TAROT
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
whitesnake
Iskušenik

Pridružio: 22 Jun 2010

Poruka Poslao: 12 Jul, 2010 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

LJUBAVNICI

Ljubavnici je karta koja predstavlja izbor (Adam i Eva su imali izbor jasti ili ne zabranjeno voce).
Kada se ova karta pojavi u citanju, ona je veliki podsetnik da je lose iskustvo kao i dobro smo deo velike slike, celine.
Ova karta simbolizuje dualitet na svim nivoima: misko – zensko, yin – yang, svetlost – tama, teza – antiteza… Ona pokazuje privlacnost suprotnosti.
Ona moze da ukazuje na ljubavnu vezu, ali isto tako i na odnos brata i sestre.
Takodje moze ukazivati na novu karijeru ili cak tezgarenje ili novi hobi.
Ona takodje moze ukazivati na iskusenje. Pred vama moze biti teska odluka koja ce vam promeniti zivot. Mozdete biti “dobrovoljna” zrtva prevare, uciniti ne bas mudre poteze…
Kada vam ljubanici padnu u citanju vrlo je moguce da vam predstoje zivotne promene.
Isto tako, mozda vam predstoji zaljubljivanje ili nova strast (i u trenutnoj vezi). Mozda neko novo partnerstvo.
Ova karta takodje simbolizuje komunikaciju (osnov svakog odnosa). Moze ukazati na vas nedostatak komunikacije. Ali takodje moze i ukazati da na to da je u pitanju osoba kojoj brzo rade klikeri.
Moze biti i flert.

Numeroloski:

Istorijski, broj 6 simbolise coveka (sestog dana je kreiran covek). 6 takodje simbolizuje sesto culo, sest pravaca u prostoru (levo, desno, gore, dole, napred, nazad)…

Astroloske asocijacije:

Ljubavnici su u asocijaciji sa blizancima kojima vlada Merkur (planeta komunikacije i brzine). Posto je Merkur i u asocijaciji sa Magom, ako se ove dve karte (Mag i Ljubavnici) pojave zajedno u citanju, one predstavljaju jaku kombinaciju.

KOCIJE

Kocije su pokret unapred, promene, one su sila bozanska sila. One su vizuelna kontradikcija: miruju a mogu da rezviju veliku brzinu. Sta vise, iako kocijas mirno stoji, on se krece unapred.
Kocije su oruzje u ratu ali i alat u istrazivanju, potovanju.
Kada se pojave kocije u citanju, putovanje je definitivno na pomolu. Ali moze i ukazati na promenu pravca ili brzine.
Karta moze takodje da ukaze na nostalgicnost za domom, detinjstvo. Takodje i na odnose sa mojkom, bakom, kao i mogucnost da se starate o drugima.
Ova karta moze da bude i podsetnik da bi trebalo da pomognete ili da se pobrinete o svom timu, svojim saradnicima, svojim bliznjima.
Isto tako moze ukazati i na rizik da bi zastitili svoje.
Kocije mogu da ukazuju i na selidbu, pogotovu ako se pojave sa nekom dramaticnom kartom promene kao sto je napr. Kula.
Mogu sugerirati novi auto ili putovanje.
Mozda cete morati da napustite mirne vode da bi se borili za svoje principe, verovanja.
Nemojte da zaboravite da preispitate svoju “spirituallnu mapu” i nemojte se plasiti da pitate za pravac.

Numeroliski:

7 je mistican, magijski broj. Klasicno, imamo 7 dana stvaranja, 7 darova Svetog Duha, 7 smtrnih grehova, 7 vrlina, 7 boji duge, 7 cakri…

Astoloske asocijacije:

Kocije su u asocijaciji sa rakom, znakom materinstva i doma. Rakom vlada Mesec (koji je u asocijaciji sa Visokom Svestenicom). Kocije i Visoka Svestenica u citanju su takodje mocna kombinacija.

