KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Analeta, ti se jako ozbiljno bavis duhovnoscu. Koliko si samo toga napisala na forumu poucnog i zanimljivog! Ne sumnjam uopste u tebe. Ni najmanje. Ti bi trebalo da budes uzor onima koji se duhovnoscu bave samo u slobodno vreme i iz razonode ili radi postizanja nekakvih ko zna kakvih ciljeva.

Naterala me muka Tale. Doživela sam stvari koje većina ljudi gleda samo u filmovima. Život me lomio na razne načine. Sve sam morala da učim na teži način. Bežala sam ja od toga, ali kada sam videla da nemam gde da pobegnem zakoračila sam u unutrašnji pakao i još uvek prolazim kroz njega. S vremena na vreme dožiljavam takav osećaj užasa i straha koji je jako teško nositi, a ne poludeti. Naučila sam da to posmatram, čak se ponekad i šalim na račun toga, kada intenzitet nije prejak. Pre toga mi je stalni pratilac u životu bila duboka tuga i bol. Nisam ti ja ništa posebno. Imam ja još mnogo da radim na sebi.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 15:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo najjaci imaju teske zadatke, ali i snagu da sve to savladaju i stignu da ispune svoju misiju. Ovo isto ide u prilog onome sto sam ti vec rekla, Ne boj se nicega.
U tome sto ti se desavalo i sto ce ti se desiti, lezi kljuc tvoga spoznanja. Tome se posveti ali iskreno, Videces da nemas krivicu, da te nesto vodi i provodi. Ne trazi odgovore u teorijama vec u dogadjajima. A kada shvatis naci ces uporiste i u nekoj od teorija, ali ne sve.
Videces da ti pomoc stize iz nepoznatog i neocekivanog pravce. Pusti se bez zadrske, samo se drzi dve stvari. Nikoga nemoj namerno da povredis i nikoga nemoj da ubijes, sve ostalo moze.
Mozda tebe jos trazim, videcu.
 Nazad na vrh »
Sha
Na duhovnom putu

Pridružio: 08 Feb 2009

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Samo sam ti htela skrenuti paznju na sustinu a ona lezi u ovome
Citat:
Svaka celija u coveku ima znanja koja poseduje celo bice, ako se sa mozgom poveze onda se sve sto vidim, znamo i ne znamo, moze ostvariti.

Svet oko nas je sazdan u nama, gledajuci zivotinje, mozemo videti sebe, sta mozemo biti. To ja zovem citanje slikovnog pisma. Nama je znanje dato kroz slike koje ne poznaju jezike i svima je jednako napisano.
preuzeti kontrolu nad nesvesnim, instiktima, znaci biti svesno bice/
pozz.

Draga Vera072, nisam se uzela tog citata jer je to nesto sto se kod mene
podrazumijeva, ja sam slikarica strukom . . . .
Dopusti da sreknem paznju na jedno, rijeci su takodjer slike, slike unutar
zvukova. Ljudi imenuju u odnosu na funkciju, imena su uvijek sustina funkcije
imenovanog. Da mozemo razgovarat u slikama, ja bi to rado cinila . . . .

Ja pisem iz svojeg iskustva a ne iz teorija. Sve sto sam rekla stojim iza
toga kompletnim svojim bicem.

Nesvesno i instinkti nisu isto. Ali nema veze . . . Vidim da se ovdije prica
o svemu samo ne o kundalini. Pa cu se konsolidirati da vise na ovoj temi
ne pisem. Odo se baviti slikovnim pismima . . . Mojom strasti i izvorom
radosti . . . Budite pozdravljeni.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj da ides. jer kundalini je i ovo o cemu pricamo, to je sagledavanje unutrasnjisti.
Paralelan svet svetlosti je zvuk, koji takodje moze da formira sliku, to si u pravu.
Mislima se cita slikovno pismo a recima zvucno i mnogo je sporije, ali rezultat na koncu je isti.
Evo necu ja vise pisati, danas sam imala nekakvu inspiraciju, sta je razlog tome videcemo,
Pozzz.

I moje pisanje je iz iskustva a teorije i ne zanm, Pisem ono sto sam videla i vidim. Ovo sto ti lici na teoriju proizislo je iz moga iskustva, nova teorija.
 Nazad na vrh »
Sha
Na duhovnom putu

Pridružio: 08 Feb 2009

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 15:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slobodno ti pisi, ja nemam namjeru ulaziti dalje u velike teorijske
rasprave, to def umara. Sto sam imala rec o kundalini rekla sam na
samom pocetku, ovo sve kasnije je demagogija i off topic.

