Ljubomora...kompleks nize vrednosti...!?
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vuk

Pridružio: 23 Feb 2011

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 23:31 pm    Naslov: Ljubomora...kompleks nize vrednosti...!?
Odgovoriti sa citatom

Kako pobediti kompleks nize vrednosti,i sta uraditi po tom pitanju? Wink
Tema sadrzi i rec 'ljubomora' zato sto je to direktno povezano za kompleksom N.V. !
Kada imas taj kompleks,ne mozes nikome da verujes,osecas kao da te svi lazu i tako to,i naravno,javlja se i ljubomira...Sta uraditi,i kako se 'osloboditi' tog kompleksa...?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2011 23:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samim time što detektiraš ove emocije vrlo jasno i razgraničeno, to je prvi korak.
Naredni je onda staviti sebe u odnos prema tim emocijama, sučeliti se. Šta vidiš? Zašto ti smeta? Čemu toč no to što ti smeta, smeta u tebi? Od čega je stakana ta tvoja osobina?
Ono što vidiš, ono što izoliraš u tom suodnosu je tvoj adut.
Njega staviš ispred svega i čvrsto vjeruješ u sebe.

Kada se dogodi narednog puta da se sudariš sa zidom zavisti , ljubomore i kompleksa niže vrijednosti, ako si iskren u toj svojoj uvjerenosti u ono što je ispravno a što pogrešno - trebalo bi se dogoditi da se takvi ljudi sami sklone kad te vide, bez nekog tvog dubljeg angažmana.

Međutim, kako to doista iziskuje snažan karakter, ličnost i ustrajnost, jer je ljubomore i frustracija puno previše, dogodi se i da te uvuku u klinč.
Mislim da je najbolje kad se čovjek osjeti iscrpljen takvim energetskim vampirskim napadima, da se jednostavno ukloni iz situacije, a doma napravi neku vježbu, pozivom anđelima za rekuperaciju ili što god već prakticira.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 00:22 am    Naslov: Re: Ljubomora...kompleks nize vrednosti...!?
Odgovoriti sa citatom

Vuk ::
Kako pobediti kompleks nize vrednosti,i sta uraditi po tom pitanju? Wink

a - zasto bi hteo, da ga - pobedis?
ako vec ima neku vrednost, hahaha.
dakle, predlazem i radim, na seansama da se to PRIHVATI.
Znaci ne da pobedis, nego da se - PREDAS!
Znam da vecini to zvuci naopako. ALI...
UDJI U TAJ VRTLOG, PREDAJ SE, I ON CE, SAM, DA TE IZBACI napolje.
znaci kazi sebi - JA SAM MANJE VREDAN, NIKAKAV, i slicne reci....
dozivi to, isplaci se, ako treba,
i prihvati, kao JEDNU OD STRANA MEDALJE.
VIDECES DA SI - I DALJE ZIV, ZDRAV I PRAV, i da NISTA NIJE PROMENILO, UNUTRA, U TEBI.
promenilo se - prihvatanje.
i dalje ostajes = OK!
Sa manjom ili vecom vrednoscu, SVEJEDNO.
JER, nesto tako, kao manja ili veca vrednost, u sustini BITI i bitosti i - ne postoji.
To su samo sarene laze, za malu decu.
A onda uradis i SUPROTNO, kazes ebi...
i kad postignes ISTU ENERGIJU, onda si - CAR!
hahaha.
Tako je kada radis - SAM!
Inace, uz pomoc druge osobe, koja te VOLI I STITI, je mnogo lakse, naravno.
dovoljno je - PROMENITI VERU, t.j. NE VEROVATI
ONIMA
koji su nametnuli taj osecaj manje vrednosti.
Obicno - roditelji, jer nisu znali - drugacije.
...
a, za ljubomoru - uhhhh, to je jaka energija i jako mocan za iskoristiti je.
u sexu, najbolje, ali i u cepanju drva, svejedno.
naravno, osim ako zelis da se resis nje, umesto da je iskoristis najbolje.
Ako ces da se resis, onda pocni da VERUJES LJUDIMA, t.j. DA DAJES - POVERENJE!
E, sad, da li ga i imas?
da bi mogao to i da das?
to trazi poverenje u samog sebe, ili u Univerzum, Boga, andjele...
u ZIVOT.
Negde ces to vec da nadjes, sigurno je.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 01:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ps. a mozes i da probas da komuniciras sa glasovima u glavi, koji obicno dolaze od roditelja, kao instrukcije u tom smislu - kao reci, ili cele recenice.
prepoznaces ih, jer one te programiraju da se osecas manje vrednim.
i onda saznaj i KO to kaze!
i tacno - kojim recima.
Onda se usprotivi i kazi da neces vise tako,da hoces da promenis i da na TO
IMAS PRAVO
DATO OD BOGA!

