OBJAVE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2008 00:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Naučite razviti prikladne granice

(Dr. Joshua David Stone)

Pitanje razvijanja prikladnih granica unutar sebe i u odnosu s drugima je tema o kojoj nećete čuti da se govori ili detaljno objašnjava u mnogim knjiga. Prvo, najvažnije razumijevanje je da prikladne granice moraju započeti u sebi ili će biti nemoguće imati zdrave granice s drugim ljudima. Stoga započnimo s ispitivanjem što su to zdrave granice prema sebi.

Zdrave granice prema sebi počinju s razumijevanjem da postoji svjesni um i da postoji sadržaj svijesti iznutra i izvana. Osoba sa zdravim granicama prema sebi posjeduje deidentifikaciju ili nevezanost prema svem sadržaju svijesti i vanjskog svijeta. Sadržaj svijesti čine sve čovjekove misli, osjećaji, emocije, impulsi, želje, instinkti, intuicija, unutarnje vodstvo, podosobnosti, apetiti, unutarnje dijete i tako dalje. Kako bi posjedovao samomajstorstvo, čovjek mora posjedovati tu nevezanost, deidentifikaciju i svoje granice. To se može vizualizirati kao zlatno/ platinasti mjehur svjetlosti oko svojeg sebstva koji služi skoro kao kapija ili mjesto kontrole za svjesni um da razluči duhovno da li je taj određeni sadržaj svijesti pozitivan ili negativan. Na drugi način rečeno, svjesni um, koristeći tu zdravu granicu prema sebi, izabire da li je taj određeni sadržaj svijesti od BOGA ili nije od BOGA. Ako nije od BOGA ili pozitivan, tada osoba sa zdravim granicama prema sebi zabranjuje ulaz u svjesni um tom određenom sadržaju svijesti. To se naziva zdravo poricanje. Mnogi ljudi misle kako je poricanje loše. Ništa nije dalje od istine. S većinom ljudi na ovoj planeti konstantno upravljaju njihov um i/ili emocije jer ne znaju kako primjenjivati zdravo poricanje. Kao što „Tečaj čuda“ kaže: „Zabrani svakoj misli koja nije od BOGA da uđe u vaš um.“ Osoba sa zdravim granicama prema sebi najprije poriče sve misli i emocije negativnog ega i smjesta potvrđuje misli i emocije Melkizedekove/Kristove/Budhine svijesti. To je način na koji podsvjesni um kroz 21 dan postaje reprogramiran. Većina ljudi na Zemlji dozvoljava sebi da budu obuzeti sa sadržajem svijesti. Oni su previše vođeni ne samo s umom i osjećajima, već sa željama, neprikladni sistemom vjerovanja, programiranjem negativnog ega, željama unutarnjeg djeteta, lijenosti podsvjesnog uma, lošim navikama i beskrajnim brojem podosobnosti iz programiranja u sadašnjem i prošlim životima. To sve u biti proizlazi iz neprikladnih granica prema sebi.

Kako bi održao ispravne granice prema sebi i taj ispravni platinasto/ zlatni mjehur čovjek uvijek mora zadržati svoju osobnu snagu. To je naravno, mjesto na kojem većina ljudi na planeti gubi svoje granice, jer nikada nisu bili trenirani ili podučavani kako da sve vrijeme zadrže svoju osobnu snagu. Bez ispravnih granica prema sebi čovjek ne može biti uzrok svoje stvarnosti i ne može postati majstor, već je žrtva. Većina ljudi su žrtve i rezultat sadržaja svijesti. Ustvari, mi smo ovdje kako bismo postali apsolutni majstori sadržaja svijesti u službi BOGA i bezuvjetne ljubavi. Bez zdravih granica prema sebi čovjek ne može izabrati svoj život, jer ga za njega izabire njegovo „programiranje“. Što je još gore, podsvjesni um koji ne posjeduje razlučivanje konačno će čovjekov život odvesti na dno ako mu dopustite, jer nikada nije bio predviđen da bude programer kompjutera, već samo kompjuter. Kada čovjek dopusti podsvjesnom umu i emocionalnom tijelu da upravljaju, to je direktna pozivnica negativnom egu da bude komandant zadužen za vašu stvarnost. To nije osuđivanje, no svatko će to doživjeti dok ne prođe obuku iz duhovne psihologije i psihologije duše. Način na koji to obično djeluje je da unutarnja stvarnost i čovjekov život postaju sve više i više negativni, primoravajući svjesni um pojedinca da preuzme komandu i da postane kapetan svoga broda i da razvije zdrave granice prema sebi. Ako čovjek ne posjeduje zdrave granice prema sebi, on će reagirati na život, a ne odgovarati, što znači izabirati. Sai Baba kaže: „BOG jednako čovjek minus ego.“ Bez posjedovanja zdravih granica prema sebi nije moguće transcendirati svijest negativnog ega u svakom trenutku svojeg života.

Moji voljeni čitatelji, molim vas veoma pažljivo pročitajte sljedeću rečenicu. „Ako unutar sebe ne razvijete zdrave granice prema sebi, nećete moći razviti zdrave granice prema drugim ljudima.“ To je zbog toga što najprije moramo biti ispravni prema sebi prije nego što možemo biti ispravni prema BOGU i ispravni prema drugima. Ako je netko neispravan prema sebi ili je unutar sebe žrtva, tada će biti izvan ravnoteže, a u odnosu s drugima će biti žrtva. To je velika dilema s kojom se suočava većina ljudi na Zemlji. Oni nisu ispravno obučeni da budu ispravni prema sebi jer se psihologija duše ne podučava u školi, niti od strane psihologa, niti u našim crkvama ili hramovima. Podučavaju se fragmenti toga, ali ne i potpuno razumijevanje. Čovjek ne može ispravno razumjeti psihologiju bez integriranja duhovnog aspekta života. Tek tada čovjek vidi potrebu za transcendiranjem filozofije i misaonog sistema negativnog ega i izabire prigrliti duhovnu/ Kristovu/ Budhinu filozofiju i misaoni sistem. Čovjek ne može biti ispravan prema sebi niti ispravan prema drugima dok velikim dijelom ne nauči to činiti. Čovjek to ne može činiti bez razvijanja zdravih granica prema sebi uz svoje vlastite energije i sadržaj svijesti.

Taj platinasti/ zlatni mjehur i granice prema sebi također se mogu primijeniti na zaštitu čovjekovog sebstva od svih energija koje dolaze izvan sebstva. Sve energije se moraju zaustaviti na kapiji, da tako kažem, kako bi čovjek ponovno mogao izabrati svoju stvarnost i odgovoriti, a ne reagirati. Potrebna je ista deidentifikacija i nevezanost, kao i osobna snaga, koja je kamen temeljac i sila koja sve drži na okupu. U vezi toga, u biti, prikladnije je najprije razviti princip osobne snage, a sve ostale principe nakon toga. Da čovjek ne posjeduje zdrave granice prema sebi u odnosu prema sadržaju svijesti koji dolazi iz vanjskoga svijeta u biti bi živio u stanju hipnoze. Većina ljudi koji žive u ovom svijetu žive u hipnozi a to i ne shvaćaju. Druga riječ za hipnozu je hipersugestibilnost. Bez granica prema sebi čovjek je hipersugestibilan za programiranje i utjecaj vanjskoga svijeta na svoju svijest. To se također naziva bivanjem žrtva. Integrirani duhovni majstor izabire svoju stvarnost na svim razinama iznutra i izvana. To je također ono što nazivam bivanjem centriranim, i bivanjem uzrok i majstor svojeg života, a ne žrtva i posljedica života. Primjer za tu svijest žrtve je kada netko kaže: „Kako se život odnosi prema tebi?“ Ispravno pitanje bi trebalo biti: „Kako se mi odnosimo prema životu?“

Mi u potpunosti uzrokujemo svoju stvarnost s mislima koje mislimo, a koje kreiraju naše osjećaje, emocije, ponašanje i ono što privlačimo i magnetiziramo u svoj život. Unutarnji mir i sreća, naravno su unutarnje stanje uma i nemaju ništa s bilo čime izvan nas. To stanje svijesti i nepromijenjene Božje stvarnosti može se jedino održati ako čovjek održava zdrave granice prema sebi iznutra i izvana.

Također u vezi granica moram reći da premda je većina ljudi previše otvorena, i stoga postaju žrtve i preplavljeni su sadržajem svijesti, neki ljudi su previše zatvoreni u svojim granicama. To obično proizlazi iz straha i produžene patnje. To ustvari proizlazi od bivanja žrtvom i bivanjem podsvjesno vođen s misaonim sistemom negativnog ega. Bol koju to proizvodi dovodi do toga da se čovjek zatim zatvara i stvara uski mjehur kako bi se zaštitio od boli i patnje. Na neki način to je prirodni mehanizam samoobrane i pokušaj učenja lekcije kroz razvijanje zdravih granica prema sebi. Problem je što je osoba od žrtve postala zatvoreni sistem. To su dvije strane negativnog ega u ovom određenom kompleksu. Zdrava granica se može vizualizirati kao „polupropusna membrana“ koja propušta unutra ljubav i pozitivnu energiju, a izvana zadržava energiju negativnog ega. Trebamo razumjeti kako se osoba nikada ne bi zatvorila da ponajprije nije bila žrtva. Znam da vi, moji voljeni čitatelji, možete i razumijete to. Ne postoji razlog za zatvaranje ako je osoba potpuno osnažena, ako je u ljubavi i ako je uzrok svoje stvarnosti.

Granice u odnosu prema drugima

Jednom kada smo unutar sebe razvili zdrave granice prema sebi, kada možemo dosljedno biti uzrok i izabirati svoju stvarnost na svim razinama, tada je mnogo lakše razviti zdrave granice prema drugima. Postoji određeni broj principa koje s vama želim raspraviti u vezi toga. Prvi je da duhovni majstor razumije kako postoji vrijeme da bude sebičan i vrijeme da bude nesebičan. Vrijeme da se pobrine za dio sebstva BOGA i vrijeme da se pobrine za drugi dio BOGA, koji su ustvari jedno Vječno Sebstvo. Na početku čovjekovog sebeostvarenja bitno je naučiti biti duhovno sebičan. Kako čovjek potpuno cvjeta i dozrijeva u potpunog integriranog Uzašlog Majstora on većinu vremena izabire put nesebičnosti, jer je tako cjelovit i kompletan u svom odnosu prema sebi i odnosu prema BOGU da on, ustvari, posjeduje i jest sve. Jedina želja stoga je davati i služiti. U vezi toga još uvijek postoje izbori koje treba učiniti: no to se razlikuje od ranijih stadija u kojima učenik i inicijant još uvijek raste i dozrijeva.

Drugi princip zdravih granica prema sebi je da postoji vrijeme za reći „ne“ i vrijeme za reći „da“. Većina ljudi u svijetu kaže sebi prečesto „da“ u odnosu na granice prema sebi i prečesto kažu „da“ drugima. Moramo naučiti nositi se sa sobom i s drugima sa čvrstoćom i ljubavlju. To je ravnoteža muškoga/ ženskoga. Postoji vrijeme da se bude otvoren i vrijeme da se bude zatvoren. Postoji vrijeme za postavljanje dodatne zaštite i vrijeme da se bude više otvoren i osjetljiv. Mnogi u duhovnom pokretu vjeruju kako je zaštita nešto loše. To je krivo razmišljanje. Postoje veoma negativne energije koje čovjek ustvari može privući kada je žrtva. Rad sa zaštitom jedan je od načina za razvijanje zdravih granica. Većina ljudi treba više zaštite, a ne manje. Potrebna im je zaštita od njihovog vlastitog negativnog ega i od neprikladnih energija iz sadržaja njihove vlastite svijesti. Kao što misli i osjećaji negativnog ega postoje unutra, tako postoje i izvana u formi drugih ljudi u tijelu i bez fizičkog tijela. Ljudi su konstantno zlostavljani i hipnotizirani s mislima i osjećajima drugih ljudi, kao i s utjecajem ljudi s unutarnjeg plana koji su još uvijek vođeni s negativnim egom. Ta bića, naravno, postoje na astralnom i mentalnom planu. Drugi primjer za ono što se dešava bez ispravnih granica prema sebi su otmice negativnih vanzemaljaca. Da ljudi posjeduju zdrave granice prema sebi i zaštitu iznutra i izvana to se ne bi moglo desiti čak niti od strane Sivih.

Jednom kada naučite u potpunosti posjedovati svoju osobnu snagu, razviti svoj zlatno/ platinasti mjehur i razviti zdrave granice prema sebi, neće vam trebati mnogo dodatne zaštite jer će vas štititi vaša temeljna psihologija da ste uvijek osnaženi, u bezuvjetnoj ljubavi i da ste uzrok svoje stvarnosti. Čak i tada će biti trenutaka kada će vam zatrebati malo dodatne zaštite.

Vratimo se na temu govorenja „ne“ i „da“. Esencijalno je moći reći „ne“ sebi. Kako netko može ostvariti „BOG jednako čovjek minus ego“ ako ne kaže „ne“ negativnom egu? Sposobnost reći sebi „ne“ je samodisciplina. Većini ljudi nedostaje ova muška energija i stoga se prejedaju mentalno, emocionalno i u terminima svojih impulsa i želja. Oni su na neki način predebeli u svojim suptilnim tijelima. Ako imate problem sa izgovaranjem „ne“ ili sa discipliniranjem sebe tada ćete imati problem u govorenju „ne“ drugima. Mnogi daju nesebično ali to ne čine iz ispravnog stanja svijesti. Oni to čine iz praznine, a ne iz punoće.

Drugi zanimljivi aspekt u vezi razvijanja zdravih granica čak se bavi s čovjekovim odnosom prema Uzašlim Majstorima na unutarnjem planu. Veoma mnogo ljudi svoju snagu predaje Majstorima ili ih stavljaju na prijestolje. To je neprikladna granica. Oni misle kako moraju učiniti sve što Majstori kažu. To nije zdravo i privući će na vas „vodiče duhove“ koji su diktatorske prirode. Ustvari, Majstori žele da vi posjedujete svoju vlastitu snagu i da ih skinete sa iluzornog prijestolja i žele da razgovarate i su-stvarate s njima. Majstori, ustvari ne traže kanale, oni traže su-stvaratelje. Oni traže kolege osnažene Majstore koji također mogu kreirati i komunicirati s njima. Ovaj dijalog i su-stvaranje dovode do paljenja iskre. Moji voljeni čitatelji, reći ću vam jednu tajnu. To je ključ uspjeha svih mojih knjiga. One su su-stvaranje s Majstorima, a ne samo kanaliziranje. One sadrže moje najbolje sposobnosti kao Majstora i najbolje od Majstora i miješanje i su-stvaranje od oboje. To objašnjava izvanredno razumljivu, lako čitljivu i praktičnu prirodu tih knjiga. To je kombinacija sveg mojeg znanja i njihovog. Velika hrana za misli o tom konceptu! Zbog povjerenja u sebe, korištenja mojih vlastitih proučavanja i kreativnosti, te ispitivanja i dijaloga s mojom vlastitom Moćnom Ja Jesam Prisutnosti, Duhom Svetim i Uzašlim Majstorima na unutarnjem planu i Anđelima, dovele su do dotoka mnogih informacija. Ja sam uvijek iznad svega ostalog imao povjerenje u svoje unutarnje vodstvo, a Uzašli Majstori na unutarnjem planu su bili ekstra dodatak za taj proces. Predlažem vam, moji voljeni čitatelji da na sličan način su-stvarate sa Duhom i Majstorima u slagalici, misiji i načinu služenja koji vam je dan da ispunite.

