KONAČNO OKUPLJANJE JE POČELO...
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 23:05 pm    Naslov: KONAČNO OKUPLJANJE JE POČELO...
Odgovoriti sa citatom

Na drugoj temi započeli ste priču o okupljanju. Ovdje ću ispričati svoj lični doživljaj.

Šta podrazumjevamo pod tim konačnim okupljanjem?
Ko se to okuplja, zašto, kada, gdje i s kojom svrhom?

Amerikanci ga nazvaše "The final gathering" a ja spominjem ovaj isti izraz na engleskom jeziku jer mi je dugo godina bubnjao u ušima,(ne znam što baš na engleskom?!) odzvanjao negdje duboko u duši i češće me nervirao nego što mi je pružao smiraj ili zadovoljstvo. I, kao i svaka radoznala osoba, krenula sam da tražim šta je to što "zvoni" u meni, kroz razne oblike, u različitim životnim periodima, putem različitih duhovnih bića, knjiga, razgovora, susreta, događaja...Pronašla sam masu odgovora, počev od drevnih spisa preko modernih tumačenja raznih religija, ali i filozofskih pravaca, itd...Bila sam radosna zbog svega što sam saznala, ali kad sam se okrenula oko sebe, vidjela sam da osim jedne - dvije osobe, nema nikog drugog s kim bih mogla podijeliti tu radost predstojećih vremena.

I, tako prođe nekih 15.-tak godina...čekanja...i čekanja...i čekanja...da i neki drugi ljudi čuju to isto unutrašnje zvono. Ali, avaj, ti ljudi nikako da dođu... I desi se, kao i sa svakim čovjekom koji se nakon dugog čekanja da mu se nešto tačno određeno dogodi u životu, da sam se napose umorila od tog silnog čekanja i konačno - prestala čekati. Ta želja je jednostavno zamrla u meni.
I taman sam se smirila 2-3 godine od tog čekanja i gotovo zaboravila na njega, kad-konačno, poče! KAD? Pretprošle godine...

Nastavak slijedi, a u međuvremenu, željela bih znati kako je tekao vaš put i kada ste prvi put čuli ono "unutrašnje zvono" za konačno okupljanje? Naravno,pod uslovom da želite da podijelite to iskustvo s nama...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Draga Jaco,
stvarno mi je drago što si opet sa nama, a verovatno i ostalim članovima !
A u vezi okupljanja, kod mene je taj ,,zov,, počeo 2005.g.
kad sam bila član Galaksije, ali nisam tu pronašla onu duhovnu energiju,
koja mi je bila potrebna, i koju sam osećala u sebi...
Zato sam krenula sa ovim forumom, ne bih li tako OKUPILA i probudila one koji su SPREMNI ZA BUĐENJE.
Hvala ti što nam pomažeš u okupljanju, jer tvoja pomoć i tvoje iskustvo su dragoceni.
Pozz, Vesna.

.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima tome 20 godina.
Okupljanje nikada nije ni prestajalo...
Svi koji vibriraju na odredjenoj vibraciji shodno zakonima kosmosa se privlace.
A i odbijaju...
To si imala prilike Jasna da dozivis na ovom forumu koliko vidim...
Nije vazno da li imamo jednu ili dve osobe oko sebe.
Ako smo otisli do IZVORA onda se vracamo sa vodom i delimo je SVIMA.
Svi su okupljeni odavno...

SAMO SU SE ZABORAVILI.

Hvala Vesni, a i svima na ovom forumu sto jedni druge PODSECAMO...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Ima tome 20 godina.
Okupljanje nikada nije ni prestajalo...
Svi koji vibriraju na odredjenoj vibraciji shodno zakonima kosmosa se privlace.
A i odbijaju...
To si imala prilike Jasna da dozivis na ovom forumu koliko vidim...
Nije vazno da li imamo jednu ili dve osobe oko sebe.
Ako smo otisli do IZVORA onda se vracamo sa vodom i delimo je SVIMA.
Svi su okupljeni odavno...

