kako izbeći vakcinaciju?
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NAUČNA ISTRAŽIVANJA I SLUŽBENA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pipilica

Pridružio: 01 Jan 2011

Poruka Poslao: 25 Apr, 2011 19:16 pm    Naslov: kako izbeći vakcinaciju?
Odgovoriti sa citatom

pozdrav svima,
pre mesec dana sam rodila drugo dete,prvo smo vakcinisali sve po protokolu, jer iako sam znala šta sve vakcine sadrže i mogu izazvati, jednostavno nisam bila dovoljno hrabra da podnesem odgovornost ukoliko se nešto ne daj Bože desi...
E sad je sa drugim sve mnogo opuštenije, i mislim da smo doneli čvrsto odluku da je ne vakcinišemo(kolebanja naravno postoje)
Ono što me zanima a nigde nisam pronašla je odgovor na pitanje: koje su posledice u pravnom smislu, moramo li platiti novčanu kaznu, da li će mi dete upisati prvi razred ako nije vakcinisana...? i naravno ponajviše: šta ako se ne daj Bože razboli od neke od tih bolesti, hoće li joj biti omogućeno lečenje u bolnici?
Značilo bi nam puno nečije iskustvo sa svim ovim, pa roditelji sitne dece javite se!
p.s prvu smo ipak primili, sledeća je dtper, a tu bih baš da izbegnemo. Starija ćerkica je imala užasnu reakciju, jedva preživesmo...Pozdrav iz Vršca
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 25 Apr, 2011 22:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo male rasparave na tu temu http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=97464&highlight=#97464 ,cak imas i sajt http://www.aero-edu.org/, na profillu Pilota ,pa ga kontaktiraj .
Sa srecom !
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Apr, 2011 19:53 pm    Naslov: Re: kako izbeći vakcinaciju?
Odgovoriti sa citatom

pipilica ::
Ono što me zanima a nigde nisam pronašla je odgovor na pitanje: koje su posledice u pravnom smislu, moramo li platiti novčanu kaznu, da li će mi dete upisati prvi razred ako nije vakcinisana...? i naravno ponajviše: šta ako se ne daj Bože razboli od neke od tih bolesti, hoće li joj biti omogućeno lečenje u bolnici?

Na osnovu ZAKONA O ZASTITI ZDRAVLJA niko vas nema prava kaznjavati niti proganjati da vakcinisete vasu decu.

Za one koje su iz R Srbije ZAKON O ZAŠTITI ZDRAVLJA: Čl. 31 tačka 2 "Bez pristanka pacijenta ne sme se, po pravilu, nad njim preduzeti nikakva medicinska mera."
Tačka 3 "Medicinska mera protivno pacijenta, odnosno zastupnika poslovno nesposobnog pacijenta, može se preduzeti samo u izuzetnim slučajevima koji su utvrđeni zakonom i koji su u skladu sa lekarskom etikom."
Čl. 33 tačka 1 "Pacijent ima pravo da predloženu meru odbije, čak i u slučaju kada se njome spasava ili održava njegov život."
Čl. 35 tačka 1 "Ako je pacijent maloletan ili lilšen poslovne sposobnosti, medicinska mera nad njim može se preduzeti uz obaveštenje i pristanak njegovog zakonskog zastupnika (roditelj, usvojitelj ili staratelj)."

Dakle, po Zakonu o zastiti zdravlja, vi imate pravo da dete ne vakcinisete i mozete potpisati kod svog pedijatra da preuzimate odgovornost za svoje dete. Sa tim papirom ne bi trebalo da vam prave problem u skoli. Uostalom, zivot i zdravlje vaseg deteta je vazniji od skole.

Ovo je dokument ( samo ga prevedite na srpski jezik i ištampajte ) sa kojim mozete otici lekaru, pozeljno zajedno sa advokatom, i traziti od lekara da pre davanja vakcine potpise da se detetu nece desiti sve navedeno u dokumentu i da ce u protivnom morati da plati navedenu odstetu. http://www.medisins.net/36739_124086.asp

