VEGETARIJANSTVO I SPOZNAJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepa je u prirodi al komarci ubijaju!

Kako preživljavate krvopije?

Al ozbiljno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da nezaboracim i krpelje.

Da nema vampira bilo bi mnogo bolje.
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 17:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa kada pogledas macku kad proguta celog vrabca sa svim perjem i kostima cujes isto zvuk koji podseca na chipi-chips kad zvace.Slican zvuk ima hrana za macke,ona tvrda i nju vise vole da zderu.A pitao sam se stalno zasto to neki ne vole meso.Izgleda da je to zbog organizma.Recimo krvne grupe nulta su mesozderi.I nervozniji po prirodi.Ovo znaci da njihov organizam moze da svari dobro meso,krv,kosti.Sto isto znaci da imaju manje problema da se snadju za hranu u prirodi.Evo mozete da napravite test na sebi ako ste nulta plus/minus.Probajte neki krvav stejk,i nece vas boleti stoma.Evo ovo vec ne preporucujem drugim krvnim grupama.
Jednom sam brstio neke pilice sa nekom crnkinjom:D da skratim...zapanjio sam se kada je crnkinja pocela da zdere i kosti.Sve je pojela.Kaze to je zdravo.
A sto se tice krvnih grupa,svako voli i odredjenu sortu pica.Nultoj odgovara vise rakija i pivo dok A ili B vole vise vino,spricere,sampanjac.
I sad ima najvise vegeterijanaca sa A ili B.I ne cudi me da sve vise ima vegeterijanaca kada pogledam kako se pravi meso...onako industrijsko meso iz seoskih kompanija.To je sve neverovatno gadno,kad se malo bolje pogleda.Na reklamama cemo gledati kokoske koje po suncanom danu grickaju travu na nekoj prolecnoj livadi,onako zdrave i prave,a u stvarnosti su u nekim malim kavezima i skroz su ocerupane i nikakve.I to onako kilometar tih kaveza,masovna produkcija i na kraju ispadnu: SVEZA JAJA.....
I recimo u danasnje vreme uopste nije glupo otici negde u neku kolibu i imati svoje koke,zeceve,krave a bogami i nekog konja.Imas jaja,mleko meso,nekad voce nekad povrce ali znas da je sve priroda stvorila a ne fabrika.Malo krompira,malo luka,malo brasno,mlin,pa bi svako naucio da zivi od toga sto stvori i da nije zavisan od industrije.Vise vidim u tome zivot,nego u nekim urbanim iluzijama.Sto se tice manipulacije gena u biljkama sam svakako protiv.Ima seljaka koji koriste jos stari sistem,ali sve manje.
Pa mi u srbiji se zdravije hranimo nego ljudi u svajcarskoj.I treba da nas boli uvo.Treba da im izvozimo zdravu hranu.Ali ne daju ameri,jer drze monopol.Med se uvozi od njih,sve se prevozi.Kad bi probali vi taj med,smucilo bi vam se.Kakav bagremov,lipov,rtanjski tamo mozete samo da kupite americki med koji smrdi malo na plastiku.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Maj, 2010 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nosferatu ::
Pa kada pogledas macku kad proguta celog vrabca sa svim perjem i kostima cujes isto zvuk koji podseca na chipi-chips kad zvace.Slican zvuk ima hrana za macke,ona tvrda i nju vise vole da zderu.A pitao sam se stalno zasto to neki ne vole meso.Izgleda da je to zbog organizma.Recimo krvne grupe nulta su mesozderi.I nervozniji po prirodi.Ovo znaci da njihov organizam moze da svari dobro meso,krv,kosti.Sto isto znaci da imaju manje problema da se snadju za hranu u prirodi.Evo mozete da napravite test na sebi ako ste nulta plus/minus.Probajte neki krvav stejk,i nece vas boleti stoma.Evo ovo vec ne preporucujem drugim krvnim grupama.
Jednom sam brstio neke pilice sa nekom crnkinjom:D da skratim...zapanjio sam se kada je crnkinja pocela da zdere i kosti.Sve je pojela.Kaze to je zdravo.
A sto se tice krvnih grupa,svako voli i odredjenu sortu pica.Nultoj odgovara vise rakija i pivo dok A ili B vole vise vino,spricere,sampanjac.
I sad ima najvise vegeterijanaca sa A ili B.I ne cudi me da sve vise ima vegeterijanaca kada pogledam kako se pravi meso...onako industrijsko meso iz seoskih kompanija.To je sve neverovatno gadno,kad se malo bolje pogleda.Na reklamama cemo gledati kokoske koje po suncanom danu grickaju travu na nekoj prolecnoj livadi,onako zdrave i prave,a u stvarnosti su u nekim malim kavezima i skroz su ocerupane i nikakve.I to onako kilometar tih kaveza,masovna produkcija i na kraju ispadnu: SVEZA JAJA.....
I recimo u danasnje vreme uopste nije glupo otici negde u neku kolibu i imati svoje koke,zeceve,krave a bogami i nekog konja.Imas jaja,mleko meso,nekad voce nekad povrce ali znas da je sve priroda stvorila a ne fabrika.Malo krompira,malo luka,malo brasno,mlin,pa bi svako naucio da zivi od toga sto stvori i da nije zavisan od industrije.Vise vidim u tome zivot,nego u nekim urbanim iluzijama.Sto se tice manipulacije gena u biljkama sam svakako protiv.Ima seljaka koji koriste jos stari sistem,ali sve manje.
Pa mi u srbiji se zdravije hranimo nego ljudi u svajcarskoj.I treba da nas boli uvo.Treba da im izvozimo zdravu hranu.Ali ne daju ameri,jer drze monopol.Med se uvozi od njih,sve se prevozi.Kad bi probali vi taj med,smucilo bi vam se.Kakav bagremov,lipov,rtanjski tamo mozete samo da kupite americki med koji smrdi malo na plastiku.

