PORUKE ŠUME
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kad smo vec kod shuma sutra teba da spremim jedno dva hektara za bagrem; ochisticu gabrike i shiprazhje ostavljam hrast , bor i endemichne vrste...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Smisao života

Vidjet ćete da ćete se početi veseliti svakom novom danu i novom izazovu koji on stavlja pred vas, a samim tim shvatit ćete da je vaš životni smisao baš to – vaš život, to što postojite.

18.06.2006. - Šuma

Ja sam našao za danas bar 6.razloga a vi?

ej Zockey,

ova fotka...nevjerojatno!

To je skoro pa identican lik kipu kojeg sam vidjela... "Vitez u kontemplaciji", izlozen je u kuci u Beogradu u kojoj zivi kraljevska familija (Kosutnjak?).
Cini mi se da je iz 13. ili 14. stoljeca, visok je oko 35 cm.
Fascinirao me je.
Cak sam ga i slikala...ali nazalost nemam skener, bas bih je rado poslala da vidis.
sjajan rad!
pozdrav
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvončice, zvončice, ti si divna Srce si!
Ovo je vrh, pretpostavljam da znaš koji!
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
zvončice, zvončice, ti si divna Srce si!
Ovo je vrh, pretpostavljam da znaš koji!

koji?
...ozbiljno sumnjam na jedan, ali da ne pogadjam...(odmah se sjetim vica o policajcu i Njegosu: tko je napisao gorski vijenac? a na koga vi sumnjate?)

att: izbrisala nezgrapnu recenicu (op.a.)

Poslednji izmenio zvoncica dana 09 Feb, 2009 22:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uf...da ne bi pomislio nesto drugo...
prva recenica iz prethodnog mog posta je zezancija na racun mojeg neznanja, pa kao da se izvucem...na fino.
a ono ispalo bezveze...

Dakle, ne znam koji je to vrh.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U duhovnosti planinski vrh simbolizuje spoznaju Boga ,
osim ako Zockey nije mislio na nešto drugo .
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, pokorno sam se potrudila i nasla link na sliku (izmedju teksta, doduse) kipa "Vitez u kontemplaciji".

Prosudi sam.

najradje bi je odvojila i pejstala ispod slike vrha, ali ne znam

http://www.royalfamily.org/events/2007/juni/8/photo_story.htm
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
U duhovnosti planinski vrh simbolizuje spoznaju Boga ,
osim ako Zockey nije mislio na nešto drugo .

meni se nekako ucinilo da misli na konkretan vrh...
isti "Vitez"
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mont Everest
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razz
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vrh-Bog-Ja-Ti-Mi-Svi-Mi-Ti-Ja-Bog-Vrh...
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 10 Feb, 2009 23:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Večerašnja poruka:

Nivoi svesti

Postoji više nivoa svijesti i to razlikuje čovjeka, životinju i biljku. Najniži nivo je biljni, on je naspram ljudskog i životinjskog «najkolektivniji» tj. najmanje usmjeren na pojedinu biljku kao pripadajući dio te skupine.
Nakon toga dolazi životinjski (sada govorimo samo o vašem Planetu) gdje životinje sa svojom sviješću tvore kolektivnu svijest.
Na najvišem nivou je ljudska svijest koja je dosegla nivo gdje duša kao jedinka ima i mogućnost uvida u kolektivnu svijest. Na taj način ona s ostalima tvori zajednicu na ovoj Planeti iako zapravo nikome ne pripada, pa ni toj zajednici. Ona je poprilično slobodan oblik postojanja koji je ovdje zbog svojeg izbora. Izabravši dolazak na ovu Planetu ona je pristala biti dijelom te zajednice.
To je ujedno i osnovna razlika između ljudi i životinja. Životinje su ovdje kao pojedinci koji pripadaju njihovoj kolektivnoj svijesti bez mogućnosti izbora, ili dolaska ili odlaska. Na taj je način nivo njihovog razumijevanja i nivo njihovog opstanka i napredovanja na nešto nižem stupnju od ljudskog.

Dok su ljudi kao pojedinci lovili životinje sami zbog sebe, zbog prehrane i odjeće stvari su energetski bile postavljene u red koji ste izabrali došavši ovdje.
Nakon što ste životinje pretvorili u kutije sa celofanom i etiketama razmrdali ste neki prirodni protok posložen na ovoj Planeti. Kod životinja ste unijeli nemir i razdor koji njihovoj svijesti do tada nije bio poznat. Na taj način kod njih se razvila neprirodna vanjska energija straha, bijesa, patnje i boli. Sve to vi unosite u svoj organizam uzimajući njihove dijelove, a da zapravo niste niti svjesni da to što trenutno imate u tanjuru ispred sebe je jednom bila životinja.
Zbog svega toga vaša svijest doživjela je neprirodne promijene, a vi kao rasa koja dominira i živi na ovoj Planeti postajete sve više zbunjeni.
Oni pojedinci koji ne žele više u sebe unositi tu bol i lošu energiju za njih počinju se okretati isključivo drugim izvorima energije, ne shvaćajući da je i ta hrana doživjela promijene u svojoj svijesti. Sađenje velikih nasada kao i uzgoj «na traci», duga dostava te pakiranje dovode do toga da energija koja dolazi sa biljnim svijetom na vaš stol više nije živa. Nema onog impulsa zbog kojeg vi nju trebate. Samo vam je utoliko lakše uzimati samo biljnu hranu jer njezina svijest je na onom stupnju koji kod vas ne izaziva toliko žaljenja kao pogled na životinju spremnu na «klanje».

