Spiritualno buđenje ili ludilo ?
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 10 Jun, 2008 09:14 am    Naslov: Spiritualno buđenje ili ludilo ?
Odgovoriti sa citatom

.

SPIRITUALNO BUĐENJE ILI LUDILO ?

.

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 22:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ana
Gost

Poruka Poslao: 13 Jun, 2008 15:02 pm    Naslov: .......
Odgovoriti sa citatom

......Na ovu temu bih dodala da sam upoznala dosta ludaka koji su rekli za sebe da su probudjeni i da su spoznali istinu....vidjela sam da su u priči jako uvjerljivi a u praksi nula,zero....postavlja se pitanje da li je to zaista njihov izbor (da su u praksi ili primjeni nula) ili je to samo posljedica njihove bolesti? Takodje postoji velika razlika ko koliko želi da djeluje i učestvuje u kreiranju u materiji,,....neki smatraju da to ne dolikuje nekome ko je aktivan u duhu a neki kažu da je iskustvo ili teorija bez primjene i prakse apsolutno ništa i da nije postignut cilj. Moje lično iskustvo je da smo mi izmedju ostalog i društvena bića i da je nekada potrebno učestvovati u kreiranju i stvaranju a ne biti samo posmatrač....no,ko to zna...ustvari svako zna najbolje za sebe,prema tome smatram intuiciju veliki Božjim darom bez nje bi bila izgubljena. Pozdrav svjetlosnoj familiji Wink
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 15 Avg, 2008 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Easy, vidim da si oduševljen sa Moći sadašnjeg trenutka. I hvala ti na podsjećanju na ovako dobre analize i razrade različitih tema u ovoj knjizi. No, pošto je nekolicina nas već pročitala ovu knjigu, a čini mi se da je ima i na ovom sajtu, šta misliš da li bi bilo bolje da ti nama ipak pričaš svoje valstito iskustvo? Ovi poveliki tekstovi, ma od koga dolazili, pa čak ako su i od E. Tolla, mislim da mogu biti zamijenjeni mnogo manjima, ali koji će biti ispunjeni TVOJIM vlastitim mišljenjem o ovim stvarima, slažeš se?

Ja sam E. Tolla već pročitala i vidjela sam šta on misli, mene zanima - šta TI misliš o tome?

I, da konačno pređem na razlog reagovanja na gore prezentirani dio knjige. Na stranu što jedan muškarac do detalja razrađuje nešto što je i dalje žensko iskustvo u ovom svijetu (i to je dobro uradio, nema šta!), ali mislim da je poenta u samo jednoj njegovoj misli: na SVAKU bolest, odnosno BOL treba primjeniti isti princip: Svjesnost. dakle, postati svjestan bola u svome tijelu, zatim ga početi POSMATRATI i onda ga razumjeti, odnosno razumjeti njegov krajnji izvor i uzrok. Stoga, taj recept ne treba primjenjivati samo na mjesečnicu, već općenito na sve oblike fizičke nelagode u našem tijelu.

Lično, primjetila sam kroz dugi niz godina iskustva s mjesečnicom da što sam ja postajala svjesnija u cjelini u životu, to su bolovi i ostale nelagode prilikom svake naredne mjesečnice postajali sve manji da bi na kraju sasvim prestali (/a pogtovo ona čuvena nervoza i nekontrolisani izljevi bijesa/.
Šta time želim reći? SVJESNOST i samo Svijest jedini su lijek za sve bolesti i ujedno najbolji i najkraći put do oslobađanja od njih. Jednom zasvagda. Stalno osvještavanje onog što nam se dešava a što se nalazi ispod praga svjesnog odnosno ispod mjesta gdje je naša pažnja trenutno, najbolji je način da se riješimo svih neugodnosti u životu, a ne samo onih vezanih za bol. Umjesto zaključka samo ću još jednom ponoviti ono što već svi znate: Tvoja svijest je tamo gdje je tvoja pažnja.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Buda, Buda...
Easy, ti bas insistiras na tome...
Ali evo moje misljenje u vezi toga:

Moje misljenje je da nije svrha naseg postojanja biti Prosvetljen, vec sam put do prosvetljenosti. Razlika, koju sam vec napominjao, je u tome sto smatram da smo ovde svesno dosli, radi iskustva... radi samog puta ka "Maksimumu Ludila" i nazad.
U tom smislu nema poente insistirati na tome da se bude u stanju Bude, ovde i sada, Prosvetljen... Posto se to razvija dinamikom koja je dobro poznata svima nama u dubljoj perspektivi naseg znanja koje spolja ignorisemo- bas zbog samog "zadatka" sticanja iskustva i ispunjenja nase male misije...
Dosli smo ovde sa potpunim poverenjem u nas povratak Kuci. U odredjenom trenutku "javlja" se zov za povratak... Svako ga oseti u pravom trenutku zrelosti.

