MOJ UPEČATLJIVI DUHOVNI DOŽIVLJAJ
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni se baš sviđa to što pričaš o svom malom.
I mislim da bi nam svima on mogao biti učitelj u mnogo čemu, samo kad bi mogli u to da povjerujemo i prihvatimo. Djeca su zaista fascinantna u svojim mislima, slobodi, stvaralaštvu...Nažalost kako odrastaju većina to izgubi, naravno dobrim dijelom zahvaljujući odraslima i sistemima kojima se moraju prilagođavati.
Tvoja priča me podsjetila na nećaku moje djevojke koja crta leteće konje i jednoroge. Toliko je inspirisana time da je to čudesno.

Pozdravi ti svog malog mnogo i zaista podrži taj veličanstveni duh koji se nalazi u njemu, kad god to možeš.
Veliki pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tazika,samo navali!

Svi učimo na takav način, a imati takav čist izvor - neposredno - to je prava sreća, I nije slučajno.
Znači, rođen je u velikom gradu. To se uklapa u priču o razvijenom svetlećem telu. nikako nije "obično" dete. Ima čistu vertikalu sa Bogom, i verovatno prilično čistu auru.

To neki sa ovog foruma mogu da vide. Kao i svetleće telo. Imaju ljudi više znanja o tome od mene, pitaj i pomoći će.

A 7.čakra jeste - krunska, lotos čakra - veza sa Bogom. Uvek osećam kako se raširi i svrbucka u hramu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
krilo

Pridružio: 23 Okt 2008

Poruka Poslao: 27 Okt, 2008 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo moje price:

Lezim i umirim um, slusam zvuke iz okoline, prvo jedan, pa vise njih, onda sve. Pretvaram se u posmatraca kad sve spoljasnje senzacije postanu stvari kojih sam samo svestan da postoje,kako zvuci, tako isto i sa osecajima tela, recimo osecaj dodira tela sa krevetom, kais, pa i poneka misao koja se tu i tamo pojavi i prodje, sve to posmatram kao da i te misli i osecaju nisu vise deo mene.
Sledece, usmerim paznju samo na disanje, na dah kroz nos, udisaj, izdisaj, sada vec sve senzacije spolja nestaju, i odjednom kristalno jasno vidim kako usled disanja se krecu sitne fine dlacice napred nazad zajedno sa dahom, i vidim svaku i najsitniju poricu na kozi, uspevam da se krecem i razgledam, ali to je kao kamerom na sinama, bez mogucnosti skretanja. Kako sam pomislio nesto o tome, vizija nestade, a ja se vratih u stanje posmatranja svega i opet usredsredih paznju na disanje, kratko je trajalo i opet mi se "pogled" nadje kod nosa, ali ovoga puta krenuh, nezavisno od moje volje, jer nisam hteo nista raditi, vec samo posmatrati, ali krenuh unutra, nije sve bilo jasno kao prvi put, ali bilo je to zbog brzine kretanja jer sam kao uvucen dahom kroz kanale, dusnik i u pluca, tu se vec nesto okretalo tamo-vamo, menjao sam smer kretanja, sada sam to mogao, ali sve sto se dogadjalo je ostalo negde u magli secanja kad sam konacno otvorio oci.

Lucidni san vise puta ponavljan (osim klasike kad letim iznad krovova, ulica, suma, kada se probudim u snu i znam da sanjam). Nalazim se u nekoj naseobini pod zemljom, ima i otvore ka napolje, ali nisam izlazio, u naselju se nalaze i grobovi i kuce i prodavnice, sve jedno pored drugog kao da je tu kuca, radnja i grobnica te kuce, opet sve to pod zemljom, nesto nalik podzemnim prolazima metroa i tu ubacite kuce i ostalo. Tako malo se tamo setam, malo pricam i to je to. Ali znam da to mesto ili grad sta god je nije ovde.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 29 Apr, 2009 21:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako postupiti kada tijekom izlaženja iz tijela, prilikom povratka - zaboraviš adresu na koju se trebaš vratiti?
U ovom slučaju, mislim na tijelo osobe koje ima ime i prezime i koje te utjelovljuje?

Mene je jednom vratila nit ljubičasto-bijele boje, odvela me do fizikusa koji sam amnestirala...

Ali prije toga...
Svjesna sam da se negdje moram vratiti. I, tako na brzinu, a u neznanju gdje - obrela sam se na stropu neke sobe.

