Ljubav iz naše perspektive
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Spoznaj sebe....Dopusti sebi da se setis....sve je u tebi u tvome Umu,srcu i dushi....meditacija i molitva su put ka unutarnjem miru i samorealizaciji...zivi SADA i 0VDE...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 17:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj nikada spasti na upotrebu narkotika..
U vedama je lepo opisano svo znanje ukljucujuci i druge kosmose i dimenzije, ovo znanje potice od Boga. Tu se nalazi svo znanje ali nisu sve vede dostupne na ovoj zemlji.
Najjednostavnije je da sledis uputstvo koje je dao Srila Prabhupad u Knjizi Easy journey to other planets.

Mogu i da ti opisem samu esenciju ovoga jednostavnim recima a to je da je stanje svesti jako bitno. Pogotovo kada napustas telo (prilikom smrti) ono na sta tada mislis, tamo ces uglavnom otici (osim ako nemas neku tesku karmu koja te vuce na dole i ne da ti na vislje planete).
Jako je tesko odrzati um fixiran na nesto prilikom smrti i to je nesto za sta se sprema citav zivot.
Ovo je PRAVI nacin putovanja na druge planete a ne velikim opasnim skalamerijama.

Zapravo ocekujem da ce mnoge osobe sa ovog foruma otici na neke od visih planeta a neki mozda doci i kod samog Krishne na duhovno nebo o:>

Tako da imaj strpljenja i jako dobro stanje svesti odrzavaj uvek. Odrzavaj sadhanu (Stanje svesti), sledi propisane principe i druzi se sa bhaktama i duhovnim osobama i uskoro ces otici na rajske planete onda ces sama lepo videti i doziveti kako je tamo.

edit: vakan tanka lepo rece meditacija i molitve.. ovde su molitve cak i bitnije jer su najvisi oblik meditacije (ako se rade predano i s ljubavlju)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 17:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala vam Veliko Vakan Tanka i Alaemyrus!

Lep pozdrav!
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav za ovu raspravu;

Sada vidim da sam pogresio.
Kada sam god nesto shvatio ... trudio sam se da shvatim ama bas do kraja ...
Znaci, dobio sam odgovor to je jedna cjelina ... dotle .... i tu sam siguran.
jednostavno se vise nisam trudio da popamtim sve, kako sam do toga dosao.
Da sam bare pisao, sada bi se mogao podsjecati, a imalo bi naj vecu vaznost sto bi mogao drugima bolje objasniti. u stvari ne bi nikada ni pisao, jer druzenje sa vama me na to nateralo.
Niko nista, bas ni u cemu ne moze sam. Bas bi volio kada bi imao pravog prijatelja sa kime mogu da se druzim, a da on voli da pise.

A sda o temi;

Dok smo bili na zadnjoj stepevnici svjetlosnih bica ... kada smo pali dole mi smo podjeljeni na sedam dijelova ...
Svaki taj dio stvara jos sedam ... znaci cetrdeset i devet ....

To se zove lanac loze.

I svako u tom lancu ima pravo da se rodi ovdje na zemlji sedam puta.
Poalije toga ... ili se vraca odakle je dosao ili se zatvara ...

Tvoj saputnik ili druga polovica sa kojom treba da se spojis ... treba da bude samo iz toga lanca ... da bi se po pravilu i svojoj zelji vracala pravim putem kuci.