Razumem zasto su Budine reci takve kakve jesu. To je potrebno u takvom obliku, postujuci polozaj u kome se pojedinac nalazi... Polozaj u kome nema razumevanja i takva iskljucivost je most spajanja izmedju neznanja i znanja. Sve sto izlazi iz Bude jeste ISTINA, ali ona dolazi u pravom momentu... ne pre, ne posle... Tek kada je vreme.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 11:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma to ja samo onako... Very Happy

Malo forsiras... Very Happy
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 20:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo je meni moja sestra rekla: ne brini, il' ćeš poludeti ili ćeš se prosvetliti. Jedno od ta dva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U poslednje vreme sve vise i vise mi trne telo, ruke pogotovo. Da li neko zna sta je u pitanju?
Fizicka vezba pomaze ali treniram redovno godinama tako da ne bih rekao da je to rešenje...
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 16:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba, welcome to the company!

Meni se to dešava već godinu dana, do te mjere da imam bolove u prstima lijeve ruke, naročito, ali sam zaključila da je u pitanju moja vratna kičma i pojačala rad na "osvježavanju" svog krvotoka. Osim što pijem željezo, sirov sok od celera, opet sam krenula u teretanu, i od pobrojanog mi je bolje. No, znam i sigurna sam da je uzrok mnogo dublji i da nema veze sa celerom...hehehe...

Ako je opet došla ona faza u kojoj nam se mijenjaju dijelovi DNK i ona se širi i transformiše, onda smo nagrebusili narednih mejseci. Prepoznajem već te faze i pun mi ih je kufer, ali šta ću - i to moramo proći.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 16:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasna, da! pogotovo leva ruka i mali i domali prst. Da negovorim o tome kada se probudim... ali tokom dana trnem, sve cesce i jace.

Ja treniram sedam godina, teretana, trcanje, kucne vezbe... Tako da sumnjam u varijantu fizicke kondicije i to, a posto svakako "racunam" da je to iz dublje stanice od fizickog mislio sam sta bi to moglo biti...

Doduse, ja sam jako opusten, ali jako!
Disem plitko, puls slabiji... Zivim u blagoj meditaciji... I onda to "kompenzujem" vezbanjem.

Sta cemo sad? Shocked Very Happy
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NIŠTA! I to će proći...kao i svaka od faza u dosadašnjem rastu i spoznavanju...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 23:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
U poslednje vreme sve vise i vise mi trne telo, ruke pogotovo. Da li neko zna sta je u pitanju?
Fizicka vezba pomaze ali treniram redovno godinama tako da ne bih rekao da je to rešenje...
Pozdrav!

Dragi Gibo i JAsna...
Znam sve o trnjenju i o drugim slicnim osecajima u telu...
Recite mi sta vas zanima konkretno?

Za pocetak vam mogu reci, da kada vam se poveca percepcija, prvo sto cete primetiti su razliciti oblici trnaca, hodanja mrava, peckanja, bockanja i slicno, najcesce u sakama , rukama, a i svuda ostalo po telu...
To samo znaci da je vasa neuronska mreza dosla na taj nivo da je pocela da spontano oseca energetske pojave u sopstvenom telu...
CESTITAM !!!!
Mnogi provedu godine meditirajuci, a da u tome ne uspeju...
Vidjao sam cak i neke seljake koji mi kazu da s vremena na vreme moraju da se jako protrljaju rukama po licu da bi povratili"stare" osecaje-odnosno obicne culne utiske koje svakodnevno ima vecina ljudi, jer ih sve toliko pecka i trne da ne znaju sta da rade.

Nemoj da pravite greske i da ih se plasite ili pokusavate da ih sklonite, jer ces time zaustaviti dalji razvoj neuronske mreze...
Ne preporucujem teretane i slicne stvari, jer one upravo vracaju "grube spoljasnje utiske" na stari culni nivo...
SAMO SVE TO POSMATRAJTE !
BEZ UPLIVA MISLI I OSECANJA...
Nadam se da sam vam bar malo pomogao...
UZIVAJTE U PROMENJENOJ STVARNOSTI POSMATRAJUCI SEBE PROMENJENE...

Slobodno pitajTE sta te sve jos interesuje POVODOM TRNJENJA...[color=darkblue]
[/color]

Giba
Mesija

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na recima podrske! Smile

Nemam strah tog tipa, sada je u meni ostalo samo onog instiktivnog straha... mentalni polako nestaje.

Razmisljam, posto ce mi trebati te ruke jos, da li neko zna sta se zbiva... Smile Pa sam u tom smislu pitao.

