Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Okt, 2008 09:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Okt, 2008 12:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ko je i kada prvi istupio sa idejom da objektivno zlo ne postoji?

OBJEKTIVNO ZLO POSTOJI-ALI SAMO ZATO STO GA NEKO- H R A N I ...

Da mi ga je samo naci svasta bih mu rekao Arghhh!

Salu na stranu, ja bih zaista bio vrlo rad da cujem koji to pokret u verskom, filozofskom ili metafizickom sistemu zastupa i koji je prvi poceo da zastupa ideju da objektivno zlo ne postoji?

Posto vidim da su oko ovog pitanja postoje dva ostro suprostavljena stava, ja mislim da se ovo mora izbistriti do kraja.

Moj stav moram da ponovim,
zlo moze da bude subjektivna manifestacija naseg uma,
isto tako, demoni mogu biti subjektivne kreacije naseg uma,
isto tako, demoni mogu da budu manifestacije nas samih,

ali isto tako,
demoni mogu biti sasvim objektivni i nezavisni i od nas samih i od naseg uma,
bas kao sto zlo moze objektivno postojati i u nasem svetu, kao i u mnogim drugim onostranim svetovima.

Naravno da mogu da budu nezavisni, ali su isto tako jednoga dana u proslosti motrali da budu i izkreirani-od nekoga...
Slozicemo se da taj "neko" je znao sta radi...
A u stvari nije znao-JADNO I TUZNO VELIKO NEZNANJE...
Jer sve ce se te njegove kreature jednoga dana urusiti, odnosno onda kada ih vise niko ne bude hranio...

U postojanje objektivnog zla veruje, koliko je meni poznato, i hriscanstvo i islam i judaizam.

U hinduizmu, postoji podela na deve i asure, to jest na andjele i demone.

Sasvim je moguce, medjutim, da u budistickom konceptu, ne postoji objektivno zlo.

Po pitanju taoizma, situacija je drugacija, jer u sklopu njegovog misticnog ucenja,
postoje na stotine tzv. departmenta pakla, kojima presedavaju razlicita demonska bica.

NE interesujem se mnogo za religije, niti za njihova poimanja sveta.
Ako imamo unutrasnji glas i gajimo kontakte sa samim bozanskim bicem u nama samima, onda nemamo nikakvih problema da razlucimo sta jeste - a sta nije...

Ja mogu dakle samo da predpostavim da ideja o nepostojanju objektivnog zla, dolazi od budizma.

Mozda si tu u pravu-buda nista nije govorio ni o dusi, kao ni o demonima ni o mnogim drugim stvarima...
Govorio je najvise o patnji, uzrocima patnje i kako patnju izbeci...
Verovatno, jer je doziveo stravican sok kada je ugledao one stare ljude i shvatio u tom trenutku prolaznost svega...

No, ja dakle, ipak nisam siguran odakle pristalice teze o nepostojanju objektivnog zla crpu podatke i inspiraciju, pa bih voleo da razjasnimo ovo pitanje do kraja.

ZANIMLJIVA TI OVA TEMA O OBJEKTIVNOM ZLU...
IZGLEDA DA TU IMA MNOGO NEPOZNANICA...

Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Okt, 2008 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jedan deo iz knjige Iluzije, Ricarda Baha...

