RAJ I PAKAO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Tazika
Iskušenik

Pridružio: 07 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 19:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Danas me jedan fini gospodin od 85 godina (bivši susjed, tak da ga znam celi život), kojem je nedavno umrla žena i koji živi zaista jadno i bijedno i nema nikoga, a kojega sad susjedi tjeraju ili u dom Ž kategorije ili... ne znam kam. Uglavnom on je sve slabije, i sa tim potrošenim tijelom se sve teže probija kroz svijet, zamolio da mu nabavim otrov za - kad uvidi da više ne može durati (a prije nego ga socijala odnese u neko umiralište) - kužite moje pitanje, ne?
Da li bi to u ovom njegovom konkretnom slučaju bio grijeh ili promašaj?

Recimo da je ovo hipotetsko pitanje, pa što vi mislite o tome?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 20:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moj rodjeni otac je hteo da izvrši samoubistvo , jer je bio jako teško bolestan i umirao je u teškim mukama .
Pošto je jako bio vezan za mene , nije mogao to da učini i ode bez da mi to saopšti .
Ja sam ga tako oštro ispreskakala rečima , rekla mu da ako se on ubije da ću i ja biti " ubijena " celoga života , i da mora da izdrži ... On me je pitao : " pa dokle sine da izdržim ? " Odgovorila sam mu : " moraš da izdržiš do kraja , dok ne umreš ".
To su bile reči koje sam tako odlučno izgovorila , sa tatine tačke gledišta , a ono što on nije znao je , da su mi te reči bile nešto najteže što sam u životu izgovorila .
Moj tata je izdržao sve muke , umro je prirodnom smrću i zahvalan mi je što sam ga sprečila da se ubije , javlja mi se povremeno u snovima i u toku meditacija ... ne da je sada dobro , nego je odlično ... Srce si! Srce si! Srce si!

Eutanazija i samoubistvo - ni pod tačkom razno !!!
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 10 Dec, 2008 10:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo nekih zaštita od uticaja zlih sila :

- dobro je kadjenje kuće uz izgovaranje molitvi , svake nedelje . Ja molitve izgovaram svojim rečima , molim Boga da izgoni sve zle sile iz mog prostora ( kuće ) , i od mene . I na kraju izgovorim ovako nešto : " Naredjeno vam je da odete " . Kadim sa tamjanom . Zoran mi je rekao da upaljena suva žalfija " tera sve što je nečisto " , kao i tamjan .

- van kuće , kada osetim da mi neko energiju isisava , par puta izgovorim :
" pred snagom Gospoda , moga zaštitnika , sav neprijatelj ( vidljivi i nevidljivi ) je nemoćan " ,
ili , skraćena verzija : " smiluj mi se Bože " .

Delotvoran je i štit koji treba da se pravi jedno odredjeno vreme , izgovaranjem : " moj štit su moje misli o ljubavi i miru " .

Sve što sam navela je delotvorno maksimalno , ukoliko imate bar trunčicu vere u delotvornost istih.
Navela sam zaštite koje smatram da su najdelotvornije , i najlakše primenljive . Zaštita ima mnogo , a svako može da improvizuje onako kako mu više odgovara , jer je najbitnija NAMERA I VERA u delotvornost zaštite .

Isprobajte i istestirajte ove zaštite , pa ako bude bilo potrebno reći ću vam još neke zaštite kako se rade , mada su ove koje sam navela sasvim dovoljne da se zaštitite .
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Dec, 2008 12:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Caco,

u pravu si, ali to sve sto si napisala nije dovoljno za ratnika svetlosti.

Kako se odupreti?

Najpre, uz pomoc nefizickih vodica. Oni nam u pocetku pomazu da izbegnemo te susrete. Kada pored nas, negativni entitet ugleda i naseg duhovnog vodica, ne pada mu toliko lako na pamet da nas napadne.

Vremenom, duhovni vodic nas poducava kako sami da se zastitimo od negativnih entiteta. Sto vise podizemo svoju svest, to smo i svetliji i snazniji,
a negativni entiteti nisu toliko ludi da napadaju onog ko je snazniji od njih.

Naravno, onaj ko ide u etericni prostor, astral, mentalni prostor i duhovni prostor, ratnik je svetlosti, i kao takav mora da bude spreman na stalnu borbu sa demonima i negativnim elementalima.

No, posle svake pobede, izlazimo svetliji i jaci.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 11 Dec, 2008 13:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Sto vise podizemo svoju svest, to smo i svetliji i snazniji,
a negativni entiteti nisu toliko ludi da napadaju onog ko je snazniji od njih.