I kada bi vam netko sada dao mogućnost života u prirodi i mogućnost vlastite brige za svoju prehranu, vi više ne biste bili u stanju uloviti i ubiti neku životinju kako bi prehranili svoju obitelj. Nakon nekog vremena ipak bi ste otišli po onu kutiju na kojoj piše «meso» i koja ne asocira na nešto živo, na nešto sa tužnim pogledom.
Jer izgubili ste onaj prirodni instinkt preživljavanja i brige o sebi. I došli ste na nivo gdje smisao života tražite u savršenstvu, a ono ne postoji. Jer ne postoji savršeniji auto, savršenija kuća, niti savršenije mjesto od vas samih.
Vi ste toliko savršeni da se to jednostavno stapa sa nulom, sa ničim i vi to ne prepoznajete.

Ali vi i dalje imate izbor života. Bez obzira što možda sada ne biste mogli uloviti večeru za svoju obitelj, vi imate izbor skretanja svog načina života prema najprirodnijem mogućem putu u ovom trenutku za vas.
Na taj način utjecat ćete na kolektivnu svijest i raditi male pomake. A kada ti vaši pomaci krenu zajedno napravit ćete prvi veliki pomak. Pomak koji će ovoj Planeti donijeti otvorena vrata prema napretku i razvoju.

Onda ćete jednog dana shvatiti i uvidjeti da ste vi savršena energija i da savršenoj energiji kao izvor života treba samo savršena energija, a sve ostalo oko vas je samo materija koju možete i trebali bi ste samo poštovati. Poštovanje prema svemu oko sebe, uključujući i životinje i biljke jedino je što vas može dovesti na put kakav želite.
Put na kojem bi ste vi osjećali da je ovo možda i Planet na kojeg bi ste se jednog dana i voljeli vratiti.
10.02.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Feb, 2009 23:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Večerašnja poruka:

Osećaji

Što su osjećaji? Nešto što vam komplicira život ili nešto što ga obogaćuje? Odgovor je i jedno i drugo.
Da ih nemate - osjećaja - vaša trenutna tijela plovila bi ovom dimenzijom bez smisla i puta. Sudarali bi se jedni o druge i nekim životnim lekcijama i kretali dalje bez ikakvog prikupljenog znanja.
Zato su tu osjećaji. Da vas spoje sa vašim izvorom, sa vašom besmrtnošću. I zato ne postoje dobri i loši osjećaji. Jer i dani najveće tuge mogu biti toliko poticajni da vas na neki način katapultiraju u potpunu sreću.

Ali mnogi od vas ne cijene previše to bogatstvo koje posjeduju - osjećaje. Ne vide u njima ništa osim neke smetnje. Misle kako su im teret i prolaze preko njih bez pogleda. I zatim ponavljaju greške, jednu za drugom.

Dok ne shvatite da bogatstvo koje tražite uokolo već posjedujete život će vam kliziti bez naučenih lekcija. Jedina lekcija koju ćete pri tom naučiti je da postoje osjećaji i da su u vama, željeli vi to ili ne.
A oni vam mogu ako im dopustite pokazati smjer jer oni su poveznica sa vašom dušom, oni su prenositelji poruka i čist kanal sa «samim sobom». Najbolje se možete slušati dok slušate svoje vlastite osjećaje.
I zato ih ne preskačite kao da ne postoje, što ih prije otkrijete lakše ćete ih shvatiti, lakše ćete primiti poruku.

Čak da ih i ne želite oni neće nestati, samo će ići u vama dalje i dalje kroz labirint vašeg života i nagomilavati se. A onda kada jednog dana shvatite da nemate izbora i da se morate susresti sa njima imat ćete puno više posla nego da ste to napravili na samom početku.

Stoga krenite dalje kroz ovaj život usmjeravajući pažnju na svoje osjećaje. Dopustite si vremena svaki dan, pogledajte ih, razmislite što vam žele reći i učite. Sami ste sebi najbolji učitelji samo kada si to dopustite.
31.05.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 08:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Javljaju se glasovi u vetru i saputanja u sumi..
Dali je nekome divlje lane iz sume doslo da jede iz ruke?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Feb, 2009 14:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEni su prilazile srne i na jedan metar srndac... Ali nisu mi jeli iz ruke-verovatno zato sto nisam ni imao nista da im tada dam da klopaju...
Inace redovno mi na prozoru divlje gugutke jedu iz ruke.
Ali nece sve!!!
Neke su izgleda mi nepoverljivije od drugih koje su hrabrije...
Bas kao i ljudi....
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33156 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90016 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40612 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42390 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30284 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35326 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42758 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)