Drugi izrazito zanimljiv aspekt razvijanja zdravih granica je čovjekov odnos prema BOGU. Većina ljudi daje svoju snagu BOGU. Majstori zaslužuju poštovanje. BOG zasigurno zaslužuje, ne samo poštovanje već i strahopoštovanje. To je tako jer je BOG stvorio nas, nismo mi stvorili BOGA. Postoji aspekt BOGA koji je uistinu nedokučiv. Premda je to tako, BOG ne želi našu snagu i ne želi da Mu pristupamo kao da smo grešnici ili mali crvi. On želi da Mu pristupimo kao osnaženi, bezuvjetno ljubeći sinovi i kćeri BOŽJE koje su nevini od sve krivnje i pogrešaka. To je zbog toga što je sve oprošteno i sve su samo serije lekcija koje treba naučiti. Svi su dobrodošli kući kada god to izaberemo, poput izgubljenog sina. Razgovarajte s BOGOM i s BOŽJIM Trojstvom i sa svojom Moćnom Ja Jesam Prisutnosti, iznova kao su-stvaratelji, jer „BOG je uistinu vaš kopilot“. BOG želi da govorite, razgovarate i molite se Njemu na potpuno osnažen i bezuvjetno ljubeći način.

Još jedna zanimljiva stvar na temu razvijanja zdravih granica je pitanje su-ovisnosti i zapletanja. To je očigledno siguran znak pomanjkanja ispravnih granica. To nas ponovno vraća na neispravnost prema sebi. To nije samo pitanje pomanjkanja osobne snage, već također i pomanjkanja ljubavi prema sebi, osobne vrijednosti, cjelovitosti unutar sebe i ispravnog roditeljstva nad unutarnjim djetetom i neprikladnog poznavanja svoga odnosa prema BOGU, odnosa prema BOŽJOJ ljubavi i odnosa prema svojem istinskom identitetu u BOGU. Ja to kolektivno nazivam posjedovanjem ispravnog odnosa prema sebi i ispravnog odnosa prema BOGU. To su dva najvažnija odnosa u vašem životu. Ako ta dva odnosa nisu ispravna prema redoslijedu koji sam naveo i svi ostali odnosi će biti neuravnoteženi. To je slučaj s veoma mnogo ljudi na ovoj planeti. To nije osuđivanje, već samo pomanjkanje duhovnog i psihološkog treninga u svijetu u kojem živimo. Dobra vijest je da ga sada primate i to nije teško za naučiti jednom kada posjedujete ispravno razumijevanje i alate. Onima koji žele naučiti te lekcije, preporučujem moje knjige: Psihologija duše, How To Clear the Negative Ego(Kako očistiti negativni ego), Integrated Ascension (Integrirano Uzašašće), i The Golden Book of Melchizedek: How to Become an Integrated Christ/Buddha in This Lifetime (Zlatna Melkizedekova knjiga: Kako postati Integrirani Krist/ Budha u ovom životu). Skromno vam tvrdim kako će vas ove knjige podučiti te lekcije na najbrži, najlakši i praktičan način od bilo kojih knjiga koje ćete pronaći na ovoj planeti. Ja sam ih samo radi toga napisao zajedno s Duhom i Uzašlim Majstorima na unutarnjem planu.

Kada čovjek nije ispravan prema sebi i ispravan prema BOGU on će svoju snagu, ljubav, cjelovitost i duhovnu povezanost tražiti u drugoj osobi, a ne u sebi i BOGU. To se manifestira u formi uzorka vezanosti odnosa otac/kćer i majka/sin. To je prikladno kod odgajanja djece, ali ne i u odnosu stalne komunikacije odraslog/ odraslog. Povremeni odabir da igramo te uloge je u redu ali ne i kao glavna tema odnosa. Ako se nađete u tom uzorku vezanost podjednako nije prikladno igrati majku ili oca, kao niti sina ili kćer. Ovo nije osuđivanje. To je samo prekrasan duhovni uvid kako morate napraviti neki unutarnji psihološki i duhovni rad kako biste iskoračili iz tog uzorka i ponovno se centrirali u stanju svijesti odrasloga. Glavna lekcija je tražiti svoju osobnu snagu, ljubav, puninu i duhovno razumijevanje i povezanost unutar prvoga (nap.prev. u sebi). Zatim se iznova povezati u tom odnosu iz stanja sebe-aktualiziranja i sebeostvarenja. Povezat ćete se iz stanja uzajamne neovisnosti, a ne uzajamne ovisnosti i zapletanja. Naučite davati bezuvjetnu ljubav sebi i svojem unutarnjem djetetu. Također naučite primiti BOŽJU ljubav. Naučite odgajati svoje unutarnje dijete sa čvrstoćom i ljubavlju. Moji voljeni čitatelji, to je ulaznica za unutarnji mir i sreću, i za zdrave i skladne odnose svih vrsta.

Na kraju, kao što je negativnom egu bitno reći „ne“ i neuravnoteženim energijama unutar sebe, bitno je naučiti reći „ne“ negativnom egu i neuravnoteženim energijama u drugim ljudima. Evo još jedne velike tajne stoljeća, moji voljeni čitatelji. Ako ne razvijete razumijevanje i sposobnost da vidite i prepoznate negativni ego u svim njegovim suludim formama i manifestacijama unutar sebe, nećete ga moći vidjeti niti u drugim ljudima. To će biti kao da imate povez preko očiju ili da ste pod negativnom hipnozom, što ćete ustvari i biti. Moji voljeni čitatelji, skromno vam predlažem da pronađete vremena za čitanje i proučavanje knjiga koje sam napisao na tu temu. Nije neophodno ponovno izumiti kotač. Te knjige, s milošću BOGA i Majstora, ubrzat će vaše razumijevanje misaonog sistema negativnog ega i misaonog sistema Melkizedeka/ Krista/ Budhe za tisuću puta. To će vam pomoći da vidite život iz svijesti prizme punog spektra integriranog Uzašlog Majstora na duhovnoj, psihološkoj i fizičkoj/ zemaljskoj razini. Razumijevanje tih stvari unutar vas omogućit će vam ne samo da naučite te lekcije, već također da razvijete svijest prizme punog spektra i psihoduhovno razlučivanje izvan vas samih također. To će vam mnogo pomoći ne samo unutar vas već i u svim vašim odnosima. Također mogu dodati kako je razumijevanje i ispravno demonstriranje tih integriranih principa ključno za razvijanje „Midinog dodira“ u svim aspektima života!

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=12037

Poslednji izmenio Vesna dana 29 Dec, 2009 03:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Nov, 2008 01:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

KAKO ĆE I ZAŠTO VAŠ ŽIVOT I DUHOVNI PUT POSTATI LAKŠI
KADA POSTANETE PROSVIJETLJENO BIĆE I INTEGRIRANI DUHOVNI MAJSTOR !

(Dr. Joshua David Stone)

Moji voljeni čitatelji, radovao sam se pisanju ovog poglavlja i lekcije.
Duhovni put na ovoj planeti je težak. Mislim da nitko od vas ne bi htio raspravljali oko toga. Postoji tako mnogo duhovnih testova i lekcija koje treba naučiti kako bi postali majstor. Mnogo ljudi misli da kada netko postane majstor i duhovni vođa da tada nestanu vanjske lekcije, ali to nije istina. Prisutno je mnogo više duhovnih testova i lekcija jer što se više uspinjete, više se očekuje od vas. Kao što izreka kaže: «Mnogo je dano i mnogo se očekuje!» Što se više i više uspinjete to se od vas očekuje veće duhovno vodstvo i svjetsko služenje. Imate više studenata i više odgovornosti. Ključno pitanje je kako duhovni put postaje lakši za prosvijetljeno biće i integriranog duhovnog majstora? Uz pomoć Duha i Majstora radujem se što ću odgovoriti na ovo pitanje!

Put od tisuću milja započinje s prvim korakom, te ću sada to početi objašnjavati. Prvi način na koji duhovni put postaje lakši za prosvijetljeno biće i integriranog duhovnog majstora je taj da je on savladao sposobnost razmišljanja sa svojim duhovnim/Kristovim/Buddhinim/Božjim umom i naučio je transcendirati razmišljanje negativnog ega/baziranog na strahu/i odvojenosti. Ovdje započinje jedno od najdubljih uvida u ovom poglavlju i lekciji. Poteškoće u životu nisu vanjske stvari koje se događaju kao što većina ljudi misli. Poteškoće života su ljudska nesposobnost da s ispravnim vjerovanjem i tumačenjem interpretiraju i opaze ono što se događa. U svijetu postoje samo dva načina za razmišljanje, s vašim umom negativnog ega ili s Božjim umom. Ili, s umom ljubavi ili s umom straha. Budući da vaše misli kreiraju vašu stvarnost i vaše misli kreiraju vaše osjećaje, ne zadaju vam poteškoće vanjske okolnosti, već vaš vlastiti um. Kao što Sai Baba kaže: «Vaš um stvara vezanost i vaš um stvara oslobođenje!» Stres koji osjećamo u zemaljskom životu ne dolazi od ljudi ili vanjskih okolnosti, već dolazi iz tumačenja tih okolnosti i odnosa našeg negativnog ega, što dovodi do toga da se osjećamo loše i da smo pod stresom. Prosvijetljeno biće je savladalo sposobnost da razmišlja sa svojim Božjim umom i ubilo je i transcendiralo um negativnog ega. Na sve gledamo kao na duhovni test, dar, blagoslov, mogućnost za rast, kamen temeljac za rast duše i svakoga i sve gledamo kao svog Majstora učitelja!

Stoga razmišljajući s Božjim umom transcendirali smo sve negativne emocije i živimo u konstantnom nepromijenjenom stanju bezuvjetne ljubavi, sreće, radosti, blaženstva, nepristranosti, jednakosti, opraštanja, bez krivnje, bez osuđivanja i u unutarnjem miru.

Drugo, prosvijetljeno biće je postalo uzrok svoje stvarnosti, a ne posljedica ili žrtva. Svijet vidi kao projekcijsko platno i ogledalo, i majstor zna da gleda svoj vlastiti film. Stoga je majstor neranjiv prema svoj negativnosti i sva negativnost sklizne niz njegov zlatni mjehur poput vode niz pačja leđa! Stoga prosvijetljeno biće posjeduje sreću i unutarnji mir zbog svog stava i perspektive i na njega ne utječu ni ljudi ni vanjske okolnosti osim ako on to izabere. Majstor sve vrijeme posjeduje apsolutno majstorstvo nad svojim mislima, osjećajima i emocijama. Stoga premda majstor ima veću odgovornost što više on/ona napreduje, činjenica da posjeduje unutarnji mir i sreću bez obzira na sve, olakšava mu život za milijun puta!

Majstor također nije vezan za ništa, samo ima sklonosti te ne može patiti niti na jednoj razini! To život čini mnogo lakšim!

Majstor i prosvijetljeno biće nema lažnih bogova, niti štovanja idola, psihološki govoreći, niti alternativnih ljubavnika. Majstor je prošao ovaj iluzorni proces i spoznaje kako su ti lažni bogovi i alternativni ljubavnici u odnosu na Boga potpun gubitak vremena i samo dovode do patnje. Stoga Majstor i prosvijetljeno biće usmjerava svoj um, fokus i pažnju samo na Boga. Kao što Biblija kaže: «Tražite Kraljevstvo Božje i sve stvari će vam se nadodati!» Fokusirajući se na Boga, obilje Boga se vraća prosvijetljenom biću u lavinama obilja na svim razinama! To život čini mnogo lakšim na svim razinama!

Majstor i prosvijetljeno biće također je savladao želje nižeg sebstva i više ga ni na koji način ne privlači niži život. Majstor je transcendirao bilo koju vezanost ili želju nižeg sebstva, senzualnost, poistovjećivanje s pet osjetila, s apetitima, prepuštanje užitcima, prepuštanje seksualnosti radi čulnog užitka, pornografiju, droge i sve te stvari. Majstor i prosvijetljeno biće ima samo jednu želju a to je želja za sebeostvarenjem i bogoostvarenjem. To omogućuje njegovim čakrama da se pretvore u sedam zlatnih svijećnjaka, a ne u sedam pošasti ili izljeva gnjeva.

Sva ova pozitivna energija koja je stavljena u zakon uzroka i posljedice uzrokuje ogromnu količinu pozitivne energije i privlačenja u majstorovom životu kroz pozitivnost i obilje na svim razinama. Kao što hermetički zakon kaže: «Kako unutra, tako vani. Kako gore, tako dolje!» Vanjski svijet je vanjska slika i slika u ogledalu unutarnjeg svijeta svijesti. To dovodi do toga da život bude mnogo lakši!

Majstor i prosvijetljeno biće je majstor svoje energije i uravnotežen je, te je sva komunikacija integrirana i stoga je u integritetu. To uzrokuje da drugi ljudi vjeruju i imaju vjeru u majstora u svemu što on/ona čini! To dovodi do toga da je život mnogo lakši!

Majstor i prosvijetljeno biće je transcendirao dualnost negativnog ega i naučio je biti nepristran u svim stvarima te majstorova svijest ostaje ista u dobitku ili gubitku, zadovoljstvu ili boli, bolesti ili zdravlju, pobjedi ili porazu, pohvali ili kritici. To život čini mnogo lakšim!

Prosvijetljeno biće i integrirani duhovni majstor je transcendirao sve želje nižeg sebstva i ostvario je svoju želju za sebeostvarenjem. Stoga živi u stanju bez želja, živi u svijesti da je sve i da ima sve, jer je ostvario Duha, Krista, Buddhu i Vječno Sebstvo. Služenje Boga zadovoljava sve majstorove financijske potrebe i jedina želja koju majstor postigavši ovo stanje svijesti posjeduje je želja za služenjem i želja da skromno postigne još više razine kozmičkog uzašašća i bogoostvarenja. Ovo stanje svijesti život čini mnogo lakšim!

