RAJ I PAKAO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::

Zemlja je sfera gde se nalaze bića sa odprilike istim stanjem svesti.
Ona bića koja uzdignu svoju svest nastavljaju da žive u višim sferama koje potom odgovaraju njihovom stanju svesti, a ona koja ne, vraćaju se na zemlju. Isto tako niže razvijena bića kada se razviju dospevaju u sferu planete Zemlje. I tako dalje i dalje....teče evolucija svesti.

Lepo i istinito.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 20:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::

Samo jos kad bi nam rekla odakle ti ta saznanja i na osnovu cega mislis da je ovde bio RAJSKI VRT (ako mislimo na isto jer ti pricas o nekom "Edenskom vrtu") Wink

Na isto mislimo Enemoone .
Reći ću vam jednog dana sve što znam ...

Dobar ti je novi Avatar Wink
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 20:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::

Samo jos kad bi nam rekla odakle ti ta saznanja i na osnovu cega mislis da je ovde bio RAJSKI VRT (ako mislimo na isto jer ti pricas o nekom "Edenskom vrtu") Wink

Na isto mislimo Enemoone .
Reći ću vam jednog dana sve što znam ...

Dobar ti je novi Avatar Wink

Al' kad mi kazes tako:'jednog lepog dana a mozda i pre' ja odmah znam da nista od toga nema Crying or Very sad
hvala za avatar Very Happy
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Al' kad mi kazes tako:'jednog lepog dana a mozda i pre' ja odmah znam da nista od toga nema Crying or Very sad

Ne plači , grešiš ! Cmok
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 13:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tao_učenik
Na duhovnom putu

Pridružio: 06 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Jun, 2009 17:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa,po mom nekom mišljenju pakao i raj su samo stanje duše.Ne vjerujem da stvarno postoje kao "mjesto".Možda je to većini zapadnjaka neshvatljivo.I znam da bi se neki čak i protivili tome,ali to je moje mišljenje.Možda čak i tvoja savijest odlučuje gdje ćeš završiti u "pakao" ili "raj". Smile
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2009 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Podzemni svet Egipta (zemlja tame) -Duat.

