KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
marina.vujakovic

Pridružio: 14 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 03:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divne ste obe i svi ostali koje upoznajem preko ovog sajta i medju vama se osecam kao mladji brat koji nije odbacen i cudan zato sto ga zanimaju stvari koje nisu u skladu sa sistemom koji ga okruzuje.Puno sam toga poceo da shvatam i dobijam na uvid druzeci se uz vas i citajuci divne tekstove kao sto je i ova tema. VELIKO HVALA u ime svih koji navrate i na ovu temu.
Oduvek me je privlacilo znanje o kundaliniju ali nisam dovoljno zeleo ili bio spreman da se upustim u avanturu spoznaje (kundalini energije) a verujem da bi mnoge interesovalo kao i mene:STA sa NJOM i kako postupati kao pocetnik? Poljubac...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko sam shvatio ,bolje je ne pocinjati jer ona nije put ka svetlu.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enemoon,

pa oni koji su zapoceli, sta da rade?

Kada se jednom kundalini probudi, probudjen je. Ne moze se vise nikada uspavati.

Brat Istina lepo kaze da kundalini daje ogromnu energiju.

Da li cemo je iskoristiti za dobro ili lose, nije medjutim vise stvar kundalinija, vec je stvar nase slobode izbora.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
istina
Gost

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 12:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::
Koliko sam shvatio ,bolje je ne pocinjati jer ona nije put ka svetlu.

vasudeva ::
Pozdrav Istino.
Svi mi ovdje na neki način iz svog kuta gledanja govorimo o Prosvjetljenju. Što za koga to znači, e , to je Ljepoto, već druga prića.
Ajde, za početak prestani se svadit sam sa sobom. Smile
Doista, trebala sam doći ovamo, toliko ste mi pomogli, nemate niti u Ideji koliko.
Hvala vam svima.

Vasudeva;
Ajde ti probaj razumiti sta ja pisem;

Ovdje se masovno govorilo o prosvjetljenju ... prosvetljenje .. znaci biti sveti ... ili u najmanju ruku postici svjetlosno tijelo... A to je malo veca stvar ... daj Boze da takve sretnete .. a kamoli da postanete ...

Prica se o kundaliniju;
Kundalini je dobra stvar ... ali ... koliko je dobra toliko je i jos vise opasna, jer je to ogromna snaga, rekao bih ubrzana.. Koju je tesko kontrolisati ... nama obicnim ljudima ... previse toga dobijes ... osjecas moc .. da neznas sta ces sa njom ... jednostavno pucas ...
Mnogi iskusni, pazi iskusni ... koji su imali ZNANJE su se svjesno vratili u normalan zivot ... jer je nisu znali iskoristiti ... u povoljno, a nisu se dali u negativno... da li razumijes to ...
Znaci, on je opasan jer je dvopolan, prejak je ako ga koristis u pozitivnom, nemozes mirovati, anista se na brzinu ne moze menjati na dobro.
Zato se lakse pane jer je lakse biti slavan i pasti jer je takav sadasnji zivot. Kaze, ako panes na takav nacin niko nezna koliko sledeci reinkarnacija to moze ispraviti.
Sto nikako ne znaci da neki veliki ljudi nisu dozivljavali ili koristili kundalini.

A ako si istinski trazilac ... ISTINSKI ... Inicirani ... sudbinski ili zasluzeno.

Onda je to dugacki i teski samoodricajuci proces ... i opet da li ces uspjeti ili ne ... da bi se to pocelo mora se imati veliko teoretsko znanje pa tek onda dalje ... a odakle tebi DUSO to ... BOG ne poklanja nikome nista ...

Jer ako je neko PREDODREDEN za neke stvari zbog svoje i bozanske ljubavi ... a UVUKAO SE U OVOZEMALJSKI ZIVOT ... ne sjecajuci se sebe ... imati ce lijepi problema .. koji ce ga terati da se sjeti .... ili da ne padne ili da mora dalje ... DAKLE PROBLEMA ...

