Ezoterični rad
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 19 Apr, 2011 17:34 pm    Naslov: Ezoterični rad
Odgovoriti sa citatom

http://ultimatealchemy.wordpress.com/2010/12/11/motiv-i-cilj-pojašnjenja/#comment-244

Motiv je ono što vas tjera na Rad. Ono što vas je dovelo do teksta, knjige, žive osobe, ono što vas je usmjerilo da tražite izlaz iz životnih situacija u nečemu što se naziva Ezoterično učenje. Vaši gorući problemi, situacije koje ne možete da razumijete, da riješite.

Cilj je ono suprotno u odnosu na Motiv. Cilj je ono što želite da postignete, ono kamo želite da stignete, nešto što vam se u odnosu na motiv čini kao jedino moguće rješenje, ono što će vas ispuniti.

Rad je određeno ulaganje napora u određenom smjeru s određenim ciljem.
Ezoterični rad je ulaganje Napora koji je smišljen da vodi u smjeru razbuđivanja Čovjeka i čiji je Cilj Budnost.

Ne možete ući u Rad i tračati kao baba ostale ljude. Ne možete ući u Rad i imati mehaničnost koju imate svaki dan, na koju ste navikli. Morate znati da ulazak u Rad znači ulazak u nešto što ne "prihvaća" vaše mehaničke navike i vaš mehanički život. Rad je prag čiji je cilj dovesti vas do Svjesnosti, Svijesti o Samom Sebi, čiji je cilj uništiti u vama sve ono što vas drži uspavane, razviti vam Biće. Ako u njega ulazite nesvjesno, da ne kažem namjerno, zadržavate vaše svakodnevne sklonosti, gluposti, mehaničnosti, onda ništa od njega nećete ni dobiti. To nije Rad. To je mehanički život koji sad nazivate novim imenom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 19 Apr, 2011 17:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedino Iskustvo koje je bitno i koje se smatra Iskustvom jeste ono koje je dovelo do tvoje promjene, promjene unutrašnjeg Stava, transformacije niže Prirode u Višu.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 11:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bhairava-deva.blogspot.com/2010/03/zivis-li zivot-koji-mislis-da-zivis.html

Mislite li da svi imate Biće?
Mislite li da su svima pružene iste šanse, samo zato što su ljudska bića?
Mislite li da ste "spiritualna bića s iskustvom čovjeka"?
U koje laži još želite vjerovati?

Što je čovjek više razvijen njemu je teže dati učenje i znanje onima ispod.

Rad daje mogućnost čovjeku da nešto učini sa sobom, ali je on strogo definisan. Ni ja,kao ni većina koji Radimo na Sebi, ne znamo sve njegove načine. Niti Gurdžijev, niti bilo tko zna sve načine koji su mogući niti znaju sve dijelove Rada. Podizanje Svijesti korak po korak, nekada iziskuje nekoliko života. Kretanje u razvoju i Kristalizaciji Svijesti ili Ja Svijesti je nešto čemu se mora "žrtvovati" sve...
"...Nijedan čovjek koji stavi ruke na plug, a gleda nazad, nije podoban za Carstvo Božje." Samo takvi će dobiti šansu. Samo takvima se Put razotkriva.

Čovjek je uspavan i sasvim je normalno da on ne može da čuje jer "on nema uši da čuje i nema oči da vidi". Shodno tome sve što čuje i što vidi je u skladu s nivoom svijesti na kojem se nalazi.
Ako možete biti Svjesni i Prisutni samo par minuta dnevno, to vas već čini Majstorom.

Biblija nije pisana za čovječanstvo, ona je pisana za ljude koji ulaze u Rad na Sebi. Isti slučaj je sa svim tzv. svetim spisima i knjigama. One nisu namijenjene masi, već pojedincima. Jer masa, shodno dubini sna u kojem obitava, nije spremna, a ni ne želi primiti ta Učenja.

