KUNDALINI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
Sto kazete na ovu teoriju o kundaliniju?
Citat:

Kada su nas Elohimi stvarali, prvo na šta su obračali pažnju bio je naš oblik. Materija je bila kruta spona koja se manifestovala u svom najgušćem obliku. Jedini oblik koji je mogao preživeti u toj gustoj masi bio je reptilski oblik. Stvorena je prva životna forma. Stvoren je reptil. Prvi lanac materijalnog. Kreacija se pokazala uspešnom, ali nije pokazivala nikakve rezultate napretka u materiji. Elohimi u pomoč prizivaju Nadelohime, koji rešavaju stvar tako da u reptilsko telo unesu Božansku Iskru. Stvoren je drugi oblik, na drugoj frekvenciji. Donja je reptilska. Gornja je ljudska. Gornja ne može bez donje. Donja ne može bez gornje.. MI smo reptili. MI smo ljudi. Ja sam reptil -čovek. Ja sam čovek-reptil. Ja sam JEDNO. Kada čovek dosegne fazu razvitka duše, budi u sebi kundalini. Kundalini lomi pečat zmije i energija nesmetano počne da kruži telom. Reptil se bori. Reptil ne da. Nema ih van nas. Oni su u nama. Oni su mi. Mi smo oni. Kada čovjek pobedi reptila -sebe on kreče dalje po stepeništu duhovne evolucije. Frekvencija čoveka počne da se spaja sa frekvencijom Nadbiča - Nadčoveka.

Ja lično više verujem u Učenje Don Huana u Kastanedinom delu,
u kom on kaže da su nam Reptili ugradili svoj mozak (reptilski deo mozga koji je odgovoran za instikte) pomoću koga nas programiraju i kontrolišu.
Znači, da smo žrtve genetskog inžinjeringa...
.
Smion

Pridružio: 03 Maj 2009

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 14:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
Citat:

Kada su nas Elohimi stvarali, prvo na šta su obračali pažnju bio je naš oblik. Materija je bila kruta spona koja se manifestovala u svom najgušćem obliku. Jedini oblik koji je mogao preživeti u toj gustoj masi bio je reptilski oblik. Stvorena je prva životna forma. Stvoren je reptil. Prvi lanac materijalnog. Kreacija se pokazala uspešnom, ali nije pokazivala nikakve rezultate napretka u materiji. Elohimi u pomoč prizivaju Nadelohime, koji rešavaju stvar tako da u reptilsko telo unesu Božansku Iskru. Stvoren je drugi oblik, na drugoj frekvenciji. Donja je reptilska. Gornja je ljudska. Gornja ne može bez donje. Donja ne može bez gornje.. MI smo reptili. MI smo ljudi. Ja sam reptil -čovek. Ja sam čovek-reptil. Ja sam JEDNO. Kada čovek dosegne fazu razvitka duše, budi u sebi kundalini. Kundalini lomi pečat zmije i energija nesmetano počne da kruži telom. Reptil se bori. Reptil ne da. Nema ih van nas. Oni su u nama. Oni su mi. Mi smo oni. Kada čovjek pobedi reptila -sebe on kreče dalje po stepeništu duhovne evolucije. Frekvencija čoveka počne da se spaja sa frekvencijom Nadbiča - Nadčoveka.

Ja lično više verujem u Učenje Don Huana u Kastanedinom delu,
u kom on kaže da su nam Reptili ugradili svoj mozak (reptilski deo mozga koji je odgovoran za instikte) pomoću koga nas programiraju i kontrolišu.
Znači, da smo žrtve genetskog inžinjeringa...
.

Sigurno je tako, ali nije to puno vazno ko nam je to napravio, vise je vaznije da se ta lazna licnost, ta umjetna licnost skloni jer ona misli na taj nacin da bog moze samo stvorit dobro a lose ne, jer bog nevoli lose. Ta lazna licnost namjerno misli tako glupo jer zeli da covjek ne dodje do istine.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nadovezacu se na ovo vase u vezi lazne licnosti.

Ova lazna ili isprogramirana licnost se prenosi sa kolena na koleno,a rezultat je intervencija raznih neljudskih stvorova i ljudskog neznanja,naivnosti i inercije.Zivimo u civilizaciji u kojoj su Nametnuti Principi odrzanja isti kao i kod lazne licnosti.Tako da je pojedincu nemoguce da se uz pomoc fizickih cula .....jer se lazna licnost jednostavno dobro ogleda u drustvu i tekovini civilizacije,i tu nema problema......raspoistoveti ovako kreirane slike o svetu i coveku.

