PRIČA O ATLANTIDI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 15:18 pm    Naslov: PRIČA O ATLANTIDI
Odgovoriti sa citatom

.

PRIČA O ATLANTIDI
Autor Vera Bojičić

( Forum Atlantida - http://www.atlantidaforum.com/forum/index.php?sid=be52d3200080e5909e9ccab8d6ad88a0 )

Zemljom 1 duvaju hladni vetrovi. Zima lagano sav prostor zauzima. Sunce gubi snagu i bliži se kraj sistema. Zapad je počeo da se skuplja, popravke nema.
Grad- svemirski brod, na mestu koje liči na Kosovo polje, sprema se za uzletanje. Nema mnogo putnika, oko deset hiljada mlađih stanovnika. Pripremaju se, sakupljaju znanje koje će poneti, sećaju se istorije svoje zemlje i šta su sve prošli.

Vreme početka, spoznavanje zla. Svima je u sećanju velika tragedija koju su prošli i jedva preživeli. Bila je to borba bespoštedna, rat civilizacija koje su davno postojale. Zemlja, koja može da se poredi sa sadašnjom Amerikom, preuzela je vodeću ulogu, sebe prestavivši kao narod sposoban da se brne o čovečanstvu. Terorisali su manje narode, a kupovina naučnika i naoružavanje bili su posao od najveće važnosti.
Teroru, maltletiranju sankcijama, izgladnjivanju naroda koji pruža otpor dodavali su žestoku medijsku propagandu o životu u blagostanju kod njih i pod njima. Filmovi o bogatstvu i napretku nosili su tu poruku u svaku državu. Navala filmova o nasilju svake vreste stvarala je predstavu da je nasilje normalno i da predatori treba da vladaju svetom. Osiromašeni su sanjali o boljem životu, životu koji su na filmu gledali a koji u stvarnosti ne postoji.
Borbe za energente počele su pod plaštom demokratije. Napadi su prouzrokovali kontranapade, a ovi su to prozvali terorizmom. Na silu se silom uzvraćalo. "Teroristi" su digli u vazduh nasip koji je spajao ostrvo sa kopnom. Bilo je dovoljno nekoliko malih nuklearnih bombi, tajno napravljenih na njihovom tlu, da ostrvo odvoje od kopna . Mnogo ljudi je stradalo. Mislili su da ih je zemljotres zadesio. Imperija je uzvratila nuklearnom silom na pustinjske narode.
. Sami su izazvali katastrofu. Sredstvo za masovno uništenje, koje su čuvali kao tajnu, dospelo je u ruke generala koji je, obuzet strahom, preneo virus na tlo velike zemlje. Uzvratili su istom merom. Stradanje je zahvatilo sve zemlje, stradanje dugo sto godina. Malo je ljudi preživelo pošast, najviše oni na udaljenim ostrvima, koja su ostala van savremenog života.
Sklonost ka samouništenju pre početka konačnog obračuna najveći je problem. Zemlja slabi, može da se pojavi manjak energije i bitka je onda unapred izgubljena.. Treći nivo na ovaj način vlada. Samouništenje naroda njemu donosi pobedu. I imperija se samouništila stvaranjem što većeg kapitala, prekomernim naoružavanjem, proizvodnjom nepotrebnih, štetnih i nekvalitetnih proizvoda za široku potrošnju, tonama bačene ambalaže…. Samouništenje bogatstva zemlje bilo je velika pomoć trećem nivou pred obračun.
Preživeli su nastavili da grade život na drugačijim osnovama. Bez novca, kao merila vrednosti, stvarali su pravu demokratiju - jednakost ljudi i pravo na život za sve.
Naredne civilizacije nisu znale za rat, stvarale su i napredovale, zemlju su čuvale kao dragocenost. Svaki pokušej da se nametne drugačiji sistem odbijali su, a željne vlasti proterivali u pustinje, gde su se oni međusobno borili i jedni drugima preotimali vlast. Nosili su se sa nemaštinom i problemima koji su dolazili, borili se za opstanak i napredovali. Zemlja 1 se menjala, kopno dizalo i spuštalo, tonulo. Vode je bilo viška, zatim manjka. Uspeli su da se prošire na sedam planeta u susednim zvezdanim sistemima, gde su ih sačekali dobrodošlicom.

