ŽIVOT POSLE ŽIVOTA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Feb, 2009 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taj deo mi je spadao u sutrašnju temu, ali Zvončica i ti ste je pokrenuli i naravno odmah me privukli.

Klinička smrt je odvajanje duše od tela i ima je vise vrsta.
Postoji deo koji je Zvončica opisala a to znaci, da je dusa krenula na put linijom Života. Taj put do ulaska ka pocetku linije Života je kratak, i moze da traje oko 15 sekundi, ukupno traje trideset jer se racuna i povratak.
Ako se ne vrati u tih 30 sekundi, covek ili umre ili ostane u komi.

Koma je telo bez duše koje živi unutarnji život ali nema Svesnost.
Svest kada putuje seća se dogadjaja koji se odigrao, moze i da posmatra svoje telo, ali sve nikada ne traje duze od 31 sekundu.

Izlazak iz kome je trenutak kada čoveku stigne nova duša, i nastavi život tamo gde je stao.
Primetno je da ovakvi ljudi postanu potpuno drugaciji, cesto imaju i izrazene dodatne sposobnosti, sto je posledica spajanja sa telom koje vec dosta toga zna.
Za izlazak iz kome kod čoveka se pojavi i nova veza tela sa mozgom, adekvatna duši koja je došla.
Jednostavno to je drugi covek.

Nadam se da nije mnogo zamršseno, i da je razumljivo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Litlneks"]
zvoncica ::

Da,to je klasična priča i slična kod svih koji su doživeli kliničku smrt! Ja takođe samo znam iz priča ljudi koji su je doživeli i vidi se na njima drastična promena u životu posle povratka u zemaljski život i svi su razočarani što su se vratili ali svi pričaju da su se vratili da bi ispunili neki zadatak,da prenesu nekome poruke i znaju tačan datum kada će umreti i smrti se više ne plaše i doživljavaju je kao "lep" čin!

Uglavnom sam citala o tome, ali to su nesvjesni,automatski principi.
Ovo o cemu je Talerman poceo pisati spada u svjesne, kontrolnirane izlete.

ps. tko je molim boldirao slova u mom postu u nazivu klinicka smrt?
ja nisam.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 00:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="zvoncica"]
Litlneks ::
zvoncica ::

Da,to je klasična priča i slična kod svih koji su doživeli kliničku smrt! Ja takođe samo znam iz priča ljudi koji su je doživeli i vidi se na njima drastična promena u životu posle povratka u zemaljski život i svi su razočarani što su se vratili ali svi pričaju da su se vratili da bi ispunili neki zadatak,da prenesu nekome poruke i znaju tačan datum kada će umreti i smrti se više ne plaše i doživljavaju je kao "lep" čin!

Uglavnom sam citala o tome, ali to su nesvjesni,automatski principi.
Ovo o cemu je Talerman poceo pisati spada u svjesne, kontrolnirane izlete.

ps. tko je molim boldirao slova u mom postu u nazivu klinicka smrt?
ja nisam.