Čovjek ne želi Istinu i ne želi da Radi da bi je dobio. Istina je nešto najskuplje u ovom Univerzumu. Čovjek želi gotove odgovore.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sinoć u kontemplaciji pade mi na pamet , ako je svaka jedinka sposobna da stvara svet,
uopšte, ako je čovek sposoban sam da stvara arhetipove , ti arhetipovi već žive u nekoj
stvarnosti.Ako ti arhetipovi žive u nekoj stvarnosti, razmislite kakve ste ahetipove stvarali i ko to živi i kako izgleda.Više ništa ne možemo učiniti po pitanju već stvorenog, ali možemo sada da prestanemo da stvaramo arhetipove, isključimo unutrašnji dijalog(hvala N.)
Pitanje je , ako nisam budan-mene vode arhetipovi koji su već stvoreni i tu nema nikakve
originalnosti i sebstva.Ako nismo u stanju da zasijamo sopstvenim ličnim, onda bi najviše što možemo da učinimo za sopstvo i sopstvenu suštinu jeste da isključimo spoljašnje uticaje arhetipova i širom otvorimo oči ovde i sada.Ko sam , šta sam, ne dolazi spoljašnjom stimulacijom na koju smo svi navikli.A šta je sve spoljašnja stimulacija razmislite sami.
Sve je svedeno na spoljašnju stimulaciju.Umesto da se shvati da je nulta tačka, centar jezgra stvaranja na dodiru zenice oka sa spoljašnjim svetom.Dakle jesmo li u retrogradnom procesu samo primajući i sedeći pasivno u ovoj stvarnosti , ili smo aktivni stvaraoci(pri tom ne mislim isključivo na fizičko stvaranje).Ako se nekom roje i roje misli,kako izgleda kad isključi prekidač i kad je jedan sa samim sobom?Kad razum i intuicija se spoje u jedno.Onda kada inspiraciju tražimo u sebi a ne u spoljašnjim stimulansima.Da li su to i ti veliki RADNICI radili?Tu smo se zeznuli, kad nam kažu sve je pod Božjom voljom, a mi se onda okrenemo spoljašnjem stimulansu da bi je i ugledali.
Hahahah, ja kao zrno , da vidim svojom ograničenom suštinom celu Saharu Wink
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fizičko stvaranje? Materijalne promjene? Zasad ne osjetim ništa. Osim što mi se često čini da imam iglice na koži, a to je neugodno.

bhairava-deva.blogspot.com/2010/03/majstor-je-smrt-za-učenika.html

Možda će život danas reći: "Ne ideš na posao." ili
"Više mi se ne živi s tim muškarcem." ili
"Ja ne želim djecu." ili
"Ja mogu da letim." ili tko zna što, a naše Lažno "ja" će urlati kako se to ne smije.
Mi se bojimo biti slobodni, mi se bojimo odustati od slike koju imamo o sebi.
Znate što čini čovjeka?
Slika koju ima o sebi, slika koju imaju drugi o njemu i njegova Istinska Priroda. Upravo prvo dvoje moraju da umru kako bi njegova Priroda mogla da preuzme ulogu koju ima.

Vidim mnoštvo "hrabrih" ljudi koji su "hrabri" samo kad treba glasno govoriti, klicati ideje Rada, ideje umiranja "ja". Ali ne vidim da su oni imalo življi nego kad su krenuli da tzv. "rade na sebi".
Mnogi više vole biti u krevetu i slušati i čitati o Radu, ali ne Raditi ga.
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iglice,blokirani nervi.Nervi su ti blokirani negde,jbga.Nije to od starosti niti kilaze,to je koska neka prikljestila nerv neki.Pozz brozzo12
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zamisli sad da ta neka pretpostavljena osoba ode od tog čoveka???

Koju igru će da igra sada novu da bi drugoj osobi stvorila sliku da je drugačija od one predstave koju ima njen sadašnji partner???

Zar nije brže odmah menjati sliku o sebi, pa samim tim i ponašanje prema sebi,
pa ako tom drugom ne odgovara ponašanje, sam neka ode.

U čemu je poenta bežati , pa to smo mi znajući ili ne stvarali sliku o nama.

Jel' treba da pomislimo da je svaki čovek koji se odrekao matrixa i pobegao u šumu,ili da je svaka skitnica, svaki umetnik prosvetljen, i da je svaki psihijatar po standardima po kojima on radi sasvim uravnotežen psihički i mentalno???

I šta ćemo sad???

Radi se sa onim sredstvima koja su dostupna, a ne sa nekim dalekim , pa sad ucenjujući sebe,Boga, ljude i sve oko sebe --da ako se ti i ti uslovi ne stvore, da se zakopamo u mestu i ni makac dalje.

