TAROT
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 26 Sep, 2009 10:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nasla!

Hvala Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 17 Nov, 2009 21:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovih dana je počelo ponovo interesovanje za Tarot, medju nekim mojim sagovornicima sa Objava, pa da ih podsetim da ova tema postoji. I to veoma detaljno objašnjena, zahvaljujući Vesni.
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 02:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji jedna stara legenda koja pokušava slikovito približiti ne samo nastanak gatanja putem tarota, već i da ukaže na opasnost i zamke na one koji se njima služe. Počinje davno pre nastanka sveta i čovečanstva. Bog, jedini i apsolutno svemoguć, uvek je bio okružen svojim anđelima. Među njima je bio i anđeo Lucifer. Kako bi ispitao i proverio svoju sumnju u njegovu odanost, Bog ga pozove i kaže mu da će mu predati veliki dijamant (kamen apsolutnog znanja), te u trenutku primopredaje kamena ispušta ga koji pada u središte Zemlje. Nakon što Lucifer pokuša da ide po njega, Bog mu zabrani odlazak po isti, jer kako sve to znanje poseduje i on (Bog) sam, te ukoliko ode po njega, takav postupak će shvatiti kao Luciferovo okretanje protiv njega. Međutim, Lucifer ga ne posluša, već zbog gladi za znanjem i moći odmeće se od Boga te sa sobom povede odane mu anđele. Njih je bilo 56 (koliko i danas ima tarot karata), te se nakon odmetanje od Boga preobratiše u demone. Lucifer tada otvara vrata pakla i stvara centar zla.

Dakle, prema navedenoj legendi, istinu koju dobijate tumačenjem tarot karata dobijate od demona i Lucifera samog,temeljem njegovog posedovanja dijamanta apsolutnog znanja.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 04:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam da li ste čuli za Prokla i za njegove henade?

Verovatno ste čuli za I Ching?

Niti jednom Kinezu, ne bi nikada palo na pamet da povezuje I Ching sa demonima.

Postoje dosta velike sličnosti izmedju I Chinga i Tarota. Pojedini heksagrami se podudaraju sa nekim tarot kartama.

U svakom slučaju, I Ching govori o različitim oblicima ispoljavanja energije koje kreiraju svet, dok Tarot govori više o izvorištima takvih energija.

U svakom slučaju, onog ko zanima praktično izučavanje tarota i I Chinga, može naći u meni partnera.
ONA
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 11:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
Postoji jedna stara legenda koja pokušava slikovito približiti ne samo nastanak gatanja putem tarota, već i da ukaže na opasnost i zamke na one koji se njima služe. Počinje davno pre nastanka sveta i čovečanstva. Bog, jedini i apsolutno svemoguć, uvek je bio okružen svojim anđelima. Među njima je bio i anđeo Lucifer. Kako bi ispitao i proverio svoju sumnju u njegovu odanost, Bog ga pozove i kaže mu da će mu predati veliki dijamant (kamen apsolutnog znanja), te u trenutku primopredaje kamena ispušta ga koji pada u središte Zemlje...

Zanimljiva pricica. To je isto govorio, da ono sto nam kazu karte ustvari dolazi od demona, i onaj lik na klipu zbog koga je istrazivac (tako mu bese nick, ako se ne varam) uhvatio maglu. Confused
Mene Tarot jako privlaci i imam spil istih vec jedno 7 god. i tek sada pocinjem da im se posvecujem. Za tarot treba dosta znanja kao baza, pre nego sto mozes igde sa njima da maknes.To sa demonoma, ne znam, ponekad te navede da razmislis malo, a i sve legitimne religije kude gatanja, al' polazeci od sebe same, tesko da ja ista mogu sa demonima da imam Cool
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 13:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nekada su postojale religije koje ne počivaju na strahu već na hrabrosti.

Tarot je toga zaostavština i za izuzetno je hrabre.

Za gnosis je potrebna hrabrost.