Nevalja da budu dva blizanca, jer su pre jaki ... premda bi bilo najjace ..
Nisam sada siguran....
Mozda je naj bolje na primjer, dvojka ili trojka ... zasto?
zato sto je slabija sa manje iskustva ... takvi lakse prate i privrzeni su onom boljemu ili snaznijemu.
Tako da ispane da osmica vodi prema napred , a ova ga podrzava, pridrzava, pomaze sa svojim manjim postupcima koji ovoga cine srecnim,
ispane kao neka ljubav iz koje on kupi snagu.
Ispane da su oboje zadovoljni jer jedno drugo podrzava, ona ga sluzi ;
Na primjer dobra je domacica savrsena majka i zena. Ona sama sebe hrani jer je je sretna sto radi ono sto najbolje zna .. a i voli ... suprug isto tako jer svoju porodicu uzdize na druge nacine. jednostavno on ih brani i uci kroz zivot ... a ona isto to na drugi nacin.
Najvecem muskarac po svemu nista ne moze da vrati snagu kao pogled i zagrljaj prave zene ... normalno i djece ....
To je tesko napraviti sa dva pola iste vrednosti.

A ako se ozenio iz tudeg lanca ... nemoram ni objasnjavati ...
jer ti onda imas i tudu karmu koja je mozda i manja nego da je tvoja prava ... vise ti smeta ... normalno jer nije iz tvoga ...
Objasnjavao sam to prije .. o privrzenosti roditelja i djece ...

To radanje je numericko do broje devet ... i tu greske nema ...
Polije toga broja mozes ili treba da napreduje na duhovni ncin do broja trinajst kojega pobjedujes (smrt) vaskrsenje ... svjetlosno bice ... odakle si i pao.

Da bi to uspio moras se spojiti sa onom sedmoricom itd.

Zato sam vam objasnjavao da je brak... svetinja ... koja je bogu najmilija a za nas najvrednija srvar

Sto posto su u pravu oni koji smatraju danasnja promoviranja koje cega zlo za nasu djecu.

Zlo je za nasu djecu, sta im ostavimo ... ali budite pametni i shvatite ... da u stvari ostavljate SEBI jer vi dolazite poslije njih ... jer kako smo ih naucili jos gore ce oni nama ostaviti.

Znaci blizanci su osmica i njevo je da traze istinu ... petica treba da spozna ljubav jer sest je ljubav ... stoga tri sestice ili devetke ...

j.. umorio sam se

pozdrav
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 18:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaboravio sam napomenutu da, da je kraj vremena te loze ili lanca onda kada to prezime gubi naljednika.
Zato su ili zbog toga su nasi stari na sve to gledali sa velikim respektom i paznjom.
Jer nije vreijeme bas za bacati, jer sa njim se baca mnogo sto sta.
Jebes izreku ... sve je iskustvo.
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Mar, 2009 14:54 pm    Naslov: U SEBI ME POTRAZI...
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 08:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=qA0BC5j_Zdc
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 30 Maj, 2009 18:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najdoseznija ljubav za koju smo sposobni i koja je najbliza istinskoj prirodi coveka je Agape, ili Bozanska ljubav, ljubav boga za boga. Vi kao Bozansko bice volite drugo Bozansko bice. Osnovna definicija ljubavi postaje trenutno vidljiva. To je jednostavno zelja da se povezujete sa drugim pojedincem. Ako ne zelite da se povezujete, nemate nikakve ljubavi. Postoje stupnjevi ljubavi prema tome koliko ste voljni da se povezujete, koliko ste voljni da posegnete. Sto vise zelite da se povezujete, vise ljubavi imate da izrazavate.

Zelja da se povezujete kao Bozansko bice(Individua, pojedinac...,) sa drugim Bozanskim bicem lezi iza Erosa. Postoji uvek nada da ce postojati neki kontakt izmedju vas kao pojedinaca ako tela dodju dovoljno blizu jedno drugome.