Ja nisam,mada imam mogućnost da ispravljam kao urednik ovoga podforuma,ako hoćeš mogu ispraviti!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 00:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ne treba, samo me iznenadilo...
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 10:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je važno znati da bi se ispravno shvatilo učenje Biblije o zagrobnom životu ;
a naredni tekstovi nam otkrivaju šta ono zaista govori o ovom predmetu: „
1.Mojs.7,21.22.-- „Tada izgibe svako ijtelo što se micaše na zemlji, ptice i stoka i zvjeri
i sve sto gamiže po zemlji, i svi ljudi. Sve sto imase DUŠU ŽIVU u nosu…”
Ovdje se jasno vidi da je izginula svaka živa duša , i ljudi i životinje....
Zato nam Biblija dalje objašnjava : „Sve sto ti dodje na ruku da ciniš, cini po mogucnosti svojoj,
JER NEMA RADA NI MiŠljENJA NI ZNANJA NI MUDROSTI
U GROBU U KOJI IDEŠ .” „Jer živi znaju da ce umrijeti, a MRTVI NE ZNAJU Ništa niti im ima plate,
jer im se spomjen zaboravio.” (Propovednik 9,10.5)
„Jer ŠTO biva sinovima ljudskim, TO biva i stoci, JEDNAKO im biva; KAKO gine ona TAKO ginu i oni,
I SVI IMAJU ISTI DUH…SVE IDE NA JEDNO MJESTO.
(Propovednik 3,19-22) U skladu sa navedenim tekstovima o stanju mrtvih, Biblija nas uci
da „koja duša zgriješi, ona ce POGINUTI” (Jezekilj 18,4)
Svako drugo objašnjenje o životu posle smrti , je samo mašta pojedinih ljudi...
Primer iz Biblije,kada je Mariji kao djevici rečeno da će biti trudna:
„I rece Marija: velica duša moja Gospoda; i obradova se duh moj Bogu Spasu mojemu.” (Luka 1,46.47)
Primer Isusa,pred smrt na krstu:
„Tada rece im Isus: zalosna je duša moja do smrti.” (Luka 26,2Cool
Izraz „duša” u Bibliji ima više razlicitih znacenja tako da u nekim slucajevima oznacava i cjelu osobu,
kao u izveštaju o stvaranju covjeka, gde je napisano da „posta covjek dusa ziva”. (1.Mojsijeva 2,7)
Ovi tekstovi pokazuju da su mnogi prevodi ograniceni nedostatkom broja izraza ili delimicnom
pristrasnošcu prevodioca tako da se svaki tekst mora pazljivo proucavati,
jer jedino tako možemo doci do ispravnih tumacenja rjeci koja je Njegovom silom i nadahnuta.
Na kraju, možemo vidjeti šta je Sam Gospod rekao o tome da li je nakon potopa bilo koja duša ostala u postojanje;
:„A Gospod rece:nece se Duh Moj do vjeka preti s ljudima, jer su tjelo; neka im još sto dvadeset godina.” (1. Mojsijeva 6,5)
Nijesu poslušali ;Došao je potop, i bili su uništeni ! Nikada se nikakav duh ovijeh nije mogao bilo gde pojaviti...
Potvrdu tome, daju i sledece, nedvosmislene rjeci Psalmiste: „Eda li ce se u grobu
propovjedati milost Tvoja, i istina Tvoja u truhljenju?” (Psalam 88,11)

Posle života,dok Bog ne intervenira, nema života !...
Pojavu mrtvih (sem nesvjesti i kliničke smrti,koje su fiziološke pojave) može samo imitirati sotona,
u cilju prevare ! Tko u to vjeruje, sam je kriv !...

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 18:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

biblijski-hriscanin ::

Posle života,dok Bog ne intervenira, nema života !...
Pojavu mrtvih (sem nesvjesti i kliničke smrti,koje su fiziološke pojave) može samo imitirati sotona,
u cilju prevare ! Tko u to vjeruje, sam je kriv !...
Biblijski hrišćanin

Šta je po tebi smrt? Šta se dešava sa dušom kada čovek umre gde ona odlazi? Zar duša može da se uništi? Kako nesvest i klinička smrt mogu biti fiziološke pojave? Da li su snovi fiziološke pojave? Isus je vaskrsnuo zar time nije pokazao da je smrt pobeđena,zar time i nama nije otvorio vrata besmrtnosti?
Topli pozdrav za tebe Biblijski hrišćane!
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da sam na početku nešto napisao o ovome što te interesira ;

"Eto sta se desava posle smrti - telo se vraca u prah , odakle je i
uzeto , dah zivotni se vraca Bogu koji ga je dao , a Dusa ziva
PRESTAJE DA POSTOJI. - Jedna divna i razumna Biblijska istina"...