Ko tome nije sklon,
taj će pronaći načina da sve to poveže sa demonima.
Izmišljaće mitove, pričaće o tome bajke, tragaće za posrednicima izmedju njega i Boga i konačno
podizaće lomaču na koju će smeštati onoga koga je prethodno optužio da je povezan sa demonima.

Rezultat toga je vidljiv. To je celokupna naša civilizacija. To je naša svest. To je naš svet. A to smo i mi sami koji smo baš u ovakvom svetu s punim pravom dosepeli da živimo.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 13:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Njih je bilo 56 (koliko i danas ima tarot karata), te se nakon odmetanje od Boga preobratiše u demone. Lucifer tada otvara vrata pakla i stvara centar zla.

56 karata ima Mala Arkana. Velika Arkana ima 22 karte. Ceo tarot ima 78 karata. Iz citiranog možemo zaključiti da je autor teksta, koga je Drexel citirao, laik koji iznosi neproverene stvari kao činjenično stanje. Već vidjeno.

Citat:
Dakle, prema navedenoj legendi, istinu koju dobijate tumačenjem tarot karata dobijate od demona i Lucifera samog,temeljem njegovog posedovanja dijamanta apsolutnog znanja.

Prema gnostičkim tekstovima postoji Daemon i Demon. Možda je "autor" i ovde napravio previd, pa sve stavio u isti koš?

Inače, definitivno postoji Duh Tarota, bestelesna inteligencija koja nam pomaže da spoznamo značenje karata. E sad, dal' je demon ili daemon... mislim da to zavisi od samog Tragaoca i njegovog pristupa Tarotu.

Pošto ja uvek iznosim samo ono u šta sam stoprocentno sigurna, stoga sam i upotrebila reč "definitivno", objasniću i otkud mi to. Tarot sam dobila od svog polubrata. Pošto su mi se karte mnogo svidele i bilo mi je žao da ih prljam upotrebom, fotokopirala sam špil i te fotokopije sam prelepila preko običnih igraćih karata. Taj špil koristim i dan danas, originalni i dalje stoji i služi eventualno za pokazivanje. Dakle, iseckala sam fotokopije, prelepila ih preko običnih karata, rasporedila po sobi da se osuše i otišla na spavanje. Čitave te noći sam u snu osećala Duh Tarota kako lebdi u sobi. I mislim da je to samo prisustvo učinilo da se Tarot i ja povežemo.

Ono što smatram veoma važnim je upravo pristup Tarotu.

Tarot nije igračka i ne služi za razbijanje dokolice uz kafu!

Tarot treba poštovati, kao što se poštuje ikona sveca. Bar ja imam taj doživljaj. Ne treba ga davati nikome u ruke, posle upotrebe ga treba vratiti u vrećicu od kože ili svile.

Ono što mi je posebno zanimljivo je da nikada samoj sebi ne mogu da vidim ništa iz Tarota, tačnije uvek vidim ono što želim da vidim, ne ono što Tarot stvarno kaže Laughing
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 15:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Nekada su postojale religije koje ne počivaju na strahu već na hrabrosti.

Tarot je toga zaostavština i za izuzetno je hrabre.

Za gnosis je potrebna hrabrost.

Ko tome nije sklon,
taj će pronaći načina da sve to poveže sa demonima.
Izmišljaće mitove, pričaće o tome bajke, tragaće za posrednicima izmedju njega i Boga i konačno
podizaće lomaču na koju će smeštati onoga koga je prethodno optužio da je povezan sa demonima.

Rezultat toga je vidljiv. To je celokupna naša civilizacija. To je naša svest. To je naš svet. A to smo i mi sami koji smo baš u ovakvom svetu s punim pravom dosepeli da živimo.