Naravno, onaj ko ide u etericni prostor, astral, mentalni prostor i duhovni prostor, ratnik je svetlosti, i kao takav mora da bude spreman na stalnu borbu sa demonima i negativnim elementalima.

No, posle svake pobede, izlazimo svetliji i jaci.

Bravo!

Svaka čast za ovo Tale !!! Apsolutno se slažem !!!

Svaka čast i za ono što iz tvog posta nisam uokvirila , a nisam jer ja ne idem preko Vodiča , već se direktno Hristu obraćam... Srce si!
Svi mi imamo svoje Vodiče koji nam pomažu u duhovnom razvoju, oni nam " šapuću " , ali nemaju pravo da nam se mešaju u slobodnu volju .
Ja sam se od uvek direktno Bogu obraćala , jer mi je taj način najlakši i najprihvatljiviji , a svako treba sebi da prilagodi i zaštitu , a i sve ostalo jer smo svi različiti , pa su i varijacije na temu poželjne...
herc kaktus Pozdrav Poljubac...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 06:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I sam se direktno Bogu obracam, a ponekad i indirektno preko svojih duhovnih vodica i andjela. Kako kad. Pa duhovni vodici i andjeli su moji drugari. Kako mogu da ih zanemarim?
Mnogo su dobri. Embarassed
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa duhovni vodici i andjeli su moji drugari. Kako mogu da ih zanemarim?

Jeste Tale , u pravu si !!! Volela bih i ja da se malo više družim sa njima , kao ti .
Ja njihovo prisustvo OSEĆAM stalno , ali ih retko kad vidim . Uživam dok čitam tvoje astralne izlete i posete drugim svetovima , ali ja sam trenutno " namenjena " za druge stvari , Put je preda mnom , i nadam se da ću jednoga dana kao i ti , posećivati mnoge druge svetove . A do tada mogu samo da ti se divim , i da te kao brata VOLIM !!!
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Pa duhovni vodici i andjeli su moji drugari. Kako mogu da ih zanemarim?

Jeste Tale , u pravu si !!! Volela bih i ja da se malo više družim sa njima , kao ti .
Ja njihovo prisustvo OSEĆAM stalno , ali ih retko kad vidim . Uživam dok čitam tvoje astralne izlete i posete drugim svetovima , ali ja sam trenutno " namenjena " za druge stvari , Put je preda mnom , i nadam se da ću jednoga dana kao i ti , posećivati mnoge druge svetove . A do tada mogu samo da ti se divim , i da te kao brata VOLIM !!!

Ti znas svoj put i svoju namenu. Tvoj put je makar isto tako ispravan i svetao kao i ovaj moj. Ne mora se ici u posecivanje drugih svetova da bi se bio na dobrom putu.
Ja u stvari mogu samo da donekle osvetlim neke tunele onima koji idu drugacijim putevima svetla od mene.
Mnogi neke stvari podrazumevaju koliko su ih samo puta iskusili, a za mene su nepoznanice. Zato sto idu drugim putevima svetla.

Ne moze se sve znati i umeti. Mi smo samo ljudi.
Pozdrav.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 05:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, ja mnogo vise volim da pisem o raju nego o paklu,
ali smatram da ljudi koji su na duhovnom putu, moraju da se pozabave i ruznim stvarima jer su i one deo nase stvarnosti.

Na osnovu nekih svojih vizija, ja sam apsolutno siguran da pakao zaista postoji.

Delovi pakla se nalaze i u prvom etericnom sloju koji se podize iznad nase zemlje. Medjutim, to nije pravi pakao zato sto se u tom etericnom sloju, koji je veoma slican nasoj ravni, nalaze i rajoliki i pakloliki delovi, bas kao sto je slucaj i u ovom nasem svetu.

Ako se pozabavimo tim "paklolikim delovima", primeticemo da ispod njih postoji podrucje Limba. To podrucje ima bas takvo ime - LIMBO. U njemu zivi, na zalost, veliki broj covecanstva. To su ljudi koji su prikoceni u svom duhovnom razvoju, ne mogu ni napred ni nazad. Jedini nacin da se izvuku odatle je putem reinkarnacije. Na moje veliko zaprepascenje i na moj ogromni uzas, u tom Limbu, ima i mnogo dece. Zasto su ona tamo, kako su tamo dospela, kako ce se odatle izvuci, ja to ne znam. Znam samo to da su zapustena, napustena i da vreme provode uglavnom u spavanju, i to u veoma neurednim i prljavim prostorijama. U tom Limbu, nema Sunca. Stalni je sumrak. Inace, gradovi i sela su replike naseg sveta. Postoji vestacko osvetljenje, sijalice, lampe, bandere, ali prirodnog svetla nema. Cuvari "reda" su demoni humanoidnog izgleda.

