PORUKE ŠUME
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 23:00 pm    Naslov: PORUKE ŠUME
Odgovoriti sa citatom

.
PORUKE ŠUME

MagicWood

Cijeli koncept pomalo je bio bajkovit, prije toga nisam znala ništa o «šumskim nevidljivim bićima», niti sam imala neko mišljenje o svemu tome i cijeli taj događaj uhvatio me nespremnu.

U proljeće 2005., meditirajući na Sljemenu osjetila sam prisutnost energije oko sebe, nekakvih bića koja nisam mogla vidjeti golim okom, već unutarnjim «vidom». Nakon što su mi se obratili trebalo mi je nekoliko minuta da shvatim s kim razgovaram. Predstavili su se kao «duša vode» i rekli da mogu dolaziti u šumu i zapisivati, a oni će mi pričati priče.

Dva mjeseca nakon toga nisam ništa poduzimala, trebalo mi je vremena da shvatim i prihvatim. Očekivala sam da ako se i pokaže istinitim i ja i dalje budem s njima komunicirala, da će to biti dječje priče koje će «neki vilenjaci» pričati za djecu, a ja ću zapisivati.

Nakon nekoliko dolazaka upoznala sam ih sve, dušu vode, zračne vile, zemljane, drveće - mudrace prošlosti. Svi oni bili su energije koje su se isprepletale sa šumom i svime u njoj. Uvijek ih vidim onim unutarnjim pogledom kao energije, manje, veće, u skupinama ili same.

Nakon prvog dobivenog teksta koji se kroz mene u samo par sekundi slio na papir, shvatila sam da se ne radi o dječjoj priči već o tekstovima s afirmativnim porukama.

Odlazila sam u šumu redovito tijekom naredne godine. Svaki put kada bi osjetila neki unutarnji poriv uzela bih svoju rasklopnu stolicu, olovku i bilježnicu, sjela na jedno od najdražih mjesta i zapisivala. «Poruke» i pokoja «vježba» su se samo slijevale kroz mene. Ponekad bi dolazile tako brzo da sam ih jedva stigla zapisivati, a onda bi u miru ostala sjediti, čitajući ih, čudeći se njihovoj jednostavnosti i ljepoti, ponekad se pitajući zašto ja, zašto su mene izabrali za ovaj «zadatak»?

Odlazeći u šumu polako sam otkrivala i sebe, ona skrivena osoba iz moje prošlosti polako je izlazila na površinu i pokazivala se. Otkrila sam svoju veliku povezanost sa šumom, sa svim njenim stanovnicima.
Moja ljubav prema svima njima, prema svakom drvetu, svakom kamenčiću neizmjerna je. Nakon što bih zapisala tekstove za taj dan ostala bih sjediti u stolici s njima razgovarajući. Otkrivali su mi svijet, pomagali su mi da otkrijem sebe i da se ponovno sjetim istine o životu, istine koju je većina nas zaboravila. Iz dana u dan u meni je rasla radost, sreća što su ušli u moj život, sreća zbog svega što se oko mene događa.

Njihovo veselje neizmjerno je, njihova ljubav budi u vama one istinske osjećaje koje nam život u ovom našem svijetu ponekad potiskuje. Oni kažu da jedino u životu što vam treba je vjera…

Nadam se da sam zadatak koji su pred mene stavili odradila dobro i da ga još uvijek dobro odrađujem. Nakon što sam dobila tekstove koje smo uobličili u kartice i nekolicinu vježbi počeli su stizati tekstovi (koje možete pročitati ovdje ili u tiskanom izdanju) i zapisujem ih svaki put kada dobijem «unutarnji poziv» za dolaskom među njih. Svaki put vratim se otvorenija i sretnija, sa još jednim tekstom koji bi ljudima trebao pružiti barem dio onoga što mogu naći u šumi - vjeru, ljubav i podršku za život.
Maja Šamarinac

PREPOZNAVANJE

U sebi možeš vidjeti puno oblika. Baš kao kad pogledaš u kamen. Otkrit ćeš na njemu stvari koje na prvi pogled nisi uočio. Tako je i s ljudima. U svima vama čuči svaki čovjek ovoga svijeta, samo je na vama kojeg ćete svijetu pokazati. Sve ono što vidite u drugima imate i u sebi. I zato ste tako veličanstveni. Jer ste svijet u malom i jer imate izbor. Zato gledaj druge kao da gledaš sebe i ne dopusti mislima da osuđuju. Nego rasti i širi se do granica kada će tvoja djela biti najbolji učitelji.

ODNOSI

Kakvi će biti vaši odnosi sa drugim ljudima ovisi samo o vama. Pa čak i kada odnos drugih ljudi prema vama nije onakav kakvim vi smatrate da bi trebao biti vaš međusobni odnos ovisi i dalje samo o vama, svakom posebno.
Jer na vama je odluka da li ćete odnos nastaviti, produbiti, shvatiti, uzdići ili spustiti i tako svatko sa svoje strane ima pravo na tu odluku.
Teško je shvatiti sve ljude oko sebe i sa svima se složiti, ali to vam nije niti potrebno. Zato vam ljudi ulaze i izlaze iz života i sa sobom donose i odnose ono nešto što vam je u tom trenutku potrebno. A za uzvrat, vi ih darivate vlastitim darovima. Jer to su sve međusobni pokloni koji vas nakon prvotnog iznenađenja nakon što ih otvorite vode na neke nove putove na kojima se ne bi našli inače. I onda tamo nastavljate svoj rast kroz život.
Svi vaši odnosi tokom života nemaju istu vrijednost, neki su jači i prate vas godinama, možda i kroz cijeli život dok su neki prolazni i tu su kao vjetrić koji samo polagano i u prolazu raznese lišće kroz dvorište. A onda ode da ga se nitko u tom dvorištu možda više nikada niti ne sjeti. Ali u tom trenutku on je napravio točno ono što je tom dvorištu trebalo, propuhao ga je i donio mu svježinu, nove poglede i nove boje.