Bila je to operacijska sala, ili tako nesto, sto je imalo puno lampi na stropu.
U sredini na metalnom bolničkom krevetu, bez ikakve sumnje, ležao je stariji nepoznati lik, oko 65 - 70 godina.
Imao je još uvijek šešir na glavi i sijede brkove....

Uvukla sam se kroz vrh glave, no u tom trenutku, osjetila sam da hitno moram van.

"Gužva! Gužva! Van! Van! " vrišti mi neki alarm.

Onda sam se opet obrela u nekoj svijetloj tami, ne znajući kamo sada.

Krenula sam "gore" ali znajući da sam nešto pogriješila, i da nisam dovršila, svjesna da sankcija nema ali da nisam dovršila..
Nije bilo druge, znala sam ni da u toj "tami" ne mogu biti dugo....

I, dok sam "išla" prema "gore" vidjela sam debelu, a fluidnu, valovitu nit ljubičastobijelu kako se spušta dijagonalno s lijeva na desno...pri dnu "tame", desno stajala je djevojčica, 9 godina stara i plakala....

Gledala sam je, gledala....samo sam gledala.

I odjednom me je lupilo: ime, prezime, to je to, to je adresa!!!!!

Probudila sam se.

Istovremeno, moj brat u drugoj sobi, probudio se zbog nevjerojatne vrućine, no kad je htio ustati po vodu shvatio je da je paraliziran ( to je valjda dio lucidnog sna, no kad ne znas...onda te uplaši).

Vrućina je postajala sve jača...kaže da je opet pao u san, ali se brzo probudio zbog toplote...i opet ista senzacija: paraliza. Leži na leđima i može dignuti samo malo glavu, bradu na prsa...

Vidi djevojčicu od 9 godina kako stoji na kraju, pored kreveta i plače...
Htio je ustati, u čudu, da je pita tko je, odakle tu, da joj pomogne....ali nije mogao.

Soba se počela puniti od dna prema vrhu ljubičastobijelom, gustom bojom i smjesom....Temepratura je rasla....Zatvori oči. Otvori ih opet: mala je i dalje tu, vrućina isto, paraliza isto. Ponovi nekoliko puta....

Napokon, otvorio je oči i kada je pokušao ustati -to mu je i uspjelo.
Soba je bila normalna, bez djevojčice, topline i fluida....

Ovo smo sve kasnije, puno kasnije, ispričali.
Prvo on meni, a ja sam svoju priču zadržala za sebe....osim nekih detalja.
 Nazad na vrh »
Trickster

Pridružio: 06 Dec 2008

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 23:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Masta je mocna sila. Masta naprosto znaci da se nesto vizuelno predstavlja, ali se u to unese toliko energije da to skoro postaje stvarnost. Svake noci sanjamo. Dok sanjamo, svaki san nam se cini stvaran. San moze da se nastavi samo ako verujete da je stvaran. A cak i veliki skeptici, sumnjala ili ljudi sa stavom naucnika i dalje veruju u noc, veruju u svoje snove. Svakog jutra otkrivas da je sve to samo masta, a ipak svake noci postajes njena zrtva. Tako iznova, kako se san odvija, pocinjes da verujes u njega. Gurdjijev je svojim ucenicima govorio - "ako niste u stanju da se u snu setite da je to san, nikada se necete probuditi". Citav svet je san - san je licni svet, ovaj svet je zajednicki san. Ako ne mozes da se probudis dok sanjas, neces moci ni da se probudis dok si budan, jer je san tada vrlo veliki i ne stvara ga samo tvoja energija, vec energija svih ljudi. Ako nisi u stanju da dodjes do spoznaje da je nesto u tvom snu lazno onda kada samo ti o tome odlucujes i niko drugi ne moze da se umesa, to nije stvar nekog drugog. Nikog drugog ne mozes da pozoves u svoj san jer je on sasvim lican i privatan. Ne mozes da trazis nicije misljenje o svom snu - da li je istinit ili nije. To u potpunosti zavisi od tebe. A ako cak ni u tome ne mozes da se probudis, kako ces moci da se probudis u ovoj velikoj mayi, velikoj iluziji koja je ovaj svet?

