Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Osim toga,
objektivnu dokazivost mi smo vec apsolvirali kao temu u konvencionalnom obrazovanju.

O kakvoj ti to objektivnoj dokazivosti govoris kada je rec o duhovnosti?

Kojim aparatima to da ti dokazem objektivno?

Video rekorderom, DVD-ijem, Mikroskopom, teleskopom?

Duhovno se ne dokazuje materijalnim. Duhovni ljudi se Duhom prepoznaju kada se sretnu i njihov susret je olicenje radosti koja se ne iskazuje recima. Samo onaj koji smatra da je bolji, veci, pametniji od drugih pravi poredjenja u duhovnim dostignucima. Evo sta je meni moj Ucitelj sa visih sfera jednom priikom rekao po tom pitanju:

Citat:
Znači, ego je u stalnom konfliktu sa okolinom?

Na neki način da. Sve dok mu se drugi ljudi ne opiru ego (čovek) je smiren i zadovoljan. Ovo je još jedan razlog zašto čovek teži za vlašću, jer tada drugi ljudi neće smeti da mu se opiru i protivreče drugačijim mišljenjem, a on će ostvariti zadovoljstvo.

Strašno je kada čovek jakog ega Sekundarne ličnosti zadobije moć nad ograničenim brojem ljudi. Imam taj slučaj u praksi.

Takav čovek zaista postaje tiranin, ako mu pridaješ preveliku važnost, što znači da si ti ta koja mu daje objektivnost i značaj. U ovom slučaju on je zaista važan, jer reč je o tvom poslodavcu od koga ti zavisi egzistencija. Zbog osnovne strukture njegove svesti ovo možemo slobodno i pisati i objaviti, zato što on u svojoj oholosti neće pročitati tvoju knjigu.
Međutim on može da bude i blagodet za tebe, sve zavisi iz kog ugla posmatraš stvar, odnosno u koje svrhe ga upotrebljavaš. Ukoliko pokušaš da se otvoreno ili prikriveno sukobiš sa njim biće to sukob dva ega, a obzirom da je moć (novac) na njegovoj strani, ti svakako gubiš. Stoga nemoj ni da pokušavaš da ga ubediš da nisi maloumna i da svoj posao poznaješ bolje od njega. Njegov fokus percepcije je izoštren samo na upoređivanje sebe sa drugim ljudima. Slab eho Primarne ličnosti, koja je zbog dugogodišnjeg potiskivanja skoro zakržljala ali ipak još uvek postoji, neprekidno ga podseća da je čitav njegov život velika farsa i kao takav potpuno je promašen. Međutim, on ima novac i mogućnost da svoje bogatstvo još više uveća, samim tim ima osećaj da je Bog, a kao Bog on sve najbolje zna. Zato nemoj uzalud trošiti reči i vreme uveravajući ga da nije u pravu. Bilo kojim sukobom ili pokušajem da ga uveriš u bilo šta, ti samo ojačavaš ego sopstvene Sekundarne ličnosti.

Ali, u pitanju je poštovanje zakonskih propisa!

Ipak je tvoje knjigovodstvo samo dogovorena slika sveta, gde je istinito samo ono što piše na papiru. Čudi me da još nisi počela da serviraš papire na kojima piše "jutarnja kafa".

Toliko blesava ipak nisam.

Ne, već to pokazuje fleksibilnost slike sveta. Ti znaš da je to samo papir sa nekim podacima koji pokazuju neku poslovnu promenu, ali ipak mu veruješ jer je zakonom tako propisano.

Ne skreći sa teme, molim te. Baš si me zainteresovao izjavom da on može da bude moja blagodet. Kako to, jer nisam jedina koja je u konfliktu sa svojim poslodavcem.

U svojoj preteranoj samovažnosti, jer njegov ego neprekidno to potvrđuje kroz sticanje velike količine novca, on ima osećaj svemoći. Njegov ego je "naduvan" jer i kada se trudi da bude tolerantan, to je samo u svrhu očuvanja i ojačavanja postojeće slike o sebi.
Tako "naduvani" ego čini ga karikaturom od čoveka, ali u preteranoj samozaljubljenosti, koja se manifestuje kroz osećaj lične moći, on nije u stanju da sagleda šta je napravio od sebe. Blagodet za tebe je ako zaista uvidiš da je takav. Međutim, ako svoje ispravno viđenje "upakuješ" u osećaj prezira ili gađenja prema kreaturi koju posmatraš, upašćeš u zamku sopstvenog ega koji, poredeći se sa njim, kaže: "Vidi kako sam ja bolja od tebe, ja sam duhovna a ti si obični, smrdljivi zemaljski stvor." Takvim stavom sopstvene svesti samo ojačavaš svoj ego, a dalji razvoj događaja neminovno će odvesti u pokušaje da mu i dokažeš da si ti bolja, jer on poseduje samo (!) materijalno bogatstvo, dok si ti bogata duhom. I, pod pretpostavkom da tvoja duhovnost služi još nečemu osim tebi samoj, šta dalje sa tim? To je kao takmičenje između ribe i ptice, ko je bolji i uspešniji. Besmisleno, zar ne?