Nemojte žaliti niti za jednim odnosom u svom životu, svi oni su tu bili i bit će samo zato jer ih vi trebate. Kada ste sretni pustite toj sreći da vas preplavi i da vam krila za dalje. Kada ste tužni dopustite toj tuzi da vas ispuni i pokaže vam one stvari na koje trenutno trebate obratiti pozornost. I jedno i drugo jednako je vrijedno.
U svima vama postoji ista nit koja vas povezuje sa onim iz čega dolazite, sa energijom od koje ste stvoreni. Preko te niti možete komunicirati na višem nivou, preko te niti možete razumjeti druge osobe onako kako ih mentalno i verbalnom komunikacijom nikada ne bi razumjeli. To je ona ista nit pomoću koje razumijete i sebe i koja vam daje osjećaj „doma“.
Zato pokušajte gledati ljude „zatvorenih očiju“. To znači – nemojte ih gledati, nemojte ih slušati, samo ih osjećajte. Ono što tada osjetite „stvarno je stanje stvari“, to je ono što vas veže ili ne veže u tom trenutku, ono što vas rastužuje ili usrećuje. Kada to osjetite lakše ćete uvidjeti sve ostale poveznice sa tom osobom, i shvatiti zašto je vaš odnos takav kakav je. Zašto on postoji i što vi iz njega trebate naučiti.
Kada bi svi tako komunicirali nakon nekog vremena verbalni govor vam više ne bi niti trebao. Bili bi ste savršena bića kakva jeste u nesavršenom svijetu koji je tu samo kako bi vama pokazao vašu savršenost.

Pokušajte slijedeći put kada komunicirate sa nekim osjetiti energiju te osobe, ono što ona zrači, ono sto vi osjećate dok ona zrači, pustite svoju energiju neka se spoji sa energijom te osobe i onda pogledajte što ste dobili, kako se tada osjećate. Ekperimentirajte i pustite svojem biću da istražuje, da shvati temeljne vrijednosti odnosa koji je pred njim, da gradi kule tamo gdje trebaju biti izgrađene i da krene dalje tamo gdje se putovi dalje otvaraju. Pustite osjećajima da shvate ono što mental ne može i tada živite onako kako vaša duša od vas očekuje, sa smirenošću i strasti istovremeno.
04.09.2008. - Šuma

Vezba - Poziv na caj

Ovo je nešto neobično, nije vježba kao ostale ali je jednako vrijedna i zanimljiva. Ako se oslobodite i probate mogli biste doživjeti razna uzbuđenja, vidjeti i osjetiti nešto što do sada možda niste probali, a zašto smo ovdje nego zbog novih iskustava. Zato prepustite se, oslobodite svoj unutarnji duh i krenite na druženje.

Pričaju mi Zemljani da se vole družiti i daju jedan jednostavan recept. Sljedeći put kada odete u šumu i naravno pozdravite put i sve njegove stanovnike, šetajte se dovoljno dugo dok vas neko mjesto ne privuče. Tada nađite dio gdje bi mogli sjesti, kamen ili zemlju nije važno, zatvorite oči i stopite se s trenutkom. Dopustite «šumi da diše kroz vas» i osjetite slobodu svoje duše. Stopite se s mjestom i sa svim njegovim stanovnicima, bez obzira na dimenzije. Dopustite si slobodu i budite tako dok vam god bude ugodno.
Zatim otvorite oči i pogledajte koji dio vam najviše privlači pažnju, nemojte razmišljati, samo krenite prema tamo. Dok stojite na tom djelu gledajte koji vas kamenčić ili više njih zove, to ćete osjetiti tako što će vam to kamenje ili samo jedno u tom trenutku biti posebno lijepo, imat će nešto poput čarolije oko sebe. Nema veze jeste li ih prije vidjeli ili ne, oni će u tom trenutku biti za vas specijalni. Uzmite ih u ruku i na tren pokušajte osjetiti vibracije, da li su dobre, da li se ugodno osjećate dok ih držite u ruci. Ako je sve pozitivno i ako ne osjećate nikakve otpore, spremite taj kamenčić ili kamenčiće u svoju torbu ili džep zahvalivši se na novim prijateljima. Nije bitno gdje ih spremite ako to napravite sa ljubavlju. Ako ih je više stavite ih negdje gdje mogu biti zajedno, gdje se neće raspršiti. Ako nemate bolje rješenje možete ih zamotati u običnu maramicu.

Nakon što stignete kući, nađite mjesto koje držite idealnim za vaše nove prijatelje, postavite ih na neko mjesto gdje vi boravite često. Možete ih staviti u bilo kakvu posudicu, ali oni kažu da se najbolje osjećaju u zemljanim posudama, naravno. Možda biste si mogli dati truda i od komada gline oblikovati vlastitu posudu, ali ju u tom slučaju nemojte bojati ili lakirati, neka ostane potpuno prirodna. Na taj način cijelom druženju dat ćete još prisniji osjećaj.
Kad stavite ruku iznad kamenčića koje ste donijeli, osjetit ćete jaku energiju, potpuno živu. Osjetit ćete lagane trnce u dlanovima i imat ćete osjećaj da vam kroz dlanove prolazi struja. Oni s malo otvorenijim unutarnjim vidom moći će vidjeti nove pridošlice.
Uglavnom su malog «rasta» (mali stupovi energije) i uvijek su u skupini. Ali dok razgovarate s njima čujete samo jedan glas, kao da svi govore u jedan glas. Njihova je energija, najbolje bi mogli reći, «energična». Imam osjećaj da nikad ne miruju, uglavnom ih možete vidjeti kako trčkaraju okolo. Oni su energija, ali kad bi ih morali usporediti s ljudskim svijetom, najbolji opis bi bio «zemljani mali ljudi» ... iako njihov izgled nije mjerilo njihove snage koja je moćna i snažna.
Nakon što ste ih stavili na odabrano mjesto, zaželite im dobrodošlicu u svoj dom i bez ikakvih pritisaka i obaveza započnite zajednička druženja. Možete s njima meditirati, možete pričati o bilo čemu ili jednostavno zatražiti njihovo mišljenje ili savjet, sve baš kao što bi radili s nekim ljudskim prijateljem. Oni su došli u vaš dom u trenutku kad je to bilo potrebno, odnosno, vi ste ih na nekoj razini pozvali. I sad je samo bitno što više komunicirati s njima i dopustiti životu da djeluje baš onako kako je u tom trenutku najbolje za vas.

