Usporite starenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 19:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

E, pande jedu samo jednu biljku ceo život i super im je.

Ako neko smatra da će mu cijanid pomoći- alal vera.

Da znas Gibo,vala jeste!Cijanid u steku,za svaki slucaj.Pa kad mi se nagomilaju gluposti,pomogne i te kako:).

U principu si u pravu.Stanje svesti i nacin razmisljanja su presudni za fizicko stanje.
Kako mislis o sebi, tako ti i jeste.
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 27 Apr, 2010 13:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pljuvačka
Pljuvačka životinja mesoždera je kisela i prilagođena probavi životinjskih proteina. Ona ne sadrži enzim amilazu koji razlaže skrob. Naša pljuvačka, s obzirom da smo biljojedi, je blago bazna i puna je enzima amilaze za razlaganje skroba koji se nalazi u biljnoj hrani. U taoističkoj jogi se pljuvačka smatra eliksirom. Pljuvačka štiti zube i omogućava njihovo zdravlje. Opisaću vam jednu prostu vežbu, a veoma efikasnu, naročito kada gladujete sa ili bez pijenja vode. Aktivirajte pljuvačne žlezde uz pomoć jezika i okolnih mišića. Kada se stvori dovoljno pljuvačke promućkajte je kroz zube a zatim je progutajte kao da gutate neki čvrst predmet. Imajte osećaj kao da pada sve do donjeg tan tiena. To će hraniti i ojačati organizam i učiniti da budemo manje zavisni od spoljne hrane.
Pozdrav
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Satćitananda
Kada se stvori dovoljno pljuvačke promućkajte je kroz zube a zatim je progutajte kao da gutate neki čvrst predmet. Imajte osećaj kao da pada sve do donjeg tan tiena. To će hraniti i ojačati organizam i učiniti da budemo manje zavisni od spoljne hrane.

Probala sam i stvarno deluje.
Hvala na korisnim informacijama.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 09:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radujem se tome Sneguljice, a sada evo nečega veoma moćnog.
Postoje metode da se nektar vrati u mozak iz manipure. Takve vežbe ne samo da usporavaju starenje već ako se odrade kako treba izazivaju prelazak i na drugu stranu klackalice tj. podmlađuju organizam. To su vežbe u obrnutom položaju tela. Stoj na glavi, sveća, viparita karani. U početku smeju da se rade samo nekoliko sekundi pa se postepeno produžava trajanje vežbe. Ako se pretera “vatra” može da ošteti mozak. Zato je neophodno da se nektar koji se vraća od manipure kroz kičmu kada dođe do grlene čakre tu i ohladi. To je jedna od osnovnih stavki u vežbi polusveće (viparita karani). Dakle vežba se izvodi tako što se misaono uz udisaj nektar kroz kičmu izvlači od manipure i dozvoljava da padne do višudi (grlene čakre). Tu se uz zadržavanje daha hladi, a onda uz izdisaj izvlači odatle (ohlađen) do ađne u sredini glave, zatim do bindua i od bindua do temena (sahasrare). Sve to ide bez prekida uz izdisaj. Onda se svest ponovo prenese na manipuru u kičmi iza pupka i kreće novi ciklus. Radi se 21 ciklus. Ovo se radi u polusveći jer kod sveće bi brada bila pritisnuta uz grudnicu i vrat bi bio dosta iskrivljen, a kod polusveće je brada slobodna, manje zakrivljenje vrata i nema blokade protoku energije. Ova vežba takođe leči proširene vene i poboljšava varenje ali ne smeju da je rade oni koji imaju povišen krvni pritisak.
Obavezno obratite pažnju da nektar dobro ohladite jer vruć nije dobar za mozak. Nije dobro biti usijane glave Smile. Posle vežbe ležite u savasani na leđima i budite relaksirani barem onoliko vremena koliko ste radili prethodnu vežbu.
Pozdrav
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 10:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Satćitananda,

ovo poslednje nisam bas dobro razumela ....ali nema veze.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 10:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka cast za nacin ishrane.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

e, pa , Satći stvarno se od tebe ima šta naučit!
hvala ti na ovim informacijama iz zadnjeg posta...