Kada implikacije ove definicije ljubavi postanu jasne u zivotu, postaje vidljivo da ljudi imaju tendenciju da postave sebe na drugo mesto u komunikaciji sa drugima. Sto ste vise u ljubavi, postajete vise voljni da ispunite molbe voljenog, da ih pustite da govore, da ih slusate, i da radite to bez dugog, razvucenog spiska objasnjenja i razloga. Ako zelite da se povezujete i da ih volite dovoljno, radicete ono sto oni zahtevaju. Ako ne zelite da se povezujete, necete se zamarati da komunicirate. Voljenje je integralni deo razumevanja. Ako ne volite bilo koga, necete primiti bilo koje komunikacije ili poslati bilo koje komunikacije. Bez ljubavi ne bi bilo komunikacije, a bez toga ne bi bilo zivota. Posto postoji mnogo varijacija ljubavi i znacenja koja su data reci ljubav, mi koristimo afinitet da oznacimo Agape ili Bozansku ljubav. Kada zelite da se povezujete sa drugom osobom, vi imate afinitet za njega. Afinitet indicira taj poseban aspekt ljubavi koji je Bozanska zelja da se povezujete izmedju pojedinaca. Vi mozete imati afinitet za druge bez obzira da li oni imaju afinitet za vas ili ne, ali mora da postoji drugi pojedinac da biste voleli. Ako druga osoba odgovori na vasu ljubav i vrati je, onda postoji stanje ljubavi izmedju vas. Uzajamna ljubav je pozeljna jer je trenutno pracena mnostvom iskustava jednih o drugima kroz komunikaciju. Komunikacija dovodi do razumevanja koje rezultuje u ispunjenju zivota..."
"...Da li ste ikada zeleli da znate kako da volite sebe a da ne budete sebicni? U nastojanju da volite druge, da li ponekad osecate da poklanjate energiju koja vam je potrebna da nahranite sebe? Da li od drugih trazite ljubav, priznanje i prihvatanje koje mozda ne dajete sebi?

"Ljubav pocinje samoispunjenjem. Ljubav prema sebi je majka svih lekovitih energija. Dovoljni ste sami sebi."

Zasto nam traganje za srecom u zivotu tako cesto donosi patnju? Ispunjenje dolazi kada prestanemo da procenjujemo sebe ili druge i pocnemo da se osecamo prijatno sami sa sobom.
"Bog je ljubav."
"Ljubav donosi jedinstvo, jednost. Ljubavni odnos je ustvari odnos sa samim sobom. Kad god si u ljubavi, dozivljavas Boga. Jednom kada si u miru sa samim sobom, mozes voleti drugog bez straha, jer vec imas osecaj sopstvene vrednosti, osecaj sopstvenog dostojanstva, osecaj samopostovanja".

"Kada strah i nesigurnost stupe u vase ljubavne odnose, to je znak da ste se zaljubili u svoje snove. Jedini nacin da izrastete iznad zahtevanja da drugi ispune vase snovejeste da naucite da volite i prihvatite sebe"."Postoje vece mogucnosti za radost nego sto ste to ikada mogli da zamislite ili iskusite. Da bi ih iskusili, neophodno je da se probijete kroz uspostavljene kalupe uzivanja u zivotu".

Ljubav vas cini celovitim. "Da bi ste nasli Boga unutar sebe, treba da odbacite nespokojstvo uma". Ljubav je jedini Bog..."
Ovde je prisutno jedno od dva ovaploćenja Agape - nije jedino, al je jedno od najčistijih. Agape je potpuna ljubav, ljubav koja razdire onoga ko je doživi. Onaj koji spozna i okusi Agape, uvidja da je na svetu jedino važno voleti. To je ona ljubav koju je Isus osećao prema čovečanstvu i koja je bila toliko silna da je uzdrmala zvezde i promenila tok ljudske istorije....Tokom hiljada i hiljada godina istorije civilizacije, mnoge pojedince je obuzela ta Ljubav koja razdire. Oni su imali toliko mnogo da pruže - a svet je tražio tako malo - da su bili prinudjeni da se povuku u pustinje i usamljena mesta, jer ih je bezmerna ljubav koju su nosili u sebi preobrazila svojom veličinom....
Gde je uvreda da donosim prastanje.
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Okt, 2010 22:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/user/TheDevotedElendil?feature=mhum#p/u/10/QwHmeT5fG10
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47649 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40612 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42390 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22638 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30284 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42758 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9739 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)