Tko će spreman dočekati Hrista
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 06:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja ::
Ne verujem u teoriju bezgresnog rodjenja jer bi to onda znacilo da postoji gresno. Isus se rodio kao i drugi ljudi, jer su i drugi ljudi Bozija deca. On je ostvario cilj svog postojanja, mi smo, mozda, jos daleko od Toga, ali ostvario ga je i Sokrat, po mom skromnom misljenju. I obojicu su ubili ljudi puni predrasuda. Mozda je to sudbina svih 'prosvetljenih'!?

Lazicmaja, nisam ti jos rekao da mi se jako dopadaju tvoji postovi.

Naravno, Isus je bio covek kao sto smo i mi ljudi,
a time sto je proglasen za Bozjeg sina, on je u stvari vestacki odvojen od nas, cime nam je zapravo stavljeno do znanja da ne mozemo biti kao on sta god radili i koliko god se trudili, jer mi za razliku od njega, nismo Bozji sinovi, vec u najbolju ruku Ikone Bozje.

Isusov znacaj je bas u tome sto je u svojstvu coveka dosegao najvisu svest (Hristos ili Krisna).

I bas u tome nam je dao pravi putokaz, pokazujuci nam da i sami, poput njegaa, mozemo doseci najvisu svest. Njegova poruka je zapravo da svako od nas moze postati Hristos ako se potrudi.

Isus nas je pocastvovao svojom posetom tako sto je dosao sa najvisih sfera u kojima obitavaju ljudi koji su najvise postigli u svom duhovnom razvoju. On je mogao da se okrene prema cistim Bozjim sferama, koji se nalaze iznad najviseg oblika manifestovanog univerzuma sto neki nazivaju Keter. Nije to ucinio, vec je umesto toga, dosao kod nas da ga razapnu na krst.

Isus je zapravo jedino ljudsko bice koje je preuzelo karmu svih ljudi na sebe!
U tome jeste njegova najveca zrtva.

Preuzimati tudje karme na sebe je uzasno! Cak se govori da je i sam Krisna preuzeo karme svega tri osobe na sebe.

Isus je preuzeo karmu celog covecanstva, zato je i zavrsio tako strasno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 08:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Isus je zapravo jedino ljudsko bice koje je preuzelo karmu svih ljudi na sebe!
U tome jeste njegova najveca zrtva.

Preuzimati tudje karme na sebe je uzasno! Cak se govori da je i sam Krisna preuzeo karme svega tri osobe na sebe.

Isus je preuzeo karmu celog covecanstva, zato je i zavrsio tako strasno.

Ovo me je podsetilo na priču o Atla(nti)su i Herkulu.

Evo jednog jeretičkog viđenja raspeća.
Isus, nakon što je preuzeo karme, u neprilici reče:"Bože, bože zašto si me napustio?" Ili, da parafraziram:"Hej, nije bio takav dogovor!"
Onda bacivši pogled dole na ljude, reče:"Ma boli me...I ovo je dovoljno što uradih. Odoh da se vaznesem!"
Zato i dan danas, vugljamo te krstove-karme.

Šalim se naravno. Jasno mi je da je Hrist, (da se izrazim gejmerski) poslednji nivo, ali ja tu ne vidim preuzimanje pojedinačnih karmi, nego kolektivnih. Kao da je čovečanstvo prešlo jedan nivo i iniciralo se u sledeći. Tako vidim i ono što nam sledi u bliskoj budućmosti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 08:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po pitanju Sokrata i njegove smrti,
njegovi savremenici su bili uzasnuti kada on nije prihvatio da pobegne iz zatvora, jer njegovu smrt u stvari niko nije ni ocekivao.

Podmicivanje strazara i begstvo iz zatvora je u to vreme bila jedna uobicajena pojava i praksa koja je vazila za nezgodne gradjane Atine koji su se na jedan ili drugi nacin izdiazali iznad uobicajenih normi ponasanja. Brojni filozofi, pesnici, umetnici, politicki opozicionari, koristeci tu praksu, napustali su zatvor, postajali izbeglice, ali su sacuvali svoje zivote.

