KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Svi smo u pravu, ali nećemo da prihvatimo tudje ubedjenje a tu je greška, caka.
Umesto da samo pišemo naša mišljenja mi se raspravljamo ne dajući drugima za pravo njihovog mišljenja.

Možda će nas Buda smiriti, ko shvati njegove reči a da bude razuman prema drugima, mnogo puta sam ih napisao:

Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezoniranjem i tvojim zdravim razumom.

Buddha

Poštovanje!
I zar nije taj isti Buda rekao: deco, uvek SREDNJI Put?
Zlatna Staza.
Sumljaj u sve i na kraju posumljaj u Sumlju samu!
Srce si! Poljubac...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi smo u pravu, ali nećemo da prihvatimo tudje ubedjenje a tu je greška, caka.
Umesto da samo pišemo naša mišljenja mi se raspravljamo ne dajući drugima za pravo njihovog mišljenja.

Možda će nas Buda smiriti, ko shvati njegove reči a da bude razuman prema drugima, mnogo puta sam ih napisao:

Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezoniranjem i tvojim zdravim razumom.

Buddha

kad već citiraš Budu mislim da sam ovde, dakle na ovom forumu, bio objavio gostovanje budističkog monaha sa kojim ja nemam neke veze, te potom objavu o sedmodnevnom meditativnom povlačenju. Nisam siguran da je iko odavde prisustvovao tome što je imao da kaže Very Happy
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gwydion ::
[
kad već citiraš Budu mislim da sam ovde, dakle na ovom forumu, bio objavio gostovanje budističkog monaha sa kojim ja nemam neke veze, te potom objavu o sedmodnevnom meditativnom povlačenju. Nisam siguran da je iko odavde prisustvovao tome što je imao da kaže Very Happy

Blago nama s tobom i tebi sa nama.
Ljubavi, a da ti nama daš svoje Iskustvo.
I, odakle ti pravo da objavljuješ nešto sa čim baš i nemaš neke veze.
To bi bilo ono:rekla kazala, pa kako vas volja.
Nije pošteno.
Ovo je unatoč svega, jedan doista ozbiljan forum, ne bla, bla na teme.
Poljubac...
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Blago nama s tobom i tebi sa nama.
Ljubavi, a da ti nama daš svoje Iskustvo.
I, odakle ti pravo da objavljuješ nešto sa čim baš i nemaš neke veze.
To bi bilo ono:rekla kazala, pa kako vas volja.
Nije pošteno.
Ovo je unatoč svega, jedan doista ozbiljan forum, ne bla, bla na teme.
Poljubac...

Nemam veze u smislu da nisam teravada budista. A odakle mi pravo? Pa dao mi flajer organizator, mnogo fini čovek, da obavestim one koje može interesovati Razz
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako neko ko je bolestan ne traži sebi lek čak i kada je lekar pored njega, ne treba zbog toga okrivljavati lekara. Na isti način, kada nekoga muči bolest patnje, a ne traži pomoć od Bude, to nije Budina greška. Srce si!
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gwydion ::
[
Nemam veze u smislu da nisam teravada budista. A odakle mi pravo? Pa dao mi flajer organizator, mnogo fini čovek, da obavestim one koje može interesovati Razz

To je u redu.
A, da ti sa nama ipak podeliš neko svoje iskustvo?
Nauči nas.
Poduči nas.
I nemoj ovo shvatiti kao provokaciju, jer to nije.
Ukoliko si tu, gde te percipiramo, onda nećeš imati knedlu u grlu da sa nama podeliš stvar.
Sada sam jako ozbiljna.
Dakle, PODELI. herc
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan od najlepših delova Biblije:

Ako jezike čovečije i anđeoske govorim a LJUBAVI nemam, onda sam kao zvono koje zvoni, ili praporac koji zveči. I ako imam proroštvo i znam sve tajne i sva znanja, i ako imam svu vjeru da i gore premještam, a ljubavi nemam, ništa nisam. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam tijelo svoje da se sažeže, a ljubavi nemam, ništa mi ne pomaže. Ljubav dugo trpi, malokrvna je; ljubav ne zavidi; ljubav se ne veliča; ne nadima se. Ne čini što ne valja, ne traži svoje, ne srdi se, ne misli o zlu. Ne raduje se nepravdi, a raduje se istini. Sve snosi, sve vjeruje, svemu se nada, sve trpi. (Poslanica Korinćanima, 13:1-7)

