VEGETARIJANSTVO I SPOZNAJA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I meni je trnula bila i prestao sam bio sa alkoholom a sad mi vise ne trne i pijem alkohol bez problema.Cek necu ovde o tome.Presli smo vec u alternativno lecenje. Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nosferatu ::
Zar ti ne pijes alkohol Gibo?Nije valjda da boli stomak glava?I jos trne ruka?Mozda ima lek za sve to,ustvari ima lek:D
STRATKO znaci sa tobom se jos moze i ici na pecanje.Ti valjda jedes ribu.Ne znam ja sam probao da se hranim bez mesa pa sam batalio.Sve sto vidim da je iole zdravo pojedem:D Uglavnom sto raznovrsnije tobolje...sto manje modifikovano i med obavezno sa drvenom kasikom;)

Jedem ribu kada mi dodje pred mene...
Inace vise ne pecam iako sam nekada bio veliki pecaros...
U stvari razmisljam se da kupim one"humane " udice-sto nemaju onu kacaljku, pa da pustim sve one koje ulovim...
Zamisli foru upecas sarana ljudima ispred nosa od 3 kg i onda ga ladno pustis nazad u vodu...
UF BAS MI SE SVIDJA...MOZDA PONOVO PROPECAM...

Ida, ako volis med svrati do mene u Planinicu letos da kusas malo taj od mojih pcelica podno Rtnja i Tupiznice...KAzu da je vrhunski...A deljem i kasike drvene...
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 01 Jun, 2010 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Idem ovo leto pa cu najaviti.Ja isto praktikujem izlazke u prirodu,imao sam i kombi i posecivao razna mesta.Nekad sam se i po mraku vracao kroz sumu i nekad me je i bilo strah.Jednom sam se vracao sa jednog brda u mraku i nisam nista poneo,niti noz niti neki stap.I kad sam izbio na neku livadu i dosao negde do sredine, iz sume ispred mene je pocelo "nesto" da rezi.Kao pas,ali nebitno upozorio me je.Vratio sam se.Napravno napravio sam veliki luk oko tog mesta.Very Happy
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 03 Jun, 2010 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U vezi sa kiselošću krvi.
Ljudska krv nije kisela. Ako bude kisela tj. dođe do takve acidoze da je pH krvi ispod 7 onda nastupa koma i konačno smrt. Krv je dakle blago bazna i pH normalno ide od 7,35 do 7,45. Acidoza je stanje kada pH padne ispod 7,35. Po pitanju komaraca možemo dakle zaključiti, kako kaže Stratko, da komarci vole kiseliju krv, ali ta krv inače nije kisela nego je i dalje blago bazna. Zakišeljavanju krvi naročito doprinosi jedenje mesa jer se kao produkat raspadanja proteina i DNK i RNK iz mesa javlja mokraćna kiselina. Na scenu stupa puferski sistem krvi koji održava pH vrednost u normali. Ako je neko pojeo puno mesa preti mu opasnost od smrti zbog velikog zakišeljavanja. Da se to ne bi desilo izvlači se kalcijum čak iz kostiju i tako je smrt sprečena ali nastaje osteoporoza, kamenac u bubrezima i/ili žuči, giht, napetost i bolovi u mišićima, neuritis... jer kalcijum sa mokraćnom kiselinom gradi slabo rastvornu so koja po telu pravi kristale.
Da ne dužim previše, koga ovo detaljnije interesuje može videti na http://jogaiduhovnost.weebly.com/zdrava-hrana.html
Tu ćete naći i druge informacije o užasu jedenja mesa sa stanovišta zdravlja.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Jun, 2010 16:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Ovo telo je tvorevina nemanifestovane prirode i kada bude unisteno ponovo se stapa sa elemetnima prirode. Stoga je zajednicko vlasnistvo svih. Pod tim okolnostima, ko osim nitkova moze tvrditi da telo pripada njemu i radi izdrzavanja tela ciniti takva gresna dela kao sto je ubijanje zivotinja samo da bi zadovoljio svoje prohteve? Samo nitkov moze vrsiti takve gresne delatnosti."

A u objasnjenju ovog stiha, Srila Prabhupad kaze:
" ...samo okrutna osoba moze bespotrebno ubijati zivotinje. Telo je manifestacija spoja materije. U pocetku nije postojalo, ali je spajanjem materije bilo stvoreno. Kada se taj spoj razgradi, telo vise nece postojati. Na pocetku je bilo nista i na kraju ce biti nista. Zasto onda vrsiti gresna dela kada je telo manifestovano? To moze uciniti samo najveci nitkov."
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 19:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ubijanje zivotinje ili biljke,bilo cega je greh.Najbolje da zivimo samo od svetla. Idea
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 05 Jun, 2010 20:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto da ubijes biljku? pa vecina povrca i voca kao i zitarica uopste ne zahteva ubijanje biljke vec samo uzmes plodove. To ti je kao kada ti neko obrije bradu ili posece nokte, opet ti izrastu.