Zemljani su jako veseli i njihova sreća nema kraja, s njima vam može biti zabavno i oni vas mogu inspirirati za neke nove pothvate u vašem životu. Jednostavno, prepustite se.
Koliko će trajati vaše prijateljstvo, nije važno, može biti dva dana, mjesec, godinu ili više. Ono što je bitno je da vas ispunjava i da rastete kroz njega. Kad osjetite ili kada vam oni kažu da je došao trenutak njihova povratka, pozdravite se s njima jednim malim ritualom. Vi ih fizički ne trebate vraćati u šumu, oni nisu zarobljenici vaših kamenčića i mogu otići kad god to oni zažele. Zapravo, oni postoje istovremeno i tu i tamo. Ali nakon druženja, lijepo je i pristojno ispratiti prijatelje i goste. To ćete učiniti tako što ćete ih ponovo zamotati i vratiti se s njima na mjesto gdje ste ih prvi put našli. Ako niste u mogućnosti doći do tog mjesta, nađite neko koje će vas privući na isti način kao što vas je privuklo i ono gdje ste našli svoje prijatelje.
Sjednite u tišinu sa svojim kamenčićima u rukama i prepustite se. Dopustite ponovno šumi da diše kroz vas. Zatim se zahvalite svojim prijateljima i pitajte ih imaju li možda kakvu poruku za vas. Jednostavno se stopite s trenutkom. Nakon što ste otvorili oči, ponovo pogledajte koji vas je dio tog mjesta najprije privukao i tamo položite svoje kamenčiće.
Nemojte biti žalosni i opraštati se s njima kao da se nikada više nećete vidjeti. Njihova svijest je univerzalna i možda ćete uskoro u gostima imati nove prijatelje, ali oni će znati baš sve što vam se događalo ranije.
Pogledajte taj trenutak i zapitajte se je li sada vrijeme za novi poziv na čaj ili ne. Nemojte samo iz navike nositi doma kamenje, svako druženje ima svoj razlog i svako će vas obogatiti za nova iskustva i saznanja.

Vraćanjem kamenčića u šumu vi se učite otpuštanju. Iskustvu koje je bitno za cijeli naš ljudski život i razvoj. Učite da ništa što je u svemiru ne može i ne smije pripadati drugome jer se na taj način uništava ono iskonsko u nama i ruši se poredak, a samim tim nastaju i zastoji energije.
Pogledate oko sebe, upijte ljepotu, pozovite Zemljane na čaj i zatim otpustite svoje emocije i predajte ih svemiru jer on će najbolje znati što će s njima. A vi, obogaćeni za nove osjećaje i saznanja krenite dalje.
- Prepričala Maja ono što je saznala od njih -

Izvor:

http://www.magic-wood.com/

http://www.magic-wood.com/index.php?option=com_content&view=article&id=27:vjeba-poziv-na-aj&catid=4:vjebe&Itemid=25
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Resenje

Kada mislite da znate onda najmanje znate. Jer ne možete znati. Možete samo pretpostavljati, nadati se ili očekivati. S obzirom da ništa od toga nije u potpunosti dobro za vas onda je najbolje da ništa niti ne mislite da znate, da se ne nadate, da ne očekujete.
Teško je to, reći će sada mnogi od vas. Jer kako vi kažete u nadi je spas. I čemu onda uopće život ako ga živite ničemu se ne nadajući…
Pa upravo tome, da ga živite. Jer ako se nadate i očekujete onda ne živite, barem ne u trenutku u kojem jeste. Onda su sve vaše misli usmjerene na trenutak u kojem vaša nada poprima oblik stvarnosti.
Trenutak je apsolutno sve što imate u svom životu i apsolutno sve što vam je ikad bilo i bit će potrebno. Bez trenutka vi ne postojite, on je ono što ste vi. Vi ste trenutak.
Kada zapljesnete rukama vi ste u trenutku, kada poskočite vi ste u trenutku, svaki vaš zalogaj vaš je trenutak, svaki vaš udisaj pokazuje vam da ste još uvijek fizički živi u svom trenutku.
Trenutak je toliko dragocjen, toliko pun sitnih i finih tkanja da vi jednostavno kroz njih prolazite, a da ih ne primjećujete. A usput ih i pokidate. Jer u tom trenutku ona su tu i za vas nisu dovoljno zanimljiva, vi bi sada baš ono što nemate i baš bi išli tamo.
I onda i odete, ali samo u mislima. Vaše tijelo ostane u ovom trenutku poput napuštenog broda na dnu mora koji samo čeka da ga neki zalutali ronilac otkrije.

Na taj način vi ne samo da gubite trenutak, vi gubite i sebe. I onda se čudite što se nakon nekog vremena nezadovoljstvo počinje uvlačiti u vas, što vaše misli poprimaju oblik i brzinu veša u cetrifugi i što vama počinje kolati želja da bi vi van iz svega.
Kada bi se tako lagano moglo ulaziti i izlaziti iz života teško da bi netko uopće i doživio punoljetnost.
Ali zato je sustav takav da vam pokaže sve ono što ste željeli da vam bude pokazano, da vam otkrije sve tajne koje ste željeli da budu otkrivene.
Možda uz njih dolazi i koja suza, bol, a možda i smijeh, ali sve je to ono što ste vi željeli, bez obzira što vam se u tom trenutku to možda ne čini tako.
Vi ste borci, ali zaboravljate to u trenucima prepuštanja tuzi. I nije ona loša, tuga, ali samo na jedno određeno vrijeme. Ona je pratitelj kojem jednom treba reći i doviđenja.