Tuzitelji Sokrata nisu uistinu verovali da ce Sokrat biti ubijen, vec su racunali na to da ce i on pobeci iz zatvora. To je bilo pitanje obraza, ili njihovog ili Sokratovog. Mislili su tako da ce Sokrat izgubiti svoj obraz, cime bi oni sacuvali svoj.

Ni oni koji su glasali za Sokratovu smrt, nisu verovali istinski da ce Sokrat stvarno umreti.

Prihvativsi svoju smrt i odbivsi odmetnistvo, Sokrat je ponizio tadasnju Atinu sa svim njenim mediokritetima i ucmalostima, pokazao je jasno koliko su ljudi licemerni time sto je jedini bio spreman da ispostuje Zakon na osnovu koga je osudjen na smrt.

Sokrat nije vise imao volje da zivi. Njemu je veoma jasna bila slika onostranih svetova jer se u njima kretao kao znalac misticnih ucenja i znao je sta ga ceka posle smrti.

Razumeo je da ce mnogo jacu poruku ostaviti covecanstvu ako ispije otrov, nego li da kao sedamdesetogodisnjak nastavi da zhivi u izbeglistvu cime bi pala sumnja na celo njegovo ucenje.

Veliki majstor tolikog kalibra nije imao drugog izbora nego li da ispije otrov.
 Nazad na vrh »
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 12:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi Talermane, moji postovi su samo neka moja razmisljanja, nista posebno ozbiljno, za razliku od tvojih. Hvala i sto si me dopunio u vezi Sokrata, mnogo sam "kratak" s vremenom jer mi svakodnevne obaveze koje su zdravom sitnica, predstavljaju "golemu planinu" izazova, blago ti zavidim na boravku u Kini, jer mi se ona cini kao civilizacija iz snova, ili ja to mistifikujem? Pozdrav jos jednom!!! Smile
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZNANJA IZ ONOSTRANOG dr sci. Ljubiše Stojanovića

odlomak iz teme ISTINA O HRISTU

"Prava istina o istorijskom Isusu Hristu sastoji se u sledecem: Da bi dete moglo da poseduje izuzetne, nadljudske osobine i da odrzava stalni kontakt sa energijom Hrista bilo je potrebno da se zacne u utrobi majke bez ocevog spermatozoida. Odabrana je tek udata mlada zena Marija iz Nazareta, koja je ostala na taj nacin u drugom stanju, pre nego sto je bila u mogucnosti da sa muzem ostane. Nije tacno to da je Sveti duh to najavio Mariji i njenom suprugu. Dete se razvijalo kao i sva druga deca do svoje cetvrte godine, a da roditelji nisu znali da ono ima bilo sta natprirodno. Tada su kod mladog Isusa pocele da se razvijaju paranormalne moci, koje je on brizljivo prikrivao shvatajuci da to druga deca nemaju. "

ZAKLJUČNO: Hrist nije bio običan čovek, Hrista nije vodilo svetleće telo, već je bio u neprekidnom kontaktu sa globalnom energijom koju smo nazvali energija Hristovog stabla, globalna, sveprožimajuća energija sastavljena od nekoliko stotina nezavisnih superinteligentnih energija koje je čine, te je stoga moga praviti čuda kakva ni jedno ljudsko biće ne može u ovoj našoj tragičnoj 13. dimenziji.

Sa ovom energijo se može stupiti u kontakt u meditaciji, npr. možemo je zamoliti za isceljenje na frekvenciji moždanih talasa ispod 7 Hz i ona će reagovati, naravno, pre toga moramo stupiti u kontakt sa svojim svetlećim telom na frekvenciji od 12 Hz i od tada praktično kreće naš duhovni razvoj na drugačijem nivou.. ko može da vidi delić Hristove energije koja se aktivirala u prostoru, videće je kao čist bistar prostor a ako se pogledom ide u njenu dubinu postaje sve gušći.

Hvala.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja tvrdim da samim tim sto je okarakterisan kao nadcovek,
dakle kao bice koje je neuhvatljivo ostalim ljudima,
time stavljeno covecanstvu do zna da mi nikako ne mozemo biti kao Isus.

Tvrdim da je svakom dato da moze da bude Isus.

