Jedna zaista insprirativna priča
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Tatjana

Pridružio: 29 Jul 2008

Poruka Poslao: 30 Jul, 2008 23:56 pm    Naslov: Jedna zaista insprirativna priča
Odgovoriti sa citatom

Priča na koju sam naišla jednom, i čuvam je tu negde, s vremena na vreme je pročitam ponovo i ponovo. Primer toga kakvi bismo svi trebali da budemo, šta treba da postanemo. LJudi su sebični stovorovi, svako na najmanju stvar koja mu se ne sviđa koja zapreti da mu se desi reaguje silovito odbacujući je, niko nema hrabrosti da pusti stvari da budu što jesu, hrabrosti da prihvati šta mu se dešava, a to je osobina najhrabrijih i najvrećih

Ženidba Sir Gawaina

Mladi kralj Artur je bio iznenadjen i uhvacen od susednog Kralja, dok je
kradom lovio u njegovim sumama.
Kralj ga je mogao ubiti na licu mesta jer je to bila kazna za sve one
koji bi krali na monarhovom imanju, ali se on pokolebao pred Arturovom
mladoscu i simpaticnoscu, i ponudio mu je slobodu u zamenu za
odgovor na jedno teško pitanje.

Šta, ustvari, žele žene ?

Ovakvo bi pitanje ostavilo bez reci i najstarije mudrace i mladom
Arturu se cinilo da je prosto nemoguće odgovoriti na njega.
Kako god bilo, bolje je i pitanje nego umreti obesen, tako da se vratio
u svoje kraljevstvo i poceo ispitivati svoje podanike.

Razgovarao je s princezama, kraljicom, prostitutkama, casnim sestrama,
mudracima, pa čak i sa dvorskom ludom .jednom recju, sa svima.
Ali, niko mu nije dao zadovoljavajuci odgovor.
Međutim, svi su mu savetovali da potrazi odgovor kod stare vestice, jer
ga je ona jedina i znala.
Cena bi bila visoka, jer je stara vestica bila nadalekopoznata po svojim
basnoslovno skupim uslugama.
Dosao je najzad i zadnji dan godine i Artur nije imao drugog rešenja već
da razgovara sa vesticom.
Ona je pristala dati odgovor, ali u zamenu za sledeću cenu:
zelela je da se uda za Sir Gawain-a, najplemenitijeg viteza Okruglog
stola i Arturovog najboljeg prijatelja.
Mladi Artur je prestravljeno gledao;bila je grbava i uzasno ruzna, imala
je jedan jedini zub, sirila je oko sebe takav smrad koji ga je terao na
povracanje i ispustala je neobične krike i zvukove.
Nikad Artur nije u svom zivotu video odvratnijeg stvorenja.
Pri samoj pomisli da zamoli svog prijatelja da ozeni ovo storenje,
uplasio se i posustao.

Ali Sir Gawain je saznao šta se dogodilo i odlucno rekao da je
žrtvovanje za zivot svog prijatelja i za ocuvanje Okruglog stola vredno
toga.

Najavljeno je vencanje, nakon čega je stara vestica u svojoj paklenoj
mudrosti rekla:
„Svaka žena želi da bude vlasnica svog zivota!”

Čim je to izgovorila, svi prisutni su odmah priznali da je izrekla veliku
mudrost i da je potpuno u pravu.
Isto tako, da je i mladi Artur spasen.

Tako je i bilo.
Čim je čuo odgovor, monarh susednog kraljevstva je vratio Arturu slobodu i pravo na zivot.
Vencanje je obavljeno i to gala; prisustvovali su svi dvorjani i niko više
od Artura nije osecao i olaksanje i tezinu u isto vreme.