Stanite ispred sebe i pogledajte se. Ali iskreno pogledajte. Odbacite u tom trenutku sve one slabe pokrivače koje navlačite na sebe kako bi se zaštitili od svijeta. Ispod tih pokrivača nalazi se jedna snažna osoba, puna sreće i samopouzdanja, puna želje za životom koji je izabrala probati. Pustite ju van i dajte joj da se kreće, a onda krenite za njom i spojite se. Nakon toga uđite u trenutak i tamo ostanite.
Živite trenutak po trenutak i radujte mu se, trenutku. Tako ćete stalno imati radost u sebi jer trenutak je neprekinuti dio postojanja. Trenutak je sve ono što ostane od postojanja kada u njega uđete s ljubavlju i otvorenim srcem.
Tada vidite samo veličanstvenost sebe i veličanstvenost trenutka u kojem jeste. Ništa vam više nije niti važno, niti potrebno. Sve ostalo doći će samo. Stoga živite svoj trenutak. Živite sebe.

29.07.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vezba - Ko sam ja ?

Hodaj polako šumom i svako drvo zapitaj: «Tko sam ja?». Ono prvo što će ti doći na pamet bit će njegov odgovor, makar to bila tišina. Pokušaj samo zapamtiti odgovore, ono što je bitno ostat će u mislima. Pitaj tako svako sljedeće drvo na koje ti padne pogled i slušaj odgovor. Na taj način saznat ćeš puno o sebi, a možda dođeš i do prave istine: i ti si drvo, baš kao što je i drvo ti. Jer granice i oblici nametnuti su našim željama, a samo postojanje živi i bez naših oblika. Zato nema smisla distancirat se od drugih i družit se samo sa svojim «ja». Shvati da si ti sve i da je sve ti.

- Šuma -
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za laku noc i Dobro jutro:

LJUBAV

Sama riječ već govori puno. Ali njezino značenje širi se na područja koja su poput temelja kuće. Bez njih ništa, pa ni ovaj vaš svijet ne bi postojalo.
Vi mislite o njoj svaki dan, ona vam je neophodna za vaš život ali većinom ju tražite u samo određenim stvarima i određenim osobama. Zbog toga propuštate njene osnove, ne shvativši njeno elementarno značenje.
Ljubav je energija baš kao i svaka druga energija. Ali energija začinjena sitnim finim česticama koje na svim vašim razinama dovode do treperenja. To treperenje zatim vi nazivate ljubav. To treperenje u vama budi osjećaje, fizičke potrebe i misli vam stavlja u ponekad raštrkani koncept. I sve je to super, baš onako kako treba biti. Ali uz to treperenje trebali bi obratiti pažnju i na samu energiju sa svojim začinima. Energiju koja se provlači kroz sve stvari koje vas okružuju i sva bića koja sretnete. U svima njima nalazi se ta energija. Čim svoju pažnju usmjerite na nju osjetit ćete poznato treperenje i ljubav koju vi poznajete preplavit će vaše tijelo i vaš um.
Zamislite kolika sreća, zamislite tu radost življenja kada sve oko vas okružuje ljubav, a vi to primjećujete. Svijet oko vas poprimit će jače boje, a vaše misli teći će poput potoka, bez straha i zastoja.
Potrudite se osjetiti, prepoznajte tu začinjenu energiju oko vas, ona je ista baš svugdje, nema razlike. Razlike mogu biti jedino ako ih vi stvorite. Potrudite se ne stvarati ih.

30.06.2006. - Šuma

Oslobadjanje

Okovi koje stavljate po sebi i lanci sa kojima se vežete za sve stvari na ovoj Planeti drže vas u vašem privatnom zatvoru. Prisilan rad koji ste sami sebi nametnuli događa se tokom cijelog vašeg života. I onda kada pomislite da ste si život posložili taman kako ste željeli neki unutarnji nemir počne kolati vašim tijelom.

Jer nema slobode dok ne nađete onu unutarnju slobodu. I sve dok vi tražite okolo stvari koje će vas na trenutak učiniti sretnim ili nesretnim vaša sloboda je još u lancima.
Jer ne možete nešto tako prirodno i uzvišeno, nešto što ne poznaje granice vezati za nešto što ima rok trajanja, a svaka stvar, svaki događaj i svaka osoba ima rok trajanja u ovom životu. Bez obzira koliko postojali u ovom životu sve će to doći do nekog prividnog kraja, ali ipak kraja u ovom obliku.

A kod slobode nema kraja, niti početka, nema ničega. Sloboda je stanje bivanja koje u vama pokreče onu iskonsku sreću, ljubav i zadovoljstvo. Jer nema ljepšeg i zanosnijeg smješka od onog na licu osobe koja je upravo našla svoju unutarnju slobodu. Nema niti veće ljubavi koju možete primiti od osobe koja je našla svoju unutarnju slobodu. Jer taj smiješak, ta ljubav ne traži, ne pita, samo daje i potpuno joj je svejedno da li će dobiti nešto zauzvrat je ona već ima sve.

Kada bi svi na ovoj Planeti odjednom našli svoju slobodu više ne bi postojala potreba za institucijama, brakovima, državama. Vi bi ste postali postojani oblik postojanja u društvu koje je sebe pronašlo u sebi, a samim tim i u svakome.

Jer kroz vas prolazi ona ista energija kao i u svakom drugom. I samo vas vaš um može spriječiti da to vidite, a neki unutrašnji grč da to osjetite i prihvatite.
Ta energija je ta ljubav, ta univerzalna sloboda, to nešto s čime se rađate i umirete, a za vrijeme života teško prepoznajete.
Tražeći se okolo u stvarima, ljudima i događajima vi se sve više i više udaljavate od svog centra i od onog što zapravo tražite.