Mnoga podrucija "znanja" su tabui i kroz ljude je osigurano da se o
njima ne preispituje. Ma sve je to jedna velika politika. A ja nisam
bas fan doticne.

Teorija koja nije sagradjena na praksi nije teorija vec hipoteza.
Puno se posla jos treba napraviti, da se jezici ociste i premreze.
Danas se to zove interdisciplinarnost.

Ja cesto volim reci, kokos u jajetu. Wink

Lijepi pozdrav.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve se slazem sa tobom i svidja mi se hrabrost kojom si nastupila.
Svako iskustvo je dragoceno, zato sam ti rekla ne idi, vec pisi.
Ispisala sam skoro sve sto sam sada rekla, u trenutku sam imala poriv da ti na pricu dodam i ovaj element.
Pozz.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislio sam vam napisati nesto malo vise ali nisam siguran da li uopste ima smisla.

Mogu samo posavjetovati da nije dobro praviti nekakve cvrste zakljucke u nicemu ... a kamoli u onome sto se ne moze potvrditi ...

Mnogi ljudi ... hriscani pa i ostali vjeruju da nam je spas u ISUSU i njegovom znanju, ucenju ... pa cak i u povratku.

Ovdje samo cak dosli i do Sv, Petra.

Ako mi u nase vrijrme ne znamo protumaciti bibliju ... evo primjera Sv. Petra ... kako mozemo traziti da protumcimo ... nesto vece ili nevidljivije.

On sjedi u raju i ima kjluceve od vrata raja ... sta mislite da li se mogu naci ti kljucevi pa onda vrata raja.

O kundaliniju smo raspravljali ... kod mene je sprecen kundalini ... mislim da je to slabo ko izveo .. nisam sam ... nego sam dobio pomoc.

Moja dva prijatelja koja su se prije, bavila sa time su skroz pukla...

NAPOMINJEM ... da niti sam radio neke vjezbe za njega niti sam ga zelio pokrenuti...

Ali nismo raspravljali zasto je on htjeo preuzeti kontrolu... i sta SAM JA DOBIO POBJEDIVSI ga ... Razumijete li ... nisam vam napisao niti jednu glupost

Znaci cisti dozivljaj i iskustvo.

STA ja jedino nisam siguran ... i neznam jos uvijek ... dali je on morao biti pokrenut uopste, da bi se uspavao ili ne ... ali po TUDIM tumacenjima .... koji mnogo vise znaju kazu da NE ... znaci ako je tako... a ja vjerujem da je, jer mi se otvorio naslno....

Opet napominjem da ljudi daju i krive nazive za neke stvari.

Ovdje ima osoba koja ga je pravo dozivila ... znaci dozivila kompletno ...

Ona je mozda naj merodavnija da ga objasni ... objasnjavati takve stvari

se stvarno treba usuditi ... jer se mogu mnogi sa time upropasti ...

I to nebi trebao ni probati SVAKO. ... odakle nekome pravo uopste kada nije kvlificiran zato... neverovatno ...

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 14 Feb, 2009 20:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da kada radimo na samoposmatranju, samopročišćenju, samospoznaji sve to samo po sebi dolazi na svoje mesto. Ja sam mnogo eksperimentisala i nisam baš dobro prošla. Znam iz iskustva da kada svoje pogrešne koncepte osvešćavamo i uskladjujemo sa istinom, čakre prirodno automatski počinju da funkcionišu na najbolji način. Probala, opekla se, i ne bih više za te stvari koristila prečice. Takodje mislim da nam je za to potreban učitelj.
 Nazad na vrh »
zorant

Pridružio: 12 Feb 2009

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi ucesnici rasprave

Na savet jednog mog prijatelja ,evo,resih da napisem par reci o Kundalini (vidim da se o njoj vodi diskusija) iz licnog isksutva. Ne bez ustezanja sam se odlucio na ovaj korak, jer je to tema koja je obavijena velom poprilicnog odsustva znanja koje proistice iz iskustva. Uglavnom, vidim to i ovde, su price iz razno raznih prirucnika sumnjive vrednosti i reci autora koji sami nisu prosli “druzenje” sa zmijom, kako se kundalini sa pravom poistovecuje. KAda pratimo takve tekstove i na osnovu njih formiramo svoje misljenje mi zapravo samo jos vise produbljujemo mrak ili kako kazu na Istoku avidya.