Sir Gawain je bio nasmesen sve vreme, ljubazan i pun postovanja, po svom starom obicaju.
Stara vestica je napravila pravi skandal svojim najgorijim nacinom
ponasanja: zdrala je kao zvjer, bez koriscenja pribora za jelo-rukama
i uz to proizvodila zastrasujuce urlike i zvuke, a da ne spominjemo
nepodnosljivi smrad.

Konacno je doslo i vreme prve bracne noćii dok je cekao svoju
novovencanu mladu da mu dodje u krevet...

Gawain je ugledao kako mu prilazi najlepse zensko stvorenje koje je ikad
u zivotu mogao zamisliti.
Sav ocaran je upitao šta se dogodilo, na šta mu je mlada devojka
odgovorila da je to ona, vestica, ali da će pola vremena provesti s njim
kao vestica, a pola kao mlada devojka i to sve zato što je on bio dobar
prema njoj sve vreme.
Isto tako, upitala ga je koji njen aspekt želi preko dana, a koji preko
noći

Koje okrutno pitanje!
Gawain je pozurio sa razmišljanjem.
Da li da preko dana ima divnu devojku koju će moći svima pokazivati bez
straha i srama, a nocu u intimnosti svog kreveta imati monstruoznu
vesticu???
Ili pokazivati prijateljima preko dana vesticu, a trenutke bracnog
sladostrasca provoditi sa divnom devojkom???

Plemeniti Gawain joj je rekao da joj pusta na volju da sama odluci.
Čim je to čula, vestica je rekla da će uvek biti u obliku mlade devojke, i
danju i nocu, jer ju je on postovao i dozvolio joj da bude vlasnica svog
zivota.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Men ise priča ne dopada. Mnogo bi mi se više dopala da su Arthur i Gawain
digli vojsku i porazili tog protivničkog kralja, te poženili neke normalne lepotice, a veštica se manuli.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 00:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne znam kako, ali me ova prica malte ne rasplaka.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 02:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Tatjana, i dobrodošla na forum !
Inače, ovu priču znam odavno, čak sam je gledala na TV Halmark -
kao dečiji film.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tatjana

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 08:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na dobrodošlici Wink

Mislim da je ovo ipak priča za nas odrasle. Deca ne bi znala šta je to što u njoj treba da razumeju.
 Nazad na vrh »
Tatjana

Poruka Poslao: 31 Jul, 2008 08:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ipak neko mora mnogo puta da se opeče u životu zbog toga što ljudi imaju izuzetnu težnju da se opiru svemu što im se ne dopada.
Tako da verujem da je ovo priča za one koji su dosta stariji, i kada se ovakva lekcija nauči čovek je već daleko na stazi mudrosti i plemenitosti.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 23:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Draga Tatjana,
Ja sam iz nekih priča za decu, tipa - Mali princ, ili Čarobnjak iz Oza,
naučila više nego iz neke literature za odrasle !
Zato ja nikada ne potcenjujem dečje priče.
Pozdrav, Vesna.
 Nazad na vrh »
Tatjana

Poruka Poslao: 01 Avg, 2008 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda nam ih i pričaju dok smo deca da bi nam ostale uvek "tu negde", i da ih se setimo kada za to dođe vreme.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 04:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

JOŠ JEDNA PRIČA O KRALJU ARTURU

JEDNOM VEOMA, VEOMA DAVNO, PRIJE MNOGO LJETA, jedan keltski Velšanin, čiji su pretci poticali još od Homerove antičke Troje, gdje su se borili protiv Grka Agamemnona; taj keltski Velšanin uspeo se i postao prvi kralj Pendragon nad kraljevima Velsa, Kornvala, Manksa, Škotske, Britanije i Irske: Artur, mu je bilo ime, nazvan prema boginji Artemidi, rođen od devetostruke Boginje Mora, i izbačen na obalu na devetom talasu, na zemlju, pred noge Merlinove.

