INDIGO DECA
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 11:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma to radim odavno,ali je postala opasan manipulator tako da ja uvek postanem "sluga" a ona kraljica... Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 15:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[color=white]Litlneks
...najžalosnije je što je kao mala bila na većem duhovnom razvoju nego sada jer sistem je delovao a i ja nisam mogao u početku da se snađem
[/color].

Da, to sam i ja primetila kod svog starijeg sina, i on je poput tvoje devojcice.
Rano je prohodao, progovorio, znao i lako ucio decje pesmice, bajke... od malena lepo crta i dosta je emotivan i osetljiv, eto juce dosao iz skole i sa suzama u ocima mi pricao kako je njegov drug pocepao ranac drugom detetu...bilo mu je zao ovog drugog.
Mladji je drugaciji, ali je komunikativan i opsuten sa ljudima i koje zna i koje ne zna...ume da se priblizi ljudima i ono sto hoce on to i dobije na taj nacin.
Deca cu cudo, mnoge stvari mi ucimo od njih i ponekad svojim jednostavnim iskazima nam pokazu pravu istinu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2010 17:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Važno je da ih ne terate da dobro ispunjavaju zahteve koje sistem nameće. Deca nisu rođena za ovakav život. Što evropska ruka zakonodavstva više steže njima je teže.
Šta vas briga kakvi su đaci, izgradite im prostranstvo ljubavi, kako Litlneks kaže a a bih dodala i dajte im slobodu, nemojte ih pritiskati zahtevima.

Deca su do šeste godine anđeli jer im nisu aktivirani pojačivaći i sistemi upravljanja u telu. Da to ne činimo ona bi se razvijala u sasvim drugome pravcu, živela bi u znanju.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://vinovo.magnify.net/video/Klinci-za-5-Ministar-Dragan-Pri

Ovo je jedini video klip koji sam našla. naime, gledala sam jučer dokuemtnarac Klinci za pet. Mala Uma GRadac (6 g.) oduševila me je..Ona definitvno nije samo s ove planete i definitivno je Indigo, ako ne i više.
Ovakve mudrosti još niste čuli, a kad je gledate i slušate, srce vam mora zaigrat. Mala je predivna.
Napisala je i izdala s pet i pol godina i knjigu Umine umotvorine, izumila je nekoliko stvari poput Mjerača ljubavi, Kradar ...
Mudrica.
Žao mi je što nema cijelog filma, ali sigurna sam da će uskoro osvanuti i na youtube isječci.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
spaceshuttle

Pridružio: 12 Mar 2010

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 12:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::

http://vinovo.magnify.net/video/Klinci-za-5-Ministar-Dragan-Pri

Ovo je jedini video klip koji sam našla
Žao mi je što nema cijelog filma

http://vinovo.magnify.net/playlist/1

Ima na ovom linku cijeli film
 Nazad na vrh »
CaneBianco

Pridružio: 04 Jun 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je jako zanimljiva tema jer ima jako mnogo aspekata, od kojih je taj da li ste vi ili znate indigo dete zapravo najmanje bitan.

Ja ne poznajem nijedno indigo dete, a imam dosta dece oko sebe. Uglavnom su uzrasta od 2 do 8 godina. Svako od njih je posebno na svoj način, ali ne bacaju nikakve "magije".
Radeći test na temu "da li ste indigo osoba?", dođoh do zaključka da verovatno jesam, pošto imam veći deo "simptoma". Da li me je briga za to? Ne, ni najmanje. Zaista ne vidim razlog da neko sedi i duma na temu da li je indigo ili je kristal ili je graorast ili neka četvrta boja. Čini mi se da je najbitnije sad DELATI a ne objašnjavati komšijama, prijateljima i rodbini koliko si drugačiji od svih njih. Da ne bude zabune-ja verujem da posebna deca postoje, da su postojala i da će postojati. Da li ćemo ih nazivati "indigo decom", manje je bitno. Takođe, među nama postoji i mnogo posebnih odraslih ljudi.

