KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
istina
Gost

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 03:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Giba ::
Citat:
Smatram da je sve oko nas, i vrijeme i prostor - iluzija koja je nama samima postala toliko "opipljiva" da smo je poceli zamjenjivati za ono, sto na Galaksiji nazivaju "objektivna stvarnost". I ovaj monitor u koji gledamo i tipkovnica na kojoj pisemo samo su materijalizirani fragmenti nase kolektivne svijesti.

A zasto je odrzavamo, sta ti mislis?

Djelomicno zato sto je to dio spiralne evolucije naseg fragmenta svijesti koji se ocituje u "ovdje" i "sada", a djelomicno za to sto smo jednostavno primorani da taj dio "odradjujemo" na nacin koji mozda i nije uvjetovan samom prirodom stvaranja, vec utjecajem sfera koje na nas imaju efekat stvaranja sustava vjerovanja baziranog na klasicnoj kreacionistickoj paradigmi: "Bog - mi / mi - Bog"; sto bi impliciralo da se odgovor krije u klasicnom deizmu (Kreator koji direktno ne sudjeluje u razvoju kreacije).

No, sve tehnike, svi "stupnjevi" svi praktikumi tipa: "e meni se digao kundalini na pola minute i bio sam u potpunoj nirvani (i slicni bullshitevi)", su samo blagi i blijedi supstituti prema dizanju kundalini energije (negdje opisane i kao stanje shaumbre). Dalje, centar kundalini energije nije u sakralnoj cakri (sto je ocita manipulacija od strane Babilonskog Bratstva da nas se drzi zatocene u neznanju), vec u srcanoj cakri (osmica koja ima nexus u sredisnjem dijelu prsa - sto asocira na zmiju). Zato, "na valovima kundalinija" moze "surfati" samo osvjesteni altruist, dok svi oni "magovi" i sa druge strane "new age gurui" mogu krasno krenuti u jednom smjeru prema ludilu ili fizickoj smrti (ima i toga). Da rezimiram...nitko ne moze pricati o necemu sto sam nije iskusio; u ovom slucaju, kundalini nije nesto sto se "jednom iskusi", vec nesto sto se opetovano i opetovano, iskusava svaki dan.
Mala digresija: vodim sa jednim suputnikom razgovor o tome kako na Zemlji nema ogromne ostavstine starih civilizacija u vidu artefakata (nadam se da svi ovdje vjeruju da nismo prva "razvijena" civilizacija na Zemlji). I, ko iz topa, padne mi na pamet (bolje receno, sapne mi neka pticica sa "vise" grane FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT=Wink" ) - "zato sto je nestalo kolektivne svijesti, koja drzi na okupu izluziju zvanu vrijeme i prostor. Ono sto se u toj kolektivnoj svijesti (unutar nje) materijaliziralo, zavrsetkom odredjenog ciklusa (citaj: nestankom civilizacije i kolektivne svjesti) opet je vraceno u prvobitno stanje".

Enoch to je to... jer je duh u srcu ... ta bozanska iskra treba da proradi i povede kolo ... pa dokle stiglo da stiglo ...

A sda gospodi ponovo ..

Gdje je ovdje rijec o prelasku vremena
Ja razumijem sta se tu kaze, ali ti ne razumijes ... ovdje se govori o moci u vremenskom trecedimenzionalnoj moci i to je u redu, kome je u redu i pomaze, ali sa tim istim trudom se moze napraviti i nesto drugo... a ne o postizanju moci nad tim... a mozda ti sutra ... ako mi se bude dalo dokazem na drugaciji nacin o karmi ...

