ISCELITELJSTVO I ISCELITELJI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » Restored topics
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

LECENJE BOJAMA (Makrobiotika ,Kasudjo Nisi )

"Harmonija boja u nasem domu je veoma vazna za harmonizaciju osecanja .Kako je to vazno i za harmonizaciju naseg zdravla ?Samo jednom bojom mozemo se izleciti.Jer,boja je takodje isceljijuca energija .
Pripremajuci hranu ,ne reba zaboraviti da sama boja hrane poseduje energiju.I ta energija moze da nosi isceljjuce sile ,a moze i da ih narusi ukolik upotebljavamo proizvod koji ne odgovara.

BELA BOJA otklanja napetost ,zabrinutost ,smiruje misli .bela boja poboljsava funkciju ocnog sistema i unutrasnjih zlezda.Ali sa cistom belom bojom ne treba preterivati -primenjujte je samo u kombinaciji sa drugim bojama .
Korisni beli proizvodi -pirinac,beli kupus ,morska so ,riba s belim mesom .
Stetni beli proizvodi -belo brasno,secer,so u velikim kolicinama ,mleko u preteranim kolicinama ,krompir.

CRVENA BOJA pobudjuje zivotne sile .Pojacava tmperaturu tela ,isceljuje od malokrvnosti
i nedostatka snage .Cini misice elasticnim ,a zglobove pokretljivijim.
Korisni crveni proizvodi -cvekla ,zrno nara,rotkva,visnja,sumska jagoda ,crveni kupus,paprika.
Stetni crveni proizvodi -ikra ribeu velkj kolicini ,paradajz,soki sos od paradajza.

NARANDZASTA BOJA omogucava da se probude skrivene sile i sposobnosti.Ta boja usmerava na veliku darezljivost .Ona jaca volju.Poboljsava razmenu materija ,jaca cirkulaciju.Blagotvorno utice na ten i proces varnja ,pojacava apetit i pruza osecaj radosti.Uspostavlja ravnotezu ,daje snagu tuzi.
Korisni narandzasti proizvodi -sargareoa ,pomorandza ,kajsija.
Stetni narandzasti proizvodi -meso nekih riba.

ZUTA BOJA -to je boja zdravlja ,pruza zivotnu energiju .Pomaze kod melanholije .Caj od zutog cveca leci zutucu
Korisni proizvodi -dinja,bundeva ,proso
Stetni proizvodi -banane ,zumance ,sir

ZELENA BOJA -pruza samouverenost i poboljsava rad srca.Pomaze da se rasprse negativne emocije ,pruza mirenje ,pomaze kod soka ,i smirujuce deluje na san .
Korisni zeleni proizvodi -sve zeleno povrce ,jabuke.
Stetni zeleni proizvodi -nisu otkriveni.

PLAVA BOJA nosi jasnocu misli ,pomaze da ojacaju nervi ,smiruje pojacano lupanje srca ,poremecaj rada creva ,umiruje nervni napor ,stisava rasplamtele strasti,gasi emocije ,snizava krvni pritisak.
Korisni plavi proizvodi -crna ribizla ,jagodicasto voce plavkaste boje ,neke alge.
Stetni plavi proizvodi -plavi paradajz.

LJUBICASTA BOJA prosvetljje ,pomaze da se upoznaju kosmicki zakoni .Svetloljubicasta boja smiruje zabrinutost ,blago poboljsava vid.
Korisni ljubicasti proizvodi -grozdje ,sljiva.
Stetni ljubicasti proizvodi -dzemovi i vocni zele "

herc
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 18:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Stetni crveni proizvodi -ikra ribeu velkj kolicini ,paradajz,soki sos od paradajza.

Ovo prvi put čujem.
Jel možda znaš zašto ili samo prenosiš tekst, Saro?
Nikad nisam čula da je paradajz štetan. Jesam čula da je vrlo zdrav.

Ikra je afrodizijak i znam da se inače rijetko konzumira, a u zadnje vrijeme dosta se koristi u industriji ljepote (kozm.tretamni). Osobno ne volim kavijar, pa je ovo više manje se što znam o nutricionističkim vrijednostima te namirnice.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 19:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Citat:

Ovo prvi put čujem.
Jel možda znaš zašto ili samo prenosiš tekst, Saro?
Nikad nisam čula da je paradajz štetan. Jesam čula da je vrlo zdrav.

Ikra je afrodizijak i znam da se inače rijetko konzumira, a u zadnje vrijeme dosta se koristi u industriji ljepote (kozm.tretamni). Osobno ne volim kavijar, pa je ovo više manje se što znam o nutricionističkim vrijednostima te namirnice.

