Poezija, proza, pesme sa porukom...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ramzes13
Tragalac

Pridružio: 28 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Hram srca-

Smaragdne oci, ne pristaju ti u ovom nemirnom svijetu; Svaka laz koju slusas samo ih cini mrtvima; Ja hocu da ti ostvaris svoj sjaj; Sklopi uci a onda zatim zanijemi sluhom; Poslusaj gdje rijeka izvire iz srca i popunjava prostoriju; Tu si ti, onakva kava si zaista, sretna i ispunjena, isplovi na moju obalu, prati valove sami ce te odvesti; Dozvoli da te povedem u hram srca gdje tinja plamen, koji cemo skupa ucinit divnim i mnogo vecim nego ikada; Tad otvori oci i poslusaj, nema otrova i nema lazi, vidjet ces koliko zaista si velika jer u srcu to si ti!;

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Posveceno: -Lidija Dokuzovic-

Divna dusa tvoja, mene tako ispisuje crtama zadovoljstva, bistra rijeka u tvome glasu vodi u jos mirnije more i obalu majcinskog narucija, najvece sigurnosti; Kaplje mi med sa usana i oci kao sunce bi da te obasjaju samo da ti kazem koliko te volim; (Hranit cu te bademima da mi mirises...)

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Prava Ljubav-

Budi moja tisina; Ja sjesti cu do tebe i zadubit se u tvoj pogled; Budi moja tisina, ja cu biti tvoje ogledalo; Pronadji u meni, svoju skrivenu stranu, ja nosim dio tebe; Ljubavna pravila su pogresno pisana, nitko ne gubi i nitko ne uzima sve; Dok u mom si zagrljaju, ti si moja skriven strana koju ljubim, ja sam tvoja skrivena strana koju ljubis, jedno kroz drugo se upotpunjujemo u cistoci; To se zove tisina, to se zove ljubav.

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Zagrljaj-

Najiskreniji ipak je zagrljaj!; U tome cinu, jedna se kapija drugoj otvaraju; U tome cinu, dvoje su jedno, citavo tijelo osjeca od glave do pete koliko je bilo usamljeno do zagrljaja; Zagrljajem me stisni, stiskom me oslobodi, oslobodjen ja sam istinski ja; Otvori, osjeti, stisni, oslobodi; Oni izdasi i udasi znaju sve!;

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Camac duse-

Ove noci samo pjevam Mjesecu i zvijezdama -beskrajnoj tami- svemu sto mi osvjetljava put i prostor nad nemirnim vodama zivota; Nije da nemogu sam, pjevam vatri, vodi, zemlji i zraku i iskazujem se na sve nacine, bas kako sam sanjao; Nisi kr...iva ti, pored najsladjeg odlaska svog iz zivota mi; Krvim dusu, tijelo, srce sav pokret sto izazvali smo; Sada samo vjetar je medju nama, sto kovitla i pravi distance cistec staru prasinu i opet sam zaista sam, bas kako dosao sam; Znalac sam starih skola i netrazim svoj mir u nemirnom; Camac svoje duse usidrio sam na drevno kopno; Nije camac stvoren za vodu vec za prelazak -vode nemira- dolaskom na obecanu obalu, tu je krojen i tu je sva slava; Tome pjevam i tome se divim s tobom u sjecanju, bez tebe u dubokom pomirenju;

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Skupa-

Nacrtat cu ti tisinu na srce, miris jagode na usne, napisat cu ti ljubav na srce; Obrisat cu tugu u ocima, zamjenit cu ti noc za dan; Crtat cemo skupa tisinu na srce, miris jagode na usne, napisat cemo ljubav na srce; Obrisat tugu sa ociju; Nacrtati, napisati, obrisati, zamjeniti -skupa- javu i san; Rasplamsalu mastu, mozes li primiti ono neopisivo u njedra; "Njen jezik je kao poslastica zavrsio u njegovim ustima, trenutak je postao vjecni zaborav; Noge su se ispreplele -skupa- postadosmo jedno, zavapivsi!";

