Alternativna ili klasična medicina
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 17:03 pm    Naslov: Alternativna ili klasična medicina
Odgovoriti sa citatom

Ja sam za Alternativu naravno, a i doktori Very Happy

Pobeda Alternative
Dr. Vuk Stambolovic

Zahvaljujući novom podzakonskom aktu, oblast alternativne medicine konačno je ozvaničena. Kao metode lečenja i unapređenja zdravlja pravo građanstva dobile su i ajurveda, makrobiotika, homeopatija, joga... Jedan od najzaslužnijih za taj ishod je dr Vuk Stambolović, koji se godinama bori da alternativa bude priznata i kod nas...
Iako su za dr Vuka Stambolovića studije medicine bile na neki način porodična tradicija, od rane mladosti on je imao nešto drugačiji pogled na stvari. Pristup ljudskom organizmu kao veoma složenoj mašini, iako je savremenoj medicini dao određenu egzaktnost i oreol "naučnosti", nije mogao da zadovolji mladog studenta, koji je smatrao da se na taj način ne može rešiti problem zdravlja, jer je čovek celovito biće, a ne samo mehanizam čije pojedinačne delove po potrebi popravljamo ili zamenjujemo (transplantacijom). Orijentacija na čoveka kao nedeljivu celinu, insistiranje na pravu pacijenata da budu tretirani kao bića a ne pasivni subjekti postala je preokupacija i osnov daljeg angažovanja dr Stambolovića, koje je u velikoj meri išlo protiv preovlađujuće struje zvanične medicine.
Pacijenti nisu predmeti
Zahvaljujući svojoj humanističkoj orijentaciji, u odnosu na svoje kolege drugačije je gledao na medicinu, na fakultet, na profesore. Bilo mu je čudno što profesori jedno rade, a drugo pričaju u etičkom smislu. "Prema pacijentima su se ponašali bukvalno kao prema predmetima i onda me je interesovalo šta će im uopšte ta etika kad se ne drže ni jednog jedinog principa", seća se dr Stambolović. Tada se i zainteresovao za etiku u filozofskom smislu i veoma je ozbiljno izučavao. Došao je do zaključka da je ta tzv. etika za lekarsku profesiju zapravo samo štit, i prema spolja i prema unutra u odnosu na razne nepodopštine koje se tamo dešavaju. "Prvo su napravili oreol oko profesije tim pričama o borbi protiv bolesti, borbi protiv smrti i slično, a to je jedna strašna reklamna poruka prvo za ljude koji su u teškom stanju i koji traže spas..."

U centru pobune
Vuk Stambolović je proveo na studijama u Americi jednu od burnijih godina 20. veka.
"Bilo je to 1969. godine", seća se. "To je bila jedna sjajna hipi godina, vreme velikih demonstracija, vrlo uzbudljivo vreme. Fakultet na kome sam bio predstavljao je centar pobune. Tu sam sreo i pevačicu Meri Travers i pesnika Ginsberga, koje sam i intervjuisao za list "Student", za koji sam napisao nekoliko tekstova."
Sa pisanjem za štampu nastavlja osamdesetih godina, kada se makrobiotika i alternativa uopšte pojavljuju u Srbiji na velika vrata. Piše za "Tajne" i "Galaksiju", potom za "Borbu", a skorije za "Danas" i za "Zdrav život".