Ali izgleda da cu morati da otvorim taj forum : PITANJE PRAVA U PSIHOTERAPIJI.

radi detaljnijeg objasnjenja.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 05:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlicno, vrlo dobro, prva ocena 3! Slažem se, Aleks. I pokušavam razumjeti.
 Nazad na vrh »
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nekada je taj osecaj nize vrednosti objektivno cinjenicno stanje, u zavisnosti od toga sa kim i u cemu se poredimo.
Najgore je kada nemamo osecaj ikakve vrednosti. Crying or Very sad
Ljubomora moze biti podsticaj,inspiracija da budemo bolji nego sto smo,da razvijemo osobinu,kvalitet,koja nas izvorno cini ljubomornim.
Dobro je da vezbamo da volimo ,cenimo,osobu na koju smo ljubomorni,kako ljubomora ne bi prerasla u zavist koja je losa, degradirajuca.
Nekada se osecaj nize vrednosti mesa sa poniznoscu.
Postoje primeri duhovno naprednih osoba koje bi za sebe govorile da su bezvredne;s`razlikom da one nisu bile ljubomorne.
...

kakva je to mora-ljubo(ljubavna,ljudo,ludo-mora?

Sumnnjam da osecaj nize vrednosti ima veze sa nepoverenjem prema drugima

Dobra tema
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 14 Mar, 2011 16:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pokusacu da objasnim sta sam mislio, ili pisao.

Postoji razlika izmedju OSECANJA neke vrednosti i same vrednosti.

Sve ima nekakvu SVOJU VREDNOST, a nasa osecanja su nasa licna i ona variraju.
postoje tri nacina vrednovanja:
1. sve ima svoju pravu vrednost - to je duhovna konstatacija, kada se posmatra odozgo, sa stanovista jednistva
2. nesto ima, za nas, manju vrednost
3. i druga strana tog dvojstva - da ima veliku vrednost, t.j. vecu.

ocigledno da su 2 i 3, stavka - relativne, i zavise od naseg MESTA, t.j. poimanja, ili i OCEKIVANJA.

To znaci da MI NISMO SEBE, U ODNOSU NA TO, NESTO, POSTAVILI NA PRAVO MESTO.
Ili smo ispod, ili smo iznad, a u sustini, OBOJE IDE - ZAJEDNO, KAO PAKET.
Poenta je sto mi paket ne vidimo u kompletu, nego - odvojeno, po pitanju VREMNSKE RAZLIKE.

Konkretno:
kao mali, dete, imali smo, nekada, OSEWCAJ MANJE VREDNOSTI.
DESILO SE.
Iz razloga i velicine, nas, prema odraslima, prema roditeljima, prema izlasku iz doma, iz dvorista, preko granice...
ili u odnosu na drugare, koji su nam se podsmevali i izdizali, iznad nas, bilo cime: nekom igrackom, za koju su tvrdili da im daje tu visu vrednost, ili cokoladom, ili...
pogotov je ovo u odnosu na roditelje i NEZASTICENOST, koju smo osetili, nekada. Mozda oni nisu mogli da priskoce kada smo pali i razbili se, ili... ili su i oni doprineli nekim grubljim recima kritike, sto je najcesce slucaj, i pokazali nam da su oni
VELIKI
a mi - MALI.
NEZASTICENI.
To je i pitanje odnosa MOCI I ZASTITE.
T.J. NAD - MOCI.

