KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 03:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Ljubavi, bez osječaja nadmoči i ostalih gluposti, Otvorenoga Srca i Uma pročitaj što je Antić imao za izjaviti. Konkretno u Sankara-i.

Odgovorit cu tebi Wink Anticeva knjiga je vecinski prepiska drugih autora. O "duhovnosti" doticnoga mogao sam se osvjedociti na jednom malom zatvorenom forumu, tako da sve sto pisem, ne pisem na pamet. Dalje, "osjecaj" se pise sa "Ć", kao i moĆ Wink Sto se tice osjecaja sa "ć", imam ih i previse, jer upravo me oni tjeraju da budem direktan i jasan, za razliku od prisutnih "haiku" trollova i spammera koji pretacu iz supljeg u prazno, zazivaju energetske oblake, svete save i vasilije i svaki najbanalniji obrazac prihvacaju kao aksiom. Da se vratim na Antica. Prepisati mrtav hladan nekoliko poglavlja knjige "Blue Blood True Blood" od Stewarta Swerdlowa (poglavlja koja se daju pronaci po netu) i potpisati ih mrtviji hladniji pod sebe, i tako nesto, najmrtviji i najhladniji, distribuirati po netu, za mene je teski prijestup. Govorim, naravno, o "Istoriji Galaksije, Zemlje i Covjeka", koja se moze pronaci samostalno i u sklopu Sankhye. Uz neke stvarno impozantne djelove i pojedina razmisljanja (kada se njegovo vlastito razmisljanje udalji od autora koje kopira - recimo, neke informacje o Sirius A rasi koje stvarno nije imao od kuda prepisati), ostatak procitanog od njega vrlo je nepregledna i eklekticna cjelina. Jos jedan autor u moru onih kojima ces dat bananu, stap i kociju, a oni ce izmisliti novu rijec "bananostapokocija", ne bi li opravdali neku od svojih teorija. No, najfascinantnije u svemu mi je, ponavljam, stajaliste "deprogramiranog" i "upućenog u sve tajne svemira" autora, koji jos uvijek muči laganu muku sa drugim narodima i narodnostima.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 04:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundalini me podseća na vrstu sladoleda.

Dobar dan.

Dobar dan.

Sta imate od sladoleda?

Imamo kundalini i čokolini.

Ja bih radije kundalini, imate li sa šlagom?

Nemamo, ali imamo kundalini shakti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima interesantnih djelova na 123 stranici Sankhye...recimo, Isusa smatra budistom, Budizam univerzalnom duhovnoscu, prije toga u knjizi pise o Isusu kao Immanuelu i Emanuelu, pa pise o lozi Merovinga, i malo malo mu promakne (vjerojatno se radi o "percepciji") istovjetnost Budine i Isusove simbolike - Siddharta koji postaje Budha nakon sto pobjedi sve zamke koje je pred njega stavio demon Mara / Isus koji postaje Krist nakon sto prevazidje sve prepreke koje je pred njega postavio Sotona. Nikako da uvidi simboliku koja opisuje ascenziju ili, gnostickim rjecnikom, prelazak sa Puta Tranfiguracije na Celestijalni Put, kojim svaka osoba kada tada mora proci. Zatim, da paradoks bude veci, citira Luku i djelove iz Biblije, da bi na Galaksiji pisao o tome kako je Biblija - "arhajski Holivud" i najgora manipulacija Staroga svijeta Shocked Samo paradoks ili skucena percepcija? Rolling Eyes

Mislim, ja vise volim da se autor prvo dogovori sam sa sobom sto zeli reci, prije nego li nesto kaze. Bit ce mozda da sam prevelika cjepidlaka Cool

Poslednji put izmenio Enoch dana 26 Dec, 2008 05:24 am, izmenio ukupno 3 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo mladici,

ja mislim da je pravim svecima sve jedno kako ih pisemo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A istina je i to da postoji nekakva teznja da se sve objedini u isto, iako nije to bas tako.

Englezi bi rekli Inner Work. To je taj unutrasnji rad ili rad na sebi - to je gnoza, mistika.

Sve je u krajnjoj istanci isto u Inner Work,
ali religije nisu Inner Work, vec su Outer Work.