Sjednite na neko mjesto i umirite um, dajte si vremena da svoje cijelo tijelo umirite. Duboko dišite sve dok se ne smiri i posljednja vaša stanica. A zatim se upitajte: što ja to tražim i gdje to mogu naći.
Ako si dopustite iskrenost i ako dopustite intuiciji da vas vodi vidjet ćete da vas vaš unutarnji osjet vodi u središte vašeg bića, u samo središte vašeg tijela, u područje grudiju. Ako si dopustite prepuštanje osjetit ćete kako ponirete u sebe i kako vas neki osjećaj blagosti počinje ispunjavati. A zatim promatrajte, budite nijemi promatrač i dopustite si vidjeti i osjetiti bilo što.

Bez obzira što vidjeli ono što ćete sigurno osjetiti ako si dopustite to prepuštanje je ljubav. Onaj osjećaj zadovoljstva koji tražite uokolo.
I što se više budete vračali na to mjesto on će rasti i širiti se vašim tijelom. Počet ćete živjeti svoju istinu, a nakon toga sve oko vas poprimit će neki sasvim novi smisao. Shvatit ćete što vam govorimo i vidjet ćete se onako kako vas mi vidimo. Kao ljubav koja je upravo postala svjesna sebe. Čestitamo vam na tome.

03.06.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 23:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Promene

Sve stvari prolaze kroz svoje faze promjena, pa tako i vi. Odbacujete staro da bi napravili mjesta novom. Ne zato što je staro loše, nego zato što ste iz njega naučili već sve što vam je trebalo i spremni ste prihvatiti nova znanja, iskustva, događaje.

Kada to ne bi ste radili stali bi na jednoj točki i iz nje se više nikuda ne bi pomakli. A to je nešto što vama nije prirodno, nešto što vas može dovesti do bolesti i velikih zastoja u samom organizmu. Kao da vas u tom trenutku vaša duša bodri da ipak krenete dalje namećući vam probleme koje vi onda na neki način morate rješavati.
A rješavanje bilo čega dovodi do promjena. Na taj način možete uvidjeti koliko su vam one - promjene - zapravo važne. Na ovaj ili onaj način doći ćete do njih.

Svaka promjena ima svoje mjesto i vrijeme u ovom svijetu. To je kao neki kod koji je zapisan u njih. Kada se ona desi ako dobro slušate svojim unutarnjim čulom mogli bi ste čak i čuti onaj «klik» kada ona dođe i sjedne na svoje «mjesto».

Ako ste u miru sa sobom, ako svojim putem koračate baš onako kako ste si zapisali, vaš život odvijat će se nesmetano uz ponekad slabiji ili jači «klik».
Ali ako ste puni suprotnosti, ako vaš unutarnji i vanjski svijet doživljavate kao nešto što teško možete pratiti onda će vam «taj klik» dolaziti nakon nekih težih životnih perioda - emocionalnih, duhovnih ili fizičkih padova i zastoja.

Možda je onda bolje slušati sebe cijelo vrijeme i promjene raditi na vrijeme. Jer ne možete ih izbjeći ali ono što možete doživjeti su ti padovi. Oni vam ne trebaju ako sebe doživljavate i slušate sa puno pozornosti, sa ljubavlju i vjerom.
Jer nitko ne može bolje znati što je za vas dobro i što je to što vas sada motivira. A "kada" nešto morate mijenjati - nitko to ne može znati osim vas samih.

Stoga kada već poznajete osobu koja zna put kojim morate ići – družite se s njom, sprijateljite, poslušajte … i vjerujte.
Na taj način nikada nećete izgubiti mapu puta, samo ćete pri hodu ponekad čuti «pokoji klik» koji će vas podsjetiti koliko ste sretni i koliko rastete i napredujete.
Prihvatite to i uživajte na svom putu jer vi ste ga odabrali.

16.12.2006. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 12:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opuštanje

Zauzmi najudobniji položaj, zaklopi oči, duboko udahni-izdahni i počni se opuštati. Zamisli da si građen od slojeva, nije bitno koliko ih ima i koliko su debeli, to ti sam odredi. I zatim počni opuštati sloj po sloj. Postani svjestan prvog sloja i udahni-izdahni onoliko puta i onom brzinom koju želiš sve dok ne osjetiš da je taj dio tebe opušten. Zatim kreni na sljedeći sloj. Kad dođeš do posljednjeg sloja i do svoje sredine, vidjet ćeš da si došao do nečega što nema oblik, nečega što postoji samo za sebe, došao si do svoje srži. Zatim bivaj u njoj onoliko koliko ćeš osjećati da je potrebno. Možda nećeš uopće imati misli, ali ako ti se pojave, smatraj to porukama koje šalješ sam sebi na jednom dubokom nivou.
Vježbu radi onoliko često koliko ćeš osjećati potrebu. Opuštanja nikad ne može biti previše.

- Šuma -
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 12:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opraštanje

Uvijek imate nekome nešto za oprostiti. Sebi, drugome, svijetu … uvijek postoji netko tko je kriv za sve, ili ste vi sami krivi. Vrijeme je da svima sve oprostite i krenete dalje. Vrijeme je da otvorite vrata tog rajskog vrta što vas u ovom životu očekuje. Da uđete unutra i okusite svu ljubav i blagostanje što vam pruža, vaš život. Dok ne oprostite sebi, drugima i svijetu za sve što vam se u životu desilo i još uvijek dešava prolazit ćete kraj tih vrata, a da ih ni ne primijetite, stalno u potrazi za njima. A ona su tu, točno kraj vas, samo čekaju na vaš znak. Znak koji će im pokazati da u vama više nema ljutnje, bijesa, razočarenja, nesreće, … da je ostala samo ljubav, ljepota i toplina. Želja za životom i svime što on je.
Kada shvatite da ste to uspjeli, da ste oprostili svima pa i sebi vrata će vam se pokazati u svom punom sjaju i vidjet ćete pokraj kakvih čuda ste svakodnevno prolazili.
Osjetit ćete mirise kakve na ovom svijetu još niste osjetili, vidjet ćete boje kakve u ovom životu još niste vidjeli, osjetit ćete osjećaje koji će vas ponijeti do najviših vrhova vaših želja i ostaviti tamo. Osjetit ćete se tako lagani, pomislit ćete da više niste ovdje, da ste otišli iz ovog života i da ste došli na mjesto koje je samo vas čekalo, koje je samo radi vas stvoreno. I bit ćete u pravu.
Jer osjetit ćete svoj život u njegovom najboljem izdanju, a on je stvoren samo radi vas.