To je upravo ono što podučava Budizam -- da je kvalitet našeg SRCA važniji od bilo kakve natprirodne moći koju bismo mogli steći, sposobnosti da proričemo budućnost, snage naše vere ili bilo kakvog ekstravagantnog gesta koji bismo mogli učiniti. Zato, kad se povede reč o teološkim pojmovima i teorijama, budizam i hrišćanstvo se sigurno razlikuju. Ali kada dođe do kvaliteta SRCA, etika i ponašanje su vrlo slični.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako neko ko je bolestan ne traži sebi lek čak i kada je lekar pored njega, ne treba zbog toga okrivljavati lekara. Na isti način, kada nekoga muči bolest patnje, a ne traži pomoć od Bude, to nije Budina greška. Srce si!

A, ti mi ono dođeš BRAT ?
Neizmjerno sam Radosna što smo ponovo ukrstili puteve! Very Happy
Doista je prekrasno vidjeti ponovo neke osobe.
Hvala ti Poljubac... Pozdrav Srce si!
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Želim vam laku noć i čista srca uz ovo prelepo obraćanje Bude:

U svojoj čuvenoj Kalama sutti, Buda kaže:

Kalame, ne povodite se za onim što se prepričava, niti za tradicijom, ni za glasinama, niti za onim što piše u svetim tekstovima, niti za slutnjama, ni za aksiomima, niti za logičkim domišljanjima, niti za predrasudama o pojmu o kome je reč, niti zato što se po svemu čini da je tako, ni iz ubeđenja: "Ovaj monah je naš učitelj."... Tek kada se sami uverite: "Ove stvari su dobre, ove stvari nisu sramotne, dostojne su mudraca; onome ko ih čini i praktikuje donose blagostanje i sreću", tek tada se upustite u njih i boravite u njima.

VOLETI ČISTA SRCA ZNAČI PRONAĆI BOGA U SEBI KOJI JE JEDINO PRAVI BOG ISTINE ZNANJA.

VOLIM VAS
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

A, da ti sa nama ipak podeliš neko svoje iskustvo?
Nauči nas.
Poduči nas.
herc

Na žalost ne mogu ja nešto da naučim nekoga. Koga kundalini intereusje ima bar 5 grupa sa dobrom linijom u Srbiji i Hrvatskoj, sve one nude postepen i stabilan trening. Ne vidim u čemu je onda problem, ako neko hoće kundalini neka ne čita knjige, neka puding proba onako kako se i proba. Dakle kašikom.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 01:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VOLETI ČISTA SRCA ZNAČI PRONAĆI BOGA U SEBI KOJI JE JEDINO PRAVI BOG ISTINE ZNANJA.