100 posto sam ubedjen u to.
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

to jeste tako, razlika je u sledecem, da covek moze postici nivo koje je Hristos imao, ali nikada nece biti bice kao Hristos, zato sto je covek cija je aura velicine 25m i zato sto smo u vezi sa svetlecim telom (svako sa svojim) te tehnicki mi nismo isto, stim sto je Hristos u startu predvidjen da bude bice koje ce se u svega nekoliko godina razviti do neslucenih visina uz direktno uplivisanje globalnih energija a covekovom svetlecem telu potrebno je nekoliko stotina generacija da bi doslo na korak do sazrenja i sansu da ta osoba bude toliko kreativna da mu pomogne da sazri, a poznato je da svaka peta osoba od 7000 koje su dostigle prvi stepen prosvetljenja za period od ovih nasih 144 000 godina kontakta svetlecih tela i ljudi, uspela je da dostigne savrsenstvo i jedini cilj a to je da njena svetleca tela sazru..samim tim je i napredovala u nivoima prosvetljenja kojih ima 33, ne samo za ljude vec za sva bica u kosmosu, a svega su 2 osobe koje su bili ljudi, znaci razvijali su se uz pomoc svetlecih tela i obratno, dostigla su nivo 33 stepena prosvetljenja a to su Buddha pre Hrista kao i Sai Baba danas.. Tesla je imao 31.. Sri Cinmoy 30..Lao Ce 28..Muhamed 24..Daskalos 7.. Dalaj lama ima 7 stepen..

Hvala..

vreme jeste faktor razvoja u kosmosu iako kosmos za ljude postoji oduvek i nece doci momenat njegovog nepostojanja
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 26 Sep, 2008 17:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drugar,

Ne zameri mi, ali neki delovi tvog posta su me inspirisali, da u buduće još slobodnije lupam glupasti.
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Sep, 2008 13:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstore, samo napred! Very Happy .. ako ti sve ovo deluje kao jedna sala, neka tako i bude Smile niko ti to nece i ne sme zamerati..

samo Te najiskrenije molim licno za sledecu stvar, ti ces je uciniti ili neces, to je tvoja stvar a AKO JE BUDES RADIO SVAKODNEVNO KAO I NEKOLIKO STOTINA LJUDI OVOG BRDOVITOG BALKANA-ISKRENIH TRAGAOCA ZA IZVOROM SVETLOSTI I SVESTI koji su se prosto slozili oko nekih stvari i deluju zajedno kao jedna velika grupa ljudi koji zele da usklade svoje misli sa voljom Stvaraoca i zele putem prosvetljenja na celu sa dr sci. Ljubisom Stojanovicem..to ne umanjuje nicije molbe, molitve, meditacije, samo princip zajednickog delovanja uvek je davao mnogo vece rezultate..

..ujedno ces dati svoj doprinos razvoju ljudske svesti kao i doprinos kosmosu, duhovni razvoj je brzi i efikasniji, sto je tvoja molitva iskrenija, dublja, cistija to je tvoj rezultat, tvoja pomoc veca, sveobuhvatnija a samim tim tvoj razvoj intenzivniji, bogatiji i tako spiralno ka gore.. a od tebe se trazi jako malo.

SVAKI DAN U PODNE IZGOVORIS SLEDEĆI TEKST MOLBE - MOLITVE - MANTRE NAZOVI GA KAKO VOLIS,
ON TRAJE JEDAN MINUT DNEVNO A NAZVAN JE DAH ŽIVOTA
ON GLASI:

"STVARAOČE, TI KOJI SI SVE STVORIO, MOLIM TE, PREKLINJEM TE,
NE DOZVOLI DA LJUDSKI ROD UNIŠTI NE SAMO SEBE,
VEĆ I SVE BILJKE I ŽIVOTINJE PA I CELU PLANETU ZEMLJU
."

Moze ti delovati jednostavno, nebitno, prosto i naivno, ali to ono nije, to bi bilo samo tvoje tumacenje.. to je molba duhovnih energija upuceno ljudima, vapaj Stvaraoca da se okrenemo od materijalnog ka duhovnom jer u drugom slucaju cemo dovesti svoju egzistenciju do unistenja, kao i unistenja cele planete Zemlje..