«Svi smo mi slobodni da radimo ono što želimo»,rekao je te noći.-Nije li jednostavno,čisto i jasno?Nije li to veliki put da se uredi univerzum?
-Skoro.Zaboravio si jedan važan deo-rekoh.
-O?
Svi smo mi slobodni da radimo ono što hoćemo,dok to ne povređuje nekog drugog,-dodao sam.-Znam da si to mislio,ali je trebalo da kažeš šti si mislio.
Čuo se iznenadan zvuk u mraku,pogledao sam ga brzo.-Jesi li čuo to?
-Da,zvuči kao da ima nekog...Ustao je,otišao u mrak.Nasmejao se iznenada,i rekao ime koje nisam uspeo da razumem.-U redu je-čuo sam da kaže.-Ne.biće nam drago da si tu...nema potrebe da stojiš tu..dođi,dobrodošao si stvarno...
Glas je imao težak akcenat,ne ruski,ni češki,više transilvanski.-Hvala.Ne želim da kvarim veče...
Čovek koji je došao do vatre bio je,pa bio je prilično vitak,vuku sličan momak,uplašenij očiju,obučen u večernje odelo.crna pelerina postavljena crvenim satenom,bilo mu je neprijatno na svetlu.
-Prolazio sam pored,-reče-Polje je prečica do moje kuće...
-Zar?-Šimoda mu nije verovao,znao je da laže,a istovremeno je radio sve što je mogao da se uzdrži od glasnog smeha.Nadao sam se da ću razumeti,ubrzo-
-Smestite se udobno,-rekoh.-Možemo li vam pomoći?Nisam se baš tako osećao ,ali on je bio tako stisnut ,da sam stvarno želeo da se opusti,ako može.
Pogledao me s divljim osmehom koji me sledio.-Da,vi mi možete pomoći.To mi je vrlo potrebno ,inače ne bih pitao. Mogu li piti vašu krv? Samo malo? To mi je hrana, potrebna mi je ljudska krv...
Možda je to nio njegov akcenat, nije dobro znao engleski ili ja nisam dobro razumeo njegove reči , ali sam bio na nogama brže nego ikad, slama je sletela u vatru od moje brzine.
Čovek je ustuknuo.Inače sam bezazlen,ali nisam mala osoba i mogu da izgledam zastrašajuće.Okrenuo je glavu.-Gospodine, žao mi je! Žao mi je! Zaboravite da sam bilo šta rekao o krvi! Ali ,vidite...
-Šta to pričate?-Bio sam još bešnji,jer sam se plašio.-Šta to dođavola govorite, čoveče? Ne znam šta ste, da niste nekakav VAM-?
Šimoda me je prekinuo pre nego što sam mogao da izgovorim reč.-Ričard, naš gost je pričao, a ti si ga prekinuo.-Molim vas ,nastavite ,moj prijatelj je malo nagao.
-Donald,-rekoh-Ovaj momak...
-Budi miran!
To me je toliko iznenadilo da sam zanemeo gledajući užasnuto čoveka izvučenog iz njegovog prirodnog mraka na svetlo naše vatre.
-Molim vas da razumete.Nisam ja izabrao da se rodim kao VAMPIR. To je nesrećna sudbina. Nemam mnogo prijatelja. Ali svake noći moram imati malo sveže krvi, inače će me spopasti užasni bolovi, a ako bi i dalje ostao bez toga, umro bih. Molim vas, užasno ću patiti, umreću, ako mi ne dozvolite da sisam vašu krv...samo malo, ne treba mi više od pinta. Koraknuo je prema meni, oblizujući usne, misleći da me Šimoda nekako kontroliše.
-Još jedan korak i biće krvi, slažem se.Čoveče, taknite me i mrtvi ste...Ne bih ga ubio, ali sam mislio da ga vežem, pre nego što nastavim s pričom.
Mora da mi je poverovao,jerje stao i uzdahnuo.Okrenuo se ka Šimodi:-Jesi li postigao šta si hteo?
-Mislim da jesam.Hvala ti.
Vampir me je pogledao i nasmešio se,potpuno opušten,lude se zabavljajući kao glumac na sceni posle predstave.-Neću piti tvoju krv,Ričard-reče prijateljski perfektnim engleskim bez ikakvog akcenta.Dak sam gledao,on je nestajao ,kao da je isključio svoje unutrašnje svetlo...za pet sekundi je isčeznuo.
Šimoda je seo opet pored vatre.-Uvek mi je drago što ne misliš to što kažeš!
Još uvek sam drhtao lučeći adrenalin,spreman da se borim sa monstrumom.-Don ,nisam siguran da sam za ovakve stvari.Možda bi bilo bolje da mmi kažeš šta se događa.kao na primer,šta ...šta je bilo?
-Dot je bio vampir iz Transilvanije,-reče on nego što je sama ona spodoba govorila.-Ili,da budem precizniji,Dot je bio misaona forma vampira iz Transilvanije.Ako hoćeš nešto da objasniš, a misliš da te neko ne sluša,čvrkni ga malomisaonom formom ,da objasniš šta misliš.Da li misliš da sam ga doterao ,sa onom pelerinom i očnjacima i onakim akcentom?Da li je bio previše strašan za tebe?
-Pelerina je prvoklasna,Don.Ali je ipak bilo suviše stereotipno,egzoično...uopšte se nisam uplašio.
Uzdahnuo je.-U redu.Ali si shvaio smisao,a to je ono važno.
-Koji smisao?
-Ričard,budući tako besan na mog vampira,radio si ono što si hteo ,bez obzira što bi ti povredilo nekog drugog.On ti je to čak i rekao da će biti povređen ako...
-Hteo je da mi sisa krv!
-Što je isto što mi radimo govoreći da ćemo biti povređeni ako neko ne živi na naš način.
Ćutao sam dugo vremena misleći o tome.Uvek sam mislio da smo slobodni da radimo šta hoćemo, samo ako ne diramo druge,a ovo se nije slagalo.Nešto je nedostajalo.
-Stvar koja te zbunjuje-reče-je prihvaćena izreka koja je slučajno nemoguća.To je izraz «povrediti nekog drugog».Mi biramo da li ćemo biti povređeni ili ne,nije važno od čega.Mi smo ti koji odlučujemo.Niko drugi.Moj vampir je odlučio da će biti povređen ako mu ti ne dopustiš...!
To je njegova odluka,njegov izbor.Ono što ti radiš je tvoja odluka,tvoj izbor.Daćem mu krv,ignorisati ga,vezati ga,probosti ga javorovim kolcem kroz srce.Ako on ne želi javorov kolac
,slobodan je da se brani,na bilo koji način.I tako to ide,izbori,izbori...
-Kad tako gledaš...
-Slušaj-reče- ovo je važno.Svi smo mi.Slobodni.Da radimo.Šta god.Poželimo.Da radimo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 07:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hanuman ::