Ono što je zapravo problematično oko celog tog koncepta jeste da je on poslužio većini roditelja kao fantastičan izgovor. Sada više deca nisu nevaspitana, agresivna, histerična, spora, nekomunikativna, površna... Ne, ona su sada "posebna". "Možda moj XY jeste malo živahan, ali je zato naučio da barata kompjuterom u svojoj drugoj/trećoj/četvrtoj godini". Zar danas nije normalno da deca rano nauče da barataju kompom jer su od rođenja okružena svom ovom silnom tehnikom? Ona su se rodila među dugmićima, displejima i kablovima. Moj izuzetni domet je bilo odlično baratanje daljinskim upravljačem u 3. godini-to je postojalo od tehnike.

Sve ovo , naravno, ne znači da ne verujem roditeljima koji kažu da imaju posebnu decu. Naprotiv, posebne dece je bilo i biće. Neki od njih su bili stari čim su se rodili i učili su svoje roditelje životu. Drugi su imali moći telekineze, predviđanja, itd. Ti roditelji su blagosloveni što ih je to dete odabralo jer ih smatra dovoljno jakima. Ali pričati o talasima indigo dece koja dolaze na svet u određenim vremenskim razmacima i ko je kad prohodao ili počeo da čita? Kakve to veze ima sa bilo čim? Znam mnogo ljudi koji su naučili latinicu i ćirilicu do svoje 4 godine, i osim što je to kuriozitet kojim vole da se pohvale, do dana današnjeg nisu pokazali interesovanje i volju da upotrebe neke od svojih naprednih sposobnosti-ako ih imaju. Među njima ima raznih, od službenika na šalteru, do onih što vam se javljaju na telefon u tehničkoj službi, predavača i onih koji ne rade ništa i nemaju nikakav cilj...
Kao što ne znam nadarenu decu tako ne znam ni nadarene čete matorana. Ali znam pojedince. Zato mi je sva ta priča na nivou dnevnog horoskopa-kako napraviti od ozbiljne nauke razbibrigu za očajne domaćice ( i domaćine, naravno:-) i presmorene roditelje.

Sav ovaj bla, bla... a samo htedoh reći-ako ste na ovom forumu, znači da ste već na putu, zar ne? Čemu onda priča da li jeste ili niste indigo, DELAJTE!!!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Mar, 2010 14:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Canebianco na linku gdje se vidi cijeli film.
meni osobno je mala Uma fascinantna, slučajno sam bacila oko na telku kad je bio taj filmić i mislila sam isprva da je to još jedan u nizu mediokritetskih uradaka po narudžbi HTV-a - što bi vjerojatno i bio, da nije male Ume, koja je izvukla priču.
Kao što je i link koji sam ja priložila a jedini kojeg sam našla na googleu i youtubeu očiti produkt čete Primorčevih PR-a. ali, i to je ok - ispao je smiješan. Niti ga je i jedno djete htjelo baš poljubit, niti im je bilo drago što ih slini pred kamerom.

Donekle se slažem i sa ostilim što si naveo u svom drugom postu.
Sad je lako čini mi se s novom djecom u smislu određivanja talenta (barem meni - nemam djece a i rijetko se s njima družim, pa mi vidim lakše koliko se klinci razlikuju sada od onih prije deset godina...).
Za nas starije...ne znam. Uvijek je bilo onih koji brže svladavaju prilagodbu ovosvjetovnoj razini simbola, od drugih. A sad, je li u pitanju Indigo ili ne...Ne znam. NIje ni toliko važno...
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Mar, 2010 19:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ono što je zapravo problematično oko celog tog koncepta jeste da je on poslužio većini roditelja kao fantastičan izgovor. Sada više deca nisu nevaspitana, agresivna, histerična, spora, nekomunikativna, površna... Ne, ona su sada "posebna". "Možda moj XY jeste malo živahan, ali je zato naučio da barata kompjuterom u svojoj drugoj/trećoj/četvrtoj godini". Zar danas nije normalno da deca rano nauče da barataju kompom jer su od rođenja okružena svom ovom silnom tehnikom? Ona su se rodila među dugmićima, displejima i kablovima. Moj izuzetni domet je bilo odlično baratanje daljinskim upravljačem u 3. godini-to je postojalo od tehnike.