Majstor koji je ostvario jedinstvo s Bogom i jedinstvo s Uzašlim Majstorima na unutarnjem planu i anđelima, konstantno se moli i prima pomoć s najviše razine jer se fokusira i posvetio je svoj život Bogu, majstorima i služenju. Stoga je na sve molitve odgovoreno, kao što bi Bog i Majstori željeli da na njih bude odgovoreno! To život čini mnogo lakšim!

Majstor i prosvijetljeno biće još uvijek povremeno čini pogreške, no na njih gleda kao na lekcije i oprašta sebi kao što zna da mu i Bog oprašta, te ne žive u krivnji ili žaljenju. To život čini mnogo lakšim!

Majstor i prosvijetljeno biće preuzima odgovornost za voljenje, odobravanje i davanje drugome osjećaja vrijednosti i dopušta si da to isto primi od Boga i Majstora. Čineći to sve njegove potrebe za ljubavlju su zadovoljene prije nego što se Majstor suoči s drugom osobom. Stoga Majstor želi ljubav, odobravanje i vrijednost od drugih ljudi ali mu to više nije potrebno. To život čini mnogo lakšim!

Majstor je ispravan prema sebi i ispravan prema Bogu te su i svi drugi odnosi također ispravni. Nisu samo svi odnosi ispravni, već su i svi odnosi prema unutarnjim i vanjskim stvarima također ispravni. To donosi uspjeh na svakoj razini i to daje Majstoru i prosvijetljenom biću Midin dodir kada se sve u životu iznutra i izvana pretvara u zlato!

Majstor i prosvijetljeno biće je majstor svoje energije, te sva energija teče onako kako bi Bog to htio i nije blokirana, što dovodi do zdravlja i uspjeha na svakoj razini. To život čini mnogo lakšim!

Majstor i prosvijetljeno biće je jedno s Duhom/Kristom/Budhom/Bogom i utjelovljuje tu energiju u svom fizičkom tijelu i na Zemlji. To ispunjava fizičko tijelo sa svjetlošću i ljubavlju i čini ga zdravijim jer je fizičko tijelo također tvorevina božanskog monadičkog kalup tijela. Stoga se majstor i prosvijetljeno biće rijetko razboli i ispunjen je s vitalnošću i iscjeljujućom energijom. To život čini mnogo lakšim!

Majstor i prosvijetljeno biće voli Zemlju, voli zemaljski život, voli zemaljsku civilizaciju i voli služenje, i voli oslobođeno od ega, nesebično, sveto služenje te umjesto da želi pobjeći od života, prosvijetljeno biće voli zemaljski život i želi dati doprinos, ostaviti nasljeđe na Zemlji i uživa u procesu!

Majstor i prosvijetljeno biće je savladao ovisnosti, loše navike i stvorio je naviku fokusiranosti jedino na Boga i uravnoteženost, te je život mnogo lakši jer on ima naviku da bude božanski, a ne naviku ovisnosti nižeg sebstva!

Majstor i prosvijetljeno biće ima učinkovitu percepciju stvarnosti i očistilo je sva iluzorna uvjerenja masovne svijesti iz djetinjstva i prošlih života. To omogućuje majstoru da se nosi sa životom na vrlo učinkovit način što veoma olakšava život jer stvari vidi jasno, a ne iz prošle perspektive ili kako to želi negativni ego.

Majstora i prosvijetljeno biće više zanima Kraljevstvo nebesko nego Kraljevstvo na Zemlji. Stoga čini najbolje što može i prolazi svoje duhovne testove i lekcije, a plodove svojeg služenja prepušta Bogu.

Postigavši prosvjetljenje, integrirano duhovno majstorstvo, sebeostvarenje, određenu razinu bogoostvarenja, oslobođenje, slamanje kotača reinkarnacije, puno i jednako članstvo u duhovnoj hijerarhiji, Majstor ima osjećaj unutarnjeg mira koji nadilazi razumijevanje. Majstor se ponizno popeo do vrha Mt. Everesta i to daje mir uma i tako je ispunjen sa zahvalnošću i ljubavlju da želi uzvratiti svim osjetilnim bićima kako bi ona također to dostigla. To život čini mnogo lakšim!

Prosvijetljeno biće i majstor svladava život i tako je ispunjen s bezuvjetnom ljubavi, duhovnim bratstvom, Bogom i nesebičnim služenjem kao svojim jedinim fokusom i to život čini mnogo lakšim!

Prosvijetljeno biće i duhovni majstor prepoznaje da posjeduje Više Sebstvo i/ili Moćnu Ja Jesam Prisutnost koja je zadužena da ga istrenira da postane sebeostvareno i bogoostvareno biće. Znajući to i poznavajući činjenicu da taj nadsvjesni um postavlja lekciju kako bi testirao majstora, na sve u životu gleda kao na duhovni test, blagoslov i dar te svijesti i od Boga. Kada na život gledamo na ovaj način, postaje mnogo lakši!

Prosvijetljeno biće i duhovni majstor osjeća se jedno s Bogom i jedno s Majstorima, i jedno sa svojom braćom i sestrama sve vrijeme i ne vidi odvojenost, a to život čini mnogo lakšim!

Prosvijetljeno biće i duhovni majstor potpuno posjeduje činjenicu da je Duh/Krist/Budha/Vječno Sebstvo/Bog i druge vidi kao inkarnacije Boga u procesu ostvarenja Boga. Stoga život postaje razgovor Boga s Bogom kako bi potpuno ostvario BOGA! To život čini mnogo lakšim!

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=12099

Poslednji put izmenio Vesna dana 29 Dec, 2009 04:03 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Nov, 2008 01:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Osobna snaga:
prvi zlatni ključ za psihološko i duhovno zdravlje

(Dr. Joshua David Stone)

«Jedno samo: što je za mnom, zaboravljam, za onim što je preda mnom prežem, k cilju hitam .»
(Filipljanima 3:13–14)

Svjesni um je um koji rasuđuje, dok je podsvjesni um onaj koji ne-rasuđuje. Nadsvjesni um je sve-znajući um. Druga metafora je da je svjesni um kapetan broda, programer kompjutera, onaj koji donosi odluke, vrtlar. Ako je svjesni um kapetan, tada je podsvjesni um mornar ispod palube koji slijedi kakve god upute da kapetan daje. Podsvjesni um je kompjuter ili magnetofon.Treće, podsvjesni um je tlo. Ako je svjesni um vrtlar, vrtlar sadi sjemenje (misli) a tlo podržava kakvo god da je sjeme posađeno, bilo da je korov ili prekrasan cvijet. Podsvjesni um će pohraniti informaciju i slijediti naredbe bilo da su naredbe racionalne ili iracionalne. To podsvjesni um ne brine, pošto apsolutno ne posjeduje sposobnost rasuđivanja.Podsvjesni um je paradoks. Ne posjeduje rasuđivanje a opet posjeduje nevjerojatan broj zadivljujućih sposobnosti i faktora inteligencije. Najbolja metafora kako bi to razumjeli je analogija s kompjuterom. Kompjuter je nevjerojatan dio opreme, no nije ga briga da li je programiran da riješi energetsku krizu ili da stvori nuklearni rat. On posjeduje inteligenciju da obavi oba posla učinkovito, no ne posjeduje rasuđivanje kako ne bi želio stvoriti nuklearni rat.Podsvijest čini što god da je programirana da učini, bez obzira što je to. Dobar primjer je da podsvjesni um potpuno upravlja i vodi fizičko tijelo. To se može dokazati kroz učinke hipnotičkih sugestija u vezi tijela koje se daju nekoj osobi.Jedini problem je u tome što je podsvjesni um podjednako sretan da uništi tijelo kao i da stvori savršeno zdravlje. Podsvjesni um posjeduje inteligenciju da stvori savršeno zdravlje ili da stvori karcinom. On će stvoriti što god da ga se programira da učini.Nitko svjesno ne programira karcinom, no mnogo ljudi nesvjesno programira karcinom u svojim tijelima sa mržnjom prema sebi, sa svijesti žrtve, osvetom, odustajanjem i tako dalje. Ideja je da vi želite konstantno govoriti samome sebi ili svojem podsvjesnom umu kako imate savršeno blistavo zdravlje i da svakog dana na svaki način postajete sve zdraviji i zdraviji.Podsvjesni um djeluje potpuno odvojeno od funkcioniranja svjesnog uma. On radi 24 sata na dan, sedam dana u tjednu, 365 dana u godini, dok spavate i dok ste budni, i nikada se ne umori. On konstantno čini što god da je programiran da čini.

Faktor inteligencije podsvjesnog uma

Temeljna funkcija podsvjesnog uma je da pohrani informaciju. On je skladište i banka sjećanja svih naših misli, osjećaja, emocija, mašte, uzoraka navika, impulsa i želja. Od trenutka kada smo bili mala djeca, programirali su nas naši roditelji, bake i djede, televizija, drugovi, učitelji, svećenici i šira obitelj. Dok smo mala djeca svi smo mi žrtve. Pod time mislim da se um koji rasuđuje kod djece nije dovoljno razvio kako bi mogao razlučiti i zaštititi ih od negativnog programiranja. Kao mala djeca bili smo potpuno otvoreni. Naši podsvjesni umovi su ispunjeni s mentalnim otrovima, pogrešnim razmišljanjem i pogrešnim uvjerenjima. Kao što i tijelo može biti ispunjeno s fizičkim toksinima zbog loše prehrane, podsvijest je ispunjena s mentalnim toksinima zbog neprikladnog programiranja i edukacije.Ova knjiga će vas naučiti kako se riješiti pogrešnog razmišljanja u podsvjesnom umu i kako ga programirati s novim pozitivnim duhovnim programiranjem. Za sada, međutim, nastavimo s opisivanjem faktora inteligencije podsvjesnog uma.Podsvjesni um također svake noći kreira naše snove. Postoje prilike kada nadsvijest kreira snove. Međutim, većinu snova kreira podsvjesni um. San je u biti ogledalo našeg razmišljanja, osjećaja i djelovanja tijekom našeg svjesnog dnevnog života. San je poput dnevnih novina koje primamo svake noći, a koje prikazuju organizaciju i dinamiku naših unutarnjih energija. Jedina razlika između snova i stvarnih novina je u tome što su snovi na univerzalnom jeziku simbola. Kako bi razumjeli svoje snove moramo razumjeti kako je svaki dio našeg sna u stvari dio nas. Istražujući odnos simbola možemo dobiti uvid i razumijevanje uzoraka koji se manifestiraju u našem životu. San je automatski proces koji nam podsvjesni um donosi kao povratnu spregu. Ta povratna sprega je ključna jer veoma često svi mi manifestiramo uzorke u svojem životu kojih nismo svjesno svjesni da ih manifestiramo.Podsvjesni um također možemo označiti kao um navika. On pohranjuje sve naše navike, i pozitivne i negativne. Mnogi ljudi misle kako su navike loše. To nije istina. Mi se želimo riješiti samo loših navika. Idealno želimo težiti stvaranju dobrih navika.Dobar primjer za to je učiti voziti auto s ručnim mjenjačem. Kada prvi puta učimo kako, potrebno je mnogo svjesnog napora i snage volje. Kada naučimo kako, to postaje automatski. Da nismo imali podsvjesni um koji bi pohranio naše razvijene sposobnosti, uvijek bi bila potrebna velika usredotočenost i koncentracija. Postoji bazični psihološki ili metafizički zakon koji kaže da je potrebno dvadeset i jedan dan kako bi učvrstili novu naviku u podsvjesni um. Vi možete nešto naučiti za jedan dan, no kako bi to postala navika u podsvjesnom umu potreban je dvadeset i jedan dan. Ta sposobnost podsvjesnog uma da pohranjuje navike nam omogućuje da kontinuirano rastemo i razvijamo nove sposobnosti bez da se zabrinjavamo zbog starih. Podsvjesni um je područje u kojem djeluje zakon magnetizma i privlačenja. Podsvjesni um kontinuirano privlači i odbija stvari k nama i od nas s obzirom na to što je programirano u njega. Majstor je netko tko koristi taj zakon za svoju vlastitu svjesnu dobrobit.

Uzmimo na primjer novac i blagostanje. Ako u svojem podsvjesnom umu posjedujete uvjerenje kako nikada nećete imati novac, i nećete. Ako, s druge strane, mislite da hoćete, podsvjesni um će privući k vama te prilike i mogućnosti. Što god želite u životu, sve što trebate učiniti je afirmirati ili vizualizirati to u podsvjesni um, a podsvjesni um će to privući i magnetizirati k vama.Carl Jung je govorio o tome kada je govorio o kolektivnom nesvjesnom. Podsvjesni um je međusobno povezan sa svim ostalim podsvjesnim umovima. Mogli bi reći kako svi sinovi i kćeri Božje posjeduju jedan veliki podsvjesni um.Podsvjesni um također posjeduje sposobnost da osjeti zračenje energije. Svi mi automatski koristimo tu sposobnost u našem svakodnevnom životu. Ta sposobnost se specifično može koristiti u području kao što je s rašljama traženje vode. Podsvijest se može programirati da traži bilo koju fizičku tvar, ne samo vodu. Ona može osjetiti zračenje energije bilo koje supstance za koju je programirana da je traži. Podsvjesni um je također sjedište naših ekstrasenzornih sposobnosti. Podsvijest posjeduje pet unutarnjih osjetila koji su suptilnije kopije naših pet vanjskih osjetila: unutarnji vid (vidovitost), unutarnji sluh (jasnočujnost), unutarnji njuh, unutarnji okus i unutarnji dodir. Jeste li ikada primijetili da kada sanjate da vam je vaših pet osjetila na raspolaganju? Kako je to moguće ako vi spavate? Zbog toga što vi koristite svojih pet unutarnjih osjetila podsvjesnog uma. Svi ljudi posjeduju ekstrasenzorne sposobnosti i mogu ih još više razviti. Samo je stvar vježbe i pravog treninga kao i kod bilo koje vanjske sposobnosti.