Duat je bio podeljen na 12 područja, po jedno za svaki noćni sat. Prilično deteljan opis ovog sveta sačuvan je u Knjizi Aum-Taut. Kada je Sunce zalazilo na Zapadu, moralo je da putuje kroz Taut, kako bi ponovo osvanulo na Istoku. Najiskrenija želja svakog pobožnog Egipćanina bila je da put od ovog sveta u drugi svet pređe poput Sunca. Naoružani magičnim rečima, amuletima i talismanima i uvereni u to da je njihov život bio ispravan, njihova duša bi ušla u Sunčani brod i krenula na put. Duše umrlih započinju putovanje brodom u prvom području koje se zvalo NET-RA. Drugo područje je URNES gde se pojavljuju Isis i Nephtis. Putovanje kroz Duat se nastavlja u trećem delu, NET-NEB-UA-KHEPER-AUT. Četvrto područje ANKHET-KHEPERU je karakteristično po tome što tamo pokojnika, dok prolazi kroz kraljevstvo Seker, sustiže prokletstvo mrtvih. U petom području, AMENT-u, pokojnik je u društvu sedam bogova. Tokom prolaska kroz šesto područje, METCHET-MU-NEBT-TUAT, pokojnik susreće petoglavu zmiju Ash-Hrau. U sedmom području, THEPHET-ASAR, putnika dočekuje novo iskušenje: ko god pravilno izgovori magične reči Isis, postaće jedan od onih koji se nalaze u barci Ra, u suprotnom neće biti u stanju da se odupre zmiji Nehra-Hra. Osmo područje karakterišu “krugovi tajnih bogova”; ukoliko se pravilo izgovore magične reči zmije Mehen, bogovi će putniku pokazati gde se nalaze kapije grada TEBAT-NETERU-S po kome je ovaj deo Duata dobio ime. U devetom delu BEST-ARU-ANKHET-KHEPERU, putniku se pridružuje grupa božanskim mornara. Plovidba se nastavlja mirnijim tokom kroz deseti METET-QA-UTCHEBU. U jedanaestom RE-EN-QERERT-APT-KHATU pokojnik nastavlja putovanje vođen zvezdom Pestet prema istočnom horizontu koji se postepeno razdanjuje i odakle se rasvetljava površina zemlje. U dvanaestom području THEN-NETERU, putnik zauzima poziciju na Istočnom horizontu, bog Shu ga prihvata i on se iskrcava na zemlju Istoka i tako srećno okončava svoj put po Duatu.
Pojedini delovi Duata bili su puni opasnosti, ognjenih jezera, dželata, monstruma u ljudskom i životinjskom obliku i različitih zlih duhova. Na tom putu od pomoći pokojniku bio je vodič (psihopomp) Anubis. Put vodi kroz podzemnu Tebu, Abidos, Herakleopolis, Memfis i Sais. Bogovi koji vladaju područjima kojima putnik prolazi mogu biti od pomoći, ali i pored toga pokojnik je mogao tamo lako da zaluta. Po jednom drevnom zapisu: “Ukoliko ne kreneš specifičnom putanjom prema odgovarajućem nebu, nećeš tamo doći, već u lažno nebo”. Glavni put je vodio do Ozirisivog Suda (Dvorane dve istine). Najgora sudbina čekala je onog ko ne prođe iskušenje u Dvorani dve istine, gde je sudio Oziris, a gde se vagalo srce spram pera. Četiri Horusova sina uvek su se pojavljivali u scenama suđenje uz Ozirisa, kao da sude o tome kako se duša ponašala tokom života spram četiri elementa. Rođeni u Lotusu, oni u personifikovali četiri elementa. To su bili: Imseti (sa ljudskom glavom) –voda; Hapi (sa glavom majmuna) – zemlja; Duamutef (s glavom šakala)-vatra i Kebsnuf (s glavom sokola)-vazduh. Ozirisu su, takođe, pomagala 42 sudska pomoćnika što je odgovaralo broju od 42 administrativna područja na koja je Egipat bio podeljen. Ukoliko bi preteglo pero, to bi značilo da je srce bilo ispunjeno lažima, a u suprotnom, ukoliko je srce bilo lako koliko pero ili lakše, to bi značilo da se čovek dobro vladao. On je tako mogao da produži dalje prema onostranoj zemlju, koju Egipćani nazivaju ’’Polja Auru”, a koje se prikazuje kao mesto slično Egiptu s velikom rekom i obrađenom zemljom.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Nov, 2009 05:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pored Ozirisovog suda, jedan od najzanimljivijih prikaza putovanja po onostranim područja iz Egipatske knjige mrtvih tiče se 21 pilona u Kući Ozirisa. Posvećenik mora tačno da zna koje magijske reči treba da izgovori kako bi mu čuvari pilona dopustili da nastavi put prema raju Sekhet-Hetepet. Čuvari prvih 11 pilona su: Neruit, Mes-Ptah, Sebqa, Nekau, Henti-Reqiu, Semati, Saktif, Khutchetef, Arisutchesef i Sekhenur. Magične reči posvećeniku tokom obilaska prvih 11 pilona obznanjuje Ozirisov pisar Ani. Preostalih 10 pilona nemaju čuvare. Magične reči obznanjuju Heru-em-khebit Oziris i Oziris Nu, upravnik čuvara pečata. Na primer, tokom obilaska Trećeg pilona, potrebno je čuvaru Sebqu-i reći: “Moćna gospođo kojoj se pružaju žrtve, koju mnogo voli svaki bog koji plovi uzvodno rekom do Abidosa”. Po dolasku do Osmog pilona, potrebno je reču čuvaru Khutchetefu: “Neugasiva buktinja vatre, sa visokim jezičcima plamena, neumoljivi dželat, ne može se proći ukoliko imaš strah od smrti.”

Posle uspešno obavljene misije u Duatu, Ozirisovom Sudu i 21 pilona u kući Ozirisa, pravedniku se pruža prilika da uđe u Raj, Sekhet-Hetepet (Polja mira). Sekhet- Hetepet ima oblik kvadrata, presecan je brojnim kanalima i deli na 14 ili 15 aata (oblasti): Prvi Aat, AMENTET, gde ljudi žive na kolačima i pivu, čiji je bog Amsu-Qet ili Menu-Qet; Drugi Aat SEKHET-AARU, čije su zidine od gvožđa i gde je žito četiri metara visoko, gde su bića 5 metara visoka, čiji je bog Ra-Herukhuti. Treći Aat, AATENKHU, čiji je bog Oziris ili Ra. Četvrti Aat TUI-QUAI-AAUI, čiji je bog Sati-Temui. Peti Aat AATENKJU, bića su ovde slabašna i žive u inerciji, čiji je bog Oziris. Šesti Aat AMMEHET, kojim presedava Sekher-At ili Sekher-Remus, sfera je bogova, ostala bića ga ne mogu pronaći. Sedmi Aat Ases, zona je vatre i u njoj živi zmija Rerek. Osmi Aat HA-HETEP (alternativno Ha-Sert), zona je vode i njoj presedava bog Qa-Ha-Hetep. Deveti Aat AKESI jeste zona koju ne poznaju ni bogovi, a presedava bog Maa-Thetef – njeni stanovnici su samo oni bogovi koji žive u njegovom jajetu. Deseti Aat NUT-ENT-QAHU ili grad Qahu, gde žive bogovi Nau, Kapet i Neheb-Kau. Jedanaesti Aat Atu je regija boga Septa (Sothis). Dvanaesti Aat UNT je sfera kojom presedava bog Hetemet-Baiu. Trinaesti Aat UART-ENT-MU – presedava bog u obličju nilskog konja Hebt-Re-F. Četrnaesti Aat predstavlja planinsko područje kojim vlada bog Hap.