BICEMO TI ZAHVALNI! Smile

POZDRAV I SVAKO DOBRO..
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 27 Sep, 2008 15:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drugar,

Nemam, stvarno ništa protiv Ljubiše i njegovih sledbenika. Nego mi je zasmetalo da posle serije tvojih, čini mi se ozbiljnih postova, odjednom kreneš sa ekspertizom stepena prosvetljenja...To su za mene vrlo sumnjivi podaci, pa sam to i izneo.
Što se tiče molitve, ona je OK, mada ja radim nešto slično, svakoga podneva.
Inače ja sam ovde na forumu, jedan od onih koji pitaju, tragaju, lutaju...Nikoga ja ne podučavam, a pošto se podsmevam sebi, činim to i sa drugima, krajnje dobronamerno.
Evo, izvini!
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Sep, 2008 20:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemaš zašto da mi se izvinjavaš, samo da dodam sledeće..

Naime, ja sam samo običan dečko od 25 godina koji jedino želi da uči, pomogne i širi ljubav, kao što sam se iskreno i u potpunosti posvetio spoznavanju, negovanju i širenju Svetih Znanja kao vid sopstvenog duhovnog razvoja...

..moji postovi su, kako kažes ozbiljni.. svi oni u potpunosti predsvaljaju i potiču od kazivanja duhovnih energija.. isto toliko i stepeni prosvetljenja potiču iz istog izvora i ne predstavljaju kalkulaciju mog nesavršenog, malog ljudskog uma.. Smile i to je deo Svetih Znanja sa kojima je upoznato mnogo ljudi, a jos više će, pretpostavljam, o tome saznati u bližoj budućnosti.. jer je to model, mapa, pregled i putokaz za sve nas, mislim na prihvatanje i istraživanje Svetih Znanja.. a hijerarhija duhovnog nivoa, mogućnosti čoveka i bića uopšte predstavlja samo opis, pregled onoga što je moguće postići kao potencijal koji treba svako da ima na umu, ko god želi ovim putem, naravno..

..ja sam samo poštar i ne predstavljam nikakav izvor znanja niti mudrosti, kao što ne predstavljam nekog ko nema ništa pametnije da radi nego da lupa gluposti i sam veruje u to, ja sam samo neko ko ima neutoljivu želju da predstavi ono što je njega preplavilo, osvojilo, iscelilo od najteže bolesti jer sam sam u startu bio na pogrešnoj strani medalje ljudske slobodne volje, zatrpan bremenitom predstavom "današnjice" i subjektivno bespomoćan da se bavi sobom..

Stepeni prosvetljenja predstavljaju samo jedan aspekt razvoja bića a 33. stepen prosvetljenja samo jedan od nekoliko plafona koje jedno biće može da postigne, jer preko toga ništa više ne postoji, a svi smo mi na putu Stvaraoca, znali to ili ne..

hvala još jednom na čitanju.. i veliki pozdrav!
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Sep, 2008 22:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Drugar,
Naravno da se pridružujem ovoj zajedničkoj molitvi za spas naše planete.
Molitvu sam odmah odštampala i stavila kao podsetnik na sto,
a mobilni podešavam da zvoni tačno u 12h !

.
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 27 Sep, 2008 22:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2.Petrova 3,10."Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti
a zemlja i djela što su na njoj izgorjeće"

A Matej 5,14--potvrđuje :"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši".

Molitve i otvoreni telefoni ovo ne mogu sprečiti !.... Ali,bolje za nas ; Biblija, u nepromenljivoj istini nam obećava :

Otkr. 21,1. I vidjeh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.

Oni koji ne veruju, jedino mogu da se okrenu Ženevi i fokusu "Cern"; -- Kada ga sada oprave, pa im se zalete protoni, pa kada tresnu jedni u druge
i izazovu "veliki prasak"-- Možda će ponovo da počne život iznova : Možda, ako se više molite ?????
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 28 Sep, 2008 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesantno je to sto ti ovde samo "drzis predavanja" - pisuci nove i nove komentare, nikada nisi napisao komentar ni na ciji komentar.
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Sep, 2008 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 23:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 44306 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95643 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43927 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43463 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23396 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31260 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36475 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)