Oni VELIKI ... KAO ISUS ... oni su veliki ljudi ... velike uzdignute DUSE ...

Koje iz ljubavi..PREMA OCU I NAMA ... svojevoljno dolaze da nas spajaju sa nasim izvorom ... oni nas spajaju sa nasim izvorom jer su oni kanali te energije sa izvota NASEGA ... Samo se na taj nacin, sigurni, pocinju desavati promjene u budenju ... SVIJESTI ... Znaci u budenju da budes normalan i spasen od daljeg pada ...
Kada ja pisem o budenju onda smatram ... STOP... padanju.... a to je NEZAMISLIV uspjeh.

Ja sve ovo pisem zbog kolektivne svijesti ... Zbog nas malih ljudi da ne idu u zablude ... a pisao sam prije i gdje postoje knjige ... koje su iz prve ruke ... gdje svako moze naci po nesto sto trazi ...

I na kraju ... zapamtite .... da se nista ne moze nauciti kako se to mjsli ..

Moze se samo dobiti ... a dobiti mozes samo ono sto si zaradio ...

--------------------------------------------------------------------------------
Svi mi ovdje na neki način iz svog kuta gledanja govorimo o Prosvjetljenju. Što za koga to znači, e , to je Ljepoto, već druga prića.
---------------------------------------------------------------------------------

Ljepoto moja ... nema tu nikakvih KUTOVA gledanja... jedino ako je za tebe krompir jabuka a za treceg paradajz.

NEMA ... jedan je put PROSVJETLJENJA ... a do, prosvjetljenja ... ti mozes imati kutove i puteve ...
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Enemoon,

Kada se jednom kundalini probudi, probudjen je. Ne moze se vise nikada uspavati.

Da li cemo je iskoristiti za dobro ili lose, nije medjutim vise stvar kundalinija, vec je stvar nase slobode izbora.

Znas kako se kaze 'dala baba dinar da udje u kolo pa posle dva dinara da izadje' Very Happy ,salim se malo,samo citajuci tudja iskustva,mislim da se ne treba igrati sa nekim stvarima.Oni koji su vec u tome,sami moraju da nadju put,neka im je svima Gospod Bog u pomoci.
istina
Gost

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enemoon,

Tale brate ...

Koliko se sjecam, a siguran sam da se dobro sjecam ... rekao si da ni sam nisi siguran odakle se energija slijeva ... mislis da je vise sa lijava strane.
Ali da sve sto dodirnes, da to osjecas... sto je pre divna stvar ...

KAVE to veze ima sa KUNDALINIJEM !?!? ... mozda ti je neka cakra bila pre izrazena .. sto vjerojatno ne moze bez minimalne sinhronizacije ostalih cakri ... kakve to ima veze sa kundalinijem!?

Dobijao si jebeno prave vizije koje sam ti pomogao da shvatis ... smatram da je slabo ko to dobio ...

Onako ti je kako si si sam poslije htjeo ...

U tome i jeste problem ili skola .. dobijes nesto .. sto si zasluzio .. a ne sjecas se kako .. to sto si dobio stvorilo je veci izazov .. veci izazov ..
veca i laksa opasnost za promasaj ... Zato je bolje biti stalozen bez obzira na vreme ...
Vise mozes postici ako stanes na cesti da nekome poguras auto nego na bilo koji drugi nacin.
 Nazad na vrh »
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 13:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::

A ako si istinski trazilac ... ISTINSKI ... Inicirani ... sudbinski ili zasluzeno.

Onda je to dugacki i teski samoodricajuci proces ... i opet da li ces uspjeti ili ne ... da bi se to pocelo mora se imati veliko teoretsko znanje pa tek onda dalje ...

Ja sve ovo pisem zbog kolektivne svijesti ...
I na kraju ... zapamtite .... da se nista ne moze nauciti kako se to mjsli ..