Što se mene tiče SVE POSTOJI, a ono što ne postoji može se reći da je TRENUTNO NEMANIFESTOVANO i da uvek postoji mogućnost da se ovaploti. Sve što um kreira ili zamisli odnekud je došlo. Ako bih se posvetio nekoj misli (to je neko energetsko vlakno koje je doprlo do mene), ako bih je vukao i tragao za sličnim vlaknima, vremenom bih došao do debljih i intenzivnijih snopova koji bi ubrzo kreirali realnost u skladu sa njihovom prirodom.

Thumright
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SAMO SU DVE STVARI VECNE, LJUDSKA GLUPOST I BOZJE SAOSECANJE!

Evo ja sam dokaz toga, procitala sam prvu stranu, pa odgovorila, tek sam sad ukapirala da ima devet strana.

Svidja mi se onaj nadimak PROBISVET. Daj probij ga, pa da idemo odavde!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2008 15:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pogledaj

Neki od nas JESU spoznali, a ta vrsta spoznaje dogadja se kad Duhom udjemo u neke druge frekvencije svesti. Medjutim, kad se "vratimo" u ovozemaljsku, svakodnevnu svest istovremeno se vracamo u dualnost i reagujemo kao i svi ostali: povredjuju nas neki postupci drugih ljudi, povredjuju nas neke situacije koje nam se ne dopadaju.

Shvatam odlicno "gde" si i kako se osecas, shvatam tvoju zbunjenost zbog gomile koju si sagledala u sebi, sve to stoji i postoji. Jedino "resenje" za tu "gomilu" je spoznaja, prepoznavanje toga sta sve cini tu gomilu koju nosis u sebi. A razresenje dualnosti dobro-zlo, da bi smo dosli do spoznaje da nista nije ni dobro ni zlo, vec TAKVO KAKVO JESTE, nije nemoguce samo zahteva vreme i trud.

Ono sto sam ja shvatila, u nekom periodu samoposmatranja, je: UVEK SU ME POVREDILA SOPSTVENA IZNEVERENA OCEKIVANJA, kad god sam bila povredjena zapitala bih sebe: sta sam OCEKIVALA DA SE DOGODI a nije bilo po mojoj volji, pa SAMU SEBE POVREDJUJEM time sto se lose osecam. Probaj sa ovim metodom.

