Živjeti s prirodom - priručnik za preživljavanje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
PANTER
Iskušenik

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 18:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Sarmatian,vrlo rado cu ti uzivo pokazati vezbice koje sam ucio od senseia,u par navrata sam osetio jak ki u telu(kao elektricitet,toplinu,trnjenje...) ali iskreno,nisam ovladao kontrolom chia,mogu samo preneti ono sto mi je pokazala osoba,koja prilicno mocno vodi ki(oseti se Smile )

vezbe se oslanjanju na udisaj,izdisaj i pokretanje tela uz udah i izdah(naravno)

u pauzama se ruke drze na donjem delu stomaka,za muskarce leva dole desna pored ili preko leve(devojkse suprotna ruka dole)

cisto kao jedna ideja pokreta da je navedem al predlazem susret kao bolji nacin prenosenja znaja i tehnike al evo kao primer:

stoji se,izdah... ruke krecu sa strane tela,povlacimo lagano na gore,dlanovi ka telu,ruke prolaze ispred tela.. udisaj ...
ruke stizu iznad nas,dlanovi ka nebu...teglimo se gore...na dole krecu ruke sa izdisajem,dlanovi takodje ka telu,dole se malo rasire ruke ka zemlji...
i tako,nastavlja se ciklus...
ima nekih 5 pokreta koji sam zapamtio...
kao i vezbu pravljenja energetske lopte...

(na nju se mozemo napojiti i ostatak sa pozitivnim zeljama poslati u atmosferu)...

pozvao bih neke ljude da takodje dodju koje malo vise vezbaju ovaj sistem,on daje rezultate al treba biti ozbiljniji vezbac od mene Sad

al u svakom slucaju podizu raspolozenje Smile

proslog leta je bio na kampovanju momak iz Novog Sada,koji nam je preneo neka iskustva rada sa ovim vezbama,i rada se Senseim

moj MSN je vatrenikrug@hotmail.com javi se na MSN ako mozes da podelimo iskustva Smile

poziv vazi naravno za sve zainteresovane .
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 19:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alemiruse,
mislim da rasporede izlazaka i zalazaka sunca imas na svim mjestima gdje su i infoi o mjesecevim mjenama, ili pak na DHMZ-u (meteoroloski siteovi).

.........................................

Dajbog,

pisala sam ti vec za jedrenje, i sad ovdje prvi put cujem za hranjenje putem udisanja i gledanja suncevih izlazaka.
Htjela sam ti reci da sam se neosvjesteno u to uvjerila dok sam imala gvardije (watches):
uvijek sam birala one koje kace zalazak sunca i pogotovo izlazak jer sam shvatila iz iskustva da koliko god da sam umorna, izlazak sunca me jednostavno regenerira, ne osjecam glad i cijeli dan mogu funkcionirati bez spavanja, kao i navecer. U sustini, bilo mi je dovoljno tri sata sna u pravilnim intervalima.
Isto tako, vrijeme kad sam najumornija bila i osjecala kriticne temperaturne razlike je vrijeme pola sata prije zalaska i izlaska sunca. Cim zadje ili svane, sve nestaje, bez obzira na godisnje doba.

Najzdravije budjenje je kad te probudi izlazak sunca.
Eto.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sjajno, izgleda da si ti to sve i sama otkrila.
Samo nastavi tako...
Cuo sam za primer nekog Zenickog rudara koji nikada nije ni spavao.
Zamisli covek kopa ugalj citav dan, a onda uvece ni ne spava...
Interesantno zar ne...
Steta sto je to bilo dosta davno-ko zna da li je jos uvek ziv.
Znam samo da su ga istrazivali neki lekari-i na kraju -odustali...
Nisu imali pojma kako taj covek uopste zivi i radi bez spavanja...

Vidis kako smo svi razliciti...
A ONO OPET ISTI...
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 22:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG , OBOZAVAM PISATI TVOJE IME VELIKIM SLOVIMA....

Pa da...svatko ima svoj put, a kad se moras osvijestit, onda ti je i to jasno...kojim god putem da si bio krenuo.

Citam ovdje razne price, tumacenja, teorije, gnose...meni neukoj ponekad se samo sloze, i vidim da to govori o jednoj te istoj pojavi, iskustvu, fenomenu...

Mislim da duboko u sebi svaki covjek zna razlikovati dobro od zla i da je to pokretac, nus, svih nasih odluka i akcija...
E, sad, tko je i koliko u kontaktu sa samim sobom je drugo.
U svakom slucaju, zivljenje s prirodom funkcionira kao katalizator.
Sta je to sto probudi poriv za jacom oplodnjom duha s prirodom?
Mozda instinkt, memoriran u DNA.
Svi ga imamo. ali s razlicito setiranim alarmima.