Kralj Artur, koji još uvijek počiva iza dolina Avalona, bio je onda Pendragon sa 150 vitezova Okruglog stola. Vitezova koji su u ta vremena predstavljali hrabrost, učtivost, darežljivost i vijernost u njihovom svijetu.
Ova priča počinje kada je kralj Artur bio u lovu. Tako je on sa svojom velikom strijelom ranio jednog prekrasnog bijelog jelena, i kao što to svi lovcI rade, čak i ovih dana. Artur je pratio tog jelena duboko duboko u šumu, sve do jedne male poljane zasjenjene od strane osamnaest velikih hrastova čija je kora bila protkana imelom, Svetom biljkom.

Odjednom, ispred kralja Artura ispriječio se jedan džinovski vitez odjeven u svijetli, zeleni oklop: "O, ko se to usuđuje da lovi jelene u mojoj šumi?!"

"Ja sam kralj Artur, Pendragon ove zemlje i ovo je moja šuma."

"Arture, ti nisi moj kralj Pendragon. Ova prastara šuma je moj zavičaj, moje kraljevstvo, i ja sam kralj ove šume a po starom zakonu, krivolovstvo se ovdje kažnjava odsijecanjem glave!" Zeleni vitez je počeo da izvlači svoj široki mač iz korica.

Kralj Artur, odjeven za lov, bez oklopa za borbu, bio je spreman jedino da se uspravi sa viteškom hrabrošću.
"Zeleni viteže, čujem kako ove tvoje ptice pjevaju na onom visokom drveću, vidim tvoje stare hrastovi ovjenčane cvijetom imele, i tvoje livade sa krivudavima potocima koji, natriveni cvijećem, žubore kroz njih. Vidim prekrasne leptire i pčele kako zuje zaklonjene ispod bijelih oblaka koji lebde na ovom tvom plavom nebu. Ako Artur mora da se bori i da umre, zar može da bude neki ljepši dan za tako nešto, jer u zraku čak osjećam i medeni miris polena!"

"Ah, Arture, ti imaš hrabrost jednog kraljevskog ratnika. Reći ću ti šta ću uraditi. Oprostiću ti ako riješiš jednu zagonetku. Vrati se ovamo za jednu godinu i jedan dan, na svoju riječ, i donesi mi tačan odgovor na ovo zagonetno pitanje. Arture, koja je to stvar koju žene žele iznad svega drugog? Pogrešan odgovor, Arture, značiće tvoju smrt, orilo ili gorilo. Tačan odgovor značiće moj oproštaj za krivolovstvo."

Kralj Artur se složio i dao svoju riječ da će se vratiti u određeno vrijeme. Tokom te godine dana, kralj Artur, njegovi vitezovi i savjetnici išli su svuda, na sjever, jug, istok i zapad tražeći odgovor na zagonetno pitanje; i dobili su mnogo, mnogo odgovora. Ta godina dana samo što nije prošla, kad je kralj Artur otišao ponovo u šumu preturajući sve moguće odgovore po svojoj glavi. Nije mu bilo nimalo lako jer nije bio siguran da ima pravi odgovor na ono pitanje. Kad je Artur došao do ruba šume, tamo je naišao na jednu ženu koja je odvratno izgledala i koja je sjedila pored jednog visokog hrasta, obučena u ljubičasto-crvenu odoru.

Kad je Artur projahao pored nje, žena je progovorila. "Arture, stani malo i pogledaj ovu groznu osobu. Ja sam Regnela. Dama Regnela i sestra Zelenog Viteza. Arture, ja znam pravi odgovor na tvoju zagonetku. I Arture, ja bih je rado zamijenila ono što znam za ono što želim, ukoliko ti želiš da i sutra vidiš izlazak sunca."

"Damo Regnela, za moj život, daću ti ono što želiš, ako ikako mogu."

"Arture, ono što želim u zamjenu za tvoj život, to je da pitaš tvog nećaka Gavejna, da me oženi i tako da postane muž Dame Regnele."