Drugi metod je: KO ZNA ZBOG CEGA JE TO DOBRO. Vrlo cesto nam se desava da neku promenu koja nam se desava proglasimo delovanjem zlih okolnosti, zlih ljudi, zllih vremena ili bilo cega drugog. Kad "oluja" prodje, kad se stvari sagledaju sa vremenske distance, cesto spoznamo da je to sto nam se desavalo, a bilo je bolno, zapravo bila nasa blagodet. Promena koja je bolela dok je trajala donela je blagodet u buducim vremenima. Ja cesto kazem da je to "piling rendetom - dobijes divnu mladu kozu posle, ali treba izdrzati dok traje" Very Happy

Dugotrajnim pitanjem "Ko zna zbog cega je to dobro?" jednog momenta ces uspeti da u trenutku sagledas pozitivnu stranu onoga sto ti trenutno izgleda kao negativno desavanje. Posto smo vec "prinudjeni" da zivimo u ovom svetu dualnosti, upotrebimo to tako sto cemo uspeti da spoznamo dualnost i time se osloboditi vezanosti samo za jednu stranu, sto nam donosi patnju.

Srecno Very Happy jer duhovni put ni malo nije lak. No, kad jednom krenes njime povratka nema. To verovatno vec i sama znas.
easy
Majstor

Poruka Poslao: 29 Okt, 2008 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Pridružio: 03 Okt 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Zlo objektivno nije moguće, ali je subjektivno itekako moguće, jer ga stvaraju oni koji sude.

Very nice, eto još jednog koraka koji vodi ka idejnom kompromisu. Ako dozvolimo postojanje subjektivnog zla (dobra), onda nas od njegove objektivizacije deli još samo malo...
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 21:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="easy"]

Mislim da najviši doprinos ovom svetu može da da onaj koji uvažava subjektivnost, ali odbija da joj da prvo mesto.

Davati doprinos svetu ogleda se u neremećenju njegove harmonije. Svest se može desubjektivizovati. Ona može subjektivizovati objekat ili objektivizovati samu sebe, a pitanje prioriteta šta je prvo a šta drugo, šta je važno a šta nevažno, zavisi od perspektive i mnogih drugih svojstava svesti i bića. Ipak, trebalo bi biti oprezan sa doktama tipa:

...najviši doprinos ovom svetu može da da onaj koji uvažava subjektivnost, ali odbija da joj da prvo mesto.

i

Davati doprinos svetu ogleda se u neremećenju njegove harmonije.

....jer promenom perspektive, možemo doći do nekog posve drugačijeg zaključka. Bojim se da nismo u stanju sagledati krajnje domete perspektiva iskazanih takvim verbalnim pravilima, zavetima i gledištima. To su samo paradigme, koje do jednog trenutka mogu imati svoju ulogu, ali svaka uloga ima svoju svrhu i svoje granice. Na putevima razvoja možemo doći u situaciju da poreknemo sve principe na kojima se temeljio naš dosadašnji put. takve stvari se ne mogu anticipirati.

Jer subjektivno nije isto što I objektivno.

Subjektivno je refleksija objektivnog i vice versa. Ponekad je teško razlučiti granicu. Ipak, moguće je učiniti tu granicu poroznom.

Sama svest o tome da subjektivno nije isto što I objektivno je, po meni, sredstvo za transformaciju I približenje Duhu (ti to zoveš Bog, pretpostavljam da mislimo na isto.)

Subjektivno i objektivno su intelektualni spomenici, baš kao i materijalno i duhovno. Kako ja zovem to nešto je nebitno, ali postoji ekvivalent u sistemu analogije.

Po meni, ta svest, uvid o tome da subjektivno nije isto što I objektivno, je jedini način za oslobođenje iz patnje koja upravo I potiče iz subjektivnih iluzija.

Postoji li onda nekakva objektivna svest? I šta zapravo znači objektivno, odnosno subjektivno? Svaka naša izjava je subjektivna, nije objektivno došla odnekud a mi bili samo njeni provodnici. Izjava se kristalisala u svesti, na osnovu objektivnih inputa. Output je uvek subjektivan. A da patnja potiče od subjektivnih iluzija jeste tačno, ali može poticati i iz objektivne stvarnosti. Ovca je mirno pasla na cvetnim livadama srednje Engleske a onda je došlo osoblje koje radi za Prehrambenu Industriju... Twisted Evil

Svi sve znaju, znaju šta je najbolje za njih a I šta je dobro a šta zlo za druge.

Svi su odlični “znalci dobra I zla”.

To šta svi znaju ili "znaju" je njihov problem. Ako to zaista vrednuju onda će to znanje zadržati za sebe. Ukoliko se okolo razmeću tim "znanjem" to govori da oni zaista malo cene ili uopšte ne cene i to malo što znaju ili misle da znaju.