Sada je, ipak, došao kraj. Sistem umire.
Poslednja generacija sa Zemlje 1 ispratila je deset hiljada svojih mladih ljudi. Svemirska stanica, veličine manjeg grada, bila je spremna. Pod providnom kupolom bilo je oko sto malih letilica. Vera im je pokazala put do linije života. Dobili su dozvolu da mogu preći na suprotnu stranu. Nestali su sa neba.

Samo na tren videli su obrise Atlantide, a već sledećeg momenta bili su u orbiti plave planete (Nove Zemlje). Za spuštanje su izabrali mesto u moru između tri kontinenta. Stanica je plutala poput ostrva. Kupola se otvorila. Bili su veseli jer su stigli na Zemlju koja tek počinje da živi sa ljudima.
Kakva razlika - posle hladnog vetra, sunce ih toplo greje. Miriše na život. Gledali su nedaleke obale kontinenata. Posmatrali su ljude kako se kreću i šta rade. Primetili su drugačiji, obrnut raspored rasa u odnosu na njihovu istoriju. Ostalo je isto.
Izazvali su pažnju svetlima svoje stanice, pa su ljudi sa kopna krenuli u barkama prema njima. Dočekivali su ih, jezik od njih učili, a sitna dostignuća su koristili da ih uplaše, ali ne i napadnu.
Letilicama su počeli da lete u sve krajeve zemlje. Spuštali su se, upoznavali stanovništvo, pa se na ostrvo vraćali. Zvali su ga Atlantida. Dvadeset godina su proveli leteći zemljom, upoznavajući njene krajeve i ljude.

Posle dvadeset godina otišla je i Vera.
Dala je obećanje da će stići trideset godina pre katastrofe samouništenja, i da će pokušati da je spreči, ili bar ublaži.

Let kroz Vremenski tunel ostavlja uvek istu posledicu - sterilnost. Da pokušaju da koriste stanovništvo nije imalo smisla, jer gen prenosi samo izgled, a sve ostalo se uči. Postupili su po planu napravljenom pre polaska. Razdvojili su se u parove i raštrkali na sve strane sveta, svugde gde su bili ljudi. Prilazili su gradovima ili plemenima, utapali se u njihovu civilizaciju. Njihova misija je bila da čovečanstvu prenesu nadu. Koristili su znanje, te su ih smatrali za čarobnjake i rado slušali.
Pričali su ljudima priče iz svoje istorije i priče iz budućnosti. Učili su ih da se bore protiv zla da ih ono ne bi uništilo. Naučili su narode da znacima zapisuju svoju istoriju, da crtaju ono što vide, da ostavljaju za sobom tragove generacijama koje dolaze.

Atlantida je zaplovila. Kada je izašla iz vidnog polja, zatvorila je kupolu i uzletela. Ponovo se spustila na more, pa zaronila na dno okeana ispod debelog leda na polu. Proći će mnogo vremena dok se polovi ne pomere.

Ostavili su Atlantidu u nasleđe generacijama koje će doći nakon konačnog obračuna između dobra i zla.
Samo su dva člana posade iskoristila jednu letilicu i vratila se na Zemlju, gde su do kraja života vršili svoju misiju.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 16:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Veliki pozdrav Vera072 , Pozdrav
i dobro nam došla ! Welcome
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aleksandra-caca ::
Veliki pozdrav Vera072 , :pozdrav:
i dobro nam došla ! :welcome:

Hvala na dobrodoslici. Sutra cu vam ispricati kako je na Zenu
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera

Ta DVOJICA... su osnovali kontinent Atlantidu, na nasoj Planeti ... jedan od njih je nazivan Bogom zbog svoje dugovjecnosti...

Poslije katastrofe i potonuca tog kontinenta jedan dio se spasava i odlazi u Egipat sa tom istom letilicom... Je li to to ...