Mislim da bi trebao ovo pročitati,kako bi shvatio koliko je smrt neminovna i opravdana ;

Znam da za neke nije dobrodošla ovakva diskusija,ali znacenje pravog razumjevanja kršcanstva
je uvijek veliki izazov..Grjehom,covjekova i Božja priroda se razdvojila! Ljidima je bilo nemoguce
da se ponovo sjedine sa Bogom,tako da je sam Bog preuzeo inicijativu ; Jesus je postao "mjesto"
na kojem se božanska priroda spojila sa ljudskom, trajnim sjedinjavanjem.Tražeci da bude kršten
od Ivana, on se poistovjetio sa ljudima,i,kada je izlazio iz vode,klekao je i pomolio se Ocu...Biblija
ne bilježi što je to on uputio Ocu,ali bilježi Ocev odgovor "Ti si sin moj ljubazni,ti si po mojoj volji"
što potvrdiva prihvatanje poistovjecivanja, a samim tim i sve ljude..Božiji glas,pa, Duh Svjeti u simbolu
goluba, i Jesus, poistovjecen sa ljudima,ovdje oznacuju jedinstvo Trojstva, koje ce se na križu,
bolnim uzvikom -- razdvojiti...Uzvikom kosmickih razmjera "Bože moj,Bože moj zašto si me ostavio"
bilo je od vjecnosti, prvi put razdvajanje Trojstva, i to se više nikada nece ponoviti...Ovo razdvajanje
Trojstva nije uslijedilo za rad grijeha ili kušanja, Jesus je to pobjedio,ali sjedinjavanem sa covjekom,
prvi puta se pojavilo nešto stravicno -- Jesusova potpuna zavisnost od Oca...Jesusovo emocionalno
i fizicko stanje dostiglo je nove dubine nelagodnosti i i uznemirenosti..Bila je to posledica preuzimannja
grjeha svjeta, a ne strah od onoga što bi ljudi mogli da mu ucine...Jesus je rekao ucenicima :
"Duša je moja puna žalosti do smrti". Izraz,"puna žalosti" je prijevod grcke rijeci "perilupos",koja
oznacuje tugu i jad koji su nemjerljivo jaki...U ovom posebnom i žestokom jacinom tuge, dovodila je
Jesusa do ivice druge smrti... U tom strahovitom bolu, Jesus je osjetio puninu caše Božijeg gneva
nad grijehom i grješnicima...Grijeh i grješnici neminovno odlaze u smrt, i tu cašu je Jesus zaželio da
ga mimoide. Kada ponovo nije dobio odgovor, shvatio je da Oceva šutnja znaci da nema nikoga drugog
koji bi mogao da spasi ljudski rod....Bilo je to stravicno, toliko me je voleo da se je tada odrekao sile,
i dobrovoljno potcinio Ocevoj volji....Tada je cijeli svemir zanemio, i tu se otkrila i ucvrstila vjecna,
pravedna i nesebicna Jesusova ljubav prema nama ljudima...Odrekavši se svoje sile, upravo pred samu
smrt, nije još bilo razdvajanje od Trojstva, i to je znacilo da je sam Bog patio zbog mene i tebe....
Božje srce bilo je ispunjeno najdubljom tugom kada je Njegov Sin, onaj koji je bio bez krivice,podnosio
kaznu za grijeh...Jesusovom žrtvom Trojstvo je pretrpjelo posljedice grijeha ;
"Bože moj,Bože moj zašto si me ostavio"-- je za trenutak razdvojilo Trojstvo, što se nikada više nece
dogoditi u toku cijele vjecnosti....
Agonija koju je Jesus podnio proširuje,produbljuje,i omogucuje mnogo šire razumjevanje prirode grijeha...