Vidim u jednom od tekstova kako se kaze da kundalini nije nikakva zmija vec je to “zmija” ENERGIJE. Dalje se navodi da je kljucna rec za nju PROBUDITI te privesti svesti te preci iz organskog automatizma u svesni autonomizam. Lepo sroceno, jedino sto nedostaje je iskustvo i tacnost.

Sta mislite zasto se ta energija u svim tradicijama naziva ZMIJA ? Zasto u svim mitologijama sirom sveta ZMIJA je gospodar „znanja“, cak i u delovima sveta gde ona fizicki ne egzistira. Na krajnjem severu nase planete kao i na jugu (Maori na Novom Zelandu...)? Zasto Shamani u juznoj Americi kazu da od nje dobijaju znaje o biljkama? Imate lepu knjigu „DNK secret knowledge”, napisanu od strane antropologa koji je eksperimentisao sa travama dobijenim od shamana te u vizijama imao kontakt sa pravom zmijom.

Zasto nije upotrebljen neki od drugih simbola..konpoac,lanac,lijana,reka,grana,medved....i.td...???
Dragi prijatelji nije upotrebljen drugi simbol, jer oni koji probude kundalini dolaze u kontakt sa ZMIJOM, veoma stvarnom zmijom, koja se nalazi u nevidljivom fizickom omotacu ove nase planete. To vam potvrdjujem iz iskustva. Imao sam priliku da tokom svog traganja zivim sa Tantrickim majstorom (ne sa autorom bilo kakvih knjiga) i probudim tu „boznasku“ energiju. Namerno stavljam pod navodnicima, jer tu nema nista Boznaskog.

Kljucna rec nije PROBUDITI vec VEZATI. Ova energija ce vas jos cvrsce vezati za materijalni svet, zarobiti. Postacete adikt njenog beskrajnog svetlucanja koje cete zameniti, na vasu nesrecu, sa pravim Duhovnim Svetlom. Sudbina takve osobe je veoma tuzna. Dragi moji ,izuzetno je mali broj onih koji se izvuku iz njene zamke neosteceni. Zbog izuzetno malog broja spasenih mit o njenoj velicini i bozanstvenosti se siri po celoj planeti i naivni (nesvesno zeleci spasenje koje mesaju sa prosvetljenjem) upadaju u zamku. Kao sto Isus rece u svoje vreme:”Slepi prate slepe”. Znate zasto i kako su oslepeli? Oslepeli su od svetla Zmije. Ona bljesti pravo u oci coveka i ovaj biva slep. Isus ovde misli na masu ucitelja koji vode svet, ne na obicnog coveka koji sa njom jos uvek nije u svesnom kontaktu. Sexualni odnos je upravo sladak zbog njenog budjenja u toku istog. Zbog toga mudri nalazu kontrolu nad tim impulsom..ne abstinenciju, vec kontrolu. Mali je broj onih koji moze potpuno biti bez te vrste odnosa i biti zdrav.
Kundalini ima svog predstavnika na grubom fizickom nivou – to je DNK, dok ona sam po sebi je na suptilnoj fizickoj ravni.

Njenim budjenjem jedinka je i dalje u oblasti ORGANSKOG Automatizma, samo sto ce budjenjem ove energije da se to prosiri na suptilnije ficike ravni te imamo coveka sa „mocima“ ili sidijima, kako joga literatura to naziva. Zasto ista ta literature kaze da su te moci prepreka ? Zato sto mudri znaju da se preko njih jos dublje zavijamo u adiktivnost ove energije i prakticno nema nam spasa ako nastavimo tim Putem. Ne trebam spomenuti da umiranjme tela kundalini takodje nestaje i sve ove moci koje su produkt potonje energije.