SNAGA

Ova karta predstavlja kontrolu nase animalne prirode. Ona nam namece pitanje ko je glavni karakter u njoj, devojka ili lav. Ove dve figure ustvari mogu biti dva aspekta jedne osobe. Ono tiho, civilizovano u nama kao i ono divlje u nama.
Ona takodje moze odrazavati nasu hrabrost, samokontrolu i snagu. Ukazati na to da se ne plazimo da izazovemo protivnika ili ga zaplasimo.
Ako je pitanje u vezi zdravlja, ova karta je dobar znak. (Pogotovo ako je u pitanju srce, posto lav vlada ovim organom.)
Lav vlda petom kucom u horoskopu gde obicno gledamo informacije o ocu. Kada padne karta Snaga u citanju, mozete ocekivati nesto vezano za oca ili musku osobu koja predstavlja autoritet ili vas same u ulozi oca.

Numeroloski:

8 predstavlja beskonacnost. Takodje imamo 8 tacaka tocka godine. U hriscanstvu 8 je simbol baptizma i duhovnog preporoda. 8 takodje predstavlja vecnu spiralu regeneracije.

Astroloske asocijacije:

Snaga je u asocijaciji sa lavom. Lavom vlada sunce.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 17 Jul, 2010 11:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PUSTINJAK

Pustinjak se odnosi na duhovnost.
On predstavlja i tragaca i vodica. On moze predstavljati vas ali i osobu od koje trazite savet.
U citanju, on moze takodje ukazivati da ste se stopili sa masom, da samo posmatrate oko sebe ali ne radite na sebi.
Takodje, moze predstavljati i ponudu (poslovnu, ljubavnu…)
On moze predstavljati i povlacenje, potrebu da se provede vreme sam sa sobom, da se preispira svoje unutrasnje stanje. Ili mozda savetuje da je vreme da se povucete, meditirate, pogledate u sebe.
Pustinjak je takudje tesno povezan sa vremenom (u starim verzijama na karti se mogao videti pescani sat umesto fenjera). Neki citaci tarota vide pustinjaka kao zrelu ludu., osobu koja je tragala i nasal odgovore i sada je mudrija i iskusnija.
U citanju on se moze odnositi i na mentalno i fizicko zdravlje.
On takodje moze da ima poruku o nasim mogucnostima i vestini komunikacije.

Numeroloski:

Zbog 9 meseci trudnoce, 9 simbolizuje nesebicnost, saosecajnost, svestranost, humanost i duhovnost.

Astroloske asocijacije:

Pustinjak je u asocijaciji sa devicom, znakom mentalne i fizicke zdravstvene svesnosti. Devicom vlada Merkur, planeta komunikacije i brzine. U tarotu Merkur odgovara Magu. Kombinacija ove dve karte direktno solobadja Devicinu zelju za tutorstvom i ucenjem drugih.

KOLO SRECE

U tarotu, kolo srece sluzi kao podsetnik: Kako cinis, tako ti se vraca.
Kada se pojavi u citanju, cesto je znak da vam se sreca osmehuje. Trebalo bi obratiti paznju na svet oko sebe i prilike koje vam se ukazuju.
Kolo srece takodje sugerira da nije lose da kupite loto tiket.
Ova karta takodje moze ukazivati I na novi (moguce dvanaestogodisnji) period u vasem zivotu.
Mozete takodje da otkrijete i da se vas svet prosiruje, bilo u duhovnom smislu, bilo kontakti sa novim ljudima iz daleka.
Ova karta moze i ukazati na mogucnost dobijanja nekog poklona ili da cete vi biti u mogucnosti da nekom nesto poklonite.

Numeroloski:

10 je osnovni, duboko ukorenjeni broj svima nama. Imamo 10 prstiju na rukama i 10 na nogama, kada ucimo da brojimo prvo pomagalo su nam prsti, 10 je broj kulminacije, zavrsetka i perfekcije.
Takodje imam 10 sfera Kabalinog drveta zivota i 10 numerisanih karata svake boje malih arkana.

Astroloske asocijacije:

Ova katra je u asocijaciji sa Jupiterom, planetom srece i ekspanzije. Jupiter vlada Strelcem koji je u asocijaciji sa kartom Umerenost. Kada se ove dve karte pojave u vitnju, to je jaka kombinacija i svaka od ovih karata pojacava poruku ove druge.