VOLIM VAS

Zockey, ovo je jedna od najlepše rečenih uspavanki koje pamtim.
Ljepo Spavaj/te, i još Lepše Sanjaj/te.
Ja neću reći Volim vas, to je tako i tako evidentno, reći ću: Budite Dobri prema sebi!
Laku noć herc
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 05:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja stvarno ne znam sta bi ovdje nekim ljudima da osjecaju poviseno stanje svijesti i percepciju, kao i energiju na visem frekventivnom spektru, a da se prije toga nisu konzultirali sa svojim "astro joga diras mi moga" guruom, koji bi ga poveo sve do samog Izvora i objasnio mu sve tajne "kundalini krija mudra mantra šulpur burkuš turkiš urmeš turneš pare mi uzmeš" prostranstava Univerzuma. Vjerojatno (ma sta vjerojatno - sigurno) postoji i neka tajna inicijacija u nekom urbanom ašramu na drugom spratu Knez Mihajlove, gdje "Onaj Koji Je Bog Glavom A Nije Sai Baba" daje buducim "inicijantima kundalini / darma / sutra (a moze i danas) ka(R)ma / astro / zen / tarot / gledam u šoljicu kafe i mantram na vile i jahte" đinđuve i đibđiribilije (stapicaste sagorjevajuce miomirise za sjedinjenje - prvo sa Guruom (sa velikim G) a onda i sa samim Bogom ( to jest Guruom koji iz skromnosti ne zeli priznati da je Bog glavom utjelovljen u malom ašramu drugog sprata Knez Mihajlove, gdje se glave vrte u transu, IQ-ovi opadaju na brojku sobne temperature a spoznaje se izjednacuju sa spoznajama konzumatora Tajne i Milana Tarota). Mene je stvarno stid i prvo sto cu da napravim cu da stanem u kut, a zatim cu svojski da se stidim u njemu, svojski... nedostojan velikih kundalini gurua, kojima je kundalini poznat ko bebi zvečka ili domacici pregaca. Zatim cu svoju kognitivnost poistovjetiti sa kognitivnoscu mlade majke na LSD-u koja kaze djetetu: "trenutak kada su ti pipci i ticala poceli izlaziti iz mene, dok sam dodirivala sunce, gledajuci dugu ispod sebe i brojala pegaze i unikorne po nebu, ravan je samo onome kada ti je otac na puzevoj kucici dojahao do orbitalne stanice i zamolio me za ruku". Zatim cu se jos malo stiditi, kao dijete kojemu su stariji djecaci pod velikim odmorom ukrali sendvich, nemocan da spoznam sve dubine "guru kundalinija" i ljude kojima je isti (kundalini) prost ko pasulj ili "Ajm Đek Dis Is Bil Maj Frend Bil, helou / Ajm Sendi Dis Is Đil Maj Frend Đil, helou" odlomak engleskog.
Zatim cu se zapitati. "ima li moj stid smisla pored tolikog znanja koje je rasprseno po virtualnim domenama i samo ceka na mene, da uz pomoc Guru Zeus Apolona, Energetskog Oblaka, 34 posto Kristove / 20 posto od Velikoga Bleka te ostatak Zagor _ Te _ Nejeve energije, Atlantide iznad Sapca, Lemurije ispod Pozarevca, Agarthe lijevo od Pristine te Hyperboree i Polarisa desno i lijevo od Muškurturburkurško Pečuhške Banje, dosegnem to toliko zeljeno stanje one istinske / iskonske transcedencije, meditiranjem za sjedinjenje sa vikendicom na Karibima i gledanjem trecim okom prema Wall Streetu?! I zatim cu na kraju, stojeci u kutu, obavijen neznanjem, zazvavsi koji puta Savu, Vasilija ili nekog hereticko sotonskog Svetog Petra ili Muhameda (i Alija) sa nedoumicom i iscekivanjem, prizivati nekog od velikih "avatar gurua" ili stavise "kundalini, kundalini, uđem ti grubo a pravim se fini - gurua", sa pjesmom "oda Guruizmu" koju sam vec podijelio sa onima, koji su se eto, nasli u bezdanu stranputice i neznanja, usudivsi se nesto nabadati bez "astro / đin ćin tao / ce lao / karma / greg i darma" mocnog gurua:

"SAI BABO:

"Sai Babo, Pilot Babo, Burek, Đevrek, Dalaj Lama,
Gore, dolje, ljevo, desno,
Najveci si medju nama.

Mnogo ih je koji lazu,
Guru ti si onaj, pravi,
Znades kung fu i karate,
Stoj na nogama i glavi.

Znades sve o meni, svima,
Hramovi su ti sandale,
Nindža ti si onaj pravi,
Nema s tobom mile-lale.

Svi bi htjeli nesto vise,
Inkarnacije s Visoka,
Entiteta ko u prici,
Ti ih prozres u tren oka.

Svi su oni sarlatani,
Samo ti si, onaj- koji,
Jedan jesi, Drugi nisi, Treci mozda,
Tko to broji ?

Klanjam ti se, guru mocni,
Ucitelju moga stada,
Bozanske nam frule sviraj,
Da nam pasnjak ori tada.

Ti si ONAJ, znam da jesi,
Dok na jezik stavljam sliku,
Ne znam tko sam, al znam tko si,
Ostani mi na vidiku.

Gorak okus, ovaj esid,
Osjecam ga, Boze..Babo,
Slicicu sam smazo u-mah,
Osjecam ga, al jos slabo.