Nije tako jednostavno preci na ishranu svetloscu, ima tu vise faktora a i naravno potrebno je oko godinu dana solarne yoge.. sto ne garantuje da ces i tada moci.. zavisi da li si spreman i da li ti je svest na toj tacki evolucije ili jos uvek nije.. ide se postepeno.. polako.. prvo vege pa fruterijanac pa likvidarijanac pa tek onda ako mozda uspes, breterijanac..
Mada ni to ti nije potrebno nesto posebno jer ne cinis nasilje branjem tresnji kao ni brijanjem brade.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro,samo ipak uberemo koju biljku za neki zacin,caj.Korov se samo cupa...Nego primecuje se dosta nezadovoljstvo kod ljudi kad pomisle na ovo danasnje industrijsko doba.Tako da je covecanstvo pogresilo.I sve se svodi na to da se mora prekinuti sa ovim unistavanjem,sad,odma.Ali onda treba da budu svi svesni da moraju sami o sebi da se staraju.I da su prepusteni sebi.Eto ne treba ni Kralj ni Kraljica,imamo prirodu koja daje.I sunce kao otac:D
Ja verujem da na zemlji postoji neki balans,recimo na nekom ostrvu krenu zmije da se mnoze i sve da unistavaju i onda tu dodjes i bacis par mungosa.Na zemlji ne znas ko je od koga zeznutiji,ali najgori su komarci...sigurno postoji komarac koji je ujeo Pindara i nosio plavu krv u sebi..
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 19:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

za caj tesko da ces morati da cupas koren.. inace cajeve ne pijem uopste, jer mi poremete zdravlje prehladim se kada popijem topao caj a inace sam uvek zdrav zbog solarne yoge xP

dovoljno je par listica biljke za caj ili cvet ili najvise do pola biljke uberes a ona se posle oporavi slicno i za zacin.. naravno ima i izuzetaka ali jako retko

a za industriju sta reci, to ti je ocigledna pohlepa.. pohlepa je slepa i naravno unistava.

a prirodnjaci su ti obrnuto.. stvaraju, odrzavaju, daju..

razlika je ocigledna.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 20:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A pa da korenje,to ne smes sigurno.Ali i pecurke.Jel volis pecurke?Ne,treba postovati zakone prirode i ne unistavani nista bezveze.A ne bavim se nekim tehnikama.Izadjem na sunce i lepo mi je na suncu.Kad mi se smuci odem u lad.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ranije sam jeo pecurke vise ih ne jedem.. (jeo sam ih jer mi bila drugacija svest i bile su besplatne..)

ima ono lepo ucenje od Hira Ratan Maneka o solarnoj jogi, izadjem ujutro gledam u sunce pa odem kuci. samo stojis i gledas nije tesko.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 22:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokusao sam jedno vreme bez mesa ali sam odustao.Fali mi nekako a i pecurke bi mi falile.Pokusavam da se hranim onako kako mislim da mom organizmu pase.I sto raznovrsnije.I sunce daje tu neku aktivnost zato treba iskoristiti te momente i prosetati se,neki sport,otici na more...jer zimi briju oblaci.Mislim da treba iskoristiti svaki suncan dan,izaci napolje,ako se ima vremena za to.Blago onim koji napolju rade leti.Nekako je najbolje nista ne raditi,ziveti u prirodi i gajiti svoje biljcice,kojekakve zivotinje okolo i sve ko u raju:D
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 07:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne moze u raj dok se ne oslobodis nasilja u sopstvenom srcu.. i naravno ide se u raj po zasluzi..
ni ovde nemozes na havaje besplatno momce hehehehe xP

Vec koliko nakupis kredita u "banci" tokom ovog zivota posle mozes u tome da uzivas na rajskim planetama. Ali ako samo ides u minus ceo zivot, zna se sta te ceka prijacelju moj
Ovo su ucenja veda, logicno zar ne?

edit: nema leba bez motiku bre , treba se raditi i davati u dobrotvorne svrhe to ti je kao kada stekas pare za penziju.. i naravno mnogo je lakse raditi negde u prirodi nego u gradu, videces kako je kod Stratka tamo

:)
Puno pozdrava i zdravlja
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 19:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

7 Festival Radosti :)

11, 12. i 13.juna ’10.
u prostoru S.C. „Olimp“ (Zvezdara)
Vjekoslava Kovača 11

Festival radosti (zdravog života) je prvi i zasad jedini holistički festival u našoj zemlji, koji ljudima daje savete i praktična znanja kako da unaprede svoje zdravlje i budu zdraviji i srećniji.
Sedmi po redu Festival radosti će se, u organizaciji informatora „Zdravije...“, web magazina www.zdravzivot.com i S.C. „Olimp“, održati na terenima SC „Olimp“, koji dnevno okuplja na hiljade ljudi.

Radno vreme Festivala će biti od 9 do 22č.

Festival obuhvata...
• izložbu zdravijih proizvoda
• kreativna predavanja (radionice)
• promocije alternativnih rekreativnih disciplina
• prezentacije
• besplatne usluge terapeuta
• vesela takmičenja iz oblasti zdravijeg življenja
• muzički i plesački program itd.

Vise informacija na:

http://www.zdravzivot.com/Uskoro-7.-Festival-radosti.html
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marko hvala na informaciji! Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90001 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29765 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30283 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29408 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)