KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zorant

Pridružio: 12 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

CITAT:

Dva Pokemona setala su pustinjom i naidju na Tamagocija. Kaze jedan Pokemon drugome: "vidi kako je jadan izgubljen, sigurno nije pronasao svoju stazu". Drugi se nasmije i rece prvome: "A jesi li siguran da je to uopce Tamagochi?"

=======================================

Ova pitanja su interesantna za Um, ali ne za onoga ko je kamenu stazu pronasao.

Iskren Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sha
Na duhovnom putu

Pridružio: 08 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 20:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 20:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zorant ::
"A jesi li siguran da je to uopce Tamagochi?"

Prijatelju'

Onaj koji pronadje kamenu stazu zna ko je Tamogochi.

Zasto? Zato sto je on sam po sebi strela.luk i cilj....kamena staza,onaj koji hodi njome i cilj.

Onaj koji to pronadje zna sve one koji su njome hodili pre njega i prepoznace one koji u ovom trenutku hodaju po njoj.

Pozdrav

Interesanntno je da uvijek kada procitam post u kojem se pokusava nesto objektivizirati, znam da je to samo varka za kasniju subjektivnost.

Pokusava se (kao) ne implicirati, ali eto prejudikacija nikad kasnije ne izostaje.

Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 20:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zorant ::

Ova pitanja su interesantna za Um, ali ne za onoga ko je kamenu stazu pronasao.

Moj dubok naklon onome koji ju je pronasao Wink Nadam se da cu jednog dana i sam biti dostojan toga pronalaska Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 20:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postavio sam poznaniku to pitanje: da li je Isus bio covjek / reptil prije nego li je postao Krist? Kaze: naravno. Kaze da je reptilski oblik osnovna sonda fizikalnosti. Ljudski oblik je sekundarna. Cak i zivotinje po njemu imaju reptilski oblik (osim insekata).
Sha
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 21:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
zorant

Pridružio: 12 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 22:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo kako mudri Unutrasnjeg istoka govore o Isusu i onima koji su kao on (Lao Tze na primer...)

"Otac" koji je u Vecnoj Reci, nema drugog predstavnika na zemlji sem Svetlioca, onoga koji nosi Vecno Svetlo; onaj koga je Otac doneo kao Njegovog predstavnika , koga je on kreirao, iz sebe samog,kreirajuci duhovni organizam koji daje Svetliocu svesni zivot unutar svetova duhovne percepcije bez da mora biti uklonjen sa fizicke ravni.

Svetlioc je u pravom smislu reci "Sin" "Oca" u Vecnoj Reci, Sin koji je rodjen u nasem svetu.

Autenticna doktrina Majstora iz Nazareta je bazirana na svesnom znanju da je duhovni Sin vecnog duhovnog Oca, te na njegovom licnom iskustvu unutar svetova duhovne percepcije.

Vidite...zbog toga sto samo Svetlioci (poput Isusa..Sinovi..) imaju taj spiritualni organzam dobijen, kreiran od Oca , samo oni mogu izjaviti sledece:

"JA SAM PUT, ISTINA I ZIVOT; NIKO NE MOZE DOCI DO OCA SEM KROZ MENE."

Za duhovno-rodjeni identitet , koji je Svetlioc, on iskusava kao svoje istinito sopstvo koje on naziva "Sin" i ono ostaje ista realnost za bilo koji drugi humani duh; samo u tom Sinu bilo koji ljudski duh moze ikada naci vecni zivot unutar sveta Duha.

Jedino ova vrsta Majstora je sposobna da u nama izgradi taj organizam, koji nama nedostaje da udjemo u Duhovno kraljevstvo, jedino oni mogu graditi most unutar nas i to su Zidari koji se pominju kroz vekove.
Prijatelji moji sve ostalo je imitacija ovih Majstora u Vecnosti.

Svetlioc, nosilac vecnog Svetla je "posuda" kroz koju Otac u Sinu sebe otkriva na zemlji u temporalnom samo-predstavljanju. Svetlioc, sa druge strane, zna sebe kao Sina vecnog Oca - najvisi autoritet svih Svetlioca ovde na zemlji - u kome su svi clanovi ovog bezvremenog Bratstva zivi, ujedinjeni u jedan identitet. Na ovaj nacin , samo kroz Svetlioca Otac - Vecni Covek, rodjen u Vecnoj Reci, u Pocetku - je poznat na zemlji u smrtnom otkrovenju.