Biblijski hrišcanin
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 23:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jesus je postao "mjesto"
na kojem se božanska priroda spojila sa ljudskom, trajnim sjedinjavanjem. Tražeci da bude kršten od Ivana, on se poistovjetio sa ljudima

Pozdrav Biblijski Hrišćanine,
izvini što mi je malo neobično,
kad Isusa nazivaš - Jesus, a Svetog Jovana Krstitelja - Ivan...
Jesi li ti pravoslavne vere, ako nije tajna ?

.
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oprostite, tekst je bio namenjen Katoličkom forumu ! Zaboravio sam ga korigovati...

Pravoslavne vere nisam nikad bio !

Pozdrav, i još jednom izvinjenje .
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nik biblijski-hrišćanin meni govori da čovek ne želi da se poistovećuje ni sa jednom hrišćanskom veroispovesti.
Da istražuje Bibliju i na njoj zasniva svoje viđenje Boga.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je važno znati da bi se ispravno shvatilo učenje Biblije o zagrobnom životu ;
a naredni tekstovi nam otkrivaju šta ono zaista govori o ovom predmetu: „
1.Mojs.7,21.22.-- „Tada izgibe svako ijtelo što se micaše na zemlji, ptice i stoka i zvjeri
i sve sto gamiže po zemlji, i svi ljudi. Sve sto imase DUŠU ŽIVU u nosu…”
Ovdje se jasno vidi da je izginula svaka živa duša , i ljudi i životinje....
Zato nam Biblija dalje objašnjava : „Sve sto ti dodje na ruku da ciniš, cini po mogucnosti svojoj,
Овај као ни остали цитати које си навео не доказују да је душа смртна, већ више доказују да си ти то тако хтео да видиш.
Овде лепо пише да је тада изгинуло свако тело које има душу живу у носу.
Дакле за тело се каже да је изгинуло а не за душу.али ти си хтео тако да видиш.
У Св. Писму лепо пише тамо негде, да је тело створено смртно а душа бесмртна.Чак ни реч Смртно не значи да тело мора да умре, већ да је дата могућност која се немора обавезно користити.
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 27 Feb, 2009 08:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dela 3,23.-- I biće da će se svaka duša koja ne posluša toga proroka istrijebiti iz naroda.
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 05 Jun, 2009 23:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Зашто тражите живог међу мртвима?" - Ово питање анђела на гробу васкрслог Христа побуђује пажњу.Већ близу две хиљаде година оно у себи садржи као обећање једно друго питање: Да ли уопште постоји "смрт"? То питање као слутња вибрира, кад људи сваке године посећују гробља.
Само навика? Или прилика да поставимо питање о властитом умирању?
Исус из Назарета говорио је више о животу него о смрти. "Бог ипак није Бог мртвих, већ живих, јер за Њега су сви живи ", рекао је Он својим ученицима(ЛК 20,3&). Душа живи и даље, кад умре спољашњи омотач.За наше умирање одлучујуће је како смо живели као људи:" Ко слуша Моју реч и верује Ономе који је мене послао, он има вечни живот и не долази пред суд, већ се пробио од смрти у живот "(Ив 5,24).
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 07 Jun, 2009 12:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nekome može biti važno saznati, da je znanje o reinkarnaciji bilo prošireno u prvim hrišćanskim vekovima. Mnogima od ranijih crkvenih učitelja ponovno rođenje bilo je sastavni deo njihove vere. Tako se kod Klementa od Aleksandrije oko 200 g.nakon Hrista kaže: “Jer time što jedno rođenje sledi za drugim rođenjem,ono nas želi postepenim napredovanjem voditi do besmrtnosti”. Jeronim (355-425) prevoditelj i sastavljač današnje Biblije, napisao je:”Naučavanje o povratku od najdavnijih vremena objavljivano je malobrojnima usmenom predajom kao vera koja nije bila javno objavljena”.Takođe i Augustin, koji je važio kao najveći “Crkveni otac” slutio je istinu o reinkarnaciji, kada je u svojim ispovedima molio: “Reci mi Bože...,nisam li proživeo već neki život, nakon kojeg je tek usledio moj detinji početak...”
Niz ranohrišćanskih primera verovanja u reinkarnaciju može se nastaviti. Za Isusa iz Nazareta i njegove učenike ta istina je bila razumljiva sama po sebi, što u Bibliji češće odjekuje. Na pr. u Isusovoj izjavi o Jovanu Krstitelju:”...Svi proroci... sve do Jovana su prorekli...da je on Ilija, koji treba doći..’ (Mat 11, 13-15).