Kako radi svjesni um u odnosu na podsvjesni um

Ključna funkcija svjesnog uma je da je programer kompjutera, zaštitnik i majstor podsvjesnog uma. Podsvjesni um je predodređen da bude sluga ili servomehanizam svjesnog uma. Većina ljudi ne razumije te psihološke zakone, te dopušta da ih vodi njihov podsvjesni um. Kada se to dogodi ljudi postaju žrtve i počinju imati velike probleme. Svrha podsvjesnog uma nikad nije bila da upravlja vašim životom. Ako mu dopustite on će vas odvesti u zaborav, ne zato što je loš, već zato što ne posjeduje rasuđivanje. U sebi i sam po sebi on je božanski. Zašto bi dopustili umu koji ne-rasuđuje da upravlja vašim životom? Koliko god to bilo čudno, većina ljudi to čini.Ideal je da svaki puta kada misao, osjećaj ili impuls proizađu iz podsvjesnog uma, treba ih provjeriti ili racionalizirati. Možete zamisliti unutarnju kapiju ili unutarnji mjehur koji vas štiti od vašeg vlastitog podsvjesnog uma. Kada se pojavi misao ili osjećaj ili impuls posao je svjesnog uma da koristi svoju moć razuma, rasuđivanja i razlučivanja da na kapiji provjeri tu misao. Ako je misao ili impuls pozitivan i duhovan, propustite ga u svoj um. Ako je negativan, izbacite ga van.Psihološko zdravlje je proces puštanja u svoj um pozitivnih-duhovnih-uravnoteženih misli. Psihološko zdravlje je slično fizičkom zdravlju. Ako želite biti fizički zdravi u svoje tijelo unosite zdravu ljekovitu hranu. Ako želite biti psihološki zdravi u svoj um stavljate dobre ljekovite misli.

Izbacujući negativne misli iz svojeg uma, vi im uskraćujete energiju. To je slično biljci koja se ne zalijeva. Ona na kraju uvene i ugiba zbog pomanjkanja vode (pažnja i fokus). Drugi korak je potvrditi suprotnu pozitivnu misao ili duhovnu misao. To se naziva pozitivno razmišljanje i korištenje pozitivnih afirmacija. Kroz stalno zanemarivanje negativne misli i afirmiranje pozitivne misli u podsvjesnom umu se stvara nova navika. Stara navika umire jer joj ne dajete energiju, a stvara se nova navika jer stalno afirmirate i mislite pozitivno. Kroz dvadeset i jedan dan može se stvoriti nova navika.Morate zapamtiti kako je podsvijest ispunjena sa svim tim starim snimkama koje su u vas programirali vaši roditelji i drugi ljudi kada ste bili mladi. Ako svjesni um ne čini izbore, tada sve to staro programiranje iz ranog djetinjstva programira vaš sadašnji život.

Razvijanje vanjskog mjehura ili štita za zaštitu od negativne energije drugih ljudi

Kao što je neophodno razviti unutarnji mjehur da vas zaštiti od vašeg vlastitog podsvjesnog uma, također je neophodno razviti vanjski mjehur ili oklop da vas zaštiti od negativne energije drugih ljudi. Ideal je, kao što sam već spomenuo da budete programer kompjutera svojeg pod-svjesnog uma.Zapamtite da ako vi ne preuzmete odgovornost za to, tada će podsvjesni um ili drugi ljudi upravljati vašim životom. Ideal je biti uzrok, kreator i majstor svojeg vlastitog života. Ako ne shvatite jasno te psihološke zakone, tada će drugi ljudi biti vaši programeri kompjutera.Uzmimo na primjer nekoga tko vas kritizira ili osuđuje. Ideal je imati zamišljeni mjehur, oklop ili svjetlost oko sebe, tako da kada kritika dođe do vas, pogodi mjehur ili oklop i sklizne poput vode niz pačja leđa. Možete zamisliti kako se odbija kao od gumeni jastuk.Vi činite svjesni izbor ili razlučivanje da li ćete to propustiti u svoj podsvjesni um ili ne. Morate razumjeti da je taj mjehur polupropusni mjehur. Drugačije rečeno, on propušta unutra pozitivnu energiju a vani zadržava negativnu energiju.Ako taj mjehur zaštite nemate na raspolaganju u svakom trenutku, tada vas mogu zlostavljati komentari, izjave ili energija druge osobe. Postoji vrijeme za biti otvoren i vrijeme za biti zatvoren. Neophodno je zatvoriti se i zaštititi ako su drugi ljudi negativni. Da netko na vas baci pravo fizičko koplje, siguran sam da biste se ako možete fizički pokušali maknuti s njegove putanje. Ista je stvar i psihološki. Kada drugi ljudi usmjeravaju negativnu energiju prema vama to je poput psihološkog koplja. Bit ćete otrovani ako ga propustite unutra. Ne biste dopustili nekoj osobi da vam ugura fizički otrov niz usta. Stoga nemojte dopustiti ljudima da guraju mentalni otrov u vaš um. Vi ne želite da podsvjesni um upravlja vašim životom niti želite da drugi ljudi upravljaju vašim životom.Drugačije rečeno, vi želite odgovoriti a ne reagirati. Odgovarati znači izabrati kako se nositi s ulaznom energijom. Reagirati znači dopustiti ulaznoj energiji da uđe direktno u vaš podsvjesni um, solarni pleksus ili emocionalno tijelo, te iznenada uzvratiti. Ako vas netko osuđuje ili napada i vi to propustite unutra, ili ćete biti povrijeđeni, povučeni i plačljivi, ili ćete uzvratiti. Vi dopuštate drugoj osobi da bude uzrok vaših emocija. Vi želite biti uzrok svojih emocija.

Drugačije rečeno, vi dopuštate da budete hipnotizirani. Ja sam ovlašteni hipnotizer i ovlašteni savjetnik. Međutim, većina mojeg rada kao savjetnika nije hipnotiziranje ljudi već dehipnotiziranje. Mnogi ljudi se nalaze u hipnozi i ja ih pokušavam odatle izvući. Vi ste u hipnozi kada ste žrtva. Vi dopuštate drugoj osobi da programira vaše emocije u budnom stanju. Vi ste hiper-sugestibilni kada ne učinite izbor kako želite odgovoriti. Ustvari svi smo mi psihološki nepovredivi. To je veoma duboka izjava. Biti nepovrediv znači da ne možemo biti emocionalno povrijeđeni ukoliko ne izaberemo da budemo.

Moja najdraža metafora

Moja najdraža metafora je uspoređivanje psihološkog zdravlja sa fizičkim zdravljem. Ako netko koga poznajete se prehladi ili dobije gripu, vi zasigurno to ne želite dobiti od njega. Vi činite sve što možete kako to ne biste zadobili. Držite se podalje od te osobe. Uzimate dodatno vitamin C. Govorite sebi kako se nećete razboljeti. Jedete zdravo i pokušavate se dovoljno naspavati. Drugim riječima, vi izgrađujete svoju otpornost. Ako izgradite otpornost vi se ne razbolite.Liječnici i medicinske sestre ne dobiju sve bolesti od svojih pacijenata. Kako to? Razlog za to je što ne postoji zarazna bolest. Postoje samo ljudi s «niskom otpornošću».Ta analogija je potpuno ista na psihološkoj razini. Ne postoji zarazna psihološka bolest. Postoje samo ljudi s niskom otpornošću. Kako da očuvamo svoju psihološku otpornost kako ne bismo dobili zaraznu bolest ljutnje, depresije, ljubomore, osuđivanja, napada, prigovaranja, mržnje i tako dalje? Mi održavamo svoju psihološku otpornost s održavanjem pozitivnog mentalnog stava. Zaštitni mjehur je glavna tehnika pozitivnog stava. Ostale ključne tehnike su održavanje svoje osobne snage, održavanje bezuvjetne ljubavi prema sebi i osobne vrijednosti, vjere i povjerenja u Boga.To su neki od glavnih stavova. U sljedećim poglavljima istražit ću i ostale. Glavna stvar je u tome da smo mi na ovom svijetu radi toga kako bismo dali bolji primjer. Mi smo ovdje kako bismo podigli druge ljude, a ne kako bismo dopustili da budemo isisani. Stoga je Zemlja u biti poput bolnice koju vode pacijenti. Postoji samo nekoliko iscjelitelja ili liječnika. Svrha života je da postanemo iscjelitelj ili liječnik. Kada dopustite drugim ljudima da vas zlostavljaju s negativnošću, vi ste ponovno postali pacijent i sada vam je potrebno iscjeljenje. To je u redu ako se dogodi. Lekcija je da se vratite u svoje središte i da što je prije moguće postanete liječnik i iscjelitelj, jer to je misija i svrha svih nas u ovom životu.

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=12209

Poslednji izmenio Vesna dana 29 Dec, 2009 04:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Nov, 2008 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Razvijanje osobne snage – prvi zlatni ključ
( II deo )

Od svih stavova i kvaliteta koje treba razviti kod zdrave osobnosti niti jedna nije važnija od osobne snage ili razvijanja volje. Ne mogu dovoljno naglasiti ovu posljednju izjavu i misao. Sve o čemu sam do sada govorio u ovoj knjizi neće djelovati ako ne posjedujete osobnu snagu. Osobna snaga je ključ zbog kojeg teorija i ideal djeluju. Osobna snaga ili snaga volje je prvi zlatni ključ.Što je osobna snaga? Osobna snaga ili volja je sila vodilja zdrave osobnosti. Osobna snaga je ponajprije stav. Mi možemo izabrati da održavamo stav slabosti ili snage na početku svakog dana. Vaša snaga je energija koju koristite kako biste proveli svoje odluke. Na primjer, recimo da želite vježbati u 15 sati. Kada dođe 15 sati kladim se da će vam trebati vaša snaga da se natjerate na ono što ste se obavezali da ćete učiniti. Vaša snaga vam je također potrebna da kontrolirate svoj podsvjesni um. Vaš podsvjesni um će komandirati s vama ukoliko ne posjedujete svoju vlastitu snagu, stoga je osobna snaga sredstvo prisile svjesnog uma. Um prikuplja energiju kako bi komandirao i usmjerio tu osobnost. Osobna snaga u svojoj vanjskoj upotrebi je asertivnost.Osobna snaga je također veoma povezana s odlučnošću. Ona je prisutna u stavovima «odluči se već jednom; učini to il odustani». Ako niste odlučni, tada će podsvjesni um ili drugi ljudi donositi odluke za vas. Podsvjesni um ne posjeduje rasuđivanje, a odluke drugih ljudi nisu uvijek najbolje za vas. Kako možete biti majstor sebe i svojeg života ako ne posjedujete osobnu snagu? Ako ne posjedujete svoju snagu, tada je predajete podsvijesti ili drugim ljudima. Mi znamo da Bog posjeduje snagu. Činjenica je da smo mi su-stvaratelji i mini-bogovi, tako da i mi također posjedujemo snagu. Bog pomaže onima koji pomažu sami sebi. Vi ne možete pomoći sebi ako ne posjedujete svoju snagu.Potpuna osobna snaga vam je dostupna i uvijek je to bila. Osobna snaga nije ništa više nego energija u vašem fizičkom tijelu i podsvjesnom umu koju koristite kako biste kontrolirali svoj život. Dio posjedovanja svoje snage je biti duhovni ratnik u životu koji nikada ne odustaje, a volja za životom je ustvari volja za borbom. Joga podučava da život nije samo škola već također i bojno polje. Mi se pokušavamo popeti na vrh planine. Napredak se sastoji od tri koraka naprijed i sklizanja dva unazad, ili sedam koraka naprijed i sklizanja šest unazad, i tako u beskonačnost, dok ne dosegnemo vrh. To je priroda života svakoga na duhovnom putu. Najvažnija stvar je da ne odustanemo. Paramahansa Jogananda, veliki Indijski mudrac je rekao: «Svetac je grešnik koji nikada nije odustao.» Dio posjedovanja vaše osobne snage je da nastavite marljivo raditi. To je također posjedovanje vjere u Božju snagu, kao i u svoju osobnu snagu. Kada ste lišeni sve vanjske sigurnosti vi znate da vam je dostupna vaša snaga i Božja snaga i da je s vama sve vrijeme. To je istinska zaštita i sigurnost. Vaša snaga je energija koju koristite kako biste se izložili riziku. Ako ne posjedujete svoju snagu, bit će vam teško održavati vaš mjehur zaštite. Vaša snaga vam omogućuje «da se pretvarate dok ne napravite». Vaša osobna snaga u biti je vaše središte. Kada ste vi glavni osjećate se više centrirani. Kada koristite svoju snagu tijekom dugog perioda vremena vi posjedujete ono što se naziva disciplinom. Posjedovanje vaše snage omogućuje svjesnom umu koji rasuđuje da ostane u kontroli i da ga ne preplavi podsvijest ili sile iz okoliša. Kada ne posjedujete svoju snagu postajete depresivni. Svatko tko je depresivan ne posjeduje svoju snagu.Postoje dvije nasuprotne sile u životu: dobro i zlo, svjetlost i tama, pozitivno i negativno, iluzija i istina, egoistično razmišljanje i duhovno razmišljanje. Vaša snaga je oružje s kojim se borite s negativnim i poistovjećujete s pozitivnim. Kao što je Edgar Cayce rekao: «U univerzumu ne postoji sila snažnija od vaše volje ili snage.»Svjesni um koji rasuđuje, sa voljom ili snagom tada usmjerava sve ulazne sile. Da ne posjedujemo volju ili snagu bili bismo nadjačani. Ljudi u ekstremnom stanju odbacivanja svoje snage, kontrole i majstorstva postaju psihotični. Svjesni um se odrekao sve odgovornosti prema kontroli, majstorstvu, orkestraciji i upraviteljstvu. Podsvjesni um i okolina su je potpuno preuzeli.Vi se ne morate bojati svoje snage jer ćete je koristiti samo s ljubavlju – kako bi služili Boga, sebe i druge ljude. Kada god budete u snazi osjećat ćete se dobro. Kada posjedujete svoju snagu, vi izazivate i afirmirate sebe. Kada ne posjedujete svoju snagu, život vas mlati. Bit onoga što vas želim naučiti kroz moj rad je da smo mi uzroci svoje stvarnosti. Kako bi bili uzrok svoje stvarnosti sve vrijeme, mi moramo posjedovati svoju snagu.

Kako zahtijevate svoju snagu?