I, onda so to ZAPAMTILI svesno ili, vecinom, nesvesno, kao PROGRAM, za ceo zivot = KAKO DELOVATI?
DA LI JE BOLJE IMATI TAJ STAV I OSECAJ - VISE VREDNOSTI = VISE NOVCA, VISE USPEHA, VISE SLAVE, VISE TAPSANJA PO RAMENU, POHVALA, VISE UCENIKA, VERNIKA... SLUGU...
ili je bolji osecaj - suprotan?
Do neutralnog tek treba doci, naravno.

i svaki ego ce da prati program koji je naucio.
DOK SAM MALI BICU MANJE VREDAN, A KAD PORASTEM, JA CU SVIMA VAMA DA - POKAZEM:
KO JE KO!
I tako, za zivota, menjamo uloge, od osecanja manje vrednosti do suprotnog, ispoljavajuci to na onima koji su kao nasa deca - ili bespomocni, ili im namecemo svoj stav, pa se takmicimo DA IH - POBEDIMO!
PORAZIMO!
I NAVEDEMO DA NAM, NA KRAJU - VERUJU, da smo mi VISE VREDNOSTI, a oni - manje.
itd, celog zivota traje ta zabava, igra, takmicenje i POKRET.

I to i jeste nekakva energija koja nas i pokrece.
proble, nastaje kada mi sami nismo ZADOVOLJNI, ili jos cesce, KADA DRUGA STRANA - NIJE ZADOVOLJNA.
Sve dok pobedjujemo, neko je - porazen.
sve dok smo RAZDVOJENI, ta pobeda nas cini da se osecamo - USPESNIM, JAKIM, MOCNIM, CAK I NESALOMIVIM. HEROJIMA.
ALI, kada dodje do ZAJEDNICE, ili prilike za JEDINSTVO, T.J. - SPAJANJE, onda se prenrazimo kada shvatimo da na tim principima nece moci da se gradi ZAJEDNICA, JER PROBUSITI NECIJI BALON, SA JEDNE STRANE, ZNACI PROBUSEN - CEO BALON!
ZNaci ne ide, vise, da sebe hranimo - njablizima. Ili onima sa kojima smo u kontaktu, bilo kakvoj KONEKCIJI, VEZI.
CAK I SAMO preko foruma.
i, da ne duzim, SVE JE, OPET, PITANJE
LJUBAVI!!!

I PREMA SEBI I PREMA DRUGOME.
ZAJEDNO.

I, onda sva pitanja postaju deo IGRE I ZABAVE I VISE - VREDNOSTI.
PODIANJEM DRUGIH, NA VISE VREDNOSTI.
DO BOZANSTVA.
IZ LJUBAVI.
...
LJUBOMORA JE MALO DUZA TEMA, PA DA NE UDAVIM.

