KATASTROFA
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Hanuman
Iskušenik

Pridružio: 03 Okt 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 23:16 pm    Naslov: KATASTROFA
Odgovoriti sa citatom

Pred totalitarizmom sveta anti-Tradicije, pred stihijom zla, delotvorni nihilista hrabro ulazi u sred procesa katastrofe, nastojeći ne da bude savladan katastrofom, već da ovlada katastrofom, da je uveća, iscrpi u ishodištu tabula rasa…Svi oni koji se bore za dobro, bore se protiv njega, i ne čine drugo do usporavanja krajnje eksplozije.

Premda ova makijavelistička strategija nije u skladu sa načelima blistavosti čoveka, njena delotvornost se osniva upravo na poverenju u sopstvene snage, odnosno u nepomračenost unutrašnje svetlosti, pošto probuđene, izazvane sile zla ili stihije inferiornog psihizma, mogu poput bumeranga, ugroziti integritet podstrekača. Istovremeno, taj dualizam maske nihilista i lica graditelja, pomračenja koja donosi spoljna akcija i blistavost unutrašnje prirode, može osnažiti i učvrstiti diferenciranost i integritet našeg čoveka.

On nije posednut zlom, već poseduje zlo, koje se u njegovim rukama preobražava u sredstvo opšte ili lične katarze. Samo čovek koji poseduje zlo, može iscrpsti sve snage zla. Samo čovek koji izaziva zlo – poznaje zlo, može najbolje ukrotiti zlo. Iskušavanje zla tu poprima smisao ispita vrednosti samog čoveka.

Zlo nije neka suprotnost čoveku, već je virtualno ili aktuelno u samom čoveku kao slabost čoveka. Tu slabost treba iscrpsti, dovesti do onog limita podnošljivosti gde se bude energije dobra, gde se kroz satori slabost preobražava u snagu. Zato delotvorni nihilista ne pokušava da se suprotstavi buri, da od bogova izmoli smiraj vetrova, on stvara buru, on traži još bešnje vetrove koji će njegova jedra odvesti najdalje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 23:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tačno tako, ali imam jednog prijatelja koji se svojevremeno nagutao Kastanede, i kako se godinama pati sa nekom zlom tetom, kada ga pitam a zašto ne raskine sa njom, što trpi, on kao mudro zbori: "Ona je moj sitni mučitelj." Izgovor. Nema smelosti. No dobro, da ne oftopikujem, mada su ponekad digresije korisne za raspravu. Hajde da se malo bavimo katastrofom. Početak XX veka obeležio je optimizam u književnosti, umetnosti, beše to neki polet, pa se onda desio I i II svetski rat, pa tzv hladni rat, pa globalizacija.... Danas, na početku XXI veka aktuelizovani su katastrofični scenariji i očekivanja. Ja sam izneo principe jednog metoda delovanja, suočavanja sa katastrofom, delanja u njoj. Hajde o tome da raspravljamo.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 23:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Takođe, kod Eshila:

"U školi patnje najbolje naučiš mudrosti." Eshil

Onda bi u Srbiji trebalo očekivati PUNO mudrih ljudi ...

.
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 00:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NADčovek protiv SVEčoveka!
Mitska borba!

Ne uživljavajte se, preterano. Nikada neće German pobediti Slovena.
Bilo je asimilacije, bilo je i anihilacije, ali sve je i dalje isto.

Reci Easy šta je od straha i sistema i od privatizacije?

To su dva puta, prvi od Ničea, drugi od Dostojevskog...

Vrati se!
Welcome Back
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 01:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:23 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da bi se nekog shvatilo i dokučilo, potrebno je biti bar na sličnoj „talasnoj dužini“.

Slažem se i ne verujem da u jednom životu možeš biti na svačijoj „talasnoj dužini“.
Istina se spoznaje kroz vekove. Ja sam bio nekada Nemac protestant u najgore vreme. To su bile istinske bitke za slobodu. Tada sam i poslednji put umro nasilnom smrću...
Niče i Šopenhauer su obeležili jedan period moga života koga sam odbacio, znaš ti i koji.
To je moja odluka, bila loša ili dobra.