I meni nije jasno ovo u vezi paradajza .Bas sam pokusala da to malo bolje izucim ali nemam odgovor .Ja sam samo prenela tekst .
Ja ga volim i koristim .
 Nazad na vrh »
majra

Pridružio: 24 Jul 2010

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja znam da je paradajz stetan,odnosno poguban za zdravlje osobama koje imaju krvnu grupu-B-,isto tako za osobe krvne grupe-B-je stetna piletinai kukuruz,nebih to nikad saznala da nisam licno imala zdravstvenih problema i dok mi nisu preporucili ishranu po krvnim grupama,ja isto imam B krvnu grupu,a godinama sam najcesce jela piletinu i obozavala paradajz kako sirov tako i sok od paradajza,jer sam bila ubedjena da je to zdravo. Shocked
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 20:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo da dodam u vezi ishrane .Ja se uglavnom pridrzavam ovoga sto je navedeno u prethodnom postu .Jedino mi je problem paradajz i mozda kompir ,mada bez krompira mogu .Najveci problem ,ustvari cine namirnice bele boje .To znaju i moja deca da ne treba da se jedu 4 bele stvari ,kako oni kazu.Deca jedu svu hranu .

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako smo vec zapoceli, ovu malu raspravu oko ishrane i namirnica ,to kako ponesto saznajem tako i dodajem u vezi toga .

Kaze se , da je sva hrana ispunjena jang ili jin energijom.Jin energija je energija zemlje a jang energija neba Moze se reci i drugojacije :jin je energija tela a jang -energija duha.

Povrce, koje je prezasiceno jinom -kao na primer patlidzan,paradajz,krompir treba sto redje upotrebljavati.

Smile
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda i ima istine u tome da o krvnoj grupi određuju namirnice najbolje za unos u taj organizam, napajan konkretnom grupom.
Iskreno, ja u to ne vjerujem i ne slijedim, premda nisam radikalna u tom stavu - mislim da u svemu ima istine i dobro je znati što više kombinacija.

Ja sam također B RH - krvna grupa i otkad znam za sebe, mlatim po paradajzima i mislim da bih mogla živjeti samo od njega: juhe, salse, svjež na salatu, ili onako ko jabuka samo ga opereš u moru da dobije malo slanosti...meni ta hrana jednostavno da energiju.
Užasno puno jedem i sol.
Znam da je nezdrava, ali mom organizmu treba (možda zato što imam nizak pritisak?). Uglavnom, samo da je domaći!
Ako nema paradajza na tapeti par dana, budem nesretna.
???
I kako sad to objasnit? Ne jedem ga jer mislim da je zdrav, nego jer mi treba.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 11 Sep, 2010 14:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=zASTO2cldhk

Moze da se u ovo veruje ili ne .

Preslusajte ,ako hocete!

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.ivonazivkovic.net/ISTINA-O-VITAMINIMA.html

Nesto o vitaminima .

Very Happy
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 09:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav,

Evo da se i ja malo ubacim u vašu raspravicu o štetnosti neke hrane....

Ja mislim da sve stvari imaju i dobre i loše osobine istovremeno.Tako krumpir po makrobiotici je jaki yin i oni tvrde da ga zbog toga treba izbjegavati, a s druge strane on je stari narodni lijek kod čireva na želudcu naravno sirov.To vrijedi i za pome tj paradajz.Otrov je pitanje količine pa su tako otrovne stvari u malim količinama lijek i obrnuto neotrovne tvari u velikim količinama su otrov.Npr. voda ako je naglo popiješ u velikim količinama je otrov tj. mozak će oteknuti i nastupit će smrt.

Hoću reći da je sve relativno i za svakog čovjeka su odnosi drukčiji.Ono u što vjeruješ to će se pokazati u tijelu.Dat ću jedan svoj primjer.Zna se da je bili luk zdrav.Makrobiotika i duhovnjaci bi rekli da ga treba izbjegavati....ali to nije ono što hoću reći, misao mi je bila da vam prikažem kako djeluje misao na hranu.

Kada sam još učio o ljekovitom bilju (nadajući da ću naći rješenje kako biti zdrav uzimajući pripravke , tad nisam znao da je zdravlje više misaono- duševni postupak) negdje sam pročitao da bili luk nadima.I kada bi mi neko rekao da je bili luk zdrav ....ja bi uletio.....je zdrav ali bili luk i nadima(pravio sam se pametan kao ja znam i ono što ti ne znaš....... Very Happy .I nakon nekog vremena, naravno, primjetio sam da kad pojedem bili luk da me nadima.A prije sam ga nemilice tamanio i nije me nadimalo.Onda sam rekao sam sebi ....eto oni biješe u pravu što rekoše da nadima.