Ja sam dugo godina, kad sam počela radit, što je zahtijevalo dosadno sjedenje satima, imala snažnu potrebu, koju nisam mogla suzbiti, pa bihe je naprosto ispunila: ustala bih (u uredu) i otušla do hodnika koji je hvala bogu bio velik i napravila stoj na rukama uza zid!

Meni je to pomagalo i u gotovo tren oka, ja bih se vratila preporođena.
Nisam imala pojma zašto je tome tako.
A sada mi je malo jasnije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 16:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

Indijac Prašlad Džani više od 70 godina proveo bez vode i hrane

Autor: Srna
28.04.2010. 22:00
Ahmedabad

Indijac Prašlad Džani, 83-godišnjak koji tvrdi da je više od 70 godina proveo bez vode i hrane,
mješten je u bolnicu na zapadu Indije, gdje će biti pod 24-časovnim nadzorom.

Prašlad Džani zainteresovao je medicinske stručnjake svojim tvrdnjama, pa su ga smjestili u bolnicu u Ahmedabadu
da bi mu obavili medicinske pretrage i on će biti pod cjelodnevnim nadzorom.

- Ovo posmatranje možda će rasvijetliti tajnu kako je ovaj čovjek preživio bez vode i hrane - izjavio je ljekar G. Ilavazahagan,
direktor specijalizovanog nacionalnog instituta za psihologiju.

Ovaj institut je dio organizacije za istraživanja i razvoj pri Ministarstvu odbrane,
koji je prošle godine razvilo ručne granate koje se, umjesto eksplozivom, pune ekstraktom ljute paprike.

- U njegovoj sobi postavljene su dvije kamere koje će ga non stop snimati, a postavljena je i mobilna kamera koja će ga pratiti kada napusti sobu
- rekao je Sudhir Šah, neurolog koji je dio tima.

Medicinski testovi mogli bi da "pomognu u razvoju strategije za opstanak u prirodnim katastrofama,
ekstremnim uslovima stresa ili za svemirske misije na Mjesecu ili Marsu," izjavio je dr Ilavazahagan.

Prašlad Džani biće podvrgnut magnetnoj rezonanci, mozak i rad srca biće mu mjereni elektrodama, a biće urađena i analiza krvi.

Analize će trajati 15 do 20 dana.

- Od kada je smješten u bolnicu starac nije popio ni kap tečnosti, nije ništa jeo, niti je išao u toalet - izjavio je dr Ilavazahagan.

On je dodao da će snimanje skenerom omogućiti da se shvati kakva je energija koja podržava njegov opstanak u životu,
napominjući da bi to moglo koristi vojnicima.

Rezultati analiza trebalo bi da budu poznati za dva mjeseca.

Izvor: http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/globus/indijac-praslad-dzani-vise-od-70-godina-proveo-bez-vode-i-hrane

Jedno interesantno reagovanje na ovaj tekst (sa kojim se i ja slažem):

,,Nakon svih eksperimenata, zračenja i koje čega jos, čemu ga vjerojatno planiraju izloziti, a čemu do sada vjerojatno izložen nije bio,
pitanje je koliko ce dugo moci odrzavati se u dobrom zdravlju.
Da li je prije toga boravio na otvorenom dosta (sto pretpostavljam), a sada po svemu sudeci sve vrijeme u zatvorenom,
daleko manje izložen utjecaju Sunca...bas me zanima koliko će dugo čovjek izdrzati, a da mu se sve to ne odrazi na zdravlje?

Najveći "štos" je sto oni to istrazuju u vojne svrhe ( citaj imperijalističke, ucjenjivačke, DESTRUKTIVNE... čemu drugo vojske služe),
umjesto da je u prvom redu npr. iskorijenjivanje GLADI u svijetu?!

Ko ga se dočepao (VOJSKA u biti), kako i pod kojim okolnostima...
I kolikima su spoznaje ili bolje rečeno mogućnosti te vrste NAJVEĆA BOJAZAN,
(npr. MONSANTO-najveći proizvođač GMO hrane, i ostala sotonistička kompanija) ...baš me zanima kako će to završiti...
Bila tom čovjeku sva mudrost i snaga na raspolaganju !''
(Autor Dodo, www.galaksija.com)

.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Maj, 2010 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Korisno je da pročitamo i ovakve informacije.

Ali se u svim ovakvim i sličnim slučajevima postavlja suštinsko pitanje: ČEMU SVE TO?!

