SIN
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 18:50 pm    Naslov: SIN
Odgovoriti sa citatom

Razumevanje Biblije je neophodno : -- Pocetak razumevanja je ;
" I ono sto ce se roditi nazvace se sin Božji"... Ovde se jasno ra-
zume da se nije rodio BOG...Rodio se sin coveciji , koji je prave-
dnim životom postao sin Božiji.Ovim se podrazumeva, da svaki
sin čovječji , ti , ja , onaj -- koji god uzdrži Zapovesti Božje i osta-
ne u veri Hristovoj nazvace se sinom Božijim....Pocetak mudrosti
Biblijskih istina je da je Hristos došao da bude čovek.-- Hristos došao?
Odakle ? --" I odgovarajući anđeo rece joj: duh sveti doći će na tebe,
i sila najvišega osjeniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto,
i nazvaće se sin Božij". Ovde se jasno uočava da se rađa covek ,--
ali drugačije nego ostali ljudi...."On će biti veliki, i nazvaće se sin najvišega".
Ovde se jasno uočava da se nije rodio sin Božiji ,
već da će se samo nazvati...-- Ovde se govori o čoveku...
Da li će neko postaviti pitanje; " Kako je to moguce"??? I, zašto je potrebno ???
-- Odgovor je : Zar Bogu nije sve moguce???

Okvir plana spasenja:

Adam i Eva bivaju izbaceni iz Raja. Neko vreme Raj čuvaju anđeli,
a onda nema vise izvestaja o Raju... Isčezao je. Neznamo gde je,
ali nije ni važno.Posle potopa, negde u blizini tog Raja nalazio se
grad koji se po predanju zvao Selim , tu su živeli
Jevuseja ili Amoreja.Car te zemlje Salemske bio je Melhisedek...
Predanje kaze da je taj Melhisedek bio
predstavnik,ili tako nesto slicno,- dobrih andjela koji je stitio ljude
od zlih andjela.Ta zemlja Salimska,po predanju je bila puna bezbo-
žnika i idolopoklonika,i po mom misljenju,tu su se lomila koplja
između sile zla, i sile dobra...Zasto bas tu?...Pa to je bila teritorija
koju je Melhisedek odabrao da dovede i da, u nasljetstvo da jednoj naciji
kroz koju je planirao da dođe kao sin čovečji....
.Hristos kao Bog i čovek , ali pod imenom Melhisedek
sreće se sa Avramom.Hristos kao Bog i covek odabira Avramovo potom-
stvo, štiti ga ,poučava ga , javlja im se (šator od sastanka) - i kada dolazi
vreme, radja se kroz taj narod -- kao covek...

Kako se ovo Biblijski potvrduje ?

"Ja sam Gospod, to je ime moje, i slave svoje necu dati drugome ni hvale svoje likovima rezanijem"
"Ja sam, ja sam Gospod, i osim mene nema spasitelja".
" Evo, ja šaljem andela svojega pred tobom da te cuva na putu, i da te odvede na mjesto koje sam ti pripravio.
Cuvaj ga se, i slušaj ga, nemoj da ga rasrdiš, jer vam nece oprostiti grijeha, jer je moje ime u njemu".
Po ovome se vidi da je Hristos od Boga- Bog koji deluje medju stvorenim bicima...Ako je gore Bog rekao:
" to je IME moje,i slave svoje necu dati nikome" - a zatim dalje kaze da je njegovo IME u Hristu,koga ovde naziva
andjelom , onda se lako moze zakljucuti ko je Isus Hristos...Pa još Bog kaze "ja sam Gospod,i osim mene nema
spasitelja" - a zatim kaze "slušaj ga jer vam neće oprostiti greha". - Onaj ko moze oprostiti grehe, jasno je da je
Spasitelj. I ovde Bog potvrdjuje da je Hristos i Spasitelj , a kao takav i Bog...Ovde se jasno da zakljuciti da je
Isus Hristos deo božanstva...

Kako se ovo Kuranom potvrüje ?

S. 19, Mekka - 98 ajeta
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!
1. Kaf Ha Ja Ajin Sad.
20. "Kako ce imati djecaka" - rece ona - "kad me nijedan muškarac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!"
21. "To je tako!” - rece on. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko’, i zato da ga ucinimo znamenjem ljudima i znakom milosti Naše.
Tako je unaprijed odredeno!" 22. I ona zanese i bremenita se skloni daleko negdje.

-- OVDE SE POTVRÐUJE BIBLIJSKO UNAPRED OBLAVLJENO RAÐANJE ISUSA , I OBJAVA DA BUDE ZNAMENJE LJUDIMA !...

JEDNOM PRILIKOM TO DETE JE REKLO :

30. "Ja sam Allahov rob" - ono rece - "meni ce On Knjigu dati i vjerovjesnikom me uciniti
33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!"
34. To je Isa, sin Merjemin - to je prava istina o njemu - onaj u koga oni sumnjaju.
-Sura III Br.48.-"I poucuce ga Pismu i mudrosti i Tori i JEVANDJELJU...
-Sura III Br.52.-"A kad se Isus uverio da oni nece da veruju,uzviknuo je:ko ce biti pomagaci
moji na putu Alahovu ? - Mi,rekose ucenici, mi cemo biti pomagaci
Alahove vere,mi u Alaha verujemo,a ti budi svedok da smo poslusni njemu"...
Sura III Br.55.-"I kad Alah rece: o Isuse,dusu cu ti uzeti k sebi,te UZDIGNUTI,i spascu te od nevernika
i ucunicu da tvoji sledbenici budu iznad nevernika,sve do smaka sveta.Meni ce te se posle svi povratiti,
i ja cu vam o onome o cemu ste niste slagali,presuditi"...

