Alternativna ili klasična medicina
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Zockey"]Hvala Bogu da postoje dobri hirurzi jer mi je dete imalo jaku upalu slepog creva sa priraslicama i ako je krvna slika pokazivala blagu sedimentaciju doktor je odmah reagovao. Na moj Theta tretman je reagovalo povracanjem ali i daljim bolovima ali je hirurg odstranio crvuljak i sada je sve ok. To je moj primer. Mozemo mi da se ritamo koliko ocemo ali se ni bez njih ne moze i bez obzira na pocetak teme moramo ih ceniti i postovati ipak oni spasavaju zivote i to niko ne moze osporiti![/quote]

Ovo se zove odgovornost, apendicitis se leči SAMO hirurški, to je jednostana operacija i posle zahvata se brzo ide kući, nekada su ljudi zbog ovoga umirali od sepse.Naravno da prvo treba sve pokušati i alternativne metode primeniti ali jednostavno postoje bolesti koje leče isključivo lekari.Čemu tolika negativnost o zdravstvu, nije tačno da su svi pohlepni, ipak većina ljudi radi humano svoj posao i ne treba biti isključiv. Od tebe Alaemurus sam očikavala manje negatinosti od drugih.Uvek je dobro odvagnuti argumente koji su ZA i PROTIV pa tek onda doneti pravu odluku.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se sa Petrom da većina zdravstvenih radnika radi svoj posao savesno i najbolje što može .
Svuda postoje izuzeci koji kvare prosek , ali nije fer generalizovati , pa čestite ljude stavljati u isti koš sa nesavesnim zdravstvenim radnicima .
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da.. mada sama tehnika lecenja nozem je brutalna.. reikijem mogu da se menjaju kosti, izleci tumor mozga, sida, rak.. sve.. cak i beba koja bi se inace rodila mrtva je bila izlecena.
Naravno treba da se ode kod majstora a ne kod bilo koga..
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Da.. mada sama tehnika lecenja nozem je brutalna.. reikijem mogu da se menjaju kosti, izleci tumor mozga, sida, rak.. sve.. cak i beba koja bi se inace rodila mrtva je bila izlecena.
Naravno treba da se ode kod majstora a ne kod bilo koga..

A ko ti je to rekao i gse si video?
Usput ja sam Majstor Reikija u III-em stepenu od pre cetiri godine!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 00:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uklonio sam text, bolje da ove informacije ne ostanu na forumu. Oni koji su procitali procitali su.

Poslednji izmenio MarkoJakšić dana 22 Feb, 2009 09:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 00:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I moj Sensei ima takve sposobnosti i mnogo vise nego sto si napisao verovatno i tvoj Ucitelj. Najvise me impresionira Shamanska amajlija koju je dobio od vrhunskog Shamana licno ali ne bih o tome, takodje je i vrhunski Majstor kung fua, kada su gledali moji drugari njegovu sparing borbu sa protivnikom katana macevima nisu mogli da veruju sve je sevalo od varnica a tako nesto ni na filmu nisu videli, sparing borba ja trajala 15 minuta i posle su obojica pali na pod i nisu se pomerali 20-ak minuta, energija je mogla topiti celik u prostoriji.
Zanimljivo mi je to sto je malo takvih ljudi u Srbiji a prilicno se poklapaju sa sposobnostima.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 00:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uklonih i ovaj text i ovde sam napisao vise nego sto sam trebao..

Poslednji izmenio MarkoJakšić dana 22 Feb, 2009 09:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 00:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Laku noc, u pravu si apsolutno...!!!
Pricacemo se kada se sretnemo...pozdrav brate!
 Nazad na vrh »
nensi
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 09:54 am    Naslov: Re: Inegrativna medicina
Odgovoriti sa citatom