Ovo sto ste procitali nije bilo kakva new-age literatura niti moja fantazija,niti iz bilo koje istocne literature,vec nesto od tih vecnih graditelja.

Eze 27:4 Thy borders [are] in the midst of the seas, thy builders have perfected thy beauty.

Iskren pozdrav
 Nazad na vrh »
Sha
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundalini su dozivljavali i oni koji nisu imali pojma o tome sta je kundalini s obzirom da nisu bili Hindusi, pa su ga mozda nazivali drugacije kao sto su koncept 'pneume' kod starih gnostika, fenomen "Svetog Duha" kod nekih hriscana, zikr kod dervisa, podrhtavanje kod pravoslavnih isihasta, momenat protoka kod tai chi-ja, ekstaticka igra kod samana, ntum trans ko d Busmana, tummo ugrejavanje kod budista, a mozda se time mogu objasniti i fenomeni kao sto su andaluzijski flamengo, srednjovekovni plesovi smrti i slicni iscrpljujuci plesovi?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 02:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima u Hrvatskoj jedna kontroverzna licnost na katolickoj sceni. Zove se Zlatko Sudac - mladi svecenik koji je postao popularan kada je zadobio stigme. Nikad nisam pratio sto govori niti pompu oko njega. Neki dan naletio sam slucajno na intervju sa njim na jednoj lokalnoj mrezi. Pokreti, govor, nacin na koji govori...covjek definitivno nije skroz u ovoj realnosti. Za sebe govori da je "na Kristu" i "opijen Kristom". Lijep primjer kako ljudi utjecaj jedne enormne energije i promjene percepcije objasnjavaju kroz prizmu onog u sto vjeruju. Vjerujem da je vecina vjernika koji su dobijali stigme to cinili svojom vlastitom mentalnom snagom, uz otvaranja vrata kundalini energije (nazovimo to onom pravom inicijacijom); tim vise sto su se stigme pojavljivale na dlanovima - mjestima gdje je potvrdjeno da hipotetski entitet zvan Isus nije bio probijen cavlima, posto dlanovi ne bi mogli podnijeti tezinu tijela. Dakle, kundalini kao uvertira u izvor nevjerojatnih sposobnosti, pogotovo kada se shvati da: "there is no spoon" Wink
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 02:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

No, naravno...kundalini ne mora nuzno znaciti osvjestenost. John Baines u Stellar Man-u je napisao: "kundalini moze biti samo kreativan otponac...nista vise". U gnostici bi rekli: mnogi su pozvani na Put Transfiguracije, malo tko ce ga prijeci. "Isus" je rekao: mnogi su pozvani...rijetki ce se odazvati Wink
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 09 Mar, 2009 07:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sha ::

Savršeno!
Vesica pisces.
Srce si! Poljubac...
 Nazad na vrh »
Smion

Pridružio: 03 Maj 2009

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 12:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Enoch ::
Sto kazete na ovu teoriju o kundaliniju?

Citat:

Kada su nas Elohimi stvarali, prvo na šta su obračali pažnju bio je naš oblik. Materija je bila kruta spona koja se manifestovala u svom najgušćem obliku. Jedini oblik koji je mogao preživeti u toj gustoj masi bio je reptilski oblik. Stvorena je prva životna forma. Stvoren je reptil. Prvi lanac materijalnog. Kreacija se pokazala uspešnom, ali nije pokazivala nikakve rezultate napretka u materiji. Elohimi u pomoč prizivaju Nadelohime, koji rešavaju stvar tako da u reptilsko telo unesu Božansku Iskru. Stvoren je drugi oblik, na drugoj frekvenciji. Donja je reptilska. Gornja je ljudska. Gornja ne može bez donje. Donja ne može bez gornje.. MI smo reptili. MI smo ljudi. Ja sam reptil -čovek. Ja sam čovek-reptil. Ja sam JEDNO. Kada čovek dosegne fazu razvitka duše, budi u sebi kundalini. Kundalini lomi pečat zmije i energija nesmetano počne da kruži telom. Reptil se bori. Reptil ne da. Nema ih van nas. Oni su u nama. Oni su mi. Mi smo oni. Kada čovjek pobedi reptila -sebe on kreče dalje po stepeništu duhovne evolucije. Frekvencija čoveka počne da se spaja sa frekvencijom Nadbiča - Nadčoveka.