Sada ću vam reći nešto o Gavejnu. Sir Gavejn je imao najbjelju kožu u cijeloj toj zemlji; njegova snaga i hrabrost bila je veća nego kod bilo kog drugog viteza Okruglog Stola; Gavejnova snaga i hrabrost su se utrostručivali u bitkama između sredine jutra pa do podneva i sredine popodneva pa do predvečerja; a kada ga uhvati bijes, Sir Gavejn je mogao da hodi po travnatoj livadi a da ne povine ni jednu jedinu travku; Gavejna su poštovali svi drugi vitezovi zbog negove nježne prirode i njegove velike skromnosti.

Sada ću vam reći nešto o Dami Regneli. Ona je bila nevjerovatno ružna. Zelene kljove rasle su iz njenih usta i izvijale se sve do njenih ušiju. Njeno lice imalo je oblik svinjske njuške sa crvenim okruglastim očima. Njena kosa je bila zamršena sa prljavštinom a neka sitna stvorenja su se mogla vidjeti kako gmižu između njenih pramenova. Njeno pogrbljeno, izvitopereno i dlakavo tijelo sa bagavim nogama i ogromnim zglobovima bilo je prekriveno ranama iz kojih je curio gnoj.

Sada ću vam reči ono šta kralj Artur nije znao, dok su to znali naši Keltski pretci koji su slušali ove priče prije dvije hiljade godina; oni su to znali i razumijevali. Ti naši stari pretci su znali da kad čuju ime Dama Regnela, da je to bilo isto što i jedna bijesna oluja, rušilački tornado, vulkan usred erupcije. Oni su znali da Dama Regnela znači isto što i velike poplave, odroni zemlje, snažni zemljotresi. Oni su takođe znali da je Dama Regnela bila snijeg koji je prekrivao planine, riječna bujica, vodopad, jezera, doline, talasasta brda, zemlja po kojoj hodamo. Naši pretci su poznavali Damu Regnelu po raznim imenima: Moriga, Bridžit, Masa, Frej, Dana, Dijana, kraljica Maja, Jezerska Dama, koja je uručila kralju Arturu njegov mač Ekskalibur.
I vi bi trebali da znate, isto kao i oni, da je Dama Regnela, sestra, bila naša Majka Zemlja, inkarnirana, deveterostruka Boginja sa devet lica i devet imena.

Vi još trebate da znate da je Zeleni Vitez, brat Dame Regnele, kralj Svetog Gaja, Dagda ili Frej, ono što živi i umire na na majci zemlji. Vi bi trebali znati da je on duh vegetacije, plodnosti, mira. On šalje kišu, čini da sunce sija, on podstiče žito da raste, majke da rađaju, stada i jata da se množe, pa čak i kristale u majci zemlji da rastu. Taj Zeleni Vitez je otac Maja, a bio je takođe poznat kao Lug, Dionizije, Oziris, Adonis a keltski arijevski pretci, Kurgani, koji su prešli preko Himalaja u Indiju, zvali su ga Krišna.

Ali kralj Artur, keltski Pendragon, u ovoj priči, nije znao za sve ovo. Kralj Artur nije znao ko je Dama Regnela bila, ali je dobro poznavao i voljeo svog nećaka Gavejna. A znao je i to da je Gavejn bio veoma odan, odsječan i širokogrudan vitez. Da li sam vam rekao koliko je dama znalo o Gavejnovoj ljepoti? Da li sam vam rekao da su te žene znale da je sve što je Sir Gavejn govorio, mislio i činio bilo uvijek u jednoj ravnoteži? Da li sam vam rekao da su ove dame znale da Sir Gavejn nije nikada prozborio laž? Da li sam vam rekao da su te dame znale da je on bio čovjek od integriteta i povjerenja? Da li sam vam rekao da su ga one voljele? Da li sam vam rekao da je on bio pravi vitez?