Dok se dejstvo pojacava,
Vizije su moje bistre,
Ti sad letis ko avijon,
Dok pozadi lete iskre.

Letim i ja s tobom Babo,
Letim u Oz, u balonu,
Svemira sam proso tristo,
Stojeci sam na balkonu.

Babo jes ti ona zvijezda,
Babo jes ti ona ptica,
Nemoj da se ljutis Boze,
Ja te pitam to iz vica.

Nijes ti Zagor niti Betmen,
Ti si Babo, Alah glavom,
Kad me malo pusti esid,
Proslavit cu dobrom travom.

Vidjemo se na astralu,
Ili mozda i u raju,
Meher Babo, Pilot Babo,
U tvom rodnom zavicaju.

Nijes ti Isus niti Buda,
Ti si Baba i Bog glavom,
Stado neka`t ne vrluda,
Kad ga hranis dobrom travom"

Zatim cu se, konacno, postaviti u lotosov polozaj, zapalit jos jednu đibđiribiliju, protrljat svaku đinđuvu u smjeru suprotnom od kazaljke na satu, reći tri puta "šargarepa, šargarepa. lepa si ko Lukić Lepa / ja sam damo seljak samo / haj ši haj ša, sada kundalini radi i mali Uglješa / nisu nisu komšije sa trecega sprata vec to je zvono moga telefonskog aparata" zahvalan sto vise nisam kao neki tamo kvazi filozofi koji ne shvacaju "24-ti stupanj frekvencijske oscilacije fluida unutar transcedentnog pojasa nukleusa energetskog oblaka iznad radiusa polarizacije disperziranog uzdignuca sapca ponad empiriokriticne vasionske pirotehnicke monade stupnjevanja energije frekvencije talasne duzine FM...a nekad i AM" i to "7 dana sve do Đurđevdana, kada ce se olympske sile spustat sa svih strana, od zagrebackog Griča do beogradskog Kalemegdana". Mozda, ali mozda cu to sve jos koji puta ponovit, sve dok mi se ne ukaze pred ocima Uzasli Kundalini Guru, brz kao Soko Ptica, razjaren kao Mustafa Nadarevic te ljep ko Apoljon"

Wink
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 09:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rei ki je solidan jedan sistem za aktivaciju kundalini energije , dodushe vecina iste ode nekamo po simbolima ; verovoatno tvorcima same zamisli o rei kiu jer onaj drugi simbol mene lichno podseca na zmaja plavog zmaja a ima veze sa trecom chakrom percepcije; naime usmerava i prepushta percepciju plavom zmaju usled emisije iz srchane tj. chetvrte chakre. Ono shto mi se generalno ne svidja je prlazak preko rezhnjeva ispod kore velikog mozga; kod usmeravanja evolucije...

ti rezhnjevi i sluzhe za individualni razvoj i ako se na njih primeni gneralno program nachina percepcije onda dobijash mashineriju...

izvinjavam se ako greshim ...
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 11:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

dakle prvi simbol crvena rachva sa spiralom ispod i emisijom kundalini mi jasno ukazuje na mocan kaliografski simbol stimulansa na chetvrtu chakru i njenu emisiju, ali mi nije jasno zashto svest o tome treba da bude zamagljena nametanjem plavog zmaja...

osecaj prijatnosti jeste neminovan prilikom toga i podseca na zavodjenje po vishe sistema duhovnih arhiva ali ne znam da li sam bio dovoljno jasan zashto se daje prikaz o tome neke ultimativne spoznaje tzv. plavog zmaja dakle krece se sa oba simbola odjednom...

na taj nachin se potpuno utiche na evoluciju te individue prema kojoj se primene ova dva simbola...

protochnost u prirodi ipak nije zavodljiva a priroda jeste jedina majka od koje mozhemo realno da saznamo...
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 11:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ti si jedno predobro stvorenjce i zato te volim, sestro budimo ono što zaista jesmo i spasimo ovaj forum i planetu svi zajedno, pa ajmo, ajde onda Poljubac... Srce si!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 28 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90032 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29774 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42395 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34117 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29425 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42762 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25607 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)