Teško je možda čak i najteže onome ko se uhvatio u koštac sa matrixom, on je do te mere uslovljen odnosima , dugovanjima-neko njemu duguje, pa on nekom duguje, pa kola treba kupiti bolja zbog reklame i školjke, pa rata za kredit, pa konkurencija, pa radnici, pa poresko......................

A onaj kome je data sloboda, čast izuzetcima, sedne ispod drveta pa plače što nije u fokusu pažnje drugih ljudi kao i onaj prvi, i troši vreeme na misli o tome šta sve gubi,umesto da troši vreme na to za šta sve sad ima vremena.

Haaa, neću da živim sa tim i tim čovekom???Recimo da me toliko poznaje i sve je bilo u redu dok je poznavao samo vrline, ali kako je uvideo mane , e to nikako ne valja, NIKAKO.I kako bi mi mogli da nastavimo da živimo sa osobom koja je uvidela naše mane?Taman posla da joj oprostimo što ima oči da vidi i UŠI DA ČUJE, xaxaxa....
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 22:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Sinoć u kontemplaciji pade mi na pamet , ako je svaka jedinka sposobna da stvara svet,
uopšte, ako je čovek sposoban sam da stvara arhetipove , ti arhetipovi već žive u nekoj
stvarnosti.Ako ti arhetipovi žive u nekoj stvarnosti, razmislite kakve ste ahetipove stvarali i ko to živi i kako izgleda.Više ništa ne možemo učiniti po pitanju već stvorenog, ali možemo sada da prestanemo da stvaramo arhetipove, isključimo unutrašnji dijalog(hvala N.)
Pitanje je , ako nisam budan-mene vode arhetipovi koji su već stvoreni i tu nema nikakve
originalnosti i sebstva.Ako nismo u stanju da zasijamo sopstvenim ličnim, onda bi najviše što možemo da učinimo za sopstvo i sopstvenu suštinu jeste da isključimo spoljašnje uticaje arhetipova i širom otvorimo oči ovde i sada.Ko sam , šta sam, ne dolazi spoljašnjom stimulacijom na koju smo svi navikli.A šta je sve spoljašnja stimulacija razmislite sami.
Sve je svedeno na spoljašnju stimulaciju.Umesto da se shvati da je nulta tačka, centar jezgra stvaranja na dodiru zenice oka sa spoljašnjim svetom.Dakle jesmo li u retrogradnom procesu samo primajući i sedeći pasivno u ovoj stvarnosti , ili smo aktivni stvaraoci(pri tom ne mislim isključivo na fizičko stvaranje).Ako se nekom roje i roje misli,kako izgleda kad isključi prekidač i kad je jedan sa samim sobom?Kad razum i intuicija se spoje u jedno.Onda kada inspiraciju tražimo u sebi a ne u spoljašnjim stimulansima.Da li su to i ti veliki RADNICI radili?Tu smo se zeznuli, kad nam kažu sve je pod Božjom voljom, a mi se onda okrenemo spoljašnjem stimulansu da bi je i ugledali.
Hahahah, ja kao zrno , da vidim svojom ograničenom suštinom celu Saharu Wink

To o.O.o zaustavljanju unutrasnjeg dijaloga pominje Don Huan u Castanjeti,kad opisuje spajanje sa Gejom.Knjiga se zove ucenje Don Huana.Procito sam je celu,iako je to sve od Castanjete,poznatog Antropologa iliti Waldorf gurua.I naravno sjajnog pisca koji je uspeo da pridobije masu.U toj knjizi objasnjava rituale indijanskih shamana,ima svog ucitelja Don Huana i on postaje guru na kraju.I sad,neki su dosli do zakljucka da je Castanjeta jednostavno imao dobre ideje,ezoterijsko znanje koje je vukao iz Waldorf skole:D i sastavio uverljiv roman.Ja mislim da pisci obicno moraju da izmisle tu imaginarnu licnost,tog nekog Gurua koji sve zna.Castanjeta ovde licno upoznaje gurua i pise bukvalno biografiju sto njegovoj knjizi daje dodatnu vrednost,ona postaje stvarna.E sad dali je to sve njegova bujna masta ili onaj pravi ezoterijski put?U knjizi se spominju rituali,sa pejotama itd.Ali to sve sto u knjizi stoji,nije dovoljno da neko razume celu poentu.Spajanje sa zemljom jeste moguc,ali nisam siguran dali moze na ovaj nacin.A u sustini je slicno,treba se opustiti ili pustiti sve brige,misli,kao da je sve uzalud.I onda se mozda desi nesto sto ce promeniti bukvalno pogled na sve.Nekima cak moze i spontano da se desi,svasta se ljudima desava.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bebo, teško mi te pratiti.