Origen (185-253 nakon Hrista) bio je najznačajniji učitelj ranog hrišćanstva.On je živeo u Aleksandriji. Njemu su još bila na raspolaganju sva jevanđelja a ne samo spisi prihvaćeni u kanon Biblije. U svom glavnom delu “početku” on je naučavao predegzistenciju duše i povratak svih ljudi i stvari Bogu na kraju vremena. Radilo se o temeljima naučavanja o ponovnom rođenju.300 g. kasnije te su istine, koje je Origen biblijski obrazložio, bile proklete.
Uglavnom iz državno-političkih razloga, car Justijan kao poglavar Istočne crkve sazvao je 543 nakon Hrista crkveni sabor u Konstantinopolu. Na tom su skupu naučavanja Origena bila odbačena kao kriva nauka. Rezultat iz Konstantinopola citira se u vodećem sažetku crkvenoga nastavnog proglasa kako sledi: “protiv naučavanja o putovanju duše: 1. Ko kaže, ili se tako čvrsto drži, da su ljudske duše imale predživot, tj. da su pre bile duhovi i svete sile, ali da su se zasitili božanskoga nazora, da su se okrenuli zlu, da su se zbog toga ohladili u Božjoj ljubavi, da su tako dobili ime duše(=hladni) i da su zbog toga za kaznu bile proterane u tela, taj neka bude isključen” (Neuner-Ross, Vera crkve, 12 izdanje Regensb. 1917). Osim toga bilo je zaključeno: “Ako neko kaže ili misli, da je kazna demona i bezbožnih bića vremenska i da će jednom doći kraju ili da će se dogoditi povrat demona ili bezbožnih bića, taj neka bude proklet.”Deset godina kasnije Papa Virgilije potpisao je Koncilske akte i time odobrio proklinjanje Origena i njegovog naučavanja.