To je negacija naše istinske naravi a ona je Božanstvena. Negacija ljubavi, odcjepljene od ljubavi. Strah od gnoze kao i strah od istinske ljubavi! Jer čovjek koji je svjestan taj čini djela srca i on je svijestan da ta djela imaju moć i djelovat će kakvi god bili odgovori okoline. Samo istinska ljubav nas vodi na pravi put i ravna sve disharmonije pred nama vodeći nas a ujedno i čitav Univerzum ka Bogu i Boga ka Univerzumu. Svaki pojedinac kada se duhovno razvija u ljubavi utječe na čitavu okolini i ravna je u harmoniju, pročišćava je kroz Visoke vibracije, kada 10 ljudi čini isto utječe 10 puta više na čitavu okolinu kada 100 ljudi brine o duhu čovjeka to je kao da je podigao 700 000 tisuća ljudi a time i čitav Univerzum na višu razinu.

Svaki naš postupak ima refleksiju, ako djelujemo potaknuti višim vibracijama ljubavi svaka naša riječ imat će učinak i čitav kolektiv ali isto tako kada negiramo ljubav i našu božansku stvarnost disharmoniramo okolinu. Svaka jedinaka je dio cijeline ali trenutno bitan je razvoj svake jedinke.
Drexel

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Njih je bilo 56 (koliko i danas ima tarot karata), te se nakon odmetanje od Boga preobratiše u demone. Lucifer tada otvara vrata pakla i stvara centar zla.

56 karata ima Mala Arkana. Velika Arkana ima 22 karte. Ceo tarot ima 78 karata. Iz citiranog možemo zaključiti da je autor teksta, koga je Drexel citirao, laik koji iznosi neproverene stvari kao činjenično stanje. Već vidjeno.

Citat:

Prema gnostičkim tekstovima postoji Daemon i Demon. Možda je "autor" i ovde napravio previd, pa sve stavio u isti koš?

Inače, definitivno postoji Duh Tarota, bestelesna inteligencija koja nam pomaže da spoznamo značenje karata. E sad, dal' je demon ili daemon... mislim da to zavisi od samog Tragaoca i njegovog pristupa Tarotu.

Pošto ja uvek iznosim samo ono u šta sam stoprocentno sigurna, stoga sam i upotrebila reč "definitivno", objasniću i otkud mi to. Tarot sam dobila od svog polubrata. Pošto su mi se karte mnogo svidele i bilo mi je žao da ih prljam upotrebom, fotokopirala sam špil i te fotokopije sam prelepila preko običnih igraćih karata. Taj špil koristim i dan danas, originalni i dalje stoji i služi eventualno za pokazivanje. Dakle, iseckala sam fotokopije, prelepila ih preko običnih karata, rasporedila po sobi da se osuše i otišla na spavanje. Čitave te noći sam u snu osećala Duh Tarota kako lebdi u sobi. I mislim da je to samo prisustvo učinilo da se Tarot i ja povežemo.

Ono što smatram veoma važnim je upravo pristup Tarotu.

Tarot nije igračka i ne služi za razbijanje dokolice uz kafu!

Tarot treba poštovati, kao što se poštuje ikona sveca. Bar ja imam taj doživljaj. Ne treba ga davati nikome u ruke, posle upotrebe ga treba vratiti u vrećicu od kože ili svile.

Ono što mi je posebno zanimljivo je da nikada samoj sebi ne mogu da vidim ništa iz Tarota, tačnije uvek vidim ono što želim da vidim, ne ono što Tarot stvarno kaže Laughing

To je legenda koja se prenosila usmeno a kasnije je bila i zapisana,o autoru se ne zna nista a po meni je to laicko posmatranje,svaki izvor treba prvo detaljno ispitati pa tek onda donositi neke zakljucke o autoru koji je van ovog vremena.
U pravu si i lepo je sto si pojasnila zbunjujuci deo teksta ,spil tarota se satoji od 78 karata to je tkz. Marseljski Tarot velike i male Arkane.Marseljski tarot se pojavljuje od priblizno 1382 g. i koristi se u kraljevskim porodicama.Postoje dakle dva spila koja se koriste zajedno.Kada se kaze da ih je bilo 56 ne misli se komplet spila naravno,ali hvala na pojasnjenju za druge koji ce ovo pratiti da se ne zbune.