Ti govoriš da je Buđenje kad imaš informacije, skrivene informacije o Iluminatima, reptilima, NWO, 2012 itd; kad si svjesna da su službene vijesti laž itd.

Ovaj pisac govori o unutrašnjoj preobrazbi čovjeka, o buđenju, prosvjetljenju ili kako hoćeš

U redu je kad čitamo, pišemo, proučavamo, bavimo se npr. sungazingom, meditacijom, numerologijom, astrologijom itd. Tako opet stičemo nove informacije o karmi npr., bolje razumijemo sebe, zvijezde pod kojima smo rođeni itd. Znači, Radimo na Sebi.
To je neka površna duhovnost u smislu magije i lakih odgovora, ali može biti korisna. Može nas naučiti kako odgajati djecu, kako se ponašati u braku, kako komunicirati, biti uspješan itd. Prema tome, možemo se preodgojiti, saznati nešto novo.

Duhovnost, o kojoj govori Bhairava-deva je opet na nekoj višoj razini, kad se posve posvećujemo Radu na Sebi, kad više od svega želimo Istinu, Znanje. Što znači "više od svega"? Možda to znači živjeti deset dana na kruhu i vodi ili što slično.

Isus je rekao da ostavimo sve i idemo za njim.
Ne mogu shvatiti duhovnost o kojoj govori Bhairava-deva, ali sigurno se postiže korak po korak i sigurni od nas traži da živimo tu duhovnost, a ne sam da govorimo ili čitamo o
njoj.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 20 Apr, 2011 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitala sam da su Indijanci sjekli kožu, ranjavali se jer su tada mogli pristupiti Višoj ili kolektivnoj svijesti. To su radili da bi saznali budućnost, informacije o ljekovitim biljkama, tajna znanja i drugo. Sve to sliči na magiju, ali vjerojatno se mijenja i svijest onoga tko vidi duhove.
Pa i neka naša osobna katarza vjerojatno mijenja svijest više od svih pročitanih knjiga.
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 21 Apr, 2011 00:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Pa i neka naša osobna katarza vjerojatno mijenja svijest više od svih pročitanih knjiga."

Strasno dobro izreceno.Da nije ovog interneta,tv,knjiga,opet bi ljudi pricali isto,ili imali iste snove.Kao da svi crpimo iz tog kolektivnog.Mozda bi trebali da promenimo Start i nas pocetni stav,u startu da bi doziveli nekolektivno.Ko zna.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2011 00:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odlično je sve to što pričate, ali nekako kao da sam omanula opet i reči nisu ispoljile i ispratile misao.

Učenje Don Huana sam jako davno čitala, slobodno mogu reći da sam je ukrala iz tatine biblioteke.

Međutim , Unutrašnji oganj sam pročitala pre 20-tak dana i slobodno mogu reći da od tada imam stvarne fizičke probleme u abdomenu.Sve cirkuliše oko pleksus solarisa, pojma nemam šta je, otkačio me je svojom iskrenošću kada je rekao(Don Huan) da su naguali stare generacije imali greške i lepo ih je opisao.

Upravo tada mi i jeste palo na pamet da se malo zavrtim oko reči arhetipovi.

Kao što mi je palo na pamet da i naguali trebaju da napreduju a ne zaglave se na jednom stepenu inicijacije .On čak otvoreno tvrdi da su zastranili.

Takođe mi se dopada njegova opaska Kastanedi na izjavu kako se Don Huan ponaša moralno, dok nije dobio odgovor od njega da je BESPREKORAN a ne moralan u čemu je drastična razlika.Dakle besprekorno korišćenje sopstvenih resursa je u pitanju i naravno hrabrost kročiti u nepoznato......ma uostalom, tumačenje tih knjiga bih zabranila, uzme čovek lepo i pročita.Svako od nas je zapeo negde na nekom drugačijem stepenu, a opet o nekim stvarima ne bi trebalo diskutovati.Jednostavno tumačenje tumačenja je katastrofalna greška.