Sta je ... Undal ...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 18:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Atlantida nije kontinent vec svemirski brod,
koji sada lezi na polu ali ga ne vidimo zato sto je na drugoj svetlosnoj duzini (frekvenciji).
Kada izroni, izgleda kao ostrvo. Ljudi koji su njime doputovali, sirom Planete su se rasirili.
Ostavili su Znanja ljudima koja se prenose kao legende. Legende su secanje na buducnost.
Znanje je rasuto na 5.000 mesta, i kada ga saberemo dobicemo ISTINU.

Piramide su projekti kojima se deo Znanja koristio da se na njenom vrhu uhvati fokus i oslika u kosmosu.
Naravno ne mora to tako, ali su oni tako shvatili. Piramide su se gradile sirom Planete.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 18:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovorima.

Da li hoces reci da su neki dijelovi planete ili kontinenata potonuli zbog promjene polova, a ne zbog nagomilane energije sa kojom su atlantidani izazvali katastrofu, kako neki tvrde.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 18:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
Hvala na odgovorima.

Da li hoces reci da su neki dijelovi planete ili kontinenata potonuli zbog promjene polova, a ne zbog nagomilane energije sa kojom su atlantidani izazvali katastrofu, kako neki tvrde.

Tada se nije dogodila nikakva katastrofa. Atlantida je doletala i kada je sletela izgledala je kao veliko ostrvo sa svim uslovima za zivot. Kada je ispunila svoj zadatak ona je nestala, odnosno promenila svetlosnu frekfenciju.
Vi ce te razumeti o cemu Vam pisem tek kada shvatite Paralelne svetove. Pulsno kretanje, tj. stvaralacku moc Svetlosti. Moras se otrgnuti od svoga klasicnog shvatanja materijalnog. Sve je od svetlosti sazdano a mi vidimo samo u dometu cula koja posedujemo. Ljudi jos nisu Svesna bica, samo su samosvesna.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 19:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po malo su mi jasni paralelni sijetovi i o svjetlosti i vibracijama, ton i to.

Nego sam mislio ... zasto su neke piramide pod vodom. Ako nije bilo katastrofa.

Bermudski trougao je jedan od tunela kako kazete, za meduplanetarno putovanje.

Dali je kristalna lubanja djelo istih.

Mozete li mi reci nesto o dvije poruke koje sam Vam napisao pa izbrisao.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 19:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Paralelni svetovi - KOD Znanja su mudrost Boga. Njima je covecanstvu dato da svo Znanje mogu da dokuce i osvoje.
Paralelni svetovi su identicni, samo imaju razlicitu frekfenciju. To se moze dokuciti kroz jednacinu vremena, koji sam dala.
Rekla sam da u vreme Atlantide nije bilo katastrofe.
Zemlja je Živ organizam i ona ima svoj puls. Sto je bilo gore, ide dole i obrnuto.
Nisam rekla da je tunel tamo gde je bermudski trougao, vec da se dolazni nalazi u jednom selu u okolini Šabca(Vlasenica).
Gde je odlazni jos nisam videla. Verujem samo kada vidim.
A ovo pitanje o porukama je odlika danasnjeg coveka. Umesto da prihvata znanje, da traga za istinama, on trazi da se specijalno, bas njemu nesto dokazuje. Mogla bih to znati, ali ne silazim ja na nizu frekfenciju, gledam celinu, pricam ljudima Istinu, donosim Slobodu. Na nizim frekfencijama vlada crna magija. Znas ceo svet je pod dejstvom crne magije materijalizovane kroz novac.
Kristalna lobanja je ostala kao posledica katastrofe koja materiju transformise. Recimo, dijamanti nose KOD života nase civilizacije.

.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 20:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::

A ovo pitanje o porukama je odlika danasnjeg coveka. Umesto da prihvata znanje, da traga za istinama, on trazi da se specijalno, bas njemu nesto dokazuje. Mogla bih to znati, ali ne silazim ja na nizu frekfenciju, gledam celinu, pricam ljudima istinu, donosim slobodu. Na nizim frekfencijama vlada crna magija. Znas ceo svet je pod dejstvom crne magije materijalizovane kroz novac.