Međutim, čitah ja i dalje..... i prošitah o utjecaju misli i uma na tijelo, i sjetim se naravno španjolske epizode o bijelom luku .
Posložim u glavi kockice o bilom luku itd...itd...i opalim ja opet po bilom luku.Nadima jedan dan, nadima drugi dan treći ...i zaboravim ja na to i nakon nekog vremena ne nadima više bili luk.

Poanta je u tome da čitajući o nečemu što se piše o hrani mi tome dajemo vjerovanje,značaj,važnost.... a to je presudno i kao što je rekao onaj Poljak što je na prani, ne bi smjeli razmišljati o štetnosti hrane koju jedemo pa bila to i ona najšetnija već bolje da razmišljamo da naše tijelo uzme hranjive sastojke iz nje a ono što je štetno izbaci najkraćim putem napolje.

Um sve može .... u obadva smijera i da nas ozdravi i da nas razboli....pa zato neki jogi popije smrtnu dozu otrova pa mu ništa ne bi......

E sad, naravno, da to sad nije dozvola za hranjenje svim i svačim.Jer ako pojedemo kamenje sigurno će nam teško pasti na želudac... Very Happy Very Happy

Um je tijelo tj. tjelo je najgrublji dio uma...pa lipi moji, pripazite malo što mislite prije i poslije o jelu i oko jela....naravno, i misli su hrana ......samo suptilnija...energija...

I zato,na kraju, možda bi trebali biti oprezni kad govorimo ...... ovo je zdravo a ovo je štetno ili nije dobro za zdravlje.......

Pozdrav....

.....ne mogu odoljeti leptirima koji mi lepršaju ispred nosa. Krenem za njima ne misleći kuda će me odvesti.....
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako jednostavno izleciti psorijazu.

Mozda nekome treba ili zna nekoga kome treba .

http://www.youtube.com/watch?v=1NcNiF99NnA&NR=1

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara,potpuno se slažem da je rak izlječiv.Imam fotografije raka kože koji su doktori lijećili 7 godina na sve moguče načine,čak i presađivanjem kože,stavljanjem stanica (umjetnom kožom) što je izazvalo još veće probleme jer je došlo do upale dubinskog tkiva i mogučnosti gangrene i onda predložili odstranjenje .tj.izrezivanje rupe u mišiću potkoljenice(listu) promjera cca 15 cm i dubine do kosti..jer je bio te dubine i promjera 10 cm..7 godina je u vidu otvorene rane izbacivao gnoj.

Tretmanom srebrnom vodom,močenjem noge u koncentratu sode bikarbone i mazanjem pomadom koju sam napravila od plavog patliđana..( recept i način lječenja dobila sam od svog duhovnog vodića)..u roku 45 dana rana je u potpunosti zacijelila,koža se sama obnovila i više nema tumorskih markera.Hvala bogu i prirodi...a lječnik koji je vodio pacijenticu kroz to vrijeme ne može doći k sebi.Jednostavno ne vjeruje da je tamo neka baba našla naćin kako da riješi problem...ali činjenice su neumoljive..jer gospođa o kojoj se radi nije bila na nikakvim ljekovima i doktorskim tretmanima u to vrijeme..čekali su da se odliči na operaciju.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 15:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga 5.element,
jako se radujem da si uspela da izlecis nekoga i da to mozes .
Nikada nije na odmet ,suvisno ,da to znamo da moze i ko to moze .
Fala Bogu ,meni i mojim bliznjima to ne treba .Ali treba imati u vidu da cemo mozda nekome ,koga znamo,ili cujemo da nekome treba, moci bar da damo neku informaciju.
Iz tog razloga ja ponesto ovde ,sto saznam, i pisem.

Pozdrav !

herc
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 15:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote=\"Sara\"]Kako jednostavno izleciti psorijazu.

Mozda nekome treba ili zna nekoga kome treba .

http://www.youtube.com/watch?v=1NcNiF99NnA&NR=1

Pozdrav !
Very Happy[/quote]

Saro, jel znaš nekoga tko je probao ovaj melem? Ima li efekta od njega?
Moj prijatelj ima psorijazu....ili nešto slično tome.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Okt, 2010 17:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zao mi je Zvoncice ,stvarno ne znam .
Na internetu se mogu naci i neke informacije, da se psorijaza moze leciti i sa rastvorom sode bikarbone -tople kupke .Ne znam koja je koncentracija rastvora .To se bar moze probati na malim povrsinama .Ako nesto budem nasla ili cula ja cu napisati .

Pozdrav !
Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » Restored topics
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 6 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30281 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29764 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)