Imas istine u ovome. Smile
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 05:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najvise bi trebalo da bude vegeterijanaca sa krvnom grupom A. I ne treba mleko da piju,nije zdravo za njihov organizam.I za nulta grupe ne valja mleko.Mnoge bolesti nastaju zbog pogresne ishrane.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 12:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda. Ja predpostavljam da imam A. Pijem mleko. Smile Nemam problema.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sigurno znam da sam nulta a ne pijem mleko inace.Mogu jogurt,ne lezi mi kackavalj,ali beli sir onako feta je ok.A i to ne mora,mogu i bez toga.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Telo moze da se promeni, nije tako tesko imaju tehnike za to.. naj jednostavnija ti je ova solarna yoga od Hira Ratan Maneka koju promovise cybermikan.
Pre solarne yoge nisam mogao samo jesti mesecima zivu misjakinju koprivu maslacak i ostale trave koje uberem.. sada mogu bez problema cak mi je i lakse da postim po par dana bez hrane i vode.. i naravno vegan sam kao i moja buduca supruga Vladana koja je vegan nekih 5 godina.. ima dosta atleticara sportista bodybildera i svetskih sampiona koji su vege ili vegani. Mi smo takodje sportski tipovi.

Evo i jednog Vladaninog komentara kada je razgovarala sa jednom mataji :)

Kada sam pre par godina odlucila da ne jedem apsolutno nista zivotinjskog porekla i predjem na veganstvo, niti sam bila Vaisnava, niti sam znala ko je Prabhupad. Ali sam znala da ne zelim da i dalje ucestvujem i budem, posredno ili neposredno, ubica i mucitelj drugih osoba. To je bio spontan i sasvim prirodan nacin prelaska sa vegetarijanstva na veganstvo, nista cudno ili nastrano ne vidim u tome. A takodje nista cudno ne vidim ni u tome sto zelim da jos vise smanjim nepotrebno ubijanje i mucenje tmie sto razmisljam o tome da u manjoj meri, a kad budem bila potpuno spremna i potpuno, izbacim i biljke iz svoje ishrane (jer i biljke su tela u kojima su nastanjene duse iste kao i mi). Ali naravno, o tom-potom. Ne treba trcati pred rudu. :o) Drago mi je da je i Marko postao vegancic, jeeeej, sada nisam jedina osoba u okruzenju koju ce da ispituju razna pitanja, gledaju ispod oka i kritikuju. :o)
Pozdrav za sve koje je ova veoma suptilna i moralna tema dotakla na razmisljanje. :o) Sve najbolje !

-zapravo u osnovi osoba se treba truditi da smanji NEpotrebno nasilje na najmanju mogucu meru svako po svojoj mogucnosti.. meni nije nikakva strogost da budem vegan vec mi je lako ko pasulj stoga sam i prirodno postao vegan nakon par godina vegetarijanstva.