Znači, treba da budem neutralna?

Distancirana, a samim tim i neutralna. Da bi to postigla moraš da budeš svesna u svakom trenutku da je to što on radi samo prezentacija ega, samo igra svesti da se prikaže sostvena samovažnost. Ako odreaguješ bilo kojim emocijama i ti sama se uplićeš u istu igru, što će se samo završiti novim konfliktima, koji opet dolaze iz povređenog ega. Budi jednostavno svesna da je sve samo igra svesti, igra ega i sve će izgledati mnogo jednostavnije.

talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Duhovno se ne dokazuje materijalnim. Duhovni ljudi se Duhom prepoznaju kada se sretnu i njihov susret je olicenje radosti koja se ne iskazuje recima. Samo onaj koji smatra da je bolji, veci, pametniji od drugih pravi poredjenja u duhovnim dostignucima. Evo sta je meni moj Ucitelj sa visih sfera jednom priikom rekao po tom pitanju:..."

Ne Starcy,
ja ne mislim da sam duhovniji od bilo koga,
ja samo branim svoj trud.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina nema potrebe da se brani, da si u onome sto Easy pokusava da ti objasni, u OVDE i SADA, znao bi sta jeste, gde si sada i ne bi imao ni potrebe ni razloga da trosis ovoliko reci u pokusaju da dokazes da si u pravu.

Da me nisi "prozvao" ne bih nista odgovorila na tvoj komentar, jer nisam imala sta da kazem.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I na ovom veoma ociglednom i objektivnom primeru,
vidi se zbog cega sam ranije postavio ovu temu:

" Razotkrivanje vlastitih duhovnih iskustava???"

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=592
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
istina nema potrebe da se brani, da si u onome sto Easy pokusava da ti objasni, u OVDE i SADA, znao bi sta jeste, gde si sada i ne bi imao ni potrebe ni razloga da trosis ovoliko reci u pokusaju da dokazes da si u pravu.

Da me nisi "prozvao" ne bih nista odgovorila na tvoj komentar, jer nisam imala sta da kazem.

Nije stvar u tome sto branim istinu, ili da pokazujem da sam u pravu,
vec branim svoj visedecenijski trud od nipodastavanja i vredjanja.

I nemoj me ponovo dirati za ego, kao da je to navodno stvar moga ega koji je povredjen....

Ti si dirnula u ono sto najvise volim, u moju svet u moja iskustva
koje sam imao zelju da delim sa drugima,

jer sam covek koji DAJE.

Ali, ako neko hoce da nipodastava to sto imam da dam,
dobice jednostavno uzvratni udarac.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam jedan od onih duhovnih ljudi
koji se ne povlace, koji ce da brane svoj trud do kraja,
koji su spremni da umru za istinu zbog istine i zbog svog truda,
ali tek posle borbe,
a ne kao sto su mnogi bogumili ili katereni isli slepo kao ovce na klanicu.

Radite vas dvoje sta hocete Easy i Starcy.

Duhovno se radujte jedno drugom pri vasem duhovnom susretu.

Ja uopste nemam zelju da vas radujem.

Ja vam zelim svetlost i mir.
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Nije stvar u tome sto branim istinu, ili da pokazujem da sam u pravu,
vec branim svoj visedecenijski trud od nipodastavanja i vredjanja.

I nemoj me ponovo dirati za ego, kao da je to navodno stvar moga ega koji je povredjen....

Ti si dirnula u ono sto najvise volim, u moju svet u moja iskustva
koje sam imao zelju da delim sa drugima,

jer sam covek koji DAJE.

Ali, ako neko hoce da nipodastava to sto imam da dam,
dobice jednostavno uzvratni udarac.