Cuvaj se maste. Ljudi vole da veruju u cuda - otuda se cuda i desavaju - zato sto ljudi vole da veruju. Osecaju se srecni verujuci u svoje snove, nastavljaju da daju energiju svojim snovima. Svi veliki meditanti sreli su se sa tim. Budu je uznemiravao Mara, bog djavola. Isusa je uznemiravao djavo. Sufi mistike uznemiravao je Satana. Ne postoji Satana, ni Mara, ni djavo - pravi djavo je u vasem umu, u masti. Prica se o hindu tragaocima koje, kada stignu pred zavrsni cin meditacije, uznemirava Indra. On im salje prelepe devojke, apsare, da im odvrate paznju. Ali zasto bi bilo ko uznemiravao te sirote svece? Zbog cega? Oni nikome ne cine nista nazao. Napustili su svet, sede po drvecem ili u himalajskim pecinama, zasto im slati prelepe devojke?
Niko ne salje nikoga. Nema agencije koja se time bavi. Masta izvodi poslednje trikove, a kada meditacija zadje duboko, dublji slojevi maste se pokrecu. Sto se dublje krecete u meditaciji, to vam se otkrivaju sve dublji i dublji slojevi maste, koji bivaju sve stvarniji. Postace toliko stvarni da necete moci cak ni da pomislite da je to samo masta.

U dubokoj hipnozi, hipnotizer vam sugerise kako vam stavlja ruku u vatru, a ne stavlja nista - ali ruka biva opecena. Masta je naprosto silovito radila, a telo je takodje pod kontrolom imaginacije. Ako mislite da ste lepi - postacete lepi. Ako mislite da ste ruzni, bicete ruzni.
Odatle potice hodanje po vatri. Ako vam imaginacija duboko usadi da se necete opeci i da vas Bog stiti, zaista se necete opeci. Mozete da predjete preko uzarenog ugljevlja, a da se ne opecete. Ako vam se, medjutim, u umu pojavi i najmanja sumnja, odmah cete se opeci. Jer ta malena sumnja je pukotina u vasoj masti. Tada vas vise ne stiti pecat vase maste.

Sto dublje ulazite u meditaciju, igre vase uobrazilje bice sve dublje. Nekada ce se pojavljivati kao apsare, prelepe devojke koje plesu, izazivaju i zavode. Ponekad ce to biti ogromna vatrena cudovista sto bljuju vatru. Okruzice te bilo sta sto mozes da zamislis. Ti medjutim zelis da verujes u to, jer samo verovanje da su pocela da ti se desavaju cuda izuzetno ispunjava tvoj ego.

Um je veliki lazov, neprestano vas laze. Cuvajte se trikova uma."

--Osho
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 23:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odličan tekst. Goldy

Stari dobri Ošo....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 17:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jest.

ali i dalje mi nije jasno kako su nas naši umovi istovremeno lagali maštajući o istome, odnosno sanjajući gotovo identične elemente...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odgovor je jednostavan, niste mastali, nego se nesto stvarno desilo sa tom devojcicom...
Upravo tako se i proveravaju neke duhovne vizije i spoznaje---vise ljudi meditira--pa sta se poklapa ili je identicno ---to je istina...
Ostalo je najvecim delom masta... Wink
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 20 Maj, 2009 22:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

to sam bila ja. prepoznala sam se, ali mislim da moj brat nije - doduse nikad ga nisam pitala-prepoznao u toj maloj mene s 9 godina, jer je on tada, kad sam ja imala stvarno 9 imao 3 godine.
ali posto mu je san bio stravicno iskustvo, vise nije htio da pricamo o tome,pa ga ne mogu pitat, izbjegava odgovor.
 Nazad na vrh »
nahatus
Na duhovnom putu

Pridružio: 30 Mar 2009

Poruka Poslao: 21 Maj, 2009 20:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre nedelju dana sam meditirala i vec gotovo utonula u san kada sam ispred sebe videla zamagljen prostor bez ikakvih detalja. Najenom se pojavilo svetlosno bice koje je lebdelo i isijavalo zlatno-zutu svetlost. Sav je bio svetlost i rekla bih da je bio stariji, buckastiji i imao bradu i brkove. Bio je nasmejan i dobrocudan. Podigao je desnu ruku pokazavasi mi svoj dlan sto sam ja shvatila kao da treba da stanem. Ali, to je ucinio tako nezno i sa puno ljubavi koju sam jasno osetila.
U tom mi je trenutku zazvonio telefon i prekinulo se sve.
Zna li ko koga sam zapravo srela i zasto me je zaustavio?