Čista glupost po meni,koja vređa samoga Boga ,a šta bi bio Isus po toj teoriji,da li se rodio kao čist čovek,sin Božiji,ili je i on bio pola reptil-pola čovek...

Kako to moze vrjedjati boga, biti uvrjedjen je je jedan dio covjeka i to onaj koji je vise reptilski ili egoisticni?
Bog je stvorio, zapravo stvara sve i tako i covjeka i reptila i sve ostalo.
Problem je taj sto ljudi imaju krivu sliku o bogu, boje ga se, boje se kazne i tako su stalno u zamki i nikad nevide svjetlo. Bog je sve i uvjek dostupan i voli svakog,cak i onog najgoreg koji na njega pljuje, voli ga jer postoji.
Tako isto imaju ljudi krivu sliku o isusu i boje ga se isto tako, misle da je on nedokuciv i da niko nemoze biti kao on, a isus je rekao, budite poput mene i vise od toga.
Covjek mora prestati se bojati, jer ako se bojis oca/matere onda je to neshvatljivo za oca i mater kako ga sin ili kcerka se boji.

Kundalini nije nista opasno, vec je to samo ime za energiju koji svaki covjek u sebi ima i u svakoj je aktivirana, jer da nije nebi zivio, to ti je zivotna sila, to je bog, jedan dio od boga, jer je bog sve. Sad je jedino opasno kod kundalinija ili bilo kod kojeg drugog nacina budjenja energije u sebi budjenja bozje iskre, je ta da ako se covjek ne promjeni, ako ne mjenja svoju licnost ako ostane jos uvjek onaj isti kao sto je bio onda moze biti da kad se energija probudi spontano ili kroz tehnike da tad covjek nije spreman i sve smedje sto nosi u sebi i cuva ga kao blago da to kundalini donese na povrsinu i covjek je u paklu i nezna ni napred ni nazad. Zato kaze isus da se staro vino ne stavlja u stare mjesine, i svako drugi isto kaze da se mora ego, samovaznost i stara slika misljenja, svjeta mjenjati.
Pogotovo je unutrasnja tisina vazna u svemu tome.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smion ::

Citat:

Kada su nas Elohimi stvarali, prvo na šta su obračali pažnju bio je naš oblik. Materija je bila kruta spona koja se manifestovala u svom najgušćem obliku. Jedini oblik koji je mogao preživeti u toj gustoj masi bio je reptilski oblik. Stvorena je prva životna forma. Stvoren je reptil. Prvi lanac materijalnog. Kreacija se pokazala uspešnom, ali nije pokazivala nikakve rezultate napretka u materiji. Elohimi u pomoč prizivaju Nadelohime, koji rešavaju stvar tako da u reptilsko telo unesu Božansku Iskru. Stvoren je drugi oblik, na drugoj frekvenciji. Donja je reptilska. Gornja je ljudska. Gornja ne može bez donje. Donja ne može bez gornje.. MI smo reptili. MI smo ljudi. Ja sam reptil -čovek. Ja sam čovek-reptil. Ja sam JEDNO. Kada čovek dosegne fazu razvitka duše, budi u sebi kundalini. Kundalini lomi pečat zmije i energija nesmetano počne da kruži telom. Reptil se bori. Reptil ne da. Nema ih van nas. Oni su u nama. Oni su mi. Mi smo oni. Kada čovjek pobedi reptila -sebe on kreče dalje po stepeništu duhovne evolucije. Frekvencija čoveka počne da se spaja sa frekvencijom Nadbiča - Nadčoveka.

Čista glupost po meni,koja vređa samoga Boga ,a šta bi bio Isus po toj teoriji,da li se rodio kao čist čovek,sin Božiji,ili je i on bio pola reptil-pola čovek...

Kako to moze vrjedjati boga, biti uvrjedjen je je jedan dio covjeka i to onaj koji je vise reptilski ili egoisticni?
Problem je taj sto ljudi imaju krivu sliku o bogu, boje ga se, boje se kazne i tako su stalno u zamki i nikad nevide svjetlo. Bog je sve i uvjek dostupan i voli svakog,cak i onog najgoreg koji na njega pljuje, voli ga jer postoji.
Tako isto imaju ljudi krivu sliku o isusu i boje ga se isto tako, misle da je on nedokuciv i da niko nemoze biti kao on, a isus je rekao, budite poput mene i vise od toga.
Covjek mora prestati se bojati, jer ako se bojis oca/matere onda je to neshvatljivo za oca i mater kako ga sin ili kcerka se boji.