KOJE DUHOVNE CILJEVE MISLI DA POSTIŽE ONAJ KO SE KONCENTRIŠE NA TO DA ŽIVI BEZ HRANE ILI SA MALO HRANE, DA POSTI, ITD.

OČIGLEDNO JE DA SE OVDE FOKUS DUHOVNOG BAVLJENJA POMERA NA NEŠTO ŠTO JE MARGINALNO.

Postoji smisao razumnog posta i vegetarijanstva, kao deo programa čišćenja organizma.

ALI, I BEZ TAKO OČIŠĆENOG ORGANIZMA - SVAKO MOŽE ITEKAKO DA OBAVLJA VELIKE DUHOVNE POSLOVE U SREDINI U KOJOJ SE NA OSNOVU SVOJE KARME INKARNIRAO. Naravno, vremenom može doći na red i čišćenje tela.

O telu treba da brinemo u meri u kojoj njegovo bolje funkcionisanje omogućava bolje duhovne aktivnosti. A OČIGLEDNO JE DA JE DUHOVNO POGREŠNO DA NAM ONO POSTANE CENTAR INTERESOVANJA, u relacijama zdravlje-bolest. Jer u tom slučaju pokazujemo da nismo naučili temeljne duhovne lekcije iz oblasti shvatanja iluzija.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Maj, 2010 06:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osoba koja dobije blagoslov, moze bez problema ziveti bez hrane.
Tada moze se vise posvetiti predanoj sluzbi.... i manje vremena u wc-u
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 04 Maj, 2010 11:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PODMLADJIVANJE I LECENJE KOZE

Ova vezba leci kozne bolesti ,ali veoma je korisna i za zdravu kozu jer poboljsava stanje koze ,prolepsava ten i podmladjuje.

1.Pocetni polozaj :stajati uspravno
2.Podignite ruke visoko i napravite udah "IDEANIM "disanjem.
3.Nagnite se napred i zadrzite disanje 12-13sekundi.Osetite kako se u lice prelila krv .kako se toplota preliva po vasem telu.Zamislite da je koza lica prepuna energije ,postaje elasticna ,cvrsta,zdrava,cista,kako energija koja se lije pegla bore i odnosi sve necistoce ,sve bolesti.
4.Ne pokrecite se ,savijte noge u kolenima da bi glava bila blize podu .
5.Izdahnite "idealnim disanjem "i uspravite se ,vracajuci se u prvobitni polozaj .

Ponovite vezbu 5-6 puta.

Svima zelim zdravu i lepu kozu ! Very Happy

Pozdrav

PS.Preuzeto iz knjige ,LECENJE DISANJEM,KACUDZO NISI
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 19 Maj, 2010 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 14:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodraže, hvala ti za ovaj link.
Cela reportaža je tako kvalitetno uradjena da je bila milina pogledati je.

ŽIVOT BEZ HRANE
Zamislio sam se. Sve mi još uvek deluje previše imaginarno i neiskreno.
Npr. jogin je poživeo 70 godina bez hrane i vode, a baš sada se nalazi u bolnici na ispitivanju da bi se ustvrdilo da li je to moguće. I evo, već tjedan dana nije ni jeo ni pio.
Kao da nisu mogli da nam daju vjerodostojnu vijest da jogin ni posle 30 dana nije ni jeo ni pio. A upravo takva vest bi bila onaj pravi, konkretni dokaz…da se čovek zadivi i zamisli.

Ja svake godine ulazim u fazu čišćenja organizma koja kulminira desetodnevnim gladovanjem na vodi.
U fazi gladovanja svaki dan moram da se preznojim, istrčim par kilometara ili udarim jaču šetnju 10 i više km. Pijem min. 2 lit vode dnevno.

Par puta mi se dešavalo kada se vratim sa preznojavanja da mi je duša u nosu.
Sednem i pitam se šta će mi sve to u životu, zašto mučim sebe?
Popijem čašu mlake vode i već posle 5 minuta osećam kako me energija obliva.
Ustanem i kažem sebi: - Ajde ne budali, ako opet budeš imao takve misli opaliću ti šamar.

Dok gladujem živim normalno, idem na posao, sport i sl.
Jedini problem predstavlja pad pritiska. Kada sam prvi put gladovao platio sam ceh neiskustvu: naglo sam skočio/ustao iz ležećeg položaja i izgubio svest.
Od onda sam pažljiv: svaka velika visinska razlika se postepeno savladjuje.

