TAROT
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2009 03:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo šta je napisao Nardo, što može da podstakne dalju diskusiju o tarotu:

"Francu Bardonu su dopustili da otkrije 5 karata, međutim ubili su ga prije nego što je zavrišio zadatak.
Božje proviđenje mu nije dalo dozvolu za više karata da otkrije, jer čovječanstvo nije bilo spremno.
Međutim njegov učenik tajnoviti Dr.Mk, za sada ništa nije rekao, ili ja nisam našao podatke.... "

Po mom mišljenju, za sada najbolje što sam pročitao o tarotu, napisao je Uspenski, The Szmbolism of the Tarot.

Jedna druga sjajna knjiga je ,,Posvećenje u Starom Egiptu'' u kojoj je autor baš lepo opisao kako je zamislio da je izgledalo prosvetljenje u Starom Egiptu putem tarota.

Jako interesantno i duboko sagledavanje tarota dolazi danas od takozvanog Gnostičkog instruktora koji je naslednik S. A. Weor-a. Njegove instrukcije su na engleskom jeziku, i moguće ih je pronaći na internetu.

Po mojim nekim skromnim zapažanjima, tarot karte predstavljaju 22 svetiljke koje obasjavaju mrak naše podsvesti. Obično su ugašene. Ukoliko upalimo jednu od njih, onda smo rasvetlili 1/22 deo naše podsvesti. Ukoliko upalimo svih 22, onda smo obasjali celu našu podsvest.

Tarot karte, takođe, predstavljaju puteve koji povezuju određene sfere Spoljašnjeg i Unutrašnjeg Univerzuma, a to su sefiroti Drveta Života. Etapnim obasjavanjem puteva tarota, nama postaju etapno dostupne sve te sfere, kako u nama samima, tako i u spoljašnjem univerzumu.
.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 01 Jun, 2009 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Jedna druga sjajna knjiga je ,,Posvećenje u Starom Egiptu'' u kojoj je autor baš lepo opisao kako je zamislio da je izgledalo prosvetljenje u Starom Egiptu putem tarota.

Evo linka za tu knjigu -
http://www.vegetarijanstvo.net/vegetarijanstvo/down/PDF/Posvecenje_u_starom_Egiptu.pdf

.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Jun, 2009 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vesna,

nadam se da ce i ostalim nasim drugarima znaciti da procitaju ovu knjigu.

Iznenadio sam da ovu knjigu uopste nisam nasao na netu na bilo kom drugom jeziku nego na nasem.
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 01 Jun, 2009 18:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo karte od Kate Rizner-,, Anđeoski tarot'' .Posebne su.
http://www.angelskavita.com

Arkana u tarotu znači tajna.
Velika arkana slikovito prikazuje čovjekovo unutarnje putovanje ka prosvjetljenju ili osobađanju od utjecaja ega.
Mala arkana prikazuje životne situacije i tipove osobnosti s kojima se susrećemo u životu.
Drugim riječima tarot je neka vrsta zrcala koje oslikava manje više, cijeli naš život i unutarnji i vanjski.

Autorica posjeduje veliko astrološko znanje koje je vješto povezala s tarotom.Knjigu karakterizira i prava plima ljubavi koju autorica prenosi na čitatelje.a ima i dosta kanaliziranja poruka od anđela.Ona kaže da je ta knjiga dar anđela nama.

Evo još djelova iz knjige....

"Šuma je bila živa. I svaki list imao je svoj život,svaka krošnja svoju ljepotu, a svako stablo pa i ono najmanje, svoju snagu sklada.Sklad me obuhvatio potpunošću, jedinstvenost života ugrabila, brišući sve granice odvojenosti. Malo dalje stajalo je stablo koje je pogodila munja. Dio je njegovih grana bio suh, a na drugim je granama zeleno tkanje lišća slavilo
veličanstvenost života.
Pogled mi odluta dalje i zadivljeno se zaustavi na paru stabala koja su rasla u visinu. Jedno do drugoga, jako blizu, dok su se njihove krošnje dodirivale, ponovo ugledah životni sklad.
Stablo stablu nije smetalo. Svako je imalo svoje mjesto. Pomislim na čovjeka i srce mi se ispuni suosjećanjem[/color].

-Ja bi tu dodao.Dok sam tipkao tekst.....Osjeti se to i na ovom forumu a i na drugima forumima ...gdje god je um...fali topline...samo natjecanje ko više zna..nije to pomaganje iz srca nego iz uma..a to se osjeti jer je hladno.....ima izuzetaka i to su pravi ljudi.....ali nema veze kome se ne sviđa.....ćao...