Pre nego sto budjenje nastane u svojoj punoj ekspanziji, eksploziji, jedinka ima jako mnogo vantelesnih iskustava gde zmija dolazi i poducava ga razno-raznim stvarima koje knjige uglavnom ne sadrze. Ona je nesagledivih razmera i veoma prijateljska. Cak osecate jednu ljubav koju do tada niste iskusili. Zapazate i njen divni osmeh. Jednostavno ona vam postaje najbolji prijatelj. Moze se desiti da se materijalizuje na fizickom planu. Ugledacete je na mestu gde je ne ocekujete. Sve je to uvod u njeno pokretanje „budjnje“ u telu. Na dan budjenja vi prakticno vise ne znate za sebe. Telo se jako tesko nosi sa predstojecim iskustvom. Osecate da nesto nadolazi, kao oblaci u daljini, ali ne vidite odakle. Svesni ste da ne mozete pobeci. Dolazi trenutak „budjenja“...vase telo postaje ukoceno od hladnoce koju vam ne mogu opisati. To je hladnoca mrtvog tela. Ne kaze se dzabe za zmije du su hladne krvi. Vase telo je u stanju mrtvaca. Hladnocu ne mozete savladati.To je energija Meseca a ne Sunca. Energija Uma a ne Duha.Tamna noc Duse. Zmija prakticno absorbuje celokupnu Pranu (zivotnu energiju..pravog KRALJA vaseg tela..o tome kasnije) te telo prakticno ulazi u stanje hibernacije. Duboko u vama cujete glas (ako imate srece..zastitu..ili ste u milosti Boga) „Ovo nije igra.“. Sve chakre se otvaraju pred vama...no, pre nego sto krene kroz telo veoma jasno cete cuti zvuk..zvuk zmije....hssssssssssssssssssss...
Gotovo identicno zmiji na fizckom nivou..verujem da su mnogi od vas culi taj zvuk.
Trebace vam jako puno vremena da dodjete u kakvu takvu normalu posle opisanog. Trebace vam puno godina da naucite da zivite sa posledicama ovog budjenja, koje opisah u najgrubljim crtama (ne zamerite zbog toga, ali ne bih o detaljima). Najtezi deo dolazi kada shvatite, ako ikada shvatite, da se trebate odvojiti od zmije kako bi sebe upoznali u Duhu. Tek tada cete upoznati pravu prirodu ovog gospodara. Iskreno, ne bih zeleo bilo kome da prolzai kroz sve to.

Postoje dva Puta. Jedan je Put Zmije drugi je Put Zivog Svetla. Zasto sam prvo morao da upoznam prvi – Ne znam, ali vam kazem da ako vas sudbina nije navela na tako nesto tada nemate potrebu da dirate tu neman i eksperimentisete. Ona ves nece uvesti u DUH ZA CITAVU VECNOST..JEDNOSTAVNO NEMA TU MOGUCNOST..ONA JE VAN TOG KRALJEVSTVA. Ja vam ovo ne pisem za stnovista religioznog coveka. Daleko sam ja od toga, vec za mesta onoga koji je ove stvari osetio na svojoj kozi.

Da se sada vratim na pravog kralja ovog naseg tela. Taj kralj je opisan pod imenom PRANA a ne Kundalini. U jednom od najstarijih yoga spisa – Yoga Yajnavalkya – za kundalini se kaze da je NEDVOSMISLENA PREPREKA. Ono sto treba da prodje kroz Sushumna kanal, kao posledica yoga vezbi , nije kundalini vec PRANA. Jasno se kaze da ako smo uspesni u yoga praksama kundalini ce biti SPALJENA na otvoru sushumna kanala i tako ce napraviti mesta za Pranu da se podigne uspravno (prizovite secanju mit da u mnogim delovima sveta imate zmiju cuvar-kucu, zivi negde ispod praga..cuva ULAZ u kucu –telo- ...) . Veoma jasno se kaze da kada se Agni, vatra, probudi u telu ona ce spaliti uvijenu zmiju i osloboditi put Prani. Svakako ovo se ne desava preko noci. Cak i ako su delovi kundalini ostali oni ce praviti prepreke na ulazu u sushumnu i Prana ce se tesko probiti do vrha. Na ovaj nacin jos jednom vidimo da se kundalini poistovecuje sa neznajem – avidya. Ta avidya je toliko snazna da nas sprecava da vidimo Purushu – Duh. Kada je kundalini potpuno unistena Prana se penje do vrha i Kralj biva objavljen.
Prana je vitalna energija za ovo nase telo. Tako imate u Prashna Upanisadi pricu o tome kako je ona zapravo centar jednog kruga, tocka. Imate alegoriju gde se razno-razne funkcije naseg tela raspravljaju ko je kralj. Na kraju odlucuju da svaka za kratko napusti telo i vidi kako ce telo reagovati. Jedino kada je Prana napustila telo ono je umrlo...tako je ustanovljeno da je Prana Kralj a ostalo su sluge. Brihadaranyaka Upanishad naziva Pranu Zivotom Zivota. Prakticno esencija naseg bivanja na fizickoj ravni...nikako kundalini. Ona ne kontrolise samo telo vec i Um.