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Kraj tami-

Sklopivsi oci, cekajuc znak da putujem u sjecanja, zaputio sam se kao vlastiti Andjeo "Pobjede i radosti" svilenim nitima, bez straha, u tamu; Pratim svilenu nit hodnicima svojih sjecanja, sve one sume i prostorije u trenu sad proletim, sve dotaknuto i nedotaknuto, sva lica i ruke; Neka ne ostaje niti jedno sjecanje tek tamni kutak; Ponovo sjedim na obali mora, ponovno lezim u livadi cvijeca; Svoj Andjeo radosni sam, zaputio sam se dotaknuti sebe tuznoga; Svaki put kad dotaknem tuznu sliku sjecanja Andjelom "Pobjede i Radosti" mami krivine usana -osmjeh blagi- naslucuje sunce u meni; Jesam, ja sam vrlo sretan! Nista vise? Savrseno nista vise; "Vidio sam to dijete maleno, uspavano, vidio sam to dijete nesretno i zbunjeno, vidio sam to dijete kako raste, vidio sam to dijete kako voli, vidio sam -sebe sada duhom novog-";

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Gospodin (Ne)mir-

Nemir se vraća u javi i u snovima kao divan gospodin pokucava na vrata, sa buketom u rukama i satom od zlata u dobrom je odjelu i naravno kravata kao znakom neke profesije, dobrog zanata; Poznavalac je svega što nemaš i svega što bih volio ...da se dočepaš u ovaj tren; Nudi ti najbolje odgovore pa kaže: "Dobar dan, ja sam Nemir, uzmi buket - evo ti sat!"; Rukuješ se snjim i on ti ulazi u dom, prelazi prag, sad je dao tebi što si tražio; Dobit ćeš sve što poželiš, tako te uvjerava i ti mu postaješ drug; "Vidimo se, žurim dalje!"; Govori i praznih ruku, bez odjela, bez sata i buketa odlazi kao nepoznat, čim nestao je i zalupio si vrata, on mjenja ime, zove se sad Mir - kojeg izgubio si za dvije tri laži, malo zlata i cvijeća za staru vazu.

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 01:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Beskraj-

Neke zvijezde su nestale, ali njihov sjaj jos uvijek osvijetljuje i budi neke svijetove; Tako ova nasa noc svijetli od pocetka do kraja i od kraja natrag u pocetak; Otvori srce do -Beskraja-

Otvori!;
Otvori!;
Otvori!!!;

U pogledu na sve zvijezde, njihov sjaj i tamu sto ih obavija, ti si -Beskraj!-

Ti si radost!;
Ti si ljubav;
Ti si Beskraj!!;

(We Are Our Own Universe!)

Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 09:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Ramzes13 !
Ulepsao si mi dan . Very Happy

love3
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 13:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Ljubav Skorpiona-

Ljubav je otrov, snop osjecaja koji se vrte oko zalca ostrine smrtne; Ja vise nisam svoj kad dotaknu me meki prsti ljubavi a zatim crne ralje me progutaju; Ja nemogu da se smirim i kad je nadjem ne stojim -Divna je ljubav- jos vise lutam i strah me obuzima neopisivi da ne ucinim sto moram -tebe povrijedim- jer nemogu ja, biti vise tvoj nego svoj, sebe sam povrijedio i tebe moram. Ljubav to nije stvar za mene; U prirodi je skorpiona da ubode, nije vazno kada, gdje i koga...

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Ti si sve-

Kad je nema, brzo prodje me sva rusilacka sila koja eto vrlo cesto bude oslikana ili opisana; Kad je nema bude tek prazno polje u kojem radim bez orudja i sjemena; Tek kad, pa makar samo dobijem da je ugledam, sve vrati mi se -moc, stvaranja i razaranja- onda bijelina postaje ispisana, sarena i puna onog sto dolazi iz izmuzenih mi uspomena, moje vime ljubavne opet pune postaju i nahranise nove i stare tragatelje inspiracije; Dubina postaje svaki puta sve veca, kao da je ples postao brzi i jaci po ritmu a staza vec je stara, ista izlizana i to ide tako do beskraja, isponova i isponova; Kako da ti se zahvalim, kada tvoj odlazak znacio je dolazak moje ptice -rasirenih krila- puna dara za isludjenim mastanjem i oslovljavanjem; Kad te nevidim, nevidim u tu crnu mi gresku u meni sto pravi razmak izmedju prisebnosti i sna; Hocu da te ugledam, da narastu mi vime, da nahranim gladne, da se osjecam korisno; Hocu da te vidim! Samo tako misli postaju duhovi u meni koji sapucu tihe monologe i oslobadjaju -pticu rasirenih krila-; Ipak ima nesto sada, kada sam -Koji je tvoje "Nista"- kada moje ti, sada si u tome "Sve";