PRAVDA

Kada se Pravda pojavi u citanju ne znaci da ce biti na vasoj strain. Pravda ima dvosekli mac i istina sece u oba pravca! Postoje dve strane rasprave, i ova karta moze da ukase da cete biti odgovorni za svoje postupke, nesporazume, nedostatak komunikacije ili lose procene koje su imale uticaja na vas zivot.
Ona moze ukazivati i na pravni postupak.
Kada se ova karta pojavi, treba obratiti paznju na karte oko nje da bi mogli videti da li cemo dugo cekati na pravdu ili ne.
Pravda takodje moze da vam salje i poruku o vasoj drugoj polovini (muz/zena, momak/devojka).
Ova karta takodje moze ukazivati na vas socijalni zivot.
Moze biti i podstnik da dobro izmerite svoje mogucnosti i postupke ili da donesete odluku o necemu sto vec duze vreme odlazete.

Numeroloski:

11 se smatra master brojem zato sto pojacava snagu broja 1.

Astroloske asocijacije:

Pravda je u asocijaciji sa vagom, znakom balansa i milosti. Vaga vlada sedmom kucom koja je povezana sa brakom i vezama. Vagom vlada Venera, planeta ljubavi i lepote. (Venera je u asocijaciji sa Caricim.)

OBESENI

Obeseni predstavlja period dobrovoljne zrtve i prekid svakodnevnih briga i interesa.
Kada se pojavi u citanju, mozda ukazuje da je vreme da date sebi oduska od svakodnevnih poslova ili da pogledate stvari sa drugog aspekta. Moze ukazati da vam promena moze dobro doci.
Ona takodje moze da ukazuje i na sigurnost, stabilnost.
Ponekad, ova karta ukazuje na preporod, okretanja strane u zivotu, izmena u zivotu.
Obeseni simbolizuje i revolt i preokret. Kada se pojavi u citanju, moze da ukazuje da period potresa, uzdrmanosti.
Isto tako, on moze da ukase na iluzije, sanjarenje, kao i da upozori na samozavaravanje.
***Obeseni je takodje u asocijaciji sa runama – starim alfabetom sto moze ukazati na vase jezicke vestine. Ako je potrebno da nesto pisete, sada je vreme!

Numeroloski:

Broj 12 je podsetnik za 12 apostola, 12 meseca u godini, 12 znakova u horoskopu, 12 plemena Izraela.

Astroloske asocijacije:

Obeseni je u asocijaciji sa Neptunom, planetom iluzija. Neptun vlada ribama, znakom misticizma i intuicije.

***Mnogi tarot citaci porede Obesenog sa Odinom, skandinavskim Bogom koji je sebe obesio o Yggdrasil, drvo sveta. Zauzvrat bio je nagradjen runama…

SMRT

Karta Smrt je ustvari karta promena. Nasuprot misljena vecine, ova karta retko ked ukazuje bas na smrt! Dakle, kad se ona pojavi, ne brinite, mozed da ima vrlo dobro znacenje!
Ova karta podrazumeva “neizbeznu sudbinu”: promene. Oznacava kraj jednog perioda i pocetak drugog.
Svaki dan se “susrecemo sa smrcu” na million razlicitih nacina. Sa novim iskustvima, deo nase nevinosti, naivnosti umire, ucenjem, neznanje u nama umire, cak i seks se moze ubrojati u “malu smrt” Wink
Kada se ova karta pojavi, ona moze ukazivati na nesto sto je vec mrtvo (zavrseno) ali mi nismo otvorili oci jos uvek!
Ona takodje moze da ukaze na promenu naseg fokusa. Moze da ukaze na promenu nase svesnosti. Viseg razumevanja, napredak!

Numeroloski:

Imamo 13 lunarnih meseci u godini, 13 punih meseca, ponekad se smatra nesrecnim brojem posto ih je bilo 13 na tajnoj veceri.

Astroloske asocijacije:

Smrt je u asocijaciji sa skorpijom, znakom koji je blisko povezan sa velikom misterijom zivota: seks i smrt. Skorpijom valid Pluton, planeta transformacija i podzemlja.

