KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
stariji_od_13
Napredni tragalac

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 14 Jan, 2009 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey Poslao: 13 Jan, 2009 19:02 pm Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

Nisam lep al sam neodoljiv

svako je lep na svoj nachin...

Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 14 Jan, 2009 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Ja bi molio kolegu Gwydiona, ukoliko nije banan, da mi (nam) objasni sto je to kundalini (posto je na vise mjesta iskustva drugih nazivao fantazijama, a nigdje, eto, nije napomenuo sto je to, po njemu, kundalini).

Pošto nemam pojma šta je Kundalini, a usled radoznalosti, videći da ti Gwy ne odgovara, bio sam na www prosvetljenje.org i sajt je zanimljiv, ali posetilaca nigde, a ovo sam našao pod Gwy-jevim tumačenjem na temi Kundalini i čakre, copy-paste odlomak
Re: Kundalini i čakre
by Gwydion on Thu Oct 23, 2008 1:46 am

"iskreno najjednostavnije mi je da prekopiram iz hrvatske wikiperie članak o čakrama, iako on nije potpun. Šta više krajnje je štur, no čini mi se da može da predstavlja dobar uvod u diskusjiju:"

Čakre

Riječ Čakra dolazi iz Sanskritskog jezika i znači kotač. Postoji puno radova na temu modela čakre, filozofije i nauke koji podupiru razne filozofske sustave i spiritualne prakse, religijske običaje. Filozofske teorije i modeli čakra u obliku kružnog sistema energije su identificirani kroz egzistencijalnu mističnu praksu joge u Indiji gdje je i nastala prva zamisao čakre.
Položaj sedam glavnih čakri u ljudskom tijelu od prve donje Muladhara do zadnje gornje Sahasrara
Položaj sedam glavnih čakri u ljudskom tijelu od prve donje Muladhara do zadnje gornje Sahasrara

Čakre

Sahasrara
Ajna
Vishuddha
Anahata
Manipura
Swadhisthana
Muladhara

Anodea Judith (1996:p.5)

"Čakra je aktivni centar koji prima, asimilira i oslobađa životnu energiju (Prana, Chi, Qi, Bioenergija). Riječ čakra doslovce se prevodi sa kotač ili disk i odnosi se na vrteću sferu (kuglu) bioenergije koja izbija iz glavnog [živac|živca]] ganglia i grana se iz kralješnice. Takvih je sedam kotača (čakri) poredanih u nizu od temelja kralješnice do vrha glave. Postoje i manječakre smještene u dlanovima, stopalima, prstima i ramenima. Ustvari, svaki aktivni vrtlog bi se mogao nazvati čakrom. Sedam glavnih čakri se poistovjećuje sa osnovnim stanjima svijesti..."

Čakre su kao poveznice između metafizičke i/ili biofizičke energije u tijelu.

Prema nekim Istočnim razmišljanjima, čakre su stupnjevi svijesti, i stanje duše, inzistiranje na dokazivanju postojanja čakre je poput dokazivanja postojanja misaonog procesa. U metafizičkom konceptu to su energetska središta suptilne elektomagnetske sile, koje djeluju na fizičkom, emocionalnom, mentalnom i duhovnom planu.

Sistem čakri originalno je nastao u Indiji, prije više od 4000 godina. Čakre se spominju u drevnim djelima Veda i kasnije Upanišada, Joga Sutras Patanjali, i najviše u 16. stoljeću od Indijskog jogina u tekstu "Sat-Chakra-Nirupana". 1920-tih godina, Sir John Woodroffe (pseudonim: Arthur Avalon) je upoznao zapad sa čakrama u svojoj knjizi "The Serpent Power" (Kundalini joga)
Prvo će ti se smejati, potom će te ignorisati,
onda će se boriti protiv tebe, zatim ćeš pobediti.

Mahatma GandiGwydion

Vidim da je kopirao s Wikipedie pa sad zaključite sami, možda mrzelo čoveka da piše? Inače, možda ga ovo motiviše da nas prosvetli?
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hmda... Samo sam dobio neosporiv dokaz za sve ono o cemu sam pisao u dvije paralelne teme, te nevjerojatnu volju sa samokaznjavanjem i udaranjem po prstima, kada mi iduci puta dodje zelja da nekome tog profila odgovorim i jedno jedino slovo Rolling Eyes
Lina
Iskušenik

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2009 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radujmo se i volimo se! Poljubac...

http://www.youtube.com/watch?v=kXBXYzPnQHg
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
stariji_od_13
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 17 Jan, 2009 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

lazicmaja, solidno objashnjenje...
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 01:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gwydion ::
E ovo spada u rang izuzetno opasnih izjava. I ovo je ono o čemu sam govorio. To nije apstraktno zamajavanje naivnih, to je izjava koju mogu da čiotaju i ljudi koji su od nečega bolesni i kojima to može da ulije u glavu ideju da se mogu izlečiti na neki volšeban način, a kad se to ne dogodi, da padnu u apatiju i odustaju od borbe za zdravljem. Ako neko kaže da se svaka bolest može izlečiti, onda mora da to i dokaže. Ja ne kažem da je to nemoguće, ali kažem da se to ne dešava skoro nikad. Meher Baba je, recimo, imao tu ideju da leči ljude sa psihičkim problemima. Probao i nije imao velikih uspeha pa je odustao.
Zato molio bih da se ljudi uzdrže od opasnih izjava, koje mogu da imaju štetne posledice.

Sa velikim zakašnjenjem: A Isus? Nije li lečio od SVIH BOLESTI?