Zakljucak:

"Saznajemo da Božje jedinstvo nije u jednini ; Dokaz :" Potom rece Bog;
Da nacinimo coveka po SVOJEMU oblicju, kao što SMO MI"..A i ka-
da je pozvao Iliju, rekao je ; Ko ce NAM ici....Ovde vidimo jedinstvo
Boga u množini.. U Pismu stoji da Boga nije video niko, vec ga javlja
" sin " -- koji je u " njegovom narucju"...

Može se još dublje proniknuti u istine Biblije???

Ko ima Sina , ima i Oca...

-- " Po prividenju BOGA OCA, svetinjom DUHA dovedenijem u poslušanje i
kropljenje krvi ISUSA HRISTA: da vam se umnoži blagodat i mir".

-- " Koji se god odrice Sina ni Oca nema; a koji priznaje Sina, i Oca ima".

-- " Koji god prestupa i ne stoji u nauci Hristovoj onaj NEMA BOGA;
a koji stoji u nauci Hristovoj onaj ima i Oca i Sina".

Primedba :

--" Jer se uvukoše neki bezbožni ljudi, koji su davno određeni na ovo
suđenje, i Boga našega blagodat, pretvaraju u nečistotu, i jedinoga
gospodara Boga i Gospoda našega Isusa Hrista odriču se".

Biblijski hricanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Nov, 2008 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ISTINA O ISUSU HRISTU
(Spiritualno biće, 13.april 1996)

Nikada u ljudskoj istoriji, na tako malom prostoru, nije bilo toliko negativnih misli kao na teritoriji Palestine, cija kulminacija je bila u toku poslednjih par vekova pre Hrista. Ove negativne misli kao sto su strah za zivot, mrznja, zalost, nezadovoljstvo, bile su rezultat patnje, ocaja i beznadja Jevreja i drugih naroda porobljenih od strane rimskog carstva, kao i mnogobrojnih ratova, koji su se vodili na toj teritoriji. Posledica ovakvog enormnog razvoja negativnih misli bila je tesko ostecenje donjeg sloja aure Zemlje, koje je pretilo da rezultira u kataklizme u vidu zemljotresa, vulkana, poplava, stetnih zracenja i otrovnih gasova, na najvecem delu planete, cime bi bio unisten gotovo sav biljni i zivotinjski svet i ljudi, a opstanak same planete bio bi doveden u pitanje.
Da bi se ova opasnost otklonila bilo je neophodno da se sprovedu dve aktivnosti:
1. da se mocnom energijom spiritualnih bica aura Zemlje popravi i dovede u normalno stanje, a da se pri tome ne osteti zivi svet na zemlji;
2. druga aktivnost je preventivna i odnosila se na pronalazenje metoda koje bi dovele do promene nacina misljenja tadasnjih ljudi u pravcu smanjenja negativnih misli i stvaranja sto veceg broja pozitivnih misli. Osnovni problem za realizaciju ovog drugog zadatka je bilo postojanje slobodne volje koja se morala postovati. Zbog toga je rad na promeni nacina misljenja u pozitivnom pravcu zahtevao delovanje sa vecim brojem ljudi kako bi se stvorilo pozitivno jezgro koje bi se kasnije postepeno sirilo kao sto se sire krugovi u vodi kada u nju padne kamen.
Da bi se oba ova zadatka realizovala jedino sveobuhvatno resenje bilo je da se kreira jedan ljudski oblik koji ce imati neposredan kontakt sa energijom Hrista. To bi omogucilo direktno kontaktiranje s ljudima, a da se oni tog bica ne plase. Direktan kontakt sa energijom Hrista omogucavao je ovome bicu neizmerne intelektualne mogucnosti i znanja, kao i mogucnost izvodjenja izuzetno visokih paranormalnih pojava. Ovu odluku je donela energija Hrista uz punu podrsku Jedinstvenog polja i samog Stvaraoca.