Pre neko vece sam se nasla u slicnom stanju i jasno osetila kako se moje telo izdize i postaje ljubicasta svetlost. Osetila sam da sam cela ljubav i samo ljubav. Vibracije koje su pritom strujale mojim telom su neopisive i nikad se u zivotu nisam lepse osetila. Ne znam ni koliko je trajalo, samo znam da sam bila presrecna sto mi je pruzeno ovakvo iskustvo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Maj, 2009 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro dosla u krug astralnih letača Welcome4

Došla si u stanje izmedju sna i jave, kada ti telo spava, a svest budna, zadržala si se u tom beskrajnom pordurčju, koje se obično preleće u stotinci i zaboravlja svake noći, pa su ti se tu tako otvorile vizije tvog duhovnog vodiča.

Sledeći put, preporučio bih te da ga pitaš kako se zove,
mislim da će ti rado odgovoriti na pitanje.
nahatus
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 22 Maj, 2009 08:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Tale na odgovoru. Pretpostavila sam da je u pitanju duhvni vodic. Toliko je bio prijatan i fin da bih rado sa njim popricala, ali me telefon prepao svojom zvonjavom i prenuo. Bila sam ljuta na kumove koji su se bas tada setili da me pozovu Very Happy
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Maj, 2009 10:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema na čemu Nahatus,

sada bi trebalo da se povežu dogadjaji iz onostranog sa dogadjajima iz ovostranog.

Najpre, moje mišljenje je da te kumovi nisu tek tako slučajno baš tada pozvali.

Duhovnom vodiču nije ništa da namesti takve stvari.

Obrati pažnju na to šta su ti tom prilikom rekli kumovi,
jer preko njihovih reči ti se možda obraćao duhovni vodič.

Drugo, možda su te kumovi pozvali na neko vidjenje ili te uputili da se vidiš sa nekim drugim.

Kako bilo, kada se nadjes na tom mestu sa kumovima ili na mestu gde su te uputili vodiči, pogledaj pažljivo šta ti se dešava jer će duhovni vodič sigurno na nekom mestu ostaviti trag svog prisustva.

Ukoliko dobiješ poklon od kumova ili posredstvom kumova, to će biti sigurno poklon tvog duhovnog vodiča.

Obrati onda pažnju na taj poklon jer on ne može biti slučajno izabran. On nešto simboliše. Taj simbol se povezuje sa tobom. Dolazi još stotinu pitanja...

Život prestaje bude isti kada počneš da povezuješ dva sveta posredstvom duhovnog vodiča. Otvaraju se vrata i prozori.
nahatus
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 22 Maj, 2009 19:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidis, Tale, nisam na taj nacin razmisljala, ali mi sada sve ima mnogo vise smisla. Kumovi mi zive u inostranstvu i te noci su me pozvali da me zamole da im ucinim uslugu. Ja sam onako bez razmisljala prihvatila da im pomognem i kasnije to i ucinila. Ali, nije mi palo na pamet da je to mozda upravo duhovni vodic trazio uslugu kroz njih. Utoliko mi je draze sto sam tako olako to ucinila. Zaista, kasnije mi se kum zahvaljivao, jer to im je u tom trenutku puno znacilo i za tu istu stvar su ih vec neki odbili da im ucine.
Hvala ti na pomoci jer je ona sada meni potrebna, s obzirom na to da su mi ovo prva iskustva. Istini za volju, ovo nisu prva moja iskustva, ali su prva u onom smislu da sam ih ja postala svesna. Onome sto mi se unazad godinama desavalo nisam pridavala paznju i na sve to gledala kao na obican san, na nesto u cemu ne vidim nista posebno. Inace, prijateljica i ja smo se istovremeno uclanile na ovaj forum i obema nam se paralelno desavaju stvari koje nas povezuju i upucuju jednu na drugu. Jako si mi pomogao svojim odgovorom i pozdravljam te!
I mozda ovo nema nikakve vaznosti, ali odmah nakon uclanjivanja ovde i citanja prvih postova, tvoje sam reci savrseno razumela i nekako znala da ces mi upravo ti biti od pomoci. Hvala ti!
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 22 Maj, 2009 19:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja sam uočila nešto veoma interesantno. Kao da te odavno poznajem! Uvek kad vidim da si na forumu pomislim, "O, i Nahatus je tu", a upravo videh da si napisala samo 6 poruka! Znači, nisam te zapazila po pisanju. Jednostavno... ne znam šta da kažem.

Ali pustimo stvari da se dogadjaju same po sebi... Jednostavno sam osetila potrebu da ti ovo kažem, a ti nastavi da pratiš Talermana, jer je očigledno on taj koji ti je potreban u ovom trenutku. Ja i dalje ostajem samo posmatrač herc
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 7 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 14521 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 105545 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 38569 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 33094 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 35485 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 45849 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 12995 11 Apr, 2008 02:22 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)