Moze se samo dobiti ... a dobiti mozes samo ono sto si zaradio ...

postovanje herc

istina ::
.
U tome i jeste problem ili skola .. dobijes nesto .. sto si zasluzio .. a ne sjecas se kako .. to sto si dobio stvorilo je veci izazov .. veci izazov ..
veca i laksa opasnost za promasaj ... Zato je bolje biti stalozen bez obzira na vreme ...
Vise mozes postici ako stanes na cesti da nekome poguras auto nego na bilo koji drugi nacin.

I naklon herc
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Istina,

Ja se stvarno divim tvojim komentarima.

Ja nemam pojma da li je to kod mene kundalini ili nije,

Mozda to nije bas toliko vazno.

Nista nije bas toliko mnogo vazno.

Treba se veseliti i smejati se. Kad god otkrijemo neku tajnu, obavezno se na to nasmejemo. Da li si to primetio?

Srdacan pozdrav.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ave Istino!
Vidiš , Ljepoto, je li tebi uopće jasno što si rekao sa onim ...jedino ako je za tebe krompir jabuka a za trećega paradajz.?
To su sve sinonimi.
Jer koliko se ja sjećam, a dobro se sjećam, na ovim prostorima bila jabuka, pa donesoše krompir, a na kraju donesoše, bogumi i paradajz.
A sve to jabuka, jedna raste pod zemljom, druga na drvo a treće na stapka.
Ili sam u krivom?
Osvježi malo pamćenje iz osnovne škole.
Svi putevi vode u Rim!
Neko će okolokere, a neko drito.
Ko voli i kako izvoli.
I Dušica draga, nemoj da pišeš zbog kolektivnu svijest. Ne, ne. Piši zbog sebe.
Svi mi pišemo zbog sebe!
Sve ostalo su floskule.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 14:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Marini
Šta sa kundalini?
Upotrijebiš ju kao što upotrebljavaš vodu iz slavine. Otvoriš pipu na levo i imaš vruču vodu, otvoriš na desno imaš hladnu vodu. Digneš pipu u sredini i dobiješ...?, Smile mlaku vodu!
Ima puno knjiga na temu, uglavnom cilj im je da maksimalno zakompliciraju priću i prepadnu svakoga.
Jer ako neznaš da pišeš, onda moraš otići pisaru, pa mu izdiktiraš u pero, i još mu platiš, a nemaš pojma što on ili ona napisao. Ali vjeruješ da je sve u redu, onako kako si rekao. Prođe neko vrijeme kad na tvoja vrata banu đelati i vode te na stratište, a ti ni kriv ni dužan.
I sve se to izdešava ako neznaš da pišeš.
Vidiš, ista prića ti je sa kundalini.
Napraviše famu oko toga, a to najobičnija od svih običnih stvari.
Kao početnik pročitaj par knjiga, nemora da radiš ni asane ni pranajame, dozvoli sebi da razumiješ što pisac govori.
Ima jedna knjiga koju svakom preporučim, sada sam ju tražila , pa nikako da ju nađem, očigledno sam ju posudila nekome kome je još uvijek potrebna, a nisam sigurna u točan naslov, možda će Vesna da zna, napisao ju je onaj Maha-nešto, yoga u svakodnevnom životu, ako ima kod nas ima i kod vas, a zove se, valjda , nisam sigurna , „skrivene moči u čovjeku“ čakre i na dnu piše kundalini.
Vrlo jednostavno napisano, bez puno filozofije, kratko uputstvo za upotrebu.
Osnovna stvar je da makneš strah, vjeruješ u sebe i da radiš sa sobom i na sebi.
Od puke priće ništa.
Sunčani pozdrav na prvi dan zime.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::
možda će Vesna da zna, napisao ju je onaj Maha-nešto, yoga u svakodnevnom životu, ako ima kod nas ima i kod vas, a zove se, valjda , nisam sigurna , „skrivene moči u čovjeku“ čakre, i na dnu piše kundalini.