Draga Sha, Kundalini nema apsolutno nikakave veze sa nervnim sistemom,ne „spava“ u njemu, ali ce budjenjem i te kako da utice na isti i ne samo na taj sistem vec na celokupno telo. Ona ima svog predstavnika na gruboj ravni, kao sto vec napisah, u DNK.

Pogledaj ovo:

SRI SIVASTAKAM
4) nageza-ratnojjvala-vigrahaya
shardula-charmamzuka-divya-tejase
sahasra-patropari samsthitaya
varaggada-mukta-bhuja-dvayaya

"I offer my obeisances unto you, whose form is brilliantly illuminated by the jewels of Ananta, the king of snakes;
Ananta is a Sanskrit word meaning "without end," or the "the infinite one".
Za one koji ne govore engleski; Ananta je kosmicka zmija i ovde se kaze da je bez kraja..”beskonacna“....Ona i Vishnu su JEDNO. Po Hindu Mitologiji, onaj koji odrzava ovaj Univerzum.
Zapazimo sada sledece:
Totalna duzina DNA u ljudskom telu je 2.0 x 1013 metara. To je ekvivalentno putovnju od Zemlje do Sunca i nazad blizu 70 puta.!!!!!!!
..”beskonacna” zmija u telu a mi je ne vidimo….drugim recima ,program.

Sta nam kaze Otkrovenje u Bibliji:
“Otkrovenje 12:9 - And the great dragon was cast out, that old serpent, called the Devil, and Satan, which deceived the whole world: he was cast out into the earth, and his angels were cast out with him.
Kaze mudrac da je Zmija, stari prevarant, bacena na zemlju..ovde je medju nama…svakako ova prica je mnogo starija od Hriscanstva, ali sam je upotrebio kao sjajan simbol onoga sa cime covek treba da se izbori a ne da mu se klanja i veruje da ce mu ona dati bilo kakvu moc. Takodje u Starom Testamentu je opisana kroz Drvo Znanja. Ta zedj za „znanjem“ dovodi coveka u njeno ropstvo. Zedj za materijalnim znanjem i mocima.

U vezi Kali i crne rupe. Kali jeste crna i predstvalja smrt..ona je supruga Shive. No, crna rupa nije crna niti predstavlja nistavilo. Nikako. Mi je tako percepiramo, jer frekvencije u kojima se ona nalazi su van naseg vidokruga i nasih instrumenata. Ona je u sustini svetlija od bilo kog sunca. Njeno gravitaciono polje je toliko jako da materija okolo nje vibrira u trilionima u sekundi. To je na spektru daleko od naseg vidnog polja pa je mi dozivljavamo kao crnu.

Iskren pozdrav
 Nazad na vrh »
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 00:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sha ::
Lijepi pozdrav svima !

Ovo je moj prvi post na forumu. Nasla sam vas zujeci po netu i s uzitkom
citala mnogo tog sto ste imali podjeliti jedni s drugima. Onda sam nasla da
imate temu o kundalini, i srce mi je zatritralo. Reko sebi, sad cemo cut sto
ovi pametni ljudi imaju za rec o ovoj temi.

A onda shok. Shocked Citavsi prvi post ko da me netko gromom pogodio. Nisam
mogla da vjerujem svojim ocima. Citam dalje. 40 mucnih stranica a toliko
malo uvida u temu. Kad se radi o tijelu i istinama tijela KOLIKO smo
neupuceni, koliko 'omadjijani'/da tako kazem/ dezinformacijama, koliko
naprosto neznamo, O SEBI, da je to milina. Shocked Shocked Nisam uspjela
nac ni jedan direkt odgovor na pianje, STO JE TO KUNDALINI ? osim
ovog, koji se i nije niti ticao teme, i ja ga evo vadim iz konteksta :
Citat:
Želim znati što te podupire iznutra, kad svega ostalog nestane.

