Raj na Zemlji - da li imamo pravo na ćutanje?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U Kalijugi najvazniji proces je mantranje i pevanje svetih imena.. slusanje starih sanyasija (inace u srbiji nema nijednog sanjasija, bio je jedan ali je pao).. mozemo praktikovati druge, ali ultimativno u kalijugi jedino kroz usavrsavanje naseg mantranja mozemo zaista dostici krajnji cilj zivota. Drugi procesi u Kaliyugi podrzavaju mantranje svetih imena Gospodina.
Neko moze pitati da li je sve unapred odredio Krishna?

Odgovor je: Da i Ne. Predodredjeno je da Krishna je dao moc da mozes predodluciti sta god hoces da predodlucis.
I sta odlucis ce odrediti tvoju buducnost.
I tako da ako si budalasta osoba mislices da svaka tvoja zelja je vec predodredjena "pa cu jednostavno to uraditi".
Recimo..

Ima veoma dobar film u bioskopu, znaci da je predodredjeno da cu ici u bioskop, pa cu da odem.
I ima veoma dobar sou na televiziji nocas i predodredjeno je da ga gledam, pa zasto bih lazno odrekao se toga? I tako cu to trebati da uradim u svakom slucaju.
I ima tako dobre hrane u ovom restoranu i predodredjeno je da odem tamo. Ili..
Danas je predodredjeno da sam previse umoran da bih mantrao svoje krugove, tako da zasto bih uopste i pokusao? jer je predodredjeno..

Tako da ako imate ovakvu svesnost..
Onda ste upravu, predodredjeno je da cete ostati u iluziji zauvek.
Ali Krishna vam daje moc slobodne volje. Predodredjeno je da vam daje nezavisnost i slobodu da uradite pravu stvar a to se zove tapasja.
Tapasja znaci da se odrekne onih stvari koje su nepogodne za predano sluzenje i prihvati stvari koje su pogodne za predano sluzenje. I predodredjeno je da u svakom momentu imate slobodnu volju da idete Gore ili Dole.
Da degradirate vas zivot ili da prosvetlite vas zivot. To je vasa sloboda.
ALI Krishna zna sta cete uraditi. Cak i pre nego sto to uradite.
ALI moze znati sta cete uraditi bez da se mesa u vasu slobodnu volju. To vi nemozete shvatiti. Ali to je slava Krishne.
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 18:48 pm    Naslov: Re: Raj na Zemlji - da li imamo pravo na ćutanje?
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Dugo sam razmišljao da li da postavim ovu temu.

Da li imamo pravo na ćutanje i povlačenje u trenutcima kada je potpuno jasno svakome od nas ko je na duhovnoj stazi da je svet u velikoj krizi, da je od kada postoji pismenost svaki društveni poredak postavljen na pogresnim osnovama, da piramidalna struktura moci dovodi do strahovitih socijalnih razdora, da mali procenat bogatih iz čijih krugova dolaze patolozi, neumoljivo razaraju vec ranjivo biće naše Zemlje?

Mnogi kazu, politicka demokratija zasnovana na trzisnom kapitalizmu nije idealan poredak, ali to je ipak najbolje sto imamo, pa tako taj poredak nema alternativu, jer se toboz pokazalo da su sva ranija drustvena uredjenja bila gora od ovog sto mi sada imamo i sto nam se nudi kao jedino moguce resenje.

Ja ne mislim tako. Ja mislim da alternativa postoji. Alternativa koja ce nadomestiti i zameniti ovaj nakaradni kapitalisticki sitem je duhovnost, a ovo bi bile njegove smernice:

1. Fokus je na nastojanjima da se reformise sopstvena licnost.

Objasnjenje:

Svi dosadasnji pokusaji da se reformise drustvo,
spoticali su se na istu prepreku: ljudi su kretali u reforme i revolucije, a da nisu prethodno podizali sopstven nivo svesti. Prema ovom novom "drustvenom uredjenju", svako ce se najpre pozabaviti sopstvenim duhovnim razvojom. To je mnogo opipljivije i svrsishodnije nego transforimirati nesto sto je tako amorfno i neuhvatljivo poput drustvenog uredjenja. Samim tim, mogucnost da se i drustvo, preko nas, transformise u pozitivnom pravcu, mnogo ce biti realnija.

2. Prihvatanje postojanja onostrane realnosti

Objasnjenje: Dosadasnji moderni ideoloski pokreti, osim ukoliko nisu bili konzervativnog karaktera i u funkciji ocuvanja starog poretka, u svojoj srzi su ateisticki. Prema tom ateistickom principu, baziraju se, dakle, ne samo sve postojece ideologije, vec i sve moderne naucne discipline. Ta ateisticka osnova je pogresna. Kada se nesto gradi na pogresnim temeljima to ne moze da bude istinito niti trajno. Najveca greska levicarskih ideologija je u tome sto su prihvatile ateisticki princip Karla Marksa. Podsetimo se da su prvi socijalisticki pravci nastali u 19. veku, bili usko povezani sa spiritualizmom. Potrebno je, dakle, vratiti se na spiritualne korene socijalizma, u cilju prevazilazenje pogresno postavljene koncepcije ateizma usled koje su i svi dosadasnji drustveni poreci pogresno koncipirani i rezultirali ovim sto danas imamo - porazu svih antikapitalistickih pravaca i dominaciju nakaradnog globalnog kapitalizma.

3. Evolutivna promena globalnog kapitalizma.

Polazeci od postavke da je revolucija moguca samo uokviru jedinke, a ne drustva kao celine, globalni kapitalizam se moze promeniti samo evolutivnim sredstvima.

4. Evolutivna promena piramidalnog poretka u korist network-a.

S obzirom da se pokazalo da poznate civilizacije izgradjenje po piramidalnom sistemu nisu pokazale svrhu svog postojanja, cilj je da se izgradi novo drustveno uredjenje horizontalnog tipa, po sistemu network-a. Po tom sistemu, nece biti podredjenih niti nadredjenih, vec ce se razliciti projekti realizovati kroz saradnju jednako vaznih partnera.

6. Dugorocni ciljevi duhovnosti:

- Cilj je da se konacno ostvari svrha ljudskog postojanja, a to je pravedniji zivot, iskorenjivanje razlika izmedju bezobrazno bogatih i siromastva, prevazilazenje barijere izmedju sveta zivih i mrtvih, globalni mir i dr.

- Cilj je ukidanje drzava, nacija i religija.

- Cilj je povezivanje ljudi po lokalnim potrebama.

- Cilj je oplemenjivanje ljudskih bica, cime ce se ostvariti svi ideali kojima su ljudi do sada tezili (bratstvo, mir, blagostanje, ljubav).

Meni je jasno da je ova tema politicka, ali smatram da makar mi, koji za sebe mislimo da smo na duhovnoj stazi, nemamo pravo na cutanje i povlacenje.

Misliš-VIČITE ISTINU SA KROVOVA
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40559 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29747 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30269 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)