Istina sasvim logicno i vrlo diskretno trazi odgovor na svoje pitanje, koji nije dobio, uz vrlo apstraktno objasnjenje da na nizim frekvencijama vlada crna magija olicena kroz novac. A verujem da pitanje nije slucajno postavljeno. Jer lako je govoriti samouvereno o stvarima koje niko ne moze proveriti...
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 20:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

A ovo pitanje o porukama je odlika danasnjeg coveka. Umesto da prihvata znanje, da traga za istinama, on trazi da se specijalno, bas njemu nesto dokazuje. Mogla bih to znati, ali ne silazim ja na nizu frekfenciju, gledam celinu, pricam ljudima istinu, donosim slobodu. Na nizim frekfencijama vlada crna magija. Znas ceo svet je pod dejstvom crne magije materijalizovane kroz novac.

Istina sasvim logicno i vrlo diskretno trazi odgovor na svoje pitanje, koji nije dobio, uz vrlo apstraktno objasnjenje da na nizim frekvencijama vlada crna magija olicena kroz novac. A verujem da pitanje nije slucajno postavljeno. Jer lako je govoriti samouvereno o stvarima koje niko ne

moze proveriti...

Sve sto ja kazem moze se proveriti. Onog casa kada me neko bude razumeo, palice vam se lampice masovno. proboj ce svakako ici na polju nauke. Jednacina vremena i pulsno kretanje su vodic ka novim tehnologijama, bioinzenjeringu, komorama koje lece i jos mnogo toga. Htela sam ti reci da ja plovim po visoj, duzoj frekfenciji, Idem kuda hocu. Ako bi se spustila na brzu, tj da tebe citam, izgubila bih stecenu moc. Vidovitost je sposobnost da se povezes na nizoj frekfenciji sa sobom u tebi. Tada moze da se prica isprica. Ne znam da li si procitao tekst koji sam napisala radi upoznavanja u rublici, moj duhovni put
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 20:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li se ovo odnosi na mene.

---------------------------------------------
Vera;
A ovo pitanje o porukama je odlika danasnjeg coveka. Umesto da prihvata znanje, da traga za istinama, on trazi da se specijalno, bas njemu nesto dokazuje.

Ako se to odnosi na mene onda mene... onda znaci da ne pitam vise.. ?
Ako je zemlla Živa, a jeste, pa ako je to sto je bilo gore oslo dole kako je moglo bez katastrofe ?
Zemlja je nasa majka ...
a NAS OTAC ... BOG ... JE SUNCE ...
KOJI JE ONDA BOG POSLAO TAJ TUNEL ?
Ako velika tajna lezi u nazivima kontinenata jer samo Evropa
pocinje sa ..... E .... koja je to tajna ?
Tih deset hiljada se jaaako mnogo razmnozilo za hiljade i hiljade godina
KAKO SE ZOVE TA RASA ILI NAROD DANASNJIM IMENOM ????
.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve sto ja kazem moze se proveriti. Onog casa kada me neko bude razumeo, palice vam se lampice masovno. proboj ce svakako ici na polju nauke. Jednacina vremena i pulsno kretanje su vodic ka novim tehnologijama, bioinzenjeringu, komorama koje lece i jos mnogo toga. Htela sam ti reci da ja plovim po visoj, duzoj frekfenciji, Idem kuda hocu. Ako bi se spustila na brzu, tj da tebe citam, izgubila bih stecenu moc. Vidovitost je sposobnost da se povezes na nizoj frekfenciji sa sobom u tebi. Tada moze da se prica isprica. Ne znam da li si procitao tekst koji sam napisala radi upoznavanja u rublici, moj duhovni put

Moc se tako lako stice i gubi?
istina
Gost

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reci mi ime te POŠTOVANE LIČNOSTI ... koja je otisla u Egipat ...
Ako znas ime onda moras znati i kolko se jos puta reinkarnirao poslije toga i gdje i pod kojim imenima.
Kako se onda Egipat zvao, u ono vreme...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 30 Okt, 2008 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="istina"]Da li se ovo odnosi na mene.