Mi ljudi ćemo shvatiti ljubav prema drugim ljudima tek možda kad nas ...ne daj Bože ...pokore neki vanzemaljci...ako već nisu....(reptili)...i kada se prosvjetlimo....
Skužajte malo sam skrenuo sa teme...

Poruke anđela u knjizi su me dojmile a hoće li i vas ne znam...preporuka je pročitajte...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 01 Jun, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Simbolika 1. karte - magičar (Po Bardonu )

Pri dnu se nalaze mineralno, biljno i životinjsko carstvo izraženi na simbolički način.
Žena na lijevoj i muškarac na desnoj strani predstavljaju plus (pozitivno) i minus (negativno) u svakom ljudskom biću.
Između njih vide se hermafrodit, stvorenje koje oličava muško i žensko udruženo u jedno kao znak izmirenja između muškog i ženskog principa.
Električni i magnetični fluidi su prikazani crvenom odnosno plavom bojom, i to električni crvenom a magnetički plavom.

Predio glave kod žene je električan,pa stoga crven, predio genitalija je magnetičan, pa prema tome plav.Kod muškarca, to je obratno.
Povrh hermafrodita je kugla kao znak zemljine sfere, iznad koje je prikazan magičar sa četri elementa.

Iznad muškarca su ativni elementi i to vatra u crvenoj i elemenat zraka u plavoj boji.Iznad žene su pasivni elementi,elemenat vode u zelenoj ,i elemenat zemlje u žutoj boji.

Po sredini magičara sve do kugle je tamno-purpurna boja koja predstavlja znak AKAŠA principa.
Iznad magičareve glave, sa nevidljivom trakom kao krunom, nalazi se zlatom-oivičen srebrenobijeli lotosov cvijet kao znak božanstva.

Unutar njega je rubin-crveni filozofski kamen koji simbolizira kvintesenciju cijele hermetičke nauke.U pozadini, na desnoj strani je sunce, žuto poput zlata, a na lijevoj strani vidimo srebreno bijeli mijesec, koji izražavaju plus i minus u makro-i mikrokozmosu, električne i magnetičke fluide.

Iznad lotosovog cvijeta, Stvaranje je simbolizirano kuglom, u čijoj su unutrašnjosti predstavljene životvorne pozitivne i negativne sile koje označavaju stvaralački čin univerzuma.

Vječno beskonačno,bezgranično i nestvoreno simbolički su izraženi pomoću riječi A U M i bojama od tamnopurpurne do crne.

Evo ovo je opis prve karte i cijela prva knjiga je znanje iz nje.
Inače Bardon je došao na ovaj svijet po uputama Božanskog proviđenja i direktno je od Boga zamoljen da ljudima prenese ova znanja jer je u višim sferama bilo dosta pritužbi od duša koje su umrle da se pravo znanje dobiva samo u svećenika tajno,ašramima a da normalni ljudi nemaju priliku doći do tog znanja.....Bardon se u početku opirao jer je u prošlosti bio visoki posvećenik koji je čuvao sveta znanja od nedostojnih čak i smrću ko oda tajne....ali je na kraju pristao ispuniti svoju zadaću.....

Karma prethodnog vlasnika tijela koje je taj visko posvećenik preuzeo bila je teška tako da je Bardon morao da podnese mnoge poteškoće prije nego što je očisti, a nije smio koristiti svoje moći koje su bile ogromne.

Urgaja je rekao Bardonu da će svima, koji na osnovu spisa koje će napisati Bardon samo proširiti svoja intelektualna saznanja,tj zadrže se u sadašnjoj inkarnaciji samo na teoriji-njima će u slijedećoj inkarnaciji biti data mogućnosti da počnu na sebi i praktično da rade....

Druga knjiga je druga karta i ona je o magiji sfera...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 01:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Hvala ti Nardo na ovim objašnjenjima,
i hvala za link www.angelskavita.com , posetila sam ga i vrlo mi se dopada.
Pozdrav brate herc Pozdrav
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 11:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Vesna!

Sviđa mi se što je kraj tvojih poruka "Jednom se živi ,ali vječno".....