Covek jedino uz pomoc Visih Hijerarhija i spoznajom svoga Izvora,moze da se izbavi iz ovakvog ruznog sna.Da se sabere,ojaca,evoluira i steceno znanje razmeni sa Sestrom i Bratom po Bogu nasem.I na taj nacin jedan drugog budimo i sabrani se drzimo.Jer i oni crni su slozni do jedne mere,ali pod drugim principom,.....potcinjavanja.

Nas princip je oslobadjajuci i svako radi ono za sta je i gde je...ako zna da JESTE.
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 16:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smion, Pozdravljen!
Bravo mladiću/djevojko, što već Jesi, nebitno.
Dobro i Istinito zboriš.
A, ostalo društvo neka malo protabiri što bi Prvo, Kokoš ili Jaje?
Možda oni?
U svakom slučaju "oni". Very Happy
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Nadovezacu se na ovo vase u vezi lazne licnosti.

Ova lazna ili isprogramirana licnost se prenosi sa kolena na koleno,a rezultat je intervencija raznih neljudskih stvorova i ljudskog neznanja,naivnosti i inercije.Zivimo u civilizaciji u kojoj su Nametnuti Principi odrzanja isti kao i kod lazne licnosti.Tako da je pojedincu nemoguce da se uz pomoc fizickih cula .....jer se lazna licnost jednostavno dobro ogleda u drustvu i tekovini civilizacije,i tu nema problema......raspoistoveti ovako kreirane slike o svetu i coveku.

Covek jedino uz pomoc Visih Hijerarhija i spoznajom svoga Izvora,moze da se izbavi iz ovakvog ruznog sna.Da se sabere,ojaca,evoluira i steceno znanje razmeni sa Sestrom i Bratom po Bogu nasem.I na taj nacin jedan drugog budimo i sabrani se drzimo.Jer i oni crni su slozni do jedne mere,ali pod drugim principom,.....potcinjavanja.

Nas princip je oslobadjajuci i svako radi ono za sta je i gde je...ako zna da JESTE.

U centar ! Bravo3 love3
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::
Smion, Pozdravljen!
Bravo mladiću/djevojko, što već Jesi, nebitno.
Dobro i Istinito zboriš.
A, ostalo društvo neka malo protabiri što bi Prvo, Kokoš ili Jaje?
Možda oni?
U svakom slučaju "oni". Very Happy

Nije bitno ko je pre,bitno je ko cemu sluzi i za sta je stvoren.
Da ne mesamo zabe i babe.
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 17:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smion ::
Litlneks ::
Smion ::

Citat:

Čista glupost po meni,koja vređa samoga Boga ,a šta bi bio Isus po toj teoriji,da li se rodio kao čist čovek,sin Božiji,ili je i on bio pola reptil-pola čovek...

Kako to moze vrjedjati boga, biti uvrjedjen je je jedan dio covjeka i to onaj koji je vise reptilski ili egoisticni?
Bog je stvorio, zapravo stvara sve i tako i covjeka i reptila i sve ostalo.
Problem je taj sto ljudi imaju krivu sliku o bogu, boje ga se, boje se kazne i tako su stalno u zamki i nikad nevide svjetlo. Bog je sve i uvjek dostupan i voli svakog,cak i onog najgoreg koji na njega pljuje, voli ga jer postoji.
Tako isto imaju ljudi krivu sliku o isusu i boje ga se isto tako, misle da je on nedokuciv i da niko nemoze biti kao on, a isus je rekao, budite poput mene i vise od toga.
Covjek mora prestati se bojati, jer ako se bojis oca/matere onda je to neshvatljivo za oca i mater kako ga sin ili kcerka se boji.

Kundalini nije nista opasno, vec je to samo ime za energiju koji svaki covjek u sebi ima i u svakoj je aktivirana, jer da nije nebi zivio, to ti je zivotna sila, to je bog, jedan dio od boga, jer je bog sve. Sad je jedino opasno kod kundalinija ili bilo kod kojeg drugog nacina budjenja energije u sebi budjenja bozje iskre, je ta da ako se covjek ne promjeni, ako ne mjenja svoju licnost ako ostane jos uvjek onaj isti kao sto je bio onda moze biti da kad se energija probudi spontano ili kroz tehnike da tad covjek nije spreman i sve smedje sto nosi u sebi i cuva ga kao blago da to kundalini donese na povrsinu i covjek je u paklu i nezna ni napred ni nazad. Zato kaze isus da se staro vino ne stavlja u stare mjesine, i svako drugi isto kaze da se mora ego, samovaznost i stara slika misljenja, svjeta mjenjati.
Pogotovo je unutrasnja tisina vazna u svemu tome.