Svedoci smo jadnog stanja u kome se nalazi savremeni sistem zdravstva u svetu. Svaki dan imamo sve vise novih lekova, a sa savremenom tehnologijom i sve vise uredjaja u bolnicama. Ali, sve veci procenat stanovnistva pati od raznih bolesti. Savremena medicina je skupa i neefikasna u lecenju hronicnih obolenja, a parcijalna u lecenju samo jednog organa. Lekovi koji nisu prirodni deluju na osnovnu bolest, sa citavim nizom kontraindikacija na druge organe. Skoro da ne postoji sistem preventive (kako se zastititi od bolesti). Zbog ovakvih nedostataka oseca se potreba za jednim celovitim pristupom zdravlju, pre svega dobrom preventivom, kako bi se obezbedio duzi i kvalitetniji zivot.
Danas je i zakon otvorio vrata tradicionalnim znanjima i metodama lecenja, medju koje se ubraja i fitoterapija, bez stvaranja stetnih pratecih efekata.
Sve metode prirodnog lecenja koje od davnina postoje u kulturama svih naroda u svetu, u stvari su samo nepovezani delovi jednog sistema koji daje velika saznanja u preventivi i terapiji prirodnim putem. Samo 10 godina unazad situacija je bila neprihvatljiva. Sam pojam „alternativne medicine“ izazivao je podsmeh kod „ozbiljnih lekara“.
Sada su vrednosti starih saznanja vec uveliko usla u trendove savremene medicine. Integracijom tih znanja i danasnje oficijalne medicine, na pragu smo otkrivanja potpuno drugacijeg pristupa terapiji i preventivi – INTEGRATIVNOJ MEDICINI.
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 10:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uklonih i ovaj text i ovde sam napisao vise nego sto sam trebao..

Pametno to sam i hteo da ti predlozim, pozdrav druze!
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 10:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

uklonio sam text, bolje da ove informacije ne ostanu na forumu. Oni koji su procitali procitali su.

Eh brate,pa ja nisam Crying or Very sad
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 11:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::

Eh brate,pa ja nisam :cry:

Ne birini prabhu to su i tako stvari koje se pricaju uzivo kada se upoznamo i tako.. nisu za forume.. reci cu ti nekom prilikom
 Nazad na vrh »
nensi
Na duhovnom putu

Pridružio: 02 Nov 2008

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 16:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Vesna"]...
Pozdrav svima, i dršimo se teme, dakle -
ALTERNATIVNA ILI KLASIČNA MEDICINA ? INTEGRATIVNA

Budučnost je u integraciji ove dve medicine. Bogato nasledje
starih znanja,koja danas tretira alternativna medicina, veliki su doprinos officijelnoj medicini. Preventiva koja joj uveliko nedostaje, ali zato alternativa na tom polju nudi mnogo.
.[/quote
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 16:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde diskutujemo o ova dva vida lecenja a o integraciji moze se otvoriti nov topic, pozdrav
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alternativna medicina daje velike mogićnosti za lečenja pa i izlečenja velikog broja bolesti.Zaista je široka lepeza ponude i teško se odlučiti šta treba odabrati i koja je metoda prava.Verovatno se trebaju neke srodne i kombinovati.Već dugo pijem čajeve i tu sam se uverila u njihovu delotvornost, a sad ću vam navesti moj jedan primer dosta uspešnog lečenja alternativnim preparatima TIENS.To su biljni pripravci i imaju opisi a o njima je pisao i gosp. lazićmaja.Naime ja sam već od prvog porođaja(pre 32 god)imala tegobe UPALA DESNOG BUBREGA izazvanom bakterijom ešerihiom coli koja oštećuje bubreg, još u bolnici zalečena sam injekcijama antibiotika. Tada su mi doktori skrenuli pažnju da je moguće i povremeno ponavljanje ove bolesti.Dugo godina sam bila zadrava.Bolest se pojavila sa jačim intezitetom, opet je postupak bio isti, primila sam gomilu antibiotika ali sam već postala imuna na njih.Naručila sam čajeve predviđene za tu boljku i to mi je pomoglo.Pre 3 godine situacija se ponovila.Opet injekcije pa capsule, pa druge injekc. pa antibiogram pa tako u krug,sve dok nisam čula za kineskeTIENS preparate.Po preporuci sam poćela da koristim njihov prirodni antibiotik koji se zove CORDICEPS.Sad ću zvučati kao iz jedne reklame:DELUJE ŠAŠAVO ALI POMAŽE.Mene je izlečio i preporučujem ga i u ovo vreme gripa i za zaštitu imuniteta.Zaista je delotvoran i ja sam srećna što sam se oslobodila lekova.Moram vam skrenuti pažnju da kad se odlučite na alternativno lečenje se morate naoružati strpljenjem jer se rezulti pokazuju nakon izvesnog vremena.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ALTERNATIVNE METODE, NARODNA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90003 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40605 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29765 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34108 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30283 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)