Znam i ja momka koji je zaglavio na lečenju zbog kundalinija. Nenamerno ga je podigao.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam i ja momka koji je zaglavio na lečenju zbog kundalinija. Nenamerno ga je podigao.[/quote]

Odgovor na sebe: a u svim tim spisima - koliko jsam shvatila - Kundalini se uopšte ne glorifikuje. To je nešto što dođe neminovno uz duhovni razvoj, kao recimo, telepatija....Ono još što sam upamtila je da kad prođe nivo
IV čakre nema povratka natrag...mora se ići putem duhovnog razvoja. Strašno čisti - opet iz literature - razbijajte energetske blokade na vreme, jer tu leži opasnost - kada se negde zaglavi....

evo linka na engleskom:
http://www.clairvoyanthealing.com/kundalanichakras/page01.htm
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 06:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundalini mijenja strukturu DNK. Ovdje se ne radi o "povecanju broja helixa" kao sto to naturuju na mnogim new age sajtovima, nego o otkljucavanju onoga sto zovemo "junk DNA". Taj "junk DNA" nasa je spona sa "onostranim", to jest, u njemu se kriju kljucevi (kljuc) za okljucavanje nase podsvijesti.

Nevezano uz to (ili prevezano...kako se uzme), sinoc sam u ugodnom drustvancu odlucio nakon dugog vremena da popijem kavu. I to ne jednu nego dvije. I kostalo me. Nakon dva sata pocelo me bacati iz tijela i paralizirati mi energiju u tijelu (oko tijela). Teskom mukom sam se "odrzavao na povrsini" i trebali su sati da se umiri. Trenutno se osjecam ko da sam od gume i kao da sam suplji iznutra - istovremeno. Sve u svemu, neugodno iskustvo koje sam sam zakuhao. No, bilo je lijepo u naletima energije upaliti nekoliko ugasenih svjetiljka na ulici (to mi je u zadnje vrijeme skoro pa hobi Smile ). Interesantno da kava na mene u ovim okolnostima djeluje jednako kao sto je prije djelovalo kada bih uzeo previse amfetamina (mladost - ludost Rolling Eyes Smile). Jednostavno energija u meni (i oko mene), "jede" sve supstite energije koje na umjetan nacin stavljam u sebe - nikotin me uspavljuje, kava me baca u orbitu itd. Jedino tein (crni i zeleni caj) ima malo blaze djelovanje. Dakle, senzibilitet toliko poraste zbog viseg spektra frekvencija (frekvencije) da jednostavno "ne podnosi" nista sto se nalazi na nizem spektru. Problem je u tome sto materija jos prejako djeluje (posto joj, sam, u nedostatku jos mnogih iskustava, pomazem u tome), a to se djelovanje cesto ocituje za potrebom konzumacije supstituta, koje duh, tijelo, um i energia (na odredjenoj frekvenciji) jednostavno ne "toleriraju". Tako da, ako nekome treba napuniti hidroeletranu ili neki agregat u gradu ili selu, neka me lijepo zamoli pa cemo se dogovoriti, u ovom dobu nestasice plina Mr. Green
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 06:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::

Sa velikim zakašnjenjem: A Isus? Nije li lečio od SVIH BOLESTI?

Znam i ja momka koji je zaglavio na lečenju zbog kundalinija. Nenamerno ga je podigao.

Visna, Buda, Krist, Mitra, Zaratustra, Tamuz, Horus itd. itd. samo su simbolika (odredjenog podneblja u odredjenom vremenu) za nesto sto se desilo u sam osvit zvanicne civilizacije, a to je spustanje astralnog kralja Henoka (Enocha, Hanuka, Thotha) u materiju, smrt (nakon bojevanja na kapijama Amente - podzemnog svijeta) i konacno uzdizanje iznad materije i pobjeda nad materijom gde postaje Hermes Trismegistus (centralna "licnost" u hermetizmu). I Djed Mraz simbolizira Henoka (koji se, prema hermetickoj legendi, spustio sa neba na zlatnim sanjkama dok se u alkemijskim spisima Hermo opisuje i oslikava kao bradati covjek koga simbolizira Merkur - planet najblizi Suncu - to jest - prvi do Apsoluta ili - onaj koji sjedi na nizem tronu). Tu dolazimo do najsvetijeg od svih svetih trojstava, a to je - Logos (Apsolut) kao otac, Sophia (Sveti Duh, Bijela Golubica, Isis, Iss Ness, Isa) kao majka i Henok (Enoch) kao sin.

Pa ono...ko zeli vjerovat u Isusa, neka, jer koristi a ne steti..iako je ignorantnost ponekad samo - ignorantnost, ma koliko da ona plemenita i dobrocudna bila Wink

Sto se tice momka koji je podigao kundalini i zavrsavanja na lijecenju...mnogi su to uradili i znale su im se desavati mnogo gore stvari. Ako ga je umjetno digao, postoji sansa da ga umjetno i spusti!

Svi bi prije prtljanja sa icim na umu trebali imati jednu stvar koju mi je jedna osoba davno rekla i koju nikada necu zaboraviti: "put duhovnosti je put boli"(ili ono sto je Gurdjieff nazivao: "dobrovoljna patnja")..
stariji_od_13
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 10:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kundalni je kao etichko oruzhje ukoliko se ne koristi na dobrobit svih prilikom emisije vraca se poshiljaocu kroz negativne posledice...
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, što ne reče pre, ja se smrzoh ove zime.

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

oooooooooo

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 05 Feb, 2009 19:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 11:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

da osecam je... ti si uchestvovala u tom projektu Smile
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ooooooooo

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 05 Feb, 2009 19:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
stariji_od_13
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 18 Jan, 2009 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ok Smile

dogovoreno Smile
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 36 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29764 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42384 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34105 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29406 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)