"Damo Regnela, ja ću pitati Gavejna da bude vaš muž, ali ja njega ne mogu na to silom natjerati, to će biti njegov izbor."

Dama Regnela se nasmiješila i klimnula glavom, a onda je rekla kralju Arturu pravi odgovor na ono zagonetno pitanje. Artur je ušao u šumu i tamo je ponovo naišao na Zelenog Viteza. "O, Arture! Da li znaš odgovor na moje pitanje?" Artur je davao jedan za drugim sve one odgovore koje je skupio od svojih savjetnika, međutim, na svaki od njih Zeleni Džin je odgovarao sa, - ne. Zeleni Vitez je počeo da izvlači mač iz svojih korica.

"Zadrži svoju ruku Zeleni Viteže, ja imam još jedan odgovor na tvoje pitanje - šta je to što žene iznad svega žele, i to je – suverenost, pravo da biraju, pravo da budu slobodne od svih uticaja sa strane."

"Dobro, Arture Pendragonu, vidim da si dobro naučio svoju lekciju. Opraštam ti za tvoj krivolov."

Artur se zahvalio Zelenom Vitezu i vratio se nazad u Tintagel, ali veoma teškog srca. Potražio je svog nećaka Gavejna i rekao mu je o svom dogovoru sa Damom Regnelom a onda mu je podrobno opisao koliko ružno ona izgleda. A Sir Gavejn je rekao, "Ništa se ne brini ujače, ja ću se oženiti tom damom." On je čak insistirao na tome, tako da se Artur, na kraju, nevoljno složio.

Dosao je i dan vjenčanja, i ono se održalo za vrijeme izlaska sunca ali ne i sa uobičajenim veseljem. Svi su bili teškog srca na tom vjenčanju, jer mada se Dama Regnela uljepšala koliko god je mogla, ona je i dalje bila veoma ružna. Tokom popodneva Sir Gavejn i Dama Regnela razgovarali su o mnogim stvarima, a kad se sunce našlo na zalasku, povukli su se u svoje odaje. Sir Gavejn se okrenuo s namjerom da spava.

"Sir Gavejn, zar nije tvoja dužnost da prve bračne noći poljubiš svoju nevjestu i poželiš joj laku noć, prije spavanja?"

Sir Gavejn je odgovorio, "Uh, pa da, moja dužnost je da poželim svojoj ženi laku noć, i da je poljubim i još više od toga, i ja ću sve to da učinim!" A onda, kada se okrenuo prema njoj, pored sebe je vidjeo jednu ljepoticu!

"Oh, mužu moj, pa tebi se sviđa kako izgledam? Ali, prvo moraš da izabereš. Mogu da budem lijepa za tebe po noći ili lijepa za tvoje prijatelje po danu, ali ne oboje. Ja moram podjednako da dijelim oba svoja izgleda."

"Ledi Regnela. Ti imaš svoju vlastitu volju i odluči kako tebi odgovara."

Kada je Dama Regnela vidjela da Gwain poštuje njenu slobodnu volju, odlučila je da stalno bude lijepa, i po danu i po noći. Tako su Sir Gawain i lijepa Dama Regnela bili odani jedno drugom tokom cijelog njihovog života.

To bi bio i kraj ove legende, Zeleni Vitez će kasnije postati Vitez Okruglog Stola. Međutim, kada su naši davnašnji pretci čuli ovu priču, ona ih je podsjetila ne samo na to da žena ima pravo na vlastitu suverenost, nego takođe i na to, da kad neko donosi određenu odluku, on istovremeno mora da održi i ravnotežu s ljudima sa kojima živi. Zar nije Dama Regnela donjela odluku koja je bila u korist njenog muža? Ove legende nas podsjećaju na to kako bi se mi trebali odnositi jedni prema drugima.