A vidim vecina vas i nece da gleda istinu o mlijeku iako tu vodi jedan zabavni lik, meni je malo smeshan zato sam i stavio taj link:

Link

TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Al ozbiljno.

AJMO POLAKO ISPOCETKA...
Ako nemas kiselu krv - komarci te ne jedu.
Da ne bi imao kiselu krv ne treba jesti pre svega secer ni piti alkohol.
Vidis kako je jednostavno.
Onda komancerosi zderu nekog takvog ako je u tvojoj blizini, a tebe ostavljaju na miru...

Sto se tice krpelja, od njih se jednostavno ne plasis, kada ti se prikace uzmes pincetu i jednostavno ih odsrafis kao najjobicniji sraf.
Polako i sigurno . Krpelj ostane ziv i nista ti ne ispovrati iz sebe u krvotok. Pa ni viruse...
Meni se do sada zakacilo negde oko 200 krpelja , a eto vidis jos sam zivko i zdravko.
Prosle nedelje su mi se kada sam radio sa pcelama i brao samoniklo bilje,
zakacila dva i ja ih obadva lepo odsrafio i opet isporucio nazad u prirodu.
Mora jednom ceo taj postupak skidanja krpelja da snimim na video i da postavim na You tube,
da "ovi" vise ne plase narod sa njima.
ZAR NE VIDITE DA KADA GOD SE DODJE DO TOGA DA TREBA ICI U PRIRODU,
ODJEDNOM SE U LJUDIMA POJAVI STRAH...
A KRPELJI, ???
A LAJMSKA BOLEST ??? ...

Uf tu su "oni" odradili odlican posao...
Uz pomoc straha drze ljude u ovim tamnicama od gradova...

Ako imas jos nesto sto te interesuje u vezi krvopija - ima toga jos...
Npr. kako da meditiras da te komarci ne jedu, kako da te ne jedu, a da ni ne meditiras i da jedes sta hoces itd.itd...
Sve zavisi sta vas interesuje... Laughing
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 16:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najvise bi trebalo da bude vegeterijanaca sa krvnom grupom A. I ne treba mleko da piju,nije zdravo za njihov organizam.I za nulta grupe ne valja mleko.Mnoge bolesti nastaju zbog pogresne ishrane.

Ej ja sam O krvna grupa kao i ti, ali sam vegeterijanac i makrobioticar vec 20 godina.
I to sa tim krvnim grupama je malo naduvano. Neka ljudi bre jedu sta hoce...
Ako im prija naravno. Meni je trebalo 4-5 godina dok nisam nasao ono sto mi odgovara.
Trenutno preferiram sveze tresnje, jagode , bas kao i samoniklo bilje. NAravno od mene tamo sa sela...
Znas kako se osecas posle toga?
Kao atomska bomba....
Imam vise energije nego ova celjad od 18 godina...
BEZ ZEZANJA.. Wink
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nego da ti nama lepo priznaš da nisu gradovi bauk već da samo treba malo više reda i edukacije uvesti i sve ok.I ako ti je tako kul divljina pa ostani tamo ni tebe niko ne tera u grad.

EVO PRIZNAJEM DA GRADOVI NISU BAUK, SEM
1. STO NE SMES NOCU DA SE SETAS PO NEKIM NJIHOVIM KRAJEVIMA
2. STO UDISES NEKIH 36 TESKIH METALA
3. STO PIJES POTPUNO MRTVU I HEMIJSKI DEZINFIKOVANU VODU IZ VODOVODA.
NJOME SE I KUPAJU LJUDI I TIME PREKO KOZE TO ISTO UNOSE U SEBE(koza je najveci organ)
4. STO LJUDI JEDU HRANU IZ SUPERMARKETA KOJA IMA IZMEDJU 3 I 33 ADITIVA(citaj otrova)
5. STO NE MOZES DA SPAVAS OD NISKOFREKVENTNE I VISOKOFREKVENTNE BUKE

6.........
7.............................
8.................
9...................

U stvari bez zezanja meni bAs prija u gradu.
Vidis sada pada kisa i ja umesto da skidam blato tamo u selu po ceo dan,
zezam se sa mojim klincem i kuckam ovde po tastaturi...Opustencija je u gradu. Ne moras nista skoro da radis...