Prava istina o istorijskom Isusu Hristu sastoji se u sledecem: Da bi dete moglo da poseduje izuzetne, nadljudske osobine i da odrzava stalni kontakt sa energijom Hrista bilo je potrebno da se zacne u utrobi majke bez ocevog spermatozoida. Odabrana je tek udata mlada zena Marija iz Nazareta, koja je ostala na taj nacin u drugom stanju, pre nego sto je bila u mogucnosti da sa muzem ostane. Nije tacno to da je Sveti duh to najavio Mariji i njenom suprugu. Dete se razvijalo kao i sva druga deca do svoje cetvrte godine, a da roditelji nisu znali da ono ima bilo sta natprirodno. Tada su kod mladog Isusa pocele da se razvijaju paranormalne moci, koje je on brizljivo prikrivao shvatajuci da to druga deca nemaju.
Kada je napunio sesnaest godina otisao je od kuce ne javivsi se nikome. Isao je vodjen energijom Hrista koja ga je usmerila da poseti najduhovnije ljude onoga vremena u Indiji, Tibetu i Alexandriji. U njegovoj dvadeset sedmoj godini do detalja mu je izneto sta je potrebno da uradi na pridobijanju sirokih masa za pozitivnu religiju koju treba da propoveda. Pri tome je trebao da obilato koristi paranormalne moci kako bi privukao paznju, ljubav i strahopostovanje ondasnjeg primitivnog sveta.
Za cetiri godine ovog pionirskog rada uspeo je da obidje, s kraja na kraj, celi region gusto naseljen Jevrejima i drugim narodima, vecinom pod Rimskom imperijom. Bez obzira na nacionalnost, njegove propovedi nailazile su na najplodnije tlo medju narodima koji su bili u ropstvu, potlaceni, gladni i bez nade. One su za njih predstavljale svetlo i jedini put koji je bio prihvatljiv. Njegovu religiju je cinila kombinacija vise najpoznatijih religija tog vremena. Isus je svoju religiju postavio na dva osnovna principa:
1. postojanje samo jednog Boga;
2. zapovesti o nekim osnovnim kriterijumima ponasanja. Tu je najznacajnije deset zapovesti cije postovanje otklanja veliki broj najcescih negativnih misli koje su postojale kod ljudi tog vremena i time dovodi do drasticnog smanjenja ostecenja aure Zemlje, a istovremeno obezbedjuje zdravlje tih osoba, unutrasnju harmoniju, tolerantne odnose prema okolini, opstu pozitivnu atmosferu, smanjenje uzroka koji dovode do ratova koji predstavljaju najvece generatore negativnih misli na Zemlji.
Hristos je govorio o Stvaraocu sa cijim bicem je nespojivo kaznjavanje, pretnja ili bilo koja negativna radnja. To je bio prvi Bog u istoriji covecanstva koji nije kaznjavao, nije se svetio.
Insistiranje na postojanju samo jednog Boga omogucavalo je da cela ova filozofija dobro funkcionise bez opasnosti od suprotstavljanja razlicitih bogova i priklanjanja vernika jednom ili drugom, sto je jedna od glavnih negativnosti mnogobozackog sistema. Medjutim, u pocetku zbog nedovoljnog duhovnog nivoa onih koji su Hristove govore prepisivali, a kasnije svesnom namerom hijerarhije hriscanske crkve, pocelo je prekrajanje i prepravljanje onog sto je Hristos govorio. Tako je postepeno stvoren Bog koji preti i kaznjava, djavo kao pretnja svakom ko se ne pridrzava Bozijih zapovesti i citav niz znacajnih i manje znacajnih ispravki koje su tokom prvih hiljadu godina cinjene namerno ili nenamerno, da bi krajnji ishod bilo znacajno odstupanje Biblije od onog sto je Hristos stvarno govorio.
Nedostatak pismenosti, trajnog materijala za pisanje, nerazvijen saobracaj izmedju regiona i drzava i uopste nizak civilizacijski nivo tog vremena, imali su za rezultat da prekticno ne postoje istiniti istorijski zapisi o zivotu i postojanju Hrista. Danas nauka koristi samo neke fragmente na koje se samo delimcno mozemo osloniti, ili kao na dokaz o nekom trenutnom delovanju ili dogadjaju vazanom za postojanje Hrista. Iz te casice istorijskih podataka nemoguce je stvoriti pravu sliku, ne samo o njegovom nastanku i zivotu, nego se ne moze tvrditi ni da je uopste postojao.
Istorijske cinjenice su i dvanaest apostola, koji su bili njegovi glavni pomocnici. Sestorica od njih su bila njegova rodjena braca, koje je prve vrbovao, jer se u pocetku samo na njih mogao osloniti. On svoje govore nije sam zapisivao, vec su to obicno radila dva ili tri apostola, nedovoljno pismena, ciji su se zapisi postepeno gubili bilo zbog materijala koji nije bio trajan, bilo zbog toga sto su apostoli drzali u glavi sve sto je Hristos govorio, pa su manje paznje obracali na pisani dokument.
U odredjenom trenutku razvoja njegove filozofije ili religije doslo se do jedne tacke posle koje bi postojanje zivog vodje dovelo do ozbiljne reakcije, ne samo Jevreja, nego i rimskih okupatora, sto bi za posledicu imalo odmazdu, rat i istrebljenje najveceg broja Hristovih sledbenika, koje bi dovelo do potpunog gasenja pokreta. Stoga je Hristova energija donela odluku da je potrebno umesto zivog vodje stvoriti legendu koja se ne moze fizicki unistiti, a cije ce delovanje biti neuporedivo efikasnije, nego delovanje zivog coveka. Isus je dobio informaciju o svemu tome kao i neophodnosti da se njegov zivot mora zavrsiti.
Neposredno pre toga, njegov zadatak je bio da omoguci protok enormno snazne duhovne energije Hrista kroz svoje telo koja ce obaviti epohalni cin snizavanja frekvencije aure Zemlje, bez promene frekvencija aura zivih bica na Zemlji, s ciljem da se aura Zemlje ocisti od ostecenja i da je zatim vrati na njenu normalnu frekvenciju. Kada je taj cin bio zavrsen, razlog za postojanje kreacije energije Hrista u ljudskom obliku je prestao.To se desilo u poslednjim trenucima zivota Hrista na raspecu, posle koga je izdahnuo. Sagledavsi da je dovodjenje aure Zemlje u normalno stanje zavrseno, on je izgovorio: -"Svrseno je!", misleci na taj cin, a ne na svoj zivot.
Da bi legenda o Hristu sto vise mistifikovala i potvrdila njegovu tvrdnju da je bozji sin, sto je svuda govorio, njegovo telo se dezintegrisalo, dematerijalizovalo i nestalo.
Hristos se posle smrti jos dva puta pojavio pred svojim najblizim ucenicima, apostolima, ali su oni videli samo njegov lik koji nisu mogli dotaci.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 26 Nov, 2008 13:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najveća kriminologija pobožnosti danas je -- lupetanje duhovno jadnih ljudi !
U Hristovo vreme priroda bez zagađivača je bila, u odnosu na danas - idealna...
Nikakva Ekološka pretnja nije postojala !... Hristovo rođennje je preko dve hiljade
godina pre rođennja objavljeno ; I to i knigi proroka Isaije, koja je celovita
pronađena u Kumranskom nalazištu .... Kratki isečak, tebi za potvrdu da nisi u pravu ;

Proroštvo Isaije glasi: "Zato ce vam sam Gospod dati znak; eto djevojka ce zatrudnjeti i rodice sina,
i nadjenuce mu ime Emanuilo".(Isaija7,14)
Zatim,sledeće proroštvo: "Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu,
i ime ce mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vjecni, knez mirni".(Isaija 9,6.)..

