ANASTAZIJA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 29 Jun, 2008 21:57 pm    Naslov: ANASTAZIJA
Odgovoriti sa citatom

...Je li ko čitao knjige o Anastaziji i šta mislite o njoj?

Ja sam upravo završila drugu od ukupno 8 knjiga prevedenih na naš jezik, a ima ih devet. Treću počinjem čitati sutra...Voljela bih podijeliti iskustvo i razmišljanje o Anastaziji s nekim ko je pročitao barem jednu od njenih knjiga...

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Sep, 2008 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Link za sajt o Anastaziji -

http://www.anastazija.hr/
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Sep, 2008 22:56 pm    Naslov: Re: ANASTAZIJA
Odgovoriti sa citatom

[quote="jasna"]...Je li ko čitao knjige o Anastaziji i šta mislite o njoj?

Ja sam upravo završila drugu od ukupno 8 knjiga prevedenih na naš jezik, a ima ih devet. Treću počinjem čitati sutra...Voljela bih podijeliti iskustvo i razmišljanje o Anastaziji s nekim ko je pročitao barem jednu od njenih knjiga.

Citao ja -sta te zanima???
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 09 Sep, 2008 14:09 pm    Naslov: Re: ANASTAZIJA
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

Hahaha...Čestitam na kratkoj i sažetoj formulaciji! To volim! "Svašta me zanima" Wink ...no, za početak, preći ću odmah "u sridu" Rolling Eyes jesi li imao direktan kontakt sa Anastazijom (ne fizički, naravno!)?
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Sep, 2008 14:27 pm    Naslov: Re: ANASTAZIJA
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
DAJBOG ::

Hahaha...Čestitam na kratkoj i sažetoj formulaciji! To volim! "Svašta me zanima" :wink: ...no, za početak, preći ću odmah "u sridu" :roll: jesi li imao direktan kontakt sa Anastazijom (ne fizički, naravno!)?

NA zalost ne-samo je osecam, ali mi se nije"javljala".
Mislim da nisam jos dostigao njenu "vibru".
Ti si uspela?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 11 Sep, 2008 14:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prvo sam je i ja samo "osjećala", ali stvar je u tome što ja nisam ni znala za nju kad se to desilo. Naime, nisam osjećala Anastaziju, već onaj njen "zračak" koji mi je prošle godine "usadio" nevjerovatnu žudnju da maltene odmah krenem živjeti u prirodu. I ja sam krenula tragom te svoje žudnje, ali tada niti sam znala za nju niti sam pročitala bilo koju od knjiga o njoj. To i jest ono najintrigantnije, dakle, nisam ja stupila u kontakt s njom, nego ona sa mnom.
E, sad, kako je to moguće, i zašto se ona (ili energija nekog ko je predstavljen kao Anastazija u ovim knjigama) "odlučila" da taj svoj famozni zračak pošalje meni? To ne znam, no znam da je on "izgledao" ovako: čista i sušta Dobrota i Ljubav - to su jedine dvije riječi koje mogu opisati taj njen zračak. Takva čistota, iskonska nevinost i ona prostodušna čestita želja da se drugom pomogne - bile bi dodatne riječi kojima se može dalje opisati taj zračak.

A, sad, nakon skoro godinu dana, imala sam i direktno povezivanje. Pošto sam i inače jako oprezna sa svim bićima ili entitetima koji stupaju sa mnom u kontakt (ili ja s njima), još uvijek ne želim stopostotno tvrditi da je bila ona, mada, moram biti iskrena,(barem prema sebi), i priznati da to jest tako. A zašto se dvoumim priznati to barem sebi? Pa, zato što ne znam šta ću s tim! Šta ona "hoće" od mene, ili otkud to povezivanje i kakva je sad vrsta promjene koja treba da mi se desi? Dakle, vlastiti strahovi su i dalje tu, kao i uvijek kad dođe neka veća promjena u našem životu. No, nakon 2-3 mjeseca od tog prvog kontakta, mislim da sam dovoljno stala na loptu da ću ovih dana konačno okrenuti se ka toj novoj spoznaji i okuražiti se da nastavim komunikaciju.

Jer, iz iskustva znam, kad god dolazi neka nova vrsta kontakta u moj život, velika promjena mi predstoji. Moram stoga da vidim koliko sam se dosad "ustabilila" u prethodnih par mjeseci i po tome da se ravnam - jesam li spremna za novi period ili se još batrgam u ovom sadašnjem?

Eto, odgovorila sam najiskrenije što sam mogla, a detalje komunikacije bih ipak ostavila za ličnu upotrebu.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Sep, 2008 15:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

impresivno
Ja sam čitao "zvonki cedar ruski" ali eto knjigu još nisam završio. Izgleda da nije bio ni pravi trenutak. S druge strane me i te kako privlači život u prirodi, ekološke zajednice, organska poljoprivreda i sl. Direktno iskustvo nisam imao...