I da , ne mogu da se vratim na ranc , sve dok mi stariji klinac ne zavrsi srednju skolu. To znaci jos 2 godine...
JA SAM MU I MAMA I TATA...Kapito?
DAKLE NEMOJ DA ME PROVOCIRAS I STAJES MI NA ZULJ...
Ko fol, ja ne bi voleo da idem na selo...
MA SUTRA BRE, SAMO DA SE OVAJ OSAMOSTALI ...
DA GA NEGDE PRIZENIM I ONDA KUPUJEM JEDNO 2 KONJA i odo, ja..
NEMA ONDA VISE KOMPA I SVEGA OVOGA..
Samo dji, dji, dji, dji, dji,...
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smile Matori pa nisam ja od juče...pa da me tako foliraš...sutra ću ti objasniti neke stvari.
Danas me smara da pišem duge postove. Pozdrav
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Giba ::

Al ozbiljno.

AJMO POLAKO ISPOCETKA...
Ako nemas kiselu krv - komarci te ne jedu.
Da ne bi imao kiselu krv ne treba jesti pre svega secer ni piti alkohol.
Vidis kako je jednostavno.
Onda komancerosi zderu nekog takvog ako je u tvojoj blizini, a tebe ostavljaju na miru...

Sto se tice krpelja, od njih se jednostavno ne plasis, kada ti se prikace uzmes pincetu i jednostavno ih odsrafis kao najjobicniji sraf.
Polako i sigurno . Krpelj ostane ziv i nista ti ne ispovrati iz sebe u krvotok. Pa ni viruse...
Meni se do sada zakacilo negde oko 200 krpelja , a eto vidis jos sam zivko i zdravko.
Prosle nedelje su mi se kada sam radio sa pcelama i brao samoniklo bilje,
zakacila dva i ja ih obadva lepo odsrafio i opet isporucio nazad u prirodu.
Mora jednom ceo taj postupak skidanja krpelja da snimim na video i da postavim na You tube,
da "ovi" vise ne plase narod sa njima.
ZAR NE VIDITE DA KADA GOD SE DODJE DO TOGA DA TREBA ICI U PRIRODU,
ODJEDNOM SE U LJUDIMA POJAVI STRAH...
A KRPELJI, ???
A LAJMSKA BOLEST ??? ...

Uf tu su "oni" odradili odlican posao...
Uz pomoc straha drze ljude u ovim tamnicama od gradova...

Ako imas jos nesto sto te interesuje u vezi krvopija - ima toga jos...
Npr. kako da meditiras da te komarci ne jedu, kako da te ne jedu, a da ni ne meditiras i da jedes sta hoces itd.itd...
Sve zavisi sta vas interesuje... Laughing

Krpelji me nisu dirali do sada, a nije problem šrafiti ih- samo je ić pregledati se svaki put od njih. Odmantraću sledeći put neku blokadu.

A komarci su dosadni. Alkohol nepijem ali šećer... i tu ću morati da mantram.

Znači nije dal me diraju ili ne nego što ih ima puno! Rojevi!
I nije samo do mene već do svih oko mene. A ako mantarm i za njih onda ću opteretiti njihovu karmu. Kako da im naplatim to posle?
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 17:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zar ti ne pijes alkohol Gibo?Nije valjda da boli stomak glava?I jos trne ruka?Mozda ima lek za sve to,ustvari ima lek:D
STRATKO znaci sa tobom se jos moze i ici na pecanje.Ti valjda jedes ribu.Ne znam ja sam probao da se hranim bez mesa pa sam batalio.Sve sto vidim da je iole zdravo pojedem:D Uglavnom sto raznovrsnije tobolje...sto manje modifikovano i med obavezno sa drvenom kasikom;)
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 18:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zar ti ne pijes alkohol Gibo?Nije valjda da boli stomak glava?I jos trne ruka?Mozda ima lek za sve to,ustvari ima lek:D
STRATKO znaci sa tobom se jos moze i ici na pecanje.Ti valjda jedes ribu.Ne znam ja sam probao da se hranim bez mesa pa sam batalio.Sve sto vidim da je iole zdravo pojedem:D Uglavnom sto raznovrsnije tobolje...sto manje modifikovano i med obavezno sa drvenom kasikom;)

Gde si to iskopao, Stojanke ti?

Maltene nepijem. Neznam zašto, tako se ispostavilo. A ruka mi trne kad spavam često.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89965 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29752 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30278 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29396 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42750 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)