AMBIS ( BEZDAN )
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Feb, 2009 06:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ulični hodač ::
"And if you gaze long into an abyss, the abyss will gaze back into you."

Friedrich Nietzsche

Ulicni hocacu,

dobrodosao na forum!

Ovde se mozes predstaviti:

http://www.objave.com/phpBB2/viewforum.php?f=6
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 18 Feb, 2009 22:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Bas sam htjela napisati je ambis za svakoga drukciji...mozda smo se vec suocili s njime...

za nekog je on na javi, netko utone u njega i ne može van, pa onda vuče druge da bi u ambisu kreirao privid vlastitog Neambisa...

........................ . . i dodajem . , .......................

Svako vidi svoj ambis ... dok ga god vidis ... nisi ga presao... to jeste nisi prosao sebe ili tolika je tama u tebi kooju trebas proci, preci samo i jedino znanjem svjetlosti ... osvjetljivanjem te tame ...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 05:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To sa ambisom nije ni malo jednostavno.

Ima vise razlicitih ambisa. Ne govorim u metaforama, vec o istinskim pravim ambisima.

Prvi ambis koji treba preci odnosi se na nase instinkte, emocije i zudnje. Kada covek svesno zakoraci u astralni svet, to jest, kada iz etericnog sveta stupi svesno u podrucje astralne sfere, u tom prelasku, mora neminovno da predje manji ambis gde se susrece sa sopstvenim demonom u obliku neke zivotinje. Kada ukrotis tog demona, to znaci da si postigao kontrolu nad svojim instinktima, strastima, emocijama i zudnjama. Ta kontrola nije jos uvek puna. Lekcije koje su ostalim astralnim svetovima uce, odnose se na to kako da ta kontrola postana stalna. Kada covek to postigne, to ne podrazumeva da ce njegove emocije nestati, vec to znaci samo toliko da ce njegove emocije biti konstantno pod kontrolom njegovog uma.

Drugi ambis koji se prelazi, nalazi se u jednoj visokoj sferi astralnog sveta koja se nalazi nadomak mentalne sfere. U teznji naseg uma da postane gospodar nad svojim emocija sto su lekcije koje se uce u nizim astralnim podrucjima, postizu se zavidni rezultati, ali iz te teznje proizlazi novo ogromno iskusenje - u obliku EGA, ali nesto drugacijeg od onog na koga smo do tada navikli. Ovaj drugaciji EGO je kudikamo opasniji. Taj EGO moze da nas potpuno omete u daljem duhovnom razvoju. Taj EGO koga srecemo u ravni ovog povisenog astralnog podrucja umislja da je DUHOVNO SUPERIORNIJI od vecine ostalih ljudi na planeti. Taj EGO kaze, pa kada sam dosao toliko daleko, to znaci da sam duhovno superiorniji od ostalih bica. Taj EGO ima jedan stvarni oblik - u mom slucaju, to je oblik poludelog policajca.

Kroz tu stalnu borbu sa samim sobom, mi polako ulazimo u podrucja mentalne sfere.
Svojim kretanjem po mentalnoj sferi, mi nastojimo da napravimo sledeci korak,
da nas um stavimo pod kontrolu nase svesti.

To postizemo, tek kada zakoracimo sa mentalne sfere u duhovnu sferu.

I upravo, izmedju te mentalne i duhovne sfere, nalazi se taj najveci AMBIS sto je tema ovog topika. Tu vreba taj Kronozon, takozvani arch-demon.

Ko predje taj AMbis, taj moze za sebe da kaze da je njegova svest postala gospodarem njegovog uma, a da je njegov um cvrsto zagospodario njegovim emocijama.

Poslednji Ambis koji treba preci, nije u domenu naseg trenutnog zanimanja.
To je iskorak iz duhovne u Bozansku sferu postojanja.

Taj iskorak nas ceka. Neki ce doci tamo za 200 godina, drugi za 1000, treci za milion.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 09:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane,

shvatila sam da ti kao i uvijek govoris o zapravo vrlo konrektnim stvarima, ali mi je dobrodosao slagvort da upozorim da postoje metaforicki Ambisi na svakom koraku...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvoncice, ja volim da konkretizujem opste pojmove do maksimalnih granica svojih mogucnosti.