pozz
 Nazad na vrh »
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, kazu da je vazno da malu decu uvek ohrabrujemo,hvalimo ih za i najmanje postignut rezultat kako bi izgradili poverenje da su vredni i vazni.
Da im govorimo da MOGU,umesto ne-mogu,ne-SMEJU:
Smes kad porastes
Mozes neki drugi put
Sta ti mislis,da li je to dobro
Naravno da mozes,kada puno vezbas...
Vezbati sa njima i pozitivno opazanje,da bi videli i cenili kvalitete drugih i u tome imali zadovoljstvo...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovu temu prebacujem na podforum "Psihologija", za sada ću ostaviti senku teme na ovom podforumu.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 15:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubomoru skandinavski narodi nazivaju svartsjuka, sto znaci "crna bolest".
Ljubomora na nasem jeziku oznacava nesto sto gusi, ubija, mori ljubav.
Postoji veliki broj demona ljubomore.
Aleks je lepu smernicu dao kada je rekao o prepustanju...ali nije usao u detalje...nije naveo tehnike prepustanja kada je konkretno ljubomora u pitanju...
Ja sam nekada bio ljubomoran. Davno je to bilo. To je jedna niska ljudska odlika. Ali, kao sto postoji niza vrednost, postoji i niza odlika. Kao sto je vrednost vrednost sve da je i niska, tako je i odlika odlika sve da je niska.
Oslobodio sam se ljubomore kao nize ljudske odlike u potpunosti.O tehnikama koje sam koristio ne bih na forumu. Ili tacnije receno, tu odliku sam alhemijski obradio, dobvsi od nje nesto drugo ili nesto trece...podigao je na neki nivo. jer se ni jedna odlike ne moze tek tako resiti. to je nemoguce, a sto je nemoguce nije ni Bozje.

Poslednji izmenio talerman dana 15 Mar, 2011 16:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoje više vrsta ljubomora, ali ovde izdvajam dve vrste.

Jedna stiže na svet aktivne materije pod uticajem Jupitera. Ovaj uticaj pokazuje materijalnu manifestaciju ideje Univerzuma u bazičnoj formi. U pitanju je najsnažniji postojeći izraz uzemljene energije. Označava sigurnost, autoritet i čvrstinu materijalnog plana. Ovaj vid energije podseća na tvrđavu. Naziva se I jovijanskom primajućom inteligencijom . Govori o redu i zakonu pod konstantnim nadzorom i autoritetom, u kojima se svih četiri elemenata drže u ravnotežu. Prebacimo li sve ovo na plan ljubavi, lako dolazimo i do ljubomore. Primarni razlog ove vrste ljubomore jeste posesivnost.

Druga vrsta ljubomore stiže kao uticaj iskonske sfere Mudrosti ili Zodijaka na sferu kreacije. Ovo je jedna skoro savršena kombinacija koja govori o braku, podizanju kuće, zadovoljstvu, savršenom sjedinjanjavanju Oca koji je u vatri joda i Majke koja je u vodi heha. U pitanju je, dakle, najviša emocija ljubavi, jedinstvo svih dualnosti u jedinstvo najviše Mudrosti. Ovo je, dakle, jedna prosvetljujuća inteligencija. Primarni razlog ove vrsta ljubomore je neiskontrolisana ljubav.

A čini se da niko nije iskusio izlive ljubomore gore od Zevsovih ljubavnica. Na sve njih je, naime, bila strasno ljubomorna Hera, Zevsova zena, poznata i po svojoj izvanrednoj memoriji, zbog cega su srednjovekovni magovi, pravili talismane za dobro pamcenje sa njenim likom.

One su sve bile veoma lepe, bilo je među njima žena, boginja, poluboginja i nimfi, a Zevsu su rađale bogove, polubogove ili izvanredne heroje. Nabrojima samo neke od njih: Hermes, Dionis, Heraklo, Persej, Minos, Epaf, Sarpedon, Radamant, Arkad, Zet i Amfion. Ljubomorna Zevsova žena boginja Hera je tražila način da im se osveti zbog čega su mnoge od njih prolazile kroz teška životna iskušenja i patnju. Zevs bi im se prikradao u različitim oblicima kako bi ih zaveo a da to ne primeti Hera. Pojavio se tako u kiši od zlata kako bi prodro kroz pukotine podzemne tamnice u kojoj je bila utamničena Danaja. Zevs se Europi pojavio u obliku zlatnog bika s blistavim rogovima, a kako bi zaveo Ledu, kćerku etolskog kralja Testija, pretvorio se u labuda. Kalistu, pratilju boginje Artemide, zaveo je tako što je uzeo na sebe lik boginje Artemide. Pretvarao bi se često u orla ili bi preuzimao lik muževa njegovih ljubavnica.