Vi zahtijevate svoju snagu izabirući svakog jutra, u trenutku kada se probudite, afirmirati stav u vašem umu da je posjedujete. Dijagram na kraju ovog poglavlja navodi neke afirmacije za osobnu snagu koje možete izgovarati kako biste njegovali i izgradili ovu energiju. Također sam uključio neke afirmacije za emocionalnu nepovredivost kako biste izgradili svoj mjehur zaštite pošto je veoma povezan s posjedovanjem svoje snage.Edgar Cayce, veliki spavajući prorok, rekao je jednu veoma važnu izjavu u vezi osobne snage. On je govorio o važnosti razvijanja pozitivne ljutnje. Naglašavam izraz «pozitivne» ljutnje. Pozitivna ljutnja je kontrolirana ljutnja koju ne usmjeravamo na druge ljude niti na sebe već na tamne sile koje nas pokušavaju svladati. Koristi se kako bi nas katapultirala prema svjetlosti i pozitivnosti.Uz ljutnju je vezana ogromna snaga. Ideja je da kanaliziramo tu snagu konstruktivno i kreativno. Isus se okrenuo prema jednom od svojih učenika kada se ovaj počeo žaliti i rekao mu je: «Odlazi od mene, Sotono.» Mislim da je pozitivna ljutnja povezana s posjedovanjem stvarne emocije i osjećaja iza vaše snage.Kada izgovarate afirmacije, izgovarajte ih s emocijama i stvarnom snagom ili one neće djelovati. Podsvjesni um i drugi ljudi će vas zlostavljati do stupnja da li posjedujete ili ne posjedujete svoju osobnu snagu. Čim budete mislili za ozbiljno podsvijest će postati vaš sluga. Vi morate učiniti da vas služi, a ne tražiti da vas služi. Također trebate zapamtiti da Bog neće kontrolirati vaš podsvjesni um za vas, bez obzira koliko se molili. To nije Njegov posao. To je vaš posao.Svakog jutra kada se ustanete, zahtijevajte svoju snagu i obavežite se da ćete postati majstor svoga života. Volite, služite Boga i imajte prekrasan dan i neka vas ništa u ovom univerzumu ne spriječi u izvršenju vašeg određenog zadatka. To je ispravno življenje. Jednom kada ste izgradili svoju snagu, tada se molite za Božju pomoć i radite neke afirmacije i vizualizacije kako biste programirali svoj podsvjesni um na način kako želite da radi za vas. To je prvobitna snaga u univerzumu. Da li ste svjesni snage koja vam stoji na raspolaganju? Kako možete ne pobijediti u ovom ratu? Kako možete ne popeti se na kraju na vrh planine? Kako možete ne biti uspješni sa svom ovom snagom? Dodajte k tome činjenicu da smo svi mi ustvari sinovi i kćeri Božje i da je svatko od nas jedno s Bogom. Mogu li Bog i sinovi i kćeri Božje izgubiti bitku protiv Sotone, što je drugi naziv za ego, iluziju, negativno razmišljanje?

Moje dvije omiljene duhovne afirmacije

1. Bog, moja osobna snaga i snaga mog podsvjesnog uma su nepobjediv tim.

2. Budi miran i znaj da Ja Jesam Bog.

Druga metoda za punjenje s vašom snagom je da vizualizirate kako držite neki simbol koji označava vašu punu snagu – možda mač, krunu, Mojsijev štap, bejzbol palicu. Kombinirajte ovu vrstu zamišljanja s vašim afirmacijama i osjećat ćete se još snažnijima.

Vježba psihološke deidentifikacije i identifikacije

Preporučene upute:

Svakog jutra i svake večeri kroz dvadeset i jedan dan ponavljajte ovaj popis afirmacija na glas tri puta dok potpuno ne urone u vaš svjesni i podsvjesni um.

Vježba deidentifikacije:

Ja posjedujem tijelo, ali ja nisam moje tijelo. Moje tijelo se može nalaziti u različitim stanjima zdravlja ili bolesti. To nema nikakve veze s mojim stvarnim sebstvom ili stvarnim «ja» Ja posjedujem ponašanje, ali ja nisam moje ponašanje. Sve moje ponašanje nastaje iz mojih misli. Ako nisam razvio samomajstorstvo i ako djelujem kao automatski pilot, ponekad se ponašam neprikladno. Čak i ako se ponašam dobro ili loše, ja nisam moje ponašanje. To nema nikakve veze s mojim pravim sebstvom, mojim pravim «ja».Ja posjedujem osjećaje i emocije, ali ja nisam moji osjećaji i emocije. Ako još nisam razvio samomajstorstvo, moji osjećaji i emocije su ponekad negativne, a ponekad pozitivne. Kako postajem sve više uzrok, kreator, onaj koji izabire i majstor svoga života to će se promijeniti. Premda me val osjećaja i emocija može preplaviti, ja znam da ja nisam moji osjećaji i emocije. Moja istinska priroda se neće promijeniti. «Ja» ostajem isti.Ja posjedujem um, ali ja nisam moj um. Moj um je moje oruđe za stvaranje mojih osjećaja, emocija, ponašanja i tijela, kao i onoga što privlačim u svoj život. Ako nisam razvio samomajstorstvo, moj um ponekad upravlja sa mnom, umjesto da ja upravljam sa svojim umom. Moj um je moje najdragocjenije oruđe, ali on nije ono što «ja» jesam.

Vježba identifikacije:

Što sam «ja»?

Nakon deidentificiranja sebe («ja») sa sadržajem svijes-nosti, ja prepoznajem i afirmiram da sam ja središte čiste samo-svijesti. Ja sam središte volje i osobne snage, sposoban biti uzrok i kreator svakog aspekta mojeg života. Ja sam sposoban uzrokovati, upravljati, izabirati i kreirati sve svoje misli, osjećaje, emocije, ponašanje, zdravlje ili bolest mojeg fizičkog tijela i stvari koje privlačim i magnetiziram u svoj život. To je ono tko sam «ja».

AFIRMACIJE

Osobna snaga i postajanje kreativnim uzrokom

Ja sam snaga, majstor, uzrok svojih stavova, osjećaja, emocija i ponašanja.

Ja sam 100% snažan, pun ljubavi i uravnotežen sve vrijeme.

Ja sam snažan, cjelovit i potpun u sebi. Ja posjedujem sklonosti ali ne i vezanosti.

Ja sam 100% snažan i odlučan u svemu što činim.

Ja posjedujem savršeno majstorstvo i kontrolu nad svim svojim energijama u službi voljene duhovne svrhe.

Ja sam majstor i režiser svoga života, a moj podsvjesni um je moj prijatelj i sluga.

Ja sam središte čiste samo-svjesnosti i volje, sa sposobnosti da usmjerim svoje energije gdje god želim.

Ja sam snažan, centriran i pun ljubavi sve vrijeme.

Ja sam snažan i centriran sve vrijeme i ničemu iz ovog vanjskog univerzuma neću dopustiti da me izbaci iz ravnoteže ili centra.

Ja posjedujem lOO% osobnu snagu i prisežem da je nikada neću dati svojem podsvjesnom umu ili drugim ljudima.

Ja posjedujem savršenu samo-kontrolu i samo-majstorstvo u svemu što činim.

Emocionalna nepovredivost

Ja sam lOO% nepovrediv za negativnu energiju drugih ljudi. Negativna energija drugih ljudi klizi niz mene poput vode niz pačja leđa.

Ja sam uzrok mojih osjećaja i emocija – a ne drugi ljudi. Ja im nikada više neću dati tu moć nada mnom.

Negativna energija drugih ljudi se odbija od mene kao od gumeni jastuk.

Ja čujem što mi drugi ljudi govore. Međutim, ja unosim u sebe samo ono što «ja izaberem» unijeti u sebe.

Jedini učinak koji negativna energija drugih ljudi ima je učinak koji joj ja dopuštam. Ja izabirem da nikada više ne djeluje na mene.

Tekst iz knjige Psihologija duše,
dr. Joshue Davida Stonea.

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=12211

Poslednji izmenio Vesna dana 29 Dec, 2009 04:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

OBJAVA

Sanat Kumara, 5. lipnja 2008. godine

“NOVOSTI O SADAŠNJOJ SITUACIJIi”

JA JESAM Sanat Kumara, došao sam iznova k vama.

Stiglo je vrijeme da se verificira kompas vaših aspiracija. Došlo je vrijeme da se sumira sve što je učinjeno.

Bili smo blizu vas, ali smo se držali po strani, promatrajući pozorno. Sada bismo voljeli iznijeti svoje zapažanje, naš stav i rezimirati srednji rezultat.

Pamtite da smo započeli s novom fazom našega rada kroz ovoga Glasnika u siječnju ove godine.

Pamtite da je riječ o neuobičajenome stanju. Ovo je stanje ono najvažnije. I moram vas uvjeriti da nikada nismo uložili tako mnogo napora za realizaciju onoga što je planirano. Svaka osoba koja dolazi u sferu naših interesa i naše aktivnosti može osjetiti da je sve vrlo ozbiljno. Ne možete to vidjeti ili percipirati kroz vaša fizička osjetila, ali na razini intuicije i indirektnim znakovima shvaćate da ste zakoračili u vrlo ozbiljnu fazu. Nikada nismo uspjeli proći kroz ovo stanje do kraja tijekom posljednjih nekoliko stotina godina. Ovo je stanje u svezi s građenjem uzorka na fizičkome planu.

Ova slika Zajednice ili naselja različita je za svaki stupanj ljudske evolucije i uvjete koji se formiraju na Zemlji u svakome specifičnome vremenskom razdoblju.

Sada je došlo vrijeme usvajanja slike Zajednice za novoj, kvalitativno novoj razini svijesti i korištenje postignuća čovječanstva sada im je na raspolaganju.

To je vrlo težak zadatak koji zahtijeva znatne napore od nositelja Svjetla, koji su sada inkarnirani.

Vjerujte mi da ponekad sve ovisi o jednoj osobi koja je specijalno došla u inkarnaciju kako bi obavila određeni zadatak. Pretpostavimo da ona zna o tome te je prionula poslu revno, ali neko je vrijeme prošlo i inicijalni je impuls oslabio.

Jer zbog vaše ljudske prirode, ne uspijevate konstatno održavati najvišu razinu vaše svijesti. Dolazi trenutak kada vam vaš prepreden um kaže: „Misli na sebe? Je li istina? Nije li došlo vrijeme da živiš za sebe? Život je tako kratak.“

I osoba počinje oklijevati i gubi jednu priliku za drugom. Kozmički rokovi prolaze i zadaća ostaje neispunjena. Netko bi mogao jednostavno osjetiti žaljenje zbog onoga što se desilo da se to ticalo sudbine jedne osobe. Ali radi se o prilici za čitavu naciju, za nekoliko generacija ljudi.

Mi sigurno imamo rezervne varijante i pokušavamo koristiti jednu od njih odmah te probuditi drugu osobu da djeluje. Kako nam je, pak, gledati odstupanje jednoga nositelja Svjetlosti za drugim sa Staze i kako se zaustavljaju u poslu zbog kojega su došli u inkarnaciju. Mnogo smo puta kazivali o karmi izdaje. No kada osoba počini izdaju, ona ili on najčešće to ne uviđa. Čini im se, ili ih radije njihov niži um uvjerava, da se ništa loše neće desiti, obave li ovaj posao kasnije kada su spremni. Ipak kada biste samo spoznali kakve su ogromne snage privučene zajedno na komad zemlje kako bi se obavio jedan važan posao i kako nam je gledati kako su tone Božanske Energije potrošene samo zbog vašega jednoga krivog odabira.

Kakva šteta što je vaš svijet tako gust da ne shvaćate mnoge stvari. Pripremamo vaše misije stotinama godina. Šaljemo najbolje Sinove Svjetla u inkarnacije kako bi radili za Opće Dobro čitave planete. Zbog čega zaboravljate vaše obaveze u najodgovornijem trenutku?

Došao sam vas podsjetiti na bitan posao što se treba obaviti sada.

Došao sam vas podsjetiti da je došlo vrijeme za stvarne akcije.

Ne možete više nastaviti s besmislenim razgovorima.

Prestanite razmišljati o tome tko je više u pravu i čija je predodžba Božanske istine ispravnija.

Postoje potpuno ispravni, vremenski testirani kriteriji što smo ih stoljećima koristili u našem radu sa čovječanstvom. Ne vidite li plodove, rezultat kolektivnih aktivnosti na fizičkome planu, što potvrđuje ispravnost Učenja, tada proizlazi da je učenje krivo ili da oni koji su trebali nešto učiniti nisu opravdali nade Uzašlih Majstora. Ne umara nas iznova i iznova započinjati naš posao. I samo izuzetno rijetko uspijevamo postići željeni rezultat našega građenja na fizičkome planu.

Uvijek ciljamo davati vam primjer na fizičkome planu, slijeđenjem kojega možete reorganizirati vaš svijet i vaše odnose.

I spremni smo žrtvovati vrlo mnogo kako bismo vam pomogli. Kada bi se samo među vama našlo ljudi spremnih da doista žrtvuju jedan ekvivalent od samo milijuntoga dijela naših napora, što ih neumorno činimo, vaš bi svijet osjetio neuporedivu promjenu u uvjetima čitavoga vašeg života i u situaciji na planeti.

Ne tražite, stoga, ni u kome krivca što su naše misije Svjetlosti trpjele odgode jednu za drugom. Jednostavno si postavite pitanje. „Jesam li sve učinio/la kako bih pomogao/la Uzašlim Bićima iz moga neuzašloga stanja?”

Možete nam pomoći! I možete učiniti ono što mi ne možemo. Možete biti naše ruke i stopala na fizičkome planu. I nadam se vrlo mnogo da ćete naći neko vrijeme kako biste promotrili svoj život iz za vas najvišega stanja svijesti. Pokušajte se osloboditi mreže vaših ljudskih, niskih misli i osjećaja kako biste našli jačine za ispunjavanje vaše Božanske misije.

Trebamo jedno napredno mjesto na fizičkome planu!

Mnoge su nam snage suprotstavljene. Mnogo ljudi postaje sprovodnicima tih suprotstavljenih snaga. Nekolicina odolijeva.

Samo šačica ljudi ostaje vjerna i istinita. Beskrajna ih slava čeka.
Što čeka vas kada napustite svoje služenje i srljate za trivijalnostima vašega svijeta?

Niti se gorčina poraza ne da usporediti s time koliko mnogo duša gubimo i kako mnogo duša napušta Stazu.

JA JESAM Sanat Kumara, s nadom u buđenje vaših duša
iz slatkoga snivanja u iluziji.

( Medijum Tatjana Mikušina )

http://www.sirius3.ru/cro/diktate/2008/2008.06.05.htm

Prijevod: Katarina i Mauro Zaraj
Email: mzajec@email.t-com.hr
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 14:02 pm    Naslov: Kuthumi
Odgovoriti sa citatom

Kutumi: O Planu za spas Zemlje od haosa

(kanalizirana poruka kroz Normu Milanovich)

Ono što primjećujem kod Svjetlosnih radnika , na žalost, u posljednje vrijeme, a što predstavlja glavnu kočnicu njihovog daljnjeg rasta jeste nedovoljna zahvalnost i nedostatak odvezanosti/nevezanosti. Odvezanost od svega i zahvalnost su dvije stvari koje se svakodnevno moraju prakticirati u životu Svjetlosnog Radnika.

BITI ODVEZAN/NEVEZAN = NE OPIRATI SE NIČEMU!