Onaj ko ne ume sa sobom, onda odlazi napolje da se izivljava.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada se sa inner work preslo na outer work, dobili smo organizovane religije.

Sada je poenta preci sa outer work na inner work ponovo.

Vrlo je jednostavno.

Preko inner work i outer work se oplemenjuje.

Svet automatski biva lepsi.

Kundalini pomaze u inner work.
Zhao mi je sto koristim strane termine, ali mi je nekako leglo.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ezoterija je prisutna svugdje, pa tako i u religijama. Sve moze biti alat za "inner work". Tu nema nekih pravila. Ima samo nametnutih dogmi da se u potpunosti zaobidje ili potisne ezoterijski karakter / sustina.

Sto se svetaca tice, takodjer vjerujem da im nije bitno pisu li se njihova imena velikim ili malim slovom, tako dugo dok mi sami ni ne naslucujemo velicinu i snagu njihovih pravih imena; sto lingvisticki, sto frekvencijski Wink
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 05:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji i "inner work" u religijama. Slazem se. Ali sta se dogadja kada saznanja iz "inner work" budu u nesaglasnosti u odnosu na dogme "outer work"? Nije jednostavno biti mistik u odredjenoj verskoj zajednici. To nalaze uvek nekakav kompromis.

Zbog toga sam ja iskoracio iz svoje verske zajednice. Nemam nikakvu versku zajednicu vise za koju bi morao da se nadovezujem, prilagodjavam, dodvoravam i obavezujem. Idem sam. Bez kompromisa.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 06:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Apsolutno. To je jasno ko dan. Kome to predstavlja nepoznanicu, nije jos zakoracio ni na prvu stepenicu.
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljepo sam rekla da ste prekrasni! Very Happy
Enoch će mi oprostiti, kao i vi ostali, nikada nisam znala č i ć, za mene je jedino kuća meko ć, valjda zato što daje toplinu, no unatoč toga nisam imala problem sa jezikom.
Talerman je napravio odlično poređenje. Bravo!
Samo, ja bih tražila i kundalini i čokolini sa šlagom. I onda sigurno dobijemo kundalini shakti. Ne možemo omanut'!
I kada konačno nam dođe iz dupeta u glavu da uopće nije bitno odakle smo, možemo biti i iz Zanzibara, ali ćemo onako iz Duše i Srca Znati, da je naslov kundalini, ili kundalini shakti, ili što nas je već volja, samo alatljika da laganije, jednostavnije i Radosnije živimo ove naše dane svagdanje, kako na ovaj treći kamičak od Sunca, tako i bilo gdje drugdje.
A, što se prepisivanja tiće, dozvoljavam, no kada doista razumijemo, ne samo ono E=m×c² što nas učili u školi, nego kada to smisleno primjenjujemo opet u svakodnevnom životu, onda razumijemo da zapravo ništa nova pod kapom Nebeskom i da je samo stvar terminologije, smisao je isti, dođemo do toga da svi pišemo isto!
Zašto smo velika večina nas ovdje pod nekakvim pseudonimima?
Po meni zato jer imena nisu bitna.
A, možda i zato da ne osramotimo ime naše cijenjeno?
A, možda zato jer se bojimo?
No, nebitno. Ovo je samo asocijacije radi.
Enoch:“Sto se svetaca tice, takodjer vjerujem da im nije bitno pisu li se njihova imena velikim ili malim slovom, tako dugo dok mi sami ni ne naslucujemo velicinu i snagu njihovih pravih imena; sto lingvisticki, sto frekvencijski “
Njima je itekako važno, ne da naslutimo, nego da Znamo frekvencijski, a kako ćemo lingvistički to iskazati, nije „toliko“ važno. To dođe samo po sebi.
I još kad ukapiramo da među nama razlika Ne postoji ima da naprave feštu što se odavno nije odigrala. Naravno, mi počasni gosti. A, oni Radosni, Radosni, sve se tope od miline.
Pitajte ih ako mi ne vjerujete.
Talerman:“ Zbog toga sam ja iskoracio iz svoje verske zajednice. Nemam nikakvu versku zajednicu vise za koju bi morao da se nadovezujem, prilagodjavam, dodvoravam i obavezujem. Idem sam. Bez kompromisa.“
A, s obzirom da znaš da nikada nisi sam, onda nemaš problem.I sam znaš da si u jednoj puno, puno večoj, smislenijoj i radosnijoj zajednici.
Zajednici Slobodnih.
I zašto se prepucavate oko „muškog“ roda?
Valjda bi i neko „žensko“ u toj priči?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 12:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ooooooooo

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 05 Feb, 2009 19:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 13:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Zašto smo velika večina nas ovdje pod nekakvim pseudonimima?
Po meni zato jer imena nisu bitna.
A, možda i zato da ne osramotimo ime naše cijenjeno?
A, možda zato jer se bojimo?