Stari Kelti su znali da u ovoj legendi ne samo da je Dama Regnela predstavljala manifestaciju Majke Zemlje, nego je tu i perfektni Sir Gavejn, predstavljao jedan izraz Božanske Ljubavi za ovu Kreaciju u SVAKOM njenom vidu i obliku. Isto tako, i Zeleni Vitez je tu bio samo još jedan od mnogih izražaja Majke Zemlje koja nam se u davnašnjim vremenima obraćala na razne načine, da bi nas podučavala kako zajednički da živimo.

.

Poslednji izmenio Vesna dana 02 Feb, 2009 23:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 22:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To žele i muškarci Tatjana.Ali im žene često kad im to može biti,onemogućavaju.
Ipak,još uvijek u svijetu dominacije muškaraca,ovo je više ženski problem.
Pozdravljam priču i podsjećam.
To svi žele.
 Nazad na vrh »
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 02 Feb, 2009 23:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petar iz podgorice ::
Ali im žene često kad im to može biti,onemogućavaju.
Ipak,još uvijek u svijetu dominacije muškaraca,ovo je više ženski problem.
Pozdravljam priču i podsjećam.
To svi žele.

Podržavam deo citata,da to Pravi mushkarci i Prave žene žele.

U obe priche se prolazi i kroz odnos mushkarca i zhene koji zaista ima IZUZETNU vaznost i izuzetnu sushtinsku dubinu.. jer nije uzalud recheno...eto i s prve stranice Biblije"I reče Bog: Nije dobro da je čovek sam. Da mu načinimo DRUGA (pomoć) kao što je on". "I žudnja će te mužu vući, a on će vladati nad tobom..."
Ovo ne gledam iz feministichkog ugla[(iliti zhena koje bi da ugrabe neshto shto nema veze sa njihovom sushtinskom zhenskom i majchinskom Prirodom te zbog istog jako chesto,postaju grube, mushkobanjaste,(SVE CHESCE SE PITAM Šta je ženstvenost ili gde je nestala?) ...Takodje poshtujem Zhene i Mushkarce koji se odluche na celibat radi sluzhenja Vishem(koji danas ima sve vishe i vishe naziva pa da ne nabrajam)) nego posmatram iz ugla da=Žena treba Pravog muškarca. Ali muškarac služi ženi! Zapamtite to. Zajedno STVARAJU celinu prapočetka.

A takodje je i poznato da,u sjedinjenju muškarac i žena - stvaraju samo jedno mentalno polje- i izvana vidljivu - samo jednu auru...(izgleda poput divovske žive školjke... koja se preleva nezamislivo čudesnim živim bojama... i postaje neprozirna prema unutra... kao da...štiti, njih dvoje... od nečijeg zavidnog i ljubomornog pogleda. Kao da ih odvaja...čini NOVI svet u svemiru Božjem)to je čudesno i veličanstveno delo Tvorca! Kod "sjedinjenja" muškarca i muškarca, ili žene i žene - nema tog jedinstvenog polja - nego i dalje ostaju - dva odvojena polja - aure...i to - isprljane. Jedinstveno polje muškarca i žene - blagotvorno deluje na zdravlje i funkcionisanje i lepotu i mladost i tog muškarca i te žene. To polje, ako je u istinskoj ljubavi - ima LEKOVITA i NADPRIRODNA svojstva tj. moći - čarobnog kovčega večne mladosti!
Ta jedinstvena aura, polje - blagotvorno deluje i na prirodu i sam svet... oplemenjujući svet pozitivnim posebnim česticima, koje vibriraju na nivou dimenzije duha, i ispunjaju eter sveta... stvarajući sreću i mir. Generirajući dobro raspoloženje i onima koji su na drugom kraju globusa... Svako nedozvoljeno sjedinjene ( muškarca i muškarca, žene i žena) stvara negativne čestice koje vibriraju na niskoj frekvenciji i šire se eterom - stvarajući neraspoloženje, zlo, trujući lepotu sveta...