Malo razmisli šta si napisao,ako je Bog stvorio i reptile to znači da i on nije dobar...
Slažem se da Bog neizmerno voli sve i da se ne treba plašiti njega već samoga sebe i svojih postupaka. Kako sejemo tako i žanjemo i to je rekao Isus!
Sve najbolje i veliki pozdrav,želim ti mir u duši tvojoj.

P.S. Čovek ne treba da se menja i da razlaže tvorčeve misli i maštu već da se vrati na sam početak i počne da živi u skladu sa univerzumom i tvorčevom prvobitnom namenom za čoveka i da u prostranstvu ljubavi zajedno sa njim u igri i veselju nastavi da kreira i mašta na dobrobit cele tvorevine,"jer jedino je Bogu pošlo za rukom" da sve energije univerzuma uravnoteži i pohrani u čoveka.
Cilj svakoga čoveka bi prvo bio da nauči da uravnoteži te sve energije u sebi,a ako dozvoli da ijedna preovlada zna se šta biva...

Pa sta ti mislis da je samo stvorio covjeka, jer je covjek tako dobar?
Bog je stvorio sve i tako i reptile, shvati da je bog sve i da samo kod naseg razuma postoji zlo i dobro, kod boga ima sve smisao.
I covjek mora da bi dosao do pocetka, do izvora da unisti crvenog zmaja, a to je nasa lazna licnost, nas ego koji misli samo u kategorijama dobro i zlo i cak misli da je vrag protivnik od boga. Bog nema protivnika i zlo je samo odluka covjeka ili bilo kojeg drugog bica koje bog stvara.

Ti mozes biti vrag ili svetac i jedini nacin da dodjes kuci je da postanes opet kao mala beba, ne da neznas pricati i hodati vec da ti je unutrasnje stanje u skladu gdje nema dobrog i zlog vec samo iskustva i cuda.

O bogu se nemoze pricati, bog je neopisiv, svemoguc i uvjek tu, jer ovaj momenat je bog i bez ovog momenta nebi bilo ni tebe, ni reptila, niti roger rabbit. Da dodjes do boga, kuci, za to moras biti u momentu i to mozes samo ako si u tisini i svjestan.

I bog nije stvorio vec stvara, svaki novi momenat je tu zato sto bog stvara.

Pročitaj ponovo šta si napisao i obradi svojim mislima,sve informacije obrađuj i filtriraj kroz svoj razum. Upotrebi logiku i doći ćeš do svojih spoznaja. Šta ja mislim to je moje pravo i nema potrebe da trošiš toliko energije da objašnjavaš nešto što sam sebi ne možeš da dokažeš.
Pronađi mir u duši svojoj,sve najbolje ti želim!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
vasudeva

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I šta na kraju kundali jeste?
Nisam ni znala da ste tako vrijedni u čitanju.
Jer zadnji post na tu/ovu temu bi napisan 9-og marta, pa se netko tko jeste "smion", dakle usudi se reči i stoji iza toga što kaže makar tu i tamo ima povlačenje, 19-og septembra, što bi se reklo danas, da svoju opasku na temu.
Pa odjedanputa opet evo nas/vas tuj.
Mnogo dobro!
Tko od vas će mi reči što kundalini jeste?
Bez filozofske.
Kratko i jasno.
Čekam/o.

p.s.
I bez bespotrebnih "vređanja".
Ovo Litlneks ide tebe Ljubavi.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 17:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::
I šta na kraju kundali jeste?
Nisam ni znala da ste tako vrijedni u čitanju.
Jer zadnji post na tu/ovu temu bi napisan 9-og marta, pa se netko tko jeste "smion", dakle usudi se reči i stoji iza toga što kaže makar tu i tamo ima povlačenje, 19-og septembra, što bi se reklo danas, da svoju opasku na temu.
Pa odjedanputa opet evo nas/vas tuj.
Mnogo dobro!
Tko od vas će mi reči što kundalini jeste?
Bez filozofske.
Kratko i jasno.
Čekam/o.

p.s.
I bez bespotrebnih "vređanja".
Ovo Litlneks ide tebe Ljubavi.