Neka od danas sve stvari počnu prolaziti kroz vašu srž i o svim stvarima svjedočite iz pozicije TIHOG POSMATRAČA. Odbacite sva presuđivanja, čak i mišljenje (da imate mišljenje) o bilo čemu. Vidite u svakoj duši isijavanje svjetla Božanskog. Nažalost, većina duša na Zemlji još nije ovladala majstorstvom budističke Staze nevezanosti i zato će samo nekolicina doživjeti Nirvanu u ovom životu. A još manji broj će spoznati radost kontroliranja elektrona snagom svog uma i srca. I zato - što veći broj duša uspije dosegnuti ovo trajno stanje bića, to će Svjetlosni radnici brže moći da postave Zemlju na višu vibracionu platformu.

Sve na Zemlji što postoji jest samo ples energija i test volje. Kad je u pitanju volja, ovo je druga oblast (osim odvezivanja) koja se mora jačati u Svjetlosnim radnicima. Jačanje odlučnosti i volje je oblast u kojoj najviše i najjače postoje suprotne sile (tamne sile).Da bi se planeta riješila dualiteta i postala jedna cjelina (bez suprotstavljenih strana, bez dualiteta) i da bi se sve niže vibracije pretočile u Svjetlost, kolektivna volja Djece Svjetla mora vibrirati jačim intenzitetom.
Kako to postići?

Jednostavno. Pozovite Majstora El Moriju (El Morya) za pomoć, stopite se sa njegovom suštinom, i zapovijedite da se vaša vlastita volja razvije do stanja majstorstva kojeg trebate da biste ispunili zadatak zbog koga ste došli na Zemlju. Tražite pomoć često i uvijek zapamtite da uz to svakodnevno trebate dodati još i milost, tišinu i zahvalnost.

Drugi način za razvijanje jače volje pojedinca jeste da se osoba ne opire ničemu. Majstor mora biti u stanju stajati usred zle sudbine /nesreće, neimaštine/ i opet biti u stanju kontrolisati mirno sve svoje misli, riječi, osjećaje i djelovanja. Melčizedek napominje da mnogi prakticiraju mirnoću i unutrašnju centriranost tako što izbjegavaju sve konflikte i poriču da oni uopće i postoje. Ovaj pristup funkcioniše u ograničenom vremenskom periodu., ali ako je takva osoba /duša testirana u situaciji neke prinude ili dospije u ekstremnu situaciju, onda ta duša obično prva padne iz stanja milosti (jer izbjegavaju sve konflikte i poriču ih). Zato je bolji put da osnažimo volju tako što ćemo izazvati sve kontroverze i stati usred njih. Onda, i samo onda će osoba razumijeti i vidjeti da li je i koliko zaista snažna. Što više prihvatate sve u životu onako kako vam dolazi, i ne opirete se ničemu (niti poričete da nešto postoji) te što više prikupljate podataka o svemu što vam dolazi u život, to jača duša postaje, jer sebe smješta u situaciju u kojoj NIKADA VIŠE NIJE BEZ SVOG ČUVARA.

Duhovna Hijerarhija ne može dovoljno naglasiti važnost gore rečenog i primjenjivanja ovog pirstupa (nevezanosti i jačanja volje) u predstojećim svjetskim događajima koji su predodređeni da se dese. Trening, marljivost i fokusiranost je ono što je potrebno da bi se ojačalo Svjetlo u svakom pojedincu. Bi li vam pomoglo ako vam kažemo podatak da ono što bi moglo zadesiti svijet u godinama koje su pred nama može u samo jednom trenutku izbrisati 40 posto sadašnje populacije Svjetlosnih radnika koji danas žive na Zemlji? Da li bi vas uznemirilo ako vam kažem da svakoga dana Svjetlosne Brigade gube minimalno 100 duša koje su dopustile da ih obuzmu i ostvare prevlast nad njima niže vibracije, tj. niže emocije, misli i osjećaji - a upravo su oni ti koji vas sprečavaju da doesgnete najviši potencijal u ovom životu?!

Ako ste na bilo koji način osjetili reakciju u svom tijelu/umu kad ste pročitali ovu informaciju, onda vam moram reći da niste dovoljno snažni u svom Svjetlu, niste dovoljno odvezani i spremni da prihvatite snagu moći koja vam kao potencijal stoji zapisana u vašoj sudbini. Svaka reakcija na ove riječi dolazi u stvari od vašeg (nižeg) ega i to u formi poricanja, straha, izbjegavanja ili jednostavno osjećaja da ova informacija remeti ono što već znate.
Zato uvijek zapamtite. ONO ČEMU SE OPIRETE, TO O(P)STAJE. I stoga, NE OPIRITE SE NIČEMU! U stvari, počnite prakticirati da prihvatate sve što vam dolazi. Sve dok ne mognete prihvatiti SVE nećete nikad u potpunosti razumjeti Boga. U godinama koje dolaze, oni koji nemaju straha i koji ne poriču ništa, bit će oni koji će stajati u društvu zvanom 144.000. Ova brojčana frekvencija završava sa brojem 9 (kad se sabere) i predstavlja dovršetak, kompletiranje koje obuhvata sve i drži sve stvari u Svjetlu Najvišeg. Nije uopšte bitno koliki će zaista i realno biti broj duša koje će putovati do kraja. Bitno je da će se realizirati sveta geometrija sadržana u ovom broju(broj 9 znači kompletiranje, dovršetak ciklusa, prim. prev.). Dvanaest Plemena Izraela će se ponovno ujediniti. Dvanaest kuća zodijaka će pronaći svoju harmoniju u Jedinstvu. Dvanaest čakri moći će se transformisati u Svjetlo i 12 zraka Aknatona će biti obnovljeno u svjesnosti čovječanstva.
Stoga, budućnost Zemlje počiva u viziji i stvarnosti ove grupe duša koja ide dalje prema Svjetlosti, ali i u prihvatanju višeg treninga koji je već odranije predodređen sudbinski u njihovim duhovnim stazama. Brzina kojom ova grupa duša može sebe disciplinovati odredit će sudbinu ovog svijeta. To je istina, dragi komandanti sa Zvijezda.

Dakle, DISCIPLINA je ono što mora rukovoditi vašim životima u narednim mjesecima i godinama. Stavite Božanski Plan ispred svega ostalog što radite u životu. Odvežite se od svih stvari - to je suštinski važno. Zahvaljujte se svakodnevno i naučite se fokusirati svoju volju i dovedite je do majstorstva.

Duhovna Hijerarhija moli trenutno sve Svjetlosne radnike da snažnije i više posvete svoje živote Svjetlu.

Neka u vaša emocionalna i mentalna tijela ne prodre ništa što vi ne želite da se u njima nastani. Naučite biti odvezani, i NIŠTA I NIKO NEĆE IMATI MOĆ NITI SNAGU NAD VAMA KAD STE U SVJETLOSTI! A sve dok ne postignete majstorstvo u odvezivanju, sve može narušiti vaš odbrambeni sistem i to je također istina. Čvrsto držite vlastite poziicije narednih dana i mjeseci. Neka ništa ne dotakne niže aspekte vaših duša. Koristite iskustva koja ste nakupili u svim vašim životima dosad, kao svoja vlastita oruđa da biste odredili koliko ste zaista usklađeni sa višom misijom. I uvijek znajte, dragi komandanti sa Afara, da: MAJSTORI BIRAJU ŠTA MISLE SVAKOG TRENUTKA SVAKOG DANA. MAJSTORI BIRAJU ŠTA OSJEĆAJU SVAKOG TRENUTKA SVAKOG DANA. Neka ništa što je smrtno ne bira za vas! Vi ćete diplomirati kada spoznate ovu gore rečenu komandu i kada budete isijavali sve što je Božanskim Planom za ovo vrijeme predviđeno.

Ako se nađete u već poznatim situacijama, to je znak da morate vježbati i tražiti podršku za postizanje viših stanja uma. Budite zahvalni za svaku nelagodnost koju doživite jer to znači da morate posvetiti pažnju detaljima kako biste postali veliki. Sjetite se da stalno tražite pomoć od beskrajno velike Legije Svjetlosti koja je ovdje vama na raspolaganju. Palas Atena i Sestrinstvo Štitova trenutno ostvaruju plan osolobađanja Zemlje od okova očaja. El Morya drži ključeve Majstorstva za sve vas, ali samo nekolicina ga se uopšte sjeća svakodnevno. Sananda stavlja u svoje srce sve one koji od njega zatraže Svjetlo, pa ipak većina vas se čak ni ne sjeti da je on razlog što su ste se vi inakrnirali na zemlji u ovo vrijeme. Buda drži sa sobom mudrost koja će osloboditi dušu od zemaljskih veza, i samo poneki od vas sjete se tražiti njegovu pomoć kako bi oslobodili svoje duše. Kwan Yin drži sudbinu svakog od vas u svojim rukama, pa ipak samo rijetki na Zemlji traže od nje oslobađanje ili opraštanje. I konačno, Majka Marija (Mejrema) i Ja, Kuthumi, stojimo i čekamo sve one koji trebaju našu snagu, vođstvo i Svjetlo kako bi se staza čovječanstva oslobodila od svih iluzija, pa ipak mi smo i dalje - nezaposleni.

Veo između dva svijeta je sve tanji i tanji. Zato, vrijeme je za veći TIMSKI RAD. Ovaj tim sada mora biti sastavljen od bića iz oba svijeta i mora uključiti konstantne i svakodnevne komunikacije koje će pomoći čovječanstvu da evoluira brže. Zemljina sudbina počiva u rukama 144.000 duša koje će osloboditi svijet putem primjene Svjetla, a u isto vrijeme osloboditi i svoju vlastitu kolektivnu Nad-dušu i omogućiti joj da evoluira.

Zato, požurite Ratnici iz davnina, i ostvarite samospoznaju u Svjetlu. Postanite ono što ste sebi predodredili kao sudbinu i to odmah, u ovom trenutku, i pomognite Zemlji da ide brže ka Sedmom Zlatnom Dobu. BUDITE SVJETLOST!
POSTANITE SVJETLOST!
NEKA VAS SVJETLOST OSLOBODI!
Idite ogromnom brzinom tako da haos više nikada ne ovlada prelijepom Terom (Zemljom).

U doba Vodolije nema mjesta haosu. Kada Zemlja konačno doživi novo zlatno doba, haos će biti samo misao iz daleke prošlosti. Vi učinite da se to što prije desi. Prikupite svoju snagu i hrabrost da obrgrlite i prihvatite svoje sudbine sada, i neka Svjetlost zasija kroz vas pokazujući drugima put!

Adonai u Svjetlu, dragi moji. Ispred Metatrona i Melčizedeka, i cjelokupne Duhovne Hijerarhije Svjetlosti, ostajem vaš ponizni sluga. Kuthumi. Idite s Mirom!

(Poruka iz 2004. godine)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 30 Nov, 2008 14:30 pm    Naslov: SVETA ZNANJA
Odgovoriti sa citatom

SVETLEĆE TELO

Stvaralac, preko Jedinstvenog polja, neprekidno realizuje stvaranje različitih energija čiji je cilj određeno delovanje u skladu sa potrebama funkcionisanja kosmosa. Postoje, međutim, odstupanja od normalnog ponašanja energija u kosmosu koja su, zbog neizmernih dimenzija i sadržaja kosmosa, moguća. Da ta odstupanja od normalnog ponašanja ne bi otišla suviše daleko, neophodno ih je blagovremeno korigovati kako bi se normalno funkcionisanje kosmosa neprekidno održavalo. Energije da bi bile u mogućnosti da vrše korekture svih odstupanja u kosmosu, moraju zadovoljiti određene kriterijume:

1. moraju biti sastavljene od superinteligentne energije koja je toliko suptilna da je druge energije ne mogu ni na koji način izmeniti;
2. njihova superinteligencija mora im obezbediti da u svakoj situaciji pronađu optimalno rešenje;
3. njihov vek mora biti večit.

U prirodi takva energija ne postoji, niti je može proizvesti Jedinstveno polje. Ona mora sama sebe osposobiti za sve vrste delovanja. Taj razvoj se najbolje obezbeđuje uz živa bića koja imaju slobodnu volju. Kako je Hristova energija zadužena za sva živa bića u kosmosu, ona emituje embrione budućih svetlećih tela koji se kače za aure nejperspektivnijih živih bića na pojedinim planetama. Da bi se od embriona došlo do zrelog svetlećeg tela, neophodno je da, u sadejstvu sa živim bićima, provedu više hiljada godina, a da bi većina svetlećih tela vezanih za odredjena živa bića sazrela, potrebno je da prođe izmedju 150 i 200 hiljada godina.
Tako veliki broj zrelih svetlećih tela predstavlja kritičnu masu koja je dovoljna da pokrene proces obnavljanja aure planete na kojoj su nastala, a zatim da svoju delatnost i šire, svuda gde je njihova pomoć neophodna. Posle dugog vremena provedenog u korekcijama grešaka u svemiru, zrela svetleća tela se utapaju u Jedinstveno polje gde večito žive, do kraja kosmosa.

Odabrana je ljudska rasa

Pre 144.000 godina ljudska vrsta je odabrana da realizuje ovaj VELIKI CILJ. U vrlo oštroj konkurenciji, sa delfinom i divljom svinjom, čovek je postao nosilac ovog plemenitog procesa. Od tada do danas svetleća tela su aktivirala proces kreativnosti i razvoj inteligencije kod ljudi, a njihovo kreativno ponašanje omogućavalo je razvoj svetlećeg tela, od embriona do konačnog stadijuma zrelog svetlećeg tela. Na taj način su svetleća tela, prateći život jednog čoveka, postigla određeni razvoj. Posle smrti te osobe svetleća tela su preuzimala sledeći ljudski embrion da bi, po pravilu, tokom njegovog života napravila novi korak u svom razvoju. Izuzetno kreativne osobe su uspevale da u toku svog života toliko unaprede razvoj svog svetlećeg tela da ono dostigne nivo koji je samo korak do sazrevanja. Tada dolazi do pojave koja se zove prosvetljenje, kada osoba dobije izuzetne stvaralačke, mentalne, paranormalne i fizičke mogućnosti koje ne može imati običan čovek. Ukoliko te nove kreativne mogućnosti, prosvetljena osoba iskoristi za razvoj ljudske zajednice, tada ubrzo dolazi do punog sazrevanja njenog svetlećeg tela.
Istovremeno sa sazrevanjem svetlećeg tela, koje je pratilo živote nekoliko stotina ljudskih generacija, sazreva i drugo svetleće telo nastalo iz žutog jezgra te osobe, kao posledica njenog izuzetnog razvoja tokom života. Posle sazrevanja oba svetleća tela prosvetljena osoba može regulisati dužinu svog života kako bi mogla da realizuje sve programe koje je zamislila u cilju pomoći ljudske civilizacije. Po završetku njenog biološkog života, oba svetleća tela odlaze na mesta moći na kojima se hiljadama godina sakupljaju sva zrela svetleća tela.
Razlika između prvog i drugog svetlećeg tela jeste u tome što je prvo nastalo iz iskre koju je emitovala Hristova energija i ono se postepeno razvijalo, prateći stotine ljudskih života, dok nije sazrelo. Posle sazrevanja ono ima sva ynanja univerzuma, pa mu više nije potrebno da prati ljudske živote i ono više ne preuzima nove ljudske embrione.
Drugo svetleće telo je nastalo kao rezultat izuzetnog razvoja te osobe u njenom životu, ono predstavlja, kao i prvo, znanje univerzuma, ali istovremeno je svest ili duša te osobe. Posle njene biološke smrti svest dalje nastavlja da razmišlja. Njena svest ili duša nastavlja da živi bez fizičkog tela, u obliku energije iz koje se sastoji zrelo svetleće telo.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 01:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

NOVA HRISTOVA OBJAVA

Voljeni Isus, 25. lipnja 2008. godine

“UNUTARNJE I VANJSKO UČENJE”

JA JESAM ISUS, i dosao sam k vama. Došao sam kao prije kako bih vam dao neke instrukcije koje ce, nadam se, biti korisne za vase duše. Postoji Vanjsko učenje, ali takodjer postoji i Unuturnje Učenje. Znate ovo ili ste možda čuli o tome? Koja je razlika u tome izražena?