SAMO SU SE ZABORAVILI.

Hvala Vesni, a i svima na ovom forumu sto jedni druge PODSECAMO...

Dajbog, lijep pozdrav!
Okupljanje o kome ti govoriš u ovom tekstu nije okupljanje o kome ja govorim. Ljudi su se uvijek od početka postojanja privlačili shodno vibracijama koje imaju u sebi. I tačno je da smo "svi okupljeni odavno".

Ja govorim o Konačnom okupljanju, a ono je po mnogo čemu veoma specifično u odnosu na pronalaženje ljudi sličnih vibracija. Konačno okupljanje događa se zadnjih godina u svim zemljama svijeta, stvaraju se grupe ljudi koji su na određenom duhovnom putu i oni se međusobno prepoznaju i nastavljaju dalje ZAJEDNO živjeti i djelovati u skladu sa svrhom svake tako okupljene grupe. Konačno okupljanje ima puno širi kontekst od pojedinačnog - onog o kome smo govorili na početku teksta. O tom i takvom okupljanju te njegovoj svrsi, nešto više ću reći iz svog ugla, no kasnije...

Mene interesuje više odgovor na jedno određeno pitanje, Dajbog: Kakva je tvoja ocjena i viđenje okupljanja duhovnih ljudi u Srbiji? Kada je počelo, i kako se odvija taj proces? (Mislim dakako na ovo Konačno okupljanje)
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 11:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Mene interesuje više odgovor na jedno određeno pitanje, Dajbog: Kakva je tvoja ocjena i viđenje okupljanja duhovnih ljudi u Srbiji? Kada je počelo, i kako se odvija taj proces? (Mislim dakako na ovo Konačno okupljanje)

Pocelo je 1990, a odvija se i danas...
Ima puno grupa, ali malo je onih koje ce uspeti da pomognu drugima u PRELAZU...

Ljudi su na zalost uguseni u materijalizmu, konformizmu i navikama kojima podlezu godinama...
Tesko je osloboditi se necega sto cvrsto drzis uz sebe deceniju ili dve(a neki i vise).
Kada dodje do okupljana-PRAVI CE ZNATI...
Bilo jedno okupljanje juce kod mene....
DIVOTA...
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji tajna sakrivena u coveku.Ona nas privlaci u dubinu traganja kojim otkrivamo u nama samima ono neizrecivo sto moj nick ovde izrazava.
Sustina tog traganja nije u ucenju nego u prepoznavanju.
U razumevanju putem viseg stepena svesti,onog sto je u nama,mikrokosmosu i onoga sto je izvan nas,u makrokosmosu,covek krece u traganje putem koji ga vodi prema samome sebi.
Jedino sto tragaoca za samospoznajom razlikuje od drugih u masi,je to razumevanje traganja za svojim Pravim Ja.Tragalac ima moc da uravnotezi sile koje su ga stvorile i koje upravljaju ljudskim zivotom.
Tom moci u stanju smo da se oslobodimo zauvek od tiranije mehanizma fizickog i bioloskog zivota kome smo prirodno potcinjeni.Zato postojanje svakoga od nas ima za konacni cilj sjedinjavanje sa kosmickom svescu cije je delo svet u kome postojimo.
Covek,kao dete Zemlje spada pod zakone svemira ali njegova svest je seme spiritualnog Oslobodjenja.Razvoj/proboj svesti prevazilazi granice uma,raskidajuci okove predrasuda,"logickih kalupa",stvorenih kompleksa,trauma,nagona,strahova i implantiranih "sadrzaja"iz proslih zivota.
Drugim recima,"visa" svest probija put ka istini i vodi do konacnog cilja.Uravnotezenje unutrasnjeg i spoljasnjeg covekovog bica jeste izbavljenje iz lavirinta zivota i smrti jer harmonija je ono sto prouzrokuje zakonitosti univerzuma na kojima se temelji kosmicka i duhovna evolucija.
Spoznaja prethodno recenog je cilj svih inicijacija.Medjutim,kako je svaka spoznaja zavisna od nasih zivotnih okolnosti a pre svega stepenom unutrasnje zrelosti,pred svakim tragaocem stoje mnogo puteva samospoznaje koji nisu nista drugo do mnostva varijacija puta do konacnog cilja.
Na prvi pogled svi putevi kao da protivrece jedan drugom,ali kada pocnemo da sirimo svest otkrivamo da u stvari ne postoje protivrecnosti vec samo indikacije koje imaju za cilj da nas otrgnu od ukalupljenih nacina shvatanja i razmisljanja.
Krajnja Istina ne postoji,vec samo ISTINA KOJA JESTE,koja nema pocetak a ni kraj,ona se uvek otkriva kao neopisiva,Ona je kosmicka devica ali i majka.Ona je praznina ali i materica iz koje se sve radja.
Zato je iskustvo sjedinjavanja sa konacnim ciljem misticne prirode...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 30 Sep, 2008 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::