To me uvjek podsjeti, kad sam bio na radiju zvao me prijatelj koji je bio urednik da pričam malo o ovome što mi pričamo...ima tome 10-tak godina,tad se nije puno o tome pričalo....nisam priča ni 15-tak minuta već je telefon zazvonia i lik me je pita koliko ima života u svemiru....valjda je mislia na vanzemaljce,vrste.....ja sam mu reka a "JEDAN"...... Very Happy .....nije se više javlja...ali se javia gazda i prekinia emisiju.....
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 12:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala talerman, na preporuci za knjige...a i na informacijama....velika je stvar kada ti neko uštedi dio vremna, a od svoga vremena oduzme(moga si radit nešto drugo....
....a vrijeme je život (bar mi tako podsvjesno još vjerujemo u tu iluziju ).....znači netko ti je dao,ni više ni manje ,nego dio svog života....a znamo koliko je potrošio života dok je stekao znanje...o tome da i ne govorimo....itd...reći hvala je malo za to.....(ne mislim samo na ovu poruku, već na cijeli tvoj rad na forumu i van njega)

A sve to da ne lutamo.....eto zašto služimo -i kao učitelji.....i kao učenici,.......da ne lutamo previše , ni mi ni drugi koji je dosta lutanja.......jer ode još jedna prilika pa nam kasnije ža.....(srećom sve je vječno... Very Happy Very Happy Very Happy

Još da dodam......Možda je kod drugih način učenja "istine" drukčiji, ali je "Put" isti... (to se na ovom forumu često ponavlja da bi se ega primirila....ha,ha)

Sve informacije, koje su iz prve ruke.....su vrijedne informacije kako za dušu koja ih doživljava ,tako i za ostale(mislim i na kolektivnu svijest)...jer su orginali....easy bi rekao "subjektivno"......ali i subjektivno i objektivno je realnost,i mašta je realnost.....sve je realno...bar ja tako mislim.

A što se tiče knjiga na engleskom ili na drugim jezicima,nažalost, bio sam lijen, i još sam.... Very Happy Very Happy ... Very Happy za učenje.....engleski mi još ne ide najbolje....srećom, navodno, ako duboko osvjestim svoje bivše živote onda bi se trebao i sjetiti svih tih materinjih jezika koje sam govorio....Bardon kaže da postoji "Genije" koji bi ti mogao učiniti "uslugu" pa da se prisjetiš jedno 20-tak jezika......ali do tada!!!...i kad me pusti lijenost.....ovu razumljivu ću staviti na spisak za čitanje...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Nardo na lepim rečima. Ja se dosta dugo intenzivno bavim tarotom tako što nastojim da udjem u svaku kartu uz pomoć svojih duhovnih vodiča.

Šta da kažem drugo nego da sam totalno zaprepašćen spoznajama koje proističu iz tarota.

Toliko toga se izdešavalo u tom pogledu, posebno u poslednjih mesec dana, da mi je potrebno neko vreme da se sve to slegne, kako bi mogao o tome pisati.

Ali rekao bih ovom prilikom jednu stvar. Tarot je za odvažne, zato što on osvetljava kako podsvest tako i nadsvest. Drugim rečima, osvetljava i najdublje delova pakla i najviše sfere raja. Spušta u najstrašnije najdublje dubine i podiže u najviše visine. Uči te da treba zagnjuriti duboko kako bi poleteo visoko.

Ko bi rekao da hermit, hodočasnik, sa fenjerom u jednoj ruci i štapom u drugoj, hoda po najstrašnijim dubinama pakla, kako bi nam rasvetlio najmračnije detalje koje smo hteli da zaboravimo, a koji se ipak nalaze u našoj podsvesti i tako nas blokiraju u daljim pohodima prema svetlosti?
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A pričekat ćemo da slegne....

U literaturi se često tarot veže za Tota...međutim nije baš sigurno odakle dolazi....imaš li ikakve saznanje o tome.....
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Simbolika druge tarot karte....

Druga tarot karta predstavlja hram inicijacije koji je identičan sa mikro-kosmosom,malim svijetom.Ova karta se često promatra kao Solomonov hram.Građevinu podupiru četri stupa koji simboliziraju četri elementa i označavaju znanje,smjelost,volju ,šutnju tj. kabalističko Jod-He-Vau-He.

Svaki stub leži na kružnom podnožju od klesanog kamena simbolizirajući tako činjenicu da hermetist-nakon što se inicira u ovom hramu - postaje apsolutni gospodar svkog elementa.

Crno-bijeli mramorni pod sastoji se od srazmjernih kvadrata što prikazuju pozitivna i negativna djelovanja elemenata u fizičkom svijetu.
U višem smislu ovo predstavlja Zakon - ( sferu Jupitera)- na fizičkom planu, sa kojim se hermetist mora dobro upoznati prije iniciranja.
Ispred oltara pod je prekriven tepihom koji- podjeljen na dvije jednake polovine - izražava pozitivna i negativna djelovanja svih sila planetarnog sistema na naš fizički svijet.