Sve si pogresno shvatio Very Happy

1. Niko te ne nipodastava
2. Samo ego je povredjen, Ono-sto-jeste ne moze biti povredjeno
3. Nisam dirnula u ono sto najvise volis, oboje smo u istim vodama. Ne bih bila tu gde jesam i ne bih mislila to sto mislim da nije tako
4. Vidi se da DAJES, nesebicno dajes ono sto mislis da vredi podeliti sa drugima
5. Mozes da dajes udarce, naravno, ali imace efekta samo ako BUDU PRIMLJENI

Poenta je u sledecem: sad si u fazi kada treba da predjes na visi nivo Duha, jednostavno smatram da si se "zaglavio" u Astralu i da zbog toga stagniras u svom duhovnom razvoju. To je bio moj inicijalni motiv kada sam ti ukazala na to, ne zelja za omalovazavanjem ili negiranjem, kako si TI to video. A to narocito upada u oci jer stalno tvrdis kako nemas ego. Istina nema potrebu za dokazivanjem, samo ego se dokazuje.

Sve ovo ti pisem jer smatram da si moj duhovni brat, jer mi je stalo do tvog duhovnog rasta. Da nije tako, u sebi bih prokomentarisala nesto kao :jos jedna zamlata, a ti nista ne bi znao o tome, pa ni ove diskusije ne bi bilo. Ja ne smatram da si zamlata, smatram da si covek koji pokusava da se oslobodi nametnutog nacina vidjenja sveta, zato sam i POKUSALA da ti ukazem na zablude. A pokusaj nije naredjenje, na tebi je da razmislis o onome sto ti govorimo i ono sto ti se ucini prihvatljivim primenis, ostalo odbacis.

Poljubac...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima jedna prica, nemam citate pri ruci, poput Easy-ja.

Kada je jedan Mudrac izlazio iz Svete reke, jedan zavidljivac ga je pljunuo,
i on se vratio u reku da se okupa.

Kada je ponovo izasao, opet ga je taj zavidljivac pljunuo,
i ponovo se tako mudrac vratio u reku da se okupa.

Posto se to ponovilo 11 puta,
zavidljivca je mrzelo da ga ponovo pljune,
a mudrac mu se zahvalio,

"Da nije bilo tebe sto si me pljuvao, ne bih se 11 puta okupao u Svetoj reci"
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 20:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VAU-KAKVA DISKUSIJA ...
JOS MALO PA CE DA PRSTE I VATROMETI...
AJDE, AJDE JOS MALO...
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
VAU-KAKVA DISKUSIJA ...
JOS MALO PA CE DA PRSTE I VATROMETI...
AJDE, AJDE JOS MALO...

Bice ti interesantnije ako TI ucestvujes u njoj, ali ne tako sto ce da bude kao u onom vicu: Idem ja i vidim - dvojica biju jednoga. Dal' da se umesam... dal' da se ne umesam... I umestah se! I ubismo ga kao p... " Very Happy
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Meni ovde ništa nije jasno,pa mi je sve jasno i obrnuto.
Kada se trudim da mi bude jasno nije mi jasno a kada ne mislim o tome nešto se kristališe.
Prosto moram konstatovati da si najjasnije opisao celu situaciju!
Ja sam pokušao sa otvaranjem podforuma MOJ DUHOVITI PUT, ali ne vredi!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 14:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poenta je u sledecem: sad si u fazi kada treba da predjes na visi nivo Duha, jednostavno smatram da si se "zaglavio" u Astralu i da zbog toga stagniras u svom duhovnom razvoju.

Mora neko da bude i astralni cistac kako bi pomeo put duhovno vrlijim ljudima poput tebe kako bi oni mogli da gaze stazu ruza, cveca, mirisa, harmonija i svetlosti.

Ali, Starcy,
u jednom si u velikoj zabludi,

Ti ne mozes da preskocis put trnja, kopriva, siprazja, mocvara i zivog blata,
da bi odjednom zakoracila u taj visi nivo Duha.

Kada bi se tako moglo na preskoke,
ne bi smo sada bili zhiva bica u materijalnom svetu maye Kali Yuge,
vec bi smo odavno bili svetlosne energije koje nadilaze spoznaju manifestovanog.

Ne moze se proci visoke lekcije, dok se ne prodju nize.
Ne mozes probuditi visoke cakre, dok ne probudis nize.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 12 Okt, 2008 14:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstore,
jednom sam ja tako resio da se nasalim sa svojom zenom kada je bila situacija ozbiljna, to jest kada smo sredjivali stan,
i ona mi je na to odbrusila,
"Sto se salis, nema potrebe za salom!"

Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeci
Strana 6 od 20

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZLO I DOBRO - iluzija ili stvarnost ? 81 TATA SINANA 29280 22 Avg, 2011 21:36 pm
valen Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VICEVI (+18) 832 adminfob 197037 12 Avg, 2011 08:16 am
energeticar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 251373 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40851 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 29116 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za dobro i sretno jutro Nove nam 2010. 2 biblijski-hriscanin 5735 22 Jan, 2010 13:56 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10635 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)