Nadam se da je ovo ta knjiga -

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/SkriveneSnage.pdf

Topli pozdrav svima !
Pozdrav

.
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enemoon,

Brate Talermane...pogodio si u potpunosti Wink

Oni koji nisu krenuli na put kundalinija i koji u sebi 24/7 ne prolaze stanja o kojima drugi mogu samo mastati - NE ZNAJU o cemu pricaju

Exclamation

Đabe ti vede, đabe ti sanskrti, đabe ti sva literatura ovoga svijeta - ako nisi iskusio, ne znas. Zmija / zmaj / reptil / orao / lav...to je sve samo simbolika. Ono sto kundalini radi je da u potpunosti otvara sve centre, tako da nije cudo sto ljudi lude kada im se pocne otvarati srcana cakra, na sto vecina nije nikako spremna. Energija u nama, koja se manifestira na fizicki nacin (tjelesno) kao i na nefizicki nacin (misaono, osjecajno), tjera covjeka da cijelo vrijeme bude suocen sa samim sobom. Oni koji imaju majstorski stupanj reikija mogli bi naslucivati o cemu se ovdje radi. No, sve tehnike, svi "stupnjevi" svi praktikumi tipa: "e meni se digao kundalini na pola minute i bio sam u potpunoj nirvani (i slicni bullshitevi)", su samo blagi i blijedi supstituti prema dizanju kundalini energije (negdje opisane i kao stanje shaumbre). Dalje, centar kundalini energije nije u sakralnoj cakri (sto je ocita manipulacija od strane Babilonskog Bratstva da nas se drzi zatocene u neznanju), vec u srcanoj cakri (osmica koja ima nexus u sredisnjem dijelu prsa - sto asocira na zmiju). Zato, "na valovima kundalinija" moze "surfati" samo osvjesteni altruist, dok svi oni "magovi" i sa druge strane "new age gurui" mogu krasno krenuti u jednom smjeru prema ludilu ili fizickoj smrti (ima i toga). Da rezimiram...nitko ne moze pricati o necemu sto sam nije iskusio; u ovom slucaju, kundalini nije nesto sto se "jednom iskusi", vec nesto sto se opetovano i opetovano, iskusava svaki dan. Ovdje sam upoznat sa samo dvije osobe koje su dozivjele "kundalini / shaumbru"..ostalo su oni koji misle da su nesto dozivjeli, na temelju onoga sto (misle da) znaju Cool

p.s. ne moram biti niti telepata niti intuit, kao ni empata, da naslutim gomilu spamova na ovo sto sam napisao, tako da se unaprijed radujem citanju paradigmatike o bogu, energetskom oblaku, svetom savi i vasiliju, u najboljoj maniri eklektike, silogizama, kvazi kartezijanstva i pseudo monada

Wink
elmagiko

Pridružio: 15 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zamolio bih nekoga da napise tacno sta je kundalizam, iz cele price nisam razumeo o cemu se radi.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
centar kundalini energije nije u sakralnoj čakri (sto je očita manipulacija od strane Babilonskog Bratstva da nas se drži zatočene u neznanju), vec u Srčanoj čakri (osmica koja ima nexus u središnjem dijelu prsa - sto asocira na zmiju). Zato, "na valovima kundalinija" može "surfati" samo osvješteni altruist, dok svi oni "magovi" i sa druge strane "new age gurui" mogu krasno krenuti u jednom smjeru prema ludilu ili fizickoj smrti (ima i toga).

Ovo potpisujem...
Pozdrav brate Enoch ! herc

.
vasudeva

Poruka Poslao: 21 Dec, 2008 18:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste Vesna Dušo, to je ta knjiga.
Gdje smo ono rekle da smo se upoznale?
Marina čitaj!
I praktično primjeni!
I ne dozvoli da te utupe sa glupostima. Sama procijeni što je dobro, a što ne. Very Happy
Naravno, za tebe. Ne za nekog drugog. Dozvoli slobodu Izbora, kako sebi, tako i drugima.
Uživaj!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 2 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90581 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29951 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42472 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34279 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29631 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42828 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25664 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)