Isus Hristos -- "hleb života"
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2008 23:04 pm    Naslov: Isus Hristos -- "hleb života"
Odgovoriti sa citatom

Hristova smrt -- hleb zivota

Osnovno objasnjenje se nalazi u Jov.6,33-35. "Ja sam Hleb života , koji meni dolazi neće ogladneti ,
i koji mene veruje nece ozedneti"... Jov.6,53. "Zaista,zaista vam kazem;ako ne jedete" tela" Sina covecjega,
i ne "pijete" krvi njegove,nećete imati zivota u sebi"...
Bila je to samo slikovita metafora, jer to ustvari znaci - upijati njegov zivot...
Kada Hristos kaze:Ja sam hleb zivi koji siđe s neba , on nam ovde daje živopisan i nezaboravan opis kraja
svog života... Isus porucuje svakome ko zeli da cuje: " Kada budete videli da se moje telo lomi, i da se moja
krv proliva, tada znajte da se hleb zivota prelomio za svet... Hleb se prelomio za vas!...Uzmite taj hleb i
" jedite" i nikada vise necete biti gladni"...
Obzirom da ovde ima neki koji su nezadovoljni svojim traganjem za realnošću, oni su iskljucili svoj um da se ne
suoče sa religiozno-intelektualno-moralnim bankrotstvom.Neki svojim nerazumevanjem ovde umiru od gladi.
Upravo zbog toga Isus u Jevandjeljima revolucionarno uzvikuje:" Ja sam hleb zivota"... Ono sto treba da učinimo
sa Hristovim telom i krvi, nije da ga prežvacemo i progutamo nekakvom antihruscanskom efharistijom, vec da u
njegovom raspetome telu i prolivene krvi pronadjemo temelje svog pobožnog života. Da svoju veru i nadu vežemo
uz to telo i tu krv, i da odatle izvlačimo svoje misli i svoja htenja... Jednostavno rečeno , da bi smo mogli da jedemo
taj hleb, treba da dođemo na mesto gde je hleb bio prelomljen. -- To je središnji krst na Golgoti. Nikakve magijske
prevare tamo nema. Krst nas samo suočava sa blistavom istinom o Bogu, koji je više voleo nas nego sto je voleo
sebe... Ukoliko bi istina o ovoj realnosti prodrla u naš um i naš mali svet , nikada više ne bi bilo moralne i religijske
suše i gladi... Jovan, Hristov najomiljeniji učenik je na kraju svog života ovako izrazio ovu istinu: " Nego savršena
ljubav izgoni strah napolje" -- Savršena ljubav koja sija sa krsta - to je hleb žtivota koji jedino može da utoli našu glad.
.. Kada shvatimo da smo voljeni do dubina golgotske ljubavi, nećemo imati nikakvog razloga da trčimo za buđavim
kriškama nikada istinske hrane koju nude kojekakva nebiblijska objašnjenja... Prema tome, vrednost " hleba" nije da
ostane u polici , on treba da se " jede"... Udji u neki kutak gde ćes biti sam sa " hlebom zivota" , izvuzi ponovo
Bibliju iz police i nađi priču o krstu u Jevandjeljima.(Mat.26. Mar.15. Luka 23. Jovan 19.).
Otkrićes da je posle uzimanja " hleba zivota" nestala cela zbrka užasne gladi pobožnog života...
Kako god da se svet kreće, ostaje revolucionarna istina - " Ja sam hleb zivota"...
Pod krstom Isusa Hrista na Golgoti nema vise gladi....

Biblijski Hrišćanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 08:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Li Hongzhi - Osnivač " Falung Buda Fa "

Pitanje: Šta Isus danas predstavlja?

Učitelj: Isus je moćan Bog u sopstvenom domenu. Ali on više ne brine ni o čemu u vezi sa hrišćanstvom, niti vodi brigu o ljudima. Religija je naziv koji su ljudi smislili. Kad je Isus bio na ovom svetu, on nikad nije rekao da je hrišćanstvo njegov put. Kad je Šakjamuni bio na ovom svetu, on apsolutno nije kazao da je budizam njegov put. Ljudi su ti koji su ovo učinili nečim što je deo ljudskog društva, nadenuli naziv koji pripada društvu svakodnevnih ljudi – „religija“ – i uključili je u politiku. Zato oni to nazivaju „ta i ta religija“. Ona je izgubila sredstvo koje ljudima stvarno omogućuje da se ponovo uzdignu kroz kultivaciju, dožive Ispunjenje, i odu u raj. Mnoge ličnosti iz religije čak su postale političari, a neki jure za novcem. Kako takvi mogu ispuniti standarde za kultivatore? Kako mogu da postanu dobri ljudi i vrate se na Nebo? Sa tim prljavim mislima, kako vam Isus može dati zlatno, blistavo telo boga? Kako vam može dopustiti da zagađujte neizmerno čisto božansko telo vašim lošim mislima i telom punim karme?! Ovo što sam kazao su principi Fa, i ne mislim na učenika koji je postavio pitanje.

www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
Mnogi su stanovi u kući oca mojega. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mjesto.
I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja".
Jovan 14,1-3. -- Isus je ovo izgovorio lično, i obzirom da je on Hristos,oni koji ga veruju nazivaju se
Hrišćanima. Niko se od onih koje nabrajaš ne mogu izjednačiti sa Hristom.Njihova obećanja su lažna
i poturena od strane Hristovog neprijatelja ...Hristos dalje potvrđuje u Mateju 5,18.
" Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši".

Kada se sve ovo uzme u obzir, samo Hrišćanstvo može da bude spasonosno...

Sve ostalo je interesantno,zabavno,mnogo puta mistično,"šareno"i privlačno -- ali nikada spasonosno....

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
jimiboy
Tragalac

Pridružio: 12 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 00:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Blagosloven da je Gospod nas Hristos, onaj koji puni dusu mirom i lijeci umorne od patnji ove doline bola!!! Blagosloveni svi vi koji Ga trazite i ne gledate brata svoga po razlikama, blagosloveni svi vi forumasi cija srca ne uzimaju tamu na jezik i vatru da unistavate dobro. Blago vama jel je u vama jedina apsolutno tacna vrijednost koja je u stanju covijeka podici iz pepela u nebo - ISUS HRISTOS.
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svim vernicima katoličke veroispovesti čestit i blagoslovljen božić.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 00:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hristos se rodi !

Srećan Božić svim Katolicima ! Srce si!
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 00:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radostan Bozic svim vernicima katolicke veroispovesti. Mir boziji.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 00:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pridružujem se iskrenim čestitkama,
svim katolicima želim Srećan Božić !
herc
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40559 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29390 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11259 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5070 26 Feb, 2008 02:53 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)