Neke od njih su, poput Dajane, provedile veći deo života u tamnici, dok su druge, poput Ije, bežale od Herine srdžbe s jednog na drugi kraj sveta. Zevsove ljubavnice su proganjali ogromni obadi, držali ih u zatočeništvu stooki divovi, seljaci ih morili žeđu, na njih nasrtali strašna zmija Piton i titani, dok su neke od njih, poput tebanske princeze Semele, glavom platile za svoju ljubav prema Zevsu. Metidu, boginju razboritosti, Zevs je jednostavno progutao, a Taliju zakopao pod zemljom da bi izbegao izliv Herine ljubomore.

Bilo ih je doduše i onih srećnijih, poput Europe, kojima je pošlo za rukom da izbegnu Herinu srdžbu. Neke od njih Hera uopšte nije proganjala. Ali zato jesu neke druge boginje. Artemida je kaznila svoju neposlušnu sveštenicu Kalistu tako što ju je pretvorila u medvedicu. Njen sin Akad, kada je bio u lovu, potegao je luk da ubije tu medvedicu, ali je intervenisao Zevs sprečivši tako sina da ubije sopstvenu majku. Ovo je zapravo bila jedna od retkih intervencija Zevsa u korist ljubavnice, ali stoji da je i ovo bilo pre kako bi zaštitio svog sina od budućih trauma, nego da bi spasio Kalisti život.

Bili bi lako, na osnovu izrečenog, optužiti Zevsa za bezočno ponašanje prema ljubavnicima. Takav zaključak bi bio ishitren. Volja bogova je ionako jasna tek malom broju smrtnika. Zevs jeste progutao Metidu, ali je nakon nekog vremena, rođena iz njegove glave boginja mudrosti i nesavladive snage Atena. Europu i Danaju je štitio još dok su bile žive, dok su mnoge od njih dobile zasluženu nagradu posle smrti. Kalistu i Arkada je preneo na nebo gde ih je pretvorio u sazvežđa Velikog i Malog Medveda. Po Europi je dao ime novom kontinentu – Evropa. Pobrinuo se da i Egiptu Iji iskazuje božanske počasti, dok je Semelu primio u društvo bogova kod sebe na Olimp gde je dobila novo ime-Tiona.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 15 Mar, 2011 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jako lepi textovi, Tale.

ja jos nisam poceo da pisem o ljubomori, jer to je veoma velika i krupna stvar. I siroka.
Za sada pokusavam da pojasnim svoje neko vidjenje - osecanja manje / vise vrednosti, i sta sa tim?
t.j. KAKO TO ISKORISTITI na dobrobit - SVIH!
Kao jedan od vidova POKRETACKE ENERGIJE, kao i nacina napredovanja, ucenja / poducavanja, spoznaja.

Za ljubomoru mogu reci ukratko:
za razliku od straha, koji je potpuno odsustvo ljubavi, gde dolazi cak i do zatamnjenja svesti, i do spustanja na najnize nivoe, frekvencije, gde osobama ostaje da deluju na nivou nagona i instikata, kao kod zivotinje kojoj je ugrozen zivot,
LJUBOMORA JE, NAJCESCE, ono sto si i ti napisao:
ZELJA ZA POSEDOVANJEM!

Dakle zelja da posedujemo NEKU OSOBU, ZENU, NAJCESCE, SAMO ZA SEBE,
ili MUSKARCA, aha,
ili pak, NEKE OSOBINE,
ili nesto drugo sto smatramo vrednim POSEDOVANJA!
Dakle ZAUZIMANJA NASEG, PRIVATNOG - PROSTORA, U KOME SMO MI - BOG,
t.j. GOSPODAR, UPRAVITELJ.
GDE JE - SAMO NASA - VOLJA, I NICIJA DRUGOG,
RACUNAJUCI I TU OSOBU,
RACUNAJUCI I PRIRODU
RACUNAJUCI I VRHIVNOG BOGA, naravno.