Jedna grupa se registrovala i u Srbiji ali ne znam tačno šta se trenutno sa njima dešava. Vidim da stari sajt ne funkcioniše, ali pronađoh ovaj
http://www.anastasija-zvonecikedri.com/index.htm
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Sep, 2008 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2 knjiga (Zvoneci kedri) je mozda "najtanja " u celom serijalu, bolje procitaj prvu knjigu -Anastrasija ili 3,4, 5...

Jasna da li ti znaci da se spremas da krenes Anastasijinim koracima-odnosno da zivis u prirodi?
To je velika odluka i trazi dosta hrabrosti i prekidanja sa starim navikama, prijateljima, porodicom...
Neka ti je sa srecom...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 06:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, spremam se i to već neko vrijeme...a o tome šta to sve znači ću u posebnoj temi...ideja da svoja dosadašnja promišljanja i iskustva unutrašnjih previranja stavim na forum mi sazreva u glavi ova zadnja 2-3 dana. isto tako, bit će korisno da zajedno vidimo šta to sve znači prelazak iz grada i urbanog načina života u prirodu, ali to i nije suština mog "prelaska u prirodu"...on je za mene isključivo duhovni, a ne čin vanjskog djelovanja...

No, i o tome ću kad se nakanim da ovo sve stavim u jednu cjelinu, a činim to samo zato što sam vidjela da i drugi imaju sličnih ideja, i zbog toga što bih voljela da čujem tuđa iskustva i mišljenja koji bi opet meni mogli u budućnosti pomoći.

Pusa svima koji odlučuju" ići stazama Anastazije"...
Wink
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 07:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, spremam se i to već neko vrijeme...a o tome šta to sve znači ću u posebnoj temi...ideja da svoja dosadašnja promišljanja i iskustva unutrašnjih previranja stavim na forum mi sazreva u glavi ova zadnja 2-3 dana. isto tako, bit će korisno da zajedno vidimo šta to sve znači prelazak iz grada i urbanog načina života u prirodu, ali to i nije suština mog "prelaska u prirodu"...on je za mene isključivo duhovni, a ne čin vanjskog djelovanja...

No, i o tome ću kad se nakanim da ovo sve stavim u jednu cjelinu, a činim to samo zato što sam vidjela da i drugi imaju sličnih ideja, i zbog toga što bih voljela da čujem tuđa iskustva i mišljenja koji bi opet meni mogli u budućnosti pomoći.

Pusa svima koji odlučuju" ići stazama Anastazije"...
Wink

Ne znam da li se uopšte igdje traži ili sugeriše da se živi sam kao Anastazija. Koliko ja vidim , ove zajednice se uglavnom razvijaju sa još nekim. Veoma podsjeća na eko sela kojih ima sve više u svijetu.
http://gen.ecovillage.org/

Inače lično me ovaj način života veoma privlači i mislim da će te zajednice predstavljati izuzetno bitan faktor u budućnosti. Svjesniji način života, sa zdravom hranom, kućicama od prirodnih materijala....

Ovde imate brojeve biltena RingingCeadrofRussia
http://www.ringingcedarsofrussia.org/ringing_cedars_newspaper_the_earth_signup.php
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 08:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo to, Segrte! Život u zajednici! Nisam pisala o ostalima, jer "kandidati" također još uvijek razmišljaju, a trebamo da odaberemo i lokaciju. S obzirom na to da se radi o preselenju iz jedne države u drugu, to dodatno zadaje još posla, ali nije neka velika prepreka.

Zato sam i rekla da ću sve to napisati u posebnom postu.
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 09:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo to, Segrte! Život u zajednici! Nisam pisala o ostalima, jer "kandidati" također još uvijek razmišljaju, a trebamo da odaberemo i lokaciju. S obzirom na to da se radi o preselenju iz jedne države u drugu, to dodatno zadaje još posla, ali nije neka velika prepreka.

Zato sam i rekla da ću sve to napisati u posebnom postu.

E super, jedva čekam.Pošto sam malo istraživao ovu oblast, navešću par linkova koji bi mogli koristiti.
Naravno volja je ispred svega.

Ovde ima dosta toga o gradnji prirodnim materijalima, čak smo i neke knjige postavili:
http://www.elitemadzone.org/t322486-0-Kuce-od-slame-drugih-prirodnih-materijal

Ovo su zanimljiva iskustva iz HR.
http://www.ekosela.org/modules/news/

I jedna dobra knjiga za razvoj ekosela i održivih zajednica, doduše na engleskom:
Beyond You and Me - Inspiration and Wisdom for Building Community
http://www.scribd.com/doc/2436300/Beyond-You-and-Me-Inspiration-and-Wisdom-for-Building-Community

Pozdrav
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E zaboravih , ali moram pomenuti.
Knjiga koja po meni na jedan odličan način opisuje zajednicu, i koja mi je dosta toga otkrila o tom polju.
Skot Pek - Drugačiji put
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 09:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šegrte, bogami, ti si pravi Majstor, a ne šegrt! Izuzetno sam ti zahvalna jer je Proviđenje odlučilo da baš po tebi pošalje one informacije za koje sam se prije dva-tri dana odlučila da počnem aktivno tražiti na netu i u knjigama. A evo ovdje si ih ti sve lijepo posložio.