Nije lako ići svojim putem
Vuk je prvo bio stipendista tadašnje savezne vlade, a zatim i republičke. Potom je dobio stalno zaposlenje na Medicinskom fakultetu. Nije bilo nimalo lako biti asistent na medicinskom fakultetu a imati alternativni pristup zdravlju.
"Imao sam alternativni pristup i samom obrazovanju, recimo nisam hteo da nosim beli mantil, smatrao sam da je to nepotrebno, jer nemam pacijenta. Drugo, nisam hteo studentima da pričam ono što piše u knjizi, jer to mogu i sami da pročitaju, i nisam hteo da ih prozivam, pa sam tako sebi napravio prve probleme... Pored toga, sedamdesetih godina na medicinskom fakultetu postojao je običaj da asistenti pišu radove, a da ih profesori potpisuju. Nisam to dozvoljavao. Izborio sam se da budem stvarno samostalan, kako po pitanju metode, kao i po pitanju sadržine rada."
Zahvaljujući ovakvom svom pristupu pet puta je dobio titulu – omiljeni asistent. Ali, su se desile i suprotne stvari. Tako je njegova promocija u zvanje docenta odbijena posle odluke Kadrovske komisije Medicinskog fakulteta u Beogradu da se “ispita idejnost stavova Vuka Stambolovića iznetih u njegovoj knjizi Medicina - nadležnost i alternativa… koji ne baziraju na dijalektičkom materijalizmu” (Medicinski fakultet, Broj: 8956, Datum 26.12 1986).
Vuk ističe da nije bilo nikog ko ga je štitio, ali da je najbolje sarađivao sa profesorom sociologije medicinskog fakulteta, Vladimirom Ivanovićem, zahvaljujući kome je pisao za časopise "Sociologija" i "Sociološki pregled".
 Nazad na vrh »
nensi
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 16:14 pm    Naslov: Inegrativna medicina
Odgovoriti sa citatom

Svedoci smo jadnog stanja u kome se nalazi savremeni sistem zdravstva u svetu. Svaki dan imamo sve vise novih lekova, a sa savremenom tehnologijom i sve vise uredjaja u bolnicama. Ali, sve veci procenat stanovnistva pati od raznih bolesti. Savremena medicina je skupa i neefikasna u lecenju hronicnih obolenja, a parcijalna u lecenju samo jednog organa. Lekovi koji nisu prirodni deluju na osnovnu bolest, sa citavim nizom kontraindikacija na druge organe. Skoro da ne postoji sistem preventive (kako se zastititi od bolesti). Zbog ovakvih nedostataka oseca se potreba za jednim celovitim pristupom zdravlju, pre svega dobrom preventivom, kako bi se obezbedio duzi i kvalitetniji zivot.
Danas je i zakon otvorio vrata tradicionalnim znanjima i metodama lecenja, medju koje se ubraja i fitoterapija, bez stvaranja stetnih pratecih efekata.
Sve metode prirodnog lecenja koje od davnina postoje u kulturama svih naroda u svetu, u stvari su samo nepovezani delovi jednog sistema koji daje velika saznanja u preventivi i terapiji prirodnim putem. Samo 10 godina unazad situacija je bila neprihvatljiva. Sam pojam „alternativne medicine“ izazivao je podsmeh kod „ozbiljnih lekara“.
Sada su vrednosti starih saznanja vec uveliko usla u trendove savremene medicine. Integracijom tih znanja i danasnje oficijalne medicine, na pragu smo otkrivanja potpuno drugacijeg pristupa terapiji i preventivi – INTEGRATIVNOJ MEDICINI.

Svedoci smo jadnog stanja u kome se nalazi savremeni sistem zdravstva u svetu. Svaki dan imamo sve vise novih lekova, a sa savremenom tehnologijom i sve vise uredjaja u bolnicama. Ali, sve veci procenat stanovnistva pati od raznih bolesti. Savremena medicina je skupa i neefikasna u lecenju hronicnih obolenja, a parcijalna u lecenju samo jednog organa. Lekovi koji nisu prirodni deluju na osnovnu bolest, sa citavim nizom kontraindikacija na druge organe. Skoro da ne postoji sistem preventive (kako se zastititi od bolesti). Zbog ovakvih nedostataka oseca se potreba za jednim celovitim pristupom zdravlju, pre svega dobrom preventivom, kako bi se obezbedio duzi i kvalitetniji zivot.
Danas je i zakon otvorio vrata tradicionalnim znanjima i metodama lecenja, medju koje se ubraja i fitoterapija, bez stvaranja stetnih pratecih efekata.
Sve metode prirodnog lecenja koje od davnina postoje u kulturama svih naroda u svetu, u stvari su samo nepovezani delovi jednog sistema koji daje velika saznanja u preventivi i terapiji prirodnim putem. Samo 10 godina unazad situacija je bila neprihvatljiva. Sam pojam „alternativne medicine“ izazivao je podsmeh kod „ozbiljnih lekara“.
Sada su vrednosti starih saznanja vec uveliko usla u trendove savremene medicine. Integracijom tih znanja i danasnje oficijalne medicine, na pragu smo otkrivanja potpuno drugacijeg pristupa terapiji i preventivi – INTEGRATIVNOJ MEDICINI.

MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 07 Feb, 2009 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pohlepa SVE degradira..
Nazalost trenutno na ovoj planeti pohlepa je najjaca sila koja vlada masama ljudi.. sto je veoma lose.. gubi se znanje.. gubi se sve..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
nensi
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 14:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam za podele pa ne bih ni medicinu delila.Dobro je što je data mogućnost alternativnoj medicini, treba sve pokušati kada su lakše bolesti u pitanju.Postoje razne oblasti altenativnog lečenja a mi se tek trebamo dobro informisati o tim metodama.Ono što može biti opasno je zloupotreba kod težih bolesti i nepotrebno gubljenje vremena.U takvim slučajevima bi trebalo se lečiti klasičnom medicinom, a naravno može se uporedo koristiti i metode alternativnog lečenje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petra ::
Nisam za podele pa ne bih ni medicinu delila.Dobro je što je data mogućnost alternativnoj medicini, treba sve pokušati kada su lakše bolesti u pitanju.Postoje razne oblasti altenativnog lečenja a mi se tek trebamo dobro informisati o tim metodama.Ono što može biti opasno je zloupotreba kod težih bolesti i nepotrebno gubljenje vremena.U takvim slučajevima bi trebalo se lečiti klasičnom medicinom, a naravno može se uporedo koristiti i metode alternativnog lečenje.

Potpisujem bez obzira na prvi moj post.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alternativna medicina je klasicna, a klasicna je alternativna.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

opet filozofirate i komplikujete jednostavnost
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije filozofija.. to jeste tako.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je .

Alternativna medicina je klasičnija od klasične ,
a klasična bi mogla da bude jedna od brojnih alternativa .
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

i to veoma nepreporucenih alternativa..
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

i to veoma nepreporucenih alternativa..

Slažem se .

Ja žestoko eskiviram klasičnu medicinu već godinama .

Ali , na ovom stupnju razvoja ljudske civilizacije još uvek je neophodna klasična medicina - ALI NEĆE JOŠ ZADUGO !!!

Sa rušenjem sistema našeg društva , klasična medicina će medju prvima "pasti za slobodu" .

Prilično sam sigurna da će za koju godinu sve bolesti prestati da postoje .
Upoznata sam sa Rekonektivnim lečenjem , Theta isceljenjem , ... živi sam svedok promena u svom telu usled aktivacije hromozoma mladosti i DNK lanaca , pa sam prilično sigurna da će u svetu sve bolesti nestati , i da će se pomenute aktivacija ljudima početi dešavati u telu spontano - samoaktiviranjem .
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sadasnje stanje medicine koja se primenjuje u bolnicama je strasno..
Samo kada pomislim na ubijenu decu i zaklane ljude..
Monetarni sistem.. pohlepa.. neznanje..
To je tako samo zbog pohlepe. Jedino ako se nesto desi ili prevazidje onda ce doci do promene inace dok pohlepa vlada nece..
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Bogu da postoje dobri hirurzi jer mi je dete imalo jaku upalu slepog creva sa priraslicama i ako je krvna slika pokazivala blagu sedimentaciju doktor je odmah reagovao. Na moj Theta tretman je reagovalo povracanjem ali i daljim bolovima ali je hirurg odstranio crvuljak i sada je sve ok. To je moj primer. Mozemo mi da se ritamo koliko ocemo ali se ni bez njih ne moze i bez obzira na pocetak teme moramo ih ceniti i postovati ipak oni spasavaju zivote i to niko ne moze osporiti!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svako zivo bice radi najbolje sto zna.. steta sto ne znaju bolje..
Recimo reiki.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91198 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41286 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30168 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42549 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34444 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30451 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25724 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)