A što se tiče matrixa-tu sam očigledno potpuno omanula u objašnjenju,
ali da ne bih opet omanula, ovog puta neću pokušati da objašnjavam.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2011 03:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je uradio matrix većini ljudi po mom viđenju.

Pođimo od prostog primera-koliko nas živi u objektima a da nikad nije ugradilo niti jednu ciglu u zid???

Koliko nas koristi računar a da nema predstavu koje su mu komponente, čemu služe, kako funkcionišu???

Koliko nas koristi računar a ne poznaje mašinski jezik???

Kada gradiš kuću, og fizičkih radnika koji će ti iskopati temelj, preko zidara, do električara i ostalih zanatlija svi će oni obaviti jedan deo posla.

Recimo u firmama velikim poput ENERGOPROJEKTA u kome su zaposleni ljudi potpuno nesrodnih profesija , da uzmemo oštru razliku između ekonomista i elektroinžinjera preko arhitekata, da se ne nastavljam-u prevodu današnji čovek nije naučen da bude potpuno nezavistan.

Koliko će vas reći to je dobro, ja vam kažem možda jeste , možda nije.

Ne želim da sudim.

Kažu da je blagosloven onaj koji mnogo ne zna, da li je to tačno???

Koliko ljudi je u mom životu učestvovalo u izgradnji moje slike SVETA???

NARAVNO DA NE MOGU DA SE SETIM.

Ja postavljam jedno vrlo očito i pragmatično pitanje, bez obzira što smo ovde da bi stekli

iskustvo,dakle---da li smo se u ovom procesu učennja kakav mi poznajemo umapredili

ili unazadili???

Kažu neko je majstor svoga zanata, neko je savršeni atleta, neko je matematički genije.

Ja postavljam opet jedno pitanje, kakvu ulogu igra ostatak populacije i ZAŠTO SE

DOGAĐALO U NEKIM FAZAMA DRUŠTVENOG UREĐENJA DA SE OSREDNJOST I

MEDIOKRITETSTVO UZDIŽE I GAJI .Da li smo mi krivi, naši roditelji, ma bilo ko, uopšte

ne treba ulaziti u to, ne treba.Poenta je da shvatimo šta se zaista događalo,i da iz toga

izrastemo i uzrastemo, nadgradimo, dogradimo i krenemo napred.

Počnimo samo od toga kakva osećanja nam je doneo pojam-konkurencija, kažu dobra je

jer se u nadmetanju oštri i kristališe znanje, što apsolutno nije tačno, jer da nije

izmišljena Nobelova nagrada, da li možete da zamislite sve te blistave umove prošlog

veka naprimer, koji rade zajedno bez osećaja zavisti, pretnje , pritisaka i svega ostalog.

Neko će se opet dosetiti izgovora kako bi onda ljudi bili lenji, što apsolutno nije tačno,

i da ne bi imali motivaciju za pouhvate i pregalaštvo.

Zažmurite JAKO i samo na tren zamislite da nema više ovih boja oko vas, nema slika ,

nema figura.Da li će vaš um početi da stvara sam slike???

Naravno da hoće.Pa , prosto je, pošto hoće, kako se onda može za čoveka reći da je

lenj?

Stoga poslednji put iznosim mišljenje o matriksu, on jednostavno rabi našu pažnju,

samim tim radi sa našom energijom ono na šta je čovek naučen, a ne ono za šta je

stvoren, niti ono što ŽELI.Svi su u tom ''sosu'', samo je razlika u tome koliko je ko

spreman to da prizna i oslobodi se tog istog dotičnog sistema.

Ja poznajem čoveka koji je inače profesor, jednostavno je napustio sve, praktikuje ne

samo solarnu jogu, već ono što se zove živeti od prane, golim rukama je od zemlje

izgradio kuću na obali dunava i tamo živi bez hrane i vode.To stoji da je svoj biološki

zadatak prema svojoj porodici dovršio, dolazi im u posetu, ali on više od matriksa ne živi,

sedi u kućici, piše i da li slika, zaista se ne sećam.

To ne znači da sad svi trebaju isto da urade, ali bi eventualno trebali da se zamisle nad

tim da li u ovom trenutku imaju tu slobodu i sposobnost da učine nešto slično, pa iz te

pozicije onda da donose odluke u skladu sa svojim željama.