Pocelo je 1990, a odvija se i danas...
Ima puno grupa, ali malo je onih koje ce uspeti da pomognu drugima u PRELAZU...

Ljudi su na zalost uguseni u materijalizmu, konformizmu i navikama kojima podlezu godinama...
Tesko je osloboditi se necega sto cvrsto drzis uz sebe deceniju ili dve(a neki i vise).
Kada dodje do okupljana-PRAVI CE ZNATI...
Bilo jedno okupljanje juce kod mene....
DIVOTA...

Jako se radujem što ovo čujem. I žao mi je što nisam bila jučer kod tebe... Wink Rolling Eyes No, to ne znači da se takav događaj neće uskoro negdje odigrati...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 05:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo je sto se okupljamo, Very Happy
lepo je sto se sa kosmosom desava nesto posebno privlacno,
i lepo je sto i mi to osecamo,

ali nece biti lepo ako dozvolimo da budemo zrtve velike globalne krize

i zbog toga zaista mislim da moramo da stitiimo i podrzavamo jedni druge do krajnjih granica nasih uzajamnih mogucnosti,

jer ljudi sa povisenom svescu ne samo da nemaju vise pravo na cutanje,

vec vise nemaju pravo ni na to da budu zrtve.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 08:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VADITE SVE PARE IZ BANAKA-TAKO CEMO IM PRIPOMOCI DA PROPADNU STO PRE...
POSPESICEMO OKUPLJANJE...
lek

Pridružio: 27 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 17:43 pm    Naslov: Re: Konačno okupljanje je počelo
Odgovoriti sa citatom

Ozbiljnije okupljanje je u toku , a da li je konačno ne znam . Suma naših pojedinačnih , individualnih kontakata se u poslednje vreme progresivno umnožava ( zar ne ? ) , neke stvari u nama se posle nekog vremena usporenog čišćenja brže otvaraju i izlaze ostavljajući nas lakšim i prožetim zvezdanim sjajem .
Idemo negde , da , opustimo se i letimo zajedno .
lek

Pridružio: 27 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 17:48 pm    Naslov: Re: Konačno okupljanje je počelo
Odgovoriti sa citatom

Inače , zaboravih Jasna da odgovorim što se tiče čekanja . Čekam , da , oduvek , odnosno prepuštam se čekanju i ( mada ne uvek ) nestajem u njemu.