Dok gladujem ima dana kada sam lak kao perce, a ima dana kada sam kao Sizif: guram beskonačno kamenčinu ispred sebe. (acidozna kriza, ali ne samo ona, presudan je uticaj koliko su misli i duša čisti. Ne treba zaboraviti da se gladovanjem čiste i duša i telo! )
Za svaki pokret moram da uložim voljnu naredbu: podigni ruku, ustani, uzmi čašu i sl.

Šokantno je koliko se viška vremena stvori pri gladovanju: to je svo ono vreme dok razmišljamo o hrani, dok je nabavljamo, pripremamo, dok jedemo...
Dan se čini duplo dužim.
U normalnom režimu života kažem sebi: Sada ću da odpešačim 10 km pa ću na kraju da popijem kaficu, da nagradim sebe.
U gladovanju nema tih sitnih nagrada, čovek zaista mora da uperi oči ka nebu da potraži čak i tu najmanju nagradu.

Za gladovanje od 10 dana, priprema traje min dve nedelje, a izlazak iz gladovanja min 7 dana, u toku kojeg se telo polako privikava na hranu, prvo samo cedjenim sokovima.
Mogu da zamislim da dupliram gladovanje na 20 dana, ali ne mogu da zamislim da isključim vodu. Zato mi je gornja reportaža nedorečena.

I na kraju, ne vidim nikakav dobitak u životu bez hrane. To ipak vodi u autoizolaciju.
Pomisli samo koliko dobrih žurki, venčanja, proslava prinova i rodjendana dece i unuka čovek propušta!
A koji to dodatni kvalitet života stičemo ako se sasvim lišimo hrane i vode?
Šta time dokazujemo? Da smo nešto više od običnih ljudi?
Zasigurno nisam toliki grešnik da bih se ceo žvot morao čistiti na taj način.

Kad budem osetio da sam dovoljno star možda se i upustim u taj eksperiment…da doživim, da osetim taj klik u glavi. Zarad pukog iskustva.
Čak i ako se zeznem pa capnem (taman kada sam se naučio da ne jedem Very Happy ), neće biti velika šteta.
Toliko je antičkih filozofa koji su skončali oduzimajući sami sebi život umesto da
pasivno čekaju da smrt dodje po njih. Ako su bili toliko pametni da i danas izučavamo njihove misli i dela, zašto se ova činjenica previdja?
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Maj, 2010 17:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da je to jedna od onih ljudskih stvari- da idemo obrnutim redosledom...

Valjda je logično da svest uslovi ponašanje- odnosno da se povećanjem svesti dodje do, eventualno, nekonzumiranja ili modifikacije konzumiranja hrane, a ne da se svest "gura" u povišena stanja takvim delovanjem.

Najlogičnije bi bilo upoznati sebe i slušati šta nam celokupno stanje bića govori.
Opet eksperimentisanje je nužno da bi se došlo do stadijuma u kojem je moguće "čuti" svoje biće- sa obzirom na to gde smo se odveli nesušanjem...
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada su prošli put desetak dana ispitivali Prašlada Džanija ispostavilo se da za sve to vreme osim što nije jeo ni pio nije ni urinirao. Stručnjaci su rekli da se kao stvori neka minimalna količina mokraće ali da se reapsorbuje u bešici. I ja sam svojedobno gladovao i bez vode (prvih sedam dana) ali sam imao uriniranje, naravno sve manje i manje. To se uglavnom dešava i kod drugih koji gladuju pa bilo da piju ili ne piju vodu. Kod Pralada od početka nema uriniranja što pokazuje da se hrani amritom u visokom stepenu i da mu se organizam preobrazio za takav vid ishrane. Kaže da mu je tu sposobnost ishrane nektarom dala Božanska Majka. U suštini nektar se i luči obilno kada je Majka u nama probuđena. Život bez hrane je očigledno apsolvirao ali besmrnost nije jer izgleda kao da ima 70 godina. Ono što sam ranije pričao - um mu je programiran na smrtnost, iako praktično ima uslove za besmrtnost sopstveni um ga ograničava.
Pozdrav
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 9 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89965 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29752 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30278 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11260 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)