Uprkos papinskom potpisu danas se sve više hrišćana pita, zašto u crkvi ne smeju verovati u mogućnost ponovnoga rođenja. Teolozi takođe neprečujno postavljaju to pitanje.Rimski verski gospodari bore se usprkos takvih glasova sve do danas ogorčeno protiv ljudske slutnje, koja je kod mnogih postala izvesnost: Da na putu do savršenstva možemo proći kroz više zemaljskih života. Godina 553. otvorila je crnu rupu u davanju smisla zemaljskom postojanju.Nada u povratak svih stvorenja Bogu bila je razbijena i zamenjena dogmom o večnom prokletstvu onih koji ne slušaju crkvu. (Na mesto ponovnog rođenja stupila je dogma o “uskrsnuću tela na sudnji dan”.) I na toj dogmi o večnome prokletstvu počiva sve do danas moć rimske crkve i njenih kćeri. S reinkarnacijom ta moć otpada: Svaka duša i svaki čovek jednom se vraća natrag Bogu. Svako je sam odgovoran za svoj život i svoju sudbinu, zato što je biće slobode. Bog je ljubav, a ljubav nikoga ne proklinje.Za povratak u našu večnu domovinu dovoljno je očistiti svoje pogrešno ponašanje pomoću otkupiteljske snage, koju nam je Hrist poklonio svojim činom otkupljenja, i ostvarivati božje Zapovedi. Za to nije potreban “posrednik”, ni sveštenici.Tamo gde se dakle živi s verom u zakon setve i žetve s mogućnošću ponovnog utelovljenja, tamo je slomljena moć crkve. Sveštenici i drugi dostojanstvenici izgubili bi u nedostatku potražnje svoju “službu” i morali bi obavljati normalan posao onako kako je Isus iz Nazareta zapovedio svojim učenicima…
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 08 Jun, 2009 08:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najveći uspeh sotonske prevare čoveka je u tome što je pomešao istinu sa neistinom
i tako je prezentirao čoveku ; "Nećete vi umreti,nego će te poznati šta je dobro a šta zlo"...
Bog je rekao ; " Ako okusiš,umrećeš", i dok nije ovo prekršio nije znao šta je greh ili zlo !...
Pored laži i prevare ubačeno je i malo istine !... Danas sotona istim metodom vara, i kako
se primećuje -- uspeva !... Ako Biblija kaže : "Nema rada ni mišljenja u grobu u kojem ideš",
svaka drugačije moguća razjašnjenja imaju sotonski upliv...
Oko "novog rođenja" najavljenog u Bibliji nema manipulacije ; Ono samo moše da znači
ostavljanje grešnog života, i hodanje sa Hristom stazama pravednim (Zakon Božiji i vera Isusova)
Inkarnacija je sotonski apsurd, jer je Ilija prorekao pojavu Jovana krstitelja, a Isus je samo podsetio
na ispunjenje proročanstva. Jasna Biblijska izjava : " I stvori Bog čoveka od PRAHA ZEMALJSKOGA,
dunu mu u nos DAH ŽIVOTNI, i posta čovek DUŠA ŽIVA", isključuje svaku šizofrenu pocepanost
ovakvog savršenog Božjeg stvaranja čoveka ; Kada čovek umre, TELO se pretvara u prah,od čega je
i postalo, DAH ŽIVOTNI se vraća Bogu koji ga je dao, a DUŠA ŽIVA -- PRESTAJE DA POSTOJI...

To je po Bibliji prva smrt ; Svi moramo izaći na sud ; Jedni će otići u život večni. a jedni u večnu smrt !...
Kako će to biti ??? Evo, još jednom, nama ljudima najrealnije objašnjenje ;

-- "Na jednu stranu su ekseri: Na drugu , daske: Sakupiš daske,poređas ih,
zatim zakucaš eksere i dobijes sanduk...

Kada izvadiš eksere i staviš ih na jednu stranu , a daske na drugu,
- gde je sanduk?. - Nama ga - vise ne postoji... Tako ,onaj koji je
stvorio sanduke ima u svojoj banci podataka za šta je koji sanduk
sluzio;neki je nosio voće,a neki smeće,to njihov stvaralac zna
najbolje, i kada mu se prohte,uzeće bilo koje eksere i bilo koje daske
i napraviće iste sanduke za istu namenu kao i pre,nekada.

Tako je i sa čovekom...
Čovek se sastoji iz tri elementa: - Prah zemaljski-(telo),-dah zivotni-
(od Boga), i tek onda čovek postane Dusa živa... Kada
čovek umre,telo se vrati u zemlju odakle je i stvoreno,dah životni se
vraća Bogu koji ga je dao,- a duša živa prestaje da postoji...

Samo , u ovom slučaju , za šta, i kako je čovek sluzio, nalazi
se u nebesku banku podataka... Njegov Tvorac, kada to
bude hteo,od bilo kog dela - praha zemaljskoga načiniće ponovo
čoveka, daće mu svoj dah zivota,- i čovek ce opet postati duša
živa (vaskrsenje). Naravno, iz nebeske banke podataka nosiće
sa apsolutnom tačnošću sve ono što je ranije radio...
Eto sta se desava posle smrti - telo se vraća u prah , odakle je i
uzeto , dah životni se vraca Bogu koji ga je dao , a duša živa
PRESTAJE DA POSTOJI. - Jedna divna i razumna Biblijska istina...

Biblijski Hriscanin
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12437 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90010 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30283 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11262 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)