Eto, zato mislim da se neki ljudi razumiju vise, neki manje, neki prije , neki kasnije...stvar je u sinkronizaciji procesa. Kao u baletu: ako svi plesači u ansamblu sinkronizirano ne izvedu piruete - iako svaki plesač za sebe tehnički savrseno odradi okret - onda je konacni efekt ansambla ravan nuli.
No, ako koreograf namjerno želi izazvati asimetriju, onda konačni efekt u desinkroniziranoj pirueti ansambla nije ravan nuli kod publike. Stvar energije.
Mi smo to zvali "preći rampu" u komunikaciji s publikom...

puse Razz
 Nazad na vrh »
sarmatiann
Na duhovnom putu

Pridružio: 12 Feb 2009

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="PANTER"]Pozdrav Sarmatian,vrlo rado cu ti uzivo pokazati vezbice koje sam ucio od senseia,u par navrata sam osetio jak ki u telu(kao elektricitet,toplinu,trnjenje...) ali iskreno,nisam ovladao kontrolom chia,mogu samo preneti ono sto mi je pokazala osoba,koja prilicno mocno vodi ki(oseti se Smile )

Hvala na vezbi Panteru. Javicu ti se na mail,ali trenutno sam mnogo zauzet (terenski posao) cak i sada mrezi pristupam sa mobilnog. Da podelim sa tobom jednu vezbu disanja iz Sisteme: dok setas, jedan korak udisaj jedan izdisaj, najbolje u krug. Nakon 1 kruga: 2 koraka udisaj 2 koraka izdisaj tako povecavas do maksimalnog broja koji ti odgovara tipa da ti udisaj(i izdisaj) traje 7 ili 10 koraka a potom ides obrnuto, smanjujes dok opet ne dodjes na 1 korak 1 udisaj tj. izdisaj. Izgleda naivno ali vrlo mocna vezba. Pozdrav
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 10:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sta moze zimi da se jede u sumi? znam za neke kore drveta ali ne znam koje su jestive.
sarmatiann
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
Sta moze zimi da se jede u sumi? znam za neke kore drveta ali ne znam koje su jestive.

Kora od hrasta moze da se samelje i od nje pece hleb.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 16:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hvala ti Sarmatian, probat cu sigurno preko ljeta...
od jutroas razbijam glavu sta bi mogla jest da sam sad u tatinom selu koje je zameteno s metar snijega...ukoliko ne bih ranije spremila zimnicu...ne znam. mozda neke gomolje, koji se mogu termicki obraditi...
 Nazad na vrh »
sarmatiann
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
hvala ti Sarmatian, probat cu sigurno
Nema na cemu Zvoncice. Ovo je proveren recept iz gladnih godina u Zapadnoj Slavoniji. Ne znam samo da li sa svakog stabla hrasta ili samo kora mladih hrastova.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 19:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sarmatiann ::
zvoncica ::
hvala ti Sarmatian, probat cu sigurno
Nema na cemu Zvoncice. Ovo je proveren recept iz gladnih godina u Zapadnoj Slavoniji. Ne znam samo da li sa svakog stabla hrasta ili samo kora mladih hrastova.

saznat cemo...na prvu mi se cini od starijih, jer su krhkije i lakse bi se dale samljesti, ali ne mora bit...

znam da su nekad uz more u doba gladi ljudi kuhali juhu od samog morskog kamena, s dna, onaj malo zarastao u travu...i da je navodno jako fina. po toj analogiji, juha bi se mogla skuhati i od kamena iz rijeke.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zimi se jede zir od hrasta-ili jos bolje od bukve koji se sakupi dok ne padne sneg.
Taj zir se samelje u brasno i pomesa sa psenicnim ili razenim brasnom u odnosu 50:50 i eto super hlaba ili ti kruha kako ko vise voli.
Kora od hrasta moze takodje da se koristi , ali u manjim kolicinama, jer ceo hrast ima dosta tanina u sebi, a kao sto znamo on je otrov, pa ne bi valjalo preterivati-kako bismo preziveli do proleca.
MOZDA JE NAJBOLJA METODA ONA SOLARNA YOGA I GLEDANJE U SUNCE RANO UJUTRO I U SUTON...
JA probao-stvarno nisi gladan uopste posle toga neko vreme...

A mozete da kopate i ispod snega -ja probao -ima misjakinje na mestima gde uvek raste(ako ih znate), a mozete i da jedete pupoljke od zbunja i drveca-ali onog neotrovnog naravno...