Kundalini je kada razmišljaš svojom glavom i nikada ne uzimaš informacije zdravo za gotovo i obradiš ih u svojoj glavi i izvršiš projekciju kroz mentalne slike da li je takvo dobijeno rešenje moguće!!!
Ako je podsticanje ljudi da razmišljaju svojom glavom uvreda,onda se izvinjavam. Sve najbolje i želim Vam mir u dušama vašim.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[
Kundalini je kada razmišljaš svojom glavom i nikada ne uzimaš informacije zdravo za gotovo i obradiš ih u svojoj glavi i izvršiš projekciju kroz mentalne slike da li je takvo dobijeno rešenje moguće!!!
Ako je podsticanje ljudi da razmišljaju svojom glavom uvreda,onda se izvinjavam. Sve najbolje i želim Vam mir u dušama vašim.

Dušo, daleko od toga da je uvreda, dapaće sa Radošću je pozdravljeno.
To se traži.
Svako rješenje JE MOGUĆE.
To je suština svih ovih naših nazovimo ih rasprava.
Što Joschua na nekoj drugoj temi rekao : " valjda ne sumljamo u vjerodostojnost Izvora?"
Naravno da ne.
Jer mi Jesmo taj Izvor!
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 19 Sep, 2009 18:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo što Litlnexs dao kao definiciju kundalini stoji.
No, ima ih još puno.
Dajte najbolje od sebe da ih date sebi ne nama, a možda i nama, tek toliko da nam proširite horizonte.
No, sama definicija kundalini/kundali je vrlo, vrlo jednostavna.
Neću vam ju reči jer ju znate, samo je potrebno da se sjetite.
Mene tako drilali pa mogu i ja vas. Smile
No, ne ide za dril, ide samo i jedino za Razumijevanje.
To je Bit.
A ja Znam da vi Znate.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 24 Okt, 2009 09:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kundalini je BOZANSKA moc stvaranja ...

ALI proporcijalno obrnuta ....

Ne mozes stavljati secer u vodu ili slatko ... pa dodavati jos slatkog, da bi razrijedio slatko ....

Da bi probao razlicito slatko moras probati i med ... a on je od peluda raznih ... Ali se kada je kriza i pcela hrani secerom ...

Ali ja pitah davno prije ... KOJI KUNDALINI .... koliko vi to vrsta imate.

I NE .... dobih odgovor ... a znas ti, mi, znam da znas-mo ... samo neznas-mo, reci.

Ma trebas se samo sjetiti.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 24 Okt, 2009 10:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Automehaničar zna puno o kolima i može da ih rastavi i sklopi,može da otkrije tajne sve o kolima i kako rade,ali to ne znači da zna da ih vozi!!!
Umesto što svi žele da rastave tvorčeve misli i maštanje,bolje bi bilo da naučimo da stvaramo,da koristimo ono što nam je dato!!!
NIJE SVRHA NAUČITI KAKO KOLA RADE,VEĆ KAKO IH VOZITI!
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 24 Okt, 2009 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istina napisao prekrasan post.
I postavi on pitanje : KOJI KUNDALINI ?
Koliko me pamćenje služi, a služi me, da ne bih sada kopala po temi, davno ja i ne samo ja, dadoh/šmo objašnjenje što kundalini Jeste.
Reče on između ostaloga u postu da ne dobi odgovor na pitanje.

Pa se pitam ja, da li smo mi uopće pismeni?

Pojam pismenosti, barem u ovoj 3D, podrazumijeva da Znamo što koje slovo predstavlja-koje mu je značenje, da ih povezujemo u smislenu cjelinu koja predstavlja riječ, da riječi redamo u rečenicu i na taj način da iskazujemo ono što imamo u Ideji, netko bi rekao ono što mislimo.
Na ovoj kuglici na kojoj obitavamo u određenom postotku svoje svjesne svjesnosti postoji jako puno "jezika", dakle načina za prenošenje informacije. Eklatantan primjer toga je i dio njegovog posta, citiram : "Da bi probao razlicito slatko moras probati i med ... a on je od peluda raznih ... Ali se kada je kriza i pcela hrani secerom ... "

Semantika je predivna stvar.
Bratoljub Klaić, "Veliki riječnik stranih riječi", str.1186 :

semantem, -ema grč. ( isp. semantika) ling. riječ kao uputa na stvarnost tj. kao oznaka pojma koji prikazuje.

semantika, 3. -ci grč. ( semaino - dajem znak, značim, označujem ) 1.isto što i semaziologija (v.); 2.značenje (riječi, obrata govora i sl.)

semaziologija grč. (semasia - označivanje + logos - riječ, govor) dio leksikologije koji se bavi proučavanjem značenja riječi; semaziolog, mn.-zi - stručnjak u semaziologiji

Sir Monier Monier-Williams, "A Sanskrit-Englich dictionary", str.290:
Kundali, ind for la. bending a bow so as to form a cirkle, -krita, forming a ring, curled, moving in cirkles
prevod: usmjeravati zakrivljenost da bi se formirao krug, -krita: stvarati prsten, uvijati nešto/ nekoga/ neku, kretanje u krugovima

Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, " Riječnik sanskrtskih i nekih hindskih pojmova korištenih u djelima Bhagavana Sri Sathya Sai Babe", str.54:
kundalini - dosl. sklupčana zmija; šakti, energija pritajena na dnu kičmenog stuba

Mi ono što nerazumijemo imamo potrebu opisivati u detalje, što ja kažem crtam si, da bi razumijeli o čemu se radi.