Sta su simboli?

Simbol je, na primer, zastava Srbije.

Iza tog simbola, stoji citava jedna drzava, narod, istorija, buducnost, bukvalno sve sto je u vezi sa Srbijom.

Simbol je, na primer, bilo koji covek koga sretnes na ulici.

Vidis njegovu fizicku manifestaciju sadasnjosti sto nije drugo nego simbol, jer iza njega stoji citav jedan zivot i mnogo sire od toga, citavo jedno postojanje.

Sve sto vidimo je u simbolma.
I ambis je simbol.
Simboli sluze kako bi nam se olaksala orijentacija u vremenu i prostoru.Treba uci u taj simbol, kako bi razumeli sta stvarno stoji iza njega. I to je, po meni, konkretizacija.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 04:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadomak ambisa, na podrucju najvise mentalne sfere, nalazi se beli grad a zove se Sveti Grad.

Taj Sveti Grad nalazi se isto tako u blizini sefire Binah.

Naseljavaju ih beli vitezovi.

Tamo su tvrdjave podignute od belog kamena, mermera ili drveta.

To je najdalje dokle mozemo doci u nasem mentalnom telu.

Nedaleko od Svetog Grada, podiknuti su beli obelisci, i oni obelezavaju granicu mentalnog podrucja i pocetak Ambisa.

NIAKOD nas vodi do Svetog Grada i stiti nas od teskih energija koje dolaze iz Ambisa.

Sveti Grad je cudno mesto. Grad svetlosti nadomak nistavila.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 09:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova tema je veoma intimne prirode.. ne zelim da pisem o tome. Mozda cu nekome reci uzivo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 13:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadam se da cemo se jednog dana videti, pa cemo moci o tome da pricamo i uzivo. Ti si puno puta pokazao svoju otvorenost, iskrenost i hrabrost. Ja mislim da niko drugi na forumu nije sa toliko hrabrosti pisao o svojim ranijim posrnucima.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Nov, 2009 07:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada je u Četvrtoj knjizi Pistis Sophia, Marija Magdelana upitala Isusa da joj predoči detalje u vezi spoljašnjeg mraka, dobila je sledeći odgovor: “Spoljašnji mrak je veliki zmaj čiji je rep u njegovim ustima, izvan celog sveta i koji okružuje ceo svet. I u njemu postoje mnoge regije kažnjavanja. Postoje 12 moćnih tamnica od kojih svaka ima svog gospodara sa različitim licima.” Enchthonin ima lice krokodila, Charachar mačke, Archaroch psa, Achrochar zmije, Marchur crnog bika, Lamchamor divljeg vepra, Luchar medveda, Laraoch strvinara, Archeoch aždaje, Xarmaroch sedmoglavog zmaja, Rochar sedmoglave mačke i Chremaor sedmoglavog psa.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Jun, 2010 18:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Steta je sto na ovom forumu jos uvek niko nije preskocio Ambis, sa mogucim izuzetkom par njih koje ne bih sada da spominjem.
Kazem da su oni moguci izuzeci po tome sto nisam siguran da li su oni stvarno preskocili ambis ili nisu.
U njihovim stavovima osecam da su oni tek tu negde, ali da ipak nisu preskocili ambis.

Na moju najvecu mogucu zalost,
izgleda sam ipak ja najblizi u tome da preskocim ambis.

Zasto sam zalostan?

Pa, zato sam vapio sve vreme za pomoc istinskog ucitelja.

A onda sam shvatio da istinskog ucitelja nema.

I da sam u stvari ja sam taj istinski ucitelj.