Hermetist mora biti njihov apsolutni gospodar, tj,gospodar električnog i magnetičkog fluida.
Na tepihu se vidi magijski krug koji predstavlja Beskonačnost, tj,Alfa i Omegu.Pentagram koji se vidi u krugu je simbol mikro-makro kozmosa,malog svijeta, koji mora biti potpuno razvijen u hermetista, inače njegov savršeni sklad sa makro kozmosom ne bi bio moguć.
Pentagram je simbol mikro-kozmosa, dok heksagram obično simbolizira makro-kozmos.

Hermetist, obučen u ljubičastu magijsku odoru, drži u lijevoj ruci magijski mač kao simbol Pobjede i njegove veze sa Svemogućim-njegove intuicije-postignute pomoću Akaša-principa;njegova podignuta desna ruka zaklinjući diže magijski štap, simbol njegove apsolutne volje, njegove apsolutne moći.

Desno od hermetiste na zlatnom prijestolju sjedi prvosvećenica kao predstavnica Izide, koja drži Knjigu Mudrosti u lijevoj ruci i dva ključa Inicijacije u desnoj ruci kao simbole pozitivne i negativne vlasti.

Hermetistu koji se pripremao za evokacju ona upućuje u duboke tajne magije sfera.
U nekim tarot-kartama ova svećenica se naziva papesa ili carica.Međutim, pošto ova karta predstavlja moć i mudrost, ona ne treba da označava Ženski Princip.

Ispred kruga se nalaze tri stepenika koji vode do oltara.Oni simboliziraju vlast nad tri plana- fizičkim,astralnim, i mentalnim planom.
Sam oltar je simbol obožavanja.Trougao smješten u njegovo središte prikazuje trodimenzionalno djelovanje Božanske Emanacije na sve, u Pozitivnom i Negativnom principu.

Dvije kadionice simbolički govore da su u vlasti hermetiste koji izvodi prizivanja svi pozitivni,dobri,i svi negativni,zli,duhovi i da on može da ih materijalizira.
Sferično (okruglo) ogledalo na oltaru sa njegovih sedam sfernih boja pokazuje simbolički da hermetista nije smo u vezi sa svim duhovima sedam planeta putem mentalnog lutanja ili divinacije, već da ih on može prizvati i u naš fizički svijet pomoću evokacije.

Na zidu u pozadini, slijedeći staroegipatski simbolizam druge tarot-karte, nalaze se slike Boginja Izide i Neftide.
 Nazad na vrh »
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 16 Sep, 2009 22:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uh.. ja sam mislila da je to delanje tarot kartama malcice lakse, al jok.. deluje MNOGO komplikovano.

Ja ih imam vec nekih 7 god. Kupila, i knjigu dobila uz njih, al' nikad se nisam valjano posvetila istim. Danas ih uzela u ruke i rekoh da vidim sta ima na forumu o tarotu.. Praktikovala sam s vremana na vreme da jednom dnevno izvadim po jednu kartu, prvo se skoncentrisem na misao i onda izvadim kartu i virnem u znacenje iste.. al sa tim karticama treba mnogo vise rada, truda i strpljenja (kojim ne bih mogla da se pohvalim).

Zanima me.. kako se to ulazi u kartu???

Talermane, vracaj se, vidis da (nam) trebas Wink
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Sep, 2009 00:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::
Uh.. ja sam mislila da je to delanje tarot kartama malcice lakse, al jok.. deluje MNOGO komplikovano.

Ja ih imam vec nekih 7 god. Kupila, i knjigu dobila uz njih, al' nikad se nisam valjano posvetila istim. Danas ih uzela u ruke i rekoh da vidim sta ima na forumu o tarotu.. Praktikovala sam s vremana na vreme da jednom dnevno izvadim po jednu kartu, prvo se skoncentrisem na misao i onda izvadim kartu i virnem u znacenje iste.. al sa tim karticama treba mnogo vise rada, truda i strpljenja (kojim ne bih mogla da se pohvalim).

Zanima me.. kako se to ulazi u kartu???

Talermane, vracaj se, vidis da (nam) trebas Wink

Za to ti treba razvijeno treće oko, odnosno vid.

Ima dosta dobrih vežbi za to--- a to je prvi ozbiljniji rad na sebi.
 Nazad na vrh »
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 17 Sep, 2009 00:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gde se mogu naci te vezbe?
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 25 Sep, 2009 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::
Gde se mogu naci te vezbe?

Imaš u knjizi MAja Mandić-Ključevi Arkana

Pozdrav....
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 2 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90611 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40948 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34288 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4114 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)