Sve ovo , naravno, ne znači da ne verujem roditeljima koji kažu da imaju posebnu decu. Naprotiv, posebne dece je bilo i biće. Neki od njih su bili stari čim su se rodili i učili su svoje roditelje životu. Drugi su imali moći telekineze, predviđanja, itd. Ti roditelji su blagosloveni što ih je to dete odabralo jer ih smatra dovoljno jakima. Ali pričati o talasima indigo dece koja dolaze na svet u određenim vremenskim razmacima i ko je kad prohodao ili počeo da čita? Kakve to veze ima sa bilo čim? Znam mnogo ljudi koji su naučili latinicu i ćirilicu do svoje 4 godine, i osim što je to kuriozitet kojim vole da se pohvale, do dana današnjeg nisu pokazali interesovanje i volju da upotrebe neke od svojih naprednih sposobnosti-ako ih imaju. Među njima ima raznih, od službenika na šalteru, do onih što vam se javljaju na telefon u tehničkoj službi, predavača i onih koji ne rade ništa i nemaju nikakav cilj...
Kao što ne znam nadarenu decu tako ne znam ni nadarene čete matorana. Ali znam pojedince. Zato mi je sva ta priča na nivou dnevnog horoskopa-kako napraviti od ozbiljne nauke razbibrigu za očajne domaćice ( i domaćine, naravno:-) i presmorene roditelje.

Ima istine ....toliko primera na svakom koraku.
Svako je poseban na svoj nacin , naravno ima onih posebno talemtovanih...neki iskoriste svoj dar, neki ne ...ali ocajnih domacica i njihovih izgovora ...stavova... na pretek.

Pozz
 Nazad na vrh »
aleksandra_

Pridružio: 08 Jun 2010

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oduvek sam se osecala drugacije, i kao da ne pripadam tu gde jesam. Pa cak i ponasanje poput drustva nije mi pomoglo da se poistovetim sanjima, jer se nisam osecaja prijatno u preteranom napijanju, polu golim izlascima.... Svo to teatralno ponasanje mi nikad nije islo na ruku, i uvek mi je smetalo samo sto kao i sva indigo deca sam se iz toga sve samo izopstila. Biti indigo nije lako,a ja znam da jesam indigo. Nije lako jer je strasno tesko naci onoga ko vas razume tj ko je kao vi, jer su indiga jako asocijalne osobe (ja imam 22 godine i srela sam svega par ljudi svojih godina koji su indiga), ali vidim po braci i rodjacima koji su rodjeni `99. i kasnije da su sigurno indiga! Neki (ne strucni) poistovecuju indiga sa hiperaktivnoscu ili autizmom, sto nikako nije isto! Slicnost je samo u tome sto indiga mogu da se satima igraju sa obicnom krpom ili stapicem, i jaako dugo im treba da nadju nesto sto ce ih duze zanimati (duze od tih par sati), isto se odnosti i na osusevljenje skolom, poslom, osobom, deckom.
Veoma je vazno samo da raditelji nadju pravi pristup, da im s eobracaju sa postovanjem kao odrasloj osobi bez recenida "ti si dete, en shvatas" jer grese, indiga shvataju sve! Inaju intuiciju koja im goovri kada nesto nije ok, pa cak i kad nema realnih pokazatelja koji su opipjivi. Verujte, ja jesam indigo , i imam 22 godine, i sve do sad probleme koje sam imala nisam znala objasniti ali tek pre godinu dana mi je postalo puno jasnije sve.
Mogla bih pisati jos puno na ovu temu, jer dobro znam o cemu se radi, ali eto da ne duzim vise. Postoji mnogo istrazivanja koja pokazuju da ovako nesto postoji stvarno, i mogu da preporucim knjigu INDIGO DECA, koja ce otkloniti sumnje svima (koji misle da li su ili nisu indiga, ili da li im je dete indigo)