16.08.2006. - Šuma

Hvala BOGU za ovaj predivan tekst
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prepuštanje

Zamislite da ste jedan veliki val koji nezaustavljivo juri prema obali. Jureći tako vi shvaćate da vas samo još par trenutaka dijeli od uništenja. Ali vama je toliko trenutno dobro da uopće ne razmišljate o tome, vi samo idete, plovite i prepuštate se.

A onda stigne i taj trenutak. Razbijete se o obalu stvarajući ogroman prasak. Obližnje jato galebova što je mirno boravilo na obali uzlijeće. A skupina ljudi smočila se u potpunosti u hrpi vaših kapljica što su se razbježale okolo. Ali svi oni imali su ipak osmijeh na licu i bljesak sreće u očima pred silinom snage sa kojom su se sreli. Sreća se pojavila i u vama i dok se vaše kapljice, vaši dijelovi, potpuno udaljuju od vašeg središta vi ne žalite, vi znate da ste obavili sve ono za što ste stvoreni. Proizveli ste energiju, pokazali ste snagu i jačinu. Vaše postojanje usrećilo je mnoge, a istovremeno potvrdilo je neki poredak koji treba biti.

Jer što bi se desilo da ste u zadnjem trenutku odustali, kakve bi to imalo posljedice za sve valove iza vas? Možda velike, a možda i ne. Možda se baš ništa značajno ne bi desilo, možda bi se sa obale čuo samo pokoji komentar «da se more smirilo».

Da, tako je. Apsolutno ništa značajno se ne bi desilo da niste udarili o obalu. Ali vi jeste. I to je tada bio vaš izbor. A nakon toga dočekala vas je velika voda i primila natrag u svoj zagrljaj. Spojila vas je ponovo sa svim vašim česticama i ogrnula svojom dubokom plavom toplinom. Pokazala vam je da niste sami.

Jer bez obzira koju odluku donesete vaš život primit će vas natrag kao i cijeli svemir i sve njegove galaksije. Ne možete učiniti ništa toliko krivo ili loše da zbog toga ispaštate.
Sve je stvar izbora i prepuštanja, bez obzira čemu se prepustili. Udarili o obalu ili ne vi ćete na kraju i dalje biti val, dio velike vode.

23.07.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smisao života

Sve ima svoj smisao samim svojim postojanjem. Jer samo postojanje je smisao života. Ali vaš život ako nema neki vaš smisao gubi vrijednost u vašim očima. Potrebno vam je to, potrebno vam je znati zašto postojite. Jer to je ono što kažete da vas čini živim. Pa dobro, tražite svoj životni smisao. Ali tražite ga u svemu. Ne dopustite malim životnim radostima da prođu pored vas samo zato jer vi tražite neki svoj «veliki životni smisao». Mogao bi vam cijeli ovaj sadašnji život proći u potrazi za njim. A onda dolazi žaljenje – žaljenje na kraju životnog puta jer ga niste našli – «smisao vašeg života».
A cijelo vrijeme vam je bio pred nosom, cijelo vrijeme ste prolazili pokraj njega. Prolazili ste pokraj vašeg životnog smisla – vašeg života.
Samo vaše postojanje ovdje je vaš smisao, a svaki dan donosi vam pregršt malih događaja koji su tu baš zbog vas, baš da vam život popune i daju mu smisao. Koračajte kroz život otvorenih očiju za sve što vam on donosi, ne dopustite da on juri pored vas u drugom vagonu. Svako jutro obećajte si da ćete taj dan naći barem 5 razloga zašto taj dan ima smisao u vašem životu. Na kraju dana ih napišite, napišite 5 razloga zbog kojih ovaj dan u vašem životu ima smisla. I to radite sve dok vam ta rutina traženje ne postane nešto poput dobre navike.
Vidjet ćete da ćete se početi veseliti svakom novom danu i novom izazovu koji on stavlja pred vas, a samim tim shvatit ćete da je vaš životni smisao baš to – vaš život, to što postojite.

18.06.2006. - Šuma

Ja sam našao za danas bar 6.razloga a vi?

Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 13 Jan, 2009 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plovilo

Kada bi vam netko poklonio barku i kada bi vam rekao da je to jedna skupocjena ostavština nekog kralja jedne velike države, koja je godinama stajala u podrumu nekog muzeja i sada je vama predaju na čuvanje. I kada bi vam još rekao da je njezina vrijednost toliko velika da samo nekolicina ljudi u svijetu može platiti tu cijenu.
Što bi vi uradili sa njom? Vjerojatno bi je dobro zaštitili, brinuli bi da ne propadne i stalno je lakirali kako ju vrijeme ne bi načelo. Bila bi vam vrlo važna.
A zašto onda to i ne učinite? Sa vlastitim plovilom, sa jedinom barkom koju posjedujete, sa vlastitim tijelom.

Zašto se ponašate kao da nije vaše i kao da ga možete zamijeniti kada se pokvari. Ne dajete mu vrijednost koju ono zaslužuje. Vi ponekad mislite da je to «samo» tijelo, vi vjerujete ili znate da je to samo dio vas, vjerujete ili znate da ste besmrtni i da vas ovo tijelo samo prati kroz ovaj život. I baš zato što mu ponekad dajete ulogu «samo» pratioca vi ga ne stavljate na prvo mjesto, ono koje on zaslužuje.
Jer što vam vrijedi što ste besmrtni, što ste veliki, što ste energija, ako vam se tijelo pokvari ili prestane raditi. Vi možete čitavu vječnost skakati po ovoj dimenziji kao energija, kao samo postojanje, ali vas nitko neće primijetiti, možda samo osjetiti. I na taj način vi ne možete primati iskustva i živjeti život u ovoj dimenziji, razlog zbog kojeg ste i došli.