Ramzes13
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Nov, 2010 13:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-Slika-

Sklapam oci, uzimam kist, pokusavam narisati te pod -nebeskim svodom- u naruciju svom; Ruke mi sve bi htjele al sklizi mi kist sa ociju tvojih,gubim neprestano mirnocu da ozivim oci tvoje...plave, sklizi boja sa zjenica tvojih, idem u inat, srdit sam vec!; Pokusao sam te nacrtat tako sretnu i s osmjehom, kako stojis kraj mene al boja se zamjesala, samo crna boja ostala je ispod obraza sto se neprestano otapa i opet gubim, gubim sliku; Gubim sve sto hocu nacrtati, da te vidim sretnu, da budes kraj mene; Preko crne nece narandzasta i preko sive nece plava; Gubim daha, zlostavljen sudbinom, gubim sliku;

slika: Slika
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 10:09 am    Naslov: poezija proza pesme s porukom
Odgovoriti sa citatom

Sitan krumpir

Jednu malu djevojčicu često su slali u podrum po krumpir koji je trebalo
pripremiti za ručak.
Jednog dana dok je birala krumpir, sišao je i njen otac u podrum
"šta to radiš?" - upitao je.
"Pokušavam da nadjem najsitnije krumpire koje ćemo iskoristiti za večeras.
Krupnije i bolje krumpire iskoristićemo kasnije."
Otac se smješio dok je iz njene ruke uzimao posudu i sitni krumpir istresao nazad na hrpu.
"Ako tako postupaš, uvjek će mo jesti samo sitan krumpir.
Izaberi najveći, najbolji krumpir za danas, pa ćemo uvijek jesti najbolji krumpir!"
Ono šta najbolje možemo da učinimo svojim bližnjima ne treba da čuvamo za neko buduće vrijeme. Ta buduća prilika možda nikada neće doći.
Trudimo se da sada živimo najboljim životom, i sada budemo ljudi dobre volje,
onda nije potrebno da brinemo o tome da li ćemo biti takvi i u budućnosti.
Izaberite sada samo ono što je najbolje, i uvijek najbolje.
 Nazad na vrh »
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 10:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poklon

Draguljar je sjedio za stolom i kroz izlog svoje trgovine promatrao prolaznike.
Neka se djevojčica približila trgovini i prislonila nosić na izlog. Kao nebo plave oči radosno zasijaše
kad ugleda jedan od izloženih predmeta.
Ušla je odlučno i prstom pokazala ogrlicu od modrog tirkiza.
"To je za moju sestru. Možete li mi ju zapakirati kao dar?"
Trgovac s nevjericom pogleda djevojčicu i upita: "Koliko novca imaš?"
Ona se podiže na prste, stavi na stol limenu kutiju, otvori je i isprazni. Bilo je tu nekoliko manjih novčanica, šaka sitniša,
nekoliko školjki i figurica.
"Hoće li biti dovoljno?" upita ponosno.
"Željela bih starijoj sestri kupiti poklon. Otkada nemamo mame, ona obavlja sve poslove i nema ni trenutka vremena za sebe.
Danas joj je rođendan. Uvjerena sam da će je dar jako razveseliti. Njezine su oči iste boje kao taj dragi kamen."
Trgovac je otišao u malu prostoriju i u papir boje zlata zapakirao kutijicu.
"Izvoli,uzmi i pažljivo nosi ovu kutijicu s ogrlicom", reče djevojčici.
Ona uze paketić kao pobjednički pehar i ponosno izađe iz trgovine.
Sat vremena kasnije u trgovinu uđe prekrasna djevojka s kosom boje meda i divnim modrim očima.
Stavi na stol kutijicu koju je trgovac pažljivo zapakirao i upita:
"Ova je ogrlica kupljena u vašoj trgovini?"
"Da, gospođice."
"Koliko je koštala?"
"U mojoj trgovini cijene su stvar povjerenja, tiču se samo mene i mojih kupaca."
"Moja sestra je imala nešto sitniša, sigurno nije mogla platiti ovako vrijednu ogrlicu!"
Trgovac zatvori kutiju, složi omot i vrati je djevojci.
"Vaša je sestra platila najvišu cijenu: dala je sve što je imala".
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UNUTRAŠNJA STRANA VETRA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeci
Strana 16 od 18

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40612 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29766 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42390 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30284 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35326 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29413 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42758 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)