Jednostavno je i prosto, prevazići strah da će se sopstveni svet unutar nas srušiti ukoliko

se odvežemo od tog istog matrixa.

Mislim da tu mogu analogno da se povuku i paralele sa izvesnim teškoćama na

duhovnom putu.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 21 Apr, 2011 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, određeni smo matriksom.
Matriks nam je odredio pravila. Moraš se cijepiti, ići u školu, raditi za nekoga, biti u sistemu, gledati tv, kad se razboliš uzimati lijekove koje službena medicina odredi, jesti hranu koju ti matriks daje, punu pesticida, otrova, kemikalija itd.

Naravno, ako ZNAŠ o čemu se radi, onda ćeš se moći matrksu i suprotstaviti i boriti se. Najprije treba neprijatelja locirati. Ako vidiš da je susjed poslao svoje dijete u Waldorf školu, poslat ćeš i ti svoje. Ta promjena u svijesti ide jako sporo, ali ipak se pomiče.

Još bi se osvrnula na ono što Bhairava-deva kaže: Ne možeš biti mehaničan, a misliti da Radiš na Sebi. Znači, moraš se svjesno mijenjati, a to iziskuje napor, umni i fizički napor.

Čitala sam da dijete učiš do njegove desete godine. Bitne crte njegovog karaktera, moral, suosjećanje, smisao za pravdu kod djeteta se do desete godine formira, i poslije se samo projicira na cijeli život.

Kako ne biti mehaničan? Kako lagano, ali ipak sigurno mijenjati sistem i suprotstavljati se? Pretpostavljam da moramo svaki dan SEBE svladati i pobijediti. Ako promijeniš sebe,
promijenio si cijeli svijet.

Recimo, matriks nam nameće televiziju, ali mi ne moramo gledati televiziju. Možemo tražiti alternativu.
Kolege ogovaraju na poslu. Ne smijemo biti mehanični i pridružiti se tim ogovaranjima.
Ljudi kukaju, negativni su. Ne smijemo biti mehanični i pridružiti se u kukanju kad znamo da to nanosi štetu svima. Moramo svjesni izgovarati svoje pozitivne rečenice.
Ili, ranijih stoljeća ljudi su tukli svoju djecu, a poneki su ih suptilnije "tukli" omalovažavanjem, prijekorima, a onda je netko rekao: Želim dati svom djetetu ljubav.
Jednog dana matriks će reći: Moraš ići u rat radi mira i slobode; a mi ćemo reći: Ne želim
mir i slobodu u ime kojih moram nekoga ubiti.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 21 Apr, 2011 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U redu, neko to zove savlađivanje sebe.

Ja to zovem propuštanje, sva ova pitanja koja sam sebi postavljala u pisanju, traganju i izražavanju ovde i uopšte, svela sam na jednu rečenicu - ''ko sam ja da zaustavljam
Božju silu u sebi,Božju snagu u sebi, ko sam ja da zaustavljam Božju nameru u sebi''

Prvo ko sam ja, a onda ko su drugi ljudi?

Hajde da to kažem figurativno, godinu dana ''slao'' je druge ljude da me obaveste,
svako od njih bio je u tim trenutcima ''Arhangel Gavrilo''.Kako sam odreagovala i na koji način tumačila te poruke???
Neke sam razumela, neke nisam.

Da li su oni zslužni za moje razumevanje ili nerazumevanje.

Svakako da nisu, ali tu su i moje greške, umesto da povežem čudesnim tu našu zajedničku priču i otvoreno kažem doneo si mi glas, ja možda i prećutim.
(TOME I SLUŽE SINHRONIZACIJE.)
To je slabost najveća.Glasu se treba zahvaliti-HVALA ADMINFOB, iako ponekad ni sam glasnik nije svestan kakvu je poruku doneo, ali ako m ja ne kažem da je on meni doneo poruku, on neće znati da je bio fragment ''Arhangela Gavrila''.

Dakle i ja sam itekako bila sebična, možda uplašena, nesigurna-ZAPRAVO NESIGURNA.
I ODBILA DA ISPUNIM BOŽJU NAMERU.

OPET KAŽEM OVA PRIČA SADRŽI FIGURATIVNOST.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeci
Strana 1 od 13

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202101 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118969 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150536 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715160 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99353 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1427645 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1646911 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)