Kada je za to ispunnjennje došlo vreme, ovako je zapisano :
Anđeo se obratio direktno Mariji :-- Luka 1,35. " I odgovarajuci andeo rece joj:
duh sveti doci ce na tebe, i sila najvišega osjenice te; zato i ono što ce se roditi bice sveto, I NAZVACE SE sin Božij...
Kao što vidimo,ovdje nema nikakve manipulacije ni izmjene od prvog proroštva, pa sve do njenog ispunjenja...

Tvoje nepoznavannje Biblije koje izražavaš na drzak način -- " videli samo njegov lik koji nisu mogli dotaci",
ne samo da je mizerno i podlo, nego i smrtonosno ; Isus se posle uskrsnuća družio sa apostolima, sa njima jednom
jeo ribu, a Toma, koji u početku nije verovao , čak je i svoje prste stavio u ožiljke na Hristovim rukama ...

Za sigurnost tvoje promašenosti,evo ti i potvrde van Biblije :

Potvrde o Hristu izvan Biblije...

Prvi primer potvrde o Isusu van Jevandelja...

-- JOSIF FLAVIJE , sveštenik farisej , ali i simpatizer Rimljana , u svojoj
knjizi " Starine" pominje Isusa nazvanoga Hrista...Tekst preveden
na naš jezik izgleda ovako : " Sazvan je sastanak Sinedriona i
izveo pred njega coveka zvanog Jakov , Isusovog brata,koji je
zvan Hristos" !... Josif Flavije je napisao još duži odlomak o Isusu ,
koji se naziva " Svedocanstva Flavijeva " ... Tekst na našem jeziku
izgleda ovako ; -- " Negde u to vreme tamo je živeo Isus, mudar covek ,
ako zaista neko može da ga nazove covekom , jer je on bio onaj koji
je cinio zadivljujuca cuda , i bio ucitelj ljudi koji su rado prihvatali istinu.
On je pridobio mnoge Jevreje i puno Grka... On je bio Hrist... Kada ga
je Pilat , posle saslušanja , optužen od ljudi najviših položaja medu
nama , osudio na razapinjanje na krst , oni koji su mu isprva došli,nisu
se odrekli svoje ljubavi prema njemu.... Treceg dana pokazao im se
ponovo , oživevši -- jer su Božiji proroci prorokovali ove , i bezbrojne
druge cudesne stvari o njemu... A pleme Hrišcana , tako nazvanih po
njemu , još uvek , do ovoga dana nije iscezlo " !....

Jevrejin , koji nikada nije prihvatio Hriscanstvo , a ni samog Isusa, potv-
rduje da su proroci govorili o njemu , i da je on Hristos !....Fascinantno...

-- TACIT je zabeležio možda najvažniji podatak o Isusu van Novog Zaveta.
U knjizi " Annale " Tacit navodi sledece : " Neron je utvrdio krivicu i naneo
najteža mucenja klasi omraženoj zbog svojih gnusnih dela, koju je narod
zvao Hrišcani... Hrist , od koga ime potice , je pretrpeo strogu kaznu tokom
vladavine Tiberija , od ruke jednog od naših prokuratora , Pontija Pilata....

Još jedan bezbožnik koji van Jevandelja potvrduje Hrista i Hriscanstvo...

Primedba !...

Knjige o Budi , koji je živeo u šestom veku pre Hrista , zapisane su tek
posle Hrišcanske ere !....
Postoje Muhamedove izreke koje su zapisane u knjizi Kuranu , ali je njegova
biografija napisana više od jednog veka posle njegove smrti !...

Situacija sa Isusom je jedinstvena i impresivna, kada vidimo koliko možemo
da naucimo o njemu, nezavisno od Novog Zaveta... Saznjanje o Isusu se
nalazi u materijalima toliko starim , da u stvari predhode samim Jevandeljima...

Biblijski hrišcanin
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Nov, 2008 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po saznanjima od duhovnih energija, Hristos nije nosio krst, vec je bio kao prebijena machka, jedva se vukao posle batinanja, jedno oko mu je bilo znatno osteceno..

Posle povratka sa puta iz Tibeta, Indije i Aleksandrije, odrzao je jedno predavanje u sinagogi u svom rodnom mestu pa su ga prakticno najurili, hteli su da ga biju, prakticno njegova rodjena braca (buduci apostoli) kao i njegova sopstvena majka, dok im nije uspeo objasniti ko je i sta je..

Neki ljudi su kod Hrista mogli videti krila, i to ih je zaista razuverilo da se radi o coveku koji nije obican covek..

Mir s tobom dragi covece!
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
biblijski-hriscanin
Tragalac

Poruka Poslao: 26 Nov, 2008 15:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Po saznanjima od duhovnih energija" -- Na osnovu ove tvoje pisanije,pitanje za tebe ; Ko je bio uopšte najveći Hristov neprijatelj ?....

Biblijski duhovni izvori :

Kada je Hristos ustao iz mrtvih,
prvo ga je videla Marija;ali joj je Hristos rekao da ge se ne dotice
jer se jos nije vratio Ocu.(Jovan 20,15-17.)
Posle izvesnog vremena Hristos se ponovo javio.Ovoga puta su
se zene uhvatile za njegove noge.(Matej 28,9.) Tada ih Hristos ne
sprecava u tome.... Malo kasnije rekao je svojom ucenicima " Dade
mi se svaka vlast,i na ebu i na zemlji"... To znaci da je te nedelje,
kada je vaskrsao,bio kod Oca da primi svu vlast. To nije proslo bez
protivljenja Sotone, i zato " izbi rat na nebu"... On je bio munjevit , i
veoma je kratko trajao; upravo onako kako je Hristos pre toga
najavio: " Ja videh Sotonu gde pade s neba kao munja".(Luka 10,18.)
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 26 Nov, 2008 21:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U kosmosu ne postoje negativne energije, neke energije mogu biti nekompatibiline, stetne po nasu auru, ali nisu negativne jer sve potice od Stvaraoca sa kojim je nespojivo nista sto je negativno, zlo, takodje u kosmosu ne postoji kazna.. devijacije u psihofizickom funkcionisanju su nesto kao alarm koji nam govori da gresimo u nasem nacinu misljenja, u nasem nacinu zivota..