A o DOMINACIJI "Mushkaraca"(protiv toga nemam nishta jer mushkarac jeste dominantan ako je Pravi mushkarac,ILI muzhjak kako hocete,a zhena jeste nežnija,suptilnija,intuitivnija,nosi u sebi majchinski instinkt=pod ovim mislim na pravu Zhenu ne na nezrele i josh ne izgradjene devojchice...a pod Pravin Mushkarcem isto ne mislim na nezrele,slabice,iliti pichkice )..Ta mushka dominacija koju spominjesh je izuzetno diskutabilna pored toliko pedera(kojih je bilo i koji nichu u velikom broju na sve strane Confused)mada ni lezbejke nisu nista bolje)i to josh na visokim polozajima,u cionistichkim krugovima itd. hm da li zaista PRAVI Mushkarci dominiraju u DANASHnjEM Svetu? Question ili su se u tu "dominaciju" odavno ubacile podmukle pederchine,koje i mushkarce i zhene razebavaju svojim "in i out fazonima"i sta se radi a shta ne kroz propagandu? Smatram da je Ovaj aspekat izuzetno bitan i da se uzalud ne unishtavaju zdravi mushko zhenski odnosi,kao i zdrave mushke i zhenske lichnosti ...vec da sve ima mnogo dublje korene,kao i ozbiljne posledice...Hvala na chitanju i dovidjenja!
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo dobra priča i kvalitetna ...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nocnavila ::
Smatram da je Ovaj aspekat izuzetno bitan i da se uzalud ne unishtavaju zdravi mushko zhenski odnosi,kao i zdrave mushke i zhenske lichnosti ...vec da sve ima mnogo dublje korene,kao i ozbiljne posledice...

Slažem se.
Pozdrav

.
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo se odnosi na vedsku tradiciju..
Osobe u bracnom redu zivota svoju suprugu oslovljavaju uvek sa devi (sto znaci bozanstvo) i postuju je kao Bozanstvo, odaju postovanje rade sluzbe za nju razvijaju ljubav predanim sluzenjem tako da kroz taj odnos blizi su Bogu jer nauce kako da razvijaju ljubav prema Bogu kroz predano devocionalno sluzenje. Sve ostale zene oslovljavaju sa naravno mataji kao i svi drugi, znaci ne vazi samo za osobe u braku vec za svakoga da se zene oslovljavaju sa mataji. Mataji u prevodu znaci majka i takav se odnos uvek ima prema svakoj zeni. Ovo je jako dobro jer zene se trebaju zastititi i postovati uvek je to bila duznost svakog muskarca. Takodje kada se zene postuju kao majke onda se manje javljaju problemi sa pozudama i tome slicnim posledicama poput nezeljenog potomstva. Koje posle stvara probleme i uglavnom postaje demonske prirode..

Dok osobe koje zive povucenim nacinom zivota ili koje imaju sanyasu - to je inicijacija koja se moze dobiti samo od sanyasija (svaki guru je sanyasi)
Sanyasiji nemaju kontakte sa zenama to je zabranjeno. Ovo je zbog veoma dobrog razloga davanja primera drugima.

Izuzetak su transcedentalne osobe poput Prahlada maharaja koji su bili potpuno realizovane duhovne duse..
Oni istim ocima posmatraju zene muskarce, ptice na grani slonove, drvece, sva ziva bica.. Sve vide kao duhovne duse sto zaista i jesu.
Tako da kada je prahlad maharaj prolazio pored gopija koje su se kupale gole, one se nisu prikrile niti obukle, vec su ga i pozdravile, ali kada je prolazio njegov otac koji zivi bracnim zivotom odmah su se povukle i prikrile.

Ovakav odnos imam sa svakom mataji, povucen prijateljski bez fizickog kontakta.
Sto mi je malo problem kao instruktoru yoge.. ali snalazim se.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2009 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 1 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12427 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47601 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40558 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16698 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25598 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)