UMERENOST

Miloscu i spretnoscu, Umerenost nam pokazuje kako je ravnoteza most ka celini!
Neki citaci gledaju na ovu kartu doslovce. Umerenost treba vezbati i postici.
Karta Umerenost cesto ukazuje na kombinaciju suprotnosti, na srazmernost, pomirenje ili ujedinjenje.
Isto tako, ova karta moze i da ukazuje da ste pod zastitom andjela cuvara.

Astroloske asocijacije: Umerenost je u asocijaciji sa strelcem (avanturistom, filozofom, istrazivacem). Strelcem vlada Jupiter koji je u asocijaciji sa kartom Kolo srece.

DJAVO

Djavo je mozda olicenje zla, ali isto tako predstavlja i nasu tamnu stranu.
U citanju moze da ukasuje na to da se osecate pomalo zlicesto, da imate potrebu da nekog “povredite” ili da izigravate djavolovog advokata.
Ova karte aludira i na Pana (iz Grcke mitologije). On je bio Bog fizickih zadovoljstava, kako seksa, tako i uzivanja u hrani i picu. Kao rezultat, ova karta povecava interes u zadovoljstvima ili opominje da smo preterali.
Djavo ukazuje na konstantna iskusenja droge i alkohola i zavisnosti nekih ljudi (nemanje snage da se odupru iskusenjima).
On upozorava da tamnu stranu sa kojom se borimo i koju pokusavamo da potisnemo moze da se manifestuje na drugi nacin.
Djavo moze da ukase i na vezu koja je nefunkcionalna, nasilna ili prevelika doza ljubomore.
Isto tako moze ukazivati i na velike promene u poslu ili karijeri. A moze i podsetiti da su nezaposlene ruke “djavolovo igraliste” tako da ne bi bilo lose da se osoba uposli ili zavrsi ono sto vec duze vreme odlaze.

Astroloske asocijacije:

Djavo je u asocijaciji sa jarcem, znakom biznisa i karijere. Jarcem vlada Saturn, planeta ogranicenja. U tarotu, Saturn je u asocijaciji sa kartom Svet. Kombinacija je jaka: Djavo je zemaljska kreatura, cvrsto ukorenjena u materijalni svet i blisko povezana i sa zadovoljstvom i sa bolom fizickog postojanja.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Jul, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Whitnesnake, svaka ti cast na tumacenjima...
Mislim da je Djavo jedna od najtezih karata za tumacenje, mozda bas samim tim sto je u pitanju Djavo! Nemoguce je ostati ravnodusan prema jednom Djavolu.

Tarot i jeste duhovna disciplina koja pokazuje Bozji svet onakakav kakav jeste, a u kome i Djavo ima neku svoju ulogu.

To sto cemo izagnati Djavola iz naseg okruzenja i iz nasih misli, ne znaci da Djavo ne postoji i da nece nastavljati da vrsi i dalje neki svoj uticaj na nase zivote.

Ova prica oko Djavola je jako zamrsena i zaista mnogo toga podrazumeva.

Koliko god da je Djavo jak, on je i dalje samo jedan od 22 karte Velike arkane.

I kao karta Velike arkane, on predstavlja veliku tajnu koja je vredna postovanja.

Da li coveku koji je na putu slobode i koji je na putu prema Bogu, u odredjenim situacijama i Djavo moze da bude od koristi?

Siguran sam da moze.
Izgleda da covek ne moze drugacije nego da se sam sretne sa samim Djavolom kako bi ovo sto sam napisao mogao da razume.

Djavo je u tarotu, a to sam primetio iz nekih sopstvenih iskustava, pomaze duhovnom tragaocu da ispliva iz nekih nemogucih situacija, jer se on prihvata uloge koju niti jedan jedini drugi visoki entitet ne bi prihvatio jer ta uloga podrazumeva upotrebu razlicitih smicalica.

Dacu jedan primer.

U jednom trenutku, tokom posete karta Djavola, na mene je krenulo bukvalno 1000 ljudi u nameri da me zarobe.
Uspesno sam prebrodio sve zamke. Nije bilo nikakve sanse da me uhvate jer sam bio pod uticajem Djavola.