Svaki put kada dajemo instrukcije na ovu temu, materijal izlažemo na nešto drugačiji način, kako biste mogli shvatiti datu instrukciju u svoj njenoj punini. Znadete da kada sam bio u inkarnaciji prije 2000 godina, da sam svoje Ucenje davao mnostvu ljudi. Je li ovo Ucenje bilo Vanjsko ili Unutarnje? Kako bi se odgovorilo na ovo pitanje, promislimo zajedno.

Kada se rodi glasnik ili prorok, on dolazi s odredjenom misijom. A misija je ovakvoga glasonose samo jedna – ponovno nalazenje Istinskoga Učenja. Učenje koje je uvijek bilo prisutno u svijetu od početka vremena, ali je zaboravljeno tisućama godina unazad. Trebate obnovu Znanja. Stoga dolazimo danas kako bismo vam dali Obnovljeno Znanje, znanje sto ga mozete shvatiti SADA.

Da se vrlo nedavno, kada sam bio u inkarnaciji i dugo nakon toga, pojavila osoba, koja je bila donijela Ucenje, sto ga sada dajemo tako nasiroko, ne bi mogla propovijedati tako nasiroko i otvoreno zbog jednostavnoga razloga sto je postojalo mnogo ogranicenja svojstvenih svim religijama svijeta. Svaka religija sama po sebi predstavlja kodeks odredjenih dogmi i pravila. I mozda vam se cini da veci dio ovih dogmi i pravila nije dan od mene ili od utemeljitelja drugih religija, vec da su se pojavile dosta kasnije te da su uvedene od strane crkvenih otaca. Jer svaka osoba u skladu sa svojim pogledom na zivot i u skladu sa svojom opcom kulturom zeli drugima pokazivati najbolji put. No kada ova osoba ne kazuje u ime Boga, vec unutar nje govori njezin nizi um, tada je rezultat njenih napora ponekad potputno suprotan rezultatu kakvoga Uzašli Majstori prizeljkuju da se manifestira medju ljudima. Napose, iza svih doista postojecih misterija svatko tezi pronalazenju necega sto bi ljudski um mogao pojasniti. Dok se ovo sto nije predmetom nikakvoga objasnjenja ili drži u tisini ili se proklamira kao Božansko čudo. I kada mnoge generacije ponavljaju i prenose pricu ovoga Čuda, koji se zbilo stotinama i tisucama godina unazad, od usta do usta, tada se pojavljuje stereotip dogme koji postaje neovisno o svijesti ljudi koji su se priklonili jednoj ili drugoj religiji ili crkvi.

Istina je prisutna u bilo kojoj dogmi, ali kako bi se ova istina razumijela od strane novih generacija ljudi, potrebno je da dođe osoba i da iznova obnovi ljudsku percepciju Božanske Istine.

Uvijek je tako bilo. I isto je kao kada iskopate vrelo i koristite vodu iz toga. Navikli ste se piti vodu iz ovoga izvora jer nema drugoga mjesta gdje je mozete dobiti. I cak kada nakon nekoga vremena voda pocne stagnirati, posezete za ovom vodom jer ne znate kako naci novo izvoriste. I ovdje dolazi nova osoba koja kopa novo vrelo. Oprezno kusate vodu jer znadete da voda moze biti razlicita i ponekad je cak moguce da se njome otrujete. Prolazi mnogo vremena dok se stanovnici ne naviknu na novi izvor i dok ne pocnu uzimati vodu iz njega.

Upravo je istovjetno s davanjem novoga Učenja.
Svaki puta dolazi nova osoba i daje jedno te ISTO drevno Učenje, razumljivo ljudima toga vremena. I ovo Učenje u pocetku sadrzi savrsene Božanske vibracije te privlači svakoga svojim novitetom. No poslije, kada nositelj Učenja ode, oni koji su prihvatili to Učenje počinju ga interpretirati u potpunosti na svoj vlastiti način. Jer je tok Božanske mogucnosti presjecen i nema ljudskoga bica na Zemlji koje je transmiter Bozanske energije.

Svaki se puta daje jedno te isto Ucenje i bit, srz je ovoga Učenja jednostavna i jasna čak i malome djetetu. No ono sto je jasno djetetu izmiče nižem, fizickom umu i nije predmetom nikakvih logičnih analiza. Stoga je vrlo bitno za svakoga od vas da uspijete pronaći izvor Ucenja unutar sebe. Sve istinske religije u svojim temeljima imaju Učenje Boga, koji živi u SRCU svakoga ljudskog bića. A kako su ljudi izgubili sposobnost da čuju Boga u svojim srcima, pojavljuju se posrednici koji čuju Boga, ili koji kažu da Ga čuju.

Nema nicega sramotnog u tome da se obratite za pomoc posredniku kako bih vas poducavao na putu. Pitanje je samo u tome do koje je mjere ovakav posrednik nositelj Bozanske Istine. Stoga je jednostavnije i ucinkovitije ako se svatko od vas moze podesiti Bozanskome tonu i osjetiti vibracije u svome srcu.

Vjerujte mi, Bog živi u SRCU svakoga od vas. I nije potrebno da idete uokolo po Zemlji u potrazi za nekim tko bi vas mogao podučavati. No, budući je sposobnost da se izravno čuje Bog, izgubljena kod mnogih današnjih ljudi, morate barem imati kriterij koji će vam omogućiti da raspoznate medju starim i novim propovjednicima vukove u ovčjoj koži.

Ondje gdje je Bog nazočan, nema mjesta čavrljanju i naklapanju. Ondje gdje je prisutan Bog, nema mjesta sebičnim interesima i želji za zarađivanjem na štetu čovjeka do sebe. Ondje gdje je Bog, postoji samo DAVANJE, daje vam se i dajete Božanski nektar za piće i ne želite ništa zauzvrat.

Nikada ne slijedite vanjske rituale. Nikada ne pokusavajte shvatiti misterije ondje gdje ih nema. Zivite jednostavno. Ispunjavajte zapovijedi dane od Mojsija i proroka, a najbitniji je cilj sacuvati u vasem srcu osjecaj Ljubavi i simpatije prema covjeku do sebe i prema svemu zivucem.

Stav prema svakoj maloj čestici Života, prema Božanskoj manifestaciji, razlikuje istinskoga vjernika od hipokrita koji se kriju iza Božjega imena, ali ne nose ga u svome srcu.

Dao sam vam zapovijed: “Volite jedan drugoga.” Dosao sam kazati vam da kada Ljubav zivi u vasem srcu, ne trebate nikakvoga vanjskog propovjednika, ne trebate gubiti vrijeme u traganju za Bogom izvan vas jer imate Ljubav i stoga ste u Bogu jer je Bog Ljubav.

Dosao sam na danasnji dan kako bih vam dao ideju Unutarnjega Učenja koje je prisutno u vasim srcima, a to je Ljubav.

JA JESAM ISUS.

http://sirius-ru.net/
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Dec, 2008 01:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
OBJAVA
Voljeni Serapis Bej

“ VAŠA PLANETA ULAZI U NOVI CIKLUS OTKLANJANJA ILUZIJE ”

JA JESAM Serapis Bej. Ja sam došao.

Stvaranje ovoga Univerzuma i njegovo razvijanje povezano je s nadvladavanjem hiljade prepreka. A ove se prepreke generiraju međudjelovanjem dve temeljne snage koje u ovome Univerzumu djeluju. Inicijalno cisti Bozanski plan u trenutku zapocinjanja diferencijacije nailazi na otpor snaga koje odmaraju u vječnome užitku. Ove snage blokiraju počinjanje manifestiranja Univerzuma. One oklijevaju napustiti stanje protogenskoga odmaranje u užitku.
Baš kao što se vi u jutro oklijevate probuditi iz SNA, posebno ako je vaš san bio djetinje sladak.

Prolazi vrijeme i Univerzum pocinje testirati otpor snaga koje sada ne zele povratak u protogensko stanje. Slicno je to kao kada je osoba uronila suvise duboko u dnevne probleme te se ne zuri utonuti u san. No izmjena je dana i noci neizbjezna, izmijenjuju se period pune budnosti i period snivanja; ovaj Univerzum ima dan, punu budnost i pocinak. Sve je podlozno ciklusima, a takodjer i ciklusima unutar ciklusa.

Vasa Planeta ulazi u ciklus koji vodi OTKLANJANJU ILUZIJE.
No ljudska su bica tako zaronila u ovu izlozenu iluziju da se opiru uspostavljanome redu. Postoji u vama Besmrtni dio, vas Najvisi Dio. I u vama je smrtni dio – vasa četiri niža tijela. Vas se Najvisi Dio podredjuje Božanskome Zakonu jer u svoj širini vasega lutanja kao individualnosti u ovome izlozenom svijetu ovaj dio vas nikada nije izgubio veze sa Stvarateljem.

Vas je najniži dio na odredjenome stupnju evolucijskoga razvoja izgubio osjecaj jedinstva sa Stvarateljem ovoga Univerzuma i osjecaj jedinstva s citavom Kreacijom. Zelio je zivjeti odvojeni zivot te je izgubio put u džungli Iluzije. I kao sto lutanje duse na otvorenim mjestima svemira protice dugo vremena, dolazi trenutak kada bi se iz iluzornoga svijeta trebala vratiti u Stvarni Svijet Boga. Ovo je stanje sada doslo: faza odbacivanja iluzije i faza vracanja Stvarnome Svijetu. Stoga vam je dat vodič, vas Anđeo – promatrač, vaše Sveto Ja Krista. I ovaj bi vas vodič trebao izvesti na pravi Put, Put vraćanja Očevu Carstvu.

Sve vanjske doktrine koje dajemo kroz ovoga Glasnika ili kroz druge nase Glasnike imaju kao predmet uspostavljanje veze s onim dijelom vas koji pamti tko ste vi. I sto jaca bude ova veza sa stvarnim dijelom vas, za vasu ce individualnost put vracanja Domu biti posebno ubrzan.

Sva istinska predanost koju sam dopustio mojim ucenicima i koja je ucenicima dana od drugih Lordova usmjerena je na svladavanje otpora iluzornoga dijela vas i da vas se izvede do kontakta s vasim besmrtnim dijelom. A oni od vas koji su posjetili moj Samostan, moj Hram u Luxoru, trebali bi se sada prisjetiti toga znanja koje su u mome Hramu primili. Ja sam strog ucitelj i zahtijevam ekstremnu disciplinu od svojih ucenika. Jer ne podredjuju li se ucenik Ucitelju kojega je sam odabrao, ovakav ucenik nema pravo biti treniran pod nasom upravom.

Zapovijed je vremena ta da se vasa predanost i vase uvjezbavanje desava u obicnome zivotu. Ne trebate ici na kraj svijeta prekomorskome ucitelju kako biste primili potrebno vam znanje. Zapovijed je da primate svo potrebno znanje za vas na onome mjestu gdje zivite. Prolazite posvecenje u svome obicnom zivotu. A mi koristimo okolnosti vasega zivota kako bismo vasoj dusi dali tocno onu posvetu koju zahtijeva vise od svih. I dobivate znanje tijekom perioda nocnoga sna, nesvjesno ili prilicno znacajno pohadjajuci, pohodeci nase manastire i bivajuci trenirani u snu. Vase duse uistinu neumorno rade danju i nocu.

A ja ovdje ne govorim o onim dusama koje izbjegavaju trening, koje “zabusavaju”, preferirajuci gubljenje vremena nocnoga sna ne za vlastitu edukaciju, vec za pohodjenje slojeva astralnoga plana nastavljujuci u snu primati iste iluzorne uzitke kojima teze bivajuci u fizickome svijetu.

Ne zelim zaplasiti ove nemarne pojedince, ali sve sto nije u skladu s planovima Bozjim, ne moze nastaviti postojanje u Novome Svijetu. Ne zato jer je Bog strog i zeli vas kazniti. Ne, vi sami sebe osudjujete na nepostojanje jer ne mozete egzistirati u finijem svijetu kakvim bi tijekom vremena trebala postati vasa planeta kao i druge planete u Univerzumu. Zivot ce biti postepeno trasferiran na finiji plan. Zasiguno ce to trajati milijunima godina. A oni koji se ne mogu prilagoditi zivotu na finijem planu biti ce pometeni vjetrom svemirskih promjena.

Stoga vam se u ovim diktatima daje poticaj s ciljem da pokrenete svoj centar esence na finiji plan podizuci se u svojoj svijesti na finiju razinu, oplemenjujuci vibracije kao da stiscete citavu planetu na svoju razinu. Dajem vam sliku penjaca koji se penje na strmi planinski vrh predstavljajuci Vrh Bozanske Svijesti i vukuci iza sebe na uzetu citavu planetu. I sto vise bude bilo ovakvih penjaca koji jurisaju na Vrh Bozanske Svjesnosti, prije i s manje ozbiljnim posljedicama proci ce proces podizanja razine vibracija za ovu planetu, proces prelaska na novu razinu evolucije.