Vera;
A ovo pitanje o porukama je odlika danasnjeg coveka. Umesto da prihvata znanje, da traga za istinama, on trazi da se specijalno, bas njemu nesto dokazuje.
Ako se to odnosi na mene onda mene... onda znaci da ne pitam vise.. ?
Ako je Zemlja Živa, a jeste, pa ako je to sto je bilo gore doslo dole,
kako je moglo bez katastrofe.
Zemlja je nasa majka ...

ODGOVOR -

O, ne odnosi se na tebe, nego na nivo svesti ljudi. Posto ne mozete da sagledate jedinstvo, svako misli da je poseban i da bas njemu treba da se posveti paznja. Tako ljudi reaguju, odmah pitaju, kakva mi je sudbina, a ja kazem da svako svoju sudbinu zna jer je zivi, vazno je samo kakve ce odluke donositi na svome putu, jer one ce mu odrediti pravdu u sledecem pulsu.
Jos je nesto vazno znati, a to je da je svaciji zivot i TVOJ.
Da svako u sebi nosi svakoga u vidu jedne ćelije, koja kod muskarca na ovaj svet dolazi kao spermatozoid. Zivece onaj ko je na redu, nema slučajnog začeća. Zato je muska seksualnost jaca, zbog zelje miliona da pređu granicu.
To saznanje je ujedno i zapovest da ljubis bliznjega kao SEBE samog, jer ti to jesi.

Nemoj mi zameriti ako skrecem sa pitanja, jer svaka rec koja mi se kaze vuce u svome pravcu.

Sunce nije Bog. Sunce i Suncev sistem je tek jedan molekul strukture. U sredistu Sunca nalazi se elmat, koji svo znanje potrebno za zivot sistema neprekidno kao svetlost emituje. Nas zivot se odvija u elumu. Elmat je u odnosu na suncev sistem koji mi vidimo manji za c stepenovano sa c, ali ne kao velicina vec zbir velicina c2.

Naravno da je bila katastrofa, jer promena se uvek dogadja u trenu.
Crne rupe, na primer, nisu smrt, one regenerišu.
Vremenski (energetski)Tuneli su veza izmedju zvezda i galaksija.
Bog je jedan, ali u polovima. O tome govori Hrišćanstvo. Kada svo Znanje iz elmata predje u elum, tada dolazi do ponistavanja,(Bog strada) materije i entimaterije.
Antimaterija je GRAVITACIJA koja oblike stvara.

Na pocetku postoji samo jedna tačka, elmat koja ima svo Znanje univerzuma.
Ništa je čisto Znanje. Kada misao podelis na dva dela, započinje Život.
Bog je unapred sve dao.
Zato kada nesto trazis, ne obracas se Njemu, vec onom drugom.

Deset hiljada ljudi sa Atlantide se nije množilo, jer put kroz Vremenski tunel donosi neplodnost. Oni su doneli napredak. Rađa Zemlja.
U svakome čoveku nalazi se Znanje koje poseduje Suncev sistem.
U nama se na nivou ćelije odvija paralelno identican život (Mikrokosmos). Sve je u nama.
Taman da svi poginemo, iz Zemlje ce iznici sve iznova...

O nazivima kontinenata nisam trazila odgovor, ostacu ti duzna i napisacu ga kada procitam Nebesku Knjigu. Ono sto znam je da je Evropa mesto gde se sa svih strana sveta koncentrise ZLO. Naravno trudi se da bude Bog.
I naravno, KOD mu se poznaje, jer hoce da vlada a ne da daje.

Ako ti nisam na sve odgovorila pitaj ponovo, ali postavljaj mi manje pitanja odjednom da se u beskraju ne zagubim.

ATLANTIDA
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 1 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12431 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89976 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22633 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42751 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25599 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)