Svatko od nas ima svoj mentalni sklop, povezuje stvari na njemu/njoj specifičan način, no isto tako ima nas dosta koji funkcioniramo što bi se reklo na istoj valnoj duljini, pa onda ponekada nam je dovoljan samo pogled, što bi se reklo govor tijela, da se neki pojam ili Ideja razumije. Sa druge pak strane možemo pisati traktate i traktate, elaborirati stvar na ovakav ili onakav način i još uvijek se neće razumijeti.

Istina, citat :
"a znas ti, znam da znas ... samo neznas reci.

Ma trebas se samo sjetiti."

Naravno da "ne znam" reći. Potrebno je da se sjetim kako vama na najjednostavniji način nešto da približim. I potrebno je da se toga sjetim ne samo ja, nego nas puno.
Dajemo u momentu najbolje od sebe.
Ponekada to nije dovoljno dobro, ali, doista dajemo najbolje od sebe.

Ukoliko kroz cijelu ovu temu, kroz ono što ste pročitali, razgovarali sa nekim o istom, vam još uvijek nije Jasno o čemu se radi, odnosno što kundalini/kundali jeste, postavite decidirano pitanje a, ne opčenit pojam jer kada kažemo nebo, netkome tko je slijep možemo objašnjavati u beskraj što taj pojam predstavlja no, osoba do god ne "progleda", ukoliko joj mogu reparirati očni živac, neće znati što de facto "nebo" jeste, naravno iz našeg kuta sagledavanja stvari.
Jer uz dužno poštovanje, nebo može biti ono što je iznad zemlje, u doslovnom fizičkom smislu, boja ovakovih i onakovih, sa oblacima i bez, sa Suncem i Mjesecom, mogu nabrajati u beskraj a, može imati i preneseno značenje, primjera radi : jedno savršenstvo spokoja, razumijevanja, radosti itd., itd., itd..

Kada svi budemo u Jednoti, što bi se reklo kada budemo u istoj vibratornoj frekvenciji onda više neće biti potrebe za forumima, knjigama, filmovima i ostalim priručnim alatima da bi nam POJAM bio kristalno jasan.
Jer onda Jednostavno Znamo.
Što Znamo?
Znamo ORIGINALNU Ideju što pojam predstavlja a, ne varijantu na temu istoga pojma, što u osnovi je opet taj Isti pojam jer mi Jesmo ta Originalna Ideja.
Opet ću ponoviti ono što sam toliko puta na različite načine već rekla a, glasilo bi : usvajajte znanja, povezujte, sjećajte se i praktično odrađujte stvar. Tek kroz spoj teorije i prakse u ovoj 3D dolazimo do poimanja pojmova u njihovom stvarnom značenju. I nemojte imati strah. Strah je samo izgovor i linija manjeg otpora, ništa drugo.

Budite dobri prema sebi, volite sebe, poštujte sebe i NEMOJTE se ograničavati!

Om Jai Sai Ram
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 24 Okt, 2009 11:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Umesto što svi žele da rastave tvorčeve misli i maštanje,bolje bi bilo da naučimo da stvaramo,da koristimo ono što nam je dato!!!
NIJE SVRHA NAUČITI KAKO KOLA RADE,VEĆ KAKO IH VOZITI!

Bez da "uđemo" u Tvorčeve misli i maštanje kako da naučimo da stvaramo, da koristimo ono što nam je dato?
Smatram da je svrha i znati kako kola rade i kako ih voziti.
Jer samo ako znamo kako da ih vozimo a, ona "krepaju" kako čemo nastaviti ih voziti a automehaničara nigdje na vidiku? Da li je mudro da nastavimo pješice?
Ili da tražimo automehaničara?
A nemožemo ga nazvati jer nemamo mobitel koji radi!
Pa onda opet pješice!
To nije smisao.
I u krajnjoj liniji "mi" Jesmo taj isti Tvorac.
Zar ne?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Sledeci
Strana 51 od 54

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90010 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29765 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42386 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34108 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29408 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)