Dakle, iz ovoga bi proisteklo PREISPITIVANJE, samih sebe:
KAKVI SMO, ZAPRAVO MI TO - GOSPODARI, UPRAVITELJI I VLASNICI TIH OSOBA I PROSTORA, I STVARI, koje zelimo da posedujemo SAMO ZA SEBE.
Nekada, naravno, mi ih i DELIMO,

ali ZENU I BICIKL, NIKOME, Wink
hahaha.

pozz
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 16 Mar, 2011 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljubomora, kao i sve specifične emocije ima svoje korene, svoj put razvoja, i, naravno korist za osobu koja je doživljava.

Ljubomora kao i sve druge emocije, predstavlja standardnu emociju na putu razvoja. Malo je onih koji je nisu osetili.

Ipak, smatra se nepoželjnom emocijom. Možda ne bi bilo loše prvo da vidimo zašto.

Ljubomora nas vodi na nivo na kome je nemoguće osetiti ljubav prema nekome. Osoba na koju smo ljubomorni je iydvojena od ostatka sveta koji volimo istinski.

Onima koji su se bavili nekada razvojem kapaciteta za ljubav sigurno ovo nije nova stvar.

Onima koji su se bavili duhovnim razvojem sigurno je jasno iz kog razloga onda ona stoji na tom putu.

Da, protiv ljubomore je moguće. Isto kao i protiv zavisti koja joj je vrlo bliska.

Moj predlog za samostalni rad na smanjenju ljubomore bi bio prvo potraga za onim što postoji samo kada ljubomore i zavisti nema.

Dakle, razvojom ljubomore, mi kočimo neke naše potencijale. Razvojem tih potencijala, ljubomora gubi smisao.

Zato je njen nestanak jedan od pokazatelja psihičkog i duhovnog razvoja.

Mogu vam ispisati sve do kraja....ali ne bi bilo loše da svako sam pokuša da dođe do odgovora - koja emocija ustupa mesto ljubomori kada se razvoj produži?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 17 Mar, 2011 06:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

?

Ceo ti je tekst lep i jedva cekam njegov nastavak, ali sam izdvojio ovu recenicu koja je krucijalna, ali sa kojom se ne slazem...
A verujem da bi se i Aleks slozio sa tim sto cu napisati...
Nemoguce je da nista nestane, pa tako ni ljubomora ne moze da nestane...
Ono sto ona moze da uradi jeste da se preobrazi u nesto drugo ili trece...
I u tome je zapravo poenta duhovne alhemije...
Dakle, ljubomora kada se preobrazava i dalje u svojoj osnovi jeste ljubomora, ali se njena frekvencija podigla i svom konacnom obliku,
ni malo ne podseca na prvobitnu ljubomoru...

To isto vazi i za apsolutno sva ostala stanja, poput mrznje, zavisti, pakosti, besa...

Nema nacina da ih se oslobodimo...

Ali mozemo da ih preobrazavamo u nesto vise i lepse...da ih oplemenjujemo...

Pozdrav Alfilda...
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 17 Mar, 2011 12:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Alphilda ::

?

Ceo ti je tekst lep i jedva cekam njegov nastavak, ali sam izdvojio ovu recenicu koja je krucijalna, ali sa kojom se ne slazem...
A verujem da bi se i Aleks slozio sa tim sto cu napisati...
Nemoguce je da nista nestane, pa tako ni ljubomora ne moze da nestane...
Ono sto ona moze da uradi jeste da se preobrazi u nesto drugo ili trece...
I u tome je zapravo poenta duhovne alhemije...
Dakle, ljubomora kada se preobrazava i dalje u svojoj osnovi jeste ljubomora, ali se njena frekvencija podigla i svom konacnom obliku,
ni malo ne podseca na prvobitnu ljubomoru...

To isto vazi i za apsolutno sva ostala stanja, poput mrznje, zavisti, pakosti, besa...
Pozdrav Alfilda...