Kundalini nije nista opasno, vec je to samo ime za energiju koji svaki covjek u sebi ima i u svakoj je aktivirana, jer da nije nebi zivio, to ti je zivotna sila, to je bog, jedan dio od boga, jer je bog sve. Sad je jedino opasno kod kundalinija ili bilo kod kojeg drugog nacina budjenja energije u sebi budjenja bozje iskre, je ta da ako se covjek ne promjeni, ako ne mjenja svoju licnost ako ostane jos uvjek onaj isti kao sto je bio onda moze biti da kad se energija probudi spontano ili kroz tehnike da tad covjek nije spreman i sve smedje sto nosi u sebi i cuva ga kao blago da to kundalini donese na povrsinu i covjek je u paklu i nezna ni napred ni nazad. Zato kaze isus da se staro vino ne stavlja u stare mjesine, i svako drugi isto kaze da se mora ego, samovaznost i stara slika misljenja, svjeta mjenjati.

Malo razmisli šta si napisao,ako je Bog stvorio i reptile to znači da i on nije dobar...
Slažem se da Bog neizmerno voli sve i da se ne treba plašiti njega već samoga sebe i svojih postupaka. Kako sejemo tako i žanjemo i to je rekao Isus!
Sve najbolje i veliki pozdrav,želim ti mir u duši tvojoj.

P.S. Čovek ne treba da se menja i da razlaže tvorčeve misli i maštu već da se vrati na sam početak i počne da živi u skladu sa univerzumom i tvorčevom prvobitnom namenom za čoveka i da u prostranstvu ljubavi zajedno sa njim u igri i veselju nastavi da kreira i mašta na dobrobit cele tvorevine,"jer jedino je Bogu pošlo za rukom" da sve energije univerzuma uravnoteži i pohrani u čoveka.
Cilj svakoga čoveka bi prvo bio da nauči da uravnoteži te sve energije u sebi,a ako dozvoli da ijedna preovlada zna se šta biva...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Smion

Pridružio: 03 Maj 2009

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smion ::

Citat:

Malo razmisli šta si napisao,ako je Bog stvorio i reptile to znači da i on nije dobar...
Slažem se da Bog neizmerno voli sve i da se ne treba plašiti njega već samoga sebe i svojih postupaka. Kako sejemo tako i žanjemo i to je rekao Isus!
Sve najbolje i veliki pozdrav,želim ti mir u duši tvojoj.

P.S. Čovek ne treba da se menja i da razlaže tvorčeve misli i maštu već da se vrati na sam početak i počne da živi u skladu sa univerzumom i tvorčevom prvobitnom namenom za čoveka i da u prostranstvu ljubavi zajedno sa njim u igri i veselju nastavi da kreira i mašta na dobrobit cele tvorevine,"jer jedino je Bogu pošlo za rukom" da sve energije univerzuma uravnoteži i pohrani u čoveka.
Cilj svakoga čoveka bi prvo bio da nauči da uravnoteži te sve energije u sebi,a ako dozvoli da ijedna preovlada zna se šta biva...

Pa sta ti mislis da je samo stvorio covjeka, jer je covjek tako dobar?
Bog je stvorio sve i tako i reptile, shvati da je bog sve i da samo kod naseg razuma postoji zlo i dobro, kod boga ima sve smisao.
I covjek mora da bi dosao do pocetka, do izvora da unisti crvenog zmaja, a to je nasa lazna licnost, nas ego koji misli samo u kategorijama dobro i zlo i cak misli da je vrag protivnik od boga. Bog nema protivnika i zlo je samo odluka covjeka ili bilo kojeg drugog bica koje bog stvara.

Ti mozes biti vrag ili svetac i jedini nacin da dodjes kuci je da postanes opet kao mala beba, ne da neznas pricati i hodati vec da ti je unutrasnje stanje u skladu gdje nema dobrog i zlog vec samo iskustva i cuda.

O bogu se nemoze pricati, bog je neopisiv, svemoguc i uvjek tu, jer ovaj momenat je bog i bez ovog momenta nebi bilo ni tebe, ni reptila, niti roger rabbit. Da dodjes do boga, kuci, za to moras biti u momentu i to mozes samo ako si u tisini i svjestan.

I bog nije stvorio vec stvara, svaki novi momenat je tu zato sto bog stvara.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 50 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90516 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29933 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42463 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34261 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29600 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25658 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)