Naravno da zavisi od samog tragaoca,jer svako gradi svoj sistem verovanja i za nekog ce ta inteligencija biti sam Bog ,za nekog demon a za nekog Lucifer ali ta inteligencija vrlo dobro zna sta je tragaoc i moze manipulisati sa njim po svojoj zelji jer trgaoc se koristi alatom te inteligencije a ne svojim znanjem da bi on bio taj koji ZNA i manipulise drugim ljudima,tragaoc je samo posrednik.
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 18 Nov, 2009 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ONA ::

Zanimljiva pricica. To je isto govorio, da ono sto nam kazu karte ustvari dolazi od demona,

To ce ti reci i bilo koji ozbiljniji tarot majstor.
[/quote]
Mene Tarot jako privlaci i imam spil istih vec jedno 7 god. i tek sada pocinjem da im se posvecujem. Za tarot treba dosta znanja kao baza, pre nego sto mozes igde sa njima da maknes.To sa demonoma, ne znam, ponekad te navede da razmislis malo, a i sve legitimne religije kude gatanja, al' polazeci od sebe same, tesko da ja ista mogu sa demonima da imam Cool[/quote]

Pa citaj,otvaraj,to nije proces preko noci,ali ...oprez...da te ne zapaze demoni Cool
 Nazad na vrh »
ONA
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2009 00:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljiva pricica. To je isto govorio, da ono sto nam kazu karte ustvari dolazi od demona,

To ce ti reci i bilo koji ozbiljniji tarot majstor.

[/quote]

Ova recenica nema smisla, osim ako pod "ozbiljnim tarot majstorom" ne podrazumevas nekog ko sa namerom petlja sa demonima?

P.S. Ako me zapaze demoni, znacu ko je krivac tome... ono, ne dao Bog sto mi Drexel misli Wink

P.S.S. Os' ti bacim karte? Sta te zanima? Smesno
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 19 Nov, 2009 19:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova recenica nema smisla, osim ako pod "ozbiljnim tarot majstorom" ne podrazumevas nekog ko sa namerom petlja sa demonima?

P.S. Ako me zapaze demoni, znacu ko je krivac tome... ono, ne dao Bog sto mi Drexel misli Wink

P.S.S. Os' ti bacim karte? Sta te zanima? Smesno

Tarot ima okultne asocijacije i sadrži dosta bezbožnih elemenata a uz to je i poigravanje tuđim sudbinama i navođenje uglavnom na pogrešne puteve što je i cilj Tarota ,onom ko poznaje samu dubinu tarota ovo mu ništa neće biti strano,postoje tarot majstori koji su svesni da su potpisali ugovor sa Lučonošom i oni naivni koji misle da je tarot samo jedna vrsta bezazlene kartaške igre ljudskim životima a uz to i da ih navodno vode neke Božanske inteligencije.Zli duhovi i demoni su ti koji posredstvom gatara daju informacije o događajima koji će se možda dogoditi.
Ako želiš da uđes dublje u okultnu simboliku tarota kreni od De Žeblena i poznatog gatara Eteila.
Ta rečenica koju sam napisao itekako ima smisla,jer tarot sam po sebi bez ikakvog posrednika ima elemente demonizma u sebi,tako da je nebitno dal neko sa svesnom namerom ili bez nje to radi,on radi to u svakom slucaju sa njima.
Ono,mislim ja ti sve najbolje mislim Wink
Ali...jos ...jednom...oprez.
Prouči,razmisli dobro pa tek onda baci karte
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Nov, 2009 19:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta će vam ljudi Tarot i slično...

Pa neznamo ni da se zagrlimo dovoljno čisto...
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 19 Nov, 2009 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel, jesi li ti Tarot majstor kad se tako dobro razumeš u demonologiju Tarota?

Odakle ti informacije koje tako samouvereno pišeš?
ONA
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2009 19:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre! Zagrljaj
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 3 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90611 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40948 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34288 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42830 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4114 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)