Ako cemo definisati doticnog SOTONU, on bi bio nesto sto mnogi ljudi nose u sebi, gnev, mrznju, sujetu, strah i sve ono sto cini coveka da pogresno reaguje, da se ponasa nasilnicki, agresivno.. a to zna prerasti u silu koju smo nazvali RAT.. jer sotona kao delo Bozje, kao neka svest, energija ili ti ne znam sta slicno jednostavno ne postoji..

Hrista su pogubili ljudi, naravno, ali je toga bio svestan jer se zapravo dobrovoljno prijavio da se desi bas tako kako se desilo, u suprotnom bi izbio gradjanski rat a zavrsio bi se tako sto bi rimljani pobili sve Hristove pristalice jer su oni bili faktor nestabilnosti te regije, a samim tim bi verovatno bio ubijen i Hrist te od ove price nista ne bi bilo.. ne bi imao ko da je prica, bila bi zaboravljena... naravno, duhovne energije su pametnije od ljudi..
jimiboy
Tragalac

Pridružio: 12 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2008 23:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

drugar ::
.....Ako cemo definisati doticnog SOTONU, on bi bio nesto sto mnogi ljudi nose u sebi, gnev, mrznju, sujetu, strah i sve ono sto cini coveka da pogresno reaguje, da se ponasa nasilnicki, agresivno.. a to zna prerasti u silu koju smo nazvali RAT.. jer sotona kao delo Bozje, kao neka svest, energija ili ti ne znam sta slicno jednostavno ne postoji...

Rolling Eyes Please, nebudi mnogo siguran u ove tvrdnje. To je klasicificiranje istorije prema shvatanju pojedinacne misaone forme a ne prave istine. Ti zelis da vjerujes da je to tako i zato to percipiras kao takvo, ali pazi, upravo taj necastivi zeli da povjerujes vlastitim "zabludama" jel ce na taj nacin lako s tobom. Ubijedi te da ga nema a ti ostanes u tamnoj mracnoj misli sebi na stetu sprovedenu!

drugar ::
Hrista su pogubili ljudi, naravno, ali je toga bio svestan jer se zapravo dobrovoljno prijavio da se desi bas tako kako se desilo, u suprotnom bi izbio gradjanski rat a zavrsio bi se tako sto bi rimljani pobili sve Hristove pristalice jer su oni bili faktor nestabilnosti te regije, a samim tim bi verovatno bio ubijen i Hrist te od ove price nista ne bi bilo.. ne bi imao ko da je prica, bila bi zaboravljena... naravno, duhovne energije su pametnije od ljudi..

Ne,ne,ne!!! Ovo je prozirno, to ne drzi podlogu, shvati da je mjesanje krusaka i jabuka slicna profesija ali ne i ista. Ovo drugo uopste nema smisla a ako se zadubis malo dublje analizom vlastitog bica mozda ces uspjeti razumiti pocetak pocetaka. Na ovaj nacin "drugar" nisi ni mrvicu shvatanju ovih navoda. Lijep ti pozdrav
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2008 01:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

dragi jimiboy, molim te da budes konstruktivan, pa mi lepo izrazis svoje misljenje.. ovako tvoj post predstavlja obicnu kritiku bez osnove..

hvala. Very Happy
jimiboy
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Dec, 2008 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir i dobro od svjetla neka te prate dragi DRUGAR!!!

Razne misaone vodilje pojavljuju se u razlicitim vremenskim portalima unutar svake pojedine petlje koja je u sferi obnavljanja neke tvari ili na putu za njenim preinacivanjem u novu formu postojanja. Covijek kao misaono bice (3 nivoa prema denzitetskom pojmu kako mi ljudi to vidimo) dozivljava razne kutke ovakvih tema na svoj sebi svojstven nacin pa prema tome usudjuje se pomisliti da se nalazi na blagodarnom nivou punom sazrijetih osobina, koje ga krase i odlikuju dozivljenim ili shvacenim osobinama prosvjetljenog bica.Evo na primjer postovani Drugar ove tvoje rijeci kako si naveo:

[quote]....U kosmosu ne postoje negativne energije, neke energije mogu biti nekompatibiline, stetne po nasu auru, ali nisu negativne jer sve potice od Stvaraoca sa kojim je nespojivo nista sto je negativno, zlo, takodje u kosmosu ne postoji kazna.. devijacije u psihofizickom funkcionisanju su nesto kao alarm koji nam govori da gresimo u nasem nacinu misljenja, u nasem nacinu zivota...[quote/]

U Kozmosu kazes ne postoje negativne energije? To sada ja hocu da pokusam da ti objasnim da one ipak postoje i da ne bi trebao to olako da predjes. Bog kao svemilostivo "Stvarateljsko" premudro BICE SVJETLA, stvorivsi nize hijerarhije dopustio je odgovarajucu slobodu i njima ali i kasnijim stvorenjima koja su radjana odnosno stvarana na visokom tehnoloskom nivou.Neki od tih bica svjetlonosa koja su imala zadatak na sluzenje svesilnoj Sili u Kozmosu (BOG KREATOR) pokusala su da se uporede sa tom Silom i da pokazu kako i oni imaju ako ne istu onda barem probliznu moc sa svojim (neshvacenim) Stvoriteljem. U toj svojoj nemogucoj misiji te su sile svjetlonosa zaboravile svoju ulogu i na razne opake nacine proizveli su ono sto bi mi rekli NESKLAD ili KAOS. Tada je proizvedena negativna energija, koja dan danas na "necastiv" i krajnje morbidan styl maskariraju nize hijerarhije i nas stvorenja iz Bozijeg svijeta. Ta negativnost ispoljila se kao sama takova jer nije mogla proturijeciti Svjetlu, zauvijek je sebe odstranila iz visokog poretka te najvjerovatnije nikad i nece doci do stupnja da se preobracenjem iz faze graditelja Kaosa prebace u miritelje i stvaratelje ljubavi, koja im toliko nedostaje. Cak i mi obicni mali ljudi darovani smo ljubavlju, koja nije obicna rijec vec je to sifra koja lijeci ljudske nestabilnosti i usmjerava unutarnji sistem prema visem cilju, naravno ako je covijek ustraja da uspije u toj namjeri. NEGATIVNOST je dosla na djelo i ostala prisutna sve do danasnjih dana,sve do momenta kada ce se TVORAC, KREATOR, GOSPOD BOG, umjesati u krajnje djelo ponistenja ovih negativnih sila!!! Vjerovao ili ne, ponistavanjem ovih negativnosti moguce je opet dovesti sve sile u prvobitni poredak. Nemoj spavati i biti uvjeren kako ih nema, o da i te kako su one prisutne u sadasnjem momentu.