Najbolje su sačuvani opisi Drugog Aata, Sekhet-Aaru (“Polja Aaru” ili “Polja trske”). Prikazuje se kao područje slično Egiptu s velikom rekom i obrađenom zemljom. Po slikama iz grobnica se može zaključiti da je drugi svet sličan ovom svetu i egipatskom selu, ali ipak bolji, u njemu nema teškog rada i opasnosti, a obiluje lepim ženama, uspešnim lovom i bogatim gozbama. Sledbenici Ozirisa su očekivali da će u sledećem svetu obavljati iste stvari kao i na ovom svetu. Smatrali su da su im Polja trske dostupna ukoliko su za života bili dosledni poklonici Ozirisa i ukoliko su naučili neophodne magične formule.

Na ulazu Sekhet-Aaru nalaze se sedam prijemnih dvorana – arita. Pri ulasku u svaki arit, nalaze se vrata ili kapije koja nadziru čuvari, posmatrači i glasnici čija je dužnost da ugledaju, obznane ime i prihvate svakog posetioca. Većina čuvara, glasnika i posmatrača imaju životinjske ili ptičje glave na ljudskom telu. Svaka kapija je vodila u jednu od sedam oblasti Sekhet-Aaru. Sekhet-Aaru se nalazio nedaleko od Abydosa, u blizini “pukotine” koja se nalazila u obližnjim planinama a kroz koju su, kako se verovalo, prolazile duše umrlih.
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 22:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Raj postoji i nalazi se na Orionu,u šestoj dimenziji.
Pakao ne postoji,a zemlja je čistilište za ulazak u Raj.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 04:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

slobadidi ::
Raj postoji i nalazi se na Orionu,u šestoj dimenziji.
Pakao ne postoji,a zemlja je čistilište za ulazak u Raj.

Hvala ti bože ..što još neko napisa ovo.Tupim od poćetka da pakao ne postoji osim u našim glavama. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 04:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pakao postoji i veoma je stvaran i izrazito je raznovrstan po svojim sadržajima.

Božiji svet nije onakav kakav bi smo mi voleli da jeste, već je takav kakav jeste.

Iznositi sada neke detalje o paklu, vidim da nema smisla, jer ljudi jednostavno nisu spremni da prihvate ni toliko da pakao postoji.

Ali, hajde, za početak samo da nabacim neke ideje za razmišljanje:

Ne postoji jedan pakao, već postoji stotine milijardi paklova, s obzirom da svaka planeta ima kako svoj raj, tako i svoj pakao.

Pored planetarnih paklova, uporedo postoje i paklovi na različitim nivoima: postoje tako paklolika astralna i paklolika mentalna područja.

Što se nas tiče i Zemlja ima svoj pakao i deli se na 11 kontinenata.
slobadidi
Napredni tragalac

Pridružio: 01 Okt 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oni koji nisu upućeni lažu narod kao i crkva što nas laže 2000.godina i raznorazni satanisti da pakao postoji.
Pakao ne postoji,čovek sam stvara svoj pakao svojim (ne)delima.
Tvorac AMA,nas mnogo voli da bi bilo šta loše napravio ljudima.
Sve sami sebi pravimo.
Zašto ljudi,koji ne razumeju neke stvari,probaju da ih objasne.
Manite se toga.
Pitajte merodavne koji mogu sve da objasne.
Pitajte mene,ali nemojte da me pitate trivijalne stvari i gluposti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tko određuje tko je merodavan a tko nije?
kako da utvrdimo tvoju vjerodostojnost?

Oprosti ako te pitam nešto što ti smatraš trivijalnim, Slobadidi, ali ne vidim drugi način.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 16:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog nije onakav kakav bi Slobodidi voleo da ga vidi,
Bog je jednostavno takav kakav jeste.

I ima bas nekih paklova,
od kojih su neki na mnogo visem frekvencijskom nivou od fizicke ravni Zemlje.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 17:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Bog nije onakav kakav bi Slobodidi voleo da ga vidi,
Bog je jednostavno takav kakav jeste.

I ima bas nekih paklova,
od kojih su neki na mnogo visem frekvencijskom nivou od fizicke ravni Zemlje.

I koji nas sljedi?..ili kroz živote trebamo proć sve paklove.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 5 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287749 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 115123 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST: DA LI STE ,,PUTNICI'' ? 15 Vesna 21565 03 Maj, 2011 20:54 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TEST : DA LI STE INDIGO OSOBA 55 Vesna 40074 21 Dec, 2010 04:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702940 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISPOVEDAONICA - UĐITE I NAPIŠITE ŠTA STE DOBRO URADILI 90 Olivera Stevanovic 28200 25 Jan, 2010 17:13 pm
Olivera Stevanovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30287 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)