Zvezdani pozdravi
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 18:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Jasna, bilo bi dobro da izneseš svoja saznanja, da ne bi nagađali.
Ovde postoje dve bitne grupe, jedna oko ing. Spasoja Vlajića i druga oko Miće Jovanovića. Radi se o stotinama ljudi (ili hiljadama), ali bi ih podelio na dve veće grupe. Prva su učenici ili radoznalci, a druga su ljudi koji su godinama na Stazi i uveliko rade zadatke vezane za pomoć - regresije, kristali, bioenergija i sl. Moja prijateljica Verica mi se tu čini najbitnijom, bar u smislu koji pominješ. Osim što poznaje sve te ljude, ona ih drži na okupu, upoznaje međusobno, daje neke zadatke i sl. Ja sam u tu priču upao u Avgustu ove godine. Poslala je prelepu devojku da me pokupi i jednostavno rekla: danas dolaziš kod mene. Od nje sam i čuo za tu ideju o okupljanju. Lično sam to osetio pre nekih tri godine i to me nateralo da pošaljem tekstove u redakciju 3. oka. Nadao sam se da će to nešto pokrenuti i pokrenulo je. Sad se i ja družim sa mnogim ljudima koji su samo čekali da nešto počne da se dešava. Da skratim, čini mi se da cilj okupljanja još nije fokusiran i da se zasniva samo na pretpostavkama. Ali Verica mi je dala svoju viziju naselja gde bi svi ti ljudi živeli na okupu, čak ima i lokaciju i juri investitore po Rusiji.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 18:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, Zorane...

Ovo su zbilja vruće informacije! Vizije naselja, lokacije, investitori iz Rusije? To je za jednog Protomajstora (Arhitektu) previše! Evo čekam već predugih pola sata i nema odgovora.

JASNA!!!

Ali dok se ne javi, može li još koja informacijica? Da li je Verica od tih što nemaju računar? Šta ćemo sa porodicama? Da li su naselja stvarna? Bio sam ubeđen da su trebala biti pokretna. Ja se nudim i kao projektant i kao graditelj. Plata mi ne treba.

JASNA!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 19:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zorane, da li Verica saradjuje sa Rusima?
Cini mi se da sam je upoznao slucajno pre nekih 8 meseci. Nisam znao da je u kontaktu sa Vlajicem i Micom...

A grupa ima mnogo , mnogo vise,neke su i brojnije od te dve, ali vecina ih je otprilike 50-100 ljudi.Nisam ovlascen da ih sve imenujem...

Naselje...Da nije na Radanu? Ako znas lokaciju bar otprilike bilo bi lepo da nam preneses.
Veoma me raduje ova vest , kao onoga ko mu je udario temelj jos davno, davno, kada mi je bila duznost da to iz astrala spustim.
Ne znas koliko mi je drago kada cujem da je neko izasao iz sistema i odlucio se da zivi u prirodi...

Drago mi je da vise nisam usamljen...
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja od te žene jednostavno ne mogu ništa konkretno da izvučem. Rekla mi je naziv mesta, ali sam ga zaboravio. Nije daleko od Beograda i nije vezano ni za kakve planine, već je tu bilo ljudsko naselje ali je napušteno, iz samo njoj poznatih razloga. Trenutno ne sarađuje sa Rusima, ali ranije jeste. Spomenula mi je da je ruska Akademija nauka zainteresovana za investiranje, ali kakve oni veze imaju, nemam pojma niti hoće da kaže. Obećala mi je jedan dug razgovor, ali on nikako da se desi. Najbolje što sam dosad naučio je da čekam, pa ću sačekati i kraj sveta.
Ono u šta ja lično čvrsto verujem je da će kraj sveta kakvog poznajemo doći sa novom decom koja se već rađaju (Bronzana, Zlatna, Indigo i sad i deca Duge). Svi će se oni preobraziti u decu Duge koja imaju neobičnu moć da lako transformišu energije. Na neki način ih prepoznajem kao spuštanje Svetog Duha na Zemlju, ali da li će se on i konkretno spustiti videćemo za ovih 4 godine. U svakom slučaju, sadašnji vladari sveta ništa ne valjaju i dosta je klanja, pljačke i civilizacije po opisu Gurđijeva - nasilje, ropstvo i lepe reči! Naše je da tu decu pripremimo i obučimo, a neka oni posle rade svoj posao. Ovo je svetski proces i nema veze sa patriotizmom.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Strana 1 od 18

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12429 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89956 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22629 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30274 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42745 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9731 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)