Da, svakako, mislim, slazem se sa tobom Tale.

Ali, mozda je u pitanju i nesporazum oko definisanja stanja, koje navodi Alfida, pa cu pokusati da objasnim.

Naime, na putu duhovnog napretka i podizanja frekvencija na vise, suptilnije, ili unutrasnje nivoe, kako god nazvali, ka SPAJANJU I JEDINSTVU, nasa prethodna zivotna iskustva su na dobrodosla i - korisna.
Pa tako i ona sa predznakom - negativna.
iz dva razloga:

1. imajuci TAKVA ISKUSTVA, znamo da razumemo i saosecamo, a time cemo umeti i da pomognemo ili isprvano vodimo druge, koji kroz to iskustvo nisu prosli, ali JESU USLI!
Znaci za one koji nisu zatvorili krug, pa osecaju samo tu jednu stranu, jednu polovinu medalje, ili karte.
Tada se oni i nalaze UNUTAR LJUBOMORE i dozivljavaju tako kako vec dozivljavaju.
Tek kada se prodje ceo krug, celina, i IZADJE is nje, onda imamo i kompletnu i spoznaju i realizaciju.
i - ZNAMO I CEMU KORISTI,ili cemu
MOZE DA KORISTI.
Ovde sam naveo prvu mogucnost. Koristi, kao pomoc drugima, za one koji su to iskustvo vec prosli.
Dakle nije bas najkorisnije a verovatno i nemoguce, izbrisati ljubomoru iz secanja, iskustva, ali se MOZE - ISKORISTITI ZA DOBRO - DRUGIH. Kao sto i demonske energije, ili neke druge, koje smatramo demonskim, ili negativnim,
U ODREDJENIM OKOLNOSTIMA one se koriste i za ZASTITU.
Na pr. teso je poverovati da su Andjeli - losi, ili da umeju da budu borbeni, zli, ljubomorni...
ali, TO NIJE DOMINANTNA NJIHOVA ENERGIJE, OSIM AKO JE NE POKAZUJU, u odredjenim okolnostima,
U SLUZBI BOGA I RADI ZASTITE DRUGIH, DECE!
Ili radi INSPIRACIJE.
Postavio sam klip na jutjubu gde je jedan andjeo - LJUBOMORAN, ili se tako POKAZUJE!
Pre bih rekaoda se tako pokazuje, a da, UNUTAR SEBE, naravno, to uopste nije.
I to je deo JEDNE IGRE, ZABAVE, PODUCAVANJA I VODJENJA!
A to sigurno NE BI UMEO DA POKAZE, da nema iskustva u tome, kako jke to biti - ljubomoran.
dakle, nisu izbrisana iskustva i znanje, nego je PREOKRENUT NACIN POKAZIVANJA
SA DRUGIM CILJEM I SVRHOM,
I SA - SAMO SPOLJASNJIM PREDSTAVAMA,
ILUZIJOM - DAVANJA OSECANJA LJUBOMER,
iako je, unutar sebe - sasvim nesto drugo.

postavicu i ovde taj klip ponovo, mislim da je VALCER SA KRISHNOM.

3. Kao sto je Tale naveo pricu o Zevsu, sa svojim ljubavnicama i ljubomorom, na visim nivoima, tako isto postoji prica i u Vedama o odnosu Krishne sa svojim zenama i ljubavnicama.
Radharani, koja je njegova najveca ljubav, i koja ima najvise ljubavi za Njega, GURA OSTALE ZENE PREMA KRISHNI,
Iz svoje beskonacne ljubavi prema Njemu.
Dakle, DAJE PREDNOST - DRUGIM ZENAMA, kako bi I ONE - OSETILE NJEGOVU LJUBAV.
I TO JE NJENA - LJUBAV.
Pomaze im DA BUDU - PRVE, KOD KRISHNE.