Citirano iz knjige ... skrivene snage u čovjeku

Kao ljudi,posedujemo mnoge sposobnosti i snage u sebi. Vecina nas toga nije svesna i zato ne moze ni da ih koristi. Kao ljudi i Yogiji, kazemo da ljudski zivot nema cenu. Novcem mozemo kupiti skoro sve, ali ne ljudski zivot.Smrt ne mozemo odgoditi ni jednu sekundu, cak i ako zato ponudimo milijarde.
Poznajemo dva bozanska zakona; zakon vremena i zakon dela.
Vreme ne ceka ni na koga, bilo da je kralj, prosijak, sluzbenik ili seljak.
Dela koja smo učinili sigurno će se bilo kad i bilo gdje opet vratiti nama.
To se spoznaje putem meditacije

Ovo si ti napisla ... zato ni ne razumijes.

I Dušica draga, nemoj da pišeš zbog kolektivnu svijest. Ne, ne. Piši zbog sebe.
Svi mi pišemo zbog sebe!
Sve ostalo su floskule.

Poslednji izmenio istina dana 22 Dec, 2008 03:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 04:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vasudeva, sjajna knjiga.
Vesna, hvala za link! Very Happy
Evo dela vezanog za kundalini:

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 06:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Jes, slazem se. A sta mislis da li smo mi bili svesni toga pre inkarnacije?

Mislis, prije "spustanja" malog fragmenta svijesti u materiju? Ovisi koji "dio nas" i na koji nacin. Stvar percepcije. Ljude vole religiozne obrasce pa smatraju da smo "mi gore" isto sto i "mi dolje". Ako smo bili svjesni, onda smo valjda dosli ovde da promjenimo sto ne valja; a obzirom da se sranja ponavljaju cijelo vrijeme i da "oni koji se bude" cijelo vrijeme potpadaju pod nove "sustave budjenja", rekao bih da smo se te zadace jako slabo prihvatili Wink Moguce je i da smo bili primorani...Tko ti garantira da nismo?! Iskreno, ja ne znam kome se iz etericnih i astralnih blagodati cijelo vrijeme "izigrava Luciferov pad" u materiju?! Zbog vida, sluha, okusa, opipa i njuha????? Pa to su cula koja su objedinjena mnogo vecim i sirim culima "tamo gore"! Zbog seksa? E ako je zbog seksa, odo ja instant gore jer je debelo precijenjen Laughing Zbog toga jer je ova nasa sfera, sfera oblikovanja misli i osjecaja, koja "hrani" i "uzdrzava" suptilne ravnine?! Ajde to bi vec moglo proci. Kada se sagleda iz mnogo kuteva, ovo nase privremeno postojanje svrhovito je samo zbog toga, da "materijaliziramo" nematerijalno i, na temelju iskustava i dojmova sa materijalnim, opet, putem misli i osjecaja, pretvaramo to u nematerijalno.
Dakle, da se vratimo na sustinu...Da li smo to znali? Vrlo vjerojatno! Da li smo se toga posla uhvatili sa zadovoljstvom? Vrlo nevjerojatno! Mislim da bi "gore" trebali biti svitama entiteta popularni poput fudbalera ili pop ikona, posto obavljamo jedan poprilicno "prljav posao", a ujedno mnogima sluzimo za razonodu Wink

Uostalom, izmedju "sad" i "sad" prozivljavamo na trilijarde raznih "inkarnacija" simultanih postojanja, od kojih se neka ugase u "periodu" koja se nama cine kao tren, dok je kompletan nas zivot samo "tren" za percepciju nas samih u nekom drugom obliku postojanja; tako da, pitanje: "da li smo BILI svjesni" bolje da se zamijeni pitanjem: "da li smo svjesni (SADA) sto se desava sa nama kada "smo uronili", "uranjamo" i "uranjat cemo" u materiju Wink
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 07:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa dobro, sa obzirom da komuniciramo putem foruma i da trenutno posmatramo iz aspekta ove ravni ostavio bih po strani tu bezvremensku instancu za samu spoznaju (gledajuci na nase ucesce u ovoj zamisli postojanja), a ovde sam aludirao na mentalni aspekt naseg bica>iz kojeg izranja astralno/materijalna svest kao deo te zamisli koju smo prihvatili. Dakle postojanje duhovno/mentalne svesti o inkarnaciji?
Ne bih rekao da "padamo" iz etericno/astralne... no dobro, to nema veze sad. Isto tako nezelim da ulazim sada u smisao duhovne zamisli...