U jednom trenutku, dvojica agenata su me uhvatila. Ja sam im rekao: "pa dobro, uhvatili ste me i sada cete me predati vlastima. A da vas ja nesto pitam? Kave vi licno koristi cete imati od toga? Da li ce vam biti veca plata? Da li cete dobiti priznanje? Da li cete dobiti unapredjenje? Necete. Vama je dakle, sve jedno da li cete me zarobiti ili necete. Ali meni nije sve jedno. Pustite me zato na slobodu. Vama ovaj dogadjaj nije bitan, a meni je od zivotne vaznosti. - Posto sam im to rekao, oni su se samo pogledali i pustili me na slobodu.

Eto, izrekoh ponovo nesto sto je vrlo jereticno i rizicno, ali stadoh iza toga, kao sto stojim iza svega sto rekoh do sada na ovom forumu.
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 18 Jul, 2010 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Eto, izrekoh ponovo nesto sto je vrlo jereticno i rizicno, ali stadoh iza toga, kao sto stojim iza svega sto rekoh do sada na ovom forumu.

Pa Taler,izrekao si mudrost.
Boris se za sebe,probao si i uspelo ti je.Hrabost je to.Sta moze biti lose u tome...
To je ono sto ja pokusavam da objasnim majci koja je skroz u religiji,da ne zaboravi na mudri kao zmije pored pitomosti kao golubovi....
valen
Majstor

Poruka Poslao: 18 Jul, 2010 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedini moj direktan susret sa djavolskim je bio izrazito sugestivan glas,koji mi je rekao doslovno - pa sta ti mislis,kakav je taj Djavo kad daje znanje,ne moze biti los- na sta sam mu posle nekoliko sekundi razmisljanja,ipak me je bacio u razmisljanje svojom sugestijom,odgovorila da samo Bog daje znanje i prestalo je,otisao je.Iskusenje.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 18 Jul, 2010 17:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moj je ličio na anđela, svjetovno opisano - zapravo, na Mozarta kad je bio mali, sonom perikom baroknom - i bio je umiljat ali dosadan do pakla. Davao mi da nešto potpišem i nije se dao smesti mojim neverbalnim odbijanjem i krzmanjem. Užasno uporan. Spasio me grom - u trenutku dok sam mahala rukom da maknem to pero i pergament koji mi negdje odogozgo nutka da potpišem, mašući našla sam se u krevetu a kroz prozor su munje sijevale direktno u zemlju, ko debele zmije. Takvo nevrijeme nisam doživjela nikad - na suho. NI kapi kiše. nema vjetra. Samo udari munja i gromovi, praskovi, ravne eksplozijama velikih bombi. Staklo se treslo u prozorima.
sutra ujutro sve je bilo prekriveno s pola metra snijega, bijelog, čistog, netaknutog. A već je počelo proljeće, i to onako, sigurno zakoračilo.
Jedva sam stigla na posao s te planinice u ljetnim gumama. Bobi.
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2010 18:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Tale.
Sto se tice karte Djavo, mnogu ljudi se "isprepadaju" kad je vide. Isto kao i sa kartom Smrt. A nisu ni svesni koliko ove dve karte mogu da ukazu na neke stvari i da pomognu! A i kroz putovanje kroz karte, ovo je jedna od karata koja nas moze nauciti mnogo cemu! Jednom prilikom, kad budem spremna za to, pisacu o mojim putovanjima kroz karte. Dodala bih i to da su veliki utisak i saznanje na mene ostavile karte: Visoka Svestenica, Umerenost, Mag, Smrt, Djavo, Obeseni, Snaga i Svet.
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 21 Jul, 2010 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KULA

Kula je nepogresivi opis soka jroz koji prolazimo kroz vreme krize i promene. Ovo je karta iznenadnih, dramaticnih promena, iznenadjujuceg preokreta, grubog budjenja.
U veoma retkim slucajevima, ona simbolizuje kaznu po biblijskoj skali (Vavilonska kula).
Ako se ova karta pojavi u citanju, ne bi bilo lose da skupite svu svoju energiju i pripremita se za period “oluje”.
Ponekad, ova karta ukazuje i na pad necega sto je stabilno: duga veza, brak, kuca, karijera, posao. U ovakvim slucajevima, verovatno su dogadjaji neizbezni, ali isto tako i ukazuju na “ciscenje prostora” za nove pocetke.
Ova karta ne mora da bude iskljucivo loseg znacenja. Ona moze i da ukaze na pad laznih ideja, na pad zaslepljenosti… Ona moze da ukaze i na nove ideje i inspiracije.