Sada trenutacno je igri dovrsenje iluminatsko-masonske krize, svjesno proizvedenog nad adrenalina za pocetak kraja kaosa. Zasto to govorim; naime pocetak kraja kaosa odnosi se na dovodjenje visoke hijerarhije svjetla na ovaj planet i gdje ce se Bozje sile umjesati kako bi se sacuvala stvorenja koja ima na ovome planetu svoje obaveze.Covijek nece nestati sa Zemlje ali ce doci do velikim nevolja, a razne knjige opisuju takvo stanje velikih pogibija i nevolja. Ova APOKALIPSA se izgleda u ovome vremenskom ciklusu upravo pocinje otvarati za svoju kulminaciju. Negativne sile pokusavaju zatvoriti te portale ali nisu u stanju sprijeciti nista jer je svjetlost sama po sebi recena i izvrsena vrijednost, ona koja ponistava nemir ili tamu. Ne budi stoga siguran u svoje rijeci jel ces zaboraviti sta se oko tebe zaista desava. Mogao bi ovde da idem u sitne detalje ali to ne bi za sada imalo svrhe. Ovako sam ti pojasnio malo (ako si me uspio pratiti) najblazi oblik stvari i stanja. Mnogi su uspavani i ne vide i ne cuju ali zato misle kako imaju teoriju da su spoznali svjetlo. Isus je donosilac "svjetlosti" i odnosilac zetve nebeske, pomagatelj "masama" i svjetionik na nemirnom oceanu. Mozda da tamo probas pronaci svoja pitanja? MOzda bi skratio svoje muke u pokusaju otkrivanja ovih tema? Jesi li dakle jos siguran u svoje tvrdnej da nema negativnosti i sta predstavlja necastivi? Lijep ti pozdrav i mir tako potreban!!!
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2008 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti na brizi i objasnjenjima.

Jos jednom ću se držati svetih znanja a ona glase ovako:

U kosmosu ne postoje negativne energije, neke energije mogu biti nekompatibiline, stetne po nasu auru, ali nisu negativne jer sve potice od Stvaraoca sa kojim je nespojivo nista sto je negativno, zlo, takodje u kosmosu ne postoji kazna.. devijacije u psihofizickom funkcionisanju su nesto kao alarm koji nam govori da gresimo u nasem nacinu misljenja, u nasem nacinu zivota..

Kao i o Isusu Hristu, a ona glase ovako:

Kada je napunio sesnaest godina otisao je od kuce ne javivsi se nikome. Isao je vodjen energijom Hrista koja ga je usmerila da poseti najduhovnije ljude onoga vremena u Indiji, Tibetu i Alexandriji. U njegovoj dvadeset sedmoj godini do detalja mu je izneto sta je potrebno da uradi na pridobijanju sirokih masa za pozitivnu religiju koju treba da propoveda. Pri tome je trebao da obilato koristi paranormalne moci kako bi privukao paznju, ljubav i strahopostovanje ondasnjeg primitivnog sveta.
Za cetiri godine ovog pionirskog rada uspeo je da obidje, s kraja na kraj, celi region gusto naseljen Jevrejima i drugim narodima, vecinom pod Rimskom imperijom. Bez obzira na nacionalnost, njegove propovedi nailazile su na najplodnije tlo medju narodima koji su bili u ropstvu, potlaceni, gladni i bez nade. One su za njih predstavljale svetlo i jedini put koji je bio prihvatljiv. Njegovu religiju je cinila kombinacija vise najpoznatijih religija tog vremena. Isus je svoju religiju postavio na dva osnovna principa:
1. postojanje samo jednog Boga;
2. zapovesti o nekim osnovnim kriterijumima ponasanja. Tu je najznacajnije deset zapovesti cije postovanje otklanja veliki broj najcescih negativnih misli koje su postojale kod ljudi tog vremena i time dovodi do drasticnog smanjenja ostecenja aure Zemlje, a istovremeno obezbedjuje zdravlje tih osoba, unutrasnju harmoniju, tolerantne odnose prema okolini, opstu pozitivnu atmosferu, smanjenje uzroka koji dovode do ratova koji predstavljaju najvece generatore negativnih misli na Zemlji.
Hristos je govorio o Stvaraocu sa cijim bicem je nespojivo kaznjavanje, pretnja ili bilo koja negativna radnja. To je bio prvi Bog u istoriji covecanstva koji nije kaznjavao, nije se svetio.
Insistiranje na postojanju samo jednog Boga omogucavalo je da cela ova filozofija dobro funkcionise bez opasnosti od suprotstavljanja razlicitih bogova i priklanjanja vernika jednom ili drugom, sto je jedna od glavnih negativnosti mnogobozackog sistema. Medjutim, u pocetku zbog nedovoljnog duhovnog nivoa onih koji su Hristove govore prepisivali, a kasnije svesnom namerom hijerarhije hriscanske crkve, pocelo je prekrajanje i prepravljanje onog sto je Hristos govorio. Tako je postepeno stvoren Bog koji preti i kaznjava, djavo kao pretnja svakom ko se ne pridrzava Bozijih zapovesti i citav niz znacajnih i manje znacajnih ispravki koje su tokom prvih hiljadu godina cinjene namerno ili nenamerno, da bi krajnji ishod bilo znacajno odstupanje Biblije od onog sto je Hristos stvarno govorio.
Nedostatak pismenosti, trajnog materijala za pisanje, nerazvijen saobracaj izmedju regiona i drzava i uopste nizak civilizacijski nivo tog vremena, imali su za rezultat da prekticno ne postoje istiniti istorijski zapisi o zivotu i postojanju Hrista. Danas nauka koristi samo neke fragmente na koje se samo delimcno mozemo osloniti, ili kao na dokaz o nekom trenutnom delovanju ili dogadjaju vazanom za postojanje Hrista. Iz te casice istorijskih podataka nemoguce je stvoriti pravu sliku, ne samo o njegovom nastanku i zivotu, nego se ne moze tvrditi ni da je uopste postojao.