Trebao bih vam kazati o fenomenu razorenog nasipa. Nailazi li Bozanska Energija koja je dana za transformaciju ovoga svijeta na opiranje od pretezite vecine pojedinaca koji zive na ovoj planeti, cija svijest u ovome slucaju moze biti usporedjena s nasipom na putu voda Bozanskoga osuvremenjivanja i transformacije, prije ce ili kasnije nadolazeca voda probiti kroz nasip i unisteno ce biti sve sto se opire. Stoga je samo vasa svijest ono sto blokira Bozansko osuvremenjivanje. I sto brze mijenjate svijest, manje kataklizmi ocekuje vasu planetu u buducnosti.

I svaki puta kada se ne mozete suociti s bilo kojom blokadom u svojoj svijesti, svaki puta kada ste lijeni izvrsiti zahtjeve koji postavljamo pred ucenike, trebali biste se prisjetiti ogromne kolicine vode koja se u bilo kojem trenutku moze sruciti nad Zemljom i pomesti sve sto se opire Bozanskome Zakonu.

Kazivao sam vam o zahtjevu ovoga momenta. I zelim vam u zakljucku dati smjernicu kako da maksimalno ucinkovito nadvladate otpor vlastite svijesti. Kada odete na spavanje, prisjetite se da je potrebno za vas da posjetite Svete Manastire smjestene na eterickim oktavama Svjetlosti. Zadnja vasa ideja prije povlacenja na spavanje prije nego li vas svijest bude napustila, trebali bi biti misao o posjecivanju nasih svetih svetista i zelja da znanje koje tamo budete primili bude prenesena na vasu vanjsku svjesnost unutar sljedecega dana. Ne zanemarujte nasu pomoc i ovu priliku sto vam je daju Uzasla Bica.

S sada ću vam reći zbogom, ali se nadam susretu sa svakime od vas u mojim Svetilištima iznad Luxora.

JA JESAM Serapis Bej.

© Tatiana Micuscina, 2006

http://sirius-ru.net/
.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 04:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslao: 02 Jan, 2009 04:34 am
------------------------------------------------------------------------------

Zockey ::

26.decembra 2008. oko pola 6 ujutru sam se probudio i imao neopisiv osećaj koji me još drži a radi se o sledećem:
Prvo što sam pomislio je O ČEMU SE OVDE RADI, ŠTA JE U PITANJU, MOLIM ODGOVORE...?
Onda sam ležeći dobio takav priliv ljubavne energije iz majke Zemlje, da je to neopisivo, još dobijam, osećate li ?

Dragi Zockey,
Pročitaj molim te ovu Zdravkinu objavu od 26.12.2008.
(Stavila sam je i u temi Objave).

ZDRAVKINA PORUKA
OBJAVA SVIJETU
petak, 26. 12. 2008. u 21,23 sati

Dragi prijatelji,

Tokom svog spiritualnog putovanja, doživjela sam bezbroj prekrasnih i fascinirajućih trenutaka (neke od njih podijelila sam i s vama), ali izuzetan događaj koji se zbio evo tokom ove večeri (drugi dan Božića), zaista želim a i potrebno je – podijeliti ga s vama.

Naime, pred mene se spustio Anđeo sav u bijelom i zaustavio u zraku od prilike metar od tla. U rukama je imao otvorenu knjigu srebrnih korica. Došao mi je pročitati:

OBJAVA SVIJETU

SVIM STANOVNICIMA ZEMLJE, NEBO OBJAVLJUJE RADOSNU I VAŽNU VIJEST.

OVOGA TRENUTKA ROĐENA JE VELIKA KOZMIČKA ISKRA, KOJA SE UPRAVO SPUŠTA IZ SVEMIRA U OKRILJE VAŠE PLANETE – U SAMO SREDIŠTE ZEMLJE. KOZMIČKA ISKRA VAM NOSI SNAŽNE VIBRACIJE LJUBAVI, KOJE ĆE JOŠ VIŠE UBRZATI UZDIZANJE VAŠE SVIJESTI I POTAĆI VAS NA JOŠ VEĆU PREDANOST BOGU, JER VRIJEME SE STALNO SAŽIMA I UBRZAVA.
OD SADA STE U "SEDNVIĆU" KOZMIČKE LJUBAVI. PRIHVATITE JU S RADOŠĆU – NEBO VAS MOLI I BLAGOSLIVLJA.

Pročitavši mi to, Anđeo je zaklopio srebrnu knjigu, naklonio mi se i nestao.

Dok mi je čitao Objavu, gledala sam Kozmičku iskru kako se s Neba spušta prema Zemlji, a naša Majčica Zemlja se rastvorila poput cvijeta, da primi Ljubav u svoje okrilje.

Pokušat ću vam opisati ljepotu Kozmičke iskre.
Dakle, to je blistava kristalna kugla, sa svih strana optočena kristalnim piramidama (jedna do druge), a sve zajedno isijava plavkasto-bijelu svijetlost, koja se s vrhova piramida širi na sve strane. U samom središtu kugle – Kozmičke iskre je žarište nepresušne Božanske Ljubavi, koja ključa i izlijeva se iz svoga vrela. Ova Kozmička iskra je dio samoga Božanskoga Tkiva.

Eto dragi prijatelji, ja sam ovo prihvatila kao – nama neprocjenjivi Božićni dar s Neba, a nadam se da ste i vi toga mišljenja.

Uživajmo u Ljubavi!

Voli vas sve vaša sestra po Svjetlosti - Zdravka

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=14380
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2009 02:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

SIMONINA OBJAVA

Ljubav i svjetlost iz samog središta Izvora

PORUKA ZA BOŽIĆ

Pozdravljam naše voljene Božanske iskrice i svima vam nosim Svijetlo i Ljubav iz samog središta Izvora, kako bih vaša mala, nježna srca ispunila radošću i mirom. To je razlog što vas SADA molim da – dok čitate ove riječi – otvorite latice svoga srca i dozvolite mu da se ono u potpunosti ispuni ovim nježnim i iscjeljujućim vibracijama.

Ovoga trenutka se nalazite u predblagdanskom ozračju – vremenu neposredno prije samoga Božića, pa sam se spustila do vas da vam kažem kako vas Stvoritelj – utjelovljenje Ljubavi, daruje posebnim blagoslovom – prožima vas snažnom energijom ružičaste svjetlosti – vibracijama svoje velike milosti. To je još jedan razlog da vas ponovno nešto zamolim – nemojte dozvoliti da ove vibracije milosti proteku kroz vaše biće neopaženo i ne posluže svojoj svrsi, nego iskoristite ovu jedinstvenu priliku i krenite ODMAH s plemenitim činom – činom OPRAŠTANJA.

Vi – ambasadori Ljubavi, dužni ste naučiti praštati drugima, ali isto tako i sebi.

S toga, ako išta postoji (a mi znamo da kod nekih duhovnih aspiranata postoji, skriveno u kutku njihove Duše), što niste oprostili sebi i drugima – učinite to ODMAH, jer kao što rekoh – ovo razdoblje je sada najpovoljnije vrijeme za takovu akciju.

Praštanjem sebi i drugima oplemenjujete vaše Više JA, a time stićete veću sigurnost i samopouzdanje, što nije zanemarivo pri realizaciji poslanja kojega obavljate kao zvijezdice, koje obasjavaju tamno Zemaljsko nebo.

Spomenuh – Božić vam je "pred vratima".

To je događaj kojem se radujete – radost u vašem srcu, kao što ste vi (sa svim vašim manama i vrlinama), radost vašem Ocu.

Božić je svjetlo, koje se uvijek nanovo rađa u vašem Srcu sa sve većim i većim sjajem, razlijeva se i spaja sa svjetlošću srdaca drugih ljudi – povezuje i čini zajedničko – veliko i snažno svjetlo, koje se potom stapa sa Svjetlom Božanskog izvora, te tako osvjetljava cijeli Svemir i pretvara ga u oazu Ljubavi i Blaženstva.

Primite objeručke vibracije milosti, koje vam na Zemlju spušta vaš Roditelj i budite milostivi – budite ono što jeste – sama milost i Ljubav!!! Vi ste uzdanice Neba i pokretači stvaranja Novoga svijeta – Svijeta Ljubavi. Potrebni ste Nebu !!! Da, zaista, Nebo vas SADA treba više nego ikada prije!!! To vam često naglašavamo, jer to je jedna od Velikih Istina – nikada to nemojte smetnuti s uma!!! Nebo vam je itekako zahvalno što dozvoljavate da Stvoritelj djeluje kroz vas i tako uz vašu pomoć kreira Novo Doba. Potrudite se da Mu vaše Srce bude uvijek ugodno i udobno utočište!!! Budite gostoljubivi, jer On je vaš najbolji i najvjerniji gost!!! Iskoriste ove blagdane za vaš intenzivan rad na sebi!!! Preispitajte svoje misli, riječi i djela – ispravite uočene greške i trudite se – ne ponavljati ih!!! Time ćete itekako oduševiti svoga Oca – Majku – Boga i potaći Ga na još veće blagoslove!!! Vi to možete!!!! Ne zaboravite da ste Njegova djeca.

Neka Svjetlo Božića neprestano sja u vašem Srcu i plijeni pažnju ljepotom svoga Božanskog sjaja!!!

Neka vam je blagoslovljen Božić i neka je blagoslovljen svaki vaš korak na putovanju po cesti Svjetlosti tokom cijelog vašeg ovozemaljskog života!!!

Ljubi vas vaše sestrica po Svjetlosti,
Simona

http://www.magicus.info/hr/magicus/index.php
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Apr, 2009 03:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Upisao: graal Kategorija: Galaktička federacija

Plan evakuacije vašeg Planeta

SANANDIN POZIV ZEMLJANIMA

Najnovije od Galaktičke federacije!

PLAN EVAKUACIJE

Ave, Zemljani! Nakon dugog odsustvovanja (po vašem vremenu), javlja vam se Graal, glasnogovornik Aštar komande Galaktičke federacije inteligentnih civilizacija. Imali smo nekoliko teških intervencija na drugom kraju sektora Neba za koji smo zaduženi. Evakuirali smo jedan planet i sve je dobro završilo. Gotovo da nam je to bila generalna proba za evakuaciju Zemlje, koja vam sljeduje.

Ne brinite! Ne strahujte! Naši vas monitori iz 5D pažljivo prate i redovito nas o svemu izvještavaju. Zasad su zagađene vode, tlo i zrak osnovna opasnost. A hoće li biti nemira među vama, Zemljanima, ovisi velikim dijelom o tomu koliko ste duhovno napredovali i koliko ste stoga u stanju sačuvati prisebnost i zdrav razum.

Sada, kad svi pod nevidljivim bremenom svakodnevnih briga gledaju u zemlju, vrijeme je da vi, koji ste duboko uvjereni da mi bdijemo nad vama, pogledate visoko gore i djelujete poput anđela. Naši su svjetlosni brodovi spremni za prihvat milijuna i milijuna Zemljana.

Pokažite milosrdnost, uviđavnost, ljubav i poniznost pred ljepotom božanskog principa koji se ogleda u prirodi oko vas. U naš su plan evakuacije Zemlje, naime, uključeni i primjerci svih životinjskih i biljnih vrsta tako da vam novi okoliš u koji vas usisavamo, neće biti niti stran niti odbojan. A kad prođu oluje na površini vašeg planeta, sve one koji će htjeti nastaviti život na novoj Zemlji, vratit ćemo u njihove domove.

Spavajte mirno i snivajte evakuaciju; doživljaj bez premca u povijesti vašeg planeta!

Kraj komunikacije

.
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 11:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam čitao nekoliko objava,neke pre mesec dana,a dosta njih davno kada sam imao 16,17 godina.To su bile knjige od Virdžiije Esen i En Valentajn i Ken Kerija.
Međutim,najviše sam emocija imao kada sam čitao od Barbare Marcinijak - Učenje sa Plejada.
Imam malo pomešana osećanja u vezi ovoga.
Nesviđa mi se što je sve nabacano nema nekog hronološkog niti drugog neko reda,pa skaču na istoj stranici sa tema na temu.Moglo bi se reći da knjiga stvara neki happy filing u tebi.
Ono što je zanimljivo je da je u knjizi jasno rečeno da netreba verovati slepo u sve što je napisano,da treba čitati i druge stvari i sami doći do neke spoznaje.Isto sam osetio intezivno vibriranje,štipkanje prostora između obrva dok sam čitao tekst (nebih sada ulazio dali je to treće oko ili možda neki obična fizička reakcija)Zanimljivo je da je pri kraju knjige napisano da su u tekst sakriveni kodovi.U knjizi se isto tako kao glavni negativci spominju reptili ili tamni dresovi kako ih oni označavaju.
Takođe i na 5-toj stranici ove teme ima isto neki text - objava sa Plejada,isto kada sam počeo da čitam počelo je da mi titra predeo između očiju.
Sa druge strane imamo objave sa Zeta Reticuli,koje su kako bih rekao bez ikakvih emocija,kao da su robotske,od Reptila,uostalom i samo ime kaže Re(p)ti(L)culi Wink

Nadam se da sam ova moja zapažanja napisao na pravoj temi,a ako nisam neka neko premesti,pošto sam novi ovde i možda nisam potrefio pravu temu.
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::

Međutim,najviše sam emocija imao kada sam čitao objave od Barbare Marcinijak - Učenje sa Plejada.
Zanimljivo je da je pri kraju knjige napisano da su u tekst sakriveni kodovi.U knjizi se isto tako kao glavni negativci spominju Reptili ili Tamni dresovi kako ih oni označavaju.

Sa druge strane imamo Objave sa Zeta Reticuli,koje su kako bih rekao bez ikakvih emocija,kao da su robotske,od Reptila,uostalom i samo ime kaže Re(p)ti(L)culi Wink

Pozdrav Dejjane,

Mnogima su Učenja(Objave) sa Plejada bile ,, OKIDAČ'', tako da nisi jedini...
A što se tiče Objava sa Zeta Reticuli, u pravu si , da su pisane bez emocija,samo su izneti podatci.
To nije uopšte čudno, s obzirom da su ih pisali Grejsi,
za koje većina tvrdi da su ustvari BIOROBOTI.

.

.

Poslednji izmenio Vesna dana 20 Apr, 2009 23:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da,čuo sam i to za druge ljude.Jedna osoba je čak i morala prekinuti čitanje knjige zbog navale emocija ili joj se budio kundalini.A skoro svako ko je malo otvoreniji je osetio nešto.
Sličan osećaj sam imao i kada sam čitao Ken-a Kerija - Prenosi zvezdanog semena.
Isto neki happy feeling,ali mi nije ništa titralo među očima.A i bio sam jako mlad kada sam to čitao .Neznam da li sam imao 17 godina.Drugi su čitali stripove a ja Treće oko i objave.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 6 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30857 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 35916 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95513 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43446 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31249 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43787 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26338 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)