Astroloske asocijacije:

Kula je u asocijaciji sa Marsom, planetom rata i agresije. Mars vlada i Carem. Kada se pojave u citanju, one pojacavaju znacenje jedna drugoj.

ZVEZDA

Kada se Zvezda pojavi u citanju, jasno vam ukazuje da vam je ponudjena pomoc, vodic, pravac. Takodje moze da ukaze i na vasu povezanost sa drugim ljudima i mestima.
Zvezda takodje moze da simbolizuje nase podsvesne zelje i teznje.
Isto tako, ova karta moze da se odnosi na proslost, na neka prosla iskustva ili dogadjaje.
Zvezda moze takodje da se odnosi na astralna putovanja, snove, kao i priliv novih ideja a ponekad i otkrica.

Astroloske asocijacije:

Sta moze biti vise astrolosko od zvezde? Zvezda je takodje u asocijaciji sa vodolijom, znakom socijalne svesti i futuristickih ideja i misli. Vodolije misle unapred, to su progresivni ljudi, vizionari, revolucionari, pioniri. Njihovo pozitivno misljenje i optimizam ima jaku vezu sa kartom Zvezda.

MESEC

Mesec (olicenje konstantnih promena na Zemlji) reflektuje nasu podsvesne zelje i potrebe. Duboko ukorenjen u podsvest Mesec simbolizuje tajne i misterije koje mozda ne razumemo ili cak nismo u stanju da prepoznamo.
Ova karta cesto opisuje proces emocija ili socijalnog razvoja.
“Blue Moon” (Plavi Mesec) je retka pojava kada se u jednom mesecu (kalendarskom) dogodi da imamo 2 puna Meseca. Nije lose proveriti calendar kad se ova katra pojavi, zato sto Blue Moon moze imati vazno znacenje za vas.
U citanju, ova karta moze i da ukaze na emocije koje su vas ponele ili mozda na depresiju.
Buduci da mesec prodje kroz svoje faze u roku od 28 sto je i vreme zanskog ciklusa, pojavom ove karte ne bi bilo lose da obratite paznju na plodne dane.
Mesec simbolizuje intuiciju i podsvest.
*Neki citaci tarota kazu da Mesec otkriva ono sto Visoka Svestenica skriva. Ako vam se pojave obe karte u citanju mozda cete biti u mogucnosti da prepoznate neku od tajni Visoke Svestenice.

Astroloske asocijacije:

Ova karta je u asocijaciji sa ribama, znakom intuicije i spiritualnih mogucnosti. Ribama vlada Neptun, planeta misterija i iluzija. Neptun je u asocijaciji sa Obesenim. Ove dve karte u kombinaciji reflektuju zapanjujuce alternativne realnosti.

SUNCE

Sunce simbolizuje energiju i silu koja odrzava univerzum u pokretu. Ono simbolizuje svest, samosvesnost i ego.
Kada se pojavi u citanju, ono uglavnom predstavlja dobar znak. Cesto simbolizuje dobro zdravlje i obnovu energije.
U citanju, ono moze da ukazuje na godisnje periode kao na primer solsticije ili ravnodnevice.
Karta Sunce takodje ukazuje na odredjenu nevinos, naivnost zajedno sa zastitom (andjelom cuvarom).

Astroloske asocijacije:

U astrologiji, sunce zauzima centralni polozaj kao simbol ega i nas samih. Karta Sunce je u asocijaciji sa suncem i ova karta simbolizuje mnoge od stvari koje simbolizuje i sunce u astrologiji.
Sunce vlada Lavom, vatrenim znakom koji je u asocijaciji sa kartom Snaga.