Zato ste dobili tijelo. Da vas vozi gdje želite i da vam bude prijenosnik za sve ono što želite osjetiti, vidjeti, čuti, doživjeti. Zato vam je ono toliko važno, iako je to «samo» tijelo.

Upute i pravila koja dolaze sa svakim tijelom koje dobijete jedinstvena su baš za to tijelo. Nalaze se duboko unutar vas i jedini način da ih pročitate je da uđete u same sebe i osluškujete. Ukoliko se dovoljno stišate osjetit ćete upute koje objašnjavaju rukovanje vašim trenutnim tijelom. I to je jedini mogući način, sve ostalo samo je prepisivanje tuđih uputa koje se mogu podudarati sa vašim, ali najčešće rade zbunjenost i onemogućuju vam da vidite što se nalazi unutar vas.

Gledanje sebe, svog tijela i traženje uputa za njega vrlo je jednostavno. Dovoljno je umiriti se, zatvoriti oči, duboko udahnuti i izdahnuti i pitati «da li je ovo dobro za mene?». Onaj prvi odgovor koji se pojavi, onaj prvi osjećaj koji prostruji vašim cijelim bićem najtočniji je odgovor u cijelom svemiru i svim dimenzijama koji u tom trenutku možete dobiti.
Prihvatite ga i krenite po uputama. Nakon nekog vremena vidjet ćete kako se usklađujete sa vlastitim tijelom i vlastitim životom. Osjetit ćete mir i sklad, osjećat ćete se kao sat koji kuca svojim tempom bez obzira što se oko njega dešavalo.

Prihvatite taj sklad i živite. Na taj način nećete morati brinuti o plovilu koje vam je dano u ovoj dimenziji nego o dimenziji samoj, o svemu onom po što ste došli, o životnoj školi.

17.11.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 13 Jan, 2009 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vežba: RADOST

Obuzima ti cijelo tijelo i vodi te u svjetlost. Tjera te da skačeš i vičeš iako pravi razlog ni sam ne znaš. Zar nije divan osjećaj?
A sad pokušaj svaki dan bar jednom reći sebi: sljedećih 10 minuta bit ću radostan, prisjetit ću se svih stvari koje me čine sretnim i dopustit ću im da preplave moje biće. U znak sreće skakat ću u zrak, pjevati, plesati, vrištati ako mogu. Izljubit ću i zagrliti svako biće koje mi priđe i ponašat ću se tih 10 minuta kao da je sve što sam ikada želio sada ušlo u moj život. Nakon 10 minuta zahvalit ću se sam sebi i poželjeti si ugodan ostatak dana ili noći.

- Šuma -
 Nazad na vrh »
Ivana
Iskušenik

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je jako lijepo! Hvala sto si podjelila! nisam cprocitala sve, valjda upravo one koje mi trenutno trebaju! ali svakako se osjeti istina u njima...jezila sam se dok sam ih citala!
! hvala jos jednom!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 21:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Te poruke je stvarno rekla šuma, toliko su lake i jednostavne a ujedno i neverovatno uspešne u praksi i po tome se razlikuju od mnogih
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 05 Feb, 2009 00:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Unutrašnja tišina

„Gdje bi mi bio kraj kada bi dobio sve te novce / ljubav / poštovanje / zdravlje…“ samo je jedna od rečenica koju skoro svakodnevno ili izgovorite ili pomislite, svjesno ili nesvjesno.
Mi bi vam rekli „gdje bi vam bio kraj kada bi mogli čuti tišinu“. Bio bi točno ondje gdje ste sada. I onda vas pitamo „A zašto ne čujete tišinu?“. Odgovor bi bio „Zbog buke unutar vas, zbog buke oko vas, zbog svega što vas okružuje“. I tada bi ste mogli pomisliti kako je onda zapravo nemoguće čuti tu tišinu jer vi sada živite ovdje i ne možete se izolirati od onoga što vas okružuje, a ponajmanje od sebe, onoga koji zapravo radi najviše buke, one buke koja raspršuje unutrašnju tišinu.
Poanta je da se ne trebate nikuda izolirati, da ne trebate čak niti prestati svjesno pričati, vanjskim ili unutrašnjim dijalogom. Samo trebate početi slušati. A kada to počnete, govor i buka prestat će sami, jer ništa ne može opstati kraj takve ljepote kao što je tišina. Ona tišina od koje ste sazdani, ona od koje dolazite i kojoj se vraćate, ona tišina iz koje nikada niti ne izlazite, samo ju ne primjećujete. Moći ćete biti sigurni da ste ju uspjeli ponovo primijetiti onog trenutka kada vas nakon što ju osjetite obuzme val sreće i radosti. Onog unutrašnjeg blaženstva koje tjera suze na oči. Tada možete biti sigurni da ste ju ponovo otkrili i da je dosta teško potpuno ju zapustiti, možda na trenutke ostaviti ili zaboraviti ali nikako potpuno zapustiti. Jer ostat će vam u nekom sjećanju na nešto što podsjeća na dom, na vaše biće koje tražite i na sve ono što vas ispunjava i čini onim što jeste.
Vaše molitve koje upućujete svima pa i sebi nikada ne prođu do kraja i ne pruže vam ono zadovoljstvo koje očekujete. Jer vi molite i zatim osluškujete - kroz stvari, događaje i ljude vi očekujete ispunjenje svoje molitve. A kada bi došli u tišinu i tamo ostali neko vrijeme postigli bi blagostanje koje bi bilo neusporedivo jače od svega što ste mogli osjetiti. Nakratko vi biste ponovo postali vi, sa shvaćanjem da zapravo sve već imate i da ništa oko vas u ovom materijalnom svijetu ne može ispuniti ono što vi tražite – osjećaj sebe i onog što vi jeste. To je ono za čim žudite. I zato ne trebate nikoga i ništa moliti, dovoljno je doći do tišine i na trenutak tamo boraviti. A zatim krenuti, stvari će se dalje same rješavati. Jednostavno, a učinkovito.