Zanima me samo tvoje vidjenje o postojanju mentalne svesti pre inkarnacije.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 07:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepa slika Gibo, samo steta sto se ne vidi. Mozda je u tome poenta jer u praznini je sve, u mraku su sve boje, a u tisini svi zvukovi.

Moracu da isprintam sve odgovore koje nam je dao Enoch, Istina, Giba i ostali diskutanti, jer dok ih ovako citam, bole me oci.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Noćna Vilice, ja sam jako daleko od brižne žene, a da jesam stara, jesam, pa nije ni čudo što neke stvari zaboravljam.
A još kada nekog lepo nešto pitam, a dotični ne smatra za potrebnim da mi suvislo odgovori, onda to definitivno bacim u kantu za smeće. Smile
Giba bi da kažemo nešto o umu, osećanjima, vezi i porijeklu jednog i drugog.
Koliko mogu vidjeti o tome je podosta napisano od kako ja bila noćas tu. U puno varijanti.
Enochu bih, kao i svima vama preporučila Ickovu knjigu „Bezuvjetna Ljubav je jedina Istina“. Koliko se sjećam je na istom sajtu kao i predhodna. Jel'da Vesna?
Prvo bi trebali na neki način definirati što to jeste um i što jesu osećanja.
Ajde da svi damo najbolje od sebe za tu rabotu.
Um.
Hm, hmm, hmmmm.....
E, Gibo, baš ga znaš postaviti pitanje! Smile
I šta, opet da se hapim kopanja po knjigama? Nema mi druge.
A, da smanjim filozofsku?
Za mene „um“ bi bio ego. Dakle, racionalizirana situacija perceptivne varijante ove gustoće. Naših pet osjetila + intuicija+ još ponešto čega večina nas svijesno nije svjesna.
Ajmo reći da je ovo najkraće, a tako je nepotpuno.
Emocije.
Šta su zapravo emocije?
Pomozite mi!
Gibo, svaka čast!
Postavio si za mene dva prekrasna pitanja. I još kada bih sada znala odgovoriti na to, bilo bi odlično.
Nemojte misliti da ovo nema veze sa kundalini.
Ima, ima, i te kako. To Jeste kundalini.
Odoh tabirit. Very Happy
Ljepo sam rekla da ste prekrasni!
Doista Jeste!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ooooooooo

Poslednji put izmenio Vera Bojičić dana 05 Feb, 2009 19:41 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste, um je ego ili bolje receno sastavni je njegov deo

Ako hocemo pravo znanje, moramo ici iznad uma.

Samo sto i um ima grube i suptilne misli.

U sustini, 99 posto nasih misli su grube, pa cak i kada ih navodimo na duhovnost.

Misao koja nije gruba jeste ona subtilna tanana misao koja nas iznenadi kada to ne ocekujemo.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera ---- molim iz petnih zila ----

Odakle ti te rijeci

ELUM

ELMAT
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 14:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

oo

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 05 Feb, 2009 19:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 16:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Lepa slika Gibo, samo steta sto se ne vidi. Mozda je u tome poenta jer u praznini je sve, u mraku su sve boje, a u tisini svi zvukovi.

Tale nevidis sliku?
Da li i ostali nevide sliku?
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 17:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čemu služe kafane i prijatelji?
Da se u kafanče nađeš sa njima i dobiješ odgovor, suvisao za tebe, na ono što te zanima.
Stala sam kod definicije što bi bili osjećaji.
Društvo i ja smo došli do zaključka da emocija je očitovanje, izražavanje uma pojedinca u odnosu kako na našu okolinu tako u odnosu na naš međuodnos, dakle u sistemu međuljudskih odnosa.
Okolina nisu samo ljudi nego to su i životinje, biljke, zrak, kamen, svašta nešto.
Onda smo sami sebi postavili pitanje a što je to Duša?
Zvjezdana, samo ime joj kaže što jeste, je izjavila:“ Duša je znatiželjna iskrica koja skuplja iskustvo.“
A šta je onda Duh?
Hrpa znatiželjnih iskrica koje rade istu stvar.
A, možeš mislit', su Jedno!
Ne odvojena varijanta.
Jedno!
Ivan je rekao da je Duša spoj emocija.
Naravno, ovo je samo nekako rekapitulacija u najkraćem naše vrlo konstruktivne diskusije na temu.
Kakav je vaš stav u odnosu na rečeno?
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Zvjezdana, samo ime joj kaže što jeste, je izjavila:“ Duša je znatiželjna iskrica koja skuplja iskustvo.“