SUDJENJE

Ovde je sve otkriveno i ova karta nas podseca da treba da oprostimo kao sto i nama treba biti oprosteno.
U citanju nam jasno ukazuje da treba da budemo iznad situacije, da je vreme da se podigmeno i suocimo se sa situacijom.
Ovo je karta krajnjih transformacija gde nema tajni, skrivenih stvari, gde ce sve biti otvoreno, otkriveno. Ona moze biti i podsetnik da je vreme da sami otkrijemo neke tajne, oprostimo i sebi i drugima ili jednostavno da ne gledamo ograniceno.
Ova karta je dobra kad se pojavi u citanju za zdravlje. Ukazuje na celinu, oporavak.
Neki citaci smatraju da ova karta moze i da ukaze na pravni postupak.

Astroloske asocijacije:

Sudjenje je u asocijaciji sa Plutonom, planetom smrti, regeneracije i neizbeznih promena. Pluton vlada skorpijom koja je u asocijaciji sa kartom Smrt.

SVET

I evo zadnje stanice Lude. Ovo je karta zavrsetka i uspeha.
Ovo je poslednja karta velike arcane ali i pocetna tacka novog ciklusa, novih iskustava, novih dogadjaja. Ona predstavlja zavrsetak jednog putovanja i proslave uspeha.
Ova karta takodje simbolizuje celinu, ravnotezu i ujedinjenje.
Takodje se mozete naci doslovce u nekoj proslavi (vencanje, krstenje, slava, zurka…)
Zbog svoje veze sa Saturnom, karta Svet moze simbolizovati limite koji nas mogu ostaviti pod osecajem ogranicenosti, zatvorenosti, kao i mogucnost nas samih da postavimo granice i principe u odnosu na druge ljude.

Astroloske asocijacije:

Karta Svet je u asocijaciji sa Saturnom, planetom ogranicenja. Ali, saturnove granice nas ne ogranicavaju, one nas nekako vise definisu, ocrtavaju.
Saturn vlada jarcem, znakom rada, dostignuca, odgovornosti i akcije. Jarac je u asocijaciji sa kartom Djavo. Ako se ove dve karte pojave zajedno u citanju, obratite paznju, zato sto je pojcavaju jedna drugoj znacenje.
 Nazad na vrh »
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 28 Jul, 2010 17:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

JEDINICA STAPOVA

Svi kecevi predstavljaju mogucnosti i obecanja novih pocetaka i kec stapova je mozda jedna od karata koja najvise obecava. Ona predstavlja potencijal u svojoj najcistijoj formi – razuzdanost, spremnost, voljnost i mogucnost oslobadjanja.
Kec stapova je prva karta malih arkana.

Opis karte:

Sva 4 keca imaju slican dizain: saka koja izlazi iz oblaka drzeci simbol. U ovom slucaju, simbol je grana drveta na kojoj vidimo lisce i izdanke. Stapovi su aktivna, muska “boja” malih arkana. Ruka koja drzi stap je desna ruka sto simbolizuje akciju.
U pozedini vidimo brdo i zamak na njemu sto simbolizuje utociste, oprez i kraljevsko ili bozansko vodjstvo i suverenost.
Takodje vidimo drvece pored obale reke. To moze biti mesto sa koga je grana na slici dosla.
Waite ovu kartu zove: “Koren moci vatre”.

Kljucne reci: Vatra, energija, iskra kreativnosti, vitalnost, potencija, polna zrelost, zelja, muska energija, entuzijazam, sila, snaga, poverenje, snaga volje.
Naopako: Impotencija, kasnjenje, frustracij, nezadovoljstvo, nasilje, grubost, destruktivnost, zloupotreba moci ili polozaja.

Jedinica stapova simbolizuje mogucnosti novog zivota ispunjen aktivnom muskom energijom i snagom.
Stapovi cesto simbolizuju posao i karijeru, tako da kec moze sugerisati pocetak novog posla ili novog biznisa.
Kada se ova karta pojavi u citanju, moguca je i inspiracija ako je umetnik u pitanju.
Takodje je moguce unapredjenje na poslu.
Bez obzira koja nova mogucnost se ukazuje, bicete uzbudjeni oko toga. Puni energije, elana, optimizma, entuzijazma.
Neki citaci smatraju da jedinica stapova moze da nagovesti novac, bogatstvo, nasledstvo.