Mozda postoji neka veza sa emotivnim telom, ono je u meni jako stisano! Bio sam mentalno orijentisan dug period, a sada sve vise i vise se gasi i mentalno... Nalazim se u nekom stanju smirenosti... neznam!

Da li mislis da to ima neke veze sa odvojenoscu od emotivnog i mentalnog?

Hvala...

EDIT: preduhitrio si me sa promenom, bas sam o tome pitao! Teretana vise nije u igri, ali vezbam redovno u kucnoj varijanti i trcanje, posto sam jako smiren atrofirao bih bez toga!
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Nov, 2008 23:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda postoji neka veza sa emotivnim telom, ono je u meni jako stisano! Bio sam mentalno orijentisan dug period, a sada sve vise i vise se gasi i mentalno... Nalazim se u nekom stanju smirenosti... neznam!

Da li mislis da to ima neke veze sa odvojenoscu od emotivnog i mentalnog?

[b]To stanje smirenosti je normalan stadijum LJUDSKOG BICA.
KAda si posvecen sopstvenom spiritualnom razvoju SASVIM JE NORMALNO DA CES POCETI DA OSECAS STO VISE ENERGETSKIH TOKOVA U SOPSTVENOM TELU.
Mudrost je kako sve to uklopiti u svakodnevno zivot.
To je ono sto ti kazes-trebace mi jos uvek te ruke.
Probaj da kada osecas to trnjenje probas nesto da fizicki radis rukama. npr. peres sudove ili seces hleb.
Ako ti se trnjenje produzi i u tim radnjam, POSMATRAJ taj osecaj i dodir vode na rukama, dodir drske noza koji sece hleb-uopste sto vise kombinuj obicne culne osecaje sa tim energetskim vibratornim oblicima, i tako ces svakoga dana sve vise i vise napredovati.

CILJ JE DA SMO SVESNI SVAKOGA TRENUTKA I SVIH OSECAJA U SVIM TACKAMA NA TELU...

VIDECES JEDNOGA DANA I ZASTO...
[/b][/color][/b]
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidis, to posmatranje svoje unutrasnje energije je vrlo zanimljivo. Kada radim fizicke vezbe prelazim celo telo, a isto tako radim i sa paznjom kada "meditiram"... Secam se da je u pocetku bilo tesko usmeriti paznju na neke tacke, kao da preleti preko njih. Vezbom je to prevazidjeno. Stvarno zanimljivo. Mogu da usmerim paznju u odredjen deo do tacke "netrpeljivosti" (kao da ga previse zagrejem ili pritiskam) i onda brzo na neki drugi deo... Uglavnom to je bilo igre radi, a sad to radim kao normalnu stvar- bez blokada i zadrzavanja...
Interesantno je i to sto postoje ti energetski centri. Kada usmerim paznju na njih ( tada konkretno koren kicme) osetim eksplozije vibracija! Fenomenalni osecaj!
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 00:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Vidis, to posmatranje svoje unutrasnje energije je vrlo zanimljivo. Kada radim fizicke vezbe prelazim celo telo, a isto tako radim i sa paznjom kada "meditiram"... Secam se da je u pocetku bilo tesko usmeriti paznju na neke tacke, kao da preleti preko njih. Vezbom je to prevazidjeno. Stvarno zanimljivo. Mogu da usmerim paznju u odredjen deo do tacke "netrpeljivosti" (kao da ga previse zagrejem ili pritiskam) i onda brzo na neki drugi deo... Uglavnom to je bilo igre radi, a sad to radim kao normalnu stvar- bez blokada i zadrzavanja...

Sve to odlicno radis-samo nemoj da preskaces neki deo tela, jer ce na tom delu ostati"rupa" odnosno nece se razviti prateca neuronska mreza...SAMO NASTAVI TAKO...

Interesantno je i to sto postoje ti energetski centri. Kada usmerim paznju na njih ( tada konkretno koren kicme) osetim eksplozije vibracija! Fenomenalni osecaj!

Nemoj se vezivati sa lepe osecaje...
Jer jednog dana oni ce ustupiti mesto nekom bolu ili necemu sasvim drugacijem-a ti ces ceznuti za "fenomenalnim" osecajima...
SAMO POSMATRAJ-POTPUNO NEUTRALNO...

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 44587 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246324 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternativna ili klasična medicina 37 Zockey 18504 19 Jan, 2010 11:48 am
nensi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NAŠE INTIMNE, MALE, STIHOVANE IL' OBIČNE, MOLITVE ILI MANTRE 0 lazicmaja 3254 06 Jan, 2009 23:58 pm
lazicmaja Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČISTILIŠTE ILI SVETIŠTE ! 0 biblijski-hriscanin 4205 20 Avg, 2008 20:23 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MAMOGRAFIJA - DA ILI NE 0 Vesna 4450 02 Jul, 2008 12:15 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)