Jedino sada još morate doći do te tišine, otkriti vrata koja vode prema njoj i prepustiti joj se. Najlakše ćete to učiniti kroz vlastito srce. Onaj dio vašeg energetskog tijela sa prednje strane koje vas može dovesti do vlastitog središta, do tišine.
Umirite se i zaklopite oči, pratite vlastito disanje i opustite se. Neko vrijeme ostanite tako i pustite da sve ide svojim tokom, disanje, misli koje vam se javljaju. Nakon par minuta postavite najprije desnu ruku na središnji prostor vaših prsiju, a zatim lijevu preko nje. Nakon toga ostanite u tom položaju nekoliko trenutaka i dalje puštajući da sve ide svojim tokom. A zatim svu svoju pažnju usmjerite na to mjesto, koncentrirajte se na središnji prostor na vašim prstima i razmišljajte o njemu, fokusirajte se, poklonite mu svu pažnju. Ukoliko možete vizualizirajte ga, gledajte sebe kroz njega. I dišite. Kada vam dođe bilo kakva misao odbacite je na taj način da pojačate koncentraciju na taj prostor. To ste vi, to je središte vašeg bića i jedino što vi želite u ovom trenutku je ući u svoju tišinu.
U početku će vam se vježba činiti možda i teška, ali ako budete uporni i napravite ju barem dva puta na dan po nekoliko minuta, vidjet ćete nakon par dana veliku razliku. Vidjet ćete da vas već i mala koncentracija na svoje središte može približiti vlastitoj tišini. A kada ju dosegnete, kada „čujete“ tišinu, kada postane ona više vam nitko ništa ne mora objašnjavati.
Nakon toga to vam može biti mjesto na kojem „punite vaše baterije“ i odmarate se od ovog užurbanog života koji živite. Kada jednom dosegnete tišinu bit će vam dovoljan samo trenutak pažnje na središte vašeg bića da vas preplavi tišina i da shvatite da sve brige oko vas su tu da ih vi prihvatite i riješite, a ne da se oko njih brinete.

Ovaj život koji vodite je nešto što ste izabrali sami, ma koliko vam to sada može teško i neprihvatljivo zvučati ali vi ste kreator svoje sudbine. Sada imate dva izbora, plakati nad sobom i svojim životom čekajući da netko dođe i riješi sve vaše probleme ili uzeti stvari u svoje ruke. Mi se iskreno nadamo da će biti sve više vas koji će se odlučiti uzeti stvar u svoje ruke i shvatiti da su oni ti koji upravljaju svojim životom. Nitko ne kaže da morate biti savršeni vozač, bitno je da budete vozač koji je svjestan sebe, svog puta i svojeg života. I koji je svjestan tišine, onoga što vam pokazuje da ovo vozilo koje sada vozite niste vi, da je to samo vaša projekcija u ovom trenutku na ovom mjestu. Kada budete tišina sve stvari čuti ćete bolje, jasnije, bit ćete ono što jeste, netko sa puno snage i volje za sve oko sebe. Netko tko želi biti ono što jest, u najboljem izdanju.

04.06.2008. - Šuma

Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Večeras sam dobio ovu poruku:

Spuštanje

Zamislite da stojite na vrhu jedne predivne planine. Gledate uokolo nakon što ste puno truda uložili u penjanje i divite se ljepoti koju vidite oko sebe. Osjećate sreću zbog uspjeha i mir nakon što ste izvršili zadatak koji ste si zadali - popeli se na vrh.
Nakon nekog vremena pogled vam padne na još jednu predivnu planinu, možda čak i ljepšu od ove. Iako vi to možda ne želite vaše misli kreću prema njoj pokušavajući dokučiti kakve bi ljepote tamo mogli zateći. Pokušavate se otarasiti tih misli ali vam ne uspijeva, vaše cjelokupno biće svom je svojom namjerom već krenulo prema njoj. Ta planina vas ustrajno zove i vama ne preostaje više ništa nego zakoračiti u njenom smjeru.
Svjesni ste što taj put znači za vas. Da bi došli do planine prvo se morate spustiti u podnožje pa ponovo penjati, to je jedini mogući način da dođete do slijedećeg vrhunca.
U tom trenutku vama se to čini moguće, vi niti ne znate za sve prepreke koje vas čekaju na tom putu, ali i da znate vi ne biste odustali jer vaša želja je jaka, vaša sigurnost u sebe u punoj je snazi.
I te osjećaje potrebno je što duže zadržati. Jer vam oni mogu pomoći, ta snaga i ta vjera u sebe mogu vas gurati kada krenete na taj put.

Vaše planine, vaši životni izazovi, vaši snovi, sve je to ono što vas motivira da kročite dalje stazom svog života. Ne dopušta vam da zastanete i predugo se divite ljepoti oko sebe. Jer bez toga vi ne biste dobili iskustva po koja ste došli. Svatko bi zastao na svojoj planini i tamo se divio ljepoti do kraja ovog života ne dajući si niti priliku upoznati sve ostale vrhunce koji ga očekuju.

Iako se to vama sada može učiniti naporno i teško vjerujte nam nije. Vi ste stvoreni za to. Vaša snaga puno je veća od one koju vi uopće možete zamisliti. I ta snaga vas pokreće naprijed. Nemojte se podcjenjivati i nemojte se sažalijevati, nemojte se postavljati u okvire. Vi ne pripadate nikome osim sebi. Sve ostalo nametnuta su pravila koja ste sami propisali.

I kada bi sada nestalo svih vaših «zemaljskih pravila» u većini vas probudila bi se već odmah na početku čista ljubav. Shvatili bi koliko ste veliki i moćni.
Pokušajte to onda napraviti odmah, probudite svoju ljubav, svoju snagu, svoju moć i sa sigurnošću u sebe krenite prema svom slijedećem vrhuncu.
31.05.2007. - Šuma

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33124 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89944 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40558 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30268 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)