E, sada postoji tu prica o rasa - lila, zabavama i plesu Krishne, ka da je plesao sa svojih 108 glavnih ljubavnica.
Sve su se poredjale u krug i drzale za ruke, a on je bio pored Radharani.
I tada se pojavila LJUBOMORA KOD SVIH NJEGOVIH LJUBAVNICA.
Sve su htele da Krisha bude - SAMO PORED NJE / NJIH!
Da bi osetile da ih, nju, svaka pojedinacno, Krishna najvise voli i najvise - udostoji.
i - Krishna se MULTIPLIKOVAO, na 108 celina i svaki od njih je stao izmedju dve zene.
Tako da su sve imale ILUZIJU ili svesnost, jer na tom nivou je ta iluzija MAHAMAYA, a ne Maya, da je Krishna JEDINO PORED NJE!
ONE, NIJEDNA NISU VIDELE DA JE KRISHNA SAMO JEDAN PRIMERAK i da igra pored Rahe, nego su videle ono sto im je Krishna pokazao.
I tako su sve bile presrecne.
i to je deo price o POSEDOVANJU.
ALI - BOGA.
Nama je to nerqzumljivo, ali to je primer kako je ljubomora, i kako je zelja i potreba za posedovanjem, pa cak i
EGOIZAM,
koji je U SLUZBI BOGA,
U STVARI - DUHOVAN I KORISTAN!

Ili takmicenje, KO CE VISE DA VOLI BOGA!

To su vec transcedentalne i duhovne stvari, i ne bi postojale u materijalnoj sferi, da ne postoje U IZBORU, i na duhovnim planetama.
Jedino je razlika sto je duhovno JEDINSTVO, I CAK I KADA BI NAIZGLED BILO NEG. OSECANJE, ONO TO, U STVARI - NIJE.
JER, U ISTO VREME, POSTOJI I DRUGA STRANA, I CELINA, ZAJEDNO.

Ali, u svakom slucaju, na nasem nivou ostaje da transformisemo tu ljubomoru u POZITIVNO.
I DOBROBIT I ZA SVE DRUGE.
Cak i takmicenje ko ce da pokaze vise znanja, iskustva, vise ljubavi, ili isticanje jednog ega, moze da prouzrokuje ljubomoru kod druge osobe,
da ga inspirise da pokaze - VISE!
ILI BUDE - KORISNIJI.

Ali, ako ostaje kao prejako neg, osecanje, onda, narvno, sa tim treba ozbiljno - poraditi.
Vec i samao saznaje, spoznaja da to posedujemo, kao i za konkretnije detalje i osobe, ce nam pomoci da analiziramo i tako dodjemo do rastvaranja najjacih obruca. Koji
NAS - STEZU, VEZUJU.

pozz

inace, slazem se da je text Alfide odlican i da treba da nastavi, jer su nam jako potrebni ovakvi textovi.
i uopste, nekakva edukacija.
i realizaicje, naravno.

Laughing

dakle prica o LJUBOMORNOM ANDJELU, ili barem NJEGOVOJ PREDSTAVI
I PREDSTAVLJANJU SEBE KROZ- LJUBOMORU:

Sa kojim ciljem i svrhom?
pitanje je - sada?

Link

2. ljubomora MOZE I TREBA DA SE - TRANSFORMISE, t.j. njena VEOMA JAKA ENERGIJA, U pozitivno i duhovno.

3. ljubomora je, kao i sve materijalno, TAKODJE I - DUHOVNA!!!
Samo sto je to malo teze shvatiti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 268343 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko imate godina i šta želite reći o sebi? 34 Zockey 23362 09 Jun, 2010 07:38 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 27595 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 32465 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 18209 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Šetnjom protiv nasilja 46 Vakan Tanka 21524 01 Okt, 2009 22:27 pm
Petar iz Podgorice Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NERA dijeta- Čišćenje organizma sirupom javora 16 mokosh 31179 07 Sep, 2009 19:08 pm
Vijaya Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)