Pozdrav draga Vasudevo,
Kao što znaš, Vesna je moje pravo ime ...
A ime je bitno samo u simboličnom smislu,
odnosno - i smislu poruke koju nosi.
Vesna znači - vesnik (glasnik )
a u staroslovenskom jeziku znači - proleće
Dakle - VESNIK PROLEĆA cvet

.
vasudeva

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da je prerano za Novogodišnju čestitku, no, nema veze.
Ionako, za mene, svaki dan je praznik.
Ovo je „moja“ čestitka svima "nama" i "njima".

Ne zanima me kako zarađuješ za život.
Želim znati za čime čezneš i usuđuješ li se sanjati o ispunjenju želje svoga Srca.

Ne zanima me koliko ti je godina.
Želim znati jesi li spreman napraviti budalu od sebe zbog ljubavi, zbog snova, zbog pustolovine koja se zove Život.

Ne zanima me koji planeti su u opreci s tvojim Mjesecom.
Želim znati jesi li dotaknuo središte svoje tuge, jesu li te životne izdaje otvorile ili si se skvrčio, zatvorio zbog straha od nove boli!
Želim znati možeš li sjediti s boli, mojom ili svojom vlastitom,
ne pomaknuvši se da je zastreš ili umanjiš ili izliječiš. Želim znati možeš li boraviti uz radost, moju ili svoju vlastitu; možeš li se
predati divljem plesu i dopustiti da te zanos prožme sve do vršaka prstiju, ne opominjući nas da budemo oprezni, da budemo realni, da ne zaboravimo svoja ljudska ograničenja.

Ne zanima me je li priča koju mi pričaš istinita.
Želim znati jesi li u stanju razočarati drugoga kako bi ostao vjeran sebi;
možeš li podnijeti optužbe o izdaji i ne izdati vlastitu dušu. Želim znati možeš li biti vjeran i stoga dostojan povjerenja.

Želim znati možeš li vidjeti Ljepotu čak i ako je nema svakoga dana, i možeš li napajati svoj život Božjom prisutnošću.

Želim znati umiješ li živjeti s porazom, svojim i mojim, pa ipak stati na
obalu jezera i doviknuti srebrnom Mjesecu:“Da!“

Ne zanima me gdje živiš i koliko novaca imaš.
Želim znati možeš li nakon noći provedene u boli i očajanju ustati,
izmučen, s umorom u kostima, i obaviti sve ono što je potrebno za djecu.

Ne zanima me tko si, ni kako si došao ovamo. Želim znati hoćeš li stati sa mnom u središte vatre i ne ustuknuti.

Ne zanima me gdje, ni što, ni s kim si učio.
Želim znati što te podupire iznutra, kad svega ostalog nestane.

Želim znati možeš li biti sam sa sobom i voliš li uistinu svoje društvo u pustim trenutcima.

Poziv, nadahnuto Sanjačem s planine Oriah,

indijanski poglavica, svibnja(V) 1994."

queen herc king salut

[/i]
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 14:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna:" Dakle - VESNIK PROLEĆA cvet

.[/quote]

To je toliko evidentno, i Radujem se !
Dosta je bilo Zime! herc
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Dec, 2008 14:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
a da li je svecima svejedno ili nije,nije na nama da sudimo,zapamtite nismo mi Bogovi već njegova slika i prilika...

Interesantna konotacija: "nismo mi Bogovi vec njegova slika i prilika". Sa ovime se definitivno slazem - sveci nisu Bogovi, mi nismo Bogovi, mi nismo (samim time) sveci, nego smo slika i prilika Jednog; bolje receno, na proputovanju smo da postanemo njegova slika i prilika Wink
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 11 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90034 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29774 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42395 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34117 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29426 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42762 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25607 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)