ARHANĐEO SANDALFON
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 06:01 am    Naslov: ARHANĐEO SANDALFON
Odgovoriti sa citatom

.
ARHANĐEO SANDALFON

Ukoliko se ukuca na googlu "Archangel Sandalphon" dobija se svega 2650 ulaza.
Ukoliko se ukuca naša varijanta "Arhanđeo Sandalphon" ili "Arhanđeo Sandalfon" dobija se svega 4 ulaza.

Arhanđeo Sandalfon je od svih arhandjela najistureniji prema nama ljudima, sto ne bi trebalo da cudi, jer je on i sam nekada bio covek, po tradiciji - prorok Ilija. U nasem narodu poznat kao Sveti Ilija Gromovnik.

Zbog toga sto je i sam bio čovek, ne treba da cudi sto od svih arhandjela bas on najbolje razume ljudski rod, ali cudi to sto ljudi ne znaju za njega. Za Svetog Iliju znaju, ali ne znaju za arhandjela Sandalphona.

Jos vise cudi sto je toliko zanemarivan od nas ljudskih bica, zbog toga sto je arhandjeo Sandalphon vladar etericnog i astralnog omotaca Zemlje i time ima i vaznog udela u dogadjaje i u ovoj nasoj fizickoj ravni.

Postoje, koliko ja znam, barem tri okultna sistema pomocu kojih se moze doci do arhandjela Sandalphona, a ticu se Drveta zivota (kabale), sistema Aethyra i tarota.

Sandalphon je vladar Malkuta (po Kabali) ili Tex-a i RII-ja (po hermetickom sistemu Aethyra).

Susret sa arhandjelom Sandalphon-om je u tim sferama realan, barem isto toliko koliko je realna i ova fizicka realnost u kojoj se mi krecemo.

Bez njegovog pristanka, ne postoji mogucnost daljeg napredovanja kroz Drvo zivota ili Sistem Aethyr-a. Susret sa njim predstavlja inicijaciju, nakon cega su moguci razgovori i sa ostalim arhandjelima: Mihailom, Gavrilom, Metatronom, Razijelom, Rafaelom i dr.

Sa arhandjelima se, kao sto znamo, mogu imati i drugi kontakti, mi ih osecamo na primer kroz meditaciju kao vid divnih i svetlih energija.

Medjutim, u slucaju o kome govorim sada, mi se sa arhandjelima druzimo, vidjamo se sa njima, dobijamo od njih instrukcije, u jednoj atmosferi koja je apsolutno realna.

Zbog cega postavljam ovu temu:

1. Zelim da makar u ovom nasem uzanom i sjajnom krugu duhovnih tragaoca, pokrenem inicijativu da se setimo arhandjela Sandalphona koji generalno nije zadovoljan ljudskim rodom i koji jedva ceka na svakog od nas da mu pridje.

2. Ako sam ja uspeo da mu pridjem bez obzira na moje evidentne mane, to moze takodje da uradi svako od vas.

3. Bilo je pokrenuto dosta sjajnih projekata na ovom forumu. Ja sam ubedjen da bi bilo jako dobro kada bi smo se u nasim meditacijama prisetili arhandjela Sandalphona.
Pominjao se na ranijim temama i predivni astralni hram na planini Rtnju. Taj astralni hram nije mogao da bude podignut bez saglasnosti arhandjela Sandalphona. Zbog toga je po mom misljenju, obavezno raditi sa arhandjelom Sandalphonom i na tom planu.

Ja bih sada bas mogao da se raspisem o arhandjelu Sandalphonu. Stajem za sada na ovome jer ovo bi trebalo da bude samo uvod.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 10:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam Rodjen 26.jula na Majansku Novu godinu, ali takodje i na dan Arhangela Gavrila...i bez da sam ikada imao susret s Ilijom,a na mojoj prvoj vipassana meditaciji sam prosle godine prvi i jedini put prekrsio pravila i pomolio se Hristu jedne noci kada mi je bilo uzasano tesko...i u san mi je dosao arh.Gavrilo govoreci da ga je Hrist poslao da me zastiti...i od tada sam u kontaktu sa Glasnikom...Da Kristalna palata postoji na Rtnju, ali ne bi da prosirujemo sada ovu temu...O Zvezdanoj kapiji ipak ne bih previse govorio, jer sam dobio informacije da jos nije vreme za to...prekjuce sam bio na Velikoj Svetoj Piramidi...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 12:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vakan Tanka,
svaka cast majstore Thumleft

Bez pristanka arhandjela Sandalphona, ne postoji mogucnost daljeg napredovanja kroz Drvo zivota i Sistem Aethyr-a. Susret sa njim predstavlja inicijaciju, nakon cega su moguci razgovori i sa ostalim arhandjelima: Mihailom, Gavrilom, Metatronom, Razijelom, Rafaelom i dr. Ali, u sklopu ova dva sistema.