Nekad zaista nije prijatno jer nemate sa kim podeliti neke stvari, ali je izradito lep osecaj kada vidite da u svom ludilu koje se trenutno desava, vama je super jer se ostali normalni i ne taknute ciste prirode!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko sme da istupi ovde i da kaže da je normalan,netaknute čiste prirode Cool
aleksandra_

Pridružio: 08 Jun 2010

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno da je talentovanih bilo uvek, ali kako kazu istrazivanja (ja smatram da sam indigo , ali opet se ogradjujem i kazem da je moguce da tako nesto ne postoji, iako ja verujem da postoji) , dakle kako istrazivanja kazu sada ih je oko 1 na 1000 rodjenih beba,a ranije ih je bilo drasticno manje.
Deca koja progovaraju drasticno ranije nego pre, smisljaju i izgovaraju prosirene recenice ranije prohodaju....to mislim da nema veze sa tehnoloskim napretkom. Kada vas dete pita sta ima ispod kuce, a navas odgovor "podrum" dete nije zadovoljno, nego postavlja pitanje zemlje ili blata, ili kada sa velikom preciznoscu sklapa glomaznu igracku od milion delova, nepogresivo...tu mislim da nema govora o necemu cemu je doprinelo neko tehnicko pomagalo, nego cista urodjena inteligencija a nikako pamet koja se stice godinama
Drasticno veca sposobnost, mentalna, fizicka, emocionalna svest, velika doza samokriticnosti i zdravih shvatanja i ponasanje prema njima bez kompromisa, mislim da su to karakteristike koje indiga znacajno razlikuju od ostalih. Pa ako indiga bude sve vise (kako naucnici predvodjaju) utoliko bolje. To je moje misljenje
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Ko sme da istupi ovde i da kaže da je normalan,netaknute čiste prirode Cool

Evo samo šta nisam. Laughing Laughing Laughing
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aleksandra_ ::
Oduvek sam se osecala drugacije, i kao da ne pripadam tu gde jesam.

Dobro nam došla, indigo sestro Aleksandra !

Imaš ovde i test ,, Da li ste indigo osoba '' -
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=718#718

Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Wow, Alexandra, ti si Indigo, kako si ti samo posebna. Very Happy

Ali nisi na mom nivou, ja sam Kristal. Kristalna deca su novija i jos specijalnija. Laughing

Ok, salu na stranu.

Alexandra, ti si specijalna i posebna, i bez titule Indiga. TI si vaznija i lepsa od Bogova i Boginja i uvek
ces biti. Za sebe, sebi uvek ti si najposebnije bice u svemiru.

Blablabla, Indigo deca mozda postoje, ali nisu posebnija od ostale dece, osim mozda ako su u proslim zivotima
naucili vise lekcija pa sada odmah od rodjenja znaju neke stvari vise, sacuvali su neke podatke (memorije).
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::

aleksandra_ ::
Oduvek sam se osecala drugacije, i kao da ne pripadam tu gde jesam.

Dobro nam došla, indigo sestro Aleksandra !

Imaš ovde i test ,, Da li ste indigo osoba '' -
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=718#718

Šta ako ja dovedem par dječice iz Afrike i zemalja trečeg svijeta i ne prođu test ?

JESU LI I ONI INDIGO ? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 6 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Kinovi na Forumu 141 Vakan Tanka 50538 05 Jan, 2010 10:28 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Staro na forumima 3 talerman 4917 15 Okt, 2009 12:32 pm
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 18904 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor za najrposvetljenijeg smajlica na forumu 3 talerman 3976 27 Mar, 2009 00:03 am
Analeta Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] Ukupno poruka - postova na forumu 17 Zockey 9145 14 Mar, 2009 05:46 am
Zockey Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka [ Glasanje ] NOVI AVATARI NA FORUMU (mandala) 0 adminfob 5291 28 Mar, 2008 10:16 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVI STILOVI NA FORUMU 4 adminfob 5821 11 Feb, 2008 16:30 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)