Isod tog Limba, nalazi se Pakao, koji se sastoji od 11 velikih podrucja ili kontinenata. Prema Danteu ima ih 9.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 05:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

No,
posto niko nece da prica o paklu, sto je meni razumljivo,

Lepse je pricati o Raju,

raj veoma slican onom tradicionalno zamisljanim i oslikavanim, nalazi se u sferi Tiphareta.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MENI SU REKLI DA JE RAJ U SRBIJI-ODNOSNO DA JE SRBIJA RAJ.

KAZU NEKI DA SU TU VANZEMALJCI ZACELI ADAMA-KLONOM IZ SVOG REBRA, A ONDA NAPRAVILI USPUT I EVU.

PA VALJDA SU ONI ZNALI GDE JE RAJ KADA SU IH PRAVILI ???

BEZ ZEZANJA U OVO SAM SVE VISE UBEDJEN (MISLIM DA JE RAJ U SRBIJI) KAKO GODINAMA LUTAM PO BESPUCIMA OVE SRBIJE.
SVAKE GODINE OTKRIVAM NA DESETINE RAJSKIH MESTA,
PA SAM RESIO DA SAMO NEKA OD NJIH PODELIM SA VAMA...
ZATO JE I OTVORENA ONA TEMA O SAKUPLJANJU SVETLOSNIH TELA NA RAJSKIM MESTIMA...

AJDE SADA I RAZMISLITE - A GDE CE SE SAKUPITI , AKO NE U RAJU ?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Dec, 2008 21:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još odavno sam rekla da se Edenski Vrt nalazio na prostoru naše zemlje , evo ovde : http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=741&postdays=0&postorder=asc&start=30
mnogi su mi se smejali , što me i nije briga , jer ništa nisam govorila napamet !

Veliki pozdrav i cmokić za Dajboga !
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 03:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajboze i Aleksandra Caco,

ja mislim da vi vrlo dobro znate koliko vas ja volim.

A morate znati i koliko vas samo postujem!

Molim vas, nemoj te me zato krivo shvatiti,

ja se po tom pitanju ne slazem sa vama.

Medju francuskim i nemackim vernicima, rasplamsavala se pre par vekova rasprava o tome da li su Adam i Eva govorili u Edenu na francuskom ili nemackom jeziku.

Na kraju su Francuzi reagovali rekavsi da se Bog obracao Adamu i Evi na francuskom dok je Zmija govorila nemacki.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Još odavno sam rekla da se Edenski Vrt nalazio na prostoru naše zemlje , evo ovde : http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=741&postdays=0&postorder=asc&start=30
mnogi su mi se smejali , što me i nije briga , jer ništa nisam govorila napamet !

Veliki pozdrav i cmokić za Dajboga !

Samo jos kad bi nam rekla odakle ti ta saznanja i na osnovu cega mislis da je ovde bio RAJSKI VRT (ako mislimo na isto jer ti pricas o nekom "Edenskom vrtu") Wink
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smatram da su Pakao i Raj stanja svesti.

"Do tebe je gde želiš da živiš -
u raju ili u paklu -
jer bilo gde da živiš
to treba prvo da stvoriš.

To nije nešto već stvoreno -
kao kad kupiš kartu i udješ u voz;
to je nešto što se mora stvoriti.

Ljubav može stvoriti raj sada i ovde.

Moje čitavo učenje je: voli više -
do mesta gde postaješ svoj,
samo vrelo ljubavi i ništa drugo...

Budi odgovoran prema svom raju ili paklu
u kom živiš.
I kada jednom budeš shvatio odgovornost,
mislim da neće biti onoga ko će želeti
da živi u paklu."

Ošo.

Zemlja je sfera gde se nalaze bića sa odprilike istim stanjem svesti.
Ona bića koja uzdignu svoju svest nastavljaju da žive u višim sferama koje potom odgovaraju njihovom stanju svesti, a ona koja ne, vraćaju se na zemlju. Isto tako niže razvijena bića kada se razviju dospevaju u sferu planete Zemlje. I tako dalje i dalje....teče evolucija svesti.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287421 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 114957 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST: DA LI STE ,,PUTNICI'' ? 15 Vesna 21550 03 Maj, 2011 20:54 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40032 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702264 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28160 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30278 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)