijalicu u hodniku ,za svakoi slucaj
44:10 alex radovic: hahaha, vazi
44:22 M.B.: odoh da ih grlim i ljubim
54:37 M.B.: Andjeo kaze da je bilo dovoljno za sada… da je ovo preozbilno… Ovo je bilo CUDECNO…. ja to i sada imam
56:23 alex radovic: bila si kao ceo univerzum pun bozanske ljubavi i sada znas… za uvek… kako je to
56:44 M.B.: zato ,kaze andjeo ,da stanem
58:52 alex radovic: sad si ti univerzum
58:55 alex radovic: i Bozanstvo
59:03 alex radovic: napredujes
59:16 M.B.: SVI SMO SAMO TO NE ZNAMO…. AUH !
59:36 alex radovic: ali neki jos nisu to ni doziveli… iskusili… a ti jesi
59:43 M.B.: kRUPNE RECI… da znam…. to znam da znam
02:17 M.B.: DA ,da ,moze nesto i da se prenese ,zagrljaji ,poljupci ,osmesi ,ljubav na neki nacin,da ,moze, i te kako moz

Petre, jednom si me pitao, u vezi mojih seansi:
ZASTO TO RADIM?

Ostao si mi duzan odgovor svoj, t.j. svoje misljenje, i svoja osecanja:
ZASTO OVO RADIM?
Sta ti mislis
i sta ti osecas?

jeli se bas bas uvek samo kriveljim?

ili, ponekada i zaplacem.
od neke radosti, citajuci svoje seanse, i dozivljavajuci ih.
I kao Alex, ali i u empatiji sa tim osobama sa kojima ovo radim.
Mozda to NIKO DRUGI NE OSECA, ali ja prenosim dalje.
Ono sto meni - svetli, ili zasvetli.
Mozes li i TI - DA ZAPLACES?
OD NECEGA, citajuci i dozivljavajuci ovu seansu?

Kako sam ja doziveo svoja prosvetljenja, ako su ovo prosvetljenja, vec sam opisao. Od pre 17 godina, kada je bilo to prvi put, kada me je andjeo doveo do Krishne, i kada me je pitao ono... NISMO, SADA, U SKOLI...
JEL HOCES DA BUDES MOJA LJUBAVNICA?
Posto je teze malo recima to opisati, prvi put, kao i iz navedenih gore, tekstova, o prosvetljenju, pokusacu, mozda, da opisem, da se razume za siri krug citalaca.
ali, ono BITNO je AKO MOZE DA SE OVO - DOZIVI!?
Onda, zasita, reci nisu ni potrebne.
a, ocigledno, da moze i sa tim, i nesto da se uradi. ne lenjost, nego da se - PRENESE, na druge.
nadam se da ima i sta, da se prenese.

pozz

Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 16 Mar, 2011 18:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera je 15. marta stavila link. Prepisala sam ovo:
Cilj i svrha našeg razvoja je sve veće usklađivanje naše volje s Božjom voljom da bismo bili sretni u mjeri u kojoj smo postigli to usklađenje. To znači čuti Boga u svom srcu- to je krajnji cilj razvoja. Da bismo to mogli moramo se odreći strahova, nepovjerenja, pogrešnih shvaćanja i sumnji. Ali to također znači odricanje od stava koji kaže:" Ja jedino mogu biti sretan ako taj i taj napravi ovo i ono, ili mi život odgovara na način kako sam to ja zamislio." I onda nam odricanje od samovolje izgleda kao skok u ponor, jer izgleda da se moramo odreći nečeg dragocjenog bez čega nije moguće živjeti. U našim odnosima je lako promotriti taj unutarnji pritisak koji kaže "moraš me voljeti", a koji ond stvara upravo suprotan odgovor. Ljubav nikada ne može biti iznuđena, makar drugoga "lovili na med", ipak je ispod strah da ne možemo živjeti bez te osobe- dakle to je prisila.
Znači da se moramo odreći želje, ali to ne znači odreći je se zauvijek. Privremeno se moramo odreći od tko, što, gdje, kada i kako ispunjenje želje. Jer inzistiranje na ispunjenju naše želje na određen način, često ometa njeno ispunjenje. Ako budemo imali povjerenja u Božju volju, želja će se ispuniti, ali u drugačijoj emocionalnoj klimi, i to na puno bogatiji način. Tako da je često točno, da nešto možemo dobiti tek nakon što smo se toga odrekli. Odrekli smo se inzistiranja koje je bilo rezultat straha da ako ne bude po našem da će to značiti katastrofu, a to je samovolja.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33147 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29763 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29406 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)