Ja sam rekao samo da smo birali gde se i kad rađamo, te otuda i priča o Slovenima i Nemcima.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 08:15 am    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Hanuman ::

Zlo nije neka suprotnost čoveku, već je virtualno ili aktuelno u samom čoveku kao slabost čoveka. Tu slabost treba iscrpsti, dovesti do onog limita podnošljivosti gde se bude energije dobra, gde se kroz satori slabost preobražava u snagu. Zato delotvorni nihilista ne pokušava da se suprotstavi buri, da od bogova izmoli smiraj vetrova, on stvara buru, on traži još bešnje vetrove koji će njegova jedra odvesti najdalje.

Da, zlo (greška) postoji u svima nama, ali ono ne postoji kao odvojena sila, ono je rezultat iskrivljenja. Originalna sila je dobro, onda je mi zbog naših pogrešnih koncepata i pogrešnog razumevanja izokrenemo i ona se onda manifestuje kao zlo. Naše je da to uvidimo i da je vratimo u njeno prvobitno stanje. Ovo nam je teško shvatiti zato što živimo po principu dualnosti, umesto po principu jedinstva.

Spoljašnje stanje je odraz našeg unutrašnjeg stanja (i svesnog i nesvesnog), pa tako dokle god postoji rat u nama samima koji se vodi izmedju različitih delova nas samih, postojaće rat i spolja. Isto važi i za katastrofe.

Tako da se sve opet svodi na pojedinca, na rad na sebi, time dajemo najveći doprinos svetu. A prvi korak je uvek osvešćivanje, jer ne možemo da transformišemo nešto čega nismo ni svesni.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 08:20 am    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Inače katastrofa je kada se spoje Kata i strofa. nono
 Nazad na vrh »
mojovic

Pridružio: 25 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 17:18 pm    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Ako se pođe od toga da se život u ovom svetu odvija između polova dobra i zla odnosno ljubavi i straha, onda se može zaključiti da sve služi životu, uostalom ništa nije slučajno i bez svrhe. Međutim ako smo na putu povratka dobru onda se sa zlom treba suočiti tako da nakon upoznavanja (proučavanja) zla krenemo u njegovo postepeno suzbijanje i preobražavanje i na taj način izbegnemo katastrofu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 17:21 pm    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

mojovic ::
Ako se pođe od toga da se život u ovom svetu odvija između polova dobra i zla odnosno ljubavi i straha, onda se može zaključiti da sve služi životu, uostalom ništa nije slučajno i bez svrhe. Međutim ako smo na putu povratka dobru onda se sa zlom treba suočiti tako da nakon upoznavanja (proučavanja) zla krenemo u njegovo postepeno suzbijanje i preobražavanje i na taj način izbegnemo katastrofu.

Thumright
mojovic

Pridružio: 25 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 17:52 pm    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Hvala Talerman!

Thumright
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 08:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Činjenje besmrtnim – Ko želi da ubije svoga protivnika, neka razmisli da li ga upravo time ovekovečuje u sebi.“

Fridrih Niče

To znači da bi trebalo ubijati samo "protivnike dostojne divljenja." Mnogi prosto ne zaslužuju da budu ubijeni.
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 11:35 am    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Da, zlo (greška) postoji u svima nama, ali ono ne postoji kao odvojena sila, ono je rezultat iskrivljenja.

Mmmm, jeste. Very Happy
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 14:29 pm    Naslov: Re: Katastrofa
Odgovoriti sa citatom

Hanuman ::
Analeta ::
Da, zlo (greška) postoji u svima nama, ali ono ne postoji kao odvojena sila, ono je rezultat iskrivljenja.

Mmmm, jeste. Very Happy

Hanumane, ako si razumeo šta sam htela da kažem, onda kontaš u dubinu.
Poštujem to! Thumleft
 Nazad na vrh »
Hanuman
Iskušenik

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta da ti kažem, dubok kontač sam ti ja.... Cool
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202117 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150539 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715277 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61720 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47624 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43891 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1647034 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)