Kundalini nije nikakva 'zmija' "znanja ili neznanja", kundalini je 'zmija'
ENERGIJE. Kljucna rijec koja se veze uz kundalini je PROBUDITI. A sto
znaci probuditi ? To znaci PRIVESTI K SVIJESTI, OSVIJESTITI, PRECI
IZ ORGANSKOG AUTOMATIZMA U SVIJESNI AUTONOMIZAM.
Dakle, iz nesvijesne preraspodijele kundalini energije u potpuno svijesno
manipuliranje istom. E sad.

Sto je tocno kundalini ?
KUNDALINI JE LICNI ENERGETSKI PAKET, NA KOJEM JE I S KOJIM JE
COVIJEK DOPREMLJEN U MATERIJU, TE KVALITETA I KVANTITETA
ENERGIJE POJEDINOG FIZICKOG BICA.

VASA KUNDALINI JE SLIKA ENERGETSKOG POTENCIJALA KOJEG SU
VASI RODITELJI NAMJEROM UKRSTILI U CINU IZ KOJEG STE VI
BLAGOSLOVLJENI FIZICKIM TIJELOM.

KUNADLINI JE KREACIJSKI POTENCIJAL POJEDINCA.

ONA JE MOC, PRAVA MOC. Da se hoda po vodi i "pomice planine".Zato
tko probudi kundalini i stavi ju pod svoju voljnu kontrolu /sto ce rec
cijelo tijelo/ ima bookvalno vlastiti zivot u vlastitim rukama. Sta mislite,
zasto je smokvin list stavljen bas tamo dolje, na 'prvu bazu' ? Ona je bogom
dana moc da raspolazete vlastitim zivotom onako kao je vas volja. To ne
znaci automatski da bi se ljudi poceli ponasat samovoljno i sebicno,
pretpostaviti tako nesto je kao ustvrditi da je covijek sociopat u samom
korijenu psihe. Mislim da se nitko ovdije ne bi slozio s time. Ili ?

Nikome ne smeta nekakav 'visuljak' i nekakva 'rupica', vec sto stoji IZA
toga. Iz istog razloga 'dosli' smo na izum hlaca i dvodjelnih odjevnih
predmeta. S druge strane, buditi kundalini bez adekvatnih temeljitih i dugih
priprema, ravno je samoubojstvu. Primjera nazalost ima i previse. Kad se
stvari postave u pravu perspektivu logika postaje ocita. Nije toliko tesko
kontrolirati nju koliko je tesko kontrolirati sebe. To nije energija koja
bookvalno posjeduje vlastitu volju, MI smo ta energija od koje je odcijepljena
nasa vlastita volja, a potom i svijest ! A kad prirodi preuzimamo uzde iz
ruku treba i znati birati ispravno. Iza tog 'smokvinog' lista stoji osobna
moc pojedinca, njegova sam zivotni korijen koji ga drzi utjelovljenim. Igrati
se s time znaci igrati se s vlastitim zivotom, a dozivljavati nauku o kundalini
kao self help igru cin je gramzljivog i neponiznog uma. S druge strane, koliko
se nekome isplati imati duhom siromasno, nemocno i 'uskopljeno'
covijecanstvo, to ovdije dobro svi znamo.

Kundalini je uskladistena u spektru autonomnog zivcanog sistema, regulirana
bazicnom inteligencijom organizma. Yogiji i ostale tradicije koje vjezbaju
preuzimanje kontrole nad autonomnim fizickim procesima, pripremaju
upravo teren za uspon svoje kundalini. Dogadjalo se to spontano, namjerno,
sljedeci ovu ili onu praksu i tradiciju, covijek koji 'realizira' sebe, namjeravao
ili ne dozivio je potpuno uspece kundalini.

Sama kundalini nije nikad potpuno uspavana. Kundalini je potpuno uspavana
samo kod mrtvog covijeka a tad se uopce ni ne nalazi u covjekovom tijelu,
da li je sad jasnije ?

Pecat bozanskog se nosi u srcu. Mislim da se to htijelo reci kad se pricalo
o tome da je kundalini u srcu, a ne u sakrumu. Energija kundalini nosi u
svojoj nakani 'posao' da se uspinje ka gore, da nas izgura KA svijesti.
Imperativ evolucije i samorazvoja kojem se ovdje toliko tezi.