www.medisins.net
pipilica

Pridružio: 01 Jan 2011

Poruka Poslao: 01 Maj, 2011 11:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hvala Caco na iscrpnosti,međutim u međuvremenu sam razgovarala sa nekim ljudima koji nisu hteli da vakcinišu dete, stigao im je sudski poziv jer je vakcinacija u Srbiji na žalost obavezna, a predviđena kazna je 50000 dinara...to naravno nije najveći problem, već upravo činjenica da lekari prave veliki problem ukoliko se dete razboli od neke od tih bolesti...u susedstvu je dečak koji nije vakcinisan dobio valiki kašalj, i roditelji su prošli golgotu tokom lečenja,baš zbog šikaniranja od strane lekara...
sa druge strane ja sam nevakcinisano dete...i u 16 toj sam fasovala morbile, t.j male boginje i zamalo umrla jer dve nedelje nisu uspeli da mi ustanove dijagnozu, a temperatura je išla i do 42 C...
jednostavno nisam pametna...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Maj, 2011 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo ja cu ti pomoci...
prvo dete koje mi se rodilo 1993 nisam vakcinisao.
Bio sam na porodjaju i fizicki nisam dao.
PRETILI MI...
i???
Bio je najzdravije dete koje znam.
Prazan karton..Jednostavno dete nije bilo bolesno..
Odnosno njegov imuni sistem je radio kao sat.
ALI JE IMAO ZDRAVU ISHRANU, BEZ SECERA I BELOG BRASNA...\
Bio sam kod nacelnika jedne klinike i on mi je jos tada rekao
DA NE POSTOJI ZAKONSKA FORMA PO KOJOJ RODITELJI MOGU BITI KAZNJENI ZATO STO NE VAKCINISU DECU.
Ali da svi tako pricaju da bi roditelji upravo to cinili. ZASTRASIVANJE...

2008 mi se rodilo drugo dete...
VIDEO SAM DA SU NAPREDOVALI...
SADA SU ODMAH PO RODJENJU HTELI DA MU DAJU HEPATITIS B VAKCINU???
KAda sam ih upozorio nisu hteli ni da cuju, ali kada sam rekao da sam ja SPREMAN DA IDEM NA ROBIJU SAMO DA GA NE VAKCINISU, ALI i da cu ladno da ubijem bilo koga od njih ako mu se od tih vakcina bilo sta desi, da vidis kako su se ukakili sa oprostenjem.
JER ONI VRLO DOBRO ZNAJU DA DECA UPRAVO OD TE VAKCINE DOBIJUAJU FIZIOLOSKU ZUTICU, A NEKA I UMRU.
Rekao sma im da smo imali smrtan slucaj u porodici *beba) od vakcine, i onda je ODJEDANPUT SVE BILO U REDU..
|Te nismo znali, te ne mora da se vakcinise..

DAKLE SADA SLUSAJ DOBRO...
SAMO RECI DA STE VEC IMALI SLUCAJ U PORODICI DA VAM JE UMRLA BEBA I DA NE ZELITE DA RIZIKUJETE, A VALJDA NI ONI..

Videces kako ce se sve srediti..

I NEMOJ BRATE DA IDETE KOD LEKARA..
SVAKI PUT KADA IDETE ONI CE DA VAS MALTRETIRAJU..
ETO TO MOJE DRUGO DETE IMA SADA SKORO 3 GODINE I NIJE VISE NI BILO KOD LEKARA..
Imamo licni homeopatski set za ne daj boze... I TO TI JE TO...

SAMO OPUSTENO I HRABRO...NE MOGU VAM NISTA.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 07 Maj, 2011 12:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kod nas u Svajcarskoj je vakcinacija neobavezna,kako za decu,tako kasnije i u vojsci.
Misljenje lekara je podeljeno,i obicno oni koju su za,lobiraju za ovde jaku farma industriju.
Moguce je da ce i u Srbiji,(ex-yu),zakon u nekom buducem periodu olabaviti(zavisi od potraznje ili suprotstavljanja)
Mozda je moguce odlagati vakcinaciju za kasnije,dok ne odlucis sta zaista zelis.
Ono sto vidim kao jako vazno je DALJE SNAZENJE psi-fizickog imunog sistema...
(izmedju ostalog Sinanovog tate spomenute zdrave ishrane,vaz-duha...
imam 9-to godisnje dete -nevakcinisano,zdravo

http://www.ivonazivkovic.net/istina%20o%20vakcinama.htm

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NAUČNA ISTRAŽIVANJA I SLUŽBENA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200484 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118360 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149785 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702029 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98909 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412521 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1634059 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)