Vreme i datumi:

U proricanju kec moze da predstavlja 1 sat, 1 dan, 1 nedelju, 1 mesec, 1 godinu – ili Nedelju (prvi dan u nedelji). Takodje moze da bude Januar, prvi mesec.

Astroloske asocijacije:

Astroloski, jedinica stapova je u asocijaciji sa vatrenim znacima – ovnom, lavom i strelcem.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Jul, 2010 08:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Whitesnake,

posebno sam cekala tumacenja karti male arkane.
Puno pozdrava
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 07:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poz Whitesnake,

Do mene je nekako stigao Kroulijev tarot,koji cesto konsultujem i koji je zanimljiv upravo zato sto me karte uvek iznenade koliko su nepogresive a takodje i potvrdjuju da se sve moze promeniti u svakom trenutku u zavisnosti od volje i fokusa jer su uvek odraz nas samih i svega oko nas istovremeno.Bas su lep spoj kolektivnog i individualnog.

Pratim tvoje interpretacije i meni se cine kompletnije i istinitije od tumacenja koja se mogu naci na netu.Bravo.

Zanimljivo Sneguljice,jer i mene interesuje tumacenje malih arkana.
Pozdrav tebi.
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi Valen.

Cekala sam tumacenje male arkane jer je manje dostupnija, a objasnjena Whitesnake su stvarno dobra i kompletna i nekako meni najverodostojnija.
Pozdrav i nasoj Whitesnake uz pomoc koje je interesovanje za Tarot ponovo ozivelo.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 14:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A mene interesuju jer ih izvlacim cesto.Da se razumemo,ne otvaram tarot nego izvlacim po jednu kartu.Bas sam danas izvukla ovu Ace of Wands. Smile S tim sto kod mene pise As der Scheiben,na Nemackom (tu je google translate) ,ali to je to br.1.

Da,Whitesnake je pokrenula sve ovo s Tarotom.

Pozdrav
whitesnake
Iskušenik

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala vam devojcice.
Ovih dana sam malo kratka sa vremenom (letoooooooo). Ali cu uskoto nastaviti o malim arkanama.
Valen, ja sam ranije spomenula da imam i Thoth tarot, ali da ga retko otvaram. Inace, smatram ga dosta jakim. Da, Thoth otvaram ponekad i samo sebi. Od kad ga imam, procistila sam ga i druga ruka ga nije takla, tako da cuva samo moju energiju.
Jednom prilikom cu pisati o njima. Tj, postavicu objasnjenje (opis) svake karte. Inace, monogi zaziru od ovog spila, posto su kroulijeve, a o njemu su dosta podeljena misljenja...
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ja sam zazirala pomalo od Kroulija dok nisam shvatila da je i on bio samo covek.U najboljem slucaju Krouli je bio covek koji je puno toga znao,u najgorem,imao je halucinacije a neki ga cak nazivaju i saljivdzijom (zbog one njegove brojcane formule za koju se ne zna da li je iko ikada desifrovaao).Hocu reci da ne verujem da se iza njegovog imena moze kriti nekakvo zlo.Na kraju krajeva,nije valjda Krouli izmislio Tarot.Tarot je za sebe,nema veze ko ga je oslikao ili ne daj Boze,pripisao sebi. Smile

Inace,slazem se sa prijateljem koji mi je i poklonio karte,da tarot pripada svima i s toga nema veze ko ga koristi,kome se gleda itd.Mislim da tarot karte imaju sopstvenu energiju i da moja ne moze mnogo da utice na njih u smislu da im da nekakav energetski pecat.

Ali naravno da razumem tvoj pristup Whitesnake i da se karte mogu koristiti samo za sebe,kako mnogi i rade.

Ja sam se tek zainteresovala pa mozda i ja kasnije kada i ako budem ozbiljnije pristupila tarotu odlucim da kupim nov spil,direktno komuniciram sa visim svetovima i energijama i Bog da me vidi. Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 7 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90879 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41079 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42510 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34369 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42866 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4130 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)