Svi nasi aspekti su bozanski, u vecoj ili manjoj mjeri, kundalini ne zasluzuje
da se izdvaja u tom smislu. Njena je kvaliteta SAKRALNA, ako cemo joj
vec lijepit neke pridjeve. Proucimo sakralno. O cemu se tu tocno radi ?
Sakralno je opis domena koje PODRZAVAJU ZIVOT U NJEGOVOJ NAKANI.
Dakle, IZVORI KOJI NAPAJAJU ZIVOT. ENERGIJA I ENERGETSKI IZVORI.
Nigdje drugdje u ljudskoj misli nema temelja koristenju imena sakralnog.
Makar se to i sakom i kapom cinilo.

Citat:
Prana je kroz Um povezana sa voljom/ kroz volju povezana je sa
Dušom ,
te kroz dusu ima direktnu vezu sa Sopstvom u Coveku. Tu nema nigde mesta za Zmiju.

Ovo je citat koji me iz uvodnog posta najvise 'uboo u oci". Svatko iole
upucen u energetiku ljuskog sustava zna da se prana ne asimilira primarno
kroz um i da nam umovi kontroliraju volju cesce nego obratno. Rolling Eyes Nazalost.

Nauka o kundalini, Tantra nije zapravo prenosena pisanim putem, vec s
osobe na osobu. Cak i kad su u pitanju pisani materijali, njima nedostaje
"kljuc" za ispravno citanje, buduci da se radi o tipu znanja koje moze ubiti
covijeka i buduci da se radi o tipu znanja koje je pokusavano zatrti i unistiti
iz ruku covjecanstva. Tantra je nasljedje doba starijeg no sto su Vede i
pocela se zapisivati tek pod ekstremnim uvijetima i silom prilika /progoni,
ubojstva, unistavanja/. Tantristi su bili ljudi od akcije, daleko daleko od,
ljudi od knjige. Imam razloga vjerovati da je njihova praksa i drustveni
ustroj uvelike slican onome shamana poput Don Huana i njegovog modusa
operandi. Tantristi su stovali kao centralno "bozanstvo" krvolocnu boginju
Kali. Cak je i moderna znanost prepoznala u Kali princip u svemiru koji
stvara i razara zvijezdane sustave, koi je majka svih zvijezda, i koja kao
takva stoji u centru svake galaksije - CRNA RUPA. Iz te perspektive njena
krvozednost poprima sasvim drugi smisao.

Isto tako, koliko god primamljivo zvucao/priznali mi to sebi ili ne/ put lijeve
ruke, seksualni pristup, zaboravlja se, a jos manje zna, nije primarni put niti
mainstream put tantrizma. Kao i u svim naukama koje teze usavrsavanju vrse
se eksperimenti, put lijeve ruke je eksperimentalni ogranak tantrizma. Pored
toga, tko je htio ici tim putem bio je izlozen nezamislivim uzasima po ego i
prije seksualne prakse prolazio je duge duge periode seksualne apstinencije
i namjerno izazivanih frustracija. To zbilja nije bio put za svakoga.

Citat:
Kod žene (Eve) probuđeni Kundalini aktivira Umnu šemu Kreacije, i budi u ženi želju da se spoji sa svojom suprotnošću - muškarcem.

Ovo nema veze s mozgom. Kako se ponasa kundalini kad se upali seksualni
radar ? Kundalini je kreativna a djelovat moze samo sa razine na kojoj ju
je stimulacija zatekla. Ako se kundalini nalazi na prvoj razini kao sto je
vecinski slucaj, sljedi prokreacijski imperativ i pravi djecu tijela. Takodjer,
mi imamo i 'djecu' duse i duha, ali ona nisu nikad toliko snazna i cista kao
kad su poduprta i zaceta potpuno svijesnom kundalini. Zena koja je uspijela
probudit svoju kundalini tezi za prokreacijom iz duha i duse - NE tijela !

Citat:
Tezu o tome kako je zmija - Reptil ( interesantno kako se cijelo vrijeme u postu sve doživljava simbolički, a zmija je (vidi vraga) ništa drugo nego - Reptil "glavom i bradom" (i to onaj "astralno demonski polufizičko fizički") ), ne da me ostavlja ravnodušnim, nego me tjera na lagani smijeh zbog upornih pokušaja predočavanja "novokomponovane ezoterije" kao nečeg imperativnog.