Kosmos je mnogo složeniji od predstave koju možemo imati, kosmos je svet energija, duhovnih energija, duhovne energije su zadužene za pomoć i razvoj ljudske civilizacije a VELIKI CILJ koji je ljudskoj rasi poveren od strane Stvaraoca zove se pomoć u sazrevanju jedne generacije svetlećih tela. Bliže se možete obavestiti o ovome, ako želite, na http://www.objave.com/phpBB2/viewforum.php?f=34 pod nazivom SVETA ZNANJA - ZNANJA IZ ONOSTRANOG.. hvala i svako dobro!
Very Happy

Poslednji izmenio drugar dana 03 Dec, 2008 00:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
jimiboy
Tragalac

Poruka Poslao: 02 Dec, 2008 22:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav. Brz odgovor nema sta!

Svakako da ces se ti drzati svojih uvjerenja, niko te ne zadrzava! Ovo o Isusu nije ni blizu istine. Nivo informacija koji si dobio putem raznih saznanja jeste degradantna nuspojava koja skrece od sustine istine u varku. Kada ne bi postojala negativna energija tada u zakonu Univerzuma ne bi nastala ova potreba da se svaka pobjegla iskra vrati u prvobitno stanje i obrati svojim izvorima. Zlo je nastalo onda kada se pokusalo suprostaviti upravo Tvorcu i Kreatoru Univerzuma, sada to negativno ima da se ili ispravi ili unisti, ma kako god to izgledalo.
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Dec, 2008 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U pravu si ti, barem po mom misljenju, sto se tice okretanja suprotnom od Stvaraoca, zato je i ljudska civilizacija na ovom putu na kojem se nalazi, a to je prouzrokovano padom ljudske rase u gusce vibratorne slojeve i neverovatnom razvoju negativnih misli i mehanizama koje su postepeno dovele do gubitka direktnog kontakta sa prirodom, prirodnim, duhovnim energijama i svetlecim telom, sa putem Stvaraoca, ali po tvom postu bih rekao da mene nisi uzeo u obzir ni mali promile, niti o stvarima o kojim pricam ili tekstove koje postujem a koji nisu moji vec predstavljaju kazivanja duhovnih energija jednoj prosvetljenoj osobi iz srbije..

Postoji negativna energija kao polaritet ali ne kao svest o samoj sebi, osim kad je covekova slobodna volja u pitanju..

Ljudi su faktori svog pada, ne andjeli i demoni, ljudi su svojom slobodnom voljom pali iz Raja, niko ih nije terao, naprotiv.. ljudi moraju da se vrate Tvorcu, imaju podrsku celog kosmosa i pravu, zivu pomoc da u tome uspeju, tu im je pod jedan otvoren put na Olimp, kao izuzetna pomoc svakom, dobili su duhovnu energetsu medicinu koja pomaze u lecenju svih bolesti, imaju sveta znanja koja ce pomoci svakom coveku da se orijentise i da blize spozna sta mu je raditi na duhovnom planu, da se ujedini sa drugim ljudima koji su na istom putu, jer zajednicki rad je vredniji, produktivniji, napredniji.

Tako da, mislio ti sta god hoces o meni Very Happy ja radim najbolje sto mogu, i radim ga zajedno sa mnogima ovde, usredsredjen sam na cilj, cilj mi je prilicno jasan i imam neiscrpnu pomoc na tom putu i beskrajno sam zahvalan na tome. Moj cilj nije prosvetljenje, vec kako da pomognem na najbolji nacin koji mogu u skladu sa svojim nivoom, prosvetljenje je nagrada sama po sebi koja ce mi pomoci da sto radim uradim jos bolje a to je ponovo pomoc ljudima. Ja sam mala karika u lancu, da li zelis da mi se pridruzis?

Tvoje metode, tvoji uvidi su jedno, ja imam slicne, bazirane na apsolutnoj istini, na svetim znanjima koje su znanja iz onostranog, ona su mi se pokazala kao nesto sto je najvrednije moje paznje. Ako imas svoj izvor istog ovoga, drzi se toga, ali ako ga imas onda to sto znas se u sustini ne moze razlikovati od ovog sto ja znam.

Ali naravno, verujem da se neces sloziti samnom Very Happy

Pozdrav tebi!
jimiboy
Tragalac

Poruka Poslao: 04 Dec, 2008 00:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir i svjetlo sa tobom dragi covijece!!!