Naime, ja sam nedavno opet počela da čitam R. štajnera (nakon više od 15 godina od prvog puta kad sam čitala uglavnom njegove antropozofske stavove, ali ništa o prirodi i biodinamičkoj poljoprivredi) i gledala sam jednu emisiju na HRT-u o ljudima koji to su osnovali zajednicu prema Štajnerovim metodama ali u Švicarskoj (ili Austriji, sad sam već zaboravila!). No, jedna takva ima i u Hrvatskoj gdje je neki bivši bokser čini mi se osnovao također eko-imanje (opet parcijalna amnezija, ne sjećam se imena, izvini!) E, ja sam imala u planu da stupim u kontakt sa takvim eko-zajednicama ili bolej rečeno ako postoji duhovna eko-zajednica i da u korespondenciji s njima saznam na koji način su oni to osnovali, kakvi su bili problemi u početku i kakav je bio prelazak iz grada na selo.

No, sve ovo što sam pobrojala da mi treba od informacija ustvari traži moj vanjski um, i to činim da bih i njega zadovoljila. Međutim, znam i uvjerena sam da ću sve informacije dobiti iznutra, kad mi budu trebale i da ove vanjske stvari uopšte i nisu toliko bitne. Naime, kada postaviš pravu namjeru i kada je " začiniš" LJubavlju, sve stvari privlačiš sebi onako kako je to za tvoje Najveće Dobro. Jer, ono što Univerzum može da ti "skuha" ti nikad ne možeš sa svojim malim umom koji bi sve da sam radi, i sve sam smisli...

Dakle, vidiš koliko je široka tema, a nisam je još čestito ni započela...

Pusa i samo nastavi davati linkove i ostalo.
Idem sad na čitanje svega što si postavio ovdje.
Još jednom, velika hvala!
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Poruka Poslao: 12 Sep, 2008 10:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma no frks...
Danas idem na selu gdje ću obitavati narednih 10tak dana pa i neću baš posjećivati forume.
Zato da te još malo zatrpam informacijama:)

U HR je postojalo nekoliko proizvođača koji su radili Biološko -Dinamičku poljoprivredu. Ne znam koji su opstali...postoji sajt, ali nema novijih updatova:
http://www.ziva-zemlja.hr/

Lik kojeg si spomenula je bokser Željko Mavrović, mislim da on primjenjuje neke od metoda biodinamičke poljoprivrede na svom imanju.On je ipak privatni poduzetnik, ne vjerujem da je to forma zajednice.

Ne znam da li si pratila emisije "na rubu znanosti", tu imaš jednu emisiju koja se bavi ovom vrstom poljoprivrede, emisija se zove "Zvjezdani vrtovi". Gošća je Bernarda Orahovec i ona je vjerovatno trenutno jedna od najangažovanijih na ovom polju.Takođe jedna emisija je posvećena "permakulturi", gdje je pobliže objašnjen rad jedne zajednice.
Ovde ti je sajt, ne znam kakav internet imaš, ima malo više skidanja, ali vrijedi:
http://rapidshare.com/users/DQGNJ4/

Svojevremeno je jedna ekipa radila po Štajnerovim uputstvima, pored Subotice. Sunčani salaš se zvalo mjesto, imali su čak i sertifikat "Demeter" za svoje proizvode. No, kada su ljudi koji su ga vodili napustili zemlju, i salaš je izgubio svoju prvobitnu ulogu. Sad je nešto potpuno treće...

Trenutno je jedna Njemica Vivian Schneider (ili tako nekako ) aktivna na polju biološko dinamičke poljoprivrede u Srbiji. Ona je završila upravo visoku školu za ovaj vid poljoprivrede, mislim da su ona i njen partner kupili zemljište u Srbiji i da sad imaju čak i plasman u BG, na pijaci Zeleni venac. Mislim da bi ona mogla dosta toga prenjeti kad je edukacija u pitanju...

Inače osnovu ove vrste poljoprivrede , predstavlja knjiga "poljoprivredni kurs"Rudolfa Štajnera. Ima je kupiti u boljim knjižarama.

Toliko za sada
PUno strpljenja, volje i sreće ti želim

Poslednji izmenio segrt dana 12 Sep, 2008 12:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101481 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 927480 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69682 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246540 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11905 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20827 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 10914 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)