Ovo je bas lepo. Ja bih se slozio sa ovim...
Sto se tice osecanja- Onako kako ih mi, ljudi, dozivljavamo- rekao bih da su "nacin" na koji ce ostvarivati zamisao, zarad iskustva znatizeljne iskrice... One vode i obezbedjuju zamisao- kretanje, harmonizaciju u globalnom pogledu te zamisli... Nasa percepcija "Bozije ljubavi" u skladu sa iskustvom koje zelimo da spoznamo...
One su jedan od vidova naseg ispoljavanja "ljubavi" koje nam omogucuje ovakav dozivljaj zivota koji trenutno imamo...

Dakle, iz ogromnog potencijala izrazavanja "Bozije ljubavi" mi percepiramo, dozivljavamo, na nacin koji ce raditi u svrhu ostvarenja ove zamisli > putem osecanja...

A kao sto smo mi "odvojeni" od Boga, radi spoznaje... tako i mi u malom vrsimo jedno odvajanje od sebe putem uma - gde se um odvaja i posmatra sebe (svoje emocije), kako funkcionise bice odvojeno od boga...
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo, ti si očigledno jedan izuzetan pokretać za mene danas.
Hvala!
Iskreno vjerujem da si i za druge.

„ Jednako tako moraš razumjeti, Arjuna, da sve u svijetu prirode, sve što čini priroda, potječe iz sâme Svijesti – iz jedne vrhovne Svijesti, iz božanskog načela. U svijetu prirode vrhovna Svijest se dijeli na mnoge sile, fizičke i mentalne – koje se međusobno spajaju i isprepliću na beskrajno mnogo načina. Sve što je spoznato ili što se može spoznati ima svoj korijen u Svijesti. Kada to zna, čovjek zaista spoznaje polje.“

Bhagavadgītā
vodić za Zapadnjake
Knjiga uputa namjenjena umu 21. stoljeća
Jack Hawley

Kada ovo budemo Razumjeli, onda više nemamo problem!
Hvala
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 22 Dec, 2008 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
„ Jednako tako moraš razumjeti, Arjuna, da sve u svijetu prirode, sve što čini priroda, potječe iz sâme Svijesti – iz jedne vrhovne Svijesti, iz božanskog načela. U svijetu prirode vrhovna Svijest se dijeli na mnoge sile, fizičke i mentalne – koje se međusobno spajaju i isprepliću na beskrajno mnogo načina. Sve što je spoznato ili što se može spoznati ima svoj korijen u Svijesti. Kada to zna, čovjek zaista spoznaje polje.“

Smile Jako lepo...

To mi daje neku vezu sa ovim, sto sam rekao:

Citat:
Nasa percepcija "Bozije ljubavi" u skladu sa iskustvom koje zelimo da spoznamo...
One su jedan od vidova naseg ispoljavanja "ljubavi" koje nam omogucuje ovakav dozivljaj zivota koji trenutno imamo...
Dakle, iz ogromnog potencijala izrazavanja "Bozije ljubavi" mi percepiramo, dozivljavamo, na nacin koji ce raditi u svrhu ostvarenja ove zamisli > putem osecanja...

Tu "Boziju ljubav" mogao bih prevesti kao ostvarivanje vrhovne svesti...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 6 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29747 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34083 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29390 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25598 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)