Ti si se sreo sa arhandjelom Gavrilom, mimo sistema kabale i aethyra, uz pomoc Hrista, sto je moguce, jer uz pomoc Hrista, mislim da je sve moguce.
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Okt, 2008 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije to mili, susret...Mi smo Jedno oduvek i bili , samo sam ja sebe- kao i većina nas- ubedila da je ovaj začarani san stvarnost...a nije...Sve je Jedno....Večna Ljubav....
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Okt, 2008 05:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[img=http://img148.imageshack.us/img148/9285/svetiilijarz5.th.jpg][img=http://img148.imageshack.us/images/thpix.gif]

Arhandjeo Sandalfon kao Sveti Ilija
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Okt, 2008 05:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blue.Knight
Iskušenik

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 08 Jan, 2009 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ajoj,zasto ste stali?

Bas me zanima tema, jako mi je interesantna

Nekako me privukla.

Nekako imam osjecaj da kontakt s njim bi nam svima bio prirodan...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Jan, 2009 13:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blue.Knight ::
Ajoj,zasto ste stali?
Bas me zanima tema, jako mi je interesantna.

Nismo stali , nego smo nastavili ovde :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=726&postdays=0&postorder=asc&start=30
na podforumu : " Čudesna Bića i svetovi "

Pozdrav !
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 10 Jan, 2009 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blue Knight,

potpuno se slazem sa tobom.

Kontakt sa arhandjelom Sandalphonom deluje jako prirodno jer se on nalazi najblize materijalnoj ravni nase Zemlje. Llakse je stupiti u kontakt sa Sandalphonom koji se krece i nadzire etericnu ravan, nego sa arhandjelom Metatronom koji nadzire duhovni svet.

Sadnalphona covek moze kontaktirati u bilo koje vreme dana i noci i bilo kog dana u nedelji.

Kao i u svemu, najteze je poceti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Dringyyyyy
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 13:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Blue Knight,

potpuno se slazem sa tobom.

Kontakt sa arhandjelom Sandalphonom deluje jako prirodno jer se on nalazi najblize materijalnoj ravni nase Zemlje. Llakse je stupiti u kontakt sa Sandalphonom koji se krece i nadzire etericnu ravan, nego sa arhandjelom Metatronom koji nadzire duhovni svet.

Sadnalphona covek moze kontaktirati u bilo koje vreme dana i noci i bilo kog dana u nedelji.

Kao i u svemu, najteze je poceti.

kako ga mozete kontaktirati? ne shvatam... Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 16:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dringy,

treba zamoliti Stvoritelja da useli sebe u naš duh, i pošto on nikada nigde ne ide sam, sa njim će doći i njegova pratnja, Anđeli i ostala Bića Svetlosti i kada oni nasele naš duh, eto najvećeg blaženstva koje možemo zamisliti. Prema tome, pri kontaktiranju bilo kog Arhanđela, treba uvek voditi računa o tome da su naše misli, naše srce, naša bit, naša duša, okrenuti Bogu.

Kada budemo sigurni u to da je to tako, Bića Svetlosti će još neko vreme provesti u posmatranju da li smo mi to stvarno rešili da budemo Božji ljudi. Kada dodju do zaključka da mi zaista jesmo Božji ljudi, oni će nam se pokazati i postati naši vodiči. To dakle ne ide brzo, ne ide preko noći. Potrebno je strpljenje. Potrebna je volja.

A kog Andjela Svetlosti ćes zamoliti da bude tvoj zaštitnik i glavni inicijator u područja Andjeoskih Sfera, zavisiće od tvojih afiniteta.

Ukoliko te, na primer, zanima područje antičke istorije, drevnih religija, mitova, davnih civilizacija, tajnih mudrosti, egipatskih, grčkih ili atlantidjanskih misterija, u tom slučaju je najbolje zamoliti pomoć Hermesa Trismegistusa.

Ukoliko te zanima područje koje se tiče tvog sopstvenog duhovnog preobražaja kroz sfere Drveta života, onda je najbolje zamoliti za pomoć Arhandjela Sandalfona.

Ukoliko te zanima područje tantre, u pomoć treba pozvati neko Indijsko božanstvo.

Uzmimo za primer Sandalfona, jer je on tema.

Potrebno je znači zainteresovati se za kabalu i na ovozemaljske načine (kroz čitanje i studiranje) upoznati se sa osnovama Drveta života. Kada se upoznamo sa osnovama, onda je potrebno zamoliti Arhandjela Sandalfona da ti se pokaže u lucidnim snovima, meditaciji ili tokom vantelesnog iskustva. Kada ti se prvi put pokaže, zatražiće od tebe da izvršiš za njega neki zadatak. Pošto uspešno izvršiš zadatak, on će te inicirati u Drvo života, posle čega ćeš moći da kontaktiraš sve moguće nebeske hijerarije do Božjeg prestola.
.
Dringyyyyy
Na duhovnom putu

Pridružio: 14 Apr 2009

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 16:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hvala Smile
 Nazad na vrh »
Velvet

Pridružio: 14 Maj 2009

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 14:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ako osoba hoce da stupi u drvo zivota, moze li da dodje u kontakt sa vise andjela? i da li sama bira s kim ce da dodje u kontakt ili je to nasumicno? i, jos jedno pitanje: da li ima veze ako je osoba rodjena na neki karakteristican dan, praznik itd Smile
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Velvet,
i dobro nam došla na sajt i forum Objave !

Welcome Srce si!

.
Velvet

Pridružio: 14 Maj 2009

Poruka Poslao: 15 Maj, 2009 21:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bolje vas nasla :p
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39540 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89953 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40561 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22629 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16706 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9731 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)