Slozio se ja s tobom ili ne, aposlutno ti dajem cuvenu Volterovu da kazes sta zelis i da mislis i da stvaras. Nikako ni bi kazao da sam tebe licno prokazao prstom vec sam se oslonio na sitni detalj kada si govorio da znas ko je gdje bio i kako je nastupao, tu sam ti skrenuo paznju da si se ulovio nekog svog izvora, i to je to. Taj izvor koji ti je to sapnuo jeste u tvojim ocima covijeka koji tezi boljem svima neko ko misli da to pozna ali vjeruj mi samo nagadja. Slazem se s tobom da treba raditi na tome da covijek postane koristan svima tj mnogima kojima je pomoc i te kako potrebna. Mnogi su se pojavili kao proroci novog vremena i svi tvrde kako su spoznali onostrano. Ne zaboravi da su mnogi takvi u Bibilji otkriveni i mnoge ce se mase olako predati na ustrb svoje volje i buduce situacije koja cini mi se kao da je dosla na uska vrata. Ne bi nikog posebno da prozivam ili da koga velicam ali smatram da je onostrano za ljude ove kategorije svijesti samo mamac jedne ugusene fikcije, spremne za izvanponovnu masakraciju ljudske duse. Covijekov pad se zaista zbio ali ne sam od sebe kako si nesto pomenuo, vec iz stvarnog akta koji se zbio a na nacin da je jedna druga protupravna negativna postojeca sila preuzela mac sudbine i razvrgla dobrodeteljni odnos humanoida sa svojim Stvarateljem, Roditeljem. Dakle ta vec tada negacijska sila usudila se pomrsiti racune novom bicu ali i njegovom roditelju, nastupa zavodjenje prvih ljudi u sobi mudrosti (jabuka), covijek je natjeran da zakoraci na jedna druga vrata iz kojih vise nije bilo povratka. Ljutnja roditelja covijekova nije razvrgnula trajni prekid spoznaje vec je ostavio vrata da se kroz Hristosa prepozna svjetlo u otudjenoj tmini. Kroz ta vrata koja predstavlja nebeski Hristos treba humanoid opet da se rodi svjetlom i duhom ljubavi, prepozna ucinjeno i svoje korijene te se vrati izvorima. A ta zla negacijska sila mora da odgovara za najveci zlocin od postanka vrsta, ma kako to ko tumacio, zakon slobodne volje na planetu nasemu zlobom je prevaren a kozmos je pretrpio tesku stetu. Zasto kazem tesku stetu, to je iz razloga sto je narusena svjetlost i nesklad mora biti vracen u dobro, u svjetlo, u Boziju vladavinu mira. Pazi sta radis kada vec inovativno zboris oko zelje za pomaganjem, da ne ostane to samo pusta teorija kako mnogi nadrimudraci to rade zavodeci mase u jos vece nistavilo, samo da ne bude kasno za ispravljanje!!! Mir ti od Gospoda, mir tako potreban!!!
 Nazad na vrh »
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 04 Dec, 2008 01:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mir zelim i vama!

Samo nemojte brinuti Smile ..

niko nije bio prorok u svom selu, pa ni Hristos..

pozdrav i svako dobro! roto2
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 04 Dec, 2008 02:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još jedan fragment iz života Isusa Hrista a vezan je za Hristov poduži boravak na Tibetu. Naime, njegov boravak nije mogao ostati nezapažen, naravno, te je podatak o tome i dan danas sačuvan u tibetanskim svetim knjigama. Hteli su čak da ga proglase njihovim svecem - visokim lamom, ali je došlo do nesuglasica u vezi sa nekim njegovim kazivanjima, prvenstveno zbog visokog stepena dogmatizma koji je i danas sveprisutan, kao što je prenaglašen i u krugovima hrišćanske crkve više od milenijuma, a nije ni manje izražen "monopol mišljeja o Hristu" kod pojedinaca. Najveće skrnavljenje i prepravljanje Hristovog učenja i njegove suštine potiče baš od uticajnih pojedinaca hijerarhije tadašnje takozvane hrišćanske crkve čiji rezultat je pokazan "velikom pobedom krsta", inkvizicijom najumnijih i prosvetljenih ljudi tog doba pa kroz čitav srednji vek, ubijanje i porobljavanje miliona, spaljivanje nezamenljivih knjiga i saznanja.
Paracelzus, revolucionar medicine, otac toksikologije, spaljen na lomači, Merlin svojim čudima dokazao je postojanje Stvaraoca ali se to katoličkim krugovima nije svidelo, pa se danas ni ne zna, je li stvarno postojao.
I o reinkarnaciji je pisalo u Bibliji, ali to je tajna.

Hristos se od ljudi razlikovao i po tome što njegov život nije vodilo svetleće telo jer je bio u direktnom kontaktu sa energijom Hristovog stabla, po kome je, za ljude, ta sveprožimajuća energija dobila ime.

Aprila 2007. godine su oko 70 ljudi sa svih višegodišnjih seminara "Put ka prosvetljenju", koje vodi dr sci. Ljubiša Stojanović već više od 15 godina, pored Nepala i Indije, posetili i Tibet, sa ciljem posete mestima moći koje se tamo nalaze a koja su dostupna ljudima. Pored neprohodnog Kajlaša, postoje još 5 mesta moći na Tibetu od kojih je glavno palata Potala u samoj Lasi sa oko 300 zrelih svetlećih tela. Pored Potale, posetili su još manastir Drepung kao i najznačajnije mesto moći na Tibetu, a pored Džajpura u Indiji i još nekih, jedno od dragulja na planeti zemlji manastir Pa Bong Ka koji ima svega 64 zrela svetleća tela ali sa izuzetno suptilnim znanjima.
Poznato je da su u stupu Pa Bong Ka odlazile da meditiraju samo najviše lame, a ta znanja su omogućila prosvetljenim lamam da njihova svetleća tela sazru.

"Ako neko misli da je Isus Hrist jedini učitelj koji je postojao, taj je budala." OSHO
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » BIBLIJSKI HRIŠĆANIN
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40559 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30269 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5071 26 Feb, 2008 02:53 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)