Svi bi nešto da menjaju svet, svako na svoj subjektivni način.

Pa naravno, jer kako bi ga drugačije menjali osim na subjektivan način? E sad, slažem se da je to (samo)useravanje. Bolje da ništa ne diraju.

Po mom mišljenju, tako ga samo još više useravaju, I svet I sebe.

.... a možda jednostavno uživaju u tome. Markiz de Sad je umeo lepo da opiše takve likove (Uživanje u zločinu).

Rekao bih da sloboda upravo I leži u toj neutralnosti koju si pomenuo I tzv. Srednjem putu…ni “ljubav” ni “mržnja”…jednostavno, prihvatanje.

To je najsigurniji put. Mada, hajde da ne ograničavamo mogućnosti pa dozvolimo i ekstremima da bivajući besprekorni u ekstremu ipak dođu do savršenstva i harmonije iskušavajući ekstremnu disharmoniju.

Kad se čovek utemelji u tom “osećaju”, tad može da čini ili ne čini bilo šta, šta god da učini, učinio je to slobodan.

Da li postoji veći doprinos egzistenciji?

To je dobro. Subjektivno dobro koje se objektivizovalo. Wink

Svako dobro Easy.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 09:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 03 Nov, 2008 08:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepi navodi, ali šta je njihova svrha? Šta si time hteo da istakneš, ukoliko je to vezano za našu malu raspravu, naravno?
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 03 Nov, 2008 09:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Nov, 2008 09:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da radite dobru stvar za sve one koji se bave samoposmatranjem, posto ukazujete na neke bitne stvari. Bilo bi jako korisno kada biste malo usli dublje u znacenje same ove price. Zasto dolazi do subjektivnosti, sta je odrzava, kako, zbog cega, sta sadrzi...? Jednu siru sliku...
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 03 Nov, 2008 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hteo sam da istaknem sledeće:

OBJEKTIVNA ISTINA (Svest, Duh) postoji i bez SUBJEKTIVNE „ISTINE“ (misli, rasuđivanje, "znanje dobra i zla".)

Dobro, tu se slažemo. Objektivna istina postoji i bez subjektivne. Subjektivna se emanira iz objektivne i predstavlja njenu iskrivljenu refleksiju. U svetu subjektivnih istina moguće je jedino nadmetanje raznih oratora čija je istina približnija objektivnoj istini. Međutim, ne smetnimo sa uma i da se subjektivna istina može u određenoj meri objektivizovati. Apsolutna istina je mistični mit. O tome ne mogu prosuđivati jer je nisam doživeo, već mogu prosuđivati tuđe subjektivne istine na osnovu njihovih iskaza, kao što sada prosuđujem Easyjeve iskaze. Takođe, kao svedočanstva imamo iskaze istaknutih ili mitskih ličnosti ili mitoloških analogija u vezi apsolutne istine. O tome ne mogu da diskutujem nego samo da raspravljam o sintaksičkoj formi iskaza o apsolutnim istinama.

Takođe, nategnuto je tvrditi da postoji objektivna istina pošto ta tvrdnja dolazi iz okrilja subjektivne istine.

Da bi se prevazišla subjektivna „istina“, potrebno je uočiti je kao takvu – subjektivnu.

To uočavanje je povratak u OBJEKTIVNOST, OBJEKTIVNU ISTINU, koju ja vidim kao neko NAJVIŠE DOBRO.

E sad, ja bih bio Easy ako bih tvrdio da ne postoji objektivna istina jer mogućnost spoznaje bilo kakve istine moguće je samo u formi subjekta. Ono što subjekat poima je dakako subjektivno. Objektivna istina nije najviše dobro jer dobro, pa ni najviše objektivno ne postoji. No, to je samo red argumenata, igra reči. Otud je možda prikladnije o stvarima metafizičkim diskutovati putem simbola. Kabala je recimo u tu svrhu formirala prigodan sintaksičko-logičko-matematički instrumentarij. Ima i drugih svakako, ali eto za mene je kabala najprikladnija.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 9 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZLO I DOBRO - iluzija ili stvarnost ? 81 TATA SINANA 29029 22 Avg, 2011 21:36 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VICEVI (+18) 832 adminfob 195884 12 Avg, 2011 08:16 am
energeticar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250330 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40599 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28860 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5699 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10575 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)