PA SRECNO VAM BILO U VREMENIMA KOJA DOLAZE...
Tejah rasmin

Pridružio: 01 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 23:24 pm    Naslov: Tao
Odgovoriti sa citatom

Alaemyruse, koju jogu koristiš? Taoistička joga je za one u celibatu jako vredna čini mi se, samo meni je nekako komplikovana. Počela čitati knjigu i stala, mada možda je ipak uzmem u obzir. Kako iskoristiti celibat? Ako možeš napiši neke sitnice.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 23:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napisacu ali u drugoj temi posto ova nije za to.. i nemogu sada posto ostalo mi jos par krugova za mantranje pa onda u krevet.. sutra cu. Sutra ce biti program u beogradu u 7 uvece.. a 27mog dakle februara ce biti vece indije
Tako da ako neko hoce da se nadje samnom moze tada..
novasvetlost
Tragalac

Pridružio: 02 Mar 2009

Poruka Poslao: 04 Mar, 2009 01:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy TEMA ISHRANA PRANOM ILI SVETLOSCU

Licno sam prosla taj put od 21 dan. Vrlo je tezak. Granice zivota i smrti se dozivljavaju treci, sesti i sedmi dan. Pripremni put je bio tokom jedne godine, 5x na Brojsu po 21 dan a u pauzama presna hrana.
Gladovanje po Brojsu ima cilj detoksifikaciju organizma i oseca se glad i kriziranje za hranom je veliko.
Medjutim, ovaj visi cilj - ishrana pranom, iskljucuje bilo kakvu krizu za hranom i vodom. I zaista se ima ogromna podrska duhovnih vodicha.
Klistiranje je obavezno svih 21 dan i to sa odvarom od pelina koji dubinski cisti kolon, jetru i bubrege. Bolovi treceg dana su nesnosni. Telo gori od vulkanske temperature. Tu ne pomazu ni petocasovna stajanja /naga/ na temperaturi ispod nule po 5h tokom noci, ni konstantna visestruka tusiranja /hladna voda je zabranjena/, ni koriscenje gorskih kristala kao transmisionih isceljujucih elemenata /tezine od 1kg/, ni licni uvidi, niti trenutne konekcije na najvise sfere, jer su bolovi toliki da razdvajaju mozak od tela, a telo od duha.
Prva nedelja je bez hrane i vode. Kada se ona prodje, nastavak je lagan, ishrana pranom se oseca i setanje pored Dunava me je podizalo u najvise sfere. To spajanje mene ovozemaljske sa Svetloscu je iskustvo koje se ne moze recima opisati.
Druga i treca nedelja su nedelje uvida i licnih mnogobrojnih transformacija, sticanje savrsenog mira i koncentracije, nestajanje svih strahova i potpuno razumevanje svekolike svakodnevne stvarnosti.
Da, ne rekoh, u prva 3 dana se izgubi 7kg, s obzirom da se ne konzumira ni voda ni hrana. /Po Brojsu se gubi 1kg dnevno jer se uzima tecnost./ Da bi se izbeglo preterano gubljenje tezine, daje se naredba organizmu-epifizi i DNK - da slabljenja moze ici samo do idealne tezine.
U novembru 2008 godine je dolazio DR.ERIC PEARL u Bgd i drzao predavanje povodom rekonekcije na svih nasih izvornih 12 lanaca DNK. Potom sam dosla do knjige Aktivacija DNK i izvrsila sama aktivaciju jos 10 lanaca DNK na vec postojeca 2. Obe knjige imam u el-formi i svim zainteresovanima ih mogu poslati. Smatram da je sam proces ishrane pranom kod mene zavrsen samo za 11 dana /od ukupno 21/ upravo bas zahvaljujuci inkorporiranim svim lancima DNk, ukupno 12 u moju genetsku strukturu. Onaj ko nije u stanju sam da izvrsi aktivaciju svih 12 lanaca DNK, postoji u Bgd ustanova alternativne medicine koja se tim bavi /cena je 65e/. Inace sam reiki majstor prvog stepena pa je meni sam ovaj proces ponovne aktivacije bio prirodan i lak.
Da zakljucim - ishrana pranom je velicanstvena.
Priprema je neophodna, da bi se kroz proces moglo proci bezbedno.
Dobija se potpuna kristalna struktura tela i kostiju, postaje se stub svetlosti. Postaje se preosetljiv na sve, na zvuk, miris, dodir...to mi jos uvek ne prija, osecam se vibracijski izmestenom iz ovoga sveta a opet duboko ukorenjena u Zemlji.
Onaj ko zeli da prodje ceo proces, najbolje bi bilo da ima svog licnog savetnika. Ja ga nisam imala, jer nisam poznavala bas nikoga ko jeste prosao proces prelaska na ishranu pranom.
Otpor porodice i prijatelja je veliki. Nisam marila. Istrajala sam. I sada uzivam u blagodetima. Sa odlicnim telom, emocijama, mislima i duhom svetlosti.
Ostaje mi samo jos nepoznanica sta ce se desiti sa hipersenzitivnoscu koju osecam? Very Happy
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 04 Mar, 2009 01:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nova svetlosti ,

dobro došla na forum Objave
Welcome

Ovde se kao novi član možeš predstaviti , ako želiš :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=24726#24726

a ovo ti je link na kome možeš pogledati pravila našeg foruma :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=20

Srce si!

Ovde imaš temu o Rekonekciji :
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=724

A u istom podforumu Zdravlje i isceljivanje , imaš i temu o Theta isceljivanju . Meni su iz Thete aktivirani DNK lanci i hromozom mladosti .
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUH RTNJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 105947 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 947185 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 71945 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 256181 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 12208 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 21684 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 11262 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)