Istinski ucitelj samom sebi!
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 14 Jun, 2010 18:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Amin!
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 14 Jun, 2010 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZAR TI JE TREBALO TOLIKO??? Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Jun, 2010 07:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Steta je sto na ovom forumu jos uvek niko nije preskocio Ambis, sa mogucim izuzetkom par njih koje ne bih sada da spominjem.
Kazem da su oni moguci izuzeci po tome sto nisam siguran da li su oni stvarno preskocili ambis ili nisu.
U njihovim stavovima osecam da su oni tek tu negde, ali da ipak nisu preskocili ambis.

Na moju najvecu mogucu zalost,
izgleda sam ipak ja najblizi u tome da preskocim ambis.

Zasto sam zalostan?

Pa, zato sam vapio sve vreme za pomoc istinskog ucitelja.

Ponekad se skok u dalj pokaže kao pokušaj bega.
I kada preskoči visok zid u čoveku kuca isto srce.

A istinski učitelji čekaju i smeju se…sa obe strane ambisa, sa obe strane zida
Smeju se, jer čovek vapi za njima, priziva ih svim srcem,
a kada se najzad pojave pred njim, kada stanu pred njega da nema kud,
on ih tada ne prepozna.

BelaGalaktičkaDamo i Istina se smeju
sve odjekuje od njihovog smeha
a ponor se čini sve širim
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 17 Jun, 2010 00:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoje 12 moćnih tamnica od kojih svaka ima svog gospodara sa različitim licima.” Enchthonin ima lice krokodila, Charachar mačke, Archaroch psa, Achrochar zmije, Marchur crnog bika, Lamchamor divljeg vepra, Luchar medveda, Laraoch strvinara, Archeoch aždaje, Xarmaroch sedmoglavog zmaja, Rochar sedmoglave mačke i Chremaor sedmoglavog psa.

Zanimljivo.Jednom, kada sam,rekla bih,zalutala u astral,u tamnoj sumi,u nekoj gustoj atmosferi (mogla sam cuti svoj dah) videla 3 velike divlje zivotinje od kojih je jedna bio crni bik,sa velikim inteligentnim ocima.Pojurio me je i nisam uspela da pobegnem.
Tada sam to shvatila kao neku strast od koje se nisam oslobodila.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Jun, 2010 12:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam nekoliko puta sanjao da sam veliki, crni bik sa izrazito velikim rogovima.
I u tom snu neka me sila gura napred i ja iz mraka i teskobe izlazim na podijum suncem obasjane arene. Gledalište je u delirijumu kada me vidi, a neki nakindjureni čovečuljak mi maše crvenom krpom. Menjutim, ja se ne obazirem na sve to i posmatram sa oduševljenjem kako se vijore zastave na visokim stubovima naspram plavog neba.
Onda me bez ikakvog razloga napadaju i nanose mi mnoštvo rana oštrim strelicama sa kukama. Osećam krv, svoju, ali i dalje ostajem miran.
Buka postaje nesnosna, gledalište je na nogama, čovečuljci ne prestaju da me ranjavaju strelicama, nasrću na mene konjima i podbadaju me kopljima, a ja gledam plavo nebo u daljini i zamišljam da je Sveta krava sa mnom. Kao da osećam njen dodir.

Onda po meni počinju da padaju ogrisci jabuka, rasparene sandale, kamenje i truli paradajz, zvižduk i urlanje besne svetine dostiže vrhunac, na kraju me uz psovke i kletve isteruju iz arene.
Farmer mi je rekao da sam bruka i sramota.

Sada me, zarad mog stasa i predivnih rogova, drže na farmi samo zbog priploda.
Ne žalim se.
Kad farmer ne gleda ja krišom čitam Getea. Održavam „onaj“ moj pogled ( love10 ) u formi.

“Gebraucht der Zeit, sie geht so schnell von hinnen, doch Ordnung lehrt Euch Zeit gewinnen!
Ne znam zašto, ali Mefistofelesa zamišljam kao onog čovečuljka koji mi je mahao crvenom krpom u areni.

Život je lep.

Ponekad mi Sveta krava dodje u snove i šapne mi da sam preskočio ambis.
Ne shvatam je baš sasvim, ali ako ona tako kaže, sigurno je u pravu.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47636 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30282 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16726 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35320 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9735 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)