Da, to je vrlo dobro pitanje. A onda, pogledajmo kako stvori bog ovaj
univerzum, pa nam mozda bude jasnije. Covijek ima 'reptilski' tzv R
kompleks na koji se oslanjaju svi ostali mozdani 'slojevi'. U njemu nema
nista lose, to je centar odgovoran za golo prezivljavanje. "DNK neba,
zemlje i covijeka", spiralnog je, dugolikog, zmijastog oblika. Kretanje
zvijezdja u/iz centra galaksije, energomagnetski tokovi koji okruzuju
planete, vrtlozi "zive vode", kromosomi, stupnjevi evolucije, koji se nikad
ne prelaze pravocrtno; banalno je uopce nabrajti. DNK cijelog kozmosa
kodiran je u obliku spirale, a kako su stare civilizacije cijenile mudrost
zemaljskog pretstavile su taj sveprisutni kreacijski princip simbolom zmije.
Zbilja, ne postoji ni jedna zivotinja u nasem eko sustavu takvih karateristika
kao ova zivotinja. Odatle njena popularnost u ezotericnim sustavima. Dok
gusteri, reptili i slicna ekipa, e, to je pak drugi par rukava.
Sam karakter zmije prema covijeku je miroljubiv, ona NIKADA ne napada
osim ako se ne osijeca ugrozenom !

Eto, za sad toliko od mene. Nadam se da ce se moj doprinos pomoci da
se tema bolje shvati, jer je potrebno stvari zvati svojim imenom. Tek onda
one "zazvone". Ekipo pozdrav !
u tom dushvatiti kao
doprinos a ne kao kritika

Ljepoto, ne da si mi osvježila dan, nego si mi ga osvježila.
Vjerujem i drugima.
Nastavi tako.
Imaš što svima nama za reči.
Bravo!
Poljubac...
 Nazad na vrh »
zorant

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2.0 X 10 na 13 stepen...tako treba da pise ...nije 1013...
 Nazad na vrh »
Lina
Iskušenik

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 09:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo, Zorane!
Tvoje pisanje podpisujem 90%.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
zorant

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tek sada videh da prvi post na ovoj diskusiji je moj tekst preuzet sa nekod drugog sajta. Kako.?? .nije mi jasno. No, dobro, ako koristi .....

Pozdrav
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 12:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imamo dva sjajna, potokovan i temeljna prikaza kundalini, jedan od Sha a drugi od Zoranta.

Samo steta sto su zakljucci dijametralno suprotni.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 15 Feb, 2009 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat;
-------

Kako se ponasa kundalini kad se upali seksualni
radar ? Kundalini je kreativna a djelovat moze samo sa razine na kojoj ju
je stimulacija zatekla. Ako se kundalini nalazi na prvoj razini kao sto je
vecinski slucaj, sljedi prokreacijski imperativ i pravi djecu tijela. Takodjer,
mi imamo i 'djecu' duse i duha, ali ona nisu nikad toliko snazna i cista kao
kad su poduprta i zaceta potpuno svijesnom kundalini. Zena koja je uspijela
-----------------------------------------------------------------------------------

Istina;

Tale ... gledaj kako je ovo gore lijepo upakovano...

Pazi ... takode mi imamo djecu duha i duse ... zar to nije dovoljno za svrsenstvo ...

Ali oni nisu toliko snazna ako nisu ... pazi ovo ... zaceta svjesnom kundalini .. znaci da ih treba zaprljati da ne budu snazna u duhu nego snaznija u necemu drugom ... Sta je to jace od svetog duha da moze da ga popunjava.

Zena koja je uspijela

Pa iz duha .. a odakle ce drugacije da se stvori zivot u TIJELU jer ono je odjeca duse ... Gdje je tu mjesto kundaliniju ...

A sada se sjeti ... satana je ljuta na Boga jer moze sve da napravi samo ljudsko bice ne ... kundalini koristi i tijelo i duh i dusu da bi sebe iskazala.

Neke stvari treba procitati ne sedam puta ... nego sedamdeset sedam